توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462529
روبات چمن زنی که خود را شارژ می کند!
بخش دانش و فناوری الف،26 فروردین96
یک شرکت خودروسازی روبات چمن زنی ساخته که هنگام کاهش شارژ، به طور خودکار فعالیت خود را قطع می کند تا شارژ شود و دوباره کار نیمه را از سر می گیرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۶
خبرگزاری مهر، شرکت هوندا یک روبات چمن زن به بازار عرضه کرده که با استفاده از موتورهای الکتریکی، حسگرها و  سه نوع  برنامه مختلف برای کوتاه کردن چمن، به تنهایی از باغچه خانه مراقبت می کند!

 روبات چمن زن Miimoنام دارد و در حیقیت یک مینی رایانه با قابلیت شارژ شدن است.  هنگامیکه میزان باتری آن  از ۳۰ درصد کمتر می شود، به طور خودکار به سمت  مکان شارژ شدن می رود و پس از تکمیل این فرایند، کاری را که نیمه رها کرده بود، تمام می کند.
در روبات چمن زن از آخرین نسخه فناوری هوندا استفاده شده تا شبانه روز باغچه و حیات خانه مرتب باشد. همچنین روبات می تواند از روی پستی و بلندی ها رد شود و به طور تصادفی یا براساس الگویی خاص چمن ها را کوتاه کند.

 هنگام خرید روبات، کارکنان شرکت به وسیله سیم نوعی مرزبندی روی زمین یا زیر آن برای تعیین محدوده فعالیت روبات انجام می دهند. دستگاه میدان مغناطیسی سیم های به کار رفته برای مرزبندی را شناسایی می کند و در همان محدوده می ماند. میمو مجهز به باتری های لیتیوم یونی است. کاربران می توانند با استفاده از یک اپلیکیشن موبایل برنامه چمن زنی مورد نظر خود را انتخاب کنند. 
البته این دستگاه چندسالی است که در اروپا عرضه و اکنون وارد بازار آمریکا شده است.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ روبات چمن زن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته