نظر منتشر شده
۲۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 356770
استقبال مردم از برگزیدگان ایرانی جشنواره کن 2016+ تصاویر
تاریخ انتشار : جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۰
عوامل فیلم «فروشنده» با دو جایزه ای که از جشنواره کن فرانسه گرفته اند صبح جمعه به ایران آمدند و مورد استقبال گرم مردم در فرودگاه امام خمینی قرار گرفتند.
به گزارش مهر، سحرگاه جمعه ۷ خرداد ماه اصغر فرهادی کارگردان فیلم «فروشنده»، شهاب حسینی و ترانه علیدوستی بازیگران این اثر سینمایی وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی شدند.

این سینماگران که پس از حضور در جشنواره فیلم کن فرانسه دو جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگری را با خود به ایران آوردند، مورد استقبال مردم، اهالی سینما و مدیران سینما قرار گرفتند. علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، رخشان بنی اعتماد، آناهید آباد، هوشنگ قوانلو، کامران ملکی، جلیل اکبری صحت، حبیب رضایی، امین تارخ، کیوان کثیریان، کاوه سجادی حسینی، نیما رئیسی، علی علایی و ... از جمله حاضران در مراسم استقبال بودند.

حضور نمایندگان رسانه های مختلف نیز در این مراسم پرتعداد بود.

آناهید آباد و رخشان بنی اعتماد مسئولیت هماهنگی استقبال مردمی را به عهده داشتند و سازمان سینمایی بخش تسهیلاتی امور را انجام داده است.

ساعت ۰۰:۵۱ جمعه ۷ خرداد ماه هواپیمای عوامل فیلم «فروشنده» شامل دو بازیگر آن ترانه علیدوستی و شهاب حسینی به زمین نشست. اصغر فرهادی با پرواز بعدی و در ساعت ۱ بامداد به ایران آمد. وی با استقبال گرم مردم روبه رو شد.

اصغر فرهادی با حضور در جمع خبرنگاران گفت: خیلی متشکرم که این راه دور را آمدید و از ما استقبال کردید. من به تمامی سوالات شما در روز دوشنبه و در نشستی خبری پاسخ می دهم و اجازه بدهید به دلیل شرایط حاکم و ازدحام جمعیت در فرصت بهتری پاسخگوی همه سوالات شما باشم.

وی درباره مسایلی که درباره حضور در جشنواره کن و بردن جایزه در چنین جشنواره هایی مطرح شده است نیز گفت: این جو برای من تمام می شود و به چنین شرایطی عادت کرده ام.

شهاب حسینی نیز با حضور در جمع خبرنگاران گفت: جای سینمای ایران در چنین رویدادی خالی بود و باید همچنین اتفاقی می افتاد. به هر حال تمام تلاشمان را کردیم که نماینده شایسته ای برای سینمای ایران باشیم و خدا را شکر که این اتفاق افتاد.

وی افزود: من به شادی مردم خوشحالم. البته شادی فقط این نیست که دائما فیلم خنده دار بسازیم همین که بتوانیم با موفقیت هایمان شادی را برای مردم به ارمغان بیاوریم اتفاق مثبتی است و خدا را شکر می کنم که وظیفه ام را انجام دادم. همچنین هر فعالیتی که عزتی را برای مردم این سرزمین به ارمغان بیاورد باعث شادی من است.

وی در پاسخ به این پرسش که مهمترین جایزه تاریخ سینمای ایران را گرفته اید چه حسی دارید؟ توضیح داد: خدا را شکر من وظیفه ام را برای سرزمینم انجام دادم.

این بازیگر در جواب این پرسش که آیا این جایزه سکوی پرتابی برای حضور شما در سینمای اروپا و آمریکا خواهد بود؟ بیان کرد: هر چه که خدا بخواهد، اما من ترجیح می دهم که در سرزمینم فعالیت خود را ادامه دهم.

ترانه علیدوستی در جمع خبرنگاران و در میان ازدحام شدید استقبال کنندگان با تشکر مردم گفت:حدس می زدم مردم از عوامل فیلم «فروشنده» استقبال کنند اما نمی دانستم استقبال تا این اندازه زیاد باشد. امیدوارم نمایندگان شایسته ای برای سینمای ایران باشیم.

او همچنین گفت: تا جایی که فرصت داشتم پیگیر بازتاب خبری کن در ایران و رسانه‌های ایران بودم.

وی تاکید کرد: امیدوارم این اتفاق پلی برای حضور بیشتر و پرافتخارتر سینمای ایران در مجامع بین المللی مختلف باشد.

با کمک مأموران نیروی انتظامی سینماگران بازگشته از جشنواره کن به گوشه‌ای از سالن مشایعت شدند و بعد تک‌تک میان مردم حاضر شدند و لحظات کوتاهی به ابراز احساسات آنها پاسخ دادند.

ساعت ۱:۵۲ بامداد تعداد بسیاری از استقبال کنندگان در سالن ورودی فرودگاه امام خمینی تیم سازنده فیلم «فروشنده» را به سمت در خروجی مشایعت کردند‌ و این سه سینماگر به پایان سفر پرافتخار سینمایی خود رسیدند.

هنگام حضور اصغر فرهادی در سالن حاضران با فریاد "اصغر دوستت داریم" به استقبال او رفتند و بعد از خروج فرهادی از فرودگاه شهاب حسینی با مشایعت مأموران انتظامی وارد جمعیت شد و به سرعت از فرودگاه خارج شد.


ناهماهنگی برای فعالیت اهالی رسانه
با وجود اینکه از قبل نامه معرفی خبرنگاران برای مسئولان فرودگاه ارسال شده بود ولی همکاری های لازم با آنها صورت نگرفت. رخشان بنی اعتماد و آناهید آباد دو سینماگر کشورمان در رفع مشکلات خبرنگاران تلاش بسیاری کردند.

اصغر فرهادی کارگردان «فروشنده» در شصت و نهمین جشنواره فیلم «کن» موفق به دریافت جایزه بهترین نویسنده فیلمنامه شد. همچنین شهاب حسینی نیز جایزه بهترین بازیگر مرد این جشنواره را از آن خود کرد.
 
کلمات کلیدی : فروشنده+اصغر فرهادی+شهاب حسینی+ترانه علیدوستی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۰:۲۰:۲۸
‌رسانه‌های زنجیره‌ای جشنواره کن و جوایز آن را طوری تیتر یک خود کردند که احساس کردم کم مانده آن را آفتاب تابان دیگری نام‌گذاری کنند، البته همان‌گونه که توافق هسته‌ای برای کشور گشایش اقتصادی نداشت، از بازی کلش‌آوکلنز گرفته تا همین جشنواره کن و... می‌تواند از دید موافقان برجام دستاوردهای بزرگی محسوب شود! (3726673) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۶:۰۴:۲۶
بهتر است اینقدر مسائل را سیاه و سفید یا با پیچیدگیهای سیاسی نبینیم. هر کس در هر حوزه ای تلاش میکند و باعث اعتلای کشورمان میشود جای تشکر دارد.
ما میتوانیم از هر روزنه ای و از هر افتخاری برای افزایش روحیه مردم و ارتقای غرورملی استفاده کنیم. (3727074) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۶:۰۵:۰۱
تشکر از زحماتشان. سربلند باشند. (3727076) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۷:۲۱:۱۳
عالی جناب درخشش یک اثر هنری ما بر پرده نقره ای آنهم در بین تعداد زیادی فیلم اگر آفتاب تابان هم نباشد افتخاری بس بزرگ برای جامعه هنری ایران است
قبلا رئیسی بود که کلا با جشنواره های خارجی مخالف بودند و دانسته و یا ندانسته ایشان کاری کارستان را برای ما انجام دادند
از ان روز تعداد زیادی فیلیم از جانب ایرانیان مقیم خارج با حمایت بعضی رسانه های خارجی تولید و به جشنواره امدند و نمایش فرهنگ ایرانی بر خارجی ها شدند
برهنگی هرزگی جا انداختن و جازدن یک فرهنگ دیگر نه تنها ضد تبلیغ برای ما شد بلکه روزنه های دیگری را که میتوانست برای تنفس ما باشد را ازمان گرفت (3727163) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۸:۰۱:۲۲
کلش او کلنز و برجام و کن و همه رو قاطی کردی؟؟چه ربطی داشت؟ (3727233) (alef-13)
 
سیاست زده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۹:۴۳:۴۲
به عقیده من بیشتر مشکلات ما نشئت گرفته از تفکرات افرادی مثل شماست .
باید هر چیزی رو به سیاست وصل کرد دوست من ؟!! (3727374) (alef-13)
 
الف ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۰۸:۳۰:۱۹
تا كور بشه چشم هر چي حسود وبخيل نخاد افتخارات ملت را ببينه به كوري چشم حسودها افتخار ديگري امروز صبح توسط واليباليست ها داشتيم (3727894) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۰:۲۰:۴۲
آیا برای دریافت جایزه فیلم کن فرانسه باید حتما از کراوات استفاده کرد؟ برندگان جایزه آیا نمی‌شد بدون کراوات و بدون تشبه به کفار در مراسم شرکت کنند؟! هنرمندان هموطن و دریافت‌کننده جایزه من جانباز بمب‌های اهدائی فرانسه به عراق در جنگ تحمیلی را اقناع کنند؟ (3726674) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۷:۱۵:۳۲
ببين برادرم بعضي پوششها به صورت استاندارد در همه جاي دنيا پذيرفته شدن و ربطي به دين و مسلك نداره، اگه اينطوره كت و شلوار هم ميتونه يه نماد غربي ( يا به قول شما كفر!) باشه (3727154) (alef-13)
 
Norway
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۸:۴۹:۳۲
مگر کت و شلوار لباس ملی ماست که فقط با کراوات مشکل دارید؟ و از کی مسیحیان هم کافر شده اند ؟! (3727299) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۰۷:۴۹:۰۵
مشکل کراوات نمادین بودنشه. کراوات هیچ کارکرد پوشانندگی نداره و فقط کارکرد نمادین داره. نمادی است از تمدن مدرن در حوزه پوشش و لباس. کت و شلوار لباس ملی ما نیست اما حداقل بر اساس کارکرد پوشانندگیش قابل توجیه هست. جالبه که یه عده که این همه ایران ایران می کنن، به مظاهر تمدن غربی که میرسن کلا دست هاشون رو بالا می گیرن و بحث از استاندارد ها و عرف و آداب بین المللی می کنن. بنازم غیرت اون هندی که رئیس جمهورش با افتخار لباس خودش رو می پوشه حتی در مجامع و مراسمات بین المللی! (3727826) (alef-13)
 
سیاست زده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۹:۴۶:۵۳
چه کسی کروات را نماد کفر کرده است ؟!!!!
برخی تنها کاری که بلدند کم ارزش کردن ارزشهاست تا خود را با ارزش جلوه دهند . (3727376) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۰:۳۸:۰۱
همچین استقبال گرمی هم نبوده (3726686) (alef-13)
 
مزدک
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۶:۵۰:۱۳
دوست عزیز کراوات چه ارتباطی با کفار دارد اگر کراوات کف است پس استفاده از همان کت و شلوار سوار شدن بر هواپیما و قطار و هر چیز ساخت خارج کفر است
دوست عزیز..... (3727123) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۷:۲۴:۰۵
كسانى كه همواره مى خواهندبأ تمام دنيا بجنگند همه ى وجودشان درگير كينه ونفرت است إز هيچ موفقيتى خوشحال نمى شوند وتمام خوشحالى ها وموفقيتهاى مردم وكشورشان رأ بأ أفكار كينه توزانه ى خودشان به تلخى تبديل مى كنند لطفا بگويند تا به حال برأى موفقيت وطن خود كوچكترين قدمى بر داشته اند يا فقط بلدند مدام آيه ياس بخوانند وتمام دنيا ومردمش رأ دشمن بخوانند (3727170) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۹:۲۵:۳۴
چرا بغض کردی الف ؟ (3727349) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۹:۲۹:۰۷
بازیگرن دیگه دلشون به چند تا کفو دست و کراوات خوشه
طفلیها (3727355) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۹:۳۸:۳۶
انصاف تو ادبیات فارسی محاوره ای ما جدا از چند حروف دارای معنای خاصی از وجدان وعدالت ووووبار حقوقی دارد... اخه توافق هسته ای تو این مدت چه گشایشی اقتصادی باید داشته باشد؟ وقتی قطع نامه های صادره کاغذ پاره تلقی میشد کسی بیاد تنگناهای اتی اش نمیشد ..؟وقتی در هشت سال بانفت 120 دلاری درامد سرشار ان بی حساب وکتاب واعجازهای ب ز و رض .هزاره سوم ریال ایران را به یک سوم کاهش دادند. کسی یقه پاره نمیکرد .......بیا وان هشت سال و ای چند ماه رو تو ترازو انصاف بگذار. بعد قضاوت؟..واما اینکه برادر جانبازم به کراوات ایراد گرفتند وجنگ وبمب های اهدای فرانسه....باید اذان داشت همین که پرچم جمهوری اسلامی به عنوان ثمره خون شهدا وایثار شما برادران پر غرور برافراشته در ان مکان بسیار ارزشمند بود .واینکه برادرم اقای شهاب حسینی بعد از دریافت جایزه اش با همون کراوات اشاره به اسمون نمود .....شاید خیل چشمها کنجکاو ان نگاه بودند که بسیار زیبا..وهنر یک مسلمان متعهد رو نشان میداد (3727365) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۹:۴۳:۵۸
خدایا تا کی باید موفقیت های هنر مندان هموطن با مسائل حاشیه ای بی ارزش یا کم ارزش جلوه داده شود - در ارتباط با کشور فرانسه مسائل جنگ و بمب و تقویت صدام و.... هست استقبال و در اختیار قرادادن امکانات برای رهبر بزرگ و بنیانگزار جمهوری اسلامی هست و جوایز جشنواره کن هم هست - پس بهتر است هر موضوعی در جای خود مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد و همه جیز باهم قاطی نشود - من بنوبه خود این موفقیت را به سینما گران عزیز تبریک عرض میکنم . (3727375) (alef-13)
 
علی
Switzerland
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۲۲:۴۰:۰۴
جالبه که بعضی ها داخل کشور همزمان با عربستانی ها ، از برنده شدن شهاب حسینی و اصغر فرهادی ناراحت هستند . حالا چرا ناراحت هستند مشخص نیست! .
اینکه نام ایران و نام شهاب حسینی بعنوان برترین بازیکن مرد در دنیا پخش شود آیا باعث غرور و افتخار ایرانی نیست . بعضی ها تو این مملکت عادت کردند با هر جیزی و هر شخصی بجز دایره خودشان مخالفت کنند .
بعضی ها هم ( مثل اولین کامنت گذار این خبر ) یک مسئله فرهنگی را به مسئله سیاسی ربط میدهند و میگویند: توافق هسته ای برای کشور گشایش ...... اصلا این دو موضوع چه ربطی به هم دارد. باید گفت شما اگر از برجام ناراحتی چرا جایزه هنری اینها را زیر سوال میبرید . حالا خوبه که شهاب حسینی آدم محترمی است و اهل حاشیه سازی نیست (3727565) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.