نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 283285
اکران «رستاخیز» به تعویق افتاد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۰
سازمان سینمایی طی اطلاعیه‌ای از تعویق زمان اکران فیلم سینمایی «رستاخیز» تا تامین نظر علما و مراجع خبر داد.

به گزارش فارس، سازمان سینمایی با انتشار اطلاعیه‌ای بر تصمیم همیشگی مدیران و فعالان عرصه سینما مبنی بر رعایت شان و جایگاه جامعه مرجعیت و روحانیت محترم تاکید و اعلام کرد همین روال در خصوص اکران عمومی فیلم "رستاخیز" نیز اعمال خواهد شد .

متن این اطلاعیه به شرح ذیل است:«فیلم "رستاخیز" به منظور پاسداشت ،عظمت و شکوه حماسه جاوید کربلا و به تصویر کشیدن این واقعه بی مثال تاریخ بشری توسط جمعی از هنرمندان و سینماگران متعهد و ممتاز سینمای ملی تولید و در جدول اکران سینماهای کشور قرار گرفت.

این فیلم که با نیت تقویت تولید فیلم دینی و استفاده از هنر سینما برای جاودانه کردن حادثه عاشورا تولید شد از بدو امر تاکنون در محافل مختلف فرهنگی و دینی در معرض آرا و دیدگاه های صاحبان درک و درد دین قرار گرفته و با استقبال کارگردان محترم فیلم از منظر تاریخی و روایی با اصلاحات چندی مواجه شد که اصلاحات اعمال شده نیز مورد تایید بسیاری از صاحبنظران قرار گرفت.

اما نظر به رعایت جایگاه و شان مراجع عظام تقلید و عالمان شاخص دینی یادآوری می کنیم که اکران فیلم"رستاخیز" تا تامین نظر برخی از مراجع بزرگوار تقلید به تعویق می‌افتد».
 
کلمات کلیدی : سینما+اکران+رستاخیز
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۴ ۲۱:۱۷:۲۲
هر کسی را بهرکاری ساختن
بهتر بود آقای درویش در این حوزه از سینما ورود نمی کرد چون نه خودشان تسلط بر وقایع دارند و نه از مشاوران خوبی دارند
هر کسی فیلم رستاخیز را در جشنواره سال پیش دیده باشد، این فیلم به معنی واقعی کلمه فاجعه می باشد .
این فیلمی عاشقانه بین مرد و زن هست و تنها برای جذب مخاطب از اهل بیت استفاده ابزاری نموده است و حتی در این کار هم وقایع مسلم از عاشورا که یک بچه شیعه 7 ساله میدونند مسلما از روی عمد تحریف کرده است. (3045742) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۴ ۲۱:۵۰:۲۹
خب پس
اگه قراره دستکاری بشه
دیگه اصلا پخشش نکنید بهتره (3045799) (alef-13)
 
منتقد
۱۳۹۴-۰۴-۲۵ ۰۱:۲۱:۲۴
ان شاالله نخواهید توانست چهره ای را به جای قمر بنی هاشم نمایش دهید (3046207) (alef-11)