نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 410229
نصب عکس «ماری جوانا» خلاف مقررات است/ سی هزار تومان جریمه برای نصب علائم فاقد مجوز!
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۰
 ایرنا نوشت: رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی در مورد نصب عکس گیاه «ماری جوانا» در برخی از خودروهایی که در سطح شهر تردد می کنند، گفت: نصب این گونه علائم خلاف قوانین آیین نامه راهنمایی و رانندگی است و پلیس با این گونه تخلفات برخورد می کند.

سردار تقی مهری افزود: افرادی که بخواهند از هر گونه برچسب و «لوگو» بر روی خودروی خود استفاده کنند باید طبق آیین نامه رفتار کنند چرا که تمام این موارد در آیین نامه تعریف شده است.

وی ادامه داد: شرکت هایی که مجوز قانونی دارند، می توانند لوگوی شرکت خود را با همان ابعاد طراحی شده، در خودروها نصب کنند.برابر قانون و کد تخلفاتی 2069 نصب هر نوع علائم یا الصاق هر نوع نوشته، آگهی و تصاویر به بدنه خارجی وسایل نقلیه و قسمت درونی وسایل نقلیه عمومی مسافربری بدون داشتن مجوز لازم، جریمه دارد.

بر این اساس افرادی که علائم فاقد مجوز را در خودروهای خود نصب کنند در کلان شهرها، مراکز استان ها، جاده های بین شهری و مناطق آزاد تجاری - صنعتی 300 هزار ریال، سایر شهرها و روستاها و راه های روستایی 200 هزار ریال جریمه می شوند.

اخیرا رانندگان برخی از خودرهایی که در سطح پایتخت تردد می کنند، عکسی از گیاه «ماری جوانا» در قسمت عقب خودرو خود نصب کرده اند. «ماری جوانا» یکی از فراورده های گیاه شاهدانه از مواد اعتیادآوری است که مانند مواد مخدر دیگر ایجاد وابستگی کرده و بعد از مدتی که از مصرف آن بگذرد به یک نیاز تبدیل شده و فرد دیگر نمی تواند آن را کنترل کند.

زمانی که فرد تصمیم می گیرد استفاده از ماری جوانا را قطع کند، دچار مشکلاتی از قبیل آشفتگی، بی انگیزگی، بی تعادلی، کاهش وزن و بی خوابی می شود؛ این عوارض در برخی موارد ترک کردن این ماده مخدر را با مشکل مواجه می کند.
 
کلمات کلیدی : ماری جوانا
 
بیگی29
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۴ ۱۸:۴۶:۰۴
روی شیشه عقب بسیاری از خودروها نوشته هایی مذهبی یا بیمه ابوالفضل و غیره با خطوط درشت نوشته شده.تکلیف اونها چیست؟ حد اقل تعدادی از اونها از روی اعتقاد است گروهی هم نه.اشعاری که پشت وانت ها و کامیون ها نوشته شده چی؟ سلیقه ای باید برخورد شود یا مقرراتی دارد؟ (4001225) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۰۸:۴۶:۴۹
آقای پلیس اول بفرمایند خطاطی های شیشه های عقب که مانع دید میشه رو جریمه کنند، بعد نگران برچسبهای کوچک باشند. (4001877) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.