نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 164411
حركت قطارهای مسافری شیراز- تهران روزانه شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۲۹
مدیركل راه آهن استان فارس با اعلام این كه یك قطار مسافربری با 10سالن با كیفیت بسیار بالا به حمل و نقل ریلی در مسیر شیراز – تهران و بالعكس پیوست، گفت: حركت قطارها در این مسیر روزانه شد.


مهندس مهرداد انصاری، روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سالن های قطار جدید 100در صد نو و از كیفیت بالایی برخوردار است و شامل دو نوع سالن با ظرفیت حمل 500 مسافر است.

 
وی با بیان این كه قطار جدید پنج سالن با ظرفیت هركوپه چهار نفر و ساخت كشورهای خارجی است، گفت: قیمت بلیت با توجه به كیفیت این سالن ها برای هر نفر مسافر 485 هزار ریال است.

 
مدیركل راه آهن استان فارس درباره قیمت پنج سالن با ظرفیت كوپه ای شش نفر كه از نوع پارسی و ساخت جمهوری اسلامی ایران است اظهار داشت: قیمت بلیت هر نفر مسافر در این كوپه ها 300هزارریال است.

 
انصاری با یادآوری این كه امكان سوار و پیاده شدن مسافران از ایستگاه های شیراز، سعادتشهر، صفاشهر، اقلید و آباده در محدوده جغرافیایی استان فارس وجود دارد، گفت: قطار جدید روزهای فرد از شیراز به مقصد تهران و روزهای زوج در مسیر بالعكس در حركت است.

 
وی گفت: قطار قبلی كه در این مسیر فعال بود نیز روزهای زوج از ایستگاه شیراز حركت خواهد داشت و روزهای فرد از تهران باز می گردد كه قیمت بلیت برای هر نفر مسافر این قطار 262هزاریال است.

 
وی با بیان این كه زمان حركت قطار از شیراز به مقصد مشهد مقدس همچنان روزهای چهارشنبه هر هفته است، ادامه داد:پیش فروش بلیت برای همه مسیرها از دوشنبه 23 مرداد برای فاصله زمانی یكم شهریور تا 10 مهر آغاز شده است.

 
انصاری در پاسخ به این سووال كه آیا مدت زمان رسیدن قطار جدید به ایستگاه مقصد نسبت به قطار قبلی تفاوت خواهد داشت، اظهار داشت:ازآنجا كه قطار در این مسیر به جزدریكصد كیلومتری كه با سرعت 90 كیلومتر در ساعت حركت می كند، با سرعت 120 كیلومتر در حركت است قطار جدید نیز در همان مدت زمان 15 ساعت این فاصله را طی خواهد كرد.

 
انصاری در ادامه با دعوت از شركت های خصوصی استان فارس برای سرمایه گذاری در بخش حمل و نقل ریلی بار گفت: با توجه به این كه این شركت ها و سایر افراد تا 21 شهریور برای شركت در مزایده 1200 واگن باری راه آهن فرصت دارند، به آنها توصیه می شود كه این فرصت را غنیمت شمارند.

 
وی گفت: این واگن های باری محدودیتی از نظر توزیع جغرافیایی ندارند و حتی در صورت استقبال شركت های استان، ممكن است آنها در مزایده خرید واگن های باری بتوانند همه 1200 واگن را خریداری و از منافع و مزیت های آن برخوردار شوند.

 
مدیركل راه آهن استان فارس با اشاره به این كه صادرات محصولات استان از طریق خطوط ریلی به كشورهای حوزه آسیای میانه ادامه دارد، گفت: بخش خصوصی هم اكنون در حال بارگیری سه قطار با كالاهای صادراتی نظیر سیمان و سرامیك به مقصد این كشورهای خارجی است.

 
وی با یادآوری این كه ایستگاه راه آهن شهرضا در محدوده مدیریتی و خدمات اداره كل راه آهن استان فارس قرار دارد، گفت: علاوه بر ایستگاه شیراز كه مبدا صدور كالاهای صادراتی از خطوط ریلی است، در آینده نزدیك ایستگاه شهرضا نیز به بارگیری كالاهای صادراتی خواهد پرداخت.

 
انصاری همچنین گفت: شهروندان می توانند از ساعت هشت صبح تا 18 و از طریق تماس با شماره تلفن های 1539 و 6210700 اطلاعات مربوط به برنامه حركت قطارهای راه آهن جمهوری اسلامی ایران به ویژه مسیر ریلی استان فارس را دریافت كنند.

 
مدیركل راه آهن استان فارس همچنین گفت:واگن خودروبر با ظرفیت حمل شش خودرو همچنان به قطار قبلی كه روزهای زوج به سمت تهران حركت می كند متصل است.

 
مدیركل راه آهن استان فارس گفت: مسافران حداكثر تا سه ساعت قبل از حركت قطار می توانند خودروی خود را تحویل دهند و پس از این مهلت زمانی، واگن خودروبر پلمب می شود.

 
انصاری بیان كرد:مسافران متقاضی استفاده از خدمات واگن خودروبر باید در زمان خرید بلیت شخصی خود یا خانواده شان، بلیت جداگانه ای برای خودرو خود تهیه كنند.
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۲۰:۲۱:۱۳
محصولات كشاورزي هم بخاطر حمل ارزان بايد با قطار حمل شود (920562) (moderator22)
 
نوید
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۲۱:۱۸:۴۵
چه فایده داره قطاری که 22 ساعت تو را است؟ (920607) (moderator22)
 
هموطن
Sweden
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۷:۵۸:۳۹
بلاخره بعد از 3 سال از افتتاح ظاهری به بهره برداری رسیده انشالله مبارکه (921029) (moderator22)
 
فرزاد
United States
۱۳۹۲-۰۱-۲۲ ۱۱:۴۵:۲۳
هفته ای یک بار حرکت به مشهد وتهران وبا22ساعت اصلا فایدهای نارد حیف این همه خرج وانتظار.واقعا..... (1228673) (alef-6)
 
مهدی
۱۳۹۲-۱۱-۱۸ ۱۵:۲۰:۴۰
از هواپیما ودرشگه بهتر است (1960683) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته