نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448038
اولین جلسه دستمزد سال۹۶ برگزار شد+ جزئیات
بخش اقتصادی الف، 4 اسفند ماه 95
در اولین جلسه دستمزد شورای عالی کار مقرر شد تا نتایج تحقیقات و تصمیمات گرفته شده در جلسات کارگروه تخصصی مزد به شورای عالی کار ارائه شود و مبنای محاسبه دستمزد سال آینده کارگران قرار بگیرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۷
ابوالفضل فتح الهی، نایب رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران در گفت وگو با ایسنا،‌ اظهار کرد: این جلسه با محوریت دستمزد سال ۹۶ و با حضور همه نمایندگان گروه‌های کارگری، کارفرمایی و دولت برگزار شد و نماینده دولت از مجموع کلیه توافقات صورت گرفته در هفت جلسه قبلی کارگروه تخصصی مزد و روند برگزاری جلسات گزارشی ارائه کرد.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد تا با توجه به روند رو به رشد جلسات کارگروه تخصصی مزد و توافق در خصوص تعیین صلاحیت مراجع رسمی آماری، جداول مربوطه استخراج و در جلسه هفته آینده شورای علی کار ارائه شود تا داده‌ها و نتایج به دست آمده در کارگروه تخصصی مزد را مبنای تعیین دستمزد سال آینده کارگران قرار دهیم.

نماینده کارگران در شورای عالی کار ادامه داد: با درایتی که معاونت روابط کار وزارت در برگزاری  و اداره جلسات ستاد مزد داشتند و نتایج جلسات که بر اساس یافته‌ها و پایه‌های علمی استوار است امیدواریم که خروجی جلسات به عنوان مبنای تعیین مزد قرار گیرد.

فتح الهی گفت: با توجه به آنکه همه گروهها بر افزایش قدرت خرید کارگران توافق دارند انتظار داریم که بند دو ماده ۴۱ قانون کار و توجه به سبد معیشت خانوارهای کارگری امسال مورد اعتنای بیشتری قرار بگیرد.

به گفته وی ارائه نتایج و خروجی جلسات کارگروه تخصصی مزد و مبنا قرار گرفتن آن برای تعیین مزد سال آینده نشان از اهمیت کمیته‌های تخصصی مزد دارد چرا که سالهای گذشته این اتفاق نمی‌افتاد.

این مقام مسئول کارگری در ادامه افزود: در این جلسه موضوعاتی نظیر مزد منطقه‌ای به دلیل وجود مشکلات عدیده از جمله مهاجرت نیروی کار از سوی گروهها رد شد و نماینده دولت نیز آن را نفی کرد چرا که لازمه اجرای چنین شیوه‌ای انجام کار کارشناسی بر مبنای مطالعات پژوهشی و تحقیقات میدانی است.

وی متذکر شد: در نخستین جلسه دستمزد شورای عالی کار، گروه کارگری پیشنهادات خود را در قالب کارگروه مزد ارائه کرد. کارفرمایان نیز به بیان مشکلات خود پرداختند و در نهایت مقرر شد تا در جلسه آینده شورا تصمیمات جلسه کارگروه تخصصی مزد را نهایی و جداول مربوطه را به طور کامل استخراج کنیم و به جلسه هفته آینده شورای عالی کار ببریم.

به گفته فتح الهی کارگران مشکلات کارفرمایان را به خوبی درک می‌کنند ولی حل مشکلات کارفرمایان از طریق دولت و در حوزه‌های دیگر باید انجام شود و دولت به وظیفه خودو در قبال کارفرمایان عمل کند.
 
کلمات کلیدی : دستمزد سال ۹۶+حدالق حقوق
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۰:۲۸:۲۹
من واقعا متاسفم براي اينكه اكثر تصميمات اساسي ما در كشور در دقيقه ٩٠ اتفاق مي افتقد و اين ناشئ از هر چه كه باشد تنها يك پيام را مي رساند و ان اينكه نيروي كار در كشور ما از أهميتها بسيار پاييني برخوردار است چرا كه حداكثر زماني كه براي تصميم گيري معيشت يكسال ان صرف مي شودتنها دو سه جلسه و ان هم در پايان سال است. (4171959) (alef-11)
 
ملت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۰:۳۲:۱۶
دوباره بحث های تکراری و امیدوارکردن کارگران و بعد هم کارخودراانجام دادن .بجای این همه جلسه و اتلاف وقت اگر امسال به همه کارگران بدون توجه به حقوق و مزایا یک رقم ثابت اضافه کنید این بهترین حالت ممکن است والا با درصد و بازی با ارقام فقط آن افرادی که حقوق بالا تری دریافت می کنند منتفع می شوند . دولت باید فکری به حال حقوق های زیر خط فقر بکند آنوقت است که می توان گفت عدالت پس از سالها اجراشده وراه آنهم همانگونه که درابتدااشاره شد می باشد . (4171966) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۱:۲۷:۳۴
بازهم تکرار جلسه های تشریفاتی و تکراری ودر نهایت 12 تا 18 درصد افزایش حقوق!!! (4172051) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۳:۰۳:۵۳
سلام واقعا راست میگوید (4172196) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۱:۵۹:۴۱
نه بابا. خبری از 12 تا 18 درصد نیست. امسال برای سال 96 قبلا 10درصد تصمیم گیری شده است. (4172088) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۳:۴۸:۰۲
می خای 300 درصد ببرند بالا این ته مونده شاغلین هم بیکار شند (4172264) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۰۲:۵۱
ای کاش کارگران یک نماینده مثل وزیر بهداشت داشتند تا از این فلاکت نجات پیدا میکردند. (4172389) (alef-11)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۰:۵۱:۳۶
در ایالات متحده امریکا حداقل دستمزد فدرال نزدیک 1300 دلار است و با توجه به اینکه به طور متوسط امریکا دو ونیم تا سه برابر گرانتر از ایران است (قدرت خرید ppp)

نتیجه: حداقل دستمزد باید بالای 400 دلار باشد یعنی یک ونیم میلیون تومان

شک نکنید که اگر با آلمان تطبیق دهیم بالاتر است

این چیزی است که شفاف و دقیق و علمی است که اگر به سایت بانک جهانی رجوع شود میبینیم که سرانه ناخالص داخلی ایران بر پایه قدرت خرید یک سوم امریکا است ولی به بحث تعیین دستمزد که می رسیم کوچکترین توجهی به این شاخص اصلی و بنیادی اقتصادی نمیشه (4173332) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.