نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 223920
فاطمه آلیا: فیلم رقص در سعدآباد را بدهید ببینیم؛ ما نامحرم نیستیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۳۰
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از برگزاری جشن میلاد حضرت زهرا (س) در کاخ سعدآباد گفت: اگر فیلم این جشن موجود است و نمی‌توانند در اختیار همه قرار دهند آن را به نمایندگان زن مجلس بدهند تا بدون حضور هیچ نامحرمی بررسی کنیم. از سوی دیگر رقص دختران ۱۵ ساله هم رقص دختربچه نیست!

به گزارش فارس، فاطمه آلیا گفت: مردم انتظار دارند که مسئولان جامعه اسلامی حتی اگر قبل از مسئولیت خود اشرافی زندگی می‌کردند و روحیه ساده‌زیستی نداشتند هنگام پذیرش مسئولیت سعی کنند ساده‌ زیست باشند و خودشان را نسبت به این موضوع متعهد کنند.

او ادامه داد: اما برگزاری مراسم بزرگداشت مقام زن و ولادت حضرت زهرا (س) در کاخ سعدآباد باعث ناراحتی مردم شده است چرا که بحث کاخ و کاخ‌نشینی بعد از پیروزی انقلاب به یک ضد ارزش تبدیل شده است و مردم کاخ‌ها را تنها به عنوان یک موزه نگه داشتند. آلیا گفت: مسئولان باید از روحیه کاخ‌نشینی بری باشند در طی سالهای اخیر از برخی از میهمانان خارجی در کاخ‌ها پذیرایی می‌شد که این امر از نظر ملت بلامانع است.

او گفت: در ۱۰ دوره گذشته تمام دولت‌ها با هر سلیقه سیاسی مفصل‌ترین برنامه‌های خود را در سالن نهاد ریاست جمهوری برگزار می‌کردند و اگر امکان برگزاری در آنجا وجود نداشت در باشگاه ریاست جمهوری که در خیابان الهیه قرار دارد مراسم خود را برگزار می‌کردند و این اولین بار است که مراسمی به این گونه در کاخ سعدآباد برگزار می‌شود.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: نکته اول این است که برگزار کننده این مراسم همسر رئیس جمهور است وی باید مسائلی را رعایت کند تا مردم بدانند دولت روحیه تجمل‌گرایی و اشراف‌گرایی ندارد و نباید با رفتار خود فرهنگ اشرافی‌گری را ترویج کن چرا که مردم با پیروزی انقلاب اسلامی فرهنگ اشرافی‌گری را باطل کردند.

آلیا گفت: نکته دوم این است که این مراسم به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) برگزار می‌شود و مراسمی که با این عنوان آن را برگزار می‌کنند باید محتوایی متناسب با عنوان خود داشته باشد چرا که افرادی که در آنجا حضور داشتند از محتواهای خبر می‌دهند که هیچ تناسبی با این جشن نداشته است.

او گفت: دولت به جای عذرخواهی توجیهی می‌آورد که در حقیقت اصل موضوع را تأیید می‌کند که در این مراسم رقص وجود داشته است و مطرح می‌کنند که رقص کودکان بوده است در حالی‌که دختران ۱۴، ۱۵ ساله در این مراسم رقص داشته اند.

آلیا افزود: نکته‌ای دیگر خبری است که از برخی از کارکنان تشریفات ریاست جمهوری مطرح می‌شود که ماشین‌ها و آژانس‌هایی که در مقابل کاخ بودند افرادی را جا به جا می‌کردند که به عنوان مانکن شوی لباس در آنجا حاضر بودند و به قدری ظاهر آنها ناخوشایند بوده است که از طرف تشریفات به آنها گفته می‌شود وارد کاخ شوند و اجازه ندهند که آنها با این وضعیت ناخوشایند در خیابان حاضر شوند.

او گفت: هر چقدر که دولت سعی کند صورت مسئله را پاک کند رانندگان هم اکنون به عنوان یک رسانه در سطح شهر حضور دارند و شهر را از این موضوع پر کرده‌اند. این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بی‌تدبیری دولت در اینجا بود که دقت نکردند درست در فضایی که از مردم می‌خواهند از یارانه انصراف دهند چنین مراسم‌هایی را برگزار می‌کنند و مردم باید سؤال کنند که این چه تدبیری است و چرا باعث بی‌اعتمادی مردم شدند؟

آلیا گفت: تمام این موارد نیاز به پاسخ‌گویی دارد و سخنگوی دولت به جای اینکه عذرخواهی کند با بیان اینکه منتقدان دولت پول گرفتند سعی می‌کند اصل موضوع را به حاشیه ببرد. او گفت: پیش از این نیز رئیس جمهور در سخنانی منتقدین دولت را بی‌سواد خطاب کرده بود و امروز نیز منتقدان به گرفتن پول متهم می‌شوند باید دولت بداند که اگر این روند ادامه پیدا کند به زودی سرمایه عظیم اعتماد مردم را از دست می‌دهد.

او گفت: تاکنون دولت دو نمره منفی در کارنامه خود دارد یک مورد در مورد هدفمندی یارانه‌ها و دیگری در مورد توزیع سبدکالا، بنابراین بهتر است به جای فرافکنی عذرخواهی کند. این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به سخنان سخنگوی دولت مبنی بر اینکه فیلم این مراسم موجود است گفت: فیلم از محتوای جلسه است اما ما اصل جلسه را اشرافی‌گری می‌دانیم و اگر محتوای فیلم نامناسب است و نمی‌شود آن را در اختیار همه قرار داد فیلم را در اختیار نمایندگان زن مجلس بگذارند تا بدون حضور هیچ نامحرمی آن را در کمیسیون فرهنگی ببینیم و بررسی کنیم.

آلیا با اشاره به اینکه امسال با عنوان سال اقتصاد و فرهنگ نام نهاده شده است گفت: کجای برگزاری این مراسم در جهت تحقق شعار امسال است؟! منصفانه‌ترین اقدام دولت این است که از مردم عذرخواهی کند و متعهد شود برگزاری چنین جشن‌هایی در کاخ‌هایی که متعلق به مردم است و آنها نیز به احترام رأی مردم بر روی کار آمده‌اند، تکرار نشود.
 
۱۳۹۳-۰۲-۰۳ ۲۱:۵۶:۱۹
صرف فیلم برداری از مراسمی زنانه که فیلم برداری در آن ممنوع بوده جرم است خانوم الیا چی میخواد اونوقت/؟ (2100118) (alef-9)
 
محمد جواد
۱۳۹۳-۰۲-۰۳ ۲۲:۰۳:۱۵
حواسمون باشه خدا هر لحظه داره فیلم زندگیمون را میبینه (2100128) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۲-۰۳ ۲۲:۰۷:۲۳
انصافا حرفهایش منطقی و صحیح است. (2100142) (alef-9)
 
آزاده
۱۳۹۳-۰۲-۰۳ ۲۲:۱۲:۳۳
رقص 15 ساله نباشه و رقص 35 ساله باشه...مگه رقص در مجلس زنانه حرام است .
از فرامین خدا جلوتر نیفتید.
لطفا به همان واجبات عمل کنید و با این حرفها مردم را از اسلام نرانید. (2100163) (alef-9)
 
آزاده
۱۳۹۳-۰۲-۰۳ ۲۲:۱۴:۵۲
آیا این خانم در قبال سرطانهای ناشی از آلودگی بنزین و پارازیتها نباید بیشتر نگران باشد و دغدغه بررسی این موارد را داشته باشد؟
واقعا چه کسانی این افراد را به مجلس فرستاده اند؟ (2100172) (alef-9)
 
روشن
۱۳۹۳-۰۲-۰۳ ۲۲:۳۵:۰۲
دمت گرم خانم آلیا (2100229) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۲-۰۳ ۲۲:۳۸:۱۳
همه بر علیه دولت ..... روحانی منتظر جواب دندان شکنت هستیم .... برو جلو ما پشتیبانتیم (2100238) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۲-۰۳ ۲۲:۵۹:۱۳
از اقای حسینیان تهیه کنید (2100298) (alef-9)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۲-۰۳ ۲۲:۵۹:۳۷
خجالت بکشید، اینقدر با آبروی همدیگر بازی نکنید! (2100299) (alef-9)
 
ایمان
۱۳۹۳-۰۲-۰۴ ۰۰:۳۴:۱۶
این شد حرف حساب هم قضیه بررسی میشه هم مسایل شرعی رعایت میشه (2100513) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۲-۰۴ ۰۱:۳۹:۵۵
خانم آلیا اصلا بحث مردم موضوع رقص و شادی نیست بحث ان سکه طلا هدیه دادن است حتی اگر قالیچه هم میدادند ادم میگفت حداقل یک قالی باف خوشحال شده اما سکه طلا که مال مردم رابهدر دادن است (2100570) (alef-9)
 
شیلا
۱۳۹۳-۰۲-۰۴ ۰۲:۲۷:۱۷
آیا فتوایی در مورد رقصیدن زنان برای زنان وجود دارد؟ (2100590) (alef-9)