توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 237537
«آقای آدامسون»؛ اورس ویدمر، ترجمه محمود حسینی زاد؛ نشر افق
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۹
آقای آدامسون
نویسنده: اورس ویدمر
ترجمه: محمود حسینی زاد
نشر افق، چاپ اول ۱۳۹۳
شمارگان ۱۵۰۰ نسخه
۱۵۱ صفحه، ۷۵۰۰ تومان

فروشگاه اینترنتی شهر کتاب، این کتاب را تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل اینجا کلیک کنید.

****

درباره‌اش گفته‌اند: «یکی از موفق‌ترین و غافلگیر کننده ترین و نویسنده‌های سوئیس بعد از نسل ماکس فریش و فردریش دورنمات است.»

اورس ویدمر از نویسندگان پرکار و معروف آلمانی زبان سوئیس است که خیلی دیر به مخاطبان فارسی زبان معرفی شد و متاسفانه همزمان با ایامی که نشر افق ( پس از خرید رسمی حق نشر ترجمه فارسی رمان) در تدارک انتشار آن بود، دار فانی را وداع گفت.

رمان «آقای آدامسون» که از آخرین نوشته‌های این نویسنده پرکار محسوب می‌شود که به شیوه اول شخص روایت می‌شود؛ مونولوگی‌ست بلند که با حال و هوایی رئال و البته روایتی آمیخته به طنز از جشن تولد نود و چهار سالگی راوی شروع می‌شود و سپس به روزگار هشت سالگی او می‌رود.

رمان در واقع شرح برخورد غیر منتظره راوی در هشت سالگی با مردی با نام آقای آدامسون است که خاطرات خود را از آن، برای شنیدن نوه اش ضبط می کند. مردی که عجیب بودنش، در ابتدا حاصل حضور غیر منتظره اوست، اما به تدریج جلوه‌های فراواقعی او در قالب اعمال و رفتارش خود را نشان می‌دهد. سرانجام خواننده نیز همچون راوی به این نتیجه می رسد که قدم به دنیای مردگان گذاشته است.

درباره این کتاب بیشتر بخوانید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«آقای آدامسون»؛ اورس ویدمر، ترجمه محمود حسینی زاد؛ نشر افق