نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497214
هدیه یک میلیاردی برای عروسی دختر متهم پرونده فساد نفتی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۷
قاضی مقیسه با انتقاد از اینکه اموال بیت المال در اختیار متهم ردیف سوم قرار گرفته است، گفت: به عنوان مثال مرسدس بنز، هدیه یک میلیاردی برای عروسی و آپارتمان ۶ میلیاردی تنها بخشی از آن است.

به گزارش مهر، حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی پس از حضور در جایگاه متهم خطاب به رئیس دادگاه گفت: شکایت شکات که امروز نیز به برخی از آنها اشاره شد تاکنون به دست من نرسیده است. علاوه بر این درخواست دارم با رعایت اصل بیطرفی با عدالت به پرونده من رسیدگی شود.

وی با بیان اینکه سابقه خدمت من بر کسی پوشیده نیست، گفت: متاسفانه کیفرخواست بر اساس تحلیل های یکسویه، فقر در ارائه اسناد و گزینشی بودن در تظاهر با واقعیت است.

۸۴ بار نام من را در هفت جلسه بُردید

متهم ردیف سوم افزود: شما قبل از اخذ دفاعیات من و اینکه نوبت من شده باشد ۸۴ بار نام من را در هفت جلسه گذشته بُردید، اما در این هفت جلسه یک چیزی خیلی من را اذیت می کند و آن این است که شما می گویید بعد از ۳۰ سال راه ضد انقلاب را در پیش گرفته ام، این برای من بسیار سنگین است.

وی با بیان اینکه مستندات دروغینی در رابطه با وی در پرونده مطرح شده است، گفت: یکی از آنها گزارش آگاهی است، علاوه بر این کیفرخواست نیز کاملا گزینشی نوشته شده است.

متهم ردیف سوم در خصوص اتهام معرفی زنجانی به مسئولان و فریبکاری در این رابطه گفت: آقای قاضی شما گفتید که در کیفرخواست آمده تعاریف غیرواقعی را برای معرفی بابک زنجانی نزد افراد مختلف داشتم، با این سخنان امروز می فهمم که بزرگنمایی هم گویا جرم است، خُب در این صورت چرا افراد دیگر به خاطر این جرم تحت تعقیب قرار نمی گیرند؟ وزیر نفت هم چنین اقدامی انجام داده است، بسیاری از افراد نیز این کار را انجام داده اند و حتی شاید بتوان گفت که این عادت همه شده است.

من معاون وزیر اطلاعات نبوده ام

متهم ردیف سوم با انتقاد از برخی حواشی مطرح شده در رابطه با پست دولتی اش گفت: مگر من چه موقعیتی داشتم که همه به خاطر من به خط شده اند و توصیه هایم را انجام داده اند، گفتید من معاون وزیر بوده ام، این طور نیست من یک کارمند ساده بودم، لطفا استعلام کنید.

وی افزود: در جایی گفته شده است که من با ظاهر الصلوه بودن برخی مسئولان را فریب داده ام، این چه سخنی است، با سند و ادله کافی بگویید.

در ادامه قاضی مقیسه در قالب تذکری به متهم ردیف سوم گفت: خواندن از رو مهم نیست، بلکه باید مورد به مورد دفاع کنید و به عنوان مثال بگویید پول نفت را چه کار کرده اید، چگونه ۱۳۸ شرکت تامین اجتماعی را شناسایی کردید؟

وی خطاب به متهم گفت: شما که هستید که می گویید نظام به دنبال تشکیل شبکه علیه شما است؟ شما ۳۰ سال در وزارت اطلاعات مشغول بودید و همه راه و چاه کار را بلد هستید و با همین ترفندها این فاجعه را به بار آوردید.

با عقبه خانوادگی خود و همسرتان بهتر است توبه کنید

قاضی مقیسه افزود: آقای فلاح توبه کنید، شما، خانواده شما و خانواده همسرتان مذهبی هستید، من همان ابتدا به شما و پدر همسر شما گفتم که پول بیت المال را برگردانید.

قاضی مقیسه تصریح کرد: در همان ابتدا گفتم ۳۰ میلیارد اموال حرام از بابک زنجانی در اختیار شما است، آقایی که امروز فریاد حسبنا الله سر می دهید، شما مسلمان هستید و در اختیار داشتن اموال بیت المال حرام است.

قاضی مقیسه اظهار داشت: اموالی از بیت المال در اختیار شماست، به عنوان مثال همان مرسدس بنز، یک میلیاردی که بابک زنجانی به عنوان هدیه عروسی دختر شما داد و آپارتمان ۶ میلیاردی که برایتان خرید، بخشی از آنهاست که هنوز هم این اموال در اختیار شما قرار دارد؛ پس بهتر است شعار ندهید.
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۱۰:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۲:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۵ ۱۳:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ۰۱:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۱۲:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۹ ۱۴:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۱۴:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۲ ۱۲:۱۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۳۱ ۱۵:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۱۳:۴۲
 
 
کلمات کلیدی : حکم اعدام + بابک زنجانی + بدهکار نفتی + قوه قضائیه + فساد مالی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۱:۳۴:۲۱
عجب بخور بخوری راه انداخته اند ! (4496527) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۱:۵۴:۱۸
ای بابا، بزارین دفاع کنه خوب، طفلکی از روزی که بچه اش به دنیا آمده از حقوقش پول کنار گذاشته بتونه یه 7 میلیاردی کمک کنه! ریاضت کشیده خوب! (4496563) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۲:۱۷:۵۹
اگر ما به عنوان شيعه حضرت علي (ع)برخورد ايشان با دخترشان وقتي که گردنبندي رااز خزانه بيت المال به امانت گرفته بودن سرلوحه اعمالمان قرار ميداديم هيچوقت امثال بابک زنجانيها سربلند نميکردند. (4496622) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۴:۰۸:۰۷
هرچى ميكشيم از ظاهرالصلاح هاست. خاورى هم چفيه به دوش بود. مداحان دستگير شده هم كه .... ديگه چى بگم (4496901) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۵:۳۹:۵۶
اينگونه اتفاقات در كشور نشانه بي كفايتي نظام مديريتي كشور است كه دايما اختلاس ودزدي بيت المال در حال افزايش است وافرادي با نفوذ در سيستم معيوب مديريتي كشور هرچه قدر دوست داشتن بردند وخوردند (4497127) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۷:۱۸:۱۳
خواهش میکنم اسم از احمدی نژاد نیاورید ایشان ذخیره ملی هستند! (4497356) (alef-3)
 
Belgium
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۶:۵۸:۲۲
خیر صفدر حسینی ذخیره ملی است. (4498085) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۹:۱۷:۳۶
هه.عجب.یارانه من قطع شده.لابد دادنش به این بیچارهها. (4497561) (alef-3)
 
K
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۹:۳۷:۱۳
بدبخت مردم...باید مجازات تابع وابستگی فامیلی و ...نباشد باید مجازات آنقدر سنگین باشد که کسی فکر جرم اختلاس نکند همانند چین...باید کلیه اموال اختلاسگران مصادره شود بدون توجه به مبلغ اختلاس ... (4497596) (alef-11)
 
یک شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۱:۲۶:۳۱
درود و سپاس بر قضاتی مثل آقای مقیسه ای که بدنبال احقاق حق و بیرون کشیدن اموال بیت المال از حلقوم این مفسدین اقتصادی هستند.هرکجای این مملکت قاضی خداترس و با انصاف و سالمی دیدیم باید دستش رو بوسید و مورد تشویق قرارگیرد هرچند که اجر و پاداشش نزد خدای بزرگ محفوظ است. (4498000) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.