توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453042
معاونت حقوقی پیگیر شکایت دولت از برخی نمایندگان است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۲
معاون پارلمانی رییس‌جمهور گفت:مواردی در مورد شکایت دولت از نمایندگان وجود دارد که معاونت حقوقی پیگیر آن است.دولت از ابزارهای قانونی خود استفاده می‌کند اما اینکه چقدر مورد توجه و رسیدگی قرار گیرد در صلاحیت دولت نیست.

حسینعلی امیری در گفت‌وگو با ایلنا، در مورد انتقاد تعدادی از نمایندگان زن مجلس در خصوص اظهارات معاون وزیر کشور مبنی بر اینکه قدرت تشخیص‌ خانم‌ها ضعیف‌تر است، گفت: نظر دولت و شخص آقای رئیس جمهور حرمت گذاشتن به جایگاه خانم‌ها و استفاده از آنها در پست‌های مدیریتی و توجه به جایگاه آنها در کلیه شئونات اجتماعی، فردی و سیاسی است. البته من دقیقاً نمی‌دانم چه کسی چه مطلبی را در مورد خانم‌ها مطرح کرده است.

او افزود: لذا رویکرد دولت نسبت به خانم‌ها کاملاً معلوم است. آقای رئیس جمهور در نطق‌ها و همایش‌های مختلف و در جلسات دولت بارها این مسئله را اعلام کرده‌اند. وجود سه خانم در کابینه به عنوان معاون رئیس جمهور و حضور چند خانم در پست‌های معاونت وزرا و استانداران در دولت تدبیر و امید دلیلی بر همین مسئله است. اگر هم صحبتی در جایی در این خصوص مطرح شده است نظر شخصی است و نظر دولت نمی‌تواند باشد.

معاون پارلمانی رییس‌جمهور در پاسخ به این سوال که نظر دولت در مورد بحث استیضاح وزیر آموزش و پرورش، وزیر علوم و وزیر کار چیست؟ گفت: این درخواست‌ها ناشی از یکسری بحث‌های محلی و منطقه‌ای بود که تقریباً حل شده است.

او در مورد جزییات دیدار فراکسیون امید با رییس‌جمهور که قرار است به زودی برگزار شود، گفت: آقای رییس جمهور هر زمان که بتواند ملاقات با فراکسیون‌ها و نمایندگان مجلس را در دستور کار خود قرار می‌دهد تا الان هم برخی از کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها و هیات رئیسه مجلس با رئیس جمهور ملاقات کرده‌اند.

امیری گفت: بنا بر این است که ملاقات فراکسیون‌ها با رییس جمهور ادامه پیدا کند ما هم در حال برنامه‌ریزی برای این ملاقات ها هستیم انشاله وقتی زمان آن قطعی شد جزئیات آن را در اختیار مردم و رسانه ها قرار می‌دهیم.

معاون پارلمانی رییس‌جمهور گفت: بارها آقای رئیس جمهور و معاون اول در جلسات تاکید کردند و من هم بارها مطرح کرده‌ام که تعامل خوبی بین مجلس و دولت وجود دارد. این تعامل شامل تعامل دولت با فراکسیون‌های مجلس نیز می‌شود. ما همواره به ارتقاء این تعامل‌ها معتقدیم و تلاش می‌کنیم این تعامل‌ها به سطح بالاتری ارتقاء پیدا کند.

او ادامه داد: تاکید آقای رییس‌جمهور هم بر این است که درخواست‌های نمایندگان مورد توجه قرار گیرد و آنهایی که قانونی و امکانپذیر است حتما اجرا شود و آنها که با محدودیت‌هایی قانونی مواجه است را به اطلاع نمایندگان برسانند و آنها را توجیه کنند.

معاون پارلمانی رییس جمهور خاطرنشان کرد: رویکرد دولت تعامل دوجانبه و دوسویه و حل مشکلات کشور به صورت مشترک بین دولت و مجلس است.

او در مورد نطق کریمی‌قدوسی علیه دولت و اینکه گفته شده دولت در رابطه با این هجمه های منعفلانه عمل می‌کند تاکید کرد: دولت از ابزارهای قانونی خود استفاده می‌کند. ابزاری که دارد این است که به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان این موارد را اعلام کند که معاونت حقوقی دولت این کار را انجام می‌دهد.

امیری افزود: در مواردی هم دولت ناچار است که از طریق معاونت حقوقی در دستگاه قضایی طرح شکایت کند این کارها هم در حال انجام است. مواردی که در حوزه صلاحیت و اختیارات دولت است انجام می‌شود البته باید جزئیات آن را از آقای انصاری سوال کنید اما مواردی در مورد شکایت دولت از نمایندگان وجود دارد که معاونت حقوقی پیگیر آن است.

معاونت پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت از ابزارهای قانونی خود استفاده می‌کند اما اینکه چقدر مورد توجه و رسیدگی قرار گیرد در صلاحیت دولت نیست.
 
کلمات کلیدی : حسینعلی امیری + معاون پارلمانی رییس‌جمهور + مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.