نظر منتشر شده
۲۳۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 307297
کلاه شرعی برای نفوذ فرهنگی با افزودن پسوند حلال
رخنه فرهنگی کاسبان برجام، این بار با تأسیس کی اف سی (حلال)
احسان رستگار، 13 آبان 94
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۵
۱۰ آبان ۹۴ خبری مبنی بر افتتاح اولین نمایندگی کی اف سی در ایران در تهران منتشر شد. دو روز بعد یعنی ۱۲ آبان ۹۴ خبر پلمب شدن کی اف سی بسیاری را سردرگم کرد. اخبار منتشره ی پس از آن نیز ماجرا را پیچیده تر می نمود ولی داستان به شرح زیر است:

یکی ار فعالان عرصه ی رسانه به نام عباس پازوکی که سردبیر اسبق روزنامه ی مردم سالاری و نیز اولین مدیر مسئول پایگاه
این یعنی کاسبی پسابرجامی و یعنی به سخره گرفتن وجاهت استکبارستیزانه ی جمهوری اسلامی ایران و نیز بی توجهی به تصمیم نظام مبنی بر ممنوعیت ورود محصولات آمریکایی.
خبری-تحلیلی شفاف (۸۷ تا ۹۰) بوده است، در سال گذشته مجوزی را از اتاق اصناف تهران با امضاء‌ علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف برای تاسیس کی اف سی (حلال)‌ دریافت می کند و آبان ۹۴ آن را افتتاح می کند و دو روز بعد رستورانش پلمب می شود.

پس از انتشار خبر پلمب شدن، در رسانه های آمریکایی و انگلیسی اخباری مبنی بر غیرآمریکایی بودن این رستوران منتشر می شود و مسئولان کی اف سی آمریکا ادعا می کنند که با این سوء استفاده ی از نام تجاری کی اف سی برخورد خواهند کرد.

عباس پازوکی هم با تسنیم مصاحبه می کند که این ها یک سوء‌ تفاهم بوده و کی اف سی (حلال) مربوط به ترکیه است نه آمریکا.


این ها شرح مختصر ما وقع بود و اما بعد...


این رستوران شعبه ی رسمی كي اف سي آمريكا نيست ولي حضورش در ايران مصداق بي تفاوتي در مقابل مظاهر نفوذ و رخنه ي فرهنگي است. چرا که عملا با نام همان شرکت آمریکایی و فقط با یک پسوند حلال اصل صورت مساله پاک نمی شود. صورت مساله این است که آیا کی اف سی چه با پسوند حلال و چه بدون پسوند، تبلیغ رسمی یک شرکت معروف آمریکایی هست یا خیر؟
پاسخ روشن است؛‌ تبلیغ است و موجب وهن چرا
این آفت ها به نحوی دارد رخ می دهد که مصداق دزدی نام تجاری نیز محسوب می شود و به زبان ساده تر یعنی ایران برای آمریکایی کردن بخشی از فضای ایران تا آن جا که ممکن است (مثلا در حد تاسیس چند رستوران شبه آمریکایی)‌ حاضر است دست به سرقت نام تجاری رستوران های آمریکایی هم بزند و این یعنی هم اوج ذلت داخلی و هم اوج بی آبرویی بین المللی.
که این اقدام تقارن عامدانه ی زمانی دارد با امضاء برجام و در نتیجه این دست اقدامات می توانند در افکار عمومی این دروغ را نهادینه کنند که ایران نسبت به آمریکا دچار وادادگی فرهنگی شده و علی رغم دستور اکید رهبر انقلاب و تاکیدات موکد ایشان مبنی بر حساسیت و عدم تحقق هرگونه رخنه یا نفوذ فرهنگی و اجازه ندادن به ورود هرگونه کالا و شرکت آمریکایی به ایران، باز هم بسیاری از مسئولان نسبت به این دستورات بی تفاوتند و مرگ بر آمریکا هم یک شعار است به مناسبت ۱۳ آبان و بس.

این که در کنار نام کی اف سی تصویر کلنل هرلند سندرز هست یا نه فرع ماجراست و اصل ماجرا اعلام نیاز است به دنیا و مخصوصا آمریکا که این از نتایج برجام است که حالا می توان رسما در ایران رستورانی را تاسیس کرد که در آمریکا معروف ترین پس از مک دونالد است.

این یعنی کاسبی پسابرجامی و یعنی به سخره گرفتن وجاهت استکبارستیزانه ی جمهوری اسلامی ایران و نیز بی توجهی به تصمیم نظام مبنی بر ممنوعیت ورود محصولات آمریکایی.

 
این نکته هم به موارد قبل اضافه شود که این آفت ها به نحوی دارد رخ می دهد که مصداق دزدی نام تجاری نیز محسوب می شود و به زبان ساده تر یعنی ایران برای آمریکایی کردن بخشی از فضای ایران تا آن جا که ممکن است (مثلا در حد تاسیس چند رستوران شبه آمریکایی)‌ حاضر است دست به سرقت نام تجاری رستوران های آمریکایی هم بزند و این یعنی هم اوج ذلت داخلی و هم اوج بی آبرویی بین المللی.
 
 این بند آخر نامه ي رهبر انقلاب است به رئيس جمهور درباره ي الزامات اجراي برجام که یادآوری آن ضروری به نظر می رسد:


 
"در خاتمه همان‌طور که در جلسات متعدّد به آن‌جناب و دیگر مسئولان دولتی یادآور شده و در جلسات عمومی به مردم عزیزمان گوشزد کرده‌ام، رفع تحریمها هر چند از باب رفع ظلم و احقاق حقوق ملّت ایران کار لازمی است، لیکن گشایش اقتصادی و بهبود معیشت و رفع معضلات کنونی جز با
مسئولان باید هر رستورانی که با این نام در تهران و سراسر ایران مشغول به کار است را مبتنی بر قوانین موجود، وادار به تغییر اسم کنند.
جدّی گرفتن و پیگیری همه‌‌جانبه‌ی اقتصاد مقاومتی میسّر نخواهد شـد. امید است که مراقبت شود که این مقصود با جدّیّت تمام دنبال شود و بخصوص به تقویت تولید ملّی توجّه ویژه صورت گیرد و نیز مراقبت فرمایید که وضعیّت پس از برداشته شدن تحریمها، به واردات بی‌رویّه نینجامد، و بخصوص از وارد کردن هرگونه مواد مصرفی از آمریکا جدّاً پرهیز شود. "

اگر بنا نیست تا فضای پسابرجامی باعث پررونق شدن کاسبان برجام شود و به انحاء مختلف و با رندی و ظرافت مسیر ورود کالاهای آمریکایی و نفوذ فرهنگی و رخنه در سبک زندگی بیش از آن چه تا کنون رخ داده، ادامه یابد، می طلبد تا اتاق اصناف و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در صدور مجوز و تایید اسامی فروشگاه ها و رستوران ها، نهادهای مسئول به شمار می روند، نه تنها اجازه ی باز شدن پلمب رستورانی با نام کی اف سی را صادر نکنند بلکه هر رستورانی که با این نام در تهران و سراسر ایران مشغول به کار است را مبتنی بر قوانین موجود، وادار به تغییر اسم کنند.
 
کلمات کلیدی : کی اف سی، نفوذ فرهنگی، رخنه فرهنگی، عباس پازوکی، کاسبان برجام، نفوذ آمریکا
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۵:۳۸:۵۹
اینها همان باند معروفی هستند که به معترضان به تصویب برجام، انگ و تهمت کاسب تحریم میزدند و آنها را دلواپس مینامیدند. اینها اتفاقا خودشان کاسب و دلال هستند و با زدن این تهمتها به دیگران میخواهند فراافکنی کنند و افکار عمومی را از رانت خواری و فساد اقتصادی خودشان منحرف کنند. اتفاقا واژه کاسب تحریم و برجام جفتش برازنده همین افراد و باند لیبرالی مشخص میباشد. (3299348) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۰۴:۵۴
بله ما هم کاسب تحریم داریم هم کاسب برجام واگر نیک بنگری هردو از یک آبشخور می نوشند ! (3299425) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۹:۱۰:۵۵
غذا چه ربطی به فرهنگ داره ؟ مگر اولین فست فود کشوره ؟ (3299889) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۶:۴۸:۴۴
عامو جان این همه آسمون ریسمون به هم بافته که ربطشو بگه. مطلب رو یه بار دیگه بخون.
مرخصی ها! (3301787) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۲۳:۳۳:۳۷
از نظر شما، ما مرخصیم!
از نظر ما هم شما سرِکارید!
چه خردِ جمعی داریم ما! (3302421) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۷:۱۹:۰۵
اولا اگر مخالف فرهنگ فست فود هستید که الا ماشالله توی ایران انواعش رو داریم کوکا کولا رو هم از خیلی وقته داریم

در غیر اینصورت اگر قراره فرهنگ ما به خاطر یک اسم کی اف سی نابود بشه که پس فرهنگی نداریم!

تا کی قراره درگیر این افکار سطحی باشیم. به جای این حرفا بیایید فرهنگ ایرانی رو اول به خودمون بعد به دنیا معرفی کنید! (3301829) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۲۳:۲۱:۲۹
تصمیم گران ما تصور میکنند اگر بخواهیم مقوله ای را تقویت کنیم باید از مواجهه رقیب با آن جلوگیری کنیم مثل صنایع خودرو سازی که با سعی در حذف رقیبان بنا داشته موجب تقویت آن شوند که نتیجه آن معلوم است
متاسفانه این دیدگاه در مقوله فرهنگ نیز بین تصمیم گران غالب است که تصور میکنند با جلوگیری از رویارویی مظاهر سایر فرهنگ ها با فرهنگ بومی مانع از آسیب دیدن آن میشوند اما غافل از اینکه این دیدگاه تنها مانع بالندگی فرهنگ بومی شده و ناگزیر روزی که در مواجهه با مظاهر سایر فرهنگها قرار گیرد این فرهنگ گلخانه ای بسیار آسیب پذیر خواهد بود مثل کشتی گیری که مربی اش تنها فنون را به او آموخته اما از ترس آسیب دیدنش نگذاشته مبارزه کند درست است که آسیب ندیده اما توان پیروزی را هم نخواهد داشت (3302405) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۰۷:۳۹:۰۳
درودبسياربرتوواظهارنظرمنطقي وصحيح ات (3304202) (alef-18)
 
محمدرضا
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۷:۲۹:۵۸
شما که ارتباط فرهنگ و غذا رو نمیدونی بهتره نظر ندی
من موندم اونایی که به نظر شما مثبت دادن چی فکر میکردن؟..یعنی اونا هم ارتباط غذا و فرهنگ رو نمیدونن؟
بعد شما یا هر کس دیگه هم که دوست داره فست فود بخوره...بره یدونه از رستورانهایی که هست...دیگه چرا منتظرید برند آمریکاییش بیاد؟ (3301843) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۲۲:۵۴:۰۹
چون اصله !!! یه بار بخور می فهمی من خارج کشور خوردم مشابهه داخلیشم خوردم تفاوت خیلی زیاده ! (3302357) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۳۳:۰۹
مطلبي رو ميخوام بگم كه مربوط به اين خبر نيست، ولي الف، تو را به خدا منتشر كن بلكه مسوولي ببينه و كاري انجام بشه، ديگه جايي براي گفتن حرفم پيدا نكردم:
هنوز هوا آنچنان سرد نشده نيروگاه حرارتي شازند ( اراك) روي آورده به سوخت مازوت و هواي آسمان منطقه رو سياه كرده ، باور كنيد ٧٠ تا ٨٠ درصد آلودگي هواي اراك مربوط به همين نيروگاه هست، مسوولين عزيز شما را جان هر كسي كه دوست داريد فكري بكنيد، اين نيروگاه بايد تمام سال از سوخت گاز استفاده كنه، الودگي كارخانه الومينيوم و پالايشگاه و پتروشيمي براي هواي اراك كافيه، ديگه اين سوخت مازوت نيروگاه ظلم بي اندازه اي در حق مردم و بخصوص كودكان شهر هست، بنابر گواهي منابع علمي بزرگترين عامل ابتلا به سرطان آلودگي هواست و اين بيماري در اراك بيداد ميكنه. (3299486) (alef-18)
 
ثريا دالغين
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۱:۲۲:۵۲
اختيار دارين!اجازه بدين اول تكليف اسم "كي اف سي" مشخص بشه بعد! (3304687) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۵۰:۲۲
واقعیت اینه کاسبان و دلالان و قاچاقچیان و وارد کنندگان اجناس بنجل همه سر و ته یک کرباسن فرقی هم بینشون نیست از اصولگرا تا دوم خردادی. الفاظ و اصطلاحات در عالم تجارت معنا نداره فقط پوله که معنا داره . (3299539) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۰:۴۱:۳۷
این دلواپسان نمیگذارند سرمایه گذار خارجی بیاد و پیشرفت کنیم.باید همون نفتمون رو بفروشیم و بخوریم . (3301020) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۷:۲۳:۱۰
اگر من بخواهم توی ایران کی اف سی بخورم کی رو باید ببینم؟چرا سلیقه و نظر یکسری افراد خاص باید حاکم باشه؟ (3299632) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۳:۵۷:۰۹
باید پشت گوشتو ببینی (3300481) (alef-18)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۰۲:۲۴:۵۵
بله. چرا کی اف سی بخوری که چی بشه؟ همین فست فوتبال داخلی رو باید بخوری (3300601) (alef-18)
 
آریابان
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۰۹:۰۸:۵۶
آخه چرا پشت گوشهاش رو ببینه ؟!؟!؟!؟
امریکا اوج آنتن شبکۀ ملی سیما !!! (بقیه که هـــــــــچ) رو به تصرف خودش درآورده و افتخار سیما هم در اینه که حتی گهگاه آخرین فیلمهای 2015 امریکائی رو دوبله و پخش میکنه (فیلمهای سالهای قبل که باز هم هـــــــــــچ)و بعد شما فقط به اضافه شدن فقط یک نام امریکائی (تازه از نوع ترکیه ایش !!!!) به یک پدیدۀ فرهنگی بسیار تأثیرگذار غربی یعنی "شتابان-خوراک" که حتی با نام و فرهنگ امریکائی "فست فود" ، دهها سال است که رستورانهای بزرگ و کوچک را در جای جای کشور ایران به تسخیر خود درآوره گیر داده اید ؟!؟!؟!؟!؟
متأسفانه اگر این نماد فرهنگی الآن قراره بیاد ، خیلی پیش از اینها خود فرهنگ متحول کنندۀ اون در کشور ما جا خوش کرده !!! ؛
طی اینهمه سال، اینهمه هنرپیشۀ هالیوودی رو خود خود "سیما" به ما معرفی کرده و شناسونده، بعد شما ها با نصب یک تابلو بر روی یکی از هزاران رستوران ایرانی!!!! برآشفته اید و...... ؟!؟!؟!؟!؟ (3300811) (alef-18)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۰۲:۳۹:۱۶
این برندها و امثالهم دیگر کارشان از این صحبتها گذشته. چطور است که نوشابه کوکا کولا سالهاست که در ایران تولید میشود و کسی حرفی نزده؟ یا امثال این!؟؟ (3300605) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۴:۳۲:۰۱
احسنت !

کوکاکولا که بیشتر نماد آمریکاست تا KFC ! (3301515) (alef-18)
 
آرش
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۶:۵۴:۴۸
اونم آقایون وارد می فرمایند. پرچه به نظرم اشکالی ندارد. مپه طوریه مردم چیزی را که دوست دارند بخورند؟ بزاریم خود مردم حداقل غذایشان را انتخاب کنند! (3301797) (alef-18)
 
ضحي
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۰۸:۰۵:۵۷
كي اف سي قلابي دوست داري بخوري؟ چون كي اف سي آمريكا علاقه اي نداره تو ايران شعبه بزنه. ميخواي التماسشون كنيم شايد راضي بشن. (3300698) (alef-18)
 
محمدرضا
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۷:۳۲:۱۶
من هم اگه نخوام تو کشورم مارک مصرفی و غذای آمریکایی باشه باید کی رو ببینم؟
چرا یک سری مثل شما فکر میکنید باید بهتون اجازه داده بشه تا هر کاری که دوست دارید انجام بدید..حتی اگه نتیجش ضرر به کشور باشه؟ (3301847) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۲۳:۱۰:۴۴
من ساکن ایران نیستم و با این رفتارها و بزن و ببند ها مخالفم ولی KFC هم چیز خاصی نیست که با نخوردنش اتفاقی بیفته. خیلی پیتزا فروشی های خوبی تو ایران داریم. دلم لک زده برا کباب کوبیده ایرانی.... (3302384) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۵ ۱۰:۱۲:۱۵
اگر در امریکا و اروپا ساکن هستی انواع رستوران های ایرانی وجود دارد که نه تنها کباب کوبیده بلکه غذاهای سنتی مثل کوفته و دلمه و .........را سرو میکنند (3302869) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۷:۳۴:۱۲
شوخی میکنید دیگه نه؟ واقعا جدی که ننوشتید؟ بزرگوار شما یه سر به بقالی سر کوچه خودتون بزن کوکاکولا و پپسی کولا که 10000 برابر کی اف سی نماد اسمشو نبر هستند با سری کامل محصولات از فانتا اسپریت و سون آپ... اونجا ردیف پیدا میکنی. حالا یکم بیشتر به خودت زحمت بده نوشته های روشون رو مطالعه کن دقیقا نوشته تحت لیسانس کوکاکولا یا پپسی کولا و آدرس هم داده نیویورک کوچه و پلاک هم هست حالا اومدی داستان تعریف میکنی که چه و چه... حالا این 10-20 سالی که من و شما کوکا خوردیم چه اتفاقی افتاده؟ بنظرم خیلی از اصل قضایا دور هستین نگاهتون به قضایا بسیار سطحی و نا صحیح هست انشالله که با سو نیتی همراه نباشه (3299650) (alef-18)
 
كريميان
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۹:۴۴:۵۸
با اين روش ميخواهيم سرمايه گذار خارجي وارد ايران شود واشتغال ايجاد كند؟؟!!! اگر دولت برخورد نكند فاتحه سرمايه گذاري وكارآفريني در ايران خوانده شده، مگر يه رستوران اينقدر ترس داره ؟ به خدا من به عنوان يه بسيجي كه از هيچي نميترسم خجالت ميكشم بگم از مرغ سوخاري يه عده تو كشور ترسيدن، براستي نماد امريكا همين نرم افزاريه كه تا كامپيوتر را روشن ميكنيم مياد جلوي چشممون، نذاريم دنيا بهمون بخنده (3299964) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۳:۵۷:۳۱
بابا اشتغال، بابا مشتغل (3300482) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۰:۱۴:۲۸
کاسبی از برجام نه تنها عیب نداره که افتخار هم داره. یعنی کاسبی از صلح و کمک به پیشرفت کشور برخلاف یک عده که از بدبختی مردم و تحریمها کاسبی میکردن. (3300964) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۸:۰۵:۲۷
واقعا متاسفم . (3305766) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۳:۴۰:۲۳
کوکاکولا برند آمریکایی نیست؟ پس چرا به آن اعتراض نمی کنید؟ چند تا از برند های سیگار های موجود در بازار آمریکایی هستند؟
آیا شعبه کی اف سی واقع در شرق تهران که چندین سال است مشغول به کار است را ندیده اید؟ برای این موارد بی تفاوتید ولی برای این یه مورد که چند تا رسانه در مورد آن خبررسانی کردند حساس شده اید؟؟؟
می دانم تمامی این کار ها برای ناامید کردن طرفداران روحانی از اصلاح وضع موجود است ولی این را مطمئن باشید که موفق نخواهید شد! (3305073) (alef-18)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۵:۴۲:۳۸
چه عجیب شعبه ک اف سی خیلی وقت هست دور میدان نبوت کرج داره فعالیت میکنه ولی کسی چیزی نگفته؟؟؟؟ (3299356) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۰۶:۴۱
عکس این بابا ریش بزیه سردر خیلی کنتاکی های ایرانه از سالها پیش . حالا چرا باهاش برخورد میشه ؟!! (3299427) (alef-18)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۰۲:۴۰:۱۸
چون برجام نبوده. اینها همه هیاهوی مخالفان برجام است. (3300606) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۰۸:۰۹:۴۳
كپي برداري از سر خود كم بيني. قلابيه..... (3300703) (alef-18)
 
محمدحسین
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۱:۲۹:۳۲
چند ساله توی خیلی از شهرهای دیگه مثل قزوین، شهرهای استان مازندران و ... فست فودهایی به اسم نمایندگی KFC مشغول به کار هستند، که همشون هم تو دولت احمدی نژاد تا سیس شدند و آقایون دلواپس هیچ موضعی در این زمینه نگرفتن
اگه وجود این فست فودها ایراد داشت اون موقع هم ایراد داشت، پس چرا اون موقع موضعی نگرفتین؟؟؟
چرا به همه چیز سیاسی نگاه می کنید؟ (3301121) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۵:۴۶:۲۳
بقیه رو چی حساب کرده فکر کرده با یک اسم حلال و اینکه بگه این شعبه ترکیه است شعبه آمریکا نیست مشکل برطرف میشه؟!!!!!!!!
رو رو برم
کاسب هستند خوب گفتید واقعا کاسب هستند (3299368) (alef-18)
 
سام
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۱۶:۳۹
میدونید اگه الان تو آمریکا کسی رستوران اکبر جوجه یا هایدا بزنه اصلا کسی بهش گیر نمیده و توجه نمیکنه !!؟؟؟
کلی تو لس انجلس رسنوران ایرانی هست با نام و نوشته ایرانی و کسی از مقامات امریکایی معترض نیست !!!
دلیل این امر ساده و بی ارزش بودنه موضوغه و چون ما ایرانیها دوست داریم از کاه کوه بسازیم یا دنیای کوچکی داریم ، به این مسابل میپردازیم
اصلا نگاه نمیکنیم به اطراف خورمون مثل ترکیه و امارات و عراق و ... مگر اینها مسلمان نیستند !!؟؟؟ در ضمن اگه تبلیغ کالای آمریکایی بده و باید مبارزه بشه ، همه windows ها رو باید از کامپیوتر ها جمع کنیم ، گوشی های اپل رو بندازیم دور و از ام ار ای و سی تی اسکن آمریکایی تو بیمارستانها استفاده تکنیم .... (3299445) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۸:۵۸:۳۰
عزیزم شما که فرق کالای مصرفی با تکنولوژی رو نمیدونی جای تاسف هست ، ما اگه آمریکا بخواد بهمون تکنولوژی ساخت جنگنده بمب افکن بده و ول معقولش رو از ما بگیره استقبال می کنیم یا بخواد تکنولوژی ساخت گوشی و ... رو بده ما استقبال می کنیم موضوع بحث 1. وادادگی و تقلید از سبک زندگی آمریکایی 2. وابستگی به کالاهای مصرفی آمریکاست . که ما باید از این دو مورد دوری کنیم و اگه این دلال ها به فکر مردم هستند برن و تکنولوژی رو از غرب بگیرن (3299850) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۳:۵۱:۱۳
پپسي و كوكا هم كه الان تو ايران درست ميشه جز تكنولوژي حساب ميشه؟ (3300475) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۰۱:۲۰:۳۳
دوست عزیز شما خودت توی ده سال اخیر تغییرسبک زندگی مردم و تغییر نوع پوشش اونها رو احساس نکردی؟الان مثلا باید خیلی خوشحال باشیم با بسته شدن این رستوران راه نفوذ رو بستیم.این همه فست فود مختلف توی شهر به سبک فروشگاههای امریکایی کار میکنند چیزی که ده سال پیش به این شدت نبود.نسل دهه 70ما دیگه پایبند به خیلی چیزها نیست چرا خودمون رو به خواب میزنیم و نمیبینیم؟فقط شعار میدیم . جالبه ایران یکی از بزرگترین وارد کنندگان محصولات اپل تو خاورمیانه هست اما اپل نمایندگی رسمی نداره؟اگه فردا اپل بخواد نمایندگی تو ایران بزنه تا محصولاتش با گارانتی و پشتیبانی وارزونتر دست مردم برسه بازم عده ای دلواپس سنگ اندازی میکنند.بهترین موتورهای دیزلی دنیا مال امریکاست اما ما میریم کامیون هووومیاریم ترمزش کار نمیکنه مردم کشته میشن. اینهارو دیدن خیلی بهتر از شعار دادن هست برادران نگران.. (3300574) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۰۸:۵۶:۱۳
احسنت (3304307) (alef-18)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۰۲:۴۱:۰۹
یعنی الان شما تکنولوژی موشکها رو به سادگی به کشورهای آفریقایی میدی؟ (3300608) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۶:۰۱:۲۴
مرغ سوخاري و همبرگر و پيتزا سالهاست كه تو اين مملكت جا افتاده و كلا سبك زندگي غربي جا افتاده ديگه با اومدن يه رستوران چيز خاصي اتفاق نميفته . از زندگي آپارتمان نشيني بگير تا تمام وسائلي كه ازشون داري استفاده ميكني غربي هستن . پوتين هم نمياد به ایران تكنولوژي جنگنده بفروشه . هيچ كشوري اينكارو نميكنه . (3301688) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۹:۰۲:۳۷
تازه کارخونه پپسی توی مشهد هست ولی چون صاحبش ارتباط داره کسی حرفی نمیزنه (3299857) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۰:۵۳:۳۷
درود،بسیار زیبا،ساده و رسا گفتید آفرین. (3300130) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۲:۱۶:۵۰
برو ببین عقبه امثال این فست فود ها چیه؟ مثل کبک می موننی به خدا
شوروی رو با اون همه ابهت زدن له کردند (3300314) (alef-18)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۰۲:۴۲:۰۵
شوروی رو بی عرضگی و قدرت طلبی حاکمانش زد زمین. (3300609) (alef-18)
 
مرزبان
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۳:۳۵:۵۵
...زمین زد ؟

یعنی شما واقعا دیکتاتوری وحشتناک شوروی را بهتر از وضعیت اکنون روسیه می دانید ؟ (3301405) (alef-18)
 
مازنی
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۰:۱۵:۰۰
اتفاقاً تقسیم شوروی بنفعش شد چون یکسری کشورهای وابسته به اون مثل قرقیزستان وتاجیکستان و... نمیتوتنستن خودشونو مثل روسیه بالابکشن وجلوی پیشرفت روس را هم میگرفتن ، اندیشه هر چه کشور بزرگتر بهتر مال دوران امپراطوری قرن ها پیشه که الان دیگه کاربردی نداره ،تازه کشورهای مستقل شده از شوروی سابق ارث پدری تزار نبودن که ،حاصل تجاوزات روسیه به خاک همسایه هاش از جمله ایران بودن . (3300970) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۳:۳۱:۱۲
كوكا كولا وپپسي كولا را هم بگو كه سالهاست دارن كار ميكنن وبگو از كجا حمايت ميشن (3300446) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۶:۴۳:۰۴
تازه مال صهیونیستها هم هست .بعضی مسلمونها تحریمشون کردن.بعد از داخل جمهوری اسلامی حمایت میشن.کارخونه شعبه شبکه توزیع..... (3301778) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۰۸:۱۳:۱۹
كي اف سي آمريكا گفته كه ايران از برند ما سوء استفاده كرده و ما شعبه اي تو ايران نداريم. فكر كنم قابل فهم باشه كه چه آبرو ريزي راه ميندازيم با اين غرب زدگيمون. (3300709) (alef-18)
 
محمدرضا
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۷:۴۱:۰۶
اول اینکه آمریکا نظام سرمایه داری داره و اینقدر تبلیغات و رسانه داخل کشورشون قوی کار میکنه که مردمشون بعد از شکم و زیر شکم تازه به فکر تعقل میافتن
دوم اینکه هیچ کدوم از کشورهای اسلامی ادعای مبارزه با استکبار رو نداره که شما داری ما رو با ترکیه و امارات و ... مقایسه میکنی
سوم اینکه ترکیه و امارات و عربستان و غیره فقط اسم مسلمان رو یدک میکشن وگرنه کجای دستورات اسلام تاسیس شهرهایی مثل آنتالیا و دبی به بهانه ی توریست و تاسیس دیسکو و بار و غیره اومده؟...کارهایی که این به ظاهر مسلمونا در کشورشون انجام میدن رو بعضی از کشورهای اروپایی هم حتی انجام نمیدن
چهارم اینکه واردات مواد مصرفی از آمریکا ممنوعه...خوبه یکم مطالعه کنی و متعصبانه نظر ندی...ویندوز و تلفن و امثالهم همه تکنولوژی هست تا زمانی که نتونستیم مشابهش رو تولید کنیم وارداتش مشکل نداره اما به محض ساخت مشابه باید واردات این تکنولوژی ها هم قطع بشه (3301863) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۹:۱۴:۵۳
داداش اونها با هر آنچه که فرهنگشون رو بخواهد مورد تهدید قرار دهد می دونی چه طور برخورد می کنند؟ خواهشا ساده اندیش نباشید. (3302035) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۵:۴۶:۴۸
دوستانی در ایران تصور میکنند ایران مرکز دنیا است و همه شرکتها در دنیا فقط دارند روز شماری میکنند که به ایران بیایند..... تازه صحبت از صدها شرط برای مثلا شرکت‌های خودرو سازی یا مک دونالد هم هست......دوستان، کّل در آمد نفت ایران به زحمت به ۲۵ میلیارد دلار می‌رسد که آنهم باید حداقل ۱۰ میلیارد دلار خرج لوازم یدکی خود صنعت نفت شود.... فقط برای اینکه بدانید در کجای دنیا هستیم ، فقط میزان صادرات موبایل کره به بالای ۷۰ میلیارد دلار یعنی‌ ۳ برابر کّل صادرات نفت ایران می‌رسد و یا مک دونالد با ۳۵ هزار شعبه ، فقط در چین ۵ هزار شعبه دارد ولی‌ در ترکیه فقط ۱۷۰ تا... حالا مثلأ با گذاشتن از ۱۰۰۰ خان در ایران، مثلا چند شعبه میتواند بزند و چه اندازه سود دارد که به خواهد نظر همه این دوستان دلواپس را هم تامین کند.... کمی‌ بیشتر دنیا را بشناسیم و بدانیم در کجای این دنیا هستیم... بدون احساس و شعار... (3299369) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۰۰:۰۳
واقعا برخی چقدر خوش خیال هستند. بنده خدا،‌ غرب در بحران اقتصادی به سر میبرد و تشنه بازارهای جدید است، شما کجای کار هستی ؟؟؟؟؟؟ ماشالا تو اینترنت یک سرچ کوچیک کنی اوضاع اقتصادی همان کشورهای پیشرفته دستت میاد که با چه سرعتی در حال سقوط است. (3299411) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۷:۴۴:۰۵
بهتر خوشخیال باشیم تا مثل تو شیشه کشیده باشیم توهم زده باشیم. (3299676) (alef-18)
 
م
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۳:۵۱:۲۹
آره راست میگه دیشب تو راه که میومدم یکی از این کشورهای غربی به سرعت سقوط کرد و خورد تو سر من. (3300477) (alef-18)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۸:۳۵:۱۴
به جایی اینکه جوک حواله کنی یک ذره مطالعه کنی و اون کله ی خودت رو کار بندازی میفهمی اقتصاد دنیا چه خبره؟ (3301968) (alef-18)
 
مرزبان
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۳:۳۹:۵۰
شما کجا راجستجو کردی ؟

کدام بحران اقتصادی ؟

شاخص سهام داو جونز بعد از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ تا کنون ۳ برابر شده است (3301416) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۸-۱۵ ۱۰:۵۷:۵۵
www.usdebtclock.org سایت بدهی آمریکا یک سری به این سایت بزن میفهمی کدوم کشور تو بحرانه.... (3302955) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۰۸:۵۸
بی سوادی وبی خبری از دنیا بد دردیه ! (3299431) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۱۰:۴۱
احسنت (3299438) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۸:۴۹:۰۸
آقا احسنت چه فرقی بین ماکارونی ایتالیائی و سوسیس و کالباس آلمانی و پیتزای ایضا ایتالیائی هست؟؟؟

آیا آلمان کالا هایش را به ما مجانی مید ه ؟؟
اگر یک انگلیسی چلو کباب بخوره که فراوان تو لندن هست ایرانی میشه؟؟ (3299827) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۵۷:۱۹
درست روزی که هایپر استار اومد و کارش گرفت آقایون جلوی عربها رو گرفتن و خودشون شروع کردن به مال سازی و ... (3299570) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۸:۵۰:۵۷
افرین و خیلی کامل بود (3299831) (alef-18)
 
محمدعلی
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۹:۰۷:۰۴
موضوع بحث استفاده تبلیغاتی از این برندهاست که در دنیا علیه ایران انجام میشه.البته متاسفانه با احترام زیادی که برای شما هم وطن عزیز قائل هستم امثال شما دوستان متوجه این موضوع نیستید. (3299873) (alef-18)
 
مرزبان
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۳:۴۲:۰۶
به نظر شما وجود کوکا کولا در ایران به کشور صدمه زده یا وجود بعضی مسئولین بی کفایت ؟ (3301421) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۶:۰۴:۵۷
اينقدر از اختلاس میشه تبليغات منفي به خورد دنيا داد كه يه شعبه فست فود در مقابلش هيچه (3301693) (alef-18)
 
ساده
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۰:۵۷:۳۵
دریک گزارش نجف زاده از آمریکا خیلی از افراد بالغ نمیدونستند"تهران"اسم یک شهره.چه برسه به اینکه کجاست یا پایتخت ایرانه (3300145) (alef-18)
 
خاشخاشی
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۶:۵۱:۳۴
ساده جان رو سادگی یه چیزی گفتی اونی که توی آمریکا باید بدونه تهران و ایران کجاست میدونه و داره ضربه شو میزنه افراد بالغ چیه. (3301792) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۲:۵۱:۱۰
درود بر شما... (3300373) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۶:۴۶:۲۸
جنگ جنگ بازاره عزیز.بازارهای بیشتر میخواد افریقا باشه یا کره یا امریکای جنوبی یا ایران (3301784) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۹:۱۷:۱۷
برای نقض گفته های شما فقط رجوع کنید به کتاب پیروزی بدون جنگ از ریچارد نیکسون تا بفهمید ارزش و جایگاه مثل مک دونالد را در غلبه فرهنگی و حتی سیاسی امریکا بر شوروی و فروپاشی شوروی (3302040) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۵:۴۷:۲۷
برخی مسولان کاسب برجام شدن (3299371) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۵:۴۷:۵۱
دوست عزیز، همان دانش مدیریت منابع انسانی‌ و اشتغال و بهر‌وری که در بوئینگ و اپل هست در این صنایع غذای هم هست.... دوباره باید تکرار کرد، یعنی‌ چین، هند، ژاپن،آلمان ، روسیه و.... نمی‌دانستند چگونه سیب زمینی‌ را سرخ کنند؟!... آنها میدانستند، ولی‌ نمی‌دانستند چگونه فروشگای درست کنند که با ۱۵ نفر پرسنل، روزی ۵ هزار نفر را غذا بعده و چنین بهر‌وری را ایجاد کنند.... (3299373) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۵:۴۸:۲۱
بسیاری از دوستان در ایران تصور میکنند که اینگونه فرشگاه‌های مواد غذایی زنجیره‌یی مانند کی‌ ف‌‌ سی‌‌‌ یا مکدونالد چیزی نیستند جز چند تکه مرغ و گوشت چرخ کرده و با سادگی‌ وصف ناپذیری میفرمایند آمریکا به جای ساندویج چرا تکنولوژی و صنعت هواپیما سازی به ایران صادر نمیکند؟!!....

برای این دوستان هرگز حتی قابل تصور هم نیست که بشنوند تکنولوژی،علم مدیریت و بهره وری صنعت غذای که این برندهای بزرگ با آن اداره میشود اگر به همان پیچیدیگی تکنولوژی مدرن‌ های تک یا صنعت هواپیما سازی نباشد، دست کمی‌ از آن ندارند و این دقیقا دلیلی است که مثلا چینی‌ها، ژاپنیها و اخیرا حتی هندیها که اصولا به داشتن بهترین و متنوع‌ترین غذاهای ملی‌ و بومی مشهور هستند، با این وجود با آغوش‌ باز از این برندهای جهانی‌ و آمریکایی‌ استقبال کردند و میکنند, نه به این خاطر که بلد نیستند مرغ را سرخ کنند، بلکه به دنبال همان دانش مدیریت، تجهیزات ، بهره واری و گردش اقتصادی و اشتغال این برندها هستند تا آن را بومی کرده و به خدمت خود بگیرند و به اصطلاح این تکنولوژی را بومی کرده باشند...اگر شما این روزها به شهرهای چینی‌ سفر کنید، در کنار دهها برند غذای آمریکای، شما برندهای جدید چینی‌ را در غذا می‌بینید که غذاهای صنعتی‌ چین را به صورت فست فود و با همان کیفیت برندهای جهانی‌ ارائه میدهند و رقیب همان برندهای معروف آمریکایی‌ شدند....

البته تکنولوژی و دانش مدیریت و فضای کار این برندها اینجا غذا و مرغ سرخ کرده تولید می‌کند و همان دانش و فضا، در جای دیگر اپل، بوئینگ، فورد، تویوتا و... در یک کلام این تکنولوژی‌ها نتیجه کار آمریکا نیست بلکه نتیجه مدرنیته است و تنها آمریکا زودتر به آن رسیده و دیر یا زود در همه دنیا فراگیر خواهد شد و اگر مطابق دنیا حرکت نکنیم، از آن عقب خواهیم افتاد... همان اتفاقی‌ که در شوروی افتاد، در کوبا افتاد، در کره شمالی افتاد ، در چین مائو افتاد، در ویتنام افتاد و حالا همه آنها دارند این عقب افتادگی خود را جبران میکنند ولی‌ ما همچنان آن را یک تکه مرغ سرخ کرده میدایم، مثل اینکه چینها و این کشورها نمی‌دانستند مرغ را چه جور سرخ کنند!!! (3299377) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۰۱:۴۵
این تکنولوژی را ما نمیخواهیم چون فن آوری کاملا مصرفی هست، ما فن آوری تولیدی میخواهیم. اگر راست میگویند به ما فن آوری ‌های نظامی و آی تی و فضایی بدهند نه تکنولوژی درست کردن مرغ سوخاری هورمونی و همبرگر ساخته شده از کرم !!!!!!!!!!!!! (3299417) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۸:۵۱:۴۰
شما بهتر است بروید یزد و مشغول پرورش شتر بشوید و بجای اتومبیل و هواپیما خیلی ها که مخالف تکنولوژی هستند در آینده از آستفاده خواهند کرد . (3299834) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۶:۵۵:۲۰
انقدر تکنولوزی بخور تا سرطان بگیری (3301799) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۰:۱۲:۲۹
اگر مصرف نباشد تولیدی نخواهد بود. (3300034) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۱:۲۴:۴۵
اگر قرار است توليد كني يكي هم بايد باشد كه مصرف كند وگرنه توليدت رو دستت مي ماند. اينها همه به هم مربوطند. (3300209) (alef-18)
 
عباس
۱۳۹۴-۰۸-۱۵ ۱۰:۱۵:۲۱
شما نخور! مثل بچه ها من اینو میخوام، من اونو میخوام راه انداختی که چی. (3302876) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۳۳:۱۰
حرفت تا حدودی درسته ولی اغراق کردی، مدیریت کی اف سی با تکنولوژی بوئینگ؟؟؟!!! (3299487) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۷:۱۹:۵۸
دوست عزیز، میدانم باور کردنش مشکل است ولی‌ واقعیت است... شما وقتی‌ زنجیره‌ تولید، پشتیبانی‌، بازار یابی‌، مدیریت منابع انسانی‌، تولیدات جدید برای هر کشور و حتی هر منطقه یک کشور و.... از همه مهمتر روحیه و کار گروهی و تیمی این فروشگاه آهای مواد غذایی را مطالعه کنید، همان فضایی را می‌یابید که در بوینگ و ماکرو سافت هست با این تفاوت که در اینجا خط تولید صنتعی غذا با بهره وری بالا است و آنجا برنامه کامپیوتر یا هواپیما.... ولی‌ چیز و روسیه هند می‌دانند که نمیتونند از آمریکا انتظار داشته باشند آن فضا را با بوئینگ وارد کشورشان کنند ولی‌ با وارد کردن همان خط تولید صنعتی غذا به دنبال به دست آوردن همان رموز تولید هواپیما رقابتی هم هستند.... (3299624) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۳:۰۰:۲۱
دوست گرامی بنده خودم رشتته تحصیلیم مدیریت بوده، ولی موضوعی که شما مطرح کردی درسته مهمه ولی قابل قیاس با تکنولوژی تولیدی و فنی شرکت های صاحب تکنولوژی نیست. (3300389) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۳:۰۲:۳۶
جسارتا محض اطلاع عرض می کنم که بخش قابل توجهی از طراحی هواپیماهای بویینگ در شعبه مسکو این شرکت انجام می شه حتی تو این شرایط که روابط آمریکا و روسیه کم رنگ تر از گذشته شده. (3300391) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۳۴:۴۸
توصیف بند آخر شما به صورت مفصل تحت عنوان شبکه سرمایه داری جهانی در موردش بحث ها شده و خیلی ساده انگارانست که فکر کنیم مدرنیته یعنی سرمایه داری. (3299491) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۷:۱۳:۱۹
دوست عزیز، شما می‌توانید بفرمایید پس مدرنیته چیست تا ما هم چیزی یاد گرفته باشیم.... (3299612) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۲:۵۸:۴۷
شما می تونید خودتون زحمت بکشید و مطالعه کنید، مدرنیسم ایده های متضاد سرمایه داری رو هم شامل می شه، این موضوع بند آخر مربوط به شبکه جهانی سرمایه داری هست. (3300384) (alef-18)
 
مرزبان
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۳:۴۸:۳۲
سبکه جهانی سرمایه داری دیگر چیست ؟

چرا دشمن فرضی درست می کنید تا ناتوانی خود را به گردن آنها بیاندازید ؟ (3301436) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۰۸:۰۵:۴۶
شبکه سرمایه داری حرف من نیست که شما با نگاه تهاجمی برخورد سلبی داری، نظریات استالین به طور مستقیم تا والراشتاین همچین صحبتی می کنه، در بحثی که مبنای علمی داره کینه جایی نداره. (3304238) (alef-18)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۵:۴۹:۱۴
از اسم رستوران ها و فروشگاه هاشون هم می ترسیم ! حتی مشابهت نام 1 رستوران رو برنمیتابیم ... به جای این کارا شما یه برند بسازین که همه جای دنیا طرفداراشو جذب کنه و فرهنگتونو صادر کنین (3299380) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۱۰:۰۳
کله پاچه خوبه ؟!!! (3299436) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۷:۴۶:۲۵
چرا بده! مگه سوشی چیه! مگه پیتزا غیر از نونی که روش هرچی اضافه سبزی بوده و پنیر ریختن! شما یک روش بهداشتی پخت ، بازاریابی صحیح انجام بده، خیلی هم خوبه! (3299678) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۲۱:۰۱
اکبـــر جـــوجـه کاندیدای خوبیه برای صادرات فرهنگ ایران به کل دنیا . (3299455) (alef-18)
 
تبریزی
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۲۸:۳۷
والا غذای ایرانی (مخصوصا کباب) تو آمریکا و خیلی کشورهای دیگه مشهوره. جالبه اونا پاهاشون تو کفش هاشون هاشون نمی لرزه که ای وای بهمون تجاوز فرهنگی شده اونم با یک نوع غذا!!! (3299477) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۴:۰۰:۵۸
- حدود 25 سال پیش استادعزیزی داشتیم دردرس توسعه اقتصادی که میگفت امریکا فقط مترصد بر پا شدن تابلوی کوکا کولا و پپسی در پکن و شانگهای است ایا امروز زلزله فرهنگی شده در چین با این همه محصولات امریکایی در سرتاسر چین ؟!
-- دربرخی شهر های توریستی در همسایگی و حتی اروپا ، رستوران هایی ترکی مصری ایرانی لبنانی تایلندی و مکزیکی و... هستند که فست فود یا غذاهای خاص ملی خود را می فروشند جای هیچ نگرانی که نیست استقبال هم می شود.
--- مشکل در نگرش فرمالیستی و نگرانی اغراق آمیز از نفوذ فرهنگ فاسد استکباری و غربی از طریق عرضه سمبلیک برند های خاص مواد خوراکی و غذایی است و راه حل در: اعتماد به قدرت هضم و جذب فرهنگی تاریخی ایرانیان و توان مقابله استادانه و ماهرانه است و تبادلات هوشمندانه به جای انفعال فرهنگی غیر موجه و انزوای روز افزون و در لاک خود فرو رفتن به جای چالاکی و تعاملات اقتصادی و حتی اموزشی - فرهنگی حساب شده ...
---- تجربه سری اول بستن و تغییر نام شعب مک دونالد به بوف یا حتی مش دونالد جه به ما اموخت ؟ در شاخه ای کاربردی برای علوم انسانی و رفتار شناسی روش و مهارتی است به نام تجزیه و تحلیل حساسیت که بهتر است از ان استفاده بهینه کنیم. (3301469) (alef-13)
 
ساده
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۱:۰۵:۰۹
چه توقعاتی!شما یک مورد ماده غذایی تولید داخل نام ببرید که با اطمینان بشود گفت سالم است .استانداردهای بین المللی بماند (3300159) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۵:۵۲:۴۹
ماهارو چقدر ساده تصور میکنین توافق برجام که با تایید بزرگان بوده است حالا یک رستوران بیاد چی میشه ؟
فقط فکر نقش ایوان هستین برادر ؟ (3299392) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۰۳:۵۲
آره بعدش هم قمارخانه و دیسکو و بار و پلاژ مختلط و کاباره هم باز شود، چه اشکالی دارد اصلا نام اسلامی را هم برداریم از کنار جمهوری اسلامی ایران، چه اشکالی دارد. البته برای افرادی که اعتقاد درست و حسابی ندارند اشکالی ندارد ولی برای ملت مسلمان صد در صد اشکال دارد. (3299423) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۸:۵۶:۰۵
بابا بی خیال
آقا ما دلمون می خواد به جای فست فود بی کیفیت، فست فود با کیفیت بخوریم. درستکه فست فود بده ولی حالا که می خوریم لااقل خوبشو بخوریم. عجب گیری افتادیم
بعضی ها واقعا نمی دونم چطوری فکر می کنند. یه بنده خدا نوشته اگه راست می گه بیاد تو هواپیماسازی رو یادمون بده! خب یاد بده که فردا همون هواپیماها می شه تهدید برای خودش. ما برادریمون رو ثابت کنیم فعلا (3299845) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۶:۱۳:۵۹
پرايد سازي رو يادمون دادن آخرش شد اين پرايدي كه ميبينيم اونم بعد از سالها توليد , هواپيما ديگه شوخي بردار نيست (3301713) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۹:۰۵:۵۱
اتفاقا بدم نیست. موافقم (3299868) (alef-18)
 
فريدون
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۰:۲۵:۱۶
عالي ميشه !؟ كِي؟؟ (3300063) (alef-18)
 
ا.ر
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۳:۱۸:۴۸
خوب این اسمها رو بلدی ، نکنه شما هم بعله؟ (3300422) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۵:۵۷:۴۰
آخه واقعا جالبه که یک عده آدم عشق آمریکا میایند از مک دونالدز و کی اف سی حمایت میکنند که آشغالهاشون در خود آمریکا هم مشتری زیادی ندارد و به جز سرطان و انواع و اقسام بیماریهای گوارشی چیز دیگری به ارمغان نمیاورد. دیگه همبرگر تهیه شده از گوشت کرم و مرغ سوخاری تهیه شده از مرغ هورمونی و تغییر ژنتیک داده شده، چیزی هست که شما سینه چاکان شیطان بزرگ انقدر شلوغش میکنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3299401) (alef-18)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۴۴:۳۹
من فکر می کردم مک دونالد و کی اف سی توی آمریکا مشتری و طرفدار زیاد زیاد داره . آخه شنیده بودم توی آمریکا چندین هزارتا شعبه دارن . . .
پس کسی نمیخوره غذاهاشونو نه؟ شعبه هاشونو الکی زدن که بگه ما هنوز سر پا هستم آره؟ چقدر ما ساده ایم فکر میکردیم اینا محبوبن و طرفدار دارن .مرسی که روشنگری کردی برادر . (3299515) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۷:۰۶:۱۳
بله مشتری دارد ولی مشریهاشون اتفاقا اکثرا همین مهاجرین جهان سومی تازه به دوران رسیده هستند نه خود یانکیها. مهمتر از همه اینها هم اخطارهای مکرر وزارت بهداشت آمریکا به مردمش میباشد که آمار سرطانهای گوارشی و مرگ و میر ناشی از تغذیه بد در آن کشور به شدت رو به افزایش است و یک دلیل آن هم همین آشغالهای برگر و سوخاری میباشد که شما شدی حامی آن. (3299594) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۱:۵۷:۰۸
تو که تا حالا پاتو از شهرت بیرون نذاشتی مجبوری در مورد رفتار غذایی امریکاییها اظهار نظر کنی ؟ حرف نزنی می گن لال بود ؟ (3300272) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۶:۱۶:۱۵
خوب حالا اونا هيچي ولي اينهمه فست فود ايراني كه مردم دارن ازشون اسنفاده ميكنن سرطان و بيماري نميارن ؟ (3301724) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۷:۲۱:۱۸
آره داداش . همونطوری که دولت ما از خودرو سازهامون همه جوره حمایت میکنه دولت آمریکا هم از مک دونالد و کی اف سی حمایت میکنه تا از طریق اینا نفوذ کنن تو کشورای دیگه مث ایران . جدیداً اینقدر مردم آمریکا مک دونالد و کی اف سی نخریدن که دولت آمریکا واسه خرید ساندویچ مک دونالد و مرغ کی اف سی بهشون وام با سود خیلی ناچیز 16 درصد میده .
بی خبریا از دنیا . اینا دارن ورشکست میکنن حالا تیر آخرشون ایران بود که اینجا شعبه بزنن نجات پیدا کننن که تیرشون به سنگ خورد به حمدلله. (3299628) (alef-13)
 
جهالت
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۱:۱۵:۵۱
بابا طفلکیها گناه دارن بخدا بذارید چند تا شعبه بزنن تا در جلوگیری از سقوط اقتصاد آمریکا و مرگ مردمشون از قحطی ما هم نقشی داشته باشیم ثواب داره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 (3300195) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۳:۱۷:۱۸
’مردم از خنده بخدا ، حالا طرف میاد کلی زور میزنه تا یه جوک بامزه توی شبکه های اجتماعی بنویسه ! عزیز " آره داداش " ، شما هم مثل اغلب دوستان کامنت گذار ، بعضی اخبار را بزرگش می کنید . بهتره واقع بینانه در مورد اوضاع اقتصادی کشورها و مقایسه با ایران مطالعه کنید . بحث دهکده جهانی و تجارت جهانی خیلی وسیع تر از این حرفاست ... (3301366) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۶:۱۵:۰۷
محبوب ايران خودرو و سايپا هستن كه ميرن تو سوريه و ونزوئلا شعبه ميزنن خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ (3301720) (alef-18)
 
من
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۱:۱۱:۵۴
پس برای همینه که به گفته مسئولین علت اصلی سرطان سوسیس وکالباس ساخت وطنه؟میدونی آمریکا بعضی از ملاکهای دارو و غذای استاندارد در اروپا را هم قبول نداره؟من نمیگم همه چیز آمریکا خوبه ولی حداقل در صنایع دارو و غذا بسیار از ما جلوترند (3300180) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۲:۰۹:۰۸
کسی سینه چاک نکرده
فقط یه سوال؟
شما چرا لرز تنتون افتاده؟
از یه رستوران ترسیدن خیلی حرفه به خدا!!! (3300296) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۲:۱۴:۲۱
فعلا" خودرو سازها رو دریابید که اوضاعشون نیلی رنگه (3300306) (alef-18)
 
نوری
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۱:۱۳:۲۵
مثل شما عین کسی است که بهش با اشاره ماه رو نشون می دادن و اون فقط نوک انگشت طرف رو میدید! بابا ما داریم میگیم اولا با این برخوردا سرمایه گذار خارجی دیگه جرئت نمی کنه پولش رو ور داره بیاره تو این مملکت و ایجاد اشتغال هم بکنه! دوما شما یه نگاهی به لباس پوشیدن و فرهنگ زندگی مردم و البته استفاده اکثر مردم از اینترنت و ماهواره بندازین، بعد بگین با رستوران نفوذ فرهنگی ایجاد میشه. سوما ایکاش به جای این همه نگرانی از ورود رستوران اونم حلال به کشور، یه کم نگران ورود انواع و اقسام مواد مخدر به قیمت چیپس و پفک به کشور و دست جوونای مردم می شدین! (3301084) (alef-18)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۱۷:۴۳
کوکاکولا آمریکایی نیست؟
پپسی چی؟
سیگار مارلبرو چی؟
فیلیپ موریس و شرکتهای سیگار سازی زیر مجموعه اش مال کجاست؟
اپل برند آمریکایی نیست؟
سی پی یو های اِی اِم دی چی؟
اِچ پی چطور ؟
بویینگ چطور ؟
جنگنده های اف 4 و اف 16 که از مرز و بوم های ما دفاع میکنند ساخت کجاست؟
همین برنامه وورد یا آفیسی که این مقاله را در آن تایپ کردید ساخت کجاست؟
سیستم عامل رایانه شما چیست؟ ویندوز است؟ ساخت کجاست؟ مکینتاش است؟ ساخت کجاست؟
مرورگری که این مطلب را از طریق آن در سایت الف قرار دادید چی؟اینترنت اکسپلورر؟ فایرفاکس؟ کروم؟سافاری؟ مطعلق به کجاست؟
از کدام سرویس ایمیل استفاده میکنید؟ جی میل؟ یاهو؟ مطعلق به کجاست؟
حرف زیاد است در دل ما مردم . کاش می شد گفت . . . (3299447) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۷:۳۵:۳۱
قرص و شربت و دارو و...رو هم کاش می گفتید. داروی امریکایی عیب نداره ولی مرغ ایرانی که طرف میخاد با اسم یه برند معروف اونو بفروشه مشکل داره!! (3299653) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۷:۴۱:۵۵
کالاهایی که ما میتونیم با استفاده از اونها:
1- مبانی تمدن غرب رو به چالش بکشیم
2- یا از کیان اسلام دفاع کنیم
3- یا خودمون (جامعه اسلامی) رو از نظر اقتصادی قوی بکنیم
و در یک کلام اون دسته از محصولاتی که ما رو در مبارزه با دشمنان اسلام کمک میکنند،
حتی اگر تولید خود دشمنان اسلام هم باشند، بهره برداری از اونها بد که نیست هیچ بلکه خوب و گاهی اوقات واجب عقلی و شرعی هست.
اما اجناسی که:
1- صرفا جنبه مصرفی دارند( مثل همین کوکاکولا که اسم بردید یا پپسی یا همین کی اف سی و مک دونالد)
2- یا وارد کننده فرهنگ و مبانی غربی در جامعه اسلامی هستند
3- و یا هر دو (هم فقط مصرفی هستند و هم مهاجم فرهنگی هستند)،
باید از ورود این دسته از کالاها جلوگیری بشه، فرقی بین مک دونالد، کی اف سی، پپسی و کوکاکولا هم وجود نداره.
متشکرم که ما رو در تحریم اجناسی مثل کوکا کولا، پپسی، مک دونالد، کی اف سی و... کمک میکنید.
ضمنا "متعلق" درسته و نه "مطعلق" (3299672) (alef-18)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۷:۵۷:۳۹
بله . حتی ما میتونیم کی اف سی و مکدنالد بخوریم و آنوقت با شکمی سیر به مبارزه با غرب و دشمنان اسلام بپردازیم چرا؟
1- چون کیفیت غذاهاشون از دیگر فست فودهای ما بهتره
2_ کالری بسیار زیادی دارند و یک وعده غذایی پر و پیمان محسوب شده و از این جهت میتوانیم مبارزه ی بیشتری انجام دهیم
3- قیمت ارزانتری به نسبت دیگر فست فودها دارند و میتوانیم با هزینه ی کمتری مبارزه کنیم علیه غرب
4- میتوان در مکان این فست فودها با هم فکران نشست و راهها و طرح های ضربه زدن به غرب را بررسی کرد(استفاده از فضای مجانی)
5- بعضاً این فست فودها وایفای مجانی دارند و میتوان در محل آنها از طریق سایبری آن بخش از ضربات مهلک خودمان را وارد آوریم.
متشکرم که ما رو در ضربه زدن به غرب کمک میکنید .ضمناً هم مطعلق و هم متعلق هردو استفاده میشود . (سرچ شود در گوگل) (3299704) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۲:۳۰:۱۱
1- کی شما رو مجبور کرده فست فود بخورید؟ مگر غذاهای ایرانی چه مشکلی دارند؟
2- اصلا کی شما رو مجبور کرده غذای بیرون مصرف کنید؟ غذای خونگی هم سالم تره و هم به مراتب ارزان تر
3- کالری زیاد هم خوب نیستا، یکی از انتقاداتی که مراکز سلامت در خود آمریکا به مک دونالد دارند اینه که غذاهای این شرکت از عوامل عمده بروز چاقی در این کشوره
بقیه اظهار نظر هاتون(از جمله مورد 4 و 5) ارزش پاسخگویی نداره.
در مورد واژه "متعلق " هم اگر کمی با ادبیات آشنا باشید متوجه میشید که این واژه از زبان عربی وارد شده و اگر کمی با ادبیات عرب آشنا باشید میدونید که این کلمه اسم فاعل باب "تفعل" است و حرف اول باب تفعل (به جز بعضی موارد خاص که "تعلق" جزء آن موارد نیست) همیشه "ت" هست و نه "ط"، اون چیز هایی هم که شما توی گوگل دیدید غلط املایی بوده که در بعضی وبگاه ها واقع شده. (3301256) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۹:۲۲:۲۳
برادر عزیز اکه با دقت و بدون تعصب به اینگونه موضوعات توجه کنید متوجه میشه که این گونه برندهای معرف به علت داشتن سودهای بسیار بالا برای کسانی که موفق به دریافت نمایندگی اینگونه از برنده نه تنها در ایران در هرکجای دنیا دارد مورد توجه گروهای مختلف میباشد وتمامی این بازیها بازی طرفهای قدرت در اقتصاد های بسته
برای در اختیار گرفتن وتحت مالکیت در اورن این گونه برنده می باشد (3299922) (alef-13)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۲:۳۲:۲۸
آیا نمایندگی کی اف سی یا مک دونالد یا ... ما رو در مقابل بزرگترین دشمن اسلام (آمریکا) از نظر اقتصادی قوی تر میکنه یا ما رو (از نظر اقتصادی) بیشتر تحت سلطه اونها قرار میده؟
این یک حقیقت انکار ناپذیره:
نمایندگی ها تحت سلطه شرکت های مادر هستند. (3300337) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۳:۳۱:۳۳
جناب " م . ج . ش " بنده این خبر را از همکارانم شنیدم و توجهم جلب شد تا در موردش بخونم و علت توجهم واکنش مدیران شرکت کی اف سی اصلی در آمریکا به این خبر بود . می تونم بپرسم شما که هزار ماشاا... با حرارت دم از اسلام و جامعه اسلامی و تحریم اجناس مصرفی میزنید تا حالا خودتون چه کاری انجام دادید ؟ (3301390) (alef-13)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۱۵ ۱۵:۴۳:۰۸
برادر سلام!
بنده متاسفانه کار خاصی انجام ندادم، اما شاید بشه کارهایی مثل مصرف نکردن اینگونه کالاها (کوکاکولا، پپسی، سیگار هم که کلا نمیکشم و...)، و یا همین تبلیغ برای تحریم اینگونه کالاها رو قدم های اولیه دونست، اما خیلی کارها باید انجام داد که انشاء الله با هم انجام بدیم. (3303369) (alef-18)
 
عادل
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۸:۵۵:۴۰
میگویند چرا این برند به نام ما نیست؟؟ مگر ما 6 انگشتی هستیم که دیگری بیاد و kfc باز کنه . زحمت واردات و صادرات و موز و انبه . چادر مشکی و عینک و برنج هندی و صد ها کالا ی دیگر را ما بکشیم آنوقت یک سوسول زرتی بیاد و kfc باز کنه؟؟ (3299843) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۹:۱۰:۳۴
اقای رستگار چطور از اینترنت و هواپیما و اتوموبیل و غیره استفاده میکند و حالش را میبرد. مگر امریکایی نیست؟چطوره از فرهنگ بومی شتر سواری استفاده کنه و از مقاله نوشتن در الف هم دست بکشه؟ اینترنت باشه برای کاسبان برجام. (3299888) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۱۸:۳۲
شوخی میکنید دیگه نه؟ واقعا جدی که ننوشتید؟ بزرگوار شما یه سر به بقالی سر کوچه خودتون بزن کوکاکولا و پپسی کولا که 10000 برابر کی اف سی نماد اسمشو نبر هستند با سری کامل محصولات از فانتا اسپریت و سون آپ... اونجا ردیف پیدا میکنی. حالا یکم بیشتر به خودت زحمت بده نوشته های روشون رو مطالعه کن دقیقا نوشته تحت لیسانس کوکاکولا یا پپسی کولا و آدرس هم داده نیویورک کوچه و پلاک هم هست حالا اومدی داستان تعریف میکنی که چه و چه... حالا این 10-20 سالی که من و شما کوکا خوردیم چه اتفاقی افتاده؟ بنظرم خیلی از اصل قضایا دور هستین نگاهتون به قضایا بسیار سطحی و نا صحیح هست انشالله که با سو نیتی همراه نباشه (3299449) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۱۸:۴۹
کوکا کولا و پپسی اگه مغروفتر از کی اف سی و مکدونالاد نباشن همه رده همونا هستند . چظور روی بعضی چیزها جساسیت نیست و با بندهای مختلف حل میشه ولی هر وقت بخوان مسله ای را یرگ کنند اینطوری برخودر میشه.
برخوردهای سلیقه ای با توجه به منافع افراد خاص.... (3299450) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۵۱:۵۷
جواب شما اینه که برید ببینید مالک کوکاکولا و پپسی در ایران کی هستش و متوجه خواهید شد ریشه تمام این قضایا کجاست . (3299544) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۷:۱۵:۴۶
دعوا سر KFC نیست دعوا سر اینه چه کسی صاحب امتیاز و زینفع باشه .تمام اون کسایی که دارن اعتراض میکنن خودشون جزو مافیا هستن . (3299620) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۲۳:۴۳
مشکل این است که دوستان فکر می کنند غرب در ایران نفوذ نکرده و با کی اف سی قرار است تشریف بیاورند. چه بخواهیم جه نخواهیم غرب در دنیا نفوذ کرده است و ایران هم یکی مثل همه جا. (3299463) (alef-18)
 
ا.ر
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۳:۳۰:۲۰
فرهنگی که بخواد با مرغ و سیب زمینی سرخ کرده نابود بشه پس بهتر که نابود بشه. من که فکر میکردم فرهنگ ما غنی تر از این حرفهاست. (3300445) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۲۷:۰۵
دکان فلافل فروش هاکه بادستای کثیف شون 6تادونه نخودراتویک باگت مانده می گذارندوصدبرابر قیمت می فروشندکسادمیشه پدرجان هیییییییییییییییییی چقدرآشغال به خوردمون رفت .آخه بی انصافا 6تانخودآسیاب شده چقدرپولشه که تا 10هزارتومان هم فروخته میشه بسته به مکانش و هرچه زورشون برسه می فروشند .اگرمرغ تمیز وسالم به قیمت فلافل فروخته بشه کی دیگه نخودآسیاب شده توروغن صدباراستفاده شده می خوره توی باگت مانده .جون مادرت چاپ کن ببینیم کیا نگران فست فود فروشی ها وفلافل فروشی هاشونند.فست فودهای باگوشت ومرغ تاریخ مصرف گذشته هییییییی. (3299473) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۷:۰۹:۵۱
دروغ نگو آقا در گران‌ترین حالت فلافل ساده چهارهزار تومن قیمتش هست. (3299606) (alef-18)
 
ابیر
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۸:۲۲:۳۵
اینجا کرمان کلبه جنوب فلافل ۶ هزارتومنی هم داره. میکس فلالفل و ژامبون هم هیت ۷ هزار (3299769) (alef-18)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۷:۴۹:۲۸
ما که فلافل 1200 تا 1500 تومنی میخوریم، شما کجا خرید میکنی که فلافل رو 10,000 تومن میفروشن؟ بالا شهر تهران میشینی؟ بیا قم فلافل ارزون بهت بدم بخوری.
بقیه حرفات در مورد مضرات مست فود رو قبول دارم، ولی این دلیل نمیشه چون یک چیز بد داریم، چیزهای بد دیگر رو هم داشته باشیم، با همش مبارزه کن برادر، اصلا بیایید کمپین مبارزه با فست فود تشکیل بدیم، موافقید؟ شما مامور تشکیل کمپین مبارزه با فست فود. (3299683) (alef-18)
 
سهیل
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۸:۵۲:۰۷
تو فکر کردی کی اف سی بهت مرغ دو تیکه زیر 20000 تومن میده؟ (3299835) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۳۲:۲۰
یک اتهام دیگه هم اضافه شد سو استفاده از اعتبار برند های بین المللی . (3299483) (alef-18)
 
مهندس جنت شهري
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۴۴:۴۷
جناب رستگار...براي انگ زدن بهانه بهتري پيدا كنيد...يك كم تحمل كنيد اونقدر بهانه پيدا كنيد كه ديگه وقت نكنيد براي بعضي مطلب بنويسيد..بهانه افتتاح يك رستوران تركيه ايبراي حمله به گروه مخالف شما خيلي خيلي خيلي سخيف است.. (3299516) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۷:۱۰:۳۷
وکیل مدافع کی اف سی در ایران هم مشخص شد. (3299607) (alef-18)
 
مهندس جنت شهري
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۷:۵۷:۲۴
شما به بزرگان نظام براحتي انگ ميزنيد (3299703) (alef-18)
 
روان خواه
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۸:۵۹:۳۲
راستی کباب ترکی را چرا نمی بندند . اینهمه سال ما کباب ترکی یا شاوورما خوردیم ترک شدیم؟؟؟؟ اینهمه سال ما ماکارونی خوردیم ایتالیائی شدیم؟؟ (3299853) (alef-18)
 
قرتاسي
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۴۹:۵۴
ما عاشق غذاهاي بين المللي هستيم. (3299536) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۷:۱۲:۱۶
غذای بین المللی با آشغالهای مک دونالدز و کی اف سی که به خورد جهان سومیها و مهاجرین تازه به دوران رسیده میدهند، فرق دارد. خود آمریکاییهای اصیل مطمئن باشید از آشغالهای این فست فودیها نمی خورند چون میدانند چه سمی با خوردن این فست فودها به بدنشان وارد میشود. (3299608) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۰:۵۳:۵۲
شما چند روز آمریکا زندگی کردی که میدونی آمریکایی های "اصیل " اینا رو نمی خورن؟ عزیز من، ک.ف.سی حتی غذا برای مهمونی ها (دلیوری ) هم میده. بله، ادمهای مرفه یا کسایی که به سلامتیشون اهمیت میدن ساندویج مک دونالد یا غذای ک ف سی رو کمتر میخورن. ضمنا مگ دونالد محصولات زیاد دیگه ای هم داره مثل قهوه بستنی آب میوه که فروش اونا خوبه. (3300132) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۷:۲۸:۲۲
حالا شما اینقدر نوشابه کوکا کولا خوردی چی شد؟ الان آمریکایی شدی، کسی هم مجبورت نکرده بخوری! مثل خیلی ها که نمی خورند.
واقعا اگر مخالف فست فودی، هیچ نوعش رو نخور و یا اگر دوست داری بخوری بازم آسمون زمین نمیاد.

اینها همه جنبه های مدرنیته و شهر نشینی، رشد جمعیت و ... است،

شلوار رو هم ظاهرا اولین بار در ایران می پوشیدند، الان بقیه دنیا می گن چون تو ایران بوده ما نباید شلوار بپوشیم؟!!! (3301842) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۵۰:۳۹
به نظر من کلا ایران با این وضعیت باید بیخیال سرمایه گذاری خارجی شود و فکر نکنم از رکود هم بتونیم خارج بشیم. (3299541) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۷:۱۳:۰۸
دوباره یک چیزی افتاده دردهان برخی. کاربر محترم اونها اگر راست میگویند بیایند در صنایع هوا فضا و خودرو سرمایه گذاری کنند نه در صنعت غذاهای سمی. (3299611) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۸:۴۱:۲۱
مع تو رو خدا ... أصلا أمريكا بياد كل صنعتش أر مجاني هديه كنه به ايران. شما واقعا خوبي؟ (3299807) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۹:۳۱:۵۱
منظور من این بود که خیلی ادمایی نیستیم که دوستدار سرمایه گذاری باتشیم و این به وضعیت بدی منتهی خواهد شد. غذا یه نمونه است فقط تازه اینم که سرمایه گذاری نبوده این فقط نشون داد که واقعا خارجی ها حق دارن سرمایه گذاری نکنن (3299937) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۰:۱۹:۳۰
ساندويچي جرات نميكنه بياد اونوقت توقع چي داري؟ (3300050) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۱:۲۱:۵۴
مگه احمقن بیان تو کشور دشمنشون که هر روز ماشااله مرگ بر همه دنیا می دهد، در تکنولوژی هوا و فضا که که کاربرد نظامی داره سرمایه گذاری کنن. یه سوال، شما خودتون به نظراتون خندتون نمیگیره؟؟؟ (3301107) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۵۴:۳۳
چه واژه هایی دوستان دارن باب می کنن: نفوذ نفوذی رخنه خنه گر و... (3299556) (alef-18)
 
امدادی
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۹:۰۱:۱۲
خورشید که در آید ستاره کوره ها ناگزیرند که محو بشوند . (3299856) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۷:۰۹:۳۴
اگه نگرانیم که فرهنگ غذایی وفست فود آمریکایی وارد کشورمون بشه که شده . همین الان مرغ کنتاکی و همبرگر تو نون مک دونالدی جزو محبوبترین غذاهای فست فودهای ایرانیه .
پس الان مشکلتون فقط سر یه اسمه؟
چقدر آخه سطحی نگر هستند این مسئولین ما . کاملاً تابلو هستش که این کار اهداف دیگه ای داره .
وگرنه الان تمام جوونای ما سریالهای به روز آمریکایی رو تمام سیزنهاش رو دیدن و مثل مردم آمریکا منتظر سیزن جدیدن.
تمام فیلم های هالیوودی رو دیدن همه هم زمان با نمایشش در آمریکا .
آلبومای موسیقی آمریکایی رو همه همزمان با پخشش در آمریکا اینجا گوش میدن .
حالا یه کی اف سی نیاد تو ایران جلوی هجوم فرهنگ آمریکایی گرفته می شه؟؟؟؟؟ (3299604) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۷:۴۳:۱۳
مگه همین ایرانی ها وقتی میرن خارج از این فروشگاه ها خرید نمی کنند؟ وقتی تقاضا باشه فروشگاه هم تاسیس میشه چه امسال چه ۵ سال بعد. به نظر من به جای سرگرم کردن مردم با این مسائل، به مسائل اصلی برسید. (3299675) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۸:۰۱:۱۴
تمام دنیا دارن میرن سمت گیاه خواری و سبزیجات اونوقت ما داریم سر این فست فودها دعوا میکنیم واقعا خنده داره (3299716) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۹:۰۹:۵۰
مک دونالد و سابوی و این ان اوت محض اطلاع جنابعالی فست فود بمعنای ایرونیش نیستند و کاملا سالم و مفید برای سلامت هستند.اطلاعاتت قدیمی قدیمی. مطمين باش بیمه های امریکا، نمیزارن غذای غیر سالم بخورد مشتریانش بره که مریض شوند. (3299883) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۸:۰۶:۰۶
فلافل ساده وغیرساده هم داریم جناب؟ یه کچولونخودآسیاب شده دیگه ساده وغیرساده نداره پدرجان .برو تجریش یه سری هم به فلافل فروشاش بزن یاهمین چهار راه ولیعصر یاصادقیه قیمت هاراچک کن .جالبه داره باگوشی موبایلش حرف می زنه بعدمی گذاره توجیبش وبعدساندویچ راباهمون دستای آلوده می پیچه میده دستت. والا مردم مارستم دستانند که این آلودگی ها رادوام آوردند.این ماجرای کی اف سی باعث شدکه وزارت بهداشت حسابی ازاین فست فودفروش ها حساب بکشه درموردبهداشت غذایی و قیمت هاراهم مسئولین ِ کنترل قیمت رسیدگی کنند.طرف حساب فست فودفروش هااکثراً جوانان اندبه فکرسلامت جوانان مان باشیم. (3299733) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۸:۱۱:۲۹
نفوذ چیه مگه مسلمانان آمریکا واروپا که برند حلال رو در اونجا رواج دادن به عنوان کاسب چیزی شناخته شدن؟
اگه اینجوریه من به جای مادرin English mother و مامان Maman in French به والده ام ننه خواهم گفت که یک موقع کاسب غربی به خساب نیام. (3299746) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۱:۳۲:۵۲
آقا جان، کلمات "مادر"، "پدر"، "برادر"، "دختر"، "نه"، "است"، "بد" و خیلی کلمات دیگه کلمات مشترک زبانهای هندواروپایی است. (خواشمند است چاپ کنید چون نظر بالا اطلاعات غلط به خواننده می ده) (3304727) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۸:۲۰:۴۶
مام تو شاهنامه امده .معلومه شما تا همین دیروز به مامانت می گفتی ننه (3305827) (alef-18)
 
مردم
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۸:۱۲:۳۱
پس در كار ما اشكال است كه اين مرغه در تمام دنيا هست و همه مشغول كار خودشون هستند اما تو ايران مشكل ساز مي شود! (3299749) (alef-18)
 
سامان
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۸:۳۱:۱۹
تفاوت بین کی اف سی با کوکاکولا چیست که فعالیت یکی رخنه و دیگری بی مشکل است (3299789) (alef-18)
 
آفتابه دار
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۳:۴۰:۵۳
مشکل در رنگ " آفتابه " است (3301419) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۸:۴۶:۲۷
این یعنی شرکت های خارجی بفرمایید سرمایه گذاری کنید تا .... (3299818) (alef-18)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۸:۴۹:۵۷
اقا من نمیفهمم فرهنگو توی داخل باید از کجا یاد بگیرم از راست گویان از اهمیت به علم و دانش از تامین کالای بی کیفیت.. اقا من به شخصه میگم افکار جوانان ما خیلی وقته داخلی نیست کی اف سی بودن یا نبودنش مهم نیست... (3299828) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۹:۰۶:۱۶
مک دونالد و کی اف سی ، ساب وی، پپسی، کوکاکولا، وووووهزار تا شعبه قلابی تو کشورهای جهان سومی مثل ترکیه و ایران دارند و جای تعجب هم نیست. (3299871) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۹:۰۷:۴۰
..... از کی تا حالا ... مرغ سوخاری حرام است؟ (3299874) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۶:۲۸:۴۲
حلال يعني مرغها ذبح اسلامي شدن (3301753) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۹:۳۰:۵۴
.... میدانم سرور گرام
اما سوال اینجاست که اگر رستوران در ایران است.... گوشتها هم مال ایرانن.... و طبعا ذبح آنها اسلامی است.
ثانیا...... سرمایه داری آنقدر زرنگه که در اروپا هم برای فروش به مسلمانان بالای فروشگاه مینویسه... حلال... (3302058) (alef-18)
 
جهانی
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۹:۱۹:۵۵
این برندها رااجازه ندهید درایران فعالیت کنندمشکل حل میشو د این نوع بر خورد ها یعنی نا هماهنگی این باعث می شو د شرکتهای خارجی به ایران اعتماد نکنند ودر ایران سرمایه گذاری نمی کنند.نتجه ما نسبت به کشور منطقه عقب می افتیم.وچند سال دیگر باید محتاج افغا نستان باشیم (3299913) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۰:۰۰:۴۳
اینهمه کله پزی و کبابی و جیگرکی تو آمریکا و اروپا افتتاح شده اینهمه مسجدو حسینیه و مرکز فرهنگی تو همه شهرای اروپا باز شده ایام محرم تو خیابونای نیویورک و لندن دسته عزاداری و علم کشی راه میندازین چطور اونا ککشون نمیگزه و از نفوذ شما نمیترسن اونوقت واسه اسم یه رستوران فست فود چه جاروجنجالی را انداختین واقعا جز احساس ضعف و ترس علت دیگه ای نداره (3300006) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۰:۰۸:۱۷
اولا كه حرام است اسم تجاري و لوگوي كسي را دزديدن،
ثانيا به صرف اينكه در امريكا بوده ( كه نبوده و كپي غير قانوني بوده) كه نميشود جلوي همه را گرفت....
اگه اصل بود ميشد يك برند بين المللي و نبايد سرمايه دار خارجي را بيشتر از اين ترساند بايد درها را باز كرد.. شما هم ميتونيد رستوران ايراني رو ببريد خارج كسي كاري نداره!!! (3300026) (alef-18)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۰:۳۰:۵۷
همین هایی که به تأسیس رستوران اعتراض می کنند، خودشان برای خرید گوشی آیفون سر و دست می شکنند. (3300073) (alef-18)
 
الف زرد
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۰:۵۳:۲۴
کباب ایرانی و رستوران های ایرانی سال هاست درامریکا ست ولی کسی باهاش کاری نداره ! کباب ایرانی رخنه فرهنگی ! (3300128) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۵ ۱۲:۳۲:۵۷
ایا اصلا تا به حال کسی فرهنگ را بدرستی معنا کرده است تا مصادیق نفوذ فرهنگی را بدانیم (3303112) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۰:۵۴:۱۸
این جاروجنجالی که راه میندازین سر دکمه استین ظریف سر دست دادن ظریف سر قدم زدن ظریف و سر افتتاح یه رستوران در این شرایط به صلاح کشور نیست توصیه می کنم که ادامه ندین جوانها بیکار هستن و این حرکات عاقبت خوشی نداره (3300133) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۱:۰۳:۴۰
در آمریکا و انگلیس مک دونالد و کی اف سی آشغال محسوب می شه و فکر نمی کنم به غیر مردم غربتی و ندید بدید جهان سومی کسی سراغشان برود. (3300157) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۳:۳۹:۵۰
خودت غیر مستقیم از فهم و شعور مردم آمریکا و انگلیس تعریف کردی. (3300459) (alef-18)
 
شهروند
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۱:۱۴:۰۵
اگه به قول شما هم این موضوع بی اهمیت رخنه فرهنگیه، پس باید به حال اون فرهنگی که با این چیزا دچار آسیب میشه گریست آقا گریست و بس! والا هیچ جای دنیا این چیزا مطرح نیست. یعنی مشکل الان ما اینه که یه نفر اومده یه فست فود به نام KFC زده، ما همه رخنه های فرهنگمون حل شده فقط همین یه رخنه مونده ... (3300188) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۱:۲۳:۴۵
بابا تو آمریکا بستنی اکبر مشتی هست یعنی ما نفوذ کردیم (3300208) (alef-18)
 
hossein hajiagha
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۲:۰۶:۰۲
تونخور توبرو ابگوشت بخور من جانباز و برادر شهید عاشق غذا و ماشین های محکم امریکا هستم چون اشغال تولید نمی کنند (3300287) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۶:۳۰:۵۴
شير مادرت حلالت دلاور كه حق گوئي (3301760) (alef-18)
 
محمدعلی
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۸:۰۰:۰۵
جانبازهاو برادرشهید های زیادی توی لشگر عمرسعد بودن یادت باشه!نون یزید زمان توی گلوت گیرنکنه مشتی!!! (3301899) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۲:۵۹:۰۱
سرقت تجاري را خوب نوشتيد اما تهاجم فرهنگي را نه ،
با وجود پر شدن خيابان هايمان ار خودروي فرانسوي ، تسخير شدن خانه هايمان با لوازم خانگي كره جنوبي يا ورشكسته شدن صنايع مختلف كشور به خاطر ورود محصولات چيني ، آيا بايد نگران نفوذ فرانسوي ، كره اي و چيني باشيم ؟
مسلما"‌خير
اينكه يگ برند تجاري را مساوي با نظام سياسي يك كشور ببينيم خطاست ،
كي اف سي يك شركت است كه مي توانست متعلق به هر كشوري باشد ،
اگر بگوييم ماشين هاي آلماني بهترين هستند به خاطر روحيه آلمان پرستي ما نيست بلكه به خاطر كيفيت آنهاست ،

اگر فروش ابريشم ايراني را بهترين فرش مي دانيم به خاطر ايراني بودن خودمان نيست .

كاش در اين مسائل دقت مي كرديد ، پايين آورد سطح بحث درباره نفوذ ، و رساندن آن به پيتزا و همبرگر فقط باعث بي اعتبار شدن حرفهاي جدي در اين زمينه مي شود (3300385) (alef-18)
 
نوری
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۱:۳۰:۱۸
احسنت، جمله آخر شما را باید با طلا نوشت. من کاری به احسان رستگار یا کس دیگه ای ندارم، ولی به خدا کسانی که حرف رهبری درباره نفوذ رو به بستن رستوران و ریختن و گرفتن چند تا خبرنگار ختم میکنن، دونسته یا ندونسته دارن به این مملکت و فرهنگ و نظام خیانت می کنن! (3301123) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۳:۱۵:۵۶
یه سوال دارم
بالاخره برنامه شما برای جامعه چیه من فقط میبینم دعوای باندی و جناحی سر مسائل پیش پا افتاده است این همه مشکلات داخلی و خارجی داریم برنامه شما چیه؟ وسط رکود اقتصادی هستیم من نمیدونم برنامه و اقدامات شما برای جامعه چیه هر دو جناح هم مقصر این وضع هستید بنده به عنوانم یه ادم بی طرف سوال دارم (3300414) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۳:۲۰:۳۰
من مطمئنم که هر خارجی این خبر رو بشنوه محاله بیاد سرمایه گذاری کنه شما با این کارها فقط سیگنال منفی برا خارج کشور میفرستید درسته برا خودتون عادیه ولی برای جهان خارج بشدت اسف بار و در عین حال خنده داره
فاتحه اقتصاد ایران به نظر من خونده است. (3300425) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۰۱:۱۰:۰۸
هدف دار و دسته اینها هم همینه ضربه زدن به اقتصاد دولت (3300564) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۲۳:۳۴:۱۱
مالک این رستوران رفته مجوز رسمی دولتی گرفته . رفته کلی خرج کرده و هزینه کرده حالا یه عده با جو سازی اومدن در اونجا رو تخته کردن . آیا این درسته ؟ چطور میخوایم جذب سرمایه خارجی کنیم چطور میخوایم با دنیا تعامل داشته باشیم تمام سرمایه داران خودمون که از ایران رفتن . با این شرایط اوضاع اجتماعی و اقتصادی کشور روز به روز تحلیل میره چه از لحاظ فرهنگی چه اقتصادی و چه جمعیتی و چشم انداز روشنی در پیش نخواهیم داشت . (3300448) (alef-18)
 
سید صادق
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۰۰:۱۹:۵۰
گوشی های اپل که دسته همه هست احیانا رخته فرهنگی آمریکا نیست؟ کامپیوتر‌هایی که استفاده می‌کنیم احیانا رخنه فرهنگی آمریکا نیست؟ سرورهای ایمیل و عمده وب‌سایت‌های مهم علمی و فنی و سرگرمی و یوتیوب و غیره که استفاده می‌کنیم احیانا رخنه فرهنگی و آمریکایی نیست؟ کلماتی که نسل جوان در مکالمات روزمره خودشان از زبان انگلیسی به کار می‌برند احیانا رخنه فرهنگی آمریکا نیست؟ اینکه استاد اخلاق دولت احمدی نژاد برای کسب گرین کارت قسم یاد کرده که حافظ منافع آمریکا باشد احیانا رخنه فرهنگی نیست؟

اینکه اغلب آقازاده‌های مقامات و غیر مقامات و هرکسی که دستش برسد رویایش و بهشت خیالاتش این است که در یک دانشگاه آمریکایی درسی بخواند و مدرکی بگیرد و اگر هم شد زندگی کند رخنه فرهنگی نیست؟ همین اینترنت که من و شما استفاده می‌کنیم احیانا رخنه فرهنگی آمریکا نیست؟ این علوم مدرن که خودمان را می‌کشیم در آن پیشرفت کنیم و در حالی که ساربان قافله علم آمریکایی ها هستند، احیانا رخنه آمریکا نیست؟؟؟ اینکه در کشور عزیز ما هر کسی که مختصری زبان انگلیسی یاد می‌گیرد، مستحب می‌داند که با لهجه آمریکایی و تکیه کلام‌های هالیوودی کلمات را ادا کند رخنه فرهنگی آمریکایی نیست؟

شما فکر می‌کنید چند درصد از امورات روزمره ما در این کشور غیر آمریکایی باشد؟ با این اوضاع احوال فکر می‌کنید برچیدن یک کی اف سی حلال یا حرام مساله را عوض خواهد کرد؟ (3300513) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۳:۴۷:۲۶
داغونم کردی بخدا ، الان دارم میرم خودمو توی دریاچه ی ارومیه غرق کنم و به این زندگیه خفت بار خاتمه بدم ، خداحافظ ... (3301433) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۸:۲۵:۲۱
هیچ جا هم نه فقط دریاچه ارومیه خشک شده (3305833) (alef-18)
 
ناشناس11
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۰۸:۵۵:۱۲
یک عده آدم ساده اندیش و یا مغرض فکر می کنند نفوذ فرهنگی با تاسیس یک اغذیه فروشی صورت میگرد . سالها ست در کشور ما انواع اغذیه و نوشابه که اسم و نشان خارجی دارند مصرف میشود.و کسی هم اعتراضی نداشته انواع اقسام کالاها از خارج وارد میشود بخش زیادی از گندم مورد نیاز کشور وارداتی است و ....
حالا گیر داده اند به غذایی که همه چیزش داخلی است الا اسمش...این عوام فریبی است .از طرفی به غربی ها اجازه داده ایم بیایند و به تمام مراکز هسته ای ما سرک بکشند و عند الزوم آنرا برچینند و پلمپ کنند. از آنطرف هجوم برده ایم به یک اغذیه فروشی که نام فرنگی دارد!! (3300785) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۰۹:۱۸:۳۳
ماجرای اخیر، نخستین تکان و ضربه‌ به دیگر بخش‌هایی است که آماده بودند بعد از امضای برجام، سرمایه‌های خود را به سوی ایران سوق دهند. کاش دستگاه‌های مسئول بعد از این، همه‌چیز را با مجموعه موازی خود هماهنگ کنند تا این پرسش مطرح نشود که جزیره‌های تصمیم‌گیری در ایران چقدر با یکدیگر فاصله دارند یا خلاف تصمیمات و مجوزهای قانونی عمل می‌کنند. اقتصاد و سرمایه در بستر امنیت، رشد می‌کند و از تصمیمات عجولانه و برخوردهای مقطعی فراری است. عصر پسابرجام را با حوصله رصد کنیم تا فرصت‌های شغلی را در هر حوزه‌ای هست، از دست ندهیم. (3300832) (alef-18)
 
اصغر
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۰:۱۱:۲۴
بیست ساله کوکاکولا مبخوری تعنراض نمی کنی؟ (3300957) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۰:۴۰:۰۶
و با این روش سرمایه گذار خارجی به ایران جذب می شود. مگه اولین باره که فست فود در ایران شروع به فعالیت کرده که فرهنگ آمریکایی در ایران نفوذ کنه. (3301017) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۳:۵۸:۱۱
آقای الف کوکا کولا امریکایی نیست؟ لطفا برای رعایت انصاف لیستی از باقی برند ها و ایضا صاحبانشان با اسم و مشخصات کامل نظیر آن چه در این خبر آورده اید بیاورید . (3301464) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۴:۴۳:۲۲
بعد اونایی که برای تصویب برجام جشن گرفتند تنها مشکلشان با تحریم نخوردن ساندویج کی اف سی بود این همه جنجال برای شکم بود ؟ برای خوردن غدایی دشمنی که از آلوده کردن ومسموم کردن غذای مردم ابایی نداره مثل آلوده کردن آبها و جنگل ها در ویتنام - پس گریه وزاری برای بیماران سرطانی و تحریم قطعات هواپیما همش بهونه بود چون هنوز از لغو این تحریم ها خبری نیست (3301528) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۴:۵۷:۴۷
چه ربطي داره به نفوذ فرهنگي! هر چي رو دوست دارين مي چسبونيد به صحبت هاي رهبري، واقعا مملكتي داريم، كي جرات ميكنه تو ايران كسبو كار راه بندازه. (3301549) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۵:۳۲:۴۱
گوشت خوک رو از تو مغازه ها جمع کردین
به مکدونالد هم اجازه نمایندکی تو ایران نمیدین
کی اف سی رو هم می خواین جمع کنین
پس ما از کجا گوشت خوک بخوریم (3301617) (alef-3)
 
مرزبان
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۶:۳۲:۱۰
کی اف سی از گوشت مرغ استفاده می کند

مک دونالد ار گوشت گاو استفاده می کند

تهمت زدن در دین بدتر از خوردن گوشت خوک است (3301761) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۲:۴۰:۲۷
البته گوشت مرغ و گاو با ترکیبی از چربی خوک.اخه اگه خورده باشید تفاوتشو با مرغ وگاو احساس می کنید .البته اگه تقلبی نباشه.وخداییش به طرز عجیبی چرب وخوشمزه. (3304909) (alef-18)
 
مرزبان
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۶:۳۶:۲۵
فرهنگ آمریکایی

یعنی دمکراسی

یعنی نخبه گرایی

یعنی پیشرفت (3301767) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۲:۳۳:۲۴
بعد اونوقت تو مرزبان هم هستی؟! (3304888) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۶:۲۲:۴۱
کاسبکان برجام جلو چشم مردم مغازه باز می کنند. کلا برین تو مردم واقعی ببینین مردم از کدوم کاسباکاران دل پری دارند. (3301740) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۵ ۱۱:۳۶:۳۲
کاسبات برجام مردم عادی هستند نه امثال بابک زنجانی شما ! (3303016) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۶:۲۴:۳۹
بابا بخدا ما که تو کانادا وقتی این خبرا رو میخونیم به یک نتیجه می رسیم که از ماست که بر ماست. قرار نیست مملکت درست بشه. (3301742) (alef-18)
 
مرزبان
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۶:۴۵:۵۴
تهمت زدن
فساد اقتصادی
رانت خواری
سبک زندگی آمریکایی
نفوذ دشمن
بحران اقتصادی غرب
سقوط غرب
شبکه جهانی
...

تا کی باید اینها را شنید (3301781) (alef-18)
 
به کاسبان نفوذ
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۸:۳۸:۱۰
کی اف سی باید هر چه سریعتر باز بشه این خواست اکثریت مردم (3301973) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۲:۳۱:۴۱
شما توی اداره امار کار می کنی؟ (3304881) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۹:۳۹:۳۹
باز دوباره این لشگر کامنت نویس حمله کردن. (3302073) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۹:۴۴:۳۹
یه تقلید کورکورانه که حتی فونت نوشته و تصویر و رنگ هم یکی است .
من یک بار به این رستوران رفتم کنتاکیش واقعا قابل خوردن نبود به مسئولش گفتم در جوابم گفت ما مطابق فرمولkfc بین المللی پختیم !!!!!!بهرحال اینا قصدشون کلاهبرداری بود.
این شرکت زمانی که ما می تونیم غذای ایرانی روبرند ومطرح کنیم تو دنیا میره یه برندی رو که غذاش هم چندان برای ما ایرانیها مطلوب نیست عینا از نام تجاریش استفاده میکنه (3302077) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۲۰:۳۱:۰۵
- تصور کنید که شما یک فرد خارجی هستید و قصد دارید معادل 100 میلیارد تومان در ایران سرمایه گذاری کنید. قطعاً قبل از انجام سرمایه گذاری، فضای ایران را رصد می کنید تا مطمئن باشید سرمایه تان هدر نمی رود و سود مورد نظرتان به دست می آید.

در این میان ماجرای پلمب یک رستوران در ایران نظرتان را جلب می کند. بررسی می کنید و متوجه می شوید یک شرکت ایرانی از یک شرکت ترکیه ای نمایندگی گرفته، سپس از تمام مراجع قانونی در ایران ، مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه مربوطه، اداره اماکن نیروی انتظامی، ثبت شرکت ها و هر جایی که لازم بوده، مجوزهای لازمه را دریافت کرده است.
همچنین با توجه به خارجی بودن شرکت اصلی، استعلام قانونی از وزارت امور خارجه ایران گرفته شده و رسماً اعلام شده که این شرکت در فهرست شرکت های مرتبط با صهیونیست ها نیست.

بر اساس همه این ها که قطعاً ماه ها طول کشیده، سرمایه گذاری صورت گرفته، تجهیزات لازم از خارج و داخل خریداری شده، افرادی استخدام شده و آموزش دیده اند و سرانجام یک رستوران کوچک در یک خیابان فرعی در تهران راه اندازی شده است.
با این حال، ناگهان، چند مأمور پلیس می روند و رستوران را پلمب می کنند و بر می گردند؛ گویی که هیچ کدام از آن مراحل سخت قانونی طی نشده است؛ به همین سادگی!

حال بعد از مطلع شدن از این ماجرا، به عنوان یک سرمایه گذار خارجی، آیا جرأت می کنید در ایران سرمایه گذاری کنید؟ آیا با خود و مشاوران تان نخواهید گفت که در این کشور، شهروند خودشان که همه قوانین و مقررات را رعایت کرده و طبق قانون خودشان تمام مجوزها را گرفته و همه مراحل را یک به یک طی کرده، فقط سه روز توانست کار کند و تمام سرمایه اش را بر خلاف مجوزهایی که خودشان داده بودند، به باد فنا دادند! مگر دیوانه ایم که پول بی زبان مان را برداریم و در این جای ناامن که حتی نمی شود به امضاهای مسؤولان و مجوزهای قانونی اعتماد کرد، هدر دهیم؟!

چنین وضعیتی، نه تنها سرمایه گذار خارجی را می ترساند بلکه سرمایه گذار داخلی را نیز می رماند و همین می شود که هزاران شرکت با سرمایه ایرانی در دوبی و استانبول و باکو و ایروان و تفلیس و ... تأسیس می شود و بسیاری دیگر هم به جای آن که پول خود را صرف تولید و اشتغالزایی در داخل کنند، به کار زمین و سکه می اندازند یا در بهترین حالت، در بانک ها می خوابانند.
واقعاً چرا عده ای فکر می کنند با این فضای ناامنی که ایجاد می شود، می توان سرمایه های خارجی را جذب کرد یا مانع از خروج سرمایه های داخلی شد؟

3 - یک بام و دو هوا ، مملکت را به ستوه آورده است. از یک طرف کوکاکولا که اصلی ترین نماد آمریکا در کل جهان است، سالهاست که در ایران با همین نام و نشان تولید می شود و به فروش می رسد و در مهمانی های دولتی هم سرو می شود ولی یک شرکت دیگر که تنها مشابهت اسمی- آن هم نه کامل - با یک شرکت آمریکایی دارد، فوری پلمب می شود! آیا مردم حق ندارند تردیدهای جدی درباره پشت پرده ها و این که منافع مالی برخی افراد در میان است و نه مسائل انقلابی و ارزشی ، داشته باشند؟! (3302181) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۲:۴۱:۳۹
کوکا کولا رو خوب اومدی (3304912) (alef-18)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۸-۱۵ ۰۲:۵۴:۲۹
من در زمان مسافرت كشورهاي مختلف در اروپا پاي ثابت كي اف سي و مكدونالدز هستم.
١. اينها در اينجا نه كه مشتري ندارند، خيلي هم دارند اما به عنوان يك ساندويچي! كه البته كيفيتش در همه جا استاندارد و يكسان است و آدم لازم نيست دو ساعت به اسامي عجيب و غريب غذاها به زبانهاي مختلف زل بزند تا بتواند سفارش غذا بدهد.
٢. حالا ببينيد چي به سر ما آمده كه باز شدن كي اف سي شده خبر اول و ما درباره آن داريم بحث مي كنيم!
٣. رفتاز كسي كه اين دكان را باز كرده از همه زشت تر و مصداق واقعي دزدي و وقاحت با هم است. برند طرف را بدزدي بعد هم يك حلال بچسبوني تنگش و بگويي ربطي به كي اف سي ندارد و تشابه اسمي است! در حالي كه اولش مدعي باشي نمايندگي رسمي كي اف سي هستي! و در همه اين مراحل هم گمان كني كسي نمي فهمد! (3302555) (alef-18)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۸-۱۵ ۱۰:۲۱:۳۳
جلو دارو، ماشین، هواپیما ، عینک ، لب تاپ، و... امریکایی را هم بگیرید (3302882) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۵ ۱۷:۱۰:۵۷
چرا ؟ (3303451) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۵ ۱۷:۱۱:۱۰
خود تحریمی ! (3303452) (alef-18)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۸-۱۵ ۱۱:۱۵:۱۳
کی اف سی در صد کشور دنیا سه هزار شعبه داره ، پس همه دارن نابود میشن خودشون خبر ندارن. عزیزان اونی که مارو فلج کرده اختلاسهای گوناگون ، گم شدن دکلهای نفتی و ورود سیل کالاهای بنجل چینه. (3302984) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۵ ۱۶:۲۴:۱۵
بعضی ازآقایان محترم که برای به ظاهرتبلیغ سالهادرامریکابودندگرین کارت هاشون رو هم پس بفرستندبه امریکا .اونایی که دوتابعیتی اند ومسئولیت دارنددرپیشگاه ملت هرگز حرمتی ندارند وبخشیده نخواهندشد .زیراهم گرین کارت دارندوهم باهمه چیزمخالفت می کنند. (3303407) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۵ ۲۳:۳۴:۳۷
لیاقت ما خوردن سوسیس کالباسهای خیلی خیلی حلال تولیدی های کشور عزیزمونه. (3304009) (alef-18)
 
فرهنگی
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۱:۱۷:۳۶
وای به حال ما وای به حال ما!
وای به حال ملتی که از درون فست فود نفوذ فرهنگیو بپذیره!
برادران اگر اونا بخوان نفوذ کنن که کردن از ماهواره و اینترنت و راههای مشابه به فرهنگ ما نفوذ میکنن.نه از داخل مرغ سوخاری و همبر.کی اف سی و مک دنالد جهانیه .حالا اگر ما هم تو این دنیا هستیم یه شعبشو هم اینجا زدن.
کاش یه فکری به حال شبکه جم میکردین! (3304668) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۲:۳۰:۳۷
یکی لطفا یک تحقیق اساسی بکنه .ببینیم واقعا این مرغ کنتاکی و همبرگر هاشون از چی درست شده؟انگار خود طرفدارهاشم نمی دونن.اطلاعاتشون در حد ویکی پدیاست! (3304877) (alef-18)
 
هموطن
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۷:۰۷:۳۷
اقایان توجه نمایند در خیابان ولی عصر چسبیده به صدا و سیما چند سالی هست که یک غذا خوری با همین نام فعالیت دارد پس چرا تاکنون کسی کاری نداشته است درست بغل گوش صدا و سیما ان هم خیابان ولی عصر با آن شلوغی همیشگی تازه نام آن کی اف سی وبدون هرگونه پسوند یا پیشوند بنابراین مشخص است که این سروصدا یک نوع بهره برداری سیاسی توسط مخالفان برجام است که برجام را با فرهنگ زدگی و هجوم کالای امریکایی مترادف نمایند ومخالفت خود را توجیه کنند (3305645) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۲۳:۱۳:۵۸
اولا kfc تقلبی بوده اگه منع نشده بود گروهی صف میکشیدند و با خیال راحت میخوردن واسه ضایع نشدن کلی به به می کردند. دوما غذای فراوری شده حتی مارک اصلیش زیان آوره. سوما واردات کالای مصرفی خارجی باید کلا با تعرفه بالا باشه (3306372) (alef-18)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
رخنه فرهنگی کاسبان برجام، این بار با تأسیس کی اف سی (حلال)