توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 362999
لاوروف: روسیه تمایلی برای بازگشت به گروه ۸ ندارد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۲
سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز چهارشنبه در سخنانی تاکید کرد: ما هیچ طرح ابتکاری برای بازگشت به گروه ۸ نداریم و هیچ تمایلی نیز برای برداشتن گام هایی با هدف برگشتن به گروه ۸ نخواهیم داشت.

به گزارش تسنیم، وزیر خارجه روسیه گفت: روسیه هیچ اقدامی را برای بازگشت به گروه ۸ انجام نمی دهد و هیچ تمایلی نیز برای انجام آن ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز چهارشنبه در سخنانی تاکید کرد: ما هیچ طرح ابتکاری برای بازگشت به گروه ۸ نداریم و هیچ تمایلی نیز برای برداشتن گام هایی با هدف برگشتن به گروه ۸ نخواهیم داشت.

اعضای گروه ۸ مخالفت خود را با شرکت در نشست سوچی روسیه اعلام کردند و از آن زمان تاکنون نشست رهبران این کشورها در قالب گروه ۷ برگزار می شود. اختلافات بر سر بحران اوکراین موجب خروج روسیه از فرمت گروه ۸ شده است.

گروه ۷ در سال ۱۹۷۳ میلادی توسط فرانسه، آلمان و بریتانیا تشکیل شد و بعدا کانادا، ایتالیا و ژاپن نیز به آن پیوستند. روسیه نیز در سال ۱۹۹۸ میلادی به این گروه ملحق شد.
 
کلمات کلیدی : روسیه+لاوروف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.