توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 35692
لاريجاني: تك‌صدايي براي كشور مضر است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۷ ساعت ۱۶:۴۲
رييس مجلس شوراي اسلامي در ادامه‌ كنفرانس مطبوعاتي خود با بيان اين‌كه فضاي باز سياسي و بيان سلايق مختلف در جامعه بايد وجود داشته باشد، افزود: اما آداب اين فضا و بيان سلايق بايد رعايت شود، يعني نقد و بررسي بايد عالمانه باشد و نظرات مختلف نيز مطرح شود.

به گزارش ايسنا، دكترعلي لاريجاني با بيان اين‌كه بيان نظرات و سلايق با رويكرد تخريبي متفاوت است، گفت: نمي‌دانم چرا شما مساله را اين‌گونه ضيق كرده‌ايد كه اگر نمايندگان نظرات خود را مطرح كنند، اين موضوع به تخريب گفته شود، در حالي كه موضوع اينگونه نيست و آنچه كه در صحنه‌ي قوا مي‌بينيم گفت‌وگوهاي سالم از نظر كارشناسي است و بنا نيست كه از اين ظرفيتي كه ايجاد شده، اينگونه برداشت كنيد كه يك تك‌صدايي در كشور به وجود آيد، زيرا تك‌صدايي براي كشور مضر است.

رييس مجلس شوراي اسلامي، تاكيد كرد: بايد فضايي در كشور ايجاد شود كه افراد مختلف بتوانند نظرات خود را بيان كنند، ضمن آنكه نبايد از اين سخن رفتار تفريطي برداشت شود.

لاريجاني گفت: هميشه مقام معظم رهبري به نقد و بررسي دقيق سفارش كرده‌اند و اين فضاي آزاد فكري براي فربه كردن فكر در جامعه مفيد است.

وي در پاسخ به اين سوال كه طرح هدفمند كردن يارانه‌ها از نظر برخي كارشناسان تورم‌زاست و شما نيز عنوان كرده‌ايد كه طرحي كه تورم‌زا باشد، در مجلس تصويب نمي‌كنيد، نظرتان در مورد لايحه تحول اقتصادي چيست و آيا آن را تاييد خواهيد كرد يا نه؟ گفت: من رجال‌الغيب نيستم. در حال حاضر نيز كميسيون ويژه‌ طرح تحول اقتصادي اين طرح را مورد بحث قرار داده‌اند و در آن نظرات كارشناسان مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

رييس مجلس شوراي اسلامي، گفت: اكنون زود است كه چنين برداشتي در مورد طرح تحول اقتصادي داشته باشيم و فكر مي‌كنم اين طرح ابعاد مثبتي هم دارد كه بايد مورد توجه قرار گيرد. ممكن است نارسايي‌هايي هم وجود داشته باشد، اما بايد آن را در مجلس مورد بررسي قرار دهيم تا با آراي نخبگان و نظر قوي بررسي شود.

لاريجاني در مورد حضور رييس جمهور در روز چهارشنبه نيز، گفت: رييس جمهور در اين روز گزارشي از وضعيت اقتصادي كشور خواهند داد و همچنين لايحه تحول اقتصادي را ارايه مي‌كنند كه در معرض افكار عمومي قرار خواهد گرفت.
Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته