نظر منتشر شده
۲۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 261694
شما نظر بدهید؛
حداقل حقوق کارگران در سال 94 چقدر باید باشد؟
بخش اقتصادی الف، 8 اسفند 93
تاریخ انتشار : جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۶
به انتهای سال نزدیک می شویم و بسیاری از کارگران این روزها رسانه ها را فقط با یک نیت رصد می کنند؛ میزان حقوف کارگران در سال آینده چقدر خواهد بود؟!

چندی پیش محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور در رابطه با حقوق کارمندان در سال ۹۴ اعلام کرد: « با توجه به این که عمده هزینه های جاری را حقوق و دستمزد تشکیل می دهد، ما بنا بر پیش بینی تورم در سال آینده ومتوسطی که تا حدود ۱۴ درصد تخمین زده می شود درصد افزایش حقوق کارمندان نیز در ۱۴ درصد تعیین کرده ایم.» اما هنوز رقم دقیقی برای حقوق کارگران مشخص نیست.

برخی از کارشناسان معتقد هستند که این حقوق باید با توجه به نرخ تورم افزایش یابد و برخی دیگر خواهان تکرار افزایش حقوق سال گذشته هستند تا ۲۵ درصد به دریافتی کارگران اضافه شود. هرچند که امسال تورم کاهش یافته اما میزان قیمت‌کالاهای اساسی تغییری نیافته است.

در حال حاضر آخرین میزان اعلام شده نرخ تورم ۱۷.۸ است که اگر طی ماه‌های آینده کاهش نیابد دستمزد سال آینده کارگران حدود ۱۰۸ هزار تومان افزایش می‌یابد و حداقل حقوق ۶۰۸ هزار و ۹۰۰ تومان کارگران به ۷۱۶ هزار تومان است.

اگر نرخ تورم به ۱۶ درصد برسد، میزان افزایش حقوق ۹۷ هزار تومان و حداقل دریافتی مشمولان قانون کار به ۷۰۵ هزار تومان خواهد رسید. اگر نرخ تورم حتی دو درصد کاهش و به ۱۵ درصد برسد، حداقل حقوق کارگران از ۶۰۸ هزار و ۹۰۰ تومان به‌میزان ۹۱ هزار تومان افزایش و به ۶۹۹ هزار تومان خواهد رسید. اگر نرخ تورم به ۱۴ درصد برسد، میزان افزایش حقوق ۸۵ هزار تومان و حداقل دریافتی کارگران ۶۹۳ هزار تومان خواهد شد.

هرچند که نظرات مختلفی در این زمینه ارائه می گردد و به طور مثال نادر قاضی پور عضو فراکسیون‌کارگری حداقل هزینه یک خانوار۴ نفره کارگری در ماه را ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برآ‌ورد کرد و درخواست ارائه بن و سبد کالا از سوی دولت برای کمک هزینه به کارگران و کارفرمایان‌ را اعلام کرد. اما شما چه میزان افزایش حقوق را برای کارگران عادلانه می دانید؟ دلیل شما برای رقم پیشنهادی چیست؟

نظر شما چیست؟
شما می توانید با ارسال نظرات خود ذیل این خبر در این بحث مشارکت کرده و در رابطه با میزان حقوق کارگران در سال ۹۴ نظرات خود را با خوانندگان ما درمیان بگذارید.
 
حسين تبريزي
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۱:۱۶:۰۹
من خودم كار گر هستم و 28 سال سابقه بيمه دارم.
تصميم گيرندگان محترم حقوق كارگران تصميمي عادلانه و منصف بگيرند كه عذاب وجدان نداشته باشند ...
هم كارفرمايان محترم را در نظر بگيرند و هم كارگران زحمت كش را.
با سپاس (2709159) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۸:۳۷:۵۳
من هم کارمند هستم و به اعلام نرخ تورم 14درصد اعتراض دارم. این آمار فقط تبلیغاتی هست و وجود خارجی ندارد.

آقای نوبخت و طیب نیا اجازه ندارند با آمار تخیلی و افزایش 14درصد حقوق درزمان تورم واقعی 40درصدی با زندگی ما بازی کنند و امرار معاش ما را بخطر بیندازند. (2709762) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۰:۳۵:۴۰
متاسفانه در اینگونه بحث ها همه از زبون حقوق بگیرا نظر میدن در حالی که تو کارگاههای کوچیک اقتصادی همین افزایشهای کم ممکنه به تعطیلی اون بنگاه و بیکار شدن چند نفر منجر بشه .
بنده با مدرک فوق لیسانس3 ساله که یک کارگاه کوچیک راه انداختم که 4 نفر لیسانسه توش کار می کنند (بدون یک ریال وام از بانک و ...) . پارسال بخاطر افزایش 20 درصدی حقوق فشار زیاد به ما وارد شد تا جایی که نزدیک به تعدیل نیرو بودیم .
من نمیگم تورم وجود نداره یا کارگر و کارمند حقی نداره ولی تو این کشور فقط دولت و کارخانجات بزرگ حقوق نمیدن بنگاههایی مثل ما هم هستند که بخاطر شرایط رقابتی امکان افزایش قیمتمون رو هم نداریم .

دولت محترم و نمایندگان عزیز این خوبه که به فکر کارگر و افزایش حقوق اونا هستید ولی لطفا فکر محل تامین اون برای کارفرماها هم باشید . الان 3 ساله که رکود و عدم افزایش قیمت باعث شده که من از سرمایه اولیه ام خرج کنم . و فکر نمی کنم دیگه بتونم ادامه بدم و اگر شرایط همینطور پیش بره 4 نفر بعلاوه خودم به خیل بیکاران تحصیل کرده اضافه میشیم . (2709922) (alef-7)
 
مستاجر
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۹:۰۶:۰۰
با عرض سلام و خسته نباشید، افزایش حقوق هر سال باید با نرخ تورم برابر باشه و اگر در سالهای گذشته این افزایش الحاظ میگردید حقوق پایه 94 یک میلیون و هفتصد هزار تومان میشد ،خط فقر هم که دومیلیون و ششصدهزار تومانه ، حالا بفرمایید توقع یک میلیون تومان حقوق ماهانه یعنی هفتصد هزار تومان زیر حقوق واقعی ، توقع زیادیه ؟؟؟؟ اگه نمیتونید حقوق کارگرهاتون رو پرداخت کنید بخاط عدم توانایی مالی یا عدم مدیریت لازم در بهره وری بیشتره و بهتره چنین کارگاهی احداث نشه چون فردی رو که شما استخدام میکنید ممکنه چند موقعیت شغلی رو بخاطر شما از دست داده باشه. خیر پیش (2710469) (alef-7)
 
مستاجر
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۹:۱۳:۴۸
افزایش حقوق خوبه ولی خواهشا یه قانون محکمی وضع کنید که همین چندرقاز رو به موقع پرداخت کنند، البته قوانینی که در حال حاضر هست منجر به اخراج کارگر توسط کارفرما میشه،( ( ( یه پیشنهاد::::: همین درصد افزایش حقوق در سال 94 به حقوق عقب افتاده سال 93 هم اضافه بشه ) ) ) (2710476) (alef-7)
 
گوسفند
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۰:۱۰:۵۰
سال 91 که افزایش سه برابری قیمت دلار رو داشتیم و همه قیمتها چندبرابر شد افزایش حقوق 18درصد بود که باید 300درصد افزایش حقوق می داشتیم. (2710577) (alef-13)
 
فلک زده
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۰:۲۶:۲۳
تورم ماه فروردين 93 47 درصد

ارديبهشت 49 درصد

خرداد 47 درصد

تير 47.5 درصد

مرداد 47.7 درصد

شهريور 48.2 درصد

مهر 46.9 درصد

ابان 47.1 درصد

اذر 47.9 درصد

دي 46 درصد

بهمن 46.7 درصد

اسفند كه ميخوان حقوق ما كارگر ها رو اعلام كنند تورم 17.8 درصد ميشه. (2710628) (alef-13)
 
سعيد
۱۳۹۳-۱۲-۱۰ ۱۴:۰۴:۴۳
باعرض سلام خدمت شما ميخواستم بگه هم وطن عزيز اگر شما فكر محل تامين مالي يراي حقوق كارگران هستيد .وبا اين تورمهاي كه هست آن كارگر كه به گفته شما ليسانس است و براي شما كار مي كند ايا واقعا او با توجه به مدرك تحصيلي كه دارد مستحق همچنين حقوقي است يا اينك به ناچار راضي به همچين حقوقي شده كه شما ميگويد زياد است اگر براي شما امكان دارد خود را جاي انها بگذاريد اگر ميتوانيد يه لحضه و هزاران سوال ديگر (2713646) (alef-3)
 
کارگر افغانی
۱۳۹۳-۱۲-۱۲ ۱۹:۵۹:۱۲
اخه ما کارگران پیمانکاری صنعت نفت چه گناهی کردیم که حقوق ابدارچی باید 5 برابر حقوق من که مدرک مهندسی دارم باشه . کجارفته پس این عدالت . دولت تدبیر امید پس کو این همه شعار . همه ازت نا امید شدند (2720475) (alef-3)
 
فرامرز
۱۳۹۴-۰۴-۰۵ ۱۷:۵۹:۰۰
نخست اینکه شما افغانی و خارجی محسوب می شوید و اگر فکر میکنید به شما ستم شده است برگردید به کشورتان (2998428) (alef-11)
 
فرشيد
۱۳۹۳-۱۲-۱۲ ۰۸:۳۱:۴۰
برو تعطيل كن . جقدر از خودراضي هستي. اين همه ملت عذاب بكشن كه تو نميتوني حقوق چند نفرو بدي . واقعا كه .................. (2718422) (alef-3)
 
ابو طالبی-کارمند-از تهران
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۰:۴۴:۱۸
مخارج روزمره و عادی بنده در سال 93 حدود 35 درصد بیشتر از مشابه سال 92 شده است بنابراین تورم برای اینجانب 35 درصد بوده است. در حالی که کیفیت زندگی هم تنزل محسوسی داشته است. بنظرم بهتر است محاسبه افزایش حقوق را مثل سالهای گذشته بگونه ای در نظر نگیرند که طبقه حقوق بگیر هر ساله قدرت خریدشان کاهش یابد. (2710230) (alef-7)
 
حسین
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۷:۴۸:۴۳
ما درگیر 14 یا 17 درصد بودن تورم هستیم، آنوقت حقوق آقایان پزشک از آنجائیکه خیلی ناچیز بود چند صد و بلکه هزار درصد افزایش یافت تا احیانا با مشکلی مواجه نشن. محل تامین اعتبار هم از مالیاتی که مردم به امید ساختن کشورشان می پردازند!!!! جالا ما باید منتظر باشیم چندرغاز حقوقمان چند درصد افزایش می یابد که بتوانیم زنده بمانیم و مخارج آقایان را تامین کنیم. عدالت موج میزند!!!!!!!!!!!!!!!!! (2710357) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۲۰:۱۱:۱۱
تنها چاره اقتصاد ایران برگشت دلار به قیمت واقعی. ۹۰۰ تومان آن هست تا تورم واقعی کاهش یابد قدرت خرید مردم بالا رود و اقتصاد ایران به حرکت در آید (2712010) (alef-13)
 
كارگر خط رنگ ايران خودرو
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۸:۳۹:۳۱
حقوق كارگر بايد به انداز ه اي باشه كه مثل قديم ، 1 نفر كار كنه و بتونه 4 نفر رو سير كنه . نه مثل الان كه 4 نفر بايد كار كنند تا 1 نفر رو بتونن سير كنند !!! (2709765) (alef-3)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۷:۵۱:۳۰
حالا اگه به جاي 25 درصد مثلا بشه 27 درصد درست ميشه ؟؟
اون موقع كه دلار 1000 تومني شد 3500 كمرمون شكست.
بايد حقوق ها سه برابر بشه تا تازه به سال 84 برگرديم و بي حساب بشيم !!!! (2710358) (alef-7)
 
حسني
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۸:۴۵:۰۷
حقوق كارگران بايد به انداز ه اي باشد كه « آ خ »‌ نگويند . (2709772) (alef-3)
 
كارگر تورم زده مزمن
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۸:۴۷:۲۰
حقوق كارگران در سال 94 بايد به اندازه حقوق آنها در سال 98 باشد . (2709774) (alef-3)
 
كارمند شهرداري منطقه .....
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۸:۴۹:۰۳
حقوق كارگران در سال 94 ، بايد به اندازه حقوق شهردار تهران باشد . (2709778) (alef-3)
 
آرش
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۸:۵۲:۳۰
حقوق كارگر بايد به اندازه اي باشد كه لا اقل بتواند ماهي 5 هزار تومن پس انداز كند !!! (2709781) (alef-3)
 
كارگر
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۸:۵۴:۰۵
حقوق كارگر بايد به انداز ه اي باشد كه بتواند به راحتي قبوض ماهانه آب و برق و گاز و تلفن را به راحتي پاس كند . (2709785) (alef-3)
 
احمدي نژاد
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۸:۵۶:۱۲
حقوق كارگر بايد با حقوق رئيس جمهور برابري كند . (2709789) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۳:۰۵:۲۷
دست بوستم ! حقوق كارگر و نيز كارمند بايد در حد واندازه كرامت ،عزت ،شرافت و مقام " انسان "
باشد ! ولا غير ،اين است و جز اين نيست ،يعني نبايد باشد !!
---- خب همسايه عزيز ! اولا ،بازنشستگي ات مبارك باشه ! خب كردي اومدي اين جا در خدمتت
باشم ! زندگي با يك.حقوق باز نشستگي نميگذزه ! گمونم با دوتا حقوق هم نميگذره! خان دايي ايم
كارمنده ،خانمش هم كارگر كارخونه ! با دو تا بچه ! هميشه خدا هشت شون گرو نه شونه ! هنوز دايي لقمه آخر ازگلوش پايين نرفته برو كه رفتي ! كجا ؟ مسافر كشي ! تاكي ! ١٢ شب ! بعد عين
جنازه مي افته ! خب مجبوره ! حالا شمام خوب كردي اينجا اومدي ! قربونتم بعد اين همه كار بايد
مي رفتي جهانگردي ،اين كشور واون كشور ، چين و ماچين ! خستگي اين همه سال از تنت در كني !مگر چي شما از خارجيها كمتره كه به محض بازنشستگي تمام دنيا و ما فيها زير پاشونه و به
تمام سوراخ سنبه هاي دنيا سرك مي كشن !! ولي خب ! اين جا اين جوريه ! به اين مغازه خوش
اومدي ! مال خودته ! شما به جاي پدرم هستي ! خدا بخواد از فردا صبح كمي زود تشريف بيار ،تا
در پياده كردن صندوق ميوه ها كمك كني ! خودم ديكس كمر دارم !! كارت اين جا آسونه ! كارهاي
بانكي و اين ور و اون ور رفتن با شما ! هر دو هفته هم ششتن و نميز كردن مغازه داريم ! چون اين
جا كارت سخت نيست و از بازنشستگي هم حوصله ات سر ميره ،،گفتم جمعه ها هم بيا ! تا كمي
مشغول باشي ! مي خواهي تو خونه چه كار كني ! ور دل حاجي خانم بشيني ؟ اين جا بهتره !
آخر شب هم كه تعطيل ميكنيم ،جارو كردن مغازه و جلو مغازه دستمون مي بوسه ،قربون دستات !
مثل اين كه گفته بودي ،حقوق اين جا خيلي كمه ! به نظرم مزدت مناسبه ! مگه سي سال براي
دولت كار كردي ، چي بهت داد ! گفتم كه مغازه مال خودته ! شما انگار پدرمي !!!! (2710105) (alef-7)
 
ب م
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۰:۳۷:۲۳
به اندازه افزایش قیمت نان یا مرغ (2709923) (alef-7)
 
رهنمود
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۳:۴۲:۲۲
حداکثر افزایش طبق مقایسه حداقل دستمزد سال 1385 ونرخ دلار در ان سال ونرخ دلار در سال جاری تقریبا 100 هزار تومان یا به عبارتی حدود 17 درصد میبایستی باشد .موضوع دیگر اینکه در سالهای دهه 60 وبه لحاظ مسائل اقتصادی مشابه تعمیم در صد مصوب به تمام سطوح مزدی صورت نمی گرفت وچند سالی به همه سطوح رقم ثابت اضافه شد که از فشار مالی به کارفرمایان کم می کرد .چنانچه مسولین ذیربط مذاکرات مزدی موضوع فوق را در نظر بگیرند می توان برای دو سه سالی میزان رقم ثابت را بیشتر در نظر گرفت که هم قدرت خرید حداقل بگیران افزایش پیدا کند وهم فشار مالی به کارفرما وارد نیاید (این موضوع در صورتیکه بخواهند درصد را از 17 درصد بالاتر ببرند و فشار بار مالی کار فرما را نیز در نظر بگیرند در کوتاه مدت جوابگو خواهد بود ) (2710289) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۳:۱۹:۰۷
اونایی که این تصمیمها رو می گیرن عذاب وجدان ندارند خیالتون راحت دوست عزیز
چون اون شرمنده زن و بچه نیستند کاش فکر می کردند با یک میلیون یک خانواده چگونه میتونه زندگی کنه یک جور میش اینکه دستمان تو جیب هم باشه البته ما که یه میلیاردی نمیتونیم و سر همدیگر کلاه میذاریم از کار می دزدیم-- و خیلی کارهای دیگر .حکومت باید جوابگوی اینها باشد ( هرچند گاهی حکومت را از دولت جدا میدانیم)فساد در کشور ما قطعا بیشتر از همه جای دنیاست چون فشار روی خانواده های ایرانی بیش از هر جای دیگر است به امید اجرای عدل علوی (2711016) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۳:۲۱:۲۵
وجدان حلقه گمشده تصمیم گیرندگان ما شده . متاسفانه آقایان با دریافتیهای بالای 10 میلیون تومان در ماه برای ما تصمیم می گیرند و خبر ندارند من کارمند جز با ماهی 800 هزار تومن در این وضع اقتصادی چه کار باید بکنم . حقا که شکم سیر از گرسنه خبر ندارد.
خدا جوابتان را بدهد ما که جوابی نداریم (2711022) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۵:۵۹:۴۶
میشه وجدان رو تو این دولت بخش کنید ببینم که چقدرش به ما میرسه و چقدرش به دولیتها (2711441) (alef-3)
 
احمد
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۱:۴۷:۲۰
با سلام
این طرح خوبیه که ما میتونیم نظر بدیم ولی بهتر از اون اینه که به این پیشنهاد ها فکر کنند و در تصمیماتشون تاثیر بزارن . متاسفانه به غیر از حقوق مسائلی دیگر قشر خوب کارگران رو اذیت می کند و آن حفظ کرامت انسانی اونهاست . همین مسئله (کرامت) میتواند موضوع مهمی در تعیین دستمزد قرار گیرد .
به چند مورد در باره ی تبعیض های غلط که در شرکت ها رواج دارد اشاره می کنم :
1- افرادی در قشر کارگری هستند که نخبه می باشند و یکی از مهره های اصلی شرکت جهت بهره برداری می باشند اما افراد دیگری سود این کار رو می برند
2- کارگرانی وجود دارند با مدرکهای دانشگاهی که اخیرا به آنها کارگران یقه سفید هم می گویند که علم آنها در بهره برداری شرکت تاثیر بسزایی دارند اما ...
3- ......
طولانی ننویسم و پیشنهاد من درباره افزایش حقوق می تواند حذف مالیات از این قشر و حق بیمه می باشد
سئوالی که برای این جانب پیش آمده این است که در ماده 41 قانون کار آمده که افزایش حقوق کارگران باید بر اساس نرخ تورم تعیین شود که نرخ تورم رو بانک مرکزی اعلام می کند چرا در سال های اخیر این چنین اتفاقی نیافتاده است و سالی که تورم 39 درصد بود چرا فقط 25 در صد افزایش یافت ؟
و چرا الان یاد قانون افتاده اند ؟
وزیر تعاون میگه تعیین دستمزد بر اساس چانه زنی بین نماینده های کارگران و کارفرمایان و دولت است چرا در این سال های اخیر بیشتر نظر کارفرمایان جلب شده است تا نظر کارگران ؟
ما قبول داریم افزایش بیش از حد حقوق باعث افزایش تورم می شود ولی آیا در بین سال که افزایش تورم داریم حقوق کارگران افزایش پیدا میکند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ما در نضامی زندگی می کنیم که اسلامی است و منادی عدالت در جهان هستیم و در این مورد دین گفته است که پول باید بین تمامی افراد چرخش داشته باشد نه بین گروهی !!!!!!!!!!!!!!
در ضمن همیشه مساوات عدالت نیست . افرادی که در خوزستان و بوشهر فعالیت می کنند هزینه های آنها بیشتر از شهرهای دیگه اس
چرا افراد و کارمند های دولتی باید از حق بدی آب هوا برخوردار باشند اما کارگرانی که همه ی بار بهره برداری بر روی دوش آنهاس و در همانجا کار می کنند نباید از این حق برخوردار نباشنو و همین طور سختی کار .
چرا پاداشی ها متفاوت هستند ؟
و تبعیض هایی دیگر
امیدوارم آقای دکتر احمد توکلی اینها رو در مجلس داد بزنه و خواهان بر طرف کردن این تبعیض ها باشد
با افزایش 35 درصدی شاید تسکینی بر درد کارگران باشد
با تشکر (2709197) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۱:۴۵:۰۰
آفرین حداقل معاف از مالیات بشیم خوب (2709999) (alef-7)
 
raha
۱۳۹۳-۱۲-۱۰ ۲۲:۴۴:۰۸
در مورد کارگران نخبه نمیشه تبعیض قائل شد کارفرمایان میگن کارگر کارگره!!
در ضمن خیلی از کارگرها هستن که واقعا از کار میدزدن و خوب کار نمیکنن و حتی این حقوق فعلی هم براشون زیاده!
سیستم نظارتی باید قوی باشه که بتونه این چیزارو کنترل کنه و حقوق کارگرایی که واقعا زحمتکش هستند را افزایش بده

اینم بگم که تا وقتی که فرهنگ کشور پایینه و توش دزدی میشه حتی با افزایش 100 درصدی حقوق هم دردی از کارگرا و کارمندا دوا نمیکنه مطمئن باشید (2715003) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۱:۴۹:۵۹
۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان (2709200) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۸:۰۴:۱۵
2 ميليون و 600 (2709720) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۸:۱۱:۰۴
مرد حسابي !!!!
1 ميليون و 600 هزار تومن كه پول 2 كيلو گوشته . (2709736) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۸:۳۰:۵۵
حقوق اش بايد به اندازه اي باشد كه كارگر ، شرمنده زن و بچه اش نباشد . (2709757) (alef-7)
 
حسن
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۸:۳۱:۵۳
پس چي بخوره ؟؟؟!!!!! (2709758) (alef-3)
 
قانون كاري :-)
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۸:۴۳:۳۴
600 هزار و 152 تومان و 3 ي زار و 4 قرون !!!!! (2709769) (alef-3)
 
محمدي / تبريز
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۸:۵۷:۱۴
پس اجاره خونه رو كي ميخواد بده ؟ (2709792) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۰:۳۵:۳۶
با این وضع که نصف کارگرا اخراج میشن (2709920) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۱:۵۷:۲۱
1000000 (2709204) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۸:۰۶:۲۴
به اندازه يك هزارم يك اختلاس در كشور بايد حقوق دريافت كند . (2709726) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۲:۰۳:۰۹
اندازه خط فقر .... اینقدر هم نباشه...1800گفتن خط فقر اینقدره....خط رفاه که 2500تا 3تومنه..
واسه اینکه فحشا و دزدی و رشوه بیداد نکنه (2709210) (alef-3)
 
احمد
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۲:۰۳:۴۵
سلام
امیدوارم که این دفعه نظرم رو بتونم ببینم
با تشکر (2709211) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۲:۱۴:۳۹
در حقوق کارگران یک سری مزایا نیست یا اگر هست بسیار پایین است. در حقوق کارمندان حق مسکن100 هزار تومان برای کارگران 10هزار تومان، حق عائله مندی در حقوق کارمندان هست اما در کارگران نیست. و در قراردادهای بعضی جاها حتی سنوات هم حذف شده است. واقعا مرجع رسیدگی کننده که وزارت کار است طرف کارفرما را دارد و کارگر نمیتواند به راحتی حقش را مطالبه نماید.
درباره افزایش حقوق حداقل باید 20 درصد با این وضعیت اضافه شود. وقتی حداقل حقوق 700 هزار تومان باشد نهایتا با سایر مزایا بشود 800-850 هزارتومان،بنظر خودتان با این اوضاع اقتصادی ونرخ اجاره بها فرد چگونه باید زندگی کند... از نمایندگان مجلس که ماهی سه میلیون می گیرند خواهشمند است است ارزش کارگران هم حفظ شود. و حداقل پایه حقوق بشود یک میلیون تومان. (2709216) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۰:۳۸:۲۳
خواب ديدي خير باشه , نماينده ها با انواع و اقسام دريافتي ها و پاداش ها و خانه سازماني و آب و برق مجاني , زير 7 ميليون تومن نميگيرن (2710222) (alef-7)
 
ناصح
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۲:۲۰:۵۲
حداقل یک میلیون پانصد تومان.چون جامعه ی کارگری ازهیچ گونه مزایایی نسبت به بقیه حقوق بگیرها برخوردار نیستند (2709224) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۱۳:۵۳:۰۷
ما که هیچ آینده ای نداریم، نه پس اندازی ! نه مزایایی!
هیچی!
فقط یه حقوق بخور و نمیر که تازگی ها به لطف مسئولین و کارفرمای محترم شده نخور و بمیر! (که حقوق یک ماه تو سه قسط سه ماهه بهمون پرداخت میکنن!)
بعد میان میگن ما ضرر کردیم نمیتونیم عیدی و سنوات پرداخت کنیم هر کی میخواد کار کنه فقط حقوق ماهانه نمیخواد بره شکایت کنه!!! و از کار اخراج شه.
حالا این همه ظلم به کنار تازه هفته آخر سال میخوان تصمیم بگیرن که سال بعد چه ظلم دیگه ای به این کارگرای زحمت کش بکنن!

مسئولین محترم خدا رو بخاطر بیاورید روز قضا رو بخاطر بیارید به حق کارگرای زحمت کش فکر کنین! به زن و بچه هایی که چشم دوختن به دست های پینه بسته پدر کارگر ! به فرزندان یتیمی که بار سنگین مسئولیتش بر دوش مادری کارگره!!! به همه اینها فکر کنین و تجسم کنید زندگی کارگری مارو بعد تصمیم بگیرید. (2736723) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۲:۳۴:۳۴
دولت باید بداند که تنها راه خروج اقتصاد از رکود افزایش دریافتی حقوق بگیران است .
خود نمایندگان کارگران اعلام کردند خط فقر 3 میلیون تومان است . هنوز تورمی که در اثر گرانی 3 برابری ارز ایجاد شده (و به علت دستکاری دولت قبل در نرخهای اعلامی تورم در حقوق کارگران لحاظ نشد )جبران نشده است در حالیکه تولید کنندگان خیلی راحت این افزایش را کشیدند روی نرخ محصولاتشان .
طبق محاسبات یکی از شرکتهای بزرگ خودرو سازی حقوق پرداختی فقط 10 درصد هزینه ها را شامل می شود ( تازه این رقم مربوط به قبل از گرانی دلار بود ) بنابراین حتی افزایش 50 درصدی حقوقها هم زیاد نیست . (2709238) (alef-13)
 
حقگو
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۰:۵۰:۴۱
خط فقر 1000 دلار است . (2710238) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۲:۴۰:۳۲
کسایی که ازمردم نظر خواستن هنوز خودشون نظری ندادن.چرا ؟ (2709248) (alef-3)
 
بیگی
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۲:۵۲:۳۶
برای شخصی که حقوق میگیرد اگر یک ونیم میلیون هم باشد برای حد اقل زندگی کافی نیست در مقابل برای فردی که حقوق میدهد بخصوص در کارگاه های کوچک هم این مبلغ به راحتی قابل پرداخت نیست اگر مبالغ بیمه و عیدی و سایر هزینه ها هم اضافه شود کمر شکن خواهد بودو بسیاری مجبور به تعطیل کردن شده اند.شاید راه چاره این باشد که کارفرما فقط حقوق بدهد و دولت که خواهان اشتغال است سایر هزینه ها را از منابع دولتی متعهد شود.اگر دولت بتواند جلو حیف ومیل و فساد را بگیرد شاید این قابل اجرا باشد. (2709265) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۵:۲۸:۰۲
کارگاه کوچیک باید تعطیل کنه جاشو بده به کارخونه بخاطر 4 تا کارگاه هست هی میگن کارفرماها امکان افزایش حقوق ندارن چند سال پیاپی هست که افزایش حقوق واقعی داده نمیشده والا کارخونه های واقعی که محصولاتشون رو به قیمت دلار به مردم می فروشن تو هر زمان هم سودشون خوبه بعدام دستمزد یکی از عوامل قیمت تمام شده هست تو تمام دنیا هم متناسب داره پرداخت میشه کسی که نمی تونه درست مدیریت کنه باید بره دنبال یه کار دیگه مردمم باخودش بدبخت نکنه (2711339) (alef-13)
 
1360
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۲:۵۷:۱۹
تا زماني كعه منابع مورد نياز در دسترس نباشه افزايش حقوقبي پايه اثر تورمي داره الا ن يك كارمند حداقل بايد 2000000 تومن حقوقش باشه تا امورات خودشو بگذرونه ولي اگر دولت بياد 2مليون حقوق بده بايد منابع مالي داشته بشه كه خود تورم زاست (2709274) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۴:۲۵:۰۸
میشه بفرماید حقوق خودت چنده آقا (2709389) (alef-3)
 
حقیقت تلخ است ولی ...
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۰:۵۷:۰۶
آیا صحیح است برای کنترل شاخصهای اقتصادی از جمله تورم حق و حقوق کارگران و کارمندان کم بضاعت را پایین نگهداشت؟؟؟!!!! و آنها را له کرد ؟؟؟ (2710250) (alef-7)
 
حسن
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۳:۰۷:۲۶
چرا تعرفه های پزشکی را بین 300 تا 400درصد اضافه کردندبا اینکه وضع در آمدی بالای داشتند اما قشر کارگر چون کسی را ندارند باید چانی زنی شود تا اینکه 1/4 حق خودشان را نیز پرداخت نکنند .باید حداقل بین 50 تا 80 در صد اضافه شود تا برابر خط فقر قرار گیرند. (2709286) (alef-3)
 
مهندس
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۳:۱۲:۴۸
سلام

پیشنهاد میکنم حقوق به اندازه نرخ تورم افزایش یابد و ماهانه (2709295) (alef-3)
 
یکنفر از مردم
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۳:۲۲:۵۶
افزایش حقوق اعم از کارگر و کارمند حداقل باید 25 درصد باشد تا بتوانند شکمشان را سیر کنند و توان انجام کار داشته باشند. (2709313) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۳:۲۵:۳۷
آنقدر که هزینه‌ی زندگی شامل خورد و خوراک، پوشاک، اجاره‌منزل، اقساط، تعمیرات و نگهداری، سفر ضروری، بیماری‌های سبک و نیمه‌سنگین، و ... را پوشش دهد و امیدی به پس‌انداز برای خرید مسکن در طی ۱۰سال در مکانی متناسب با شأن اجتماعی و پوشش‌دهنده‌ی تورم سنواتی را بدهد. (2709318) (alef-13)
 
reza
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۳:۲۸:۰۱
حداقل حقوق می بایست بر اساس توان زندگی خانواده باشد.به نظر من حداقل 2500000 لازم است (2709320) (alef-3)
 
مهندس
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۳:۳۴:۱۱
سلام


تا زمانیکه قشر کارگر و قراردادهای ظالمانه برقرار باشه، ما اقتصاد درست نخواهیم داشت. پیشرفت درست و حسابی نخواهیم داشت و هر روز دلالی و واسطه گری ترقی میکند و کار و تولید به نابودی نزدیک میشه پس پیشنهاد میکنم:

جهت هماهنگی با سیاستهای اقتصادی و کنترل نقدینگی و تورم ، میزان افزایش نقدی به میزان نرخ تورم باشد . همچنین برای حمایت از معیشت کارگران علاوه بر بن نقدی، ماهانه کالاهای تولید داخل از طرف دولت و کارفرمایان دیگر به کارگران داده شود. که هم کمی از مشقات کارگران کاسته شود و هم از تولید داخلی حمایت شود (2709323) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۳:۴۰:۰۲
با سلام
به نظر بنده باید اونایی که در این مورد تصمیم می گیرن خودشون رو بزارن جای قشر کارگر و خودشون کلاهشون رو قاضی کنن و در نظر بگیرن اگر خودشون دارای ملک شخصی نبودن و با چهار، پنج سر عائله می خواستن گذران زندگی بکنن نیاز به ماهانه چقدر درآمد داشتن و با عنایت به اینکه ما در وحله اول همه انسانیم و با در نظر گرفتن رضای پروردگار و همنوع دوستی (ترحم نمیخوان، حق زندگی کردن میخوان) تصمیم بگیرن. ما ها که اعتقاد به قیامت داریم و رسم و راه تصمیم گیری ائمه اطهارو می دونیم نباید خودمون رو به قول معروف به کوچه علی چپ بزنیم، اگر معتقدیم باید جوابگوی اعمالمون، اونم وقتی با قشر عظیمی از امت مرتبطه، باشیم. چون تصمیم ما اثر گذاره که این قشر درست زندگی کنن یا خدای نخواسته به خاطر نیازی که دارن به راههای خطا کشیده بشن. (2709335) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۳:۴۲:۰۴
چرا مردمو مسخره میکنین .تمامش کنید این بازی خیمه شب بازی رو (2709339) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۰:۱۴:۰۰
احسنت (2709890) (alef-7)
 
محسن ،شهسوار
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۳:۵۳:۳۷
بهتر است اكه سالي سه بار افزايش قيمت خيلي كالاهاي اساسي رو داريم سه بارم افزايش حقوق داشته باشيم
ولي واقعيت اينكه يكي از دوستان كفت در كاركاه هاي كوجك افزايش زياد حقوق به تعطيلي كاركاه مي انجامه،
بهتر دولت كمك كنه (2709362) (alef-13)
 
حسن رضا ایران خودرو
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۳:۵۶:۰۹
به نظرمن بعنوان یک کارفرماتعیین حقوق بیمعناست.چون درابتدای استخدام برای کارگری که هیچ مهارتی ندارد و دیگر کارگران ایجاداخلال میکند.حقوق باید در کارگر ایجاد انگیزه تلاش بهتر ومسئولیت پذیری بیشتر نماید که باتعیین حقوق منتفی میشود.بعنوان مثال دریک واحد تولیدی راننده ونگهبان دم در وکسیکه درخط تولید است در بدو استخدام یکسان حقوق دارند.واین غلط میباشد... (2709367) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۶:۳۹:۰۷
خیر قربان. در بسیاری از کشورهای توسعه یافته و حتی سرمایه‌داری نظیر امریکا و کانادا و انگلیس و ....، هر ساله مبلغی به عنوان حداقل حقوق به صورت قانون اعلام و لازم الاجرا می‌باشد. بهرحال حتی کارگر ساده فاقد مهارت و تجربه نیز دارای دستمزد بابت کاری که می‌کند باید باشد که مبنی حداقل حقوق خواهد بود. بحث تجربه و تشویق و راندمان بیشتر، به صورت مبلغ اضافه به حداقل دستمزد قابل طرح است و نه به عنوان مبنی پرداخت حقوق. (2709600) (alef-3)
 
خوش خیال
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۹:۱۱:۲۹
شما که از وضع کسی خبر نداری دلت خوشه (2709807) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۴:۱۶:۵۲
سلام ان کسانی که نوبت به افزایش حقوق کارگران زحمتکش می رسد از تورم حرف میزنند حقوق خودشان در ماه چقد می باشد و پاداش هایی که هر ماه میگیرند چقد هست نوبت افزایش حقوق کارکران میرسه تورم یادشان می افته...با عرض پوزش از تمامی کارگران (از اول دولتها به کارگران اهمیت نداده و نمی دهند) ان کسانیکه به راحتی ملیارد تومانها دزدی میکنند اقایان کجا هستند..........اقایان بروند از شرکت هایی که کارگران کار می کنند خبر بگیرند ببینن چه اختلاف هایی بین حقوق کار گران و بقیه کارمندان هست .چه مزایایی کارمندان دارنند ولی کارگران عزیز ندارند و خیلی چیزهای دیگه که اینجا نمیشه حرف زد (2709379) (alef-3)
 
یک کارگر
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۴:۱۹:۵۳
حقوق بشه 700 هزار تومن خنده داره کرایه راه من نمیشه چه جوری زندگی کنم زیر 1500 اصلا ارزش کار کردن نداره بشینی خونه بهتره تا با 700 بری سر کار (2709383) (alef-3)
 
یه انسان
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۴:۲۲:۳۴
من به شخصه با حقوق زیر 1 ملیون پنصد سر کار نرم بهتره (2709386) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۶:۴۷:۳۱
افزایش حقوق فقط باعث بیکار شدن میلیون ها کارگر میشه بجا این کارا اجناسو ارزون کنید (2709615) (alef-3)
 
منصور صادقی
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۴:۲۴:۰۳
یک کارگر باید بتواند ازدواج کند و هزینه های زندگی را تامین کند و سرپرستی فرزندانش را با هزینه های سنگین آن بپذیرد. در این گرانی هیچ کس نمی تواند با حقوق 700 هزار در ماه ازدواج کند مگر در روستاهای بی نام و نشان و زندگی در کوخ. از طرف دیگر دولتمردان دولت تدبیر و امید تنها 1000 میلیارد تومان برای اشتغال اختصاص داده اند که با نرخ بیکاری مردان و پسران اصلا جوابگو نیست. جالبتر آنکه از سخنان وزیر تعاون آقای دکتر ربیعی در همایش «زنان در مسیر توسعه اجتماعی با تأکید بر برنامه ششم توسعه» می توان استنتاج کرد که دولت می خواهد اکثر مشاغلی که در آینده ایجاد می شود را به زنان اختصاص دهند.
از سوی دیگر دولت بسته های حمایتی گسترده ای برای زنان در نظر گرفته است. تحصیلات در رشته های متعدد دانشگاه های روزانه بدون دغدغه سربازی، کمک هزینه اشتغال به صورت وام، کمک هزینه تامین مسکن، شرایط ویژه برای دختران و زنان مجرد برای خرید مسکن مهر و مسکن اجتماعی و موارد متعدد دیگر که همه اینها در لایحه بودجه سال 94 کشور قید شده است.
لذا تحلیل من از عدم افزایش حقوق کارگران و خاصا جنسیت مرد توسط دولتمردان و قرار دادن این مسئله در کنار حمایت های معنادار از زنان برای بیرون کشاندن از خانه و توانمند کردن آنها و بالا بردن سطح رفاه آنها، سوق دادن مردان و زنان به زندگی مجردی و گستراندن فمینیسم و فروپاشی خانواده است.
بر این اساس می توان فهمید که چرا دولتمردان ما، زنان را محور پیشرفت می نامند. چون توجه مطلق 100 درصدی به زنان و بی توجهی به مردان منجر به از بین رفتن سنت های جامعه ایرانی و فروپاشی ارزش های دینی می گردد.
به هر حال نگاهی به برنامه های دولت نشان می دهد که تقریبا تمام بودجه کشور از لحاظ جنسیتی به زنان اختصاص یافته است و حتی در زمینه بودجه های غیر جنسیتی نیز، زنان سهم بیشتری از مردان تصاحب می کنند.
به امید روشنگری سایت الف درباره دلایل پشت پرده سیاست های اقتصادی دولت روشنفکران. (2709388) (alef-3)
 
حسین
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۶:۳۲:۴۸
به موارد فوق باید عیدی زنان به مناسبت روز زنو حق عاءله مندی را هم اضافه کرد.
الان کمتر مردی حاضره با حقوق یک میلیون در ماه کار کنه. پسرها میگن ما که با حقوق یک میلیون تومانی که نمی تونیم صاحب زندگی بشیم. ولی در عوض دخترها با حقوق ۵۰۰ هراری هم حاضرند کار کنند. استدلالشون هم اینه که قرار نیست من هزینه زندگی و عروسی رو بدم. ولی به این فکر نمی کنند که پجای کار پسری رو گرفتن که حاضر نبود با حقوق کم بیگاری بده و الان بیکار هست. ن (2709596) (alef-3)
 
فلاح
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۴:۴۳:۰۰
: با وجود اینکه جامعه کارگری همواره عقب ماندگی مزدی داشته است و در حال حاضراقتصاد کشورو کارفرمایان طبق نظر دولت رشد اقتصادی شش درصدی داشته و با تدبیر دولت از رکود هم که خارج شده ایم پیشنهاد نماینده کارگران این باشه که قدرت خرید فعلی کارگران حفظ شود و عقب ماندگی مزدی طی جدولی مشخص در طول سه سال جبران شود. (2709405) (alef-7)
 
آرش
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۴:۴۳:۴۳
خاطرم هست چند وقت پیش تو کشور سوئیس رفراندوم گذاشتن برای اینکه ببینن مردم با افزایش حقوق موافقن یا نه که نتیجه منفی بود و اما مهمترین دلیلش این بود که معتقد بودن افزایش حقوق باعث افزایش قیمت کالاهای مصرفی ساخت کشورشون میشه و در نتیجه هیچ فایده ای واسه مردم نداره . به نظر من باید دولت از هرگونه افزایش قیمت در همه موارد جلوگیری کنه چون این سیکل معیوبه برا ی مثال کارگری که پارسال یک میلیون میگیره اگه حقوقش بشه 2 تومان برنجیم که باید بخره بخوره میشه دوبرابر و این موضوع به نظر شما تا کی میتونه ادامه پیدا کنه؟ پس در نهایت باید تورم کنترل بشه و گرنه هرچقدر هم حقوق افزایش پیدا کنه بازم کارگر قدرت خرید نداره.
البته اینم بگم من دارم راجع به ایده آل ها صحبت می کنم و دولت باید و باید برنامه ریزی کنه تا به این نقطه برسه. (2709406) (alef-3)
 
محمود گرکانی نژاد
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۸:۴۴:۵۵
آهای عموجان اونجا سوئیس هستش و تورم اصلا معنی نداره چطور خودت رو با سوئیس فقط در این جور موارد مقایسه میکنی!؟ آیا میدونی در کشور سوئیس حداقل حقوق کارگر چقدر هست؟ آیا میدونی امنیت شغلی در سوئیس چطور است؟ آیا میدونی تعدادِ بیکاران در سوئیس چند نفر است؟ آیا میدانی در سوئیس تحصیلات بعد از دیپلم رایگان است؟ و آیا میدانی حقوق یک کارگر متخصص چند برابرِ یک ماه هزینه اش است؟؟؟ (2710431) (alef-7)
 
ایرانی ایرانی
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۵:۰۱:۴۲
سلام واقعیت اینست که حداقل حقوقی که پرداخت میشود با اضافه کردن 100% هم جواب گوی یک زندگی معمولی نیست.واز طرفی اضافه نمودن آن
در حد یک زندگی معمولی نیز در شرائط فعلی از توان کارفرمایان برخی مشاغل
خارج است .اما پیشنهاد بنده اینست که در عین افزایش حداقل حقوق به15000000 ریال .برای تعداد سالهائی که افزایش حداقل حقوق به سطح قابل
قبول ومکفی زندگی کارگران بشود :1-حق بیمه سهم کارفرما به 10% درصد
تقلیل یابد.
2- 3% بیمه بیکاری نیز منتفی .یا به 1% کاهش پیدا کند.(اما بیمه بیکاری به کارگر از سوی تامین اجتماعی با پی گیری علت واقعی بی کاری پرداخت شود.)
3-حق بیمه سهم کار فرما طی سنواتی که شرائط کار رونق بگیرد وبتدریج افزایش
یابد.
4-در عین حال اضافه نمودن حقوق افرادی که 30% بالاتر از حداقل حقوق برخوردارند مطابق با نرخ تورم توجیه پذیر است .
ضمنا" امیدوارم دولت وتامین اجتماعی نسبت به اضافه نمودن حقوق بازنشستگان نیز منصفانه عمل نماید تا درسنین پیری وبا ابتلائ به انواع بیماری
مجبور به مسافر کشی نشوندوحتی بعضا" گدائی.

منصفانه (2709430) (alef-3)
 
کوهی ورکانی
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۵:۲۲:۲۶
2500000 تومان تا یک زندگی نسبتا آرامی داشته باشند (2709474) (alef-3)
 
سلیمان
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۵:۳۹:۲۵
زیر یک ملیون ظلم به خدا (2709503) (alef-3)
 
کارشناس دستمزد
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۵:۴۸:۳۵
برای جبران بخشی ازتورم گذشته افزایش 20درصدی معقول است البته برای کاکران متاهل ومعیل بایدکمک هزینه همسر(مانندکارکنان دولت )وحق اولادبیشتری درنظرگرفت که درمجموع دریافتی انان به خط فقرنزدیک شود (2709526) (alef-3)
 
بسیجی جانباز گمنام
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۵:۴۸:۳۸
باسلام واحترام: نظر خواهی در مورد پیشنهاد در موضاعات مختلف، کار پسندیده و معقولی است که گاهی سایت خوب «الف» انجام می‌دهد، اما قبل از نظردادن، سئوالم این است هیچ مسئولی از سران سه قوه این نظرات را می‌خوانند یا پس از جمع بندی و آنالیز به اطلاعشان می‌رسد یا خیر؟ و اگر به اطلاعشان برسد آیا ترتیب اثری در روند تصمیم‌گیری‌هایشان دارد یا نه؟ امیدوارم سایت «الف» به این پرسش‌ها پاسخ دهد. و انشاالله پاسخش این نباشد که، لااقل مدیر مسئول بزرگوار سایت برادر محترم دکتر حاج احمد توکلی بعنوان یک نماینده مستقل و متعهد در پیشنهادات خود در مجلس از این نظرات استفاده می‌کند، در این صورت هم کار به جایی نبردیم و نتیجه نظر دادن‌ها بیهوده تلقی می‌گردد، چرا که گوش شنوایی در این دولت ندیده و نمی‌بینیم. اگر دولت گوش شنوا داشت چرا بایستی از ابتدای سال تا کنون در مورد استراتژی و روش پیاده سازی « اقتصاد مقاومتی» هیچ نقشه راهی و هیچ برنامه مدونی ارايه ننماید. آقایان خوب می دانند، وماهم ایضا که این اقتصاد مقاومتی است که می تواند بطور ریشه‌ی حقوق کارگر را بهبود بخشد، چه از نظر مادی و چه از نظر اجتماعی. کدام یک از سران سه قوه که از افراد خواص این نظام مقدس به شمار می‌آیند، چه تعدادی از نمایندگان محترم مجلس، چه تعدادی از هنرمندان متعهد انقلابی ـ نه هنرمند نما ـ چه تعداد از چهره‌های ماندگار «حی» و یا ... بعد از اعلام سال «اقتصاد مقاومتی» به دنبال کالاهای خارجی نرفتند و از تولید داخلی حمایت کردند؟! و یقینا شما بهتر از بنده می‌دانید، که زیر بنای اقتصاد مقاومتی، جهت بهبود وضعیت معیشت و قطع وابستگی ملت به بیگانگان، بر پایه فرهنگ ناب محمدی(ص) است. آیا در سال فرهنگ و اقتصاد به مسایل فرهنگی واقعا برنامه‌ریزی درستس کردیم؟! انقلاب اسلامی و مقدس ملت ایران، هنوز در بعد فرهنگی و اقتصادی هیچ پیشرفتی نداشته‌است. پیشرفت علمی، فناوری، انواع صنایع نظامی و غیر نظامی، و ... بسیاری از پیشرفت‌های عظیم و چشم گیر انقلاب اسلامی، کشور ما را در جهان جزو برترین‌ها نموده‌است، لذا دولتمردان ما باید باور داشته باشند«... ما می‌توانیم...» و از این‌همه جار و جنال سیلسی و توپ را در زمین یکدیگر انداختن بپرهیزند و در « طراحی و تدوین»، « معماری و پیاده سازی» و « توسعه و پیشرفت» این مملکت بنا به نظرات و رهنمودها و اشارات « ولی امر مسلمین» تلاش نمایند. راستی اگر پیرو «علی» زمان بودیم و التزام « قلبی و عملی » به «ولایت» داشتیم کار ما به این‌جا می‌کشید که « رمضان و محرم» مسئولین و مردم ضعیف‌المال غم گرانی گوشت و مرغ را داشته باشند؟ و بعد اعلام شود:... تورم به صفر رسید... و فردایش وزیر اقتصاد دولت اعلام کند: مگر آمار دادن نظریه و نظری است؟ مردم مقلد «امام(ره)» و دوستدار «روحانیت» می دانند و بیاد دارند، در اعلام مرجعیت و فقاهت بی بدیل و عرفان و فلسفه امام، «جامعه مدرسین حوزه علمیه قم» چه زحمات و تلاش‌های به حقی را انجام داد و در دوران خفقان و سال‌های مبارزات علیه رژیم منحوس این عزیزان چه مشقت‌هایی که نکشیدند، و افراد جامعه چه شکنجه‌ها که نشدند. اما ملت فهیم امروز می بیند که رییس جمهور محترم در سفرش به شهر مقدس اول به ملاقات جمع جدیدالتأسیس « مجمع مدرسین و محققین حوزه» (که نوعا شاگردان و همسالان فرزندان مکتبی و معنوی جامه مدرسین‌اند ) می‌رود. شاید از منظر بعضی‌ها احترام و ادای ادب یعنی ملاقات ابتدا از کوچکترها بعدا سر زدن به بزرگترها و... به هر حال درد جامعه و درد کارگر و دردهای ما افزایش حقوق و مادیات نیست. درد ما تبعیض و تفاوت در مقابل قانون است. درد من این است که حتی این متن را «الف» شاید به بهانه این که به موضوع ربطی ندارد نشر ندهد. درد ما این است که از سال‌های دفاع مقدس تا قطع نامه و بعد ازآن تا کنون هیچ مسئولی در شهر ما درب خانه ما را نزد که یک استکان چای با با بخورد، مگر ما برای «دینة و عزت و سربلندی این مردم و مملکت جوانی خود را در طبق اخلاص ننهادیم؟ هیچ پشیمان نیستیم و باز هم قول می‌دهیم خدا هدایت کند تا آخر ایستاده‌ایم، ولی از تبعیض دلخوریم. چرا باید صبیه فلان آقا که ادعا می کند«... من و فرزندانم در انقلاب رشد کردیم و...» با نشریه‌ی بیگانه مصاحبه کن و بهایی مسلک و منافقین را مردمانی بزرگ و مبارز بنامد و پدر نیز سکوت کند، او که خواص است وقتی جلوی صحبتهای دخترش را نمی تواند بگیرد امیدوارم سایت الف نگوید توهین کردید ـ چگونه امروز آن آقا و خانواده‌اش را بر انقلاب نپنداریم و در انقلاب ببینیم؟!! ... «حافظ اسرار الهی کس نمی‌داند خموش+++ از که می‌پرسی که دور روزگاران را چه شد؟» بله ما ناراحت و نگران سابقه و رفتارهای یارانی هستیم که ده تایشان به یک یار مقابل می‌ارزد. و پیرو و مقلد پیر جماران و علی زمانیم، همان پیری که پسرش مصطفی از سبو آب نوشید سبو را آب کشیدند چون پدرش فلسفه درس می‌داد. فرمود: بگذاریم و بگذریم ... و ما نیز بگذاریم و بگذریم (2709527) (alef-7)
 
اسدی
۱۳۹۳-۱۲-۱۰ ۰۴:۱۳:۵۱
با سلام به کسانی که در راه استقلال و ازادی و عدالت اجتماعی از همه چیز خودشان گذشتند و انقلاب 57 محقق شد اما شما بسیجی عزیزم شما گمنام نیستید شما و امسال شما در دل ایرانیان همیشه با نام هستید و خواهید بود
اگر مطلع نیستید مطلع شوید اقای دکتر توکلی در زمان دوره نخست وزیری اقای میر حسین موسوی وزیر اقتصاد ایشان بودند و ایت الله خامنه ای در ان زمان رئیس جمهوری بودند شما قانون کار نوشته اقای توکلی را مطالعه کنید ان زمان مشاهده خواهید کرد که اقای توکلی در ان زمان قانون کاری را می نویسند که مهندس موسوی نمی پذیرد و با تغیراتی که میر حسین موسوی انجام می دهد وی را حتی به توده ای بودن از طرف گروه حجتیه + موتلفه ان زمان محکوم می کنند میر حسین موسوی ان زمان با حمایت صدر دصد امام ره توانست قانون کار مورد دلخواه و به نفع کار گران را تا حدودی که توان داشت به اجرا بگذارد
اما در مورد حقوق کار گران چقدر باشد؟
نظر شخصی من مشکل کارگران و دیگر حقوق بگیران در کشورمان مشکل چقدر و چه مبلغ در یافت حقوق نیست مشکل اساسی تر از این مسایل است
من قبل از اجرای قانون یارانه ها با ان کار مخالف بودم و با دلایل عمدی افزایش قیمت ارز و زیر بنای اقتصاد از زمان رئیس جمهور شدن اقای هاشمی رفسنجانی مخالف بودم از اجرای اصل 44 قانون اساسی که ملاحظه کردید و کردیم به ان گونه که در کشور اجرا شد مخالف بودم و هستم
مشکل اقتصاد کشور مسئله ریشه ای دارد
مسئولین تا کی باید نسبت به افزایش و یا کاهش توم حقوق ها را تغیر دهند تا کی؟
وقتی در قانون کار جدید : کارگر به عیان می نویسم برده و کار فرما صاحب برده ( البته از لغت عربی استفاده می کنند که اکثریت مردم نفهمد)لحاظ می شود اینگونه قانون از زیر بنا غیر اسلامی و مخالف اصول انسانی و اقتصادی می باشدو هست.
از دوستان می خواهم کتاب های اقای مومنی در مورد اقتصاد ایران را مطالعه کنند
افزایش حقوق کارگران گرچه می تواند قدرت خرید کوخ نشین ها را کمی زیاد بکند ولی مشکل اجرای قوانین بانگ جهانی در کشور است وقتی کالاها با قیمت دلار ازاد به مردم عرضه می شود هر چقدر هم شما حقوق ها را بالا ببرید با افزایش ارزش دلار ( کاغذ پاره ) قیمت کالاها هم بالا می رود در اصل بالا بردن حقوق کارگران هیچ سودی به نفع کارگران نیست و نخواهد بود.مگر در صورت تثبیت قیمت و ارزش دلار اگر قیمت دلار افزایش نیابد افزایش حقوق مفید خواهد بود ولی افزایش قیمت دلار و هم زمان افزایش کالاها باهم اتفاق بیافتد هیچ فایده ای ندارد.
دولت می بایست از راه های دیگری به حقوق بگیران لااقل ارزاق عموی را در اختیار 70 درصد مردم که به کار گر تبدیل شده اند برساند انهم با دادن یارانه غیر معلوم اما و متا سفانه ادامه سیاست های کنونی اقای روحانی همان اجرای اقتصاد مقاومتی....... می باشد که راه بجای نخواهد برد.
در پایان با تشکر از دوستان وبچه های الف می خواهم بنویسم تا زمانی که ارزاق عموی در این شرایط و در زمانی که تحریم ها بر کشورمان اعمال می شود و ادامه دارد دولت اگر می خواهد به مردم خدمت کند می بایست ارزاق عموی را از دست بازاریان محترم خارج کند
همام کاری که میر حسین موسوی در زمان جنگ انجام داد و فریاد بازاریان محترم بلند شد تا انجا که اقای عسگر اولای مرحوم به خدمت امام می رسد و به امام می گوید این مار میر حسین کار کمونیستی و شاید وی یک توده ای باشد ولی امام خودشلان بازاری جماعت را بخوبی می شناختند وی به عسگر اولادی نماینده بازاریان و اتاق بازگانی در ان زمان یک جمله می گوید اما در پاسخ به عسگر اولادی: اقای موسی مورد تایید انیجانب است کار ایشان خدمت به مردم است والسلم.
امید دارم این نظر ر اوب سایت الف انتشار دهد. (2712625) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۶:۰۶:۲۲
واقعا با این حقوق‌ها گذران با کرامت زندگی در حد محال است. دولت می‌تواند یارانه‌ای را که از طرح هدفمندی قرار است به بخش تولید اختصاص دهد را به عنوان مابه تفاوت حقوق، به کارگران واحدهای تولیدی بپردازد. با این روش هم به کارفرما بار مالی تحمیل نمی‌شود هم حقوق کارگران تا حدودی متناسب می‌شود و هم پایه پولی افزایش نمیابد. در این صورت دست دولت هم برای نحوه پرداخت (نقدی و یا بن کالا) باز بوده و می‌تواند بر حسب شرایط، تصمیم بگیرد. از طرفی چون دولت بزرگ‌ترین کارفرمای کشور محسوب می‌شود، در نتیجه این شیوه پرداخت سهم تولید، به نوعی جیب به جیب کردن خواهد بود و خود دولت از همه بیشتر منتفع خواهد شد. (2709562) (alef-3)
 
ابوالفضل نصیری
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۶:۱۲:۲۴
خداوندا به این کارگر زحمتکش نظری کنید وظهور امام زمان را تعجیل بفرما ئید تا عدالت را در این کشور بر قرار کنند ما با خانواده 4 نفری مستاجر با حقوق 850000 هزار تومانی چگونه زندگی کنیم (2709566) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۰:۴۸:۰۵
خوب اينا نماينده هاي امام زمان هستن ديگه (2710235) (alef-7)
 
دزدگیر متوهم سابق
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۶:۳۱:۱۴
تمام کارگران و بیشتر حقوق بگیران با حقوق فعلی در مضیقه هستند و چنانچه هر سال برابر نرخ تورم به درآمد آنها اضافه نشود،بزودی از زیر خط فقر به قعر دره فلاکت سقوط خواهند کرد.آیا این وضع برای دوستان شما اهمیتی ندارد؟ (2709592) (alef-3)
 
وحید
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۶:۳۲:۵۳
به بهانه افزایش حقوق، بایستی مقدار بن و حق مسکن و خوار و بار را نیز به صورت قابل توجهی افزایش دهند تا میزان خالص دریافتی یک کارگر حداقل 1.700.000 تومان باشد.
اگر خانواده ای در ماه فقط نان خالی بخورند با توجه به اینکه نان چند ماه قبل از 94 حدود 30 درصد گران شده است، حقوق یک کارگر نیز بایستی حداقل همان 30 درصد بالا برود تا حداقل بتوانند همان میزان نان قبلی را در ادامه زندگی بخورند. پس بنظر اینجانب بایستی حقوق های خالص دریافتی حداقل 30 درصد افزایش یابد (2709597) (alef-3)
 
داریوش
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۶:۴۵:۱۸
بین حقوق کارگری وکارمندی خیلی اختلاف هست.متاسفانه سالانه وقتی که نعیین حقوق کارگران میرسه همه به افزایش حقوق این قشر زحمتکش گیر میدن درصورتیکه امسال بعضی ادارات در درون دستگاه خودشون افزایش چشمگیر حقوق داشتن کسی صداش درنیومد.حقوق کارگران خیلی پایین است باید بالای دو میلیون باشه (2709607) (alef-3)
 
خ ف
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۷:۰۰:۲۱
به نظر بنده اگه به باز پرسی قیامت ایمان داشته باشندباید از تبعیض و بی عدالتی جلوگیری کنند (2709629) (alef-3)
 
یاسر
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۷:۱۰:۴۴
من خودم 29ساله ومجردهستم.با800 تومن حقوقی که میگیرم وقسط هم زیادندارم والا تا آخرماه خرج میشه.آخه با800 تومن فقط میشه بخور ونمیرکرد.این چه وضعیه.ازهمه بیشترکار کنی وصبح تا شب توفشار روحی وعذاب باشی آخرشم به خاطر یه چندرگاز هزارتا جلسه میذارند.والا خجالت داره.حقوق کارگر کم کمش باید 1.500میلیون باشه (2709649) (alef-3)
 
حسین
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۸:۱۸:۱۸
خیلی هم نظر ما براتون مهمه...... (2709739) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۶:۱۸:۳۳
اگه نظر شما مهم نبود، کسی می‌اومد بخونه و ... ! برا حذف نظر شما، یه گروهی نون می‌خورن! (2710319) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۹:۰۹:۰۷
حداقل 3 میلیون واسلام (2709803) (alef-3)
 
شهروند با انصاف
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۰:۰۱:۵۵
5000000 تومان (2710192) (alef-7)
 
قرتاسی
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۹:۱۲:۳۵
1میلیون و پانصد کجا 700تمن کجا؟ چرا چیز غیر ممکن میگید. اینا باج نمیدهن به قشر کارگر کارمند. (2709810) (alef-3)
 
یک کارگر ایرانی
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۹:۳۹:۵۵
آقای نوبخت و دولتمردانی که نرخ تورم را مبنای افزایش حقوق کارگران عنوان میکنند ما کارگران را چه فرض کرده اند؟ پس تکلیف عقب ماندگی افزایش حقوق ما که در سالهای قبل متناسب با نرخ تورم اقزایش نیافت چه میشود؟به عنوان مثال در سال 91 که نرخ تورم بالای 40 درصد اعلام شد حقوق کارگران در پایین ترین سطح ان فقط 25 درصد افزایش یافت و در سطوح بالاتر همین مقدار هم افزایش نیافت. (2709852) (alef-7)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۹:۵۰:۱۲
طبق قانون حداقل دستمزد بایدبراساس نرخ تورم تعیین شود گرچه تعیین نرخ تورم که معمولا براساس افزایش قیمت کالاهائی صورت میگیرد که توسط دولت درسبد کالای نرخ تورم قرارمیگیردوهمه میدانندکه بخش بزرگی ازاین کالاهانیاز روزمره مردم نیست لذا باید تورم رابراساس افزایش قیمت کالاهای اساسی تعیین کردوبعد این نرخ تورم رادرافزایش حداقل دستمزد مورد توجه قرار داد ضمن اینکه تاکنون وحداقل درتمام دوران اقای احمدی نژاد نرخ تورم اعلام شده نیز بحساب نیامده ودرتعیین حداقل دستمزدمنافع کارفرمایان که دولت ومنابع قدرت خودیکی ازانان هستندموردنظرقرارگرفته.حالا اگرمیخواهندمنصفانه عمل کنندباید کسری های گذشته رامحاسبه ودرتعیین حاقل دستمزد مد نظرقرادهند که البته امیدی نیست چون اشتباهات وسوئ استفاده ها درحدیست که درشرایط کنونی امکان جبران اگرهم نیت ان وجود داشته باشد امکانپذیر نخواهد بود (2709864) (alef-7)
 
يك كارگر
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۰:۱۰:۱۸
آقاي روحاني(رييس جمهورمحترم) در مردادماه 1392 فرمودند كه : "معیار تورم، جیب مردم است نه بانک مرکزی و مرکز آمار " . اكنون كه وقت عمل به اين شعار رسانه اي است چرا به آمارهاي رسمي كه بازهم خود دولت منتشر مي كند اتكاء مي كنند. به جيب كارگران توجه كنند كه هر از ابتداي سال حتي يك ماه نبود كه شاهد رشد قيمتها (مخصوصا قيمت مواد غذايي و پوشاك) نباشيم.
آيا رشد خاموش قيمتها و بي اعتنايي دولت ، سخنگوي دولت و وزاراي مربوطه به اين افزايش قيمتها از ديد خانوارهاي كارگري پنهان است؟ حاشا و كلا !!!!! (2709884) (alef-7)
 
احمد ک
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۰:۱۹:۲۲
چرا دولت با مردم صادق نیست ،نرخ های ساختگی برای تورمی که مردم با گوشت وپوست خود بالای 25 درصد را درک ودرگیر ان هستند این اقلامی که اقایان در بانک مرکزی که حدود 300 قلم کالاست از پشت میز واتاقشان بیرون بیایند وداخل میادین قزل قلعه ومیدان امام حسین وسوپر دم منزل احمدی نژاد قیمتها را واقعی بگیرند اصلا بروند پایین شهر هرجا بسیار ارزان است انرا ملاک قراردهند بگویند ملت تورم 23درصد است ای ملت تورم را بیخیال دولت ندارد وفقط میتواند 14 درصد پرداخت کند ویا اصلا پول نداریم مردم از خیر اضافه بگذرید ،این بهتر است که به زور به مردم بقبولانید که تورم همین است که ما میگوییم این اهانت به شعور مردم است (2709903) (alef-7)
 
سرباز
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۰:۲۵:۰۶
این ها فقط اگر و مگر های بی حاصل است.مملکت بول فراوان داشت و بی حساب و کتاب.اگر کدخدای ده ما هم بود بهر حال یکجوری اداره میکرد شاید کم هزینه تر . باید تحریمها برداشته شود بهر قیمتی. بولهای بلوکه ما ازاد شود و به صنعت هم یک هل محکم ال...اکبری بدهیم تا بی کاریمان را حل کنیم. در غیر اینصورت بی تعارف کلاهمان بس معرکه است. دنبال مبالغ گمشده هم نگردیم که اب در هاون کوبیدن است. (2709910) (alef-7)
 
VAHID
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۰:۲۷:۲۹
اين افزايش حقوق ها هيچ دردي را از كارگران دوا نمي كند. فقط و فقط به نفع بيمه تامين اجتماعي است كه مي تواند بي دردسر حق بيمه بيشتري را از كارفرماي بيچاره طلب كند. من خودم كارفرما هستم. ما اگر به هر شكلي و با هر ترفندي بتوانيم از پس حقوق و مزاياي كارمندانمان بربياييم ولي از پس حق بيمه تامين اجتماعي بر نخواهيم آمد. پس بنابراين با اين روند رو به افزايش هر ساله حق بيمه ها ديگر چاره اي جز تعديل نيرو نداريم. ترجيحا كارگاه را به حالت نيمه تعطيل و يا شايد هم تعطيل در مي‌آوريم. اگر لازم هم باشد سرمايه را نقد كرده و فعلا به بانك منتقل مي كنيم. با اين شرايط ديگر قادر به فعاليت اقتصادي نيستيم. چرا كه اگر هم بتوانيم حقوق كارمندان و كارگران را بپردازيم از پس بيمه و ماليات و عوارض بر نمي‌آييم. پس بنابراين با پاك كردن صورت مسئله خودمان را خلاص و راحت مي كنيم. اينكه حالا عده اي بيكار مي شوند اين ديگه مشكل دولت مي باشد. اگر خيلي دلش به حال كارمندان و كارگران عزيز مي سوزد خودش حق بيمه و ساير عوارضي را كه هر ساله در قبال استخدام اين عزيزان از ما مي گيرد را پرداخت كند. ما كه ديگر قادر نيستيم و واقعا خسته شده ايم. سود بانكي فعلا از همه چيز بهتر است. كار فايده ندارد. چرا كه هر چه داريم بيشتر فعاليت مي كنيم بيشتر متضرر مي شويم.
والسلام (2709913) (alef-7)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۰:۳۵:۰۷
حداقل 1800000تومان (2709917) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۰:۳۵:۳۷
تعیین حداقل دستمزد اساسا نادرست است. حقوق هر کس باید به اندازه کاری باشد که انجام می دهد. اگر کسی نمی تواند با کاری که انجام می دهد، نیازهای حداقلی خود را برآورده سازد،‌ باید از طرف سازمانهای خیریه مورد حمایت قرار گیرد و کارفرما لازم نیست جور سازمانهای دیگر را بکشد. (2709921) (alef-7)
 
علي
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۰:۴۷:۲۰
حقوق نيروي كار بايد به اندازه اي باشد كه يك نفر بتواند با درامد خودش هزينه مسكن خورد و حوراك ،پوشاك، هزينه احتمالي درمان ،هزينه تحصيلات فرزندان خود را تامين كند
چگونه است كه سرمايه كارفرماليان محترم برايشان مهم است و دوست ندارند سرمايه هايشان از بين برود و سرمايه نيروي كار را در نظر نميگيرند
در ايران سالهاست كه در حق نيروي كار ظلم ميشود اكثر كارگران سال به سال از نظر درامدي پسرفت ميكنند ولي سرمايه داران همه ساله به سرمايه شان افزوده ميشود
بيشترين نيروي كار در زيرمجموعه هاي دولت كار ميكنند و در واقع دولت با اعمال نظر در حقوق كارگران همه ساله وضع را براي آنان بدتر ميكند و كارفرمايان بخش خصوصي نيز به دنبال آن حقوق منسبي براي كارگران در نظر نميگرند وبيشتر جنبه حق خوري در رابطه كارگر و كارفرما برقرار است هر چند در بين كافرمايان درصد ناچيري پيدا ميشود كه منصف باشند (2709932) (alef-7)
 
عباس خلیلی
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۰:۵۱:۱۸
باسلام واحترام،وجداناآقای وزیراقتصادخودت چقدرحقوق میگیری ویاآقای نماینده کارگران شماچقدرحقوق میگیرید،کافی سری به بازاربزنیدتابراحتی برای تعیین نرخ درست افزایش حقوق کارگران تصمیم بگیریدنه باآمارهای اشتباهی تورمی که هنوزهیچگونه تاثیری درزندگی قشرحقوق بگیرنگذاشته وتنهابرای نطق وزیراقتصادونماینده به اصطلاح کارگران بدردمیخوره،ودرنهایت باتوجه به عدم گوش شنوای آقایان ازرهبرمعظم انقلاب استدعادارم ازحکم حکومتی به جهت اعلام نرخ افزایش حقوق کارگران استفاده نمایندچراکه معتقدم ایشان براستی هم مشکلات ودردمردم رامیدانندوهم راه کاربرون رفت ازاین موردرادارند.به امیدروزی که حقوق بگیران ازاین همه دعواهای زرگری پایان سال میان نماینده دولت،نماینده کارگران بخوانیدبازهم نماینده دولت ونماینده کارفرمایان نجات پیداکنند.ودرپایان بازهم همان چهارده درصدویانهایتاپانزده درصد. (2709939) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۰:۵۴:۰۴
وقتی از کارگران یاد میشود در این بین مهندسان، تکنسین ها و اپراتورها و... خیلی از متخصصان نیز در بین آنها هستند.

حقوق این افراد باید طوری باشد که چرخ صنعت کشوذ بچرخد.

حقوق خوب ذهن افراد را اقساط و ... دور میکند و طبیعتا ذهن های خلاق جرقه هایی هم میزند.

در حالی که حقوق "معلمان" و " کارگران" حداقل حقوق پرداختی است و 608 هزار تومان جقوق پایه یک مهندس باشد از خروجی این دو قشر زحمت کش انتظاری نباید باشد

خروجی آموزش پرورش دیپلمه بی سواد

و خروجی صنعت پراید و امثالهم خواهد بود.

زمانی که درآمد یک کارگر حداقل 60 درصد حقوق ماهانه یک پزشک باشد آنگاه انتظار کیفیت در محصولات صنعتی را هم داشته باشیم.

زمانی که حقوق یک معلم و پلیس بیشترین حقوق پرداختی در جامعه مان باشد آنگاه باید مدینه فاضله را بخواهیم. (2709942) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۱:۰۹:۲۸
واقعاً حقوق کارگران در ایران پائین هست حداقل باید 2 میلیون کمتر نباشه ولی بعید میدانم افزایش چشمگیری پیدا کنه قشر کارگر چون هیچ رسانه ای نداره حق حقوق اش براحتی زیر پا گذاشته میشود 2 قشر کارگر و کشاورز در ایران مظلوم واقع میشوند (2709954) (alef-7)
 
کارگر بازنشسته
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۱:۱۴:۱۱
اولاباید گفت که افزایش حقوق 7٪ قیمت تمام شده است و 93٪ عوامل دیکر که در هنگام افزایش حقوق اصلا" دیده نمی شود وتنها 7٪ چماق میشود و بر سر ما کوفته میشود
2ـ یک کارفرما 100٪ فروش محصول خود را با سود حداقلی 20 ٪ تعیین میکند و بفروش میرساند یعنی همیشه در حال فربه شدن است وتنها خودش را میبیند
3ـ در هنگام افزایش حقوق همه مسئولین دم از خط فقر ـ مشکلات کارگری ـ و... می زنند ولی در عمل پشت به ان میکنند
4ـ مجلس که محل کار کارشناسی است و بر اساس واقعی بودن هزینه زندگی باید افزایش حقوق را تعیین کند بدلیل اینکه اکثرا" دولتی هستند با یک ضدیت خاص از افزایش حقوق حقیقی جلوگیری میکنند
5ـ خود دولت با افزیش ردیفهای از جدول حقوقی مانند سرپرستی ـ فوق العاده شغل و..... حقوق کارکنان خودش را تعرمیم میکن ولی کارگری چنین بندهای را ندارد
6ـ از نمایندگان محترم می خواهم از زمانیکه یارانه پرداخت کردند کار کارشناسی انجام بدهند و وجدانی به مردم بگویند اوراق بهادار دولتی چند در صد افزایش پیدا کرده
7ـ انشاالا اقای نوبخت که خود یک اقتصاد دان است این مطالب را بخواند و به سخنانی که در این مدت مسئولیتش کفته است رجوع کند
8ـ در اخر به اولین مصاحبه اقای رئیس جمهور محترم با خبرنگاران استناد می کنم که فرمودند حقوق بگیران 50٪ از حقوق واقعی خود عقب هستند که باید در سالهای اتیه جبران شود میگویم انشاالا (2709963) (alef-7)
 
کارگر بی زندگی
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۱:۳۷:۴۹
اونایی که تصمیم میگیرند وجدانی ندارند که بخوان عذاب وجدان بگیرن کارفرما دنبال منافع خودشه امسال هم صد تومن میندازن رو حقوق قبلی میگن اینیه که هست میخواین بخواین نمیخواین هم نخواین الکی نه اخبار دنبال کنین نه دلتون رو به این اعداد ارقام رویایی خوش کنین حداقل حقوق رو بگیرین و خوش باشین (2709993) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۴:۰۷:۱۲
برادر من در شرایط رکود فعلی حفظ اشتغال مهم تر از اضافه دستمزد است .دولت می تواند حد اقل از محل وجوه حاصل از هدفمندی یارانه ها هفت در صد بیمه سهم کارگر را تقبل کند .به چی قسم بخورم این واجب تر از شیب ملایم افزایش نرخ بنزین است . (2711132) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۱:۵۶:۱۸
دولت بانگرفتن مالیات میتونه به کارگرکمک کنه ویک سری هزینه ها روخودش بده مثل مسکن اولاد و.... (2710013) (alef-7)
 
رضویی
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۲:۰۹:۰۴
خدا میدونه با این حقوق با اینکه یه بچه داریم از اول سال 1 کیلو گوشت نتونستیم بخریم ما 700 حقوق میگیریم همین روز اول تموم میشه بابت قسطا حالا چه طوری به بچه دوم فکر کنیم اینقدر نگین بچه دار شین (2710033) (alef-7)
 
مرسده
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۲:۳۴:۱۵
چیزی که مهم نیست حقوق کارگر است... خودشان معلومه نظری ندارند (2710064) (alef-7)
 
حسن
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۲:۴۲:۰۷
با سلام اقای وزیر از کجا این امار را در می اورید الان نرخ تورم جهل درصد است اطفا بفکر کارگران زحمتکش باشید و خود را جای انها بگذار (2710076) (alef-7)
 
mostafa
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۲:۵۴:۳۸
با سلام

در جامعه دو قشر وجو دارند یک قشر همیشه کار میکنند ونمی خورند ویک قشر هم می خورند وکار نمی کنند , آیا واقعا با 600 هزار تومان میشه در جامعه ما که تورمش به دروغ 50 درصده معلوم نیست که چقدر باشه زندگی کرد (2710089) (alef-7)
 
كارگر
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۳:۱۸:۵۲
من سكوت مي كنم
خدا كند كسي به دلايل سكوتم فكر كند (2710129) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۳:۲۲:۵۶
نظر جناب قاضی پور درسته باید حقوق کارگر طوری باشه که موقعی به خانه می رسه و روی دختر پنج ساله اش نگاه می کنه از خجالت سرخ نشه (2710133) (alef-7)
 
هوشمند
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۳:۴۵:۰۴
اگر هر فرد روزانه نیم کیلو میوه بخوره در ماه میشه 15 کیلو میوه برای هر نفر، اگر خانواده چهار نفری باشه در ماه میشه 60کیلو میوه فقط 240000تومان پول میوه میشه ،شما فرض کنید اگر هر نفر یک کیلو میوه بخورن میشه 480000تومان بعد میگن تورم 17.8نه تنها من 70میلیون جمیعت و من مهندس هنوز پی نبردم که چطوری نرخ تورم 17.8رو حساب کردن اگر کسی یاد گرفت به منم توضیح بده ممنون میشم یاد بگیرم (2710169) (alef-7)
 
حسین
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۳:۴۹:۱۲
با توجه به اینکه حق مسکن، حق اولاد، حق ایاب و ذهاب و فوق العاده های دیگر در نزد کارفرماها سلیقه ای است مزد مبنا باید درست و منطقی محاسبه گردد تا اگر یک کارفرما مثلا اضافه کار کارگران خود را کاهش داد لطمه کمتری به آنان وارد شود
به نظر من با توجه به خواب اقتصادی الان و آمارهای معجزه گونه نباید فریب خورد و حداقل مزد از ۱۴۰۰۰۰۰ تومان نباید کمتر باشد (2710174) (alef-7)
 
احمد
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۳:۵۰:۴۲
به نظر من ایجاد شغل کنند بهتر ه ... (2710179) (alef-7)
 
هم وطن
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۵:۴۴:۴۰
با توجه به وضعیت فعلی وسطح زندگی ومعیشتی بایستی برای هرنفر خانواربطور معمول روزانه بیست وپنج هزارتومان درنظر بگیرن.یعنی خانواده 4نفره روزی صدهزارتومان خرج خواهد داشت.حالا تعدادهرچه بیشتربه طبع خرج هم بالاتر.
حالا بایست مسئولین محترم که محاسبات تورم و.....هرچیز دیگه ای رو بعهده دارن
واگرتوی این کشور زندگی میکنن وحقوقشون زیر 2میلیون تومان هست.عدالت اجتماعی رودرنظر گرفته حقوق برای کارگران وکارمندان که حالابدبخت ترین قشرجامعه هستن رو محاسبه کنن.قطعا"انسان شکم سیراز گرسنه خبرنداره.
مردم مهربون این کشوربا تمام حمایت های همه جانبه ودرهرزمان که لازم بوده توی صحنه بودن واین نظام ودولت روحمایت کردن حقشون این نوع زندگی نیست. (2710309) (alef-7)
 
بنده خدا
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۶:۳۴:۵۴
بسه دیگه خجالت بکشید از این کارهایی که در مورد حقوق کارگر انجام میدید مگه بازار البسه یا غیره هستش که میگید 699 تومان؟ یعنی اینقدر حسابتون تو همه موارد دقیقه هرسال با روحیه ما کارگرا بازی میکنید! به گدا مگه دارید حقوق میدید!این سیاست ها رو همه ما دیگه کاملا بلدیم جای اینکه هر سال در مورد حقوق کارگرا بحث کنید و چند درصد به حقوقشون اضافه کنید اگر راست میگید و بفکر کارگر و مردم هستید چرا از بالا رفتن تورم جلوگیری نمیکنید! چرا حقوق کارگر رو 100 هزار تومان زیاد میکنید خودتون 20درصد روی آب و برق و گاز و تلفن و مالیات و غیره ....کشیدید! چرا الان تقلید از کشورهای دیگه نمیکنید که حقوق بالاتر از بقیه چیزا باشه نه پایین تر ؟ این طوری که 100 تومنی که زیاد کردید به حقوق کارگر چیزی باقی نمونده و فرقی نکرد 10 برابر شدکه؟ اگر واقعا قانونه و کتاب قانون رو بکار میبرید چرا از غذا و مسکن و اضافه کاری و حق شیفت و خواربار وحق عاأله مندی اجازه میدید همه جا با حقوق جمع بشه و مالیات کسر کنن؟ این عدالته آره؟حق الناس همینه که میگن! ولی خواهشا استدعا دارم هر سال این جو رو برای کارگرا در مورد چند درصد ناقابل ناچیز ایجاد نکنید و دلسوزی که در ظاهر باشه فایده نداره. از خدا میخوام هر چه زودتر امام زمان ظهور کنه و حق به حق دار برسه. (2710324) (alef-7)
 
کارمند دانشگاه ازاد
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۶:۵۳:۱۲
سلام دوستان در بالا نظرات خواندم.کامل بود.چرا 14درصد؟؟؟یا بیایید معدل تورم که ماهی 50 درصد.یا جای من با آقای وزیر عوض.با این 700تومن با 4 نفر اجاره....چطور دوام میاره.انصاف داشته باشید.شما همه رو دارین له میکنید با این کارا و دست رنج کارمند و کارگر که ستون های بازار کار هستند از بین میبرید.یه خورده خجالت بکشید.فکر ن کنید من بی سوادم بنده فوق لیسانس بوده و کارمند دانشگاه آزاد که هیچ حقی از قانون کار ندارد و سیستم به صورت فرعون مصر و برده داری اسلامی پیش میرود، چک اینکه ما شهروند این آب و خاک نیستیم و از فضا آمده ایم و وزارت کار و ارگان دیگری طبق قانون‌ مدنی کشو صاحب دار و حامی ما نیست.حقوق مان کارگری تعریف شده شاید باورمان برای این مسله سخت باشد اما حقیقت تلخی است.لطفا رسیدگی کنید.لیسانسس هستم. (2710328) (alef-7)
 
مرتضي
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۷:۳۳:۵۶
زير 1 ميليون و پانصد هزار تومان فاجعه است ، مگه ميشه زندگي كرد با اين حقوق ، با اين حضوق فعلي بايد سه شيفت كار كني تا بتوني هزينه هاي زندگي و اجاره خونت رو تامين كني
خلاصه مسولان فكري به حال كارگران زحمتكش بكنند (2710344) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۷:۳۵:۴۳
زیادشدن حداقل حقوق، باعث بیکاری میشه
ضمنا حداقل 700 با بقیه آیتمها، خودش به یک میلیون و سیصد تاپانصد می رسد (2710345) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۷:۴۶:۴۵
تورم كه صفر شده پس به حقوق كارگر نبايد اضافه بشه چون تورم زا است اين تو مجلس كارشناسي شده (2710354) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۷:۵۶:۰۲
قبلا تورم با حقوق كارگر و كارمند پيش ميرفت امادر اين چند ساله قيمت اجناس در سال چندين بارافزايش پيدا ميكنه (2710363) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۸:۰۴:۵۱
گارگرها دارن با خون دل زندگی میگذرونن. شما خواهشا باین نظر خواهی بیشتر از این خون به دل اونها نکنین یا بهتر بگم حداقل توهین نکنین. مگه تو این مملکت نظر گارگر هم مهمه؟!! (2710370) (alef-7)
 
;hvlkn
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۸:۱۲:۵۸
باسلام خدمت دوستان
درارتباط بادوستی که گفته بودن کارمندچنین وچنان میگرن
برادرعزیزمن کارمندی زمانی خوب بود ولی الن چی
چه کسی به شماگفته حق مسکت 100هزارتومن میدن
من 3ساله اضافه کارنمیگریرم
خونه سازمانی ندارم
عیدی وپاداش آخرسال نمیگیرم
تا6ماه اول سال حقوقم یروقت نمیگیرم امسال شده برج10
3ساله توهوای53درجه میرم ماموریت وتواین 3سال یک ریال بهم ندادن
بدی آب وهوای 10هزارتومن میگیرم
خیلی ازبخش نامه هاکه میادبرامون اعمال نمیشه چون پول ندارن بدن
امتیازهامون توقراردادروکامل برامون نمیزنن
بازم بگم (2710377) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۸:۱۳:۴۶
امیدوارم یک کارگر به اندازه یک ماشین 700میلیونی که زیر پای دوستان گاز میخورد
ارزش داشته با شد ناسلامتی ما مسلمان هستیم (2710379) (alef-7)
 
ج
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۸:۱۳:۵۵
حداقل حقوق برای یک خانواده 4 نفر 2000000 تومان .واقعا ما با پایه حقوق 608000هزار تومان در سال 93 خیلی خیلی سخت روز را به شب می رسانیم . (2710380) (alef-7)
 
رسول
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۸:۲۷:۱۴
سلام

شما هم دارید بازی می دهید!

این موضوع که نظر خواهی ندارد. هزینه خانوار با توجه به پارامتر های آن قابل محاسبه است. محل زندگی، تعداد نفرات، سن خانواده، سطح رفاه، و ...

با محاسبات من برای یک خانواده چهار نفره با سابقه چند ساله 3 میلیون هزینه دارد. (2710403) (alef-7)
 
احمد
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۸:۳۶:۲۱
آقاي توکلي انصافا صادق باش و خودت بگو حداقل با چه حقوقي در يک ماه ميتوني فقط اموراتت بگذروني ،گفتم فقط امورات يعني بدون هر خرج اظافه اي. هر چي تو بگي 500 هزار تومنشم ما کم ميکنيم (2710417) (alef-7)
 
سعید
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۸:۴۲:۳۸
حداقل حقوق مهم نیست. دولت باید امکانات رفاهی مناسب برای مردم ایجاد کنه و در جامعه امنیت برقرار کنه. امنیت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی. اینا مهم تر از حداقل حقوقه. به قول معروف دل مردم باید خوش باشه. (2710425) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۹:۲۴:۱۳
شما امنیتو به چی میگی؟فقط امنیت جانی؟؟؟امنیت اینه که نون یدفه 30 درصد گرون نشه،امنیت به اینه که وقتی شب میخوابیو صبح بیدار میشی قیمتا دوبرابر نشده باشن!
برادر من امکانات رفاهی به اندازه کافی توی کشور هست ولی باید پول باشه که استفاده کنی.بله
امنیت و دل خوش یه جنبش اینه که از لحاظ اقتصادی تامین باشی (2710492) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۸:۵۷:۵۲
همپایه افزایش تورم 35 درصدی............. (2710453) (alef-7)
 
اجرلو
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۹:۰۵:۵۰
با سلام
هم نه به افزایش دستمزدها و هم نه به افزایش قیمت کالاها و خدمات قدیمی.کالا و خدمات جدید که با نوآوری به دست آمده باشد یعنی استفاده از تکنولوژی های برتر ، مصرف انرژی کمتر و آسیب کمتر به محیط زیست و همتراز جهانی باشد ، حق قیمت جدید دارد. کالا و خدمات قدیمی که قرار است در سال آینده عینا بدون تغییریی تولید شود ، باید قیمت آن کاهش یابد نه افزایش . (2710468) (alef-7)
 
اکبری
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۹:۱۸:۴۲
به نظرمن افزایش حقوق سال 94بایدحداقل 35درصدباشدتاکسری ده درصدسال قبل پوشانده شود تاماکارگران بتوانیم به زندگی بخورنمیرادامه دهیم (2710487) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۰:۵۲:۵۲
کی به فکر ما کارگرای بیچاره هست اگه خودشون بجای حقوق چند میلیونیشون فقط یک ماه مثل ما کارگرها حقوق میگرفتند شاید یه درصد از دردهای ما رو میفهمیدن (2710689) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۹:۲۰:۴۹
مردم از نظر مالی شدیدا تحت فشار هستن ،خواهش میکنم کارشناسی دقیق در مورد حقوق کارگران انجام شود ،چون این حقوق اصلا کفاف زندگی مردم را نمیدهد. (2710489) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۰:۵۹:۰۳
شما فکر کنید یه کارگر با حقوق 700هزار تومان چور باید کرایه خونه بده چطور باید هزینه پوشاک و خورد و خوراکش رو تامین کنه.اون افرادی که دارن برای افزایش حقوق کارگرا نظر میدن بخدا خودشون نون کارگری نخوردن .اگه میخوردن اینقدر حقوق ما پایین نبود (2710708) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۹:۳۴:۳۳
سلام
آیا بهنگام بررسی افزایش حقوق ، افزایش بیمه و مالیات هم بررسی شده وقتی حقوق افزایش داشته باشه از طرفی دیگر بیمه و مالیات آنقدر افزایش پیدا کنه و قسمت زیادی از حقوق کسر بشه فایده آن چیست؟ موضوع بعدی تورمه ، دولت اگر نمی تونه که حقوق را افزایش بده یا مشکل اعتبار و منبع افزایش حقوق را داره میتونه تورم را پایین بیاره که حداقل آن کارگری که زیر خط فقره ، روی خط فقر قرار بگیره . (2710504) (alef-13)
 
كارگر
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۹:۳۹:۳۰
جناب آقاي روحاني مگر شما نفرموده بوديد كه 100 روزه وضع كشور بهبود مي دهيد به تعبير ما كارگران بهبود وضع كشور ، بهبود معيشت ما ملت است به نظر خودتان آيا مي توانيد با ادعا و آمار بفرماييد وضع معيشت ما كارگران بهتر شده است ؟
جناب آقاي روحاني با اين شرايط اداره مملكت شما مي بايست بدانيد كه اولين دولتي خواهيد بود كه يك دوره 4 ساله فقط رييس جمهور خواهد بود . (2710511) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۹:۴۷:۴۲
من به عنوان یک کارمند اصلا از وضع حقوقی ام راضی نیستم, اما مجبورم همینم تحمل کنم با تمام فشارها با تمام استرس ها با تمام دغدغه های زندگی
به حدی گرانی هستش که واقعا سر ماه کم میارم
این مسئولین خودشونو بزارن جای ما . آیا واقعا میتونن تمامی خرجهای زندگیشون را با 600-700 هزارتومان حل و فصل کنن.
من بعد از گذشت چندسال از کار کردنم هنوز نتونستم یک قرون پس انداز کنم!
آینده من و امثال من واقعا" چی میشه !
فقط یک نمونه میگم یه مریضی کوچولو مثل سرماخوردگی واسه من 50 هزار تومان خرج برداشت!
حالا خودتون قضاوت کنید! (2710527) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۹:۴۹:۳۱
حالا خوبه خود مسئولین میدونن زیر 1/250/000 تومان یعنی فقـــــــــــــر!!!!!! (2710533) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۹:۵۱:۱۸
هنوز حقوق ها افزایش پیدا نکرده همه جا کم کم دارن قیمت هاشونو میبرن بالا
واقعا" کی و چه کسی یا چه کسانی به داد ما کارمند ها و کارگرها میخواهد برسند؟!!! (2710537) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۹:۵۳:۱۲
فقط یه کلام حق ضایع نمیشه کسی که توی این دنیا به هر نحوی حقشو با تورم 14 یا ... بخورن توی اون دنیا به حقش میرسه
مسئولین بترسید از خدا و روز قیامت (نه از سرمایه دارها) (2710542) (alef-13)
 
کارگر
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۹:۵۸:۲۴
کارگران ایا میدانید چند روز پیش دولت حقوق کارمندان نور چشمی خود را بی سر وصدا 35 درصد زیاد کرد .کارگران وسایر کارمندان باید متحد بشن واعتراض کنن. (2710553) (alef-13)
 
سپیده
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۰:۱۸:۴۵
نصف حقوق یه نماینده مجلس بمون بدن خدا رو شکر می کنیم و زندگیمون رو می چرخونیم (2710593) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۰:۲۶:۰۶
خوش نیت

اگه به حرفه تورم را صفر اعلام کنند و زحمت افزایش حقوق را به خودشان ندهند.
بعد هم ایراد کار در اینجا است که تصمیم را امثال آقای نوبخت می گیرد که من قضاوت نمی کنم از خود ایشان بپرسید مجموع حقوق و مزایایش چقدر است. (2710627) (alef-13)
 
نرگس
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۰:۵۵:۱۷
باسلام واقعا خیلی مسخرست که حقوق 14 درصد افزایش پیدا کنه اونم با اجاره خونه 700 هزار تومنی.نون که جزو مهمترین سبد کالایی هستش دوبرب=ابر شده .مرغ هم که 8000 تومان شده .لبنیاتم که مثل شیر از 2000 به 2700 رسیده اونوقت حقوق کارگرا باید 14 تا 17 درصد افزایش پیدا کنه خدایی انصافه (2710697) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۰:۵۸:۲۹
با سلام
تورو خدا یه کاری کنید که ما از این گرفتاری و گرونی بیرون بیاییم .با یه بچه شیرخوار و این حقوق که نمیشه زندگی کرد
من و همسرم شاید شب شام نخوریم اما به بچه که نمی تونم بگم که توام شام نخور آخه این انصاهفه که حقوق ها 17 درصد افزایش پیدا کنه

تورم امسال نزدیک 50 درصد بوده

توروخدا به ما یه رحمی کنید (2710704) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۱:۱۲:۰۵
عدالت واژه گم شده در این دوران . (2710733) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۱:۱۸:۲۳
با این فشاری که روی گلوی کارگر و کامند جماعت گذاشتید با افزایش بیش از 50 درصدی اکثر اقلام مخصوصا" محصولات لبنی که دیگر از سبد خانواده ها خارج شده چگونه تورم را 14 در صد محاسبه کردید قیمت اتومبیل و مسکن را که 7 برابر شده را در نظر نگرفته اید .35 میلیون وام مسکن را 12 ساله 76 میلیون پس میگیرید .وای کمرم شکست تورم.این بود بهبود معیشت مردم! (2710748) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۱:۲۴:۵۸
با سلام
وای من بگو که یه کوچلو قراره به افراد خانواده ام اضاف بشه کاشکی زودتر گفته بودند حالا چیکار کنم با ایم گرونی بی خونگی - مستاجری ؟؟؟خدایا خودت رحم کن (2710762) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۲:۲۷:۵۴
حقوق یعنی چه این واژه غیراسلامی است برای رعیت حقوق معنا ندارد (2710907) (alef-13)
 
مدینه
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۲:۵۵:۴۷
چرا یه فکری برای من نمیشه.من هم باید در جامعه زندگی کنم و عرض اندام داشته باشم اما ندارم چرا؟ چون جو کارم رو گرفتن. چون فعالیتم را غیر قانونی اعلام کردن.نه صدا و سیما ککش می گزد نه خبرگزاریها.الان باید حقوق من با اجرای طرح باشگاه خبرنگاری ام به حداقل 500 هزار تومان برسد ولی نمی گذارند.وجه نظر خبرگزاری ها هم به سمت ادارات سمیرم است. من ئهم برای برگشتن به کارم و جلب رضایتمندی ادارات سمیرم و اصفهان در یک سال گذشته همه وسایل خانه را فروخته و خرج پیگیری کارم کرده ام که هنوز نتیجه نگرفته ام و بیکار شده ام لطفا بگوئید با این وضعیت حقوق من در سال 94 و سال های بعدی چند ت.مان باشد باشد؟!یا من را از سمیمر ببرید یا ادارات را ادب کنید یا به خبرگزاری ها قدرت بیشتری بدهید (2710963) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۳:۳۵:۵۶
با سلام به سایت خوب الف و کارکنان زحمتکش آن. اقایان مسئول همیشه قوانینی را جهت افزایش حقوق کارگران در نظر میگیرند که به ضرر کارگران زحمتکش میشود. آن موقع که تورم 40 درصد بود افزایش 20 درصدی برای کارگران در نظر گرفتند و شکایت نماینده کارگران هم به جایی نرسید و کسی به آن اهیت نداد. نمیدونم چرا افزایش اجاره خونه و نان و موارد و هزینه های اساسی و اصلی که همیشه چندین برابر افزایش پیدا میکنه رو در نظر نمیگیرن و در حال حاضر نرخ تورمی که معلوم نیست شاخص اصلیش چیه رو مد نظر قرار دادن. خوب نمیگن که از فشار زیاد این خانواده های کارگران از هم میپاشن یا مشکلات بدی براشون پیش میاد یا گرفتار میشن. نهایتا ضررش به جامعه برمیگرده. آخه چقدر تضییع؟!!!
درصد افزایش حقوق کارگزان امسال باید حداقل 25 درصد باشه.
ممنون الف (2711053) (alef-13)
 
کارگران شهرداری
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۳:۴۲:۴۳
تو را قرآن شما این حقوق کارگری ما که با مزایا به یک ملیون نمیرسه را بدهید به اونهایی که دارند حقوق تعیین میکنن اگر تونستن یک ماه فقط دخل و خرج زندگی 4 نفر را تامین کنند آخر مسلمون ما هم آرزو داریم ما هم جلوی زن و بچه خجل میشویم وقتی کم میآوریم .اگر دفاع نکنید از حقوق کار گران روز قیمامت جوابگو هستید حق الناس همین زحمتهای ماست با حقوق کم که نمیدهند (2711071) (alef-13)
 
كارگر
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۳:۴۸:۳۶
چرا هميشه صحبت از حداقل مي شود ؟؟ تكليف كارگراني كه نزديك 30 سال خدمت كرده اند چه ميشود ايا قبول نداريد كه سهم انها از اين افزايش ها فقط بدنامي ان است ؟؟ چرا وضعيت كارگران با سابقه بيشتر را دقيق بررسي نمي كنند و سهم افزايشي انها را اعلام نمي كنند (2711090) (alef-13)
 
aref
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۴:۳۹:۱۰
واقعا کار گر در ایران یعنی هیچی؟ نه تامین وامی داریم نه تامین کاری نه تامین اجتماعی نه احترام و.... و با حداقل دستمزد با سخترین کار داریم زیست میکنیم یعنی کار می کنیم زنده بامانیم حتی روزهای تعطیل هم باید کار کنیم که بخرجی زندگی برسیم واقعا باید وزیر کار و رفا و تامین اجتماعی رو به مجلس فرستاد اگه نمایندگان لایقی داشته باشیم که ندارم که اسضیاح شود میگن یکی از ایرانیان از وزارت نیروی دریای سویس سوال کرد که چرا شما دریا ندارید ولی وزیر نیروی دریای دارید گفتند بر ان مبنا که شما رفا ندارید و وزیر رفا دارید به گفته امام خمینی کارگران جهادگران راه سازندگی هستند ولی از این جهاد گران خون می گیرند ولی در رفاه نیستند. (2711216) (alef-13)
 
عیسی
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۶:۰۷:۰۰
کارکردن برای کارگر هست افزایش حقوق 35درصدی از طرف دولت برای کارمندان چو بندگان خدا خیلی زحمت میکشند. آخه من نمیدونم مگه میشه تو مملکت همه مدیر باشند یا کارمند باشند که بتونن حقوق خوب بگیرن.به گفته خود دولت کسانی که زیر یک میلیون ودویست هزار تومان حقوق میگیرند زیر خط فقر زندگی میکنند. (2711455) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۶:۲۰:۵۹
خدايا به تو پناه مي برم از دست آنهايي كه نمي دانند «نه» گفتن و «ندارم گفتن» به زن و بچه مخصوصا جوان 18 ساله چقدر سخته! خدايا تو خود از خرانه غيب بي منت ات ببخش ما را محتاج اين جماعت نكن!
خدا را در نظر بگيريد و خودتان را با تمام وجود جاي ما كارگران بگذاريد سپس تصميم بگيريد تصميمي كه عذاب وجدان نداشته باشيد. شبها بتوانيد راحت بخوابيد. (2711480) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۶:۲۵:۳۸
خوش نیت جان همچنان خوشض نیت باش /نوبخت در و بچه هاش در امدی ندارند مثل علی علیه السلام زندگی میکنه /40 روز قبل اومده بود قم با یه ماشین قراضه 150 یا 200 ملیونی طفلک (2711486) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۷:۱۶:۳۸
با توجه به افزایش تورم در سه سال گذشته و عدم افزایش حقوق کارگران به میزان تورم سابق این یکسان سازی نسبی حداقل طی سه سال باید انجام شود . یعنی افزایش حقوق 25 درصدی حداقل طی سه سال متوالی و کنترل تورم در همین دوره زمانی . تا بتوان شاهد نسبی تعادل درآمد با مخارج خانوار بود (2711619) (alef-13)
 
رامین پورایران
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۲۰:۳۹:۰۰
تا زمانی که سندیکای کارگری وجود نداشته باشد این وضع ادامه داره و همه ول معطلیم
نان سی درصد گران شده ولی اقای روحانی میگه تورم زیر شانزده درصده، راستی الان با توجه به پایین بودن قیمت نفت، نرخ بنزین تو حوزه خلیج فارس چنده؟
سطح رفاه مردم (کارگران )کشورهای همجوار نسبت به درامد نفتی به چه میزانیه؟ (2712076) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۲۰:۴۸:۵۵
سلام.تو را بخدا یک گزارشی هم از وضعیت معیشت کارکنان دانشگاه آزاد تهیه کنید این گروه نه کارگر می باشند و نه کارمند ! دقت بفرمایید در سیستم دانشگاه آزاد ایشان را کارکنان ! لقب داده اند تا بدینوسیله نه تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گیرند و نه در زیر مجموعه خانه کارگر باشند و نه اینکه هم تراز با کارمندان دانشگاههای دولتی حقوق و مزایایی شامل حالشان شود !؟! و این در حالی است که به اقرار چندین باره جناب دکتر جاسبی ، جناب دکتر دانشجو و نیز جناب دکتر میرزاده هر نفر از کارکنان این دانشگاه برابر با 3 نفر از کارمندان دانشگاههای دولتی کار می کنند و کمتر از نیمی از حقوق و مزایای آن عزیزان را دریافت می کنند !؟ ما داد خویش کجا بریم و از که ستانیم ؟! (2712107) (alef-13)
 
شهروند دلسوز
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۲۳:۲۹:۲۹
از زماني كه احمدي ن‍‍ژاد يارانه ها رو راه انداخت مردم روز به روز گرسنه تر و بدبخت تر شده اند قرار بود ايشان با اين كار عدالت در همه ي امور رعايت بشه ولي متاسفانه نتيجه معكوس داد با وجود اين كه خيلي از اقتصاددانان اين امر را اصلا صلاح نمي دانستند و بارها به دولت هشدار ميدادند كه از اين تصميم صرف نظر كند ولي كو گوش شنوا. تا زماني كه اين يارانه ها پرداخت شود وضع مردم هر روز وخيم تر خواهد بود. من مطمئنم همين يارانه ها يه روز بلاي جان خودشان خواهد شد پس تا دير نشده يارانه ها را حذف كنيد
باور كنيديارانه ها كشور را به سوي سرنگوني مي برد.ما يارانه نمي خواهيم لطفاً قطعش كنيد. (2712417) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۲۳:۴۶:۴۸
فرض بر اینکه امسال برابر نرخ تورم اضافه کردند سالعای قبل که تورم 40-50 درصدی
داشتیم و حقوقها 15-20درصد اضافه شد را چه کسی باید جبران کند . در کل سر کاریم و داد از دادستان خواهانیم (2712444) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۳-۱۲-۱۰ ۰۳:۱۳:۳۲
سلام یعنی فقط تواین دنیا ماشرمنده زن بچه شودم طورخدا یه فکری کنید (2712615) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۱۰ ۰۳:۱۵:۰۶
شرافتاً بیایید سال 94 اصلا حقوق ندید ببینیم چی میشه.بیست و پنج درصد از هزینه معاش با صفر فرق زیادی نمیکنه آخه.قدرت خرید حقوق بگیران هم که هرسال به سمت صفر میل میکنه . یک دفعه اش کنید راحت شیم (2712616) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۳-۱۲-۱۰ ۰۷:۴۶:۱۰
کسانیکه میخواهند تصمیم بگیرند واقعا عادلانه فکر کرده و تصمیم بگیرند. درصدی را تعیین کنند که اگر یک خانواده کارگر حقوق ماهانه خودش را به یکی از تصمیم گیرندگان بدهد و از او بخواهد حداقل معیشت را با این حقوق برای وی و فرزندانش تامین کند درمانده نشود. با این مبلغ حداقل حقوق و با این اوضاع قیمت اجناس و اجاره بها و خرج هزینه تحصیل همه کارگران زیر خط فقرند. (2712748) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۲-۱۰ ۰۸:۱۷:۴۸
هر خانوار 4 نفره امروزه اگر تورم و گرانی نداشته باشد، اقلاً نفری 500هزار تومان هزینه دارد که می شود: 2 میلیون تومان (2712781) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۲-۱۰ ۰۹:۵۷:۵۶
نظر ما كه تاثيري نداره. الكي خودتونو خسته نكنين واسه تايپ كردن (2712929) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۱۰ ۱۰:۰۱:۴۱
اجاره خونه 60 متري تو پايين شهر حداقل 600 - 700 تومنه . اون وقت حقوق كارگر هم 700 تومنه. پس هيچي نبايد بخورند ديگه. همين كه سقف بالاي سر دارن از مسئولين تشكر كنن. (2712940) (alef-13)
 
کارگربدبخت
۱۳۹۳-۱۲-۱۰ ۱۳:۰۴:۰۶
باتوجه به نرخ تورم سال گذشته ونرخ تورمی که اقای بلوف دولت نوبخت اعلام کرده نبایدحقوق یک خانواری چهارنفری زیر2700000تومان باشداگرغیرازاین باشدبه خداواگذارشان میکنیم خداوندحق این کارگران مظلومه ازاین سرمایه داران بگیره (2713456) (alef-3)
 
کارگر
۱۳۹۳-۱۲-۱۰ ۱۳:۵۱:۲۷
حقوق کارگران باید حداقل هزینه معیشت 4 نفر و به اضافه اجاره بهاء خانه اش باشدکه کمتر از 2 میلیون کفاف نمی کند (2713599) (alef-3)
 
mohammadi
۱۳۹۳-۱۲-۱۰ ۱۴:۴۱:۲۹
دولت تدبیر وامید لازم است ترتیبی اتخاذ کند که دستمزد کارگر بر حسب فعالیت او در محیط اصلی کار افزایش یابد بدین معنی که از بنیه نیروی کار در محیط اصلی بهره برداری شود تا از فعالیت انها در خارج از محیط اصلی کاسته شود وبدین ترتیب بهروری تولید بالا رود وتولید بیشتر سود بیشتر و با کار بیشتر تحقق یابد برای انجام این امر میبایست تسهیلات واعتبارات با کارائی بیشتر بمعنی سود کمتر به بخش تولید تزریق نماید واز اختصاص منابع به سایر بخش ها بکاهد (2713755) (alef-3)
 
مریم پ
۱۳۹۳-۱۲-۱۰ ۱۹:۰۱:۵۸
سلام

پیشنهاد میکنم حقوق به اندازه نرخ تورم افزایش یابد و ماهانه (2714490) (alef-3)
 
حقوق بگیرکارگری
۱۳۹۳-۱۲-۱۰ ۲۱:۱۴:۱۵
اگه خود مسئولین و کارفرماها میتونن با 608 هزارتومن زندگی کنن ما هیچ حرفی نداریم و حاضریم اصلا بدون حقوق کار کنیم. (2714809) (alef-3)
 
بیچاره
۱۳۹۳-۱۲-۱۱ ۱۳:۵۸:۳۲
اگر همین کارگران نباشند اصلا کشوری وجود ندارد همین کارگران هستند که در تمام مسائل کشور پیش قدم هستند تمام کارخانه ها ی تولید را می چرخانند بعد می بینیم مدیران بالاترین حقوق - بهترین ماشین و ......... اما کارگر بدبخت چی می گیرد و چی دارد با هفتصد هزار تومان هر مدیری یا هر مسئولی که می تواند یک شب زندگی روز مره خود را بچرخاند بیا جلو وزریر کار رفا و تامین اجتماعی - نمایندگان مجلس و بقیه مسئولین حقو ق کار گر و درست محاسبه کنید نکنید که در آن دنیا گربانگیر شما شود (2716394) (alef-3)
 
حمیدرضا
۱۳۹۳-۱۲-۱۱ ۰۰:۰۹:۰۲
باسلام حداقل یک میلیون تومان باشد خوب است (2715163) (alef-3)
 
سعید
۱۳۹۳-۱۲-۱۱ ۰۰:۱۶:۲۰
باید براساس شهر و منطقه و متاهل بودن یا نبودن و تعداد فرزند و صاحب خانه بودن و نبودن فرق کند تا همه بتوانند حداقل های یک زندگی را فراهم کنند
برای مثال در تهران:
برای یک مجرد ماهانه 1.000.000 تومان
برای متاهل بدون فرزند 2.000.000 تومان
به ازای هر فرزند 500.000 تومان
اضافه شود هزینه مسکن

در سایر شهرهای بزرگ:
برای یک مجرد ماهانه 900.000 تومان
برای متاهل بدون فرزند 1.800.000 تومان
به ازای هر فرزند 400.000 تومان
اضافه شود هزینه مسکن

در شهر های کوچک:
برای یک مجرد ماهانه 800.000 تومان
برای متاهل بدون فرزند 1.600.000 تومان
به ازای هر فرزند 300.000 تومان
اضافه شود هزینه مسکن

آقای توکلی حال که در این حداقل ها هم مانده اید چگونه برخی از مدیران و کارکنان دستگاههای دولتی دریافتی های تا چند برابر این مبلغ را می گیرند.
همین معیارها را برای یارانه هم می توان ملاک قرار داد و به حذف یا افزایش یارانه افراد اقدام نمود.
اگر (به بهانه دقیق نبودن بانک اطلاعات) در شناسایی مشکل دارید
یادمان باشد خیلی وقت ها با اظلاعات غیر دقیق ولی تا حدودی درست و قابل اتکا می توان و باید دست به کار شد شاید دیگر فرصت ها از دست بروند و زیان بسیار بزرگتری پیش آید. (2715175) (alef-3)
 
زهره چانفدا
۱۳۹۳-۱۲-۱۱ ۱۲:۰۵:۰۲
با سلام بنده کارمند با24 سال سابقه کا مدرک کتابدار پست کرگر خدمات عمومي ايا اين توهين به اموزش نيست .بقيه حقوق ومزايا وعيدي که يه جورايي حذف درطول سال کارگريم موقع عيدي دادن کارمند پس چرا مزاياي ديگه شامل ما نميشود.ممنون. (2715973) (alef-3)
 
saiide
۱۳۹۳-۱۲-۱۱ ۱۲:۱۶:۳۱
به نام خدا
من متوجه نمیشم بین کارمند بانک دولتی و کارمند دولت چه فرقی وجود دارد؟ ما کارمندان دولت باید اینقدر کم افزایش حقوق داشته باشیم و کارمندان بانک های دولتی بین 400 تا 860؟ با تشکر از دولت عزیز بخاطر اینهمه اعتدال (2716025) (alef-3)
 
کارگر شرکت واگذار شده
۱۳۹۳-۱۲-۱۱ ۱۴:۳۶:۵۱
روزی ما هم کسی بودیم لعنت به انکه با نان قشر کارگر باز ی میکنیدمگر ادم با نوکر خودش نون اور خونه زحمتکش خونه اینجوری رفتار میکنه بخدا روز قیامت اگه اتش دستم باشه شمایی که اینجوری تصمیم میگیرید را به اتیش میکشم وای به شما که خدا چطور انتقام میگیرد .من که نباید شرمنده بی برنامگی دولت مردان بسپشم مگر شما یک ریال از پول برق اب گاز وام بانکی را گذشت میدید من راضی نیستم خداهم نمیگذرد .اگر نمیتوانید برید یکی دیگه بیاد مسوول تمام گناه فحشا بی بندوباری ازمنظر مالی خانوادهها شمایید بیریا و بدون هیچ تردیدی. (2716551) (alef-3)
 
saeid
۱۳۹۳-۱۲-۱۲ ۱۶:۱۰:۴۳
حقوق کارگر اینقدر باید باشه که بچه اش امروز سونو گرافی داشت و قیمت فقط سونوگرافی 75000 تومن بود و دکترش که نوشته 25000 تومن با هزینه رفت و برگشت میشه 120000 هزار تومن و حقوق دی ماه که هنوز بهش ندادن بتونه پرداخت کنه. وای بر این دولت که من اگه ... وای بر این ملت.... بقیه اش رو نمیگم چون توانش رو ندارم. حالا دولت بگه تورم صفر. دروغ... کاش فرشته مهربون می اومد همه رو پینوکیو میکرد که هر وقت دروغ میگن دماغشون بلند بشه. ببین اونوقت کسی می موند تو این دولتها!!! برق و آب و بنزین و ماست و شیر همه گرون شده و دولت میگه تورم بهمن صفر بوده.... وای بر این مردم (2720042) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۱۴ ۲۱:۵۲:۰۹
چقدر باید باشد معنا ندارد و بهترین گزینه این است که خدمت گزاران یک دستگاهی هم نصب کنند روی ما تا شمارش داشته باشد و انوقت مالیات تنفس از ما بگیرندو ؟؟؟؟؟؟؟و اگر هم می شود شماره حساب بدهند تا اگر ته جیب ما چیزی بود واریز کنیم ؟؟؟؟/تا اقتصاد و چرخ مملکت بگردد و ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2724925) (alef-3)
 
علي
۱۳۹۳-۱۲-۱۶ ۰۹:۳۵:۲۹
حقوق كارگر بايد به قدري باشد كه با پس اندازش بعد از 25 سال بتواند يك دستگاه پرايد بخرد . (2726752) (alef-10)
 
م
۱۳۹۳-۱۲-۱۷ ۱۹:۵۷:۲۹
من موندم چطور پارسال که نرخ تورم کم بود 25% زیاد شد اما امسال که زیاد شده شده 15% ؟آخه یه کم هم به فکر کسایی باشین که جونن و میخوان تشکیل زندگی بدن هیچ فکر کردین چطور باید برسونن؟آخه با 700 تومن حقوق میشه زندگی کرد؟الان که میخواین 15 % زیاذ کنند مطمئنند که نرخ تورم همینقدر می مونه؟ والا ما که توو خوراکمون موندیم چه برسه به بقیه خرج و مخارج زندگی. (2730191) (alef-3)
 
علی کارگر
۱۳۹۳-۱۲-۱۹ ۰۷:۴۹:۵۸
اخه بی عدالتی تا کی ایا با 700 تومان میشه زندگی کرد با یه خانواده 4 نفری خدا ازتون نگذره که حقوق کارگران را طی چند سال گذشته زیر پا گذاشتید.خدا کنه که تو سال94 نماینده کارگران کمک کنند و نگذارند مثل سالهای گذشته حق و حقوق ما وخانواده هامان پایمال شود.وتصمیم درستی در مورد حقوق کارگران در سال 94 گرفته شود .... با تشکر از نمایندگان کارگران (2732852) (alef-10)
 
مریم
۱۳۹۳-۱۲-۱۹ ۱۳:۲۰:۱۲
امیدواریم به خدا (2733617) (alef-3)
 
حمید ش
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۱۵:۱۷:۴۲
چند خبر بالاتر فزایش 400 تا 680 هزار تومن برای کارمندان بانک های دولتی منتشر شده . افزایش حقوق انها با احتساب چند در صد تورم محاسبه شده ؟
تاوقتی خانه کارگری ما بصورت نمادین و بی تاثیر و خاصیت باشه وضعیت همینه .
طبق اعلام مسئولین دولت خط فقر زیر 000/500/1 هزارتومنه حالا برین سر 2 درصد بحث کنید .
وضعیت حقوقی همه اقشار مثل پرستاران ، پزشکان و .. با کشورهای دیگر مقایسه میشود . بجز کارگران . کارگرانی باسابقه و تخصص ما در کشورهای همسایه 3000 دلار میگیرن . (2737044) (alef-7)
 
کارگر مشمول بیمه بیکاری
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۲۱:۳۷:۳۹
سلام،تو رو خدا یه فکر برای ما که کارمان را از دست دادیم وبیمه بیکاری میگیریم هم بکنید،
در بیمه بیکاری خبری از بن ومسکن وسنوات وجود ندارد
ما هم مشکل از دست دادن کار راداریم ،هم حقوق کم بیمه (2738144) (alef-10)
 
رامین
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۲۳:۲۷:۲۶
سلام.این چه تصمیمی که دارن ميگيرن 14درصد رو افزایش ندهند بهتره الان موقع 700هزارتومنه 700هزارتومن خرج15روزه 15روزم باید هوا بخوریم؟آقای نوبت طیب نیا (2738431) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۲ ۲۲:۴۲:۵۵
از 2 حال خارج نیست یا ریاضیاتتون ضعیفه یا با کارگرا دشمنی میکنید خودتون چقدر حقوق میگیرید؟ (2742023) (alef-13)
 
علیرضا بهادرانی
۱۳۹۳-۱۲-۲۴ ۱۱:۴۴:۴۴
وقتی بنزین دولتی 75 درصد افزایش پیدا میکنه اجناس دیگر نیز کمترین افزایش قیمتش 35 درصد بوده چرا باید حقوق یک کارگر 17 درصد افزایش پیدا کنه؟!
سیر خبر از گرسنه نداره؟!
کاش کارگران یکم وحدت داشتند تا نشون بدن به این دولتیان و کارفرمایان افزایش حقوق موجب تعطیلی کارگاه ها و شرکت ها و کارخانه هاشون میشه یا خوردن حقوق...
تنها کافیست نهایتا یک ماه اعتصاب کنید تا اونها به تاثیرگذار بودن شما باور پیدا کنند... (2746257) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۳-۱۲-۲۵ ۱۵:۰۱:۱۴
دلیل پایین آمدن تورم تحویل ندادن مسکن از سوی دولت بود.به دلیل اینکه مسکن از سبد کالاهای اساسی حذف شد. حال اگر امسال ساخت و ساز به جریان بیفتد مسلماٌ تورم بالا خواهد رفت پس چگونه افزایش 17 درصدی مطابق با تورم را پیشنهاد می کنید؟؟؟؟؟؟ (2750810) (alef-13)
 
بی غرض
۱۳۹۳-۱۲-۲۵ ۱۵:۲۰:۵۹
در اقتصادهای که فروپاشیده شده است حقوق ودستمزدکارگران چه افزایش چه ثابت بماند مشگلی از مشگلات کارگران بر نمی دارد (2750879) (alef-13)
 
کارگر
۱۳۹۳-۱۲-۲۶ ۰۹:۰۶:۲۲
گوش اگر گوش تو .ناله اگر ناله من....انکه جایی نرسد فریادس
همیشه حق دادن به کارفرمایان (2752440) (alef-10)
 
دارم به مقام طی الارض میرسم
۱۳۹۴-۰۱-۰۳ ۰۲:۴۳:۳۴
من انسان آخرالزمان هستم اونقدر بدبختی کشیدم ولی نون حرام نخوردم برام فرق نمی کنه حقوقم چقدر باشه چون زنم به خاطر فقر از من جداشد وبر گشتم پیش مادر و پدرم و فعلا بیکارم و هر روز وشب باعث بانی این بدبختی وگرانی را دعا میکنم چون دارم به مقام عرفانی میرسم خداوند پشتیبان این مسیو لین دلسوز باشد و الله اعلم. (2763425) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۵ ۰۷:۵۷:۳۵
فقر؟ (2786527) (alef-10)
 
لیدا
۱۳۹۴-۰۱-۱۰ ۰۹:۵۴:۲۱
خدا بهتون یه کم فقط یه کم انصاف بده.کمر همه رو شکستید با این افزایش حقوق (2773607) (alef-10)
 
پری
۱۳۹۴-۰۱-۱۵ ۱۶:۰۳:۴۵
نمیشه نه حقوقی افزایش پیدا کنه نه گرانی از کرایه و ارزاق و بنزین خلاصه از شیر مرغ گرفته تا جون آدمیزاد این کجا انصافه که افزایش حقوق چهارده درصد باشه و افزایش کرایه و یواش یواش جیزهای دیگری هم بهش اضافه میشه البته با افزایش سی درصدی بعد حقوق چهارده درصد که البته بیمه و مالیات هم به نسبت افزایش پیدا میکنه چی دست گارگر میرسه فقط افزایش قیمتها به این میگن برابری ! (2788818) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۴:۱۵:۳۸
من فقط از کسانی که این قوانین مربوط به حق و حقوق کارگریو تنظیم و تصویب می کنند خواهش می کنم اگه وقت کردن یک تکه کاغذ بردارند و هزینه مخارج یک کارگری که پایه حقوقش 609000 بوده با این موارد زیر مقایسه کنند.
1 -هزینه مسکن اکثرا کرایه ای (رهن و اجاره)
2-هزینه امرار معاش(تغذیه) خانواده با حداقل یک بچه
3- هزینه ایاب و ذهاب خانواده با حداقل یک بچه
4 - هزینه قبوض خدماتی آب و برق و گاز و تلفن و....
5- هزینه های غیرمترقبه مثل پزشک و بیمارستان و ....
6- هزینه تحصیلات فرزندان
7- هزینه مراسمات غیر قابل انکار
8- هزینه پوشاک خانواده با حداقل یک بچه
.
.
.
.
.
. دوستان شماها هم می توانید دنباله ی لیستو سیاه کنید تا بلکه چشم مسوولین محترم خیره به سیاهی زندگی این آدمها بیفته... (2803001) (alef-10)
 
ع
۱۳۹۴-۰۱-۲۳ ۰۷:۳۷:۲۳
با سلام بند از شما آقایان می پرسم ایا شما ها می توانید با این گرانی وبی برنامکی با یک میلیون وهشتاد هزار تومان حقوق زندگی بکنید ما که هیچ بچه های مان چه کناهی کردند (2814151) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۶ ۱۸:۵۹:۱۸
من یک دختر 27 ساله هستم 4 سال هست که دارم کار میکنم لیسانس مهندسی دارم 2 سال پیش کارفرمایی بودم که 700 تومن و یک تومن خانومش ماهیانه فقط گل میخرید دفتر مهندسی که تمام طرح ها و نقشه ها رو من می‌کشیدم ایشون امضا میزد و می‌دیدم میلیون پول میگیره و حقوق من 6 ماه کارآموز رایگان یک سال بیشتر فقط ماهی 300 سال 92 و 93 بعدش که 6 ماه اصلا کاری وجود نداشت و دوباره با ماهی 700 جایی مشغولم! 2 ماه هست!!! خوب اینجا مملکت ما هم هست یا نه اگر نیست بگین بریم شاید افغانستانی جایی به یک جوان لیسانس رحم کرد به خدا افسرده شدیم امثال ما (3000731) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۹ ۰۰:۵۸:۲۹
سلام من فقط به امام زمان (ع)امیدوارم بس (3054284) (alef-11)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۰:۱۰:۱۱
سلام
من کارگرpvc هستم بعد یک سال باهزارمکافات بیمه شدم خونه استیجاری حقوق ۷۰۰ حق مسکن و حق اولاد و....نمیدن تازه اضافه کارم نگه میدارن پولی بابتش نمیدن،یه خانواده چهار نفری با این شرایط چطور زندگی کنه این ظلم تا کی میخواد ادامه پیدا کنه چرا هیچ نهادی رسیدگی نمیکنه اردبیل واقعا بزرگترین ظلم در حق قشر کارگری اتفاق میافته و متاسفانه چون
همه صاحبان کارخانه ها پارتی کله گنده یا فک وفامیل صاحب منصب دارن به راحتی حقوق کارگر زحمتکشی رو که پیامبر عظیم الشان مون می فرمود مزد کارگر رو تا عرق پیشانیش خشک نشده بپردازید پایمال می کنن ،کاش مسولین مملکت بیشتر به فکر قشر زحمتکش و محروم از رفاه و آارامش جامعه باشند. (3370828) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.