توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 375373
معاون وزیر ارتباطات:
اپراتورهای متخلف در ترابردپذیری جریمه می شوند
بخش دانش و فناوری الف،3 مرداد95
معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: اپراتورهایی که در مرحله آزمایشی در اجرای طرح ترابردپذیری شماره‌ها مرتکب کارشکنی شوند، در مرحله‌ی تجاری اجازه دریافت مشترک در این بخش را نداشته یا تعداد مشترکان دریافتی آنها محدود خواهد شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۰
علی‌اصغر عمیدیان در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که طی روزهای گذشته مردم در مرحله‌ آزمایشی طرح ترابردپذیری شماره‌ها با مشکلات متعددی مواجه شده‌اند، اظهار کرد: در حال حاضر اجرای این طرح در مرحله‌ی آزمایشی قرار دارد تا مشکلات موجود آن احصاء و برطرف شود.

رییس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی در عین حال عنوان کرد: برندهای مختلفی در شبکه‌ اپراتورها وجود دارند که گاهی وقتی قرار است این برندها در قالب یک سیستم یکپارچه فعالیت کنند مشکلاتی ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: برهمین اساس ما در مرحله آزمایشی به نوعی به انجام تستهای شبکه‌ای خواهیم پرداخت تا اپراتورها مشکلاتی که با دو اپراتور دیگر دارند را احصاء و حل و فصل کنند تا در تاریخ مشخص امکان ارائه‌ی تجاری این سرویس وجود داشته باشد. برهمین اساس هم در این مدت هیچ یک از اپراتورها اجازه تبلیغ و جذب مشتری نداشته و در حد محدود می‌تواند برای اجرای آزمایشی این طرح اقدام کنند.

عمیدیان در عین حال متذکر شد: در زمان اجرای تجاری ترابردپذیری نیز به‌طور هفتگی از سوی سازمان تنظیم مقررات وضعیت اپراتورها رصد شده و به آنها اعلام می‌شود که به عنوان مثال می‌توانند ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار مشترک جدید جذب کنند که البته همان‌طور که گفته شد تعداد این مشترکان بستگی به نتیجه آزمایش ها دارد و اگر اپراتوری در مرحله آزمایشی شرایط مناسب را رعایت نکرده و دستخوش تخلف شود، در مرحله بهره‌برداری اقتصادی نیز به او اجازه نخواهیم داد که مشترک بگیرد یا حداقل تعداد مشترک او را محدود اعلام خواهیم کرد.

رییس سازمان تنظیم مقررات رادیویی همچنین یادآور شد: پیش از اجرای مرحله آزمایشی، در مرحله دیگری نیز اجرای این طرح به صورت نرم‌افزاری نیز مورد بررسی قرار گرفت تا ایرادات آن برطرف شود.

وی همچنین متذکر شد: در مرحله اجرای آزمایشی طرح ترابردپذیری برای ما مهم نیست که اپراتورها چه میزان خطا دارند، بلکه مهم آن است که دلیل این خطاها چه موضوعی است. در مرحله بعدی نیز قطعا به طور هفتگی وضعیت اپراتورها ارزیابی شده و به مردم اعلام خواهد شد و در عین حال محدودیت‌هایی نیز در زمینه‌ی جذب مشترک در صورت تخلف رخ خواهد داد.

به گزارش ایسنا، ترابردپذیری شماره‌ها (MNP) طرحی است که پس از سالها وقفه قرار است از امسال اجرایی شود. به واسطه اجرای این طرح مشترک می‌تواند بدون آنکه شماره خود را تغییر دهد اپراتور ارائه دهنده خدمات خود را تغییر داده و به عنوان مثال با داشتن شماره همراه اول از خدمات ایرانسل استفاده کند یا برعکس.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری-اپراتورهای موبایل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.