نظر منتشر شده
۵۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452385
در گفتگو با الف مطرح شد:
رهامی:در مورد روحانی هنوز به قطعیت نرسیدیم/ دولت در ایجاد اشتغال و رونق بازار موفق عمل نکرده است /عبدی:اصلاح‌طلبان همه یکصدا خواهند بود/ازطرح نامزد پوششی استقبالی نشد
بخش سیاسی الف،19 اسفند 95
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۰
به گزارش الف، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری شاهد تکاپوی احزاب و جریانهای سیاسی برای معرفی نامزد مقبولشان هستیم  .هر چند تا کنون هیچ نامزدی از سوی هیچ جناحی بطور رسمی معرفی نشده است و همه چیز به آینده موکول می شود . به همین منظور خبرنگار الف به سراغ دو تن از چهره های اصلاح طلب رفته و در این باره گفتگویی انجام داده است که متن این گفتگوها بدین شرح است:
 
 
حجت الاسلام محسن رهامی، رییس کمیته انتخاب احزاب اصلاح طلبان در گفتگو با خبرنگار سیاسی الف، در مورد اینکه وعده های دولت از نظر اصلاح طلبان تا چه میزان تحقق یافته است، اظهار داشت: از نظر اصلاح طلبان بخش زیادی از وعده های دولت در زمینه سیاست خارجی، گشایش سیاسی، خروج از قطعنامه های که علیه ایران تصویب شده بود و فضای جنگ علیه ایران ایجادکرده بود، و کاهش و کنترل تورم موفق بوده ، رشد قیمت ها هم نیز امری طبیعی است و می توان نمره قابل قبولی به هر حال به دولت داد.
 
وی تصریح کرد: اما باید گفت که متاسفانه دولت در ایجاد اشتغال و رونق بازار چندان موفق عمل نکرده و بسیاری از کارخانجات که  تعطیل بوده کماکان تعطیل میباشد. همچنین در مورد کاهش فساد و اینکه اتهاماتی که در دولت قبل به وجود امد و متاسفانه مسائل و اتهامات اقتصادی زیادی ایجاد شده بود، تاحدی کاهش یافته است.
 
عضو شورای مرکزی انجمن مدرسین دانشگاهها ادامه داد:ولی ما فکر میکنیم که در سال 92 با توجه به شرایطی که کشور قرار داشت، روحانی انتخاب خوبی بود و پشتیبانی می کنیم و احتمالا کاندیدای ما نیز در سال 96 روحانی خواهد بود ومیخواهیم که انسجام به وجود بیاید و با چند کاندیدا وارد انتخابات نشویم.
 
وی درپاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا کاندیدای اصلاح طلبان در انتخابات روحانی خواهد بود یا فرد دیگری، افزود: در مورد این موضوع هنوز به قطعیت نرسیدیم چراکه اصلاح طلبی یک گفتمان است و حزب متمرکز نیست و طیف های مختلفی در آن وجود دارد که همگی جامع هستند لذا در مجموع جریان اصلاح طلب برای کاهش آسیب کاندیدای دیگری را معرفی میکنند و عده ای دیگر نیز اعتقاد دارند که ممکن است با مطرح کردن فرد دیگری تجزیه و تعدد آراء به وجود بیاید مانند همان اتفاقی که در سال 84 افتاد . مشخص نیست که اگر فرد دیگری را معرفی کنم آن کاندیدا به نفع اقای روحانی کنار بکشد، مگر اینکه روحانی از فرد مورد اعتماد خود بخواهد که با هم در انتخابات شرکت کنند.
 
رهامی ادامه داد: در شورای سیاست گذاری هم حزب وجود دارد و هم اشخاص اما در جبهه هماهنگی فقط حزب وجود دارد لذا نظرات با هم متفاوت است لذا ما داریم به یک جمع بندی هایی میرسیم که امکان دارد اصلا این جمع بندی تا زمان انتخابات طول بکشد، این نظر وجود دارد که فرد دیگری به جای روحانی معرفی شود ولی نظر اکثریت نیست. ما نشست های مختلفی داریم که امیدواریم به یک جمع بندی برسیم.
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا روحانی در انتخابات پیروز خواهد شد یا اینکه تنها رییس جمهور تک دوره ای خواهد بود، خاطرنشان کرد: به نظر میرسد که روحانی رقیب جدی در انتخابات ندارد در سال 92 که محروم آیت الله مهدوی کنی بودند اصولگرایان نتوانستند به اجماع برسند به نظر میرسد به دلیل فقدان آیت الله مهدوی کنی و نبود اجماعی در اصولگرایان در این انتخابات هم چنین موضوع روی بدهد و اقای روحانی نیز رییس جمهور باشد.

 
*وعده های دولت با دعا و شعار حل نمیشود/ وضعیت کشور در زمینه اقتصادی و اجتماعی مناسب نیست

عباس عبدی، تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی الف، در مورد اینکه به نظر شما میزان وعده های دولت تا چه اندازه از نظر اصلاح طلبان تحقق یافته است، گفت: اصلاح‌طلبان به طور طبیعی طیف متنوعی هستند و نمی‌توان گفت که در همه زمینه‌ها نظر واحدی دارند و لزومی هم به چنین وحدت نظری در همه امور نیست کافی است که فقط در موارد اساسی اشتراک نظر داشته باشند. با وجود این غالب آنان دولت را بطور نسبی موفق می‌دانند. هر چند وضعیت کشور بویژه در زمینه اقتصادی و اجتماعی مناسب نیست ولی وقتی می‌بینند که ادامه وضع دولت گذشته ما را به حالت امروز ونزوئلا در می‌آورد طبعا اوضاع خود را نسبت به چنان وضعیتی بسیار امیدوارانه می‌بینند. این به معنای نداشتن انتقاد نیست، که طبعا انتقادات گوناگونی هست و در مطبوعات هم به آنها اشاره می‌کنند. ولی انتقاد داشتن یک بحث است و ارزیابی کلی بحث دیگری است.

وی همچنین در مورد آرایش سیاسی اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: به نظر نمی‌رسد که اصلاح‌طلبان در زمینه انتخابات ریاست جمهوری دچار اختلاف نظری باشند. بنابر این همه یکصدا خواهند بود. ولی در باره شوراها نمی‌توان با قاطعیت ابراز نظر کرد. گمان می‌کنم باید در این مورد با تامل بیشتری اظهار نظر کرد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی در مورد اینکه وعده های دولت با شعار و دعا محقق میشود، افزود: اگر وعده‌های دولت‌ها با شعار و دعا حل شده بود که دولت پیشین، ایران را بهشت و بری از فساد و مظهر عدالت و برابری و رفاه و رشد اقتصادی کرده بود! نه این که شاخص بیشتر این ویژگی‌ها بدتر از دوره پیش از آن دولت شده باشد. ولی وعده‌ها را باید در پرتو امکانات و اهداف ارزیابی کرد.
 
عبدی در پاسخ به این سوال که آیا اصلاح طلبان دنبال كاندیدایی غیر از روحانی هستند، تاکید کرد: خیر، تا به حال در محیط‌های اصلی اصلاح‌طلبان نشنیده‌ام که ایده جدی در باره معرفی نامزد دیگری طرح شده باشد. حتی نامزدهایی که به نام پوششی طرح می‌شوند نیز مورد استقبال نبوده است.
 
وی در مورد جایگاه شورای سیاست گذاری با جبهه هماهنگی اصلاح طلبان و اینکه نظر کدامشان ارجحیت دارد، خاطرنشان کرد:طبیعی است که این دو در دو سطح گوناگون هستند. سیاستگذاری و اجرا دو شان متفاوت ولی در طول هم هستند. البته در سیاستگذاری نظرات مجموعه وسیعی از اصلاح‌طلبان لحاظ می‌شود به نوعی می‌توان گفت مباحث در سطوح میانی و بالاتر اصلاح‌طلبان بصورت گسترده‌تری در ظرف‌های گوناگون بحث می‌شود و جمع‌بندی آن نیز در سیاستگذاری رسمیت می‌یابد و در اجرا هم آن را هماهنگ می‌کنند. بنابر این ارجحیت معنایی ندارد و وجود هر کدام از این دو وجه برای سیاست‌ورزی لازم است.   
 
 
کلمات کلیدی : روحانی، اصلاح طلبان، انتخابات ریاست جمهوری
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۰۸:۵۱:۰۰
به نظر من که چیزی به اسم اصلاح طلب وجود نداره و هر دو جناح در حال حاضر یکی هستند فرقی نمیبینم (4194283) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۳:۱۶:۲۵
راز پویایی واقبال به رویکرد اصلاح طلبی همین گذشتن از منیتها برای پیشرفت ایران اسلامیست. (4194605) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۳:۳۹:۴۸
ربطی نداشت (4194633) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۵:۱۰:۱۶
کدام گذشت از منیت؟؟!!! ذکر زبان عارف در انتخابات ۹۴ رسیدن به قدرت بود هیچ کتمان هم نمی کرد صریح هم می گفت، حالا نیز اصلاح طلب و اعتدالی، فقط دنبال منیت حزب و جناحی هستند، (4194733) (alef-3)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۰۹:۱۲:۴۸
از روحانی حمایت می کنیم (4194321) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۹:۴۶:۳۸
بنده طرفدار اصلاحات هستم.ولی در شرایط فعلی روحانی بهترین گزینه است.و به نظر بنده خوب عمل کرده و شرایط را از حالت بحرانی خارج نموده .بهتره همه واقع بین باشیم (4194931) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۰۹:۱۵:۱۰
من مغازه دارم وبه عینه میبینم روحانی در بین مردم
خاطر رکود سنگین
بیکاری زیاد
وعده های عملی نشده 92
بی ثمری برجام

قطعا روحانی تک دوره ای است95/12/19 (4194328) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۲:۱۹:۴۴
من پسرم در مرکز شهر مغازه دارد، ماهی ۶ میلیون اجاره مغازه می دهد، تا ۱۱ شب هم در مغازه می ماند، اجاره مغازه را هم در نمی آورد و می گوید این چند سال بازار افتضاح است، همه از روحانی ناراضی هستند. (4194551) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۲۲:۳۴:۲۳
مقصر پسر جنابعالی و همه ماهایی هستیم که برای یک وجب جا اقلا 6میلیون اجاره پرداخت میکنیم (4195039) (alef-3)
 
حیدرعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۹:۲۵:۵۷
دیگه بازار نمی تونه در این دولت احتکارکنه و هرروز قیمتهاروبالابکشه. (4194920) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۰ ۱۰:۳۷:۱۰
منفي (4195385) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۰۹:۱۵:۴۳
هرکی بغیر از روحانی!! (4194329) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۷:۴۱:۵۶
مخالفم فقط روحانى (4194843) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۰۹:۱۷:۲۵
بی توجهی روحانی به رکود وحشتناک ،کار دستش خواهد داد (4194333) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۱:۴۲:۰۵
اون که خیالش راحته بیچاره ملت (4194496) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۰۹:۱۷:۵۳
به نظر من برجام از همه چيز مهم تر بود كه انجام شد. قدم هاي بعدي به تدريج برداشته ميشود و جهت ان، اگر دلواپسان بگذارند، صحيح است (4194334) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۱:۲۹:۳۹
برجام مدت هاست مرگ مغزی شده و فقط به زور حضرات تدبیر حیات نباتی داره!
تا حالا بالای صد بار نقض شده به سادگی هر چه تمام تر بدون کم ترین واکنشی از سوی ایران

برجام برای ما چیزی نداشت ولی برای آمریکایی ها و اسراییلی ها و عربستانی ها اینقدر آب و نون داشت که حتی ترامپ هم بی خیالش نشد. (4194480) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۲۲:۴۴:۱۸
فرجام برای ایران مثل چک بی محل شده (4195043) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۱:۴۴:۰۰
اگر متن برجام میخوندی متوجه میشدی برجام قدم روبه عقبه (4194501) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۰:۵۲:۱۸
روحانی نیازی به چند اصلاح طلب قرقرو نداره (4194449) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۱:۴۲:۵۴
خودش که بیشتر قر میزنه (4194497) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۶:۵۱:۵۸
غرغر (4194811) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۳:۵۰:۴۳
روحانی اصلا اصلاح طلب نیست . اصولگرایی است که معتدل تر از بقیه بود. و بین بد و بدتر انتخاب شده (4197485) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۱:۱۱:۱۵
درود بر روحانی. رای ما فقط روحانی (4194464) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۱:۲۹:۵۰
منفی (4194481) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۲:۲۷:۵۳
خودت را خسته نکن، با درود گفتن رای بیارد،
روحانی وقتی به کارگر ۸۰۰ حقوق میده، ولی برای یک وعده نهار هیئت دولت در کرج ۱ میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان از بیت المال مردم خرج میکند قطعا رای نمیاورد.
مردم آنقدر شعور دارند که این جفای به حقوقشان را تحمل نکنند. (4194559) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۷:۳۶:۵۴
یه جدول ساختگی وقتی ملاک ارزیابی و قضاوت باشه........عزیز من اسناد حسابداری اون شکل نیست که شما دیدی! (4194839) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۸:۳۶:۰۸
نفر بعدی هم بیاد حقوق جنابعالی از 800 تومن بیشتر نخواهد شد . (4194887) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۲:۲۷:۵۹
به نظر من که اصلا انتخابات ریاست جمهوری امسال را نمیشه پیش بینی کرد (4194560) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۳:۱۷:۱۳
روحاني راي خوبي مياره بالاي ٦٠درصد مردم تفاوت ها را مي فهمند (4194606) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۲:۳۰:۲۰
کاش یک رییس جمهور بیاد که درد مردم رو بفهمه، جوونا همه بیکارن، افسرده شدن از بیکاری فساد افزایش پیداکرده به خدا این ظلمه (4194562) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۴:۱۹:۳۶
چون مثل بعضی ها کاپشن کهنه نمی پوشد وریا کاری نمی کند، درد مردم را نمی فهمد؟. کسانی که در 2 سال ارزش پول را 350 درصد نابود کردند، درد مردم را نمی فهمیدند . کسانی که در 2 سال قیما مسکن را سیصد ویک شبه قیمت نان بربری را 1000 درصد کاهش دادند. اقایان اگر شما ماست را سیاه می بینید دلیل نمی شود ملت هم ماست راسیاه ببیند. (4194668) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۸:۵۷:۳۸
کسی که پول نهارش میشه پانصد میلیون تومن قطعا درد مردم رو نمفهمه (4194900) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۰ ۰۰:۵۴:۲۹
یک نفر بوده 500 میلیون پول ناهارش شده؟ چی بوده غذا؟ (4195146) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۲۲:۴۶:۰۵
گذشته ه گذشته است جنابعالی گزارش 4 سال دولت روحانی را بده (4195045) (alef-3)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۰۸:۳۷:۵۸
در عملکرد بد احمدی نژاد شکی نیست اما ما اجبار نداریم به خاطر اون به روحانی رای بدیم
قحط الرجال که نیست (4196922) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۴:۵۹:۲۵
بنده از طرفداران روحانی و از اصلاح طلبان دو آتشه هستم
بخاطر کارانه های نجومی به همکاران و اجحاف در حق کادر درمانی به روحانی رای نمیدم
واقعا دولت روحانی بهشت پزشکان بوده است بنابراین خود پزشکان به او رای بدن (4194712) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۵:۰۹:۴۸
من کارمند دولت هستم در سازمان خودمان از وقتی جناب آقای روحانی به قدرت رسیده است پارتی باز بیداد می کند قبلا بود ولی خیلی کمتر و مخفی الان آشکارا پارتی بازی میشود و مدیر می گوید دلم خواست به شما هیچ ربط ندارد . نمی دونم این نشانه نشانه چیست ؟ (4194732) (alef-3)
 
کارمند بانک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۵:۱۲:۲۱
من خودم و خانواده ام و تمام فامیل دوره قبل به دکتر روحانی رای دادیم ولی در این دوره یک رای را هم به ایشان نمی دهیم خیلی خراب کرد. (4194739) (alef-3)
 
عباسعلی چقازردی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۶:۱۹:۰۰
وضع ما کشاورزان را اگر ببینید برای ما گریه می کنید که روحانی، چه بر سر ما آورد. (4194787) (alef-3)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۸:۰۸:۲۷
هرکس علیرغم داشتن اطلاعات کافی درمورد شرائط فوق العاده خطرناک کشور درسال 92 به عملکرد قابل قبول دولت روحانی صرفا به خاطر مطامع سیاسی حمله کند خائن به منافع ملت ایران است. (4194860) (alef-3)
 
دضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۸:۲۷:۰۹
منم ریس جمهوری را دوست دارم که به فکر مردم باشد نه وضعیت کنونی (4194878) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۸:۲۷:۲۸
من به پروفسور جليلي راي ميدم.
امريكا دشمن ماست و ما بايد باهاشون دشمني كنيم تا پيشرفت كنيم. (4194879) (alef-3)
 
ف.خ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۸:۳۲:۴۹
یکی از عوارض جنبی کنترل تورم بناچار رکود اقتصادی است. (4194883) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۹:۱۴:۵۱
نیازی نیست شما به قطعیت برسید،ما مردم به قطعیت رسیده ایم و به ایشان رای خواهیم داد. (4194912) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۲۲:۴۷:۳۰
کدام مردم ، منظورت نجومی بگیران هستش (4195048) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۲۰:۲۴:۴۲
از کی اصلاح طلبان نگران معیشت مردم شده اند ؟ (4194956) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۰ ۰۱:۰۶:۲۲
نه اصلاح گرا، نه اصول گرا و نه احمدى نژادى ها و نه ...
فقط ما مردم يه درمانى براى دردمون پيدا كنيم (4195155) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۰ ۰۶:۴۴:۴۰
از همان موقعی که دولتهای ۹ و ۱۰ قیمت دلار را یکشبه ۴ برابر کردند و در واقع سفره مردم را ۴ برابر کوچکتر کردند. (4195209) (alef-3)
 
جبار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۰ ۰۹:۳۰:۳۲
شیرینی دوران رونق اقتصادی دولت اصلاحات هرگز از خاطره توده هایی[ که حافظه تاریخیشان مثل دلواپسان ضعیف نیست] هر گز نخواهد رفت. خاطره ی زیبای کاهش تورم 40 درصدی به 8 درصد در دولت اعتدالی مورد حمایت اصلاح طلبان از خاطره ی افراد منصف اقتصاد شناس هرگز نخواهد رفت. روحانی حق دارد شما را بیسواد خطاب می کند. آمار رسمی نشان می دهد که سه میلیون بیسواد درکشور وجود دارد.در پایان باید گفت:"خود شکن، آینه شکستن نارواست". یعنی در تخصص وزیر اقتصاد تورم شکن روحانی شک نکنید، سواد اقتصادیتان را بالا ببرید. یا روزنامه های معاند با دولت را کنار بگذارید و کاهش زیبای تورم را ببینید[ خصوصا کسانی که حقوقشان بالای 2 میلیون تومان است. سیصد سال عقب ماندگی اقتصادی را غیر منصفانه انتظار داشته باشید که دولت روحانی با برجام یا بی برجام در4 سال حل کند یک درخواست باندی جناحی است. لدواپسان عزیز تورم 20 درصد تحدیل می دادید، صفر درصد تحویل می گرفتید. این همه هجمه به دولت برای افراد اقتصاد شناس واقتصاد دان غیر قابل هضم است. (4195286) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۲۲:۴۶:۰۸
دولت امید (4195046) (alef-3)
 
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۲۲:۵۳:۵۹
همه کسانی که در اینجا خیلی طرفدار اقای روحانی هستند احتمال زیاد دارد که از

این دولت کیسه اندوخته اند وگرنه من آدم ناآگاهی نیستم و قطعا" این دولت کاری

برای مردم نکرده است

امیدوارم آقای روحانی ابتدا بفکر کارهای برادر خود باشد و سپس از مردم نیز

عذرخواهی کند (4195052) (alef-3)
 
محمد رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۲۳:۰۰:۴۲
برخی کارمندای سازمان ها یی مثل شهرداریها و شرکت نفت و گاز اداره برق و دارایی و بانکها و گمرک چرا باید دو سه برابر حکم ریالیشون دریافتی داشته باشند!؟ چرا بادی این سازمان ها به کارمنداشون اخر سال 10 میلیون پاداش بدند!؟
چرا باید یه کارمند شهرداری 4 پنج میلیون بگیره...چرا باید کامند گاز 5 میلیون بگیره چرا یه کامند نیروی انتظامی یک و هشتصد بگیره!؟
چرا باید پول بیت المالی که می گیرند به جای واریز به خزانه دولت میریزند به حساب کارمداشون... چرا باید خلاف صریح قانون خدمات کشوری که پرداختی بیش از 50 درصد پایه حقوق در هر ماه رو ممنوع کرده عمل می کنند و هیچ کس بهشون هیچ چیزی نمی گه!؟ سازمان های بازرسی و نظارتی الان اینجا کجا هستند!؟ دولت محرتم چه کرده مجلس و قوه قضائیه چی!؟

چرا کارمدای ادارت دیگه مثل نیروی انتظامی ارتش دادگستری و غیره جزو مشاغل سخت و امنیتی هستند دریافتی هاشون کمتر از هشداری و بانک غیره هست...کجای این عدالته...

وقتی شما بین سازمان های خودتو تبعیض قائل هستید و نمی تونید اونجا عدالت برقرا کنید چطور می خواید مشکلات دیگه مثل مسکن و اشتغال و تحریم و غیره رو حل کنید!؟ (4195057) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.