توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445249
سه مکان وجود حیات در مریخ معرفی شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۱
 ناسا سه مکان احتمالی برای جستجوی حیات در ماموریت ۲۰۲۰ مریخ اعلام کرده است.

به گزارش مهر به نقل از اندگجت، هنگامیکه  در مارس ۲۰۲۰ میلادی دستگاه مریخ نورد بالاخره به سطح سیاره سرخ برسد، به سرعت فعالیت خود را برای حفاری و جمع آوری نمونه هایی از مواد موجود در سطح مریخ آغاز می کند.

ناسا تاکنون مکان دقیق حفاری ها را اعلام نکرده در کارگاهی که در مونرویا برگزار شده بود، دانشمندان با رای گیری سه گزینه احتمالی برای انجام عملیات جستجو در مریخ را انتخاب کردند.

این گروه از دانشمندان تصاویر و اطلاعات دریافت شده از مدارگرد Mars Reconnaissance را بررسی کردند و در نهایت با رای گیری سه مکانی که تصور می شود نشانه هایی از حیات دارند را انتخاب کردند. یکی از این مکانها دهانه آتش فشان Jezero  است که بیشترین میزان رای را به دست آورد. این مکان در دوران باستان یک دریاچه بزرگ در مقیاس دریاچه تاهو در آمریکا بوده است.    

دومین مکان Syrtis شمال شرقی است. قبلادر زیر پوسته این منطقه آب جریان داشته است.

 سومین مکان نیز تپه های کلمبیا است که قبلا مریخ نورد اسپریت در آنجا صخره هایی از جنس سیلیکا  یافته بود که شبیه  مخازن معدنی هیدروترمال روی زمین بودند.
 
کلمات کلیدی : ناسا + مریخ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته