نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486794
ایران دارای بیشترین ذخایر گاز طبیعی در جهان است
بخش اقتصادی الف، 6 تیر 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۳
بر اساس داده‌های شرکت بریتیش پترولیوم، ایران با ۳۳.۵ تریلیون مترمکعب بیشترین مقدار ذخایر تثبیت شده گاز طبیعی در جهان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، بر اساس داده‌های «گزارش چشم انداز انرژی شرکت بریتیش پترولیوم در سال ۲۰۱۷ (BP)» ایران با ۳۳.۵ تریلیون مترمکعب، بیشترین مقدار ذخایر تثبیت شده گاز طبیعی در جهان را در اختیار دارد.

پس از ایران، روسیه با ۳۲.۳ و قطر با ۲۴.۳ تریلیون مترمکعب، به ترتیب دومین و سومین حوزه بزرگ تثبیت‌شده گاز طبیعی جهان هستند.

در عین حال خاورمیانه با ۷۹.۴ تریلیون مترمکعب بیشترین مقدار تثبیت شده گاز طبیعی در جهان را در خود جای داده است.

پس از خاورمیانه، حوزه اروپا-اوراسیا از جمله روسیه و ترکمنستان با ۵۶.۷ تریلیون مترمکعب در رده دوم قرار دارند.

کمترین مقدار دخایر تثبیت شده گاز طبیعی نیز با ۷.۶ تریلیون مترمکعب در آمریکای مرکزی و جنوبی قرار دارد.

بر این اساس ۱۸۶.۶ تریلیون مترمکعب ذخایر تثبیت‌شده گاز طبیعی در جهان وجود دارد. این مقدار برای بیش از ۵۰ سال مصرف کفایت می‌کند.

 آمریکا، بزرگترین تولیدکننده گاز طبیعی در جهان

ایالات متحده آمریکا با ۷۴۹.۲ میلیارد مترمکعب بزرگترین تولید کننده گاز طبیعی در بازار بین المللی انرژی به حساب می‌آید. سال گذشته آمریکا ۲۱ درصد از کل تولید گاز طبیعی در جهان را در اختیار داشت.

عربستان سعودی با تولید ۵۷۹.۴ میلیارد مترمکعبی، دومین کشور بزرگ تولیدکننده گاز طبیعی در جهان است. این کشور را ایران با ۲۰۲.۴ میلیارد مترمکعب تعقیب می‌کند.
 
کلمات کلیدی : ایران، ذخایر گاز طبیعی،شرکت بریتیش پترولیوم
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۱۰:۴۹:۴۶
واقعا باید به حال این .. وملت گریست پس این فقر .. چیست (4446920) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۱۲:۳۰:۳۲
کاش نداشتیم ثروتمند بدبخت (4447116) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۱۳:۰۸:۵۷
بیشترین ذخایر گاز در جهان وقتی با درایت و هوشمندی مسئولان و مدیران مربوطه ,, در قرار دادهایی همچون کرسنت و .................. ,, تقریبا مفت و مجانی به فروش می رود پس داشتن و نداشتن ان برای کشور و ملت هیچ فرقی نمی کند . (4447254) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.