توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506231
برگزاری دومین دوره راهنمایان سواد فضای مجازی
بخش دانش و فناوری الف،6 شهریور96
مدیر مرکز ارتقای سواد فضای مجازی سازمان فضای مجازی سراج استان فارس از برگزاری دومین دوره کشوری تربیت مربی راهنمایان سواد فضای مجازی در تاریخ ۷ تا ۱۰ شهریورماه سال جاری خبر داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۳
به گزارش خبرگزاری دانشجو، علیرضا فتاحی، مدیر مرکز ارتقای سواد فضای مجازی سازمان فضای مجازی سراج استان فارس از برگزاری دومین دوره کشوری تربیت مربی راهنمایان سواد فضای مجازی در تاریخ ۷ تا ۱۰ شهریورماه سال جاری با همکاری سپاه ناحیه ثارالله و دانشگاه علمی کاربردی استان فارس با حضور اساتید برتر استانی و کشوری در سالن شهید طهمورثی دانشگاه علمی کاربردی استان فارس خبر داد.

وی درباره اهداف این دوره گفت: هدف از برگزاری این دوره، آشنایی فراگیران با مبانی سواد فضای مجازی و رژیم مصرف رسانه، سواد شبکه‌های اجتماعی، امنیت کاربری، سواد بازی‌های رایانه ای، خانواده و رسانه‌های دیجیتال، تفکر خلاق و انتقادی، تکنیک اقناعی در فضای مجازی، تعامل سازنده در فضای حقیقی و مجازی، ارتقاء مهارت استفاده مناسب و مؤثر از رسانه در خانواده به‌منظور بهره‌مندی بیشتر از فرصت‌ها و پیشگیری از آسیب‌ها، توانمندسازی مخاطبان از طریق آموزش است.

فتاحی با اشاره به ضرورت پرورش مربیان و تجهیز آنان به دانش فضای مجازی، تأکید کرد: تقویت تفکر انتقادی و پرسشگری در مخاطب با‌توجه به گسترش جدی رسانه‌ها و فضای مجازی در دوره اخیر، ضروری به‌نظر می‌رسد؛ چراکه این مخاطب است که باید رسانه و فضای مجازی را مدیریت کند.

این پژوهشگر حوزه فضای مجازی ادامه داد: برای گسترش و ارتقای فرهنگ کاربری و سواد فضای مجازی، باید مربیانی تربیت کنیم که با جامعه، ارتباط مستقیم داشته و بتوانند مطالبی منطقی و علمی را به‌شکلی دقیق، صحیح و منسجم به مردم منتقل کنند.

وی افزود: اولین دوره استانی تربیت مربی راهنمایان سواد فضای مجازی با محوریت آگاه‌سازی و پیشگیری در اسفندماه سال گذشته با همکاری سازمان بسیج اساتید استان فارس و دانشگاه علمی کاربردی استان فارس اجرا شد.

فتاحی اضافه کرد: علاقمندان و مجموعه‌های مختلف می‌توانند جهت برگزاری دوره و یا حضور در این دوره‌ها به دفتر سازمان فضای مجازی سراج واقع در شیراز، خیابان خیام، کوچه ۱۲، انتهای فرعی اول مراجعه و یا با شماره‌های ۰۷۱۳۲۳۵۸۳۱۳ - ۰۹۱۷۳۰۱۰۶۸۷ تماس حاصل کنند.
 
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+سواد فضای مجازی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.