توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458415
چرا مخاطبان اکران نوروز ۹۶ کاهش یافت؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۴
دو کارگردان سینما با اشاره به ترکیب اکران نوروزی به بررسی علت افت این فصل از اکران پرداختند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اکران نوروز در سال 96 آنچنان باید و شاید چنگی به دل نزد و نسبت به سالهای گذشته فروش قابل ملاحظه‌ای نداشت. عده‌ای معتقدند که ترکیب فیلم‌ها مناسب اکران نوروزی نبود و به همین دلیل مردم رغبت چندانی برای تماشای فیلم پیدا نکردند و از سویی دیگر گران شدن بلیت های سینما مزید بر علت شد تا مخاطبان سینما را در سبد کالای فرهنگی خود قرار ندهند و گزینه‌های دیگری را ترجیح دهند.

دو کارگردان سینما نیز در گفتگویی؛با تایید این موضوع‌ها به بررسی علت افت اکران نوروزی پرداختند.

*رییسیان: یکی دو فیلم با اعمال نفوذ در اکران عید قرار گرفتند

علیرضا رییسیان کارگردان سینما در خصوص علت افت فروش اکران نوروزی گفت: یکی از علت‌های اصلی چیدمان فیلم هاست که یکی دو فیلم با اعمال نفوذ در اکران عید قرار گرفتند در صورتی که شرایط اکران در این برهه زمانی را نداشتند.

وی افزود: علت دیگر عدم تبلیغات مناسب است، سال گذشته به تعداد نامحدود و در زمانی خوب هر آنونسی بالای سه دقیقه از شبکه‌های خارجی پخش می‎‌‌شد اما الان دیگر پخش نمی‌شود و این تبلیغاتی که در مدت زمان ده ثانیه‌ای پخش می‌شود، جوابگو نیست.

رییسیان اذعان داشت: در عین حال افت فروش آنقدر زیاد نیست و هنوز چشم اندازی نسبی دارد که در طول زمان و در اکران‌های بعدی بیشتر به چشم می‌آید و بدتر هم خواهد شد.

*صباغ زاده:مخاطب از فیلم‌های سرگرم کننده بیشتر لذت می‌برد

مهدی صباغ زاده تهیه کننده، کارگردان و پخش کننده سینما با اشاره به علت افت فروش فیلم‌ها اظهار داشت: این روزها مخاطب نشان داده که از فیلم‌های سرگرم کننده بیشتر لذت می‌برد و برای آن‌ها جوابگو است اما فیلم‌هایی که تعلقات و دغدغه‌های کارگردان را بیشتر مطرح می‌کند، کمتر جواب می‌دهد.


وی افزود: در این راستا تبلیغات بی‌تاثیر نیست و از سویی مسائل و مشکلات اقتصادی جوان‌ها، جیب خالی و گرفتاری‌های خانواده‌ها مزید بر علت شده تا به مقوله‌های واجب تری نسبت به سینما فکر کنند.

گفتنی است فیلم‌های آباجان، خوب، بد، جلف، سه بیگانه، ماجرای نیمروز و یک روز بخصوص از فیلم‌های اکران نوروزی 96 هستند.
 
کلمات کلیدی : اکران سینما + سینمای ایران + حوزه هنری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.