توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412523
مسکن مهری‌ها پاپیچ سیف شدند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۷
در روزی که رییس بانک مرکزی قصد داشت گفت‌وگویی را با اصحاب رسانه در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها داشته باشد تعدادی از متقاضیان مسکن مهر با تجمع در اطراف او نسبت به سود مشارکت که اخیرا بانک مسکن به آنها تحمیل کرده اعتراض کردند.

به گزارش ایسنا، امروز حدود ۲۰۰ نفر از متقاضیان فازهای مختلف مسکن مهر پردیس در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها تجمع کردند که اعتراض‌هایی نسبت به تاخیر در واگذاری، افزایش سهم آورده و افزایش وام داشتند.

یکی از متقاضیان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: من در فاز ۱۱ من متقاضی مسکن مهر هستم. از ابتدا سهم آورده ما قرار بود ۲۰ میلیون تومان باشد و ۲۰ میلیون تومان هم وام به ما تعلق گرفت. ۱۸ ماهه هم قرار بود واحدها را تحویل دهند، حالا سهم آورده را به ۲۹ میلیون و ۷۵۰ هزار افزایش داده‌اند و وام را به ۴۰ میلیون تومان رسانده‌اند.

 یکی دیگر از متقاضیان که مردی میانسال بود گفت: در روزهای اخیر بانک مسکن به ما اعلام کرده باید سود مشارکت پرداخت کنیم سوال من این است چرا ۱۸ ماهه مسکن را تحویل ندادند که حالا چنین درخواستی از ما داشته باشند.

یک خانم حدود ۴۰ ساله هم گفت: در سال ۱۳۹۱ در یکی از فازهای مسکن مهر پردیس ثبت نام کردم، واریزی خود را در مرداد سال ۱۳۹۲ به ۹۰ درصد رساندم که مجاز به انتخاب واحد شدم و ۱۰ درصد برای زمان تحویل باقی ماند.

او افزود: هم اکنون بعد از گذشت چهار سال نه تنها خانه ای تحویل نشده بلکه دومیلیون تومانی که درواقع همان ۱۰ درصد می‌شد را به حدود ۱۳ میلیون تومان رساندم، همچنین وامی را هم که 25 میلیون تومان بود به ۳۰ میلیون تومان و حالا به ۴۰ میلیون تومان افزایش دادم.

یکی دیگر از  متقاضیان گفت: ما حدود ۳۰ هزار نفر هستیم که دچار مشکلاتی در مسکن مهر پردیس شدیم، من در فاز ۱۱ ثبت نام کردم اما تا کنون هیچ واحدی به من تحویل داده نشده و بانک مسکن می‌خواهد سود مشارکت سه سال تاخیر را از ما بگیرد؛ سود مشارکت خانه‌ای که هنوز رنگ آن را ندیده‌ام.

 بنا بر این گزارش در حالی که معترضان در اطراف سیف تجمع کرده و شعارهایی سر می‌دادند، رییس کل بانک مرکزی از انتهای نمایشگاه سالن را ترک کرد.
 
کلمات کلیدی : مسکن مهر+سیف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.