نظر منتشر شده
۱۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489926
آیت الله علم الهدی: 4میلیون نفر با عنوان "کمبود تعرفه" موفق به رای دادن نشدند/ رفت و آمد خارجی‌ها مایه نگرانی است
بخش سیاسی الف؛ 16 تیر 96
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۶
نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی گفت: در این کشور اگر بنا شد ۴ میلیون انسان از رای دادن به عنوان توزیع تعرفه‌ها محروم شوند استیفای حقوق عامه برعهده قوه قضائیه است.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: هفته گذشته هفته قوه قضائیه بود و باید از اقدامات به‌جای قوه قضائیه در مبارزه با فساد اعم از فساد اخلاقی، اجتماعی و اقتصادی تشکر کنیم خوشبختانه این اقدامات زمینه ساز تعالی شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی بیان کرد: باید از مسئولان قضایی استان به ویژه ریاست دادگستری و دادستان مشهد تشکر کنیم که در این ایام و به ویژه سال گذشته فعالیت زیادی برای مقابله با منکرات شرعیه و مفاسد اجتماعی و اخلاقی داشتند. امیدواریم اقدامات این عزیزان به عنوان خدمتی خالصانه لحاظ شود.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشات مبسوط و بسیار موثر و حساسی که در دیدار با مسئولان قضایی داشتند چند نکته را تاکید کردند قوه قضائیه به عنوان یک چشم بینا و و ناظر ارزنده‌ وابسته به فقه دینی و شرعی است که در راس سرنوشت مردم قرار دارد.

وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند که در قانون اساسی تصریح شده که قضاوت بر حسن اجرای امور برعهده قوه قضائیه است یعنی این یک چشم بینا است و نکته دوم این است که قوه قضائیه در عرصه‌های مدیریت و برنامه‌ریزی به عنوان یک چشم بینا است و باید با تمام قدرت عمل کند. واقعاً یک نگرانی و دغدغه از نظر تدبیر امور عامه داریم. نگرانی اول ما در مورد انتخابات است نتیجه انتخابات براساس نظر شورای نگهبان مورد تائید است اما تخلفاتی در مسئله توزیع تعرفه‌ها و امکانات صورت گرفته است.

خطیب جمعه مشهد مقدس گفت: در این کشور اگر بنا شد 4 میلیون انسان از رای دادن به عنوان توزیع تعرفه‌ها محروم شوند استیفای حقوق عامه برعهده قوه قضائیه است نکته دومی که سبب نگرانی ما است رفت و آمد و قرارداد با خارجی‌ها است قرارداد اخیر با شرکت توتال فرانسه را در نظر بگیرید طبق اظهارات وزیر نفت ایران به اندازه شرکت توتال در این قرارداد آورده داشته است اما سهم ایران در این قرارداد کمتر است. یعنی در یک قراردادی که در کشور ما بسته شده است و همه چیزش متعلق به ما است و آورده برابر نیز داریم چرا بایستی سهم ما کمتر باشد؟

علم‌الهدی افزود: مردم ما بیدار هستند، مردم بیدار ما متوجه نمی‌شوند که آورده ایران برابر آورده شرکت خارجی است اما سهم ایران در این قرارداد کمتر است؟ امام جمعه و نماینده ولی فقیه وظیفه‌اش این است که در تریبون نماز جمعه مطالبه رهبری را انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: من سرباز رهبری هستم به عنوان سرباز رهبری حق مطالبات ایشان را ندارم؟ قراردادی بسته‌اید و آورده برابر است اما سهم ایران کمتر است. برادران و خواهران انقلابی ما در این مملکت فناوری هسته‌ای و غنی‌سازی اورانیوم را تا 20 درصد بالا بردیم و یک چنین سرمایه‌ای از دست ندادیم. آیا فناوری استخراج پیچیده‌تر از فناوری هسته‌ای است که باید چنین قراردادی ببندیم و سهم ما 15 درصد باشد. 100 درصد میدان نفتی متعلق به ماست این ملک ما و مملکت ما است.

علم‌الهدی افزود: قوه مقننه ما در مقابل این فساد سکوت کرده است، مقام معظم رهبری فرمودند استیفای حقوق عامه وظیفه قوه قضائیه است.
۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۱۰:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۲ ۱۹:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۶ ۰۹:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۱ ۲۱:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۲۳:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۵ ۱۰:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۲ ۲۳:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۸ ۰۸:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۲۲:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۲۲:۱۲
 
 
کلمات کلیدی : آیت الله علم الهدی+انتخابات+کمبود تعرفه+رفت و آمد خارجی‌ها
 
همشهری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۱۵:۲۶:۴۶
حتما اون 4ملیون هم رای رئیسی بوده! (4462313) (alef-3)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۲۱:۱۱:۵۷
به اشکالی که گرفته آقایان منطقی پاسخ بدن. نه اینکه در جواب او سوال طرح بکنید.
اگه تعرفه عمدا کمتر فرستاده شده باید دولت پاسخگو باشد اگه طبق قانون بوده نباید هر کس یه سازمان رسمی را تضعیف بکنه (4462907) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۲۱:۴۵:۵۲
ای عالم بزرگوار شما که با این سخنان گوهربارتان صلاحیت و اعتبار شورای نگهبان را نیز زیر سئوال بردید (4462950) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۰۷:۴۸:۱۱
آقاجون!! انتخابات تموم شده!! ول کنید دیگه!! (4463314) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۱۵:۴۰:۲۱
اولا 4 ميليون يک حدس بود و اعلام آن به عنوان خبر قطعی شايسته نماز جمعه نيست. ثانبا اين 4 ميليون حدسی بيشتر شامل آنانی ميشود که تا ساعت 12 شب در حوزه های رای گيری حضور داشتند و به علت اتمام وقت قانونی نتوانستند رای بدهند. (4462335) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۱۵:۵۵:۱۰
جناب علم الهدی بیشتر فسادهای سالهای اخیر و کلاه برداری ها در موسسات مختلف در استان شما بوده است . موسسه میزان ثامن پدیده و....
ایا بهتر نیست وضعیت استان خودتان را مورد بازبینی قرار دهید. (4462364) (alef-3)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۱۶:۰۹:۵۲
ول نمی کنند زندگی شون شده ایجاد اختلاف و بهانه گیری به اسم اصلاح امور و نصیحت و ... چه اصولگرا چه اصلاح طلب (4462402) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۱۶:۱۲:۵۶
عدم کفایت دولت در برگزاری انتخابات اظهرمن الشمس است. (4462411) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۲۰:۰۰:۰۵
قربانت شوم سهم آورده پتروپارس 20%، چین 30% و توتال 50% بوده است چطور میفرمایید با اورده برابر؟! تازه سهم دولت ایران بعد از بهره برداری 50% خواهد بود و 3 شرکت دیگر سهم خود را از مابقی 50% برمیدارند. (4462832) (alef-11)
 
Behzad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۲۱:۴۳:۰۹
ایشون درست گفتن . در مناطق خارج از مرکز شهرها، رای آقای رئیسی به مراتب بیشتر بود و در این حوزه ها تعرفه های آرا کمبود وجود دشت . اینکه تعمداً بوده یا سهواً باید بررسی شود. (4462947) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۰۸:۱۵:۱۹
از اون ۴میلیونم ۳میلیونش رای روحانی بوده (4463351) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۰۸:۴۹:۰۶
درود به شرفت علم الهدی (4463398) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۰۹:۲۵:۵۳
شما هرچه بامخالفت دولت است رااعلام میکنید (4463454) (alef-3)
 
Sweden
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۰۹:۴۹:۱۷
به نام خدا

باسلام

به گمانم نظر ات برخی ازاشخاص مبتنی بر مطاله متن نبوده وبنابراین ،برای آنها مشخص نبوده اصل مطالب امام جمعه محترم راجع به چه مطلبی بوده؟ به نظرم اصل موضوع مناسبت هفته قوه قضائیه بوده واختیارات و وظائف قوه در ارتباط با مسائل روز به عنوان مصداقهای مهم از حقوق ملت. آیا طرح موضوع به این شکل از وظایف امام جمعه در نماز عبادی وسیاسی جمعه نیست؟ و..و..؟ (4463484) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.