توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449118
تجهیز امارات به هواپیمای فوق پیشرفته تجسسی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۴۵
ارتش امارات در مسیر تقویت خود تا چندی دیگر به سومین هواپیمای نوع «گلوبال آی» با ماندگاری پروازی یازده ساعت مجهز می‌شود.

به گزارش العالم، امارات متحده عربی خلال برگزاری نمایشگاه هوایی در ابوظبی، سومین هواپیمای مدل «گلوبال آی» (GlobalEye) ساخت شرکت سوئدی "ساب" را سفارش داد.

به نوشته وبگاه «جینز»، ارتش امارات متحده عربی اعلام کرد در قراردادی به ارزش 238 میلیون دلار به شرکت سوئدی ساب، هواپیمای پیشرفته تجسسی « G6000 SRSS » را سفارش داده است.

شرکت سوئدی یاد شده  نیز به این وبگاه گفت که این قرارداد ارسال یک هواپیمای پیشرفته هوابرد تجسسی، دستگاه هشدار سریع و سامانه کنترلی که پیشتر در سال 2015 سفارش داده شده بود را نیز شامل می شود.

گفته می‌شود هواپیمای تجسسی گلوبال آی قادر به شناسایی و رهگیری اهداف هوایی و سطحی در آسمان و زمین است و قابلیت ماندگاری پرواز 11 ساعت در آسمان را دارد.

امارات متحده عربی همچنین توافقنامه‌ای را برای خرید جنگنده‌های «سوخو _35»ساخت روسیه منعقد کرده و همچنین قصد دارد با کمک این کشور بر روی ساخت جنگنده‌ای جدید فعالیت نماید.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «بلومبرگ»، رییس شرکت «روس‌تک» اعلام کرد، این هواپیمای سبک که در غرب از آن به نام «فالکروم» یاد می‌شود فن‌آوری بالایی داشته و مجهز به موتورها، سامانه‌های الکترونیکی هوایی و جنگ افزارهای جدید است.

بر اساس این گزارش، نمونه جنگنده‌ای که امارات قصد دارد با کمک شرکت روسی بسازد از نوع نسل پنجم و مشابه با جنگنده «اف _22» و «اف _ 35» خواهد بود.

امارات  اخیرا پهپادهای «پردیتور» ساخت آمریکا به ارزش 197 میلیون دلار را تحویل گرفته است.
 
کلمات کلیدی : هواپیمای امارات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.