نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489124
شرح این خون جگر/حکایت مظلومیت یک انجمن خیریه
بخش اجتماعی/14 تیر96
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰

 به گزارش الف روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران در بیانیه ای به شرح ماجرای پرونده قضایی مربوط به این انجمن  و کارشکنی برخی آقا زاده ها پرداخته است . با انتشار کامل این بیانیه  امیدواریم دستگاه قضایی که در احکام صادره درباره این انجمن به عدالت رفتار کرده در ادامه راه با قاطعیت درباره اجرای احکام صادره به نفع انجمن تصمیم گرفته و مانع دخالت غیرقانونی دیگران گردد.
 
******************************************
انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران، به عنوان بزرگترین مؤسسه خیریه فعال در حوزه درمان بیماران کلیوی، در ابتدای دهه 70 با توجه به کمبود مراکز دیالیز، تصمیم می‌گیرد تا با کمک خیرین اقدام به ساخت بخش دیالیز در جنوب تهران کند که در این خصوص با دولت وقت مکاتبه می‌نماید و وزارت مسکن با واگذاری قطعه‌ای زمین با قیمت منطقه‌ای به انجمن موافقت می‌کند که پس از طی مراحل قانونی و کمک خیرین، بزرگترین بخش دیالیز کشور و 202 واحد مسکونی برای اسکان بیماران نیازمند در آن قطعه زمین ساخته می‌شود.

لیکن پس از مدتی کوتاه توسط احدی از آقازاده‌ها بخش دیالیز و واحد‌های مسکونی به صورت کامل غصب و تصرف می‌گردد که در این خصوص پرونده‌ای در مراجع قضایی گشوده شد و علی‌رغم کارشکنی‌های بسیار، نهایتاً حکم دادگاه بدوی در تاریخ 16/7/1391 به نفع انجمن خیریه بیماران کلیوی صادر گردید. در رویه‌ای نامعمول این حکم نه یک بار، بلکه دو بار در دادگاه‌های تجدید نظر مطرح و در تاریخ‌های 30/2/1393 و 24/1/1394 در هر دو مرجع قضایی مجدداً به نفع انجمن تأیید شد و اجرائیه حکم مذکور نیز در تاریخ 30/2/1394 صادر گردید.

در این مرحله آقازادگان با استفاده از جایگاه خود و با اعمال ماده 477 مدتی طولانی اجرای حکم را به تأخیر انداختند. از این سوال می‌گذریم که به صورت عمومی و در موارد مشابه، در مرحله اجرای حکم قطعی دادگاه تجدید نظر، امکان استفاده عموم مردم از ماده 477 قانون آیین دادرسی کیفری در توقف حکم و بررسی پرونده توسط رئیس قوه قضائیه تا چه حد می‌باشد؟
 
اما حتی در این مرحله نیز ایرادی در رسیدگی قضایی و رأی صادرشده به نفع انجمن بیماران کلیوی مشاهده نشد و دادگستری جمهوری اسلامی ایران طی نامه‌ای رسمی به شماره 000256/3/94 مورخ 3/11/95 به صراحت به دادگستری شهرستان اسلامشهر اعلام نمود که بر اساس نامه شماره 7254/95/62 مورخ 15/10/95 «معاون محترم قضایی قوه قضاییه» عدم وجود خلاف بین شرع در دادنامه معترض عنه مشخص و ادامه اجرای احکام بلامانع است.
 
بر همین اساس نیز با همکاری دایره اجرای احکام مدنی دادگستری اسلامشهر، در تاریخ 27/3/1396 حکم خلع ید از متصرفین غیرقانونی اجرا و مرکز فوق در اختیار انجمن خیریه بیماران کلیوی قرار گرفت و با فراهم نمودن تمهیدات و مقدمات مورد نیاز، حتی یک نوبت دیالیز بیماران نیز متوقف نشد و در مدتی کوتاه اقدامات گوناگون برای ارتقای وضعیت ارائه خدمات به بیماران کلیوی به اجرا درآمد. اما در تاریخ 13/4/1396 در خبری غیرقابل باور به نماینده انجمن اعلام شد که طرف مقابل، دستوری برای دادگستری اسلامشهر اخذ نموده دال بر اعاده به وضع سابق در مرکز فوق و حیرت‌آور اینکه تنها یک ساعت بعد از اعلام این خبر، نماینده دادستان و نماینده آقازاده ذی‌نفع در محل مرکز حاضر شدند و عوامل فرد اخیر اقدام به تخریب تابلوی انجمن و تصرف مرکز نمودند.
 
سوال این است بر اساس کدام قانون برای پرونده‌ای که بیش از5 سال در محاکم قضایی تحت رسیدگی بوده است وفقط یک سال در دفتر مقامات عالی قوه قضاییه منتظر اعلام نظر بوده و پس از اجرای حکم به نفع انجمن، چگونه یک مرجع قضایی دیگر بدون رسیدگی ، بررسی و بدون استماع دفاعیات محکوم‌له میتواند در خصوص اعاده مرکز به متصرفین قبلی تصمیمی بگیرد که ناقض تمام آرای دادگاه‌های بدوی و تجدید نظر و حتی نظر معاون قضایی قوه قضاییه در خصوص رد ماده 477 باشد و در مدت بسیار کوتاهی نیز اجرا گردد.
 
ضمن اینکه تا کنون هیچ حکم کتبی ارایه نشده است.
 
این مورد قطعاً از نوادر اتفاقاتی است که می‌توان در دستگاه قضا سراغ گرفت و تاکنون هیچ یک از همکاران و مشاوران حقوقی انجمن، مورد مشابهی را نیافته است و برای ما مشخص نیست که حتی در دایره اقدامات به ظاهر قانونی و تشبث به قانون نیز چگونه می‌توان چنین رخدادی را تفسیر و توجیه نمود.
 
به هر صورت روشن است که انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران با اصرار بر تأدیه حقوق بیماران و تلاش بر تأمین منافع ایشان، قدم در حیاط خلوت آقازادگان و نورچشمی‌هایی نهاده است که خود را تافته‌ای جدابافته از دیگران می‌دانند و نمی‌پذیرند که گروهی به نمایندگی از بیماران فرودست کلیوی در برابر ایشان قد بر افرازد و شأن آقازادگی ایشان را نادیده انگارد و چنین تهوری در ورود به حوزه منافع قبیله‌ای خویش را به هر روی برنمی‌تابند، از این رو در راه اعاده منابع درآمدشان از هیچ اقدامی رویگردان نیستند. 
کلمات کلیدی : بیماران کلیوی+سوده+انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی+پرونده قضایی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۰:۳۵:۵۱
اقا زاده از هر قانونی بالاترند (4459416) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۰:۵۹:۱۹
نمیدانم مردم از دست این همه بی عدالتی باید به کجا پناه ببرند (4459447) (alef-11)
 
نجف آبادی
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۲۱:۰۸:۳۳
از ماست که بر ماست. (4460385) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۰۷:۳۹:۰۵
مردم عزیز ، غیور و شهیدپرور سرزمینم بین بی عدالتی و سایه جنگ، به بی عدالتی رای دادند هر چند سایه جنگ را هم بر اثر بمباران تبلیغاتی اشتباه متوجه شدند! (4460769) (alef-11)
 
حسن جعفری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۲۱:۱۷:۱۱
با سلام
ای کاش اسامی این گونه موجودات گفته میشد تا مردم آنها که در پس مقدسات هستند را بشناسند . (4460394) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۲۳:۰۹:۱۸
لطفا اینقدر زود قضاوت نکنید و به عبارت دیگر یک طرفه به قاضی نروید باید ادله ی آن به اصطلاح آقا زاده را نیز دیده بشنویم ثانیا چرا دستور آخر که در رابطه با قلع و قمع بنا بوده است را نمی فرمایند محتوایش چه بوده است هرچه هست معتقدم باید دلایل دو طرف را ملاحظه کرده آنگه نظر دهیم (4460545) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.