توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487946
پلیس فتا انتشاردهندگان شایعه مفقودی کودکان تبریزی را شناسایی کند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۸
رییس کل دادگستری آذربایجان‌ شرقی با اشاره به اخبار منتشره در فضای مجازی مبنی بر مفقودی کودکان تبریزی، گفت: طی روزهای گذشته شایعاتی در این خصوص در فضای مجازی منتشر شد که تمامی آن‌ها کذب است و مجرمان باید توسط پلیس فتا شناسایی شوند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حکمت‌علی مظفری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا هفتم تیر سال ۱۳۶۰ اظهار کرد: در این سال 72 تن از یاران امام راحل به شهادت رسیدند، در بین این شهیدان، شهید بهشتی دبیرکل حزب جمهوری اسلامی و معمار دستگاه قضایی نیز حضور داشت، ایشان همیشه خود را خدمتکار مردم می‌دانستند. 

وی گفت: علی‌رغم اینکه شهید بهشتی از لحاظ علمی و ذکاوت سیاسی شخصیت کم نظیری بود، در کنار این شاخصه بزرگ تواضع و فروتنی ایشان زبانزد بوده و برای جوانان جامعه نماد برجسته‌ای هستند. 

مظفری ادامه داد: شهید بهشتی یکی از افراد موثر در بنیان‌گذاری اصل ولایت فقیه و احیاء احکام قضایی در نظام جمهوری اسلامی ایران بود که باید در رعایت قانون، ایشان را الگوی خود قرار دهیم.

مظفری با اشاره به عمده دلایل شهادت دکتر بهشتی، افزود: دلیل اصلی شهادت و ابراز تنفر دشمنان از ایشان، دفاع جانانه از حریم ولایت بود که ایشان در مقابل سرسخت‌ترین دشمنان نیز ایستادگی کردند. 

وی تصریح کرد: در زمان شهید بهشتی، منافقین اسلام هراسی، شیعه هراسی و ولایت فقیه هراسی راه انداخته بودند، این در حالیست که بارها امام (ره) تاکید کرده‌اند که ولایت فقیه حفاظت از دین و حقوق انسان‌ها را بر عهده دارد تا جامعه از آسیب‌های اجتماعی و سیاسی مصون بماند، با این حال با گذشت چندین سال، انقلاب با مشکلاتی مواجه است که این بیانگر سستی برخی مسئولین در تبعیت از ولایت فقیه است.

مظفری مجموع پرونده‌های ورودی به دادگستری را 500 هزار پرونده در سال اعلام کرد و افزود: سال گذشته 499 هزار و 801 پرونده وارد دادگستری شد.

رییس کل دادگستری استان آذربایجان‌ شرقی تصریح کرد: امروزه شاهد کمبود شدید فضای اداری و کاری در سیستم قوه قضاییه هستیم، امید است با مشارکت تمامی مسئولین امکانات اولیه فراهم شود و شاهد ارتقای عملکرد دستگاه قضایی باشیم. 

وی پرونده‌های قاچاق کالا و مشروبات الکلی را 591 فقره اعلام کرد و گفت: 591 پرونده قاچاق کالا و مشروبات الکلی به سیستم قضایی ارجاع شده و باید سیستم قضایی رسیدگی به این مساله را در دستور کار خود قرار دهد. 

مظفری با بیان اینکه 80 درصد پرونده‌های حقوقی مربوط به اختلاف‌های مالی است، افزود: در استان پرونده چک‌های برگشتی بسیار زیاد است؛ چرا باید جوانی با 24 چک 100 میلیون بدهی داشته باشد؟

وی با اشاره به لزوم استفاده مردم از فناوری‌های  نوین در سیستم قضایی تصریح کرد: در سال‌های گذشته حجم عظیم ابلاغ، مشکلات زیادی را در پی داشت؛ بنابراین با ایجاد سامانه ثنا این مشکل مرتفع شده و تمام ابلاغات در سیستم ثنا ثبت می‌شود. 

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: تمامی مردم چه کسانی که دارای پرونده در دادگستری هستند و چه کسانی که فاقد پرونده هستند در این سامانه ثبت نام کنند؛ تاکنون بیش از 110 هزار نفر در استان در این سیستم ثبت نام کرده‌اند. 

 مظفری خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه‌های امنیتی مکلف هستند ضمن نظارت بر فضای حقیقی نظارت بر فضای مجازی را در دستور کار قرار دهند؛ چرا که بخش عمده پرونده‌ها مرتبط به تخلفات فضای مجازی است. بخش عمده پرونده‌های دادگستری مربوط به تخلفات فضای مجازی است و لازم است با نظارت و رسیدگی به این موضوع از نشر شایعات در فضای مجازی خودداری شود.
 
کلمات کلیدی : پلیس فتا + دستگیری + فضای مجازی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.