توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 399377
حضور اتباع ۸۰ کشور دنیا در سوریه، تهدیدی برای صلح جهانی است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۴
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت به حضور اتباع ۸۰ کشور دنیا از جمله کشورهای اروپایی در بحران سوریه اشاره کرد و افزود: این مساله می تواند برای آینده صلح جهانی مخاطراتی ایجاد کند.

به گزارش مهر، علی اکبر ولایتی امروز (چهارشنبه)  با «کارل بیلدت» نخست وزیر و وزیر خارجه سابق سوئد دیدار و گفتگو کرد.

وی با اشاره به بحران سوریه گفت: حفظ تمامیت ارضی سوریه از اهمیت ویژه ای برخوردار است، قطعا هیچ راه حل نظامی برای آن متصور نیست و باید برای به دست آوردن صلح پایدار و حفظ تمامیت ارضی این کشور تلاش کرد.

ولایتی به حضور اتباع ۸۰ کشور دنیا از جمله کشورهای اروپایی در بحران سوریه اشاره کرد و افزود: این مساله می تواند برای آینده صلح جهانی مخاطراتی ایجاد کند.

مشاور بین الملل رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: بدون دخالت کشورهای خارجی و تروریست هایی که هر گونه جنایتی انجام می دهند باید اجازه داد مردم و گروه های سوری و دولت این کشور برای آینده سوریه تصمیم بگیرند.  

وی در بخش دیگری از این دیدار روابط ایران و سوئد را با قدمت و تاریخی توصیف کرد و گفت: تبادل هیات های بسیاری بین دو طرف وجود داشته است.

وزیر خارجه سابق سوئد نیز در ادامه این دیدار هدف از سفر به ایران را مستحکم کردن روابط ایران و شورای اروپا بیان کرد و اظهار داشت: ما ملاقات و جلسات سازنده ای در ایران داشته ایم.

کارل بیلدت در ادامه با اشاره به به بحران سوریه افزود: بحران این کشور افکار عمومی را دچار نگرانی جدی کرده است و ایران نقش قابل توجهی برای حل مشکلات منطقه به ویژه در سوریه دارد.  

وی با بیان این که وضعیت منطقه با توجه به دخالت های برخی کشورهای خارجی دچار پیچیدگی شده است، تاکید کرد: حفظ تمامیت ارضی سوریه برای ما هم مهم است وحل و فصل امور سوریه باید زیر نظر سازمان ملل باشد.

سرپرست هیات اعزامی شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: تفکیک گروه های تروریستی که در حال حاضر در سوریه می جنگند تفکیک دشوار است و باید این گروه ها به خوبی شناسایی شوند تا بتوان با آنها مقابله جدی تر کرد.

  نخست وزیر و وزیر خارجه سابق سوئد برای دیدار با مقامات جمهوری اسلامی ایران از دوشنبه هفته جاری به همراه هیاتی از شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا در تهران به سر می برد.  
 
کلمات کلیدی : ولایتی+مرکز تحقیقات استراتژیک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.