توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 223280
بررسی طرح انگشت نگاری از مسئولان اروپایی هنگام ورود به ایران
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۰
یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تلاش برخی نمایندگان برای تهیه طرح انگشت‌نگاری اتباع خارجی برای ورود به کشورمان گفت: این طرح به منظور حفظ عزت ملی ایران در دستور کار مجلس قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا؛محمد حسن آصفری در پاسخ به اینکه آیا این طرح مربوط به مسئولین خارجی است یا اتباع خارجی را نیز دربر می‌گیرد؟ گفت: این مساله بستگی به این دارد که طرف مقابل با ما چه برخوردی می‌کند. اگر ما ببینیم طرف اروپایی با شهروندانمان اینگونه برخورد می‌کند ما نیز چنین برخوردی خواهیم کرد.

او گفت: ما اعتقاد داریم که انگشت‌نگاری به هیچ وجه لازم نیست اما وقتی می‌بینیم اروپایی‌ها این چنین برخورد می‌کنند و این مساله نوعی بی‌ادبی است ما هم مقابله به مثل می‌کنیم.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی درباره سیاست‌های باز گردشگری و تاثیرات اجرای چنین طرحی گفت: منافع ملی ما در اولویت قرار دارند و ما نمی‌توانیم به خاطر اینکه چند توریست به کشورمان بیایند، عزت ملت ایران را نادیده بگیریم. عزت ملت ایران باید اولویت اول ما باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان بار دیگر گفت که این طرح در جهت منافع و عزت ملی ایران است و ما اعتقاد داریم اگر طرف مقابل از این کارها نکند ما نیز کاری نخواهیم کرد اما اگر آنها بی‌ادبی کنند ما هم مقابله به مثل خواهیم کرد.