توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 60793
نظرات کاربران الجزیره درباره تظاهرات چهارشنبه
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ دی ۱۳۸۸ ساعت ۱۲:۰۴
در حالی که سایت اینترنتی شبکه خبری الجزیره با خودداری از نشر کامل اخبار، تنها تصویر و اخبار محدودی از تظاهرات عظیم دیروز مردم ایران منتشر کرد اکثر کاربران شبکه خبری سایت عربی الجزیره به ابراز احساسات نسبت به موضع گیری حکومت و ملت ایران در قبال آشوب ها و اغتشاشات طی وقایع اخیر و راهپیمائی پریروز مردم پرداختند. به نظر می رسد با وجود تلاش گسترده متحدین و مرعوبین آمریکا در منطقه تلاش حامیان خارجی فتنه برای تضعیف وجهه بین المللی ایران  در خاورمیانه به ثمر نرسیده است.

به گزارش الف برخی از نظرات منتشر شده کاربران به این شرح است:

محمد مصطفی: قافله می رود و سگ ها پارس می کنند
کسی که با خداست ، خدا با اوست و افرادی که فکر می کنند ایران خواهد لرزید یا چیزی شبیه به این، متوهمند. این انقلاب دائما انقلاب است و در حال حرکت و از هر یک از این انقلاب ها قوی تر خارج می شود و در هر مرحله غربال صورت می پذیرد و منافق از مردم و کسی که بر حق است جدا می شود و انقلاب اسلامی انقلابی تایید شده از سوی خداوند و مؤمنین است.

جمال ناصر - فتنه را شعله ور می کنند و فرار می کنند: کروبی و موسوی شبهات زیادی به دحلان فراری درفلسطین و گروه های جنایتکار آنان دارند که به ملت سختی فتنه و مشکلات ساختی را چشاندند تا انتخاب حماس توسط مردم بعلت فساد رهبران فتح را جبران کنند. بنابراین بر ایران لازم است که به نفاق بین المللی به رهبری شیطان آمریکایی و اسراییلی اجازه فعالیت ندهد و کسانی را که امنیت و آسایش کشور را تهدید می کنند به بازداشت کند تا حاکمیت محترم کنونی با حاکمیت سرسپرده که مورد رضایت یهود باشد و امنیت اسرائیل را تضمین کند جایگزین نشود.

فدائی اسلام- لبنان: در شادمانی عجله نکنید، کینه شما به برادرانمان دیرینه است. جمهوری اسلامی عزت ما و افتخار ماست و خالص ترین محبت هایمان برای آن است. خداوند آن را در مقابل حیله های شما و مزدوران آمریکا حفظ کند و تصمیم با ملت هاست و ملت ایران به انقلاب پیابند است، به کشورهای عربی ذلیل خودمان نگاه کنید که نزدیک تر ها ارجحند.

- دایناسورهای محکوم به انقراض، با ملتی که به آمریکا «نه» می گوید صادقانه سخن بگو که او شریف ترین مردم است. یکی از نظرات به دایناسورهای عربی اظهار محبت کرده است در حالی که آنان کسی غیر از خودشان را نمی شناسند و تو برای آنها از حشره هم کمتری. این دایناسورها دروغگو ترین مردمند و منافقانی هستند که رسول الله خبر آنها را به ما داده اند. و آنها سبب مصیبت در امت هستند. و تو با نظرت اهداف آنها که در مسیر آمریکاست تائید کردی در حالی که ادعا می کنی ایران دشمن اول است. دشمن واحد و اول آمریکا و اسرائیلند ، دایناسورهای محکوم به انقراض.

عبدالباسط از لیبی: نمی دانم چه اتفاقی در ایران می افتد اما گویا خداوند آنان را بدانچه خودشان در عراق انجام دادند(!) عقوبت می کند. اما ما مقابل فتنه بزرگی در ایران هستیم و مسلما غرب و اسرائیل با تمام قدرت تلاش می کنند چون آنان مقابل فرصتی تاریخی برای سقوط نظام و ویران کردن کل کشور هستند همانطور که در عراق این کار را انجام دادند، ما ملت هائی هستیم که قابلیت پذیرش استعمار را داریم همانطور که مالک بن نبی در زمان "خائن وطنی و وطنی خائن" گفت.

محمد: لازم است با مزدوران آمریکا و انگلیس برخورد قاطع صورت گیرد. خداوند جمهوری اسلامی و یاری گر یکه و تنهای قضیه فلسطین پس از آنکه سازمان های عربی آن را به ثمن بخس فروختند را از هر شرّی محفوظ بدارد. این آخرین تلاش های شیطنت هاست.

- از صنعا/ به کجا می روید، به کجا فرار می کنید؟؟؟ بسم الله الرحمن الرحیم، فعالیت اینها با حمایت خارجی جهت تضعیف امنیت و آسایش در ایران است. کسانی که حکومت ایران به زودی آنان را دستگیر خواهد کرد؟ کجا فرار می کنند ؟ آنان باعث اغتشاشاتی شدند که نتیجه آن از بین رفتن چندین تن شد. خداوند ما را علیه آنان و امثال آنان در هر زمین عربی و اسلامی حفظ کند و چه خوب وکیلی است خدا.

- از لبنان / قل جاء الحق: به خداوندی که جز او خدایی نیست،  جز منافق نیست آن کس که اکنون ادعا می کند از منافقین ناخرسند است، چیزی که از ایران اسلامی دیدم این است که همه این هزینه ها را به خاطر ایستادن در کنار ملت های مظلومی همچون عراق و فلسطین و لبنان می پردازد، در هر صورت این وقایع چشمها را کور نمی کند اما دلهای برخی را کور می سازد، و از خداوند می خواهم که تو را بر روی نفاق و تهمت هایت استوار سازد و هرگز هدایتت نکند چون امثال تو و مزدوران صهیونیستم لایق هدایت نیستید و از الجزیره تقاضا دارم این نظر را منتشر کند.

- بحرینی از بحرین: طرح های آمریکا قصد براندازی جمهوری اسلامی را دارد، به موسوی پول داده است تا فتنه بکارد، موضوع واضح است و چندان محتاج تفکر عمیق نیست، آمریکا و اسرائیل وقتی نمی توانند ملتی را شکست بدهند فتنه می کارند.

- سعید ناصر از مسقط عمان: تصور نمی کنم حکومت ایران سران مخالفین را دستگیر کند چون به مخالفین احترام می گذارد. برخورد حکومت ایران مثل حکومت مصر و سعودی نیست که اعضای مخالف را در زندان شکنجه دهد. ایران با مفاهیم صحیح اسلامی آشناست و بنابراین از غرب و آمریکا و موسسات ورشکسته آنها که به ساماندهی اهداف اغتشاشگران در ایران مشغولند، هرگز نمی ترسد. و در همین حال رفتار اسرائیل با برادران فلسطینی را ملاحظه کنید همچنانکه می توانید رفتار حکومت چین با مخالفان مسلمان خود را ملاحظه کنید. این ایران است ای بیچاره های عرب، از آن یاد بگیرید، که یاد بگیرند ماهواره های عربی و عبریتان.

 فلسطینی تا ابد ار آمریکا: سازمان ملل و اروپا می خواهد مردم حرفشان را در ایران بزنند اما در اسرائیل باید خون فلسطینیان ریخته شود و از حقوقشان عزل شوند و از سرزمینشان اخراج شوند و مهاجرنشینان صهیونیست بر تمامی زمین های فلسطینی ساکن شوند.

ابومعاذ از مصر: خداوندا شکرت! خداوندا فتنه آنها را تشدید بنما ، خداوندا از آنان انتقام بگیر و کودکانشان را همانطوری کن که در عراق بر سر برادران ما آوردند(!) ، خداوند ظالمان را با ظالمان هلاک کن، خداوند را کسی که چشمش کور است از گمراهی و شرک و دشمنی آنان با اهل سنت هدایت کن

رافضی از زمین خدا: عجیب است بعضی از عرب نماها نظرات کینه توزانه می نویسند که در آن هیچ مسئولیتی نیست. این کینه توزی بسیار عجیب است، می گویند ایران در امور آنان دخالت می کند اما آمریکا را فراموش می کنند و یادشان رفته که آمریکا چگونه آنان را مجبور کرده است بین مصر و فلسطین دیوار آهنی بسازند.

امین محمد عمر از هلند: غرب می خواهد خار در چشم ایران باشد اما نمی خواهد یک ذره کوچک در چشم اسرائیل باشد، و این غرض ورزی است که در اعتدال کجکی رخ می دهد.

علی از ایران / سلام علیکم و رحمة الله و برکاته ، برادران اهل سنتم را که فکر می کنن شیعیان نسبت به آنان اکراه می ورزند و در بعضی از نظرات چنین دیدم خطاب قرار می دهم و می گویم که ما شعیان از آنان بدمان نمی آید و نسبت به آنان خشمگین نیستم و این رای مردم و 99.9 درصد ایرانیان است. و از طریق الجزیره به شما نامه دوستی و صلح و اتحاد می فرست.

محمد عدین - کنترل از دست رفت: در حال حاضر دیگر معترضین نمی توانند بر روی توده های مردم سیطره داشت باشند، خارج نشین ها به نظام اسلامی اعتقاد ندارند اما معارضین داخل این را نمی گویند(!).خارج نشین ها می گویند جوانان متمول داخل ایران به آرزوهایشان در نظام ایرانی نرسیدند تا آنان را به سمت اموری که در اروپا در خانواده ها و تربیتشان گرفته اند خدایت کنند. اما اسلام برای ملت های پیشرفت نکرده و جاهل خوب است و ما دین نمی خواهیم ، چنانکه آنان می گویند. از خدا آمرزش بطلبید.

دشمن کینه توز و برادر نادان / حق آمد و باطل نابود شد
ای اعراب اتحاد غربی بیزانسی و عربی منافق و یهودی اسرائیلی ضد ایران اسلامی را بشناسید، این روزها مرا به یاد اتحاد مشابهی از اتحاد بیزانسی(غرب) و عربی قرشی(ابوسفیان) و منافقین مدینه(ابوعامل فاسق) و یهود جزیرة العرب، بر ضد رسول الله (ص) می اندازد. که این آیه قرآن کریم را در پی داشت : بدانيد شما نمى‏توانيد خدا را ناتوان سازيد! و كافران را به مجازات دردناك بشارت ده‏! راست گفت خداوند بلند مرتبه و بزرگ. پس بشارت باد بر شما ای ایران اسلامی، به بشارت قرآن و به پیروزی ان شاء الله و خداوند صاحب ظفر است و سلام بر شما و رحمت خدا و برکات او.

کینه آمریکائی بر امت اسلامی ، غرب با کینه هایش بمرید.
دست یافتن به قدرت علمی و فنی پیشرفته و همچنین وحدت، خط های قرمز غرب هستند، و سیاست غربی از جنگ های صلیبی یکسان است، و همین کار را برای به زمین زدن ملتی که نهضتی است و حرکت می کند به کار می گیرد. عرب باشد یا عجم، اسلامی باشد یا نباشد، سنی باشد یا شیعه، این اهداف جز برای پیشبرد استراتژی غرب نیست که می خواهد نقشه جهان اسلام را بکشند. و ایران به حق خواهد رسید و کینه توزان و حسودان با خشمشان خواهند مرد و خداوند صاحب ظفر است. از الجزیره متشکرم
 
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.