نظر منتشر شده
۴۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468587
ناصر ایمانی در گفتگو با الف با اشاره به مناظره دوم:
مناظرات نباید محل دعواهای جناحی باشد/ کاندیدها اخلاق را رعایت کنند/ به نظر میرسد رئیسی و قالیباف در صحنه می مانند/ جهانگیری کنار می رود
بخش سیاسی الف، 14 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۳
دومین مناظره کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، قرار است فردا عصر جمعه با محوریت مسائل سیاسی و با حضور شش کاندیدا برگزار شود که تحلیل ها و پیش بینی های زیادی را در اذهان عمومی ایجاد کرده است.

به گزارش الف، به گفته صاحبنظران، مناظره باید بخشی از تصورات، درخواست‌ها، نیازها و پرسش‌های مخاطبان در مناظره را برآورده کند و به دور از هرگونه تهمت و افتراه باشد تا بتواند سطح آگاهی مردم را بالا برده و نقش بسزایی در نتیجه انتخابات داشته باشد.

در همین راستا ناصر ایمانی، تحلیلگر مسایل سیاسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی الف، در مورد کمیت و کیفیت مناظره کاندیدهای انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: شواهد نشان میدهد که مناظره دوم، بسیار چالشی و جنجالی‌تر خواهد بود چراکه مناظره بعدی در مورد مسایل سیاسی کشور بوده و مواضع طرفین قطعا نسبت به یکدیگر تندتر خواهد بود که البته این مسئله خاصیت نزدیکی به انتخابات است که تندتر، صریح تر میشود.
 
وی به نکاتی در مورد چگونگی برگزاری مناظره اشاره کرد و گفت:  در مناظره کاندیدها باید چند نکته را فراموش نکنند ابتدا اینکه باید اخلاق را رعایت کنند که متاسفانه کاندیدها نسبت به آن کم توجهی میکنند. نباید به اتهام زنی و تهمت روی بیاورند که قابل اثبات نیست و باید آن را به مراجع قضایی واگذار کنند. همچنین نامزدها باید از طرح مسایلی که مربوط به مناظره ها نیست و مربوط به گذشته است خودداری کنند به طور مثال، اینکه در دولت گذشته چه اقداماتی انجام شده است.
 
این تحلیلگر اصولگرا ادامه داد: در مناظره ها کاندیدها باید برنامه های خود را ارائه دهند و اگر تنها انتقادی به رقیب خود دارند مطرح کنند و مطالبی را نگویند که ربطی به مناظره ندارد.
 
وی به جناحی نکردن مناظره ها اشاره کرد و گفت:   بحث دیگر جناحی کردن است، کاندیدها نباید مناظرات را تبدیل به مسئله جناحی کنند به طور مثال اقای جهانگیری مطرح میکند که نماینده اصلاح طلبان است که این موضوع ربطی به مسایل اساسی کشور ندارد. مناظره ها باید طوری باشد  که فردای روز انتخابات مردم به چند دسته و گروه تقسیم نشوند و زندگی عادی خود را طی کنند و هیچ کینه و نفرتی در جامعه به وجود نیاید.
 
ایمانی تاکید کرد: در مناظره ها باید عملکرد طرف مقابل با رعایت انصاف و با استدلال نقد شود که این موضوع میتواند برای مردم جذاب باشد ولی نباید همراه با افتراه و تهمت باشد و بخواهد برخوردهای شخصی صورت بگیرد چراکه این مناظرات سطح آگاهی مردم را بالابرده و میتواند تاثیر بسیار زیادی در نتیجه انتخابات داشته باشد.
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا به نظر شما جهانگیری کنار خواهد رفت، گفت: به نظر میرسد که آقای جهانگیری کنار برود چراکه آقای روحانی کنار نخواهد رفت.
 
ایمانی همچنین در مورد کناره گیری یکی از نامزدهای اصولگرا اظهار داشت: بعید به نظر میرسد که آقای قالیباف یا رئیسی کنار بروند و شواهد اینطور نشان میدهد که هر دو تا روز انتخابات در صحنه حضور خواهند داشت.
 
کلمات کلیدی : ناصر ایمانی، انتخابات ریاست جمهوری، مناظره ها+مناظره دوم+مناظره سیاسی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۳:۳۷:۲۲
در مناظره اول دیدیم که قالیباف خارج از روند مناظره که کاندیداها باید به سوالات پاسخ میدادند و راهکارهایشان را ارایه میدادند،خمله و متلک را شروع کرد و جوابش را گرفت.باقی کاندیداها تقریبا روند مناظره را طبق برنامه ادامه دادند. (4311684) (alef-3)
 
Latvia
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۵:۵۰:۱۷
حتی در دوره قبل هم این آقای قالیباف بود که موضوع مربوط به مجوز تظاهرات دانشجویان رو مطرح کرد و گفت آقای روحانی مخالف بوده که آقای روحانی مجبور شد که بگه که آقای قالیباف برنامه گازانبری داشته! یعنی چیزی که خودش مطرح کرد به ضرر خودش شد! (4312014) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۸:۰۴:۳۶
١- يكي دو روز بعد از انكه مجري مراسم تبليغاتي رييس جمهور محترم، كارگران معترض را به خرد كردن دهان تهديد كرد، دكتر حسن روحاني در گفتگوي ويژه خبري، انتخابات موجود را بين يك جريان خشن و يك جريان معتدل دانست و طبعا خود و تيم محترمشان را نماد آن جريان غير خشن بر شمرد.
٢-كمي بعد ازآن كه رييس جمهور گفت چيزي به اسم بحران بانكي را اصلا قبول ندارد، مدير عامل بانك شبه دولتي تجارت توضيح داد كه نظام بانكي كشور دچار يك بحران فراگير است.
٣-چند روز بعد از ان كه در اواخر سال قبل رييس جمهور از حركت جدي دولت به سمت كاهش نرخ سود در بازار پول گفت، نرخ اخزا جهيد و به ٢٩ درصد رسيد.
٤-دو روز بعد از ان كه رييس جمهور از شكستن تحريم ها و جذب سرمايه خارجي گفت و از توسعه شرق كشور و چابهار توسط سرمايه گذار خارجي- هندي-سخن ها راند، اخبار جدي مبني بر پا پس كشيدن طرف هندي از چابهار بدليل ملاحظات تحريمي منتشر شده و هنوز هم تكذيب نشده.
پي نوشت: گاهي فكر مي كنم رييس جمهور عزيز درباره كشور ديگري سخن مي گويند. (4312283) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۹:۰۷:۰۷
باز خوبه جهانگیری برای مظلوم نمایی اصلاح طلبان بغض نکرد (4312426) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۲۲:۰۵:۵۵
تنها کسی که برنامه داشت اقای جهانگیری بود (4312786) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۳:۳۹:۲۵
با سلام و احترام
اولا که مناظره ها باید چالشی باشه و نباید کسل کننده باشه نامزدها باید بیشتر به همدیگه حمله منطقی کنند و همدیگه رو به چالش بکشند
ثانیا میفرمایید هر دو نامزد اصولگرا در صحنه باقی میمانند ایا این به دلیل ناهماهنگی در جمنا و عدم توان جمنا برای کنار گذاردن یک نامزد است؟
ثالثا در انتخابات 92 دوستان اصولگرا فرمودند که اگر ما با یک نامزد می امدیم روحانی شکست میخورد الان مشخص نیست که چرا میخواهید اشتباه 92 را تکرار کنید و اگر دوباره 92 اتفاق افتاد ایا اخلاقا باز میتوانید بگویید که ما اگر با یک نامزد میامدیم روحانی شکست میخورد؟ ایا امدن دو نامزد همزمان(یا با اقای میرسلیم 3 نامزد) به دلیل این است که نمیتوانید یکی از اونها رو کنار بگذارید یا واقعا به این تحلیل رسیده اید که با این کار میتوانید به دور دوم بروید باز سوالم رو تکرار می کنم اگر به دور دوم نرفت ایا میتوانید ادعا کنید که اگر با یک نامزد می امدید روحانی را شکست میدادید اگر چنین است چرا الان با یک نامزد نمی ایید؟

ممنون میشوم الف منتشر نماید و دوستان جناح اصولگرا سوالات و ابهامات مطرح شده را شفاف سازی فرمایند (4311689) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۳:۴۰:۰۴
در مناظره باید واقعیت ها بیان گردند
روحانی باید فرصت پاسخگویی به اتهامات را داشته باشد (4311691) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۳:۴۲:۴۶
آقایان رئیسی و قالیباف همش دارند اتهام به دولت میزنند
بعد میگویند که جو آرام باشد
روحانی و جهانگیری باید با تمام قوا مقابله کنند (4311695) (alef-3)
 
کاربر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۵:۵۱:۵۲
آیا نقد عملکرد یک دولت ، اتهام میباشد؟؟؟
دولت می تواند صحیح و بدون ارائه آمار غلط پاسخگو باشد؟ (4312019) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۳:۴۳:۲۸
آقای قالیباف باید پیگیر بحث آلودگی هوا و بی تفاوتی دولت در این زمینه باشه.باید ابهاماتی مثل تراکم فروشی رو رو بیشتر برای افکارعمومی باز کنه..باید بگه اون شورایی که در مورد تراکم تصمیم میگیرن بیشتر اعضایش دولتی هستند وفقط یک نفر از شهرداری حضور داره ضمن اینکه بگه برای اینکه شهرداری خدماتش را به نحو احسن انجان بده راهی بجز تراکم فروشی برایش نمانده..پاسخ به این ابهامات خیلی مهمه..باید بگه در دوران تحریمهای فلج کننده داخلی و خارجی که بعضی از مسولان دولت قبل از آن بعنوان شعب ابی طالب یاد میکردند چگونه شهرداری با ساختن اتوبان امام علی (ع) و اتوبان خرازی وباکری و دهها پل و زیر گذر و ساختن صدها پارک و مکان تفریحی ونمایشی فتح خیبر راه انداخت و تهران را به یک شهر مدرن و زیبا تبدیل کرد..قالیباف باید روی این نکات بیشتر کارکنه و برای مردم از تهرانی که دوازده سال پیش تحویل گرفت و تهرانی که بعد از دوازده سال داره بهشون تحویل میده بیشتر بگه..باید بگه اگر بیاد 96 درصد مردم خیلی کمتر از حال حاضر مالیات میدن..باید به قشرمتوسط بگه اگر بیاد وضعشون خیلی بهتر میشه..باید بگه به آزادیهای اجتماعی و فرهنگی احترام میزاره و میتونه برای شاهد این موضوع ایستگاههای دوچرخه سواری که برای زنان ومردان در جای جای شهر تهران و دریاچه شهدای خلیج فارس تعبیه کرده مثال بزنه (4311699) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۳:۴۷:۵۶
جهانگیری مامور با هیاهو جنجال سازی کند تا مانع نقد عملکرد دولت شود. (4311712) (alef-3)
 
برجام اولش هواپیمای نو است و لبخند اخرش فقر است و نوکری امریکا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۳:۵۰:۱۱
اقای جهانگیری بفرمایند :حکام عربستان با عرضه زیاد نفت و پایین اوردن قیمت نفت چند فرصت شغلی را نابود کرده اند؟ (4311719) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۸:۰۰:۱۳
دوست عزیز اون که دست ما نبود. در ضمن خود عربستان هم در اون ماجرا کلی ضرر کرد. ما کاری که خودمون می‌تونیم جلوش رو بگیریم رو باید انجام ندیم.

و در نهایت اگر برجام نبود بدون ضرر عربستان همونقدر ما درامد نفتی داشتیم (4312271) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۸:۱۲:۵۵
به آقاي جهانگيري چه مربوط ؟! (4312302) (alef-3)
 
از برجام تعریف کن تاپله اول وابستگی خراب نشودتا بتوان به پله های فقر و نوکری امریکا رفت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۳:۵۱:۰۸
اقای جهانگیری بفرمایند خسارت سفارت عربستان چقدر بوده مثلا اگر پرده های سفارت عربستان اتش گرفته از جان عزیزان ما با ارزش تر است؟ (4311721) (alef-3)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۵:۲۰:۵۳
یعنی خسارت حمله به سفارت عربستان از نظر شما فقط پرده هاشه ؟!!!!

واقعن وقتی با چنین سطحی از شعور و درک مسائل مواجهیم خب معلومه پنجاه سال دیگه هم پیشرفت نمیکنیم (4311947) (alef-13)
 
تهدید کردند باز هم از برجام تعریف کن پله اول وابستگی نباید خراب شود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۳:۵۲:۳۱
می دانید چرا می گویند دولت قبل؟ چون نمی توانند رضایت یک درصد صاحب قدرت و ثروت و 99 درصد مردم را با هم داشته باشند پس به بهانه لازم است و چه بهانه ای بهتر از دولت قبل؟ (4311724) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۸:۱۴:۴۰
قضاوت در مورد عملكرد دولت تنها زماني ممكن است كه ما دقيقاً بدانيم اين دولت، كشور را در چه وضعيتي تحويل گرفته و الان در چه وضعيتي هستيم. پس بدون پرداختن به عملكرد دولت قبل، نميتوان قضاوت درستي از عملكرد اين دولت داشت. (4312308) (alef-13)
 
: نمی شود هوای مردم و نجومی بگیران را باهم داشت پس بگو دولت قبل مقصر است
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۳:۵۴:۳۵
حقوق کارگران معدن چقدر است؟ حقوق نجومی بگیران چقدر است؟ چی نشنیدم اینا نخبه هستند؟ اگر مدیران مملکت نخبه بودند وضع ما این نبود (4311736) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۲۰:۱۶:۰۹
از هر وسیله برای برای آوردن دیگری تلاش میکنی؟ (4312576) (alef-13)
 
بنده خدا. اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۳:۵۵:۱۱
اینکه اصولگرایان توصیه به رعایت ادب و خلاق مینمایند جای تشکر و قدرانی دارد. (4311737) (alef-3)
 
یک درصدیها ی ضعیف باید هم طاقت انتقاد نداشته باشند و به منقد فحش بدهند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۴:۰۰:۲۹
می گویند تورم را مهار کرده ایم پایین نگهداشتن مصنوعی قیمت دلار در حالیکه نقدینگی بالا رفته هزینه ها بالا رفته تولید کننده را ورشکسته کرده و با فنر فشرده دلار چه می کنید؟ ایا بعد از انتخابات میراث گرانی و تورم برای دولت بعد نخواهد بود؟ (4311755) (alef-3)
 
خونه میلیاردی ما خوبه پس مسکن مهر مزخرفه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۴:۰۲:۰۲
می دانید چرا مشکلات اقتصادی شما را حل نمی کنند ؟ چون نوکران نظام سرمایه داری باید به سرمایه دارها رسیدگی کنند اما ما پیروزیم چون ما 99 درصدیم (4311758) (alef-13)
 
دزدان بیت المال تحت فشارند بگو معوقه بانکیه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۴:۰۲:۵۰
در تفکر سرمایه داری جان افراد را هم با پول می سنجند مسافران فوت شده بیمه باشند کافیست چون در تفکر سرمایه داری جان افراد را هم می شود خرید (4311762) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۵:۰۴:۲۸
اونی که طرفدارش هستی اونم خارج از چارچوب سرمایه داری نیست (4311898) (alef-13)
 
قزوینی
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۴:۰۴:۲۳
آقای قالیباف از 4 درصدی های زالو صفت میگویند و وعده مبازه با اینها رو میدهند
اما بدونن که برخی
مدیران ارشد ایشون
برای خودشون و خانوادشون
دفاتر خدمات الکترونیک درست کردن با درآمد ماهانه بالای 100 میلیون تومن در ماه
اینها 4 درصدی نیست
املاک نجومی که با تخفیف 50 درصدی دادین
4 درصدی نیست ؟؟؟؟ (4311765) (alef-3)
 
Latvia
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۵:۵۱:۵۰
آقای قالیباف خودش جزو 4 درصدی هاست حالا برای ما صحبت از مبارزه میکنه با 4 درصدیها! (4312018) (alef-3)
 
Latvia
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۵:۵۳:۰۵
متاسفانه در این دوره اخلاق داره به کنار میره. دلیلش هم رفتار آقای قالیبافه. در دوره قبل با اینکه وضع کشور بحرانی بود اینجوری رفتار نمیکرد آقای قالیباف. متاسفانه به نظر میاد یک نوع کینه شخصی این وسط بوجود آمده. (4312023) (alef-3)
 
عبکریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۸:۲۷:۱۹
این آقای قالیباف پاسخ دهد این مدارک دانشگاهی و قبولی در کنکورهای وروردی جزو 4 درصدی هستند یا 96 درصدی (4312345) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۹:۱۰:۰۱
دروغگویی و ریاکاری اصلاح طلبان کم بود (4312435) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۴:۰۸:۰۱
اگر در مناظره دعوای جناحی و سیاسی نباشد،‌ اساسا دیگر مناظره معنا ندارد. آنچه مد نظر شماست را در کنفرانس های دانشگاهی انجام می دهند. (4311773) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۷:۴۰:۳۵
البته دعوای جناحی نباید تبدیل به دروغ پردازی و فریبکاری و بی انصافی و روی پاگذاشتن اخلاق بشه! (4312248) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۹:۳۱:۵۵
انتقاد بله سوال بله پرسش از عملکرد وبرنامه بله ...اما تخریب خیر تهمت خیر جنجال وهیاهو خیر شر بپا کردن هم خیر همه بی اخلاقی ها خیییییییییر (4312493) (alef-3)
 
فرزند سپید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۲۱:۵۶:۱۲
شیر مادرت حلالت باشه (4312761) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۴:۲۱:۰۷
آقای ایمانی میدانند که وقتی مردم بدانند جهانگیری اصلاح طلب است،به او(روحانی)رای میدهند. (4311805) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۲۳:۱۵:۴۹
چقدر خنده دار. خب چرا به خود جهانگیری رای نمی دهند؟ برای اینکه آبروی اصلاحات می رود. (4312921) (alef-13)
 
اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۵:۲۱:۲۵
فرجام وعده های پوپولیستی

دنیای اقتصادنوشت: با نزدیک شدن به موعد انتخابات، برخی از نامزدهای انتخاباتی با اتخاذ رویکردی پوپولیستی و دادن وعده‌های عوام‌پسند سعی در افزایش سهم خود از سبد آرا دارند.
بررسی تجربیات جهانی نشان می‌دهد که پیامد اجرای چنین سیاست‌هایی، وضعیت اسف‌باری است که با کشیدن اقتصاد به ورطه سقوط، بیشترین آسیب را به حامیان پوپولیسم وارد می‌کند. بررسی تجربه به قدرت رسیدن سیاستمداران پوپولیست در آمریکای جنوبی نشان می‌دهد که پوپولیست‌ها در شعارهای تبلیغاتی خود، با وعده‌هایی چون «افزایش بودجه فقرزدایی»، «پرداخت یارانه در قالب‌های مختلف»، «اعطای مسکن‌های دولتی ارزان‌قیمت»، «ایجاد اشتغال از طریق طرح‌های صنعتی» و «ملی کردن صنایع»، موجی از توده‌های هیجان‌زده را با خود همراه می‌کنند.
پوپولیست‌ها به جاي اصلاح فضاي كسب‌و‌كار، نظام مالياتي و برقراري روابط معقول بين‌المللي، به آنچه مردم به اشتباه به آن علاقه‌مندند، دامن می‌زنند. تجربه جهانی نشان می‌دهد که اگرچه بخشی از این وعده‌ها از طریق سیاست‌های مالی کوتاه‌مدت تامین می‌شوند، اما پس‌لرزه‌های این وعده‌های عوام‌فریبانه و پوچ، نه تنها اقتصاد که ثبات سیاسی کشور را نیز تهدید می‌کند. این نوشتار با نگاه به تجربه ظهور و افول پوپولیسم در برخی از کشورهای آمریکای لاتین، خط داستانی مشترک پوپولیست‌ها را در مختصات زمانی و جغرافیای مختلف، جست‌و‌جو می‌کند. بررسی تجربیات ظهور و افول پوپولیسم در کشورهای مختلف، راوی خط داستانی مشترکی است. پوپولیست‌ها عموما با وعده‌هایی چون «افزایش بودجه فقرزدایی»، «حمایت از اقشار فقیر در مقابل جمعیت اشرافی»، «اعطای مسکن دولتی»، «پرداخت یارانه به شیوه مختلف»، « اتخاذ سیاست‌های انزواگرایانه» و «تهییج افکار عمومی در مقابل دشمن خارجی»، بدون توجه به منابع و امکانات مورد نیاز برای تحقق چنین وعده‌هایی، توده مردم را با خود همراه می‌کنند. تجربه جهانی نشان می‌دهد که اگرچه بخشی از این وعده‌ها از طریق سیاست‌های مالی کوتاه‌مدت تامین می‌شوند، اما عدم توجه سیاست‌گذاران به امکانات، ظرفیت‌ها و محدودیت‌های اقتصادی، اقتصاد و وضعیت معیشت حامیان پوپولیسم را به گردابی فروخواهد کشاند که رها شدن از آن به چند دهه برنامه‌ریزی نیاز دارد. (4311949) (alef-13)
 
Latvia
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۵:۵۶:۳۴
اشکالی نداره در مناظره انتقاد شدید باشه و حتی دعوای جناحی هم اشکالی نداره اما اینکه کینه های شخصی بیاد وسط اونوقت خیلی آزاردهنده میشه. (4312029) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۶:۱۷:۳۹
اقاى إيمانى بفرماييد كه رييسى و قاليباف با عوامفريبى و وعده يارانه درست عمل ميكنند؟ (4312082) (alef-13)
 
سلیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۷:۴۷:۳۴
چون حزب واقعی نداریم نامزدها باید از موضع جناح خود با مسایل برخورد کنند و رفتار جناح مقابل را به نقد بکشند مردم رفتاروعملکرد سیاسی اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جناحها را راحتر درک میکنند آقای تحلیلگر سیاسی برای نجات نامزدهای جناح راست از گذشته نامطلوب این جناح نعل وارونه میزند . (4312254) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۲۰:۱۶:۵۵
کاندیدا با سابقه نظامی نمی تواند معتقد به آزادی و دموکراسی باشد (4312577) (alef-13)
 
جمال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۲۱:۰۱:۰۰
عزیزی که با چند شعار تحت عنوان اسم نظر خودرا ازساعت 13:52 تا 14:02 ارائه داده اند به نظر خیلی دلواپس می آیند. خوب برادر من یک نظر ارسال کن و همه نظرات خودرا درآن درج کن با این روش تکثیر پیدا نمی کنی. (4312644) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۱۰:۳۱:۲۵
مهندس ميرسليم در صورت كناره گيري گزينه مناسبي براي وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند. (4317669) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.