نظر منتشر شده
۲۶۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 46898
مستند تبليغاتي ميرحسين موسوي
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۸۸ ساعت ۱۰:۳۳
  برنامه‌های انتخاباتی نامزدهای انتخابات - 7

مستند تولیدشده توسط ستاد موسوی
الف برنامه‌های سخنرانی‌، گفتگوها و مستندهای تولیدی ستادهای انتخاباتی همه نامزدها را برای نقد و تحلیل خوانندگان، پس از پخش از تلویزیون منتشر می‌کند.لطفا این برنامه‌ها را نقد کنید. کامنت‌های صرفا "تبلیغاتی" چندکمله‌ای همانند "نامزد مورد نظر من پیروز است"، "نامزد رقیب حتما شکست می خورد" و ... منتشر نخواهند شد. الف از نظرات تحلیلی استقبال می‌کند.

 

ببینید:
قسمت اولقسمت دومقسمت سوم

دانلود 
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۰:۴۱:۰۷
برای طرفدار های آقای موسوی متاسفم که ایشون حتی جرات نکرد یه تصویر از این افراد توی آزادی پخش کنه به این میگن ریاکارانه چون افراد بد حجاب توهین ها وکارهایی که صورت گرفت نشان داده نشد ولی تمام زن ها توی این مستند محجبه بودند که برای رای جمع کردن بود چون میدونه اکثریت مردم ایران مذهبی هستند (127378)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۱۲:۰۰
اكثريت رو توي خيابونها داريم مي‌بينيم! شماهمسرت چادري است؟ (127501)
 
مهدي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۴:۳۲:۲۹
افرادي كه در محيط نزديك شما هستند لزوما اكثريت نيستند. به طريق مشابه شما يك نفر با حضور در نماز جمعه مي تواند بگويد 99 درصد خانم ها چادري اند كه معلوم است نتيجه درستي نيست.
ضمن آن كه آقا محسن گفته مذهبي و نه چادري (127627)
 
هموطن
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۹:۳۴:۲۳
بعضي از كانديدها چنان تعريفي از زمان خودشون ميكنند كه فكر ميكنند تمام كارهايي كه كردند شامل مرور زمان شده و كسي آن دوران را بخاطر نخواهد آورد. بطور مثال آقاي موسوي از اميد كارگران به زندگي در دوره هشت ساله ايشان و اينكه حتي قيمت سيگار در زمان ايشان ثابت و نازل بوده و داستانهايي از اين قبيل. من اون دورانرو خوب بخاطر ميارم, چون خاطرات بچگي و نوجواني هميشه در ذهن يك انسان حك ميشود. برگرديم به سالي كه نيمه دوم نخست وزيري ايشان شروع شده بود. در آنزمان قيمت يك شلوار جين ادوين سه خط در بازاركويتي ها و چرچيل 4 هزار تومان, شلوار جين ادوين معمولي سه هزار تومان, يك شوار جيبدار ارتشي آمريكايي پنج هزاز تومان, يك قوطي پپسي واردتي صد و بيست تومان و ... البته بوتيك هاي بالاي شهر كه جاي خود را دارند. اين در حالي بود كه حقوق يك كارگر ساده چيزي نزديك به دو هزار تومان در ماه بود آنهم در قسمت بالاي شهر تهران. يعني حقوق يك كارگر ساده چيزي به اندازه قيمت چند قوطي پپسي بود. پدر بنده سيگار بهمن ميكشيدند. قيمت اين سيگار از بيست تومان به صد و بيست تومان رسيده بود و پيدا هم نميشد. قيمت دولتي سيگار جديدي به نام تير هفت تومان بود كه آنهم فقط به صورت آزاد پاكتي پنجاه تومان در دسترس بود. احتكار كلمه اي بود كه تا قبل از ايشان به گوشي كسي آشنا نبود. از بقال گرفته تا پارچه فروش همه و همه اجناس را احتكار كرده و بعد به چندين برابر قيمت و به صورت آزاد به مشتريان خود ارائه مينمودند. حتي اجناس كوپني مثل گوشت و روغن و تخم مرغ به صورت اتفاقي و در زمانهاي نامعين و در صفوف طولاني به مردم عرضه ميشد.
صدا و سيما تنها يك يا دو كانال تلويزيوني داشت كه آنهم چند فيلم قديمي دستچين شده را به همراه چند كارتون به طور تكراري و مرتب پخش ميكرد. بطور مثال فيلم هاي نورمن ويزدم, لورل هاردي, بينوايان به طور دوره اي و همزمان در سينماها و تلويزيون دوباره و دوباره پخش مي شد.
جمعيت كشور چيزي در حدود نيمي از جمعيت حال كشور بود. نه اينترنتي بود و نه اينهمه پل و جاده و استاديوم ورزشي و اينهمه بريزو بپاشهاي امروز. زيرساختهاي آنروز كشور شايد به سي در صد زيرساختهاي امروز كشور نميرسيد و به همين ترتيب ميزان هزينه نگهداري آنها.
گشت ارشاد امروز فرشتگاني در مقابل گشت ارشاد آنروزها ( گشت ثارا... و ديگر گشت ها) هستند.
جالب است بدانيد كهبر اساس قيمت طلا درآمدهاي نفتي در دوره اول نخست وزيري آقاي موسوي چيزي بين نيم تريليون دلار تا هفت صد ميليارد دلار (معادل دو و نيم برابر در آمد فعلي دولت نهم) و در دو دوره نخست وزيري آقاي موسوي چيزي بين يك تريليون دلار تا 1.4 تريليون دلار بوده است.
بالاترين ميزان مهاجرت به خارج از كشور در دوران آقاي موسوي صورت گرفت.
همانطور كه ميدانيد در زمان طاغوت ما بزرگترين خريدار اسلحه از آمريكا و قدرت اول نظامي در منطقه بوديم.
آقاي رضايي اخيرا تاكيد فرمودند قرار بود كه از آمريكا سلاح بخريم كه آنهم منتفي شد و ما بدون هيچ كمكي از خارج جنگ را به پيش ميبرديم.

سوال اينجاست كه اين ثروت افسانه اي به بهانه جنگ به جيب چه كساني رفته است و آقاي موسوي اين ثروت افسانه اي را خرج كجاي كشور كرده اند؟ (128179)
 
میثم
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۰۱:۰۷:۵۱
1- دستاوردهای دوران امام خمینی را زیر سوال نبرید.

2-آن زمان صفا و مروت و فتوت بود. راستی می دانید جوانمردی به چه معناست؟

3- بوی امام و نفس شهیدان عطر مسیحایی داشت که با آن امیدوار وارد جامعه می شدیم و شاکر سر بر بالین می گذاشتیم.

4- اگر بر سر منافع اقتصادی و قدرت دنیوی با آقای موسوی مشکل دارید با خودتان و قضاوت نهایی با مردم در پای صندوق رای اما حق ندارید بهترین دوران 100 سال اخیر سرزمینم را به تمسخر بگیرید.

5- وای بر کذب گویان وای بر کذب گویان (128429)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۲ ۰۷:۳۳:۵۶
ميثم جان ،خدا لعنت كند هركس دستاوردهاي زمان امام عزيزمان را زير سؤال ببرد . ولي صحبت بر سر كم كاري و يا بد كاري يك عده است. ببين عزيزم چه كساني اين الفاظي كه گفتي مانند فتوت و جوانمردي و هزار لفظ زيباي ناگفته را كمرنگ كردند ؟ اگر كسي نگويد هاشمي و سپس خاتمي و حالا هم كه احمدي نژاد خواست ارزشها را زنده كند همينها با او مخالفت كردند و اخيراً هم چماقي بنام مير حسين 88 را بر سرش ميزنند ، بايد به او گفت كه يقين كردم اين كلماتي كه گفتي كاملاً از بين رفته و جاي آنرا بي انصافي گرفته است. ضمنا اگر اندكي جوانمردي هست بگوييم كه در كدام سمت منافع اقتصادي هست ؟ سمتي كه هاشمي هست يا هر سمت ديگر مقابل او؟ (129953)
 
هموطني ديگر
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۱۰:۱۹:۴۲
دوست عزيز خوب نوشته ايد ولي در آن حافظه نوجواني شما هست كه ما در جنگي بوديم كه تمام دنيا يك طرفش بود و ما در طرف ديگر؟
حتي نفت از ما نمي خريدند و اگر مي خريدند به قيمت مفت بود.
به نظر شما حالا كه نفت رو به قيمت خيلي بالاتر فروختيم و شلوار جين از تركيه خريديم خيلي خوشبختيم؟! برنج از پاكستان و هند. ميوه هم كه در هر فصلي هر چه بخواهيم هست فقط بالاي كيلويي 2000 تومان. آيا فكر كرده ايد كارگر ساده اي كه ماهي 350 هزار تومان درآمد دارد بچه اش دلش ميوه اي بخواهد كه پدر نمي تواند بخرد چه زخمي به دل هر دوشان مي زند.
---
نفت هر بشكه 5 برابر شد تورم 2 برابر يعني قدرت خريدمان 5 برابر كه نشد هيچ 2 برابر بدتر شد! (128347)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۱۱:۵۲:۳۹
خانم های چادری معمولا در خیابان ول نمیگردند
برای همینم کم دیده میشن
حتی اگر هم شاغل باشن که خیلیاشون هستند، صبح میرن سر کار عصر هم میرن خونه (129018)
 
۱۳۸۸-۱۰-۲۸ ۰۰:۱۷:۳۶
من زن ندارم
D: (277722)
 
آریو شمس
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۱۳:۵۱
عابروی حرفه ای مجید مجیدی با ساخت این فیلم رفت (127504)
 
علي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۵۷:۱۳
عزيز دلم خدا آبروي كسي را نبرد . عابرو كه بي معني و نشاندهنده ميزان عمق معلومات نويسنده! (127557)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۲۲:۳۲:۳۴
موسوی آدم عابرو داریست قدرش را بدانید ولی کاش آبرویش را خرج نمیکرد (129733)
 
رامين
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۵۷:۲۶
دوست عزيز آبرو را باع نمي نويسند (---) (127555)
 
حمید
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۸:۱۳:۵۹
با پخش این فیلم پیش دوستانم سرخورده شدم . این خانمی که از وضعیت اعتیاد بچه اش گلایه می کرد یک بازیگر تئاتر بود . مهندس چرا با هوادارانت این کار را کردی . اون جانباز چقدر مصنوعی نقش بازی کرد و تو مهندس چقدر مصنوعی از بکار بردن لفظ دکتر انتقاد کردی. مهندس به خدا اگر خودت نباشی این مردم تنهایت خواهند گذاشت بیا خودت باش . چرا نقش بازی می کنی . ما تو را برای این نمی خواهیم که به جای زیر انداز روی علف بشینی و غذا بخوری . ای کاش خاتمی تو می آمدی تا اینگونه ما شرمسار نمی شدیم . مهندس با این حرفها و رفتارش در مناظره با احمدی نژاد گاف های زیادی خواهد داد . تو رو به خدا یه جوری ایشون رو راهنمائی کنید . 2 تا برنامه اقتصادی براش ارائه بدین . با هرکی صحبت می کنم میگه مهندس با نرخ بهره بانکی چی کار میخواد بکنه . با سهام عدالت و خصوصی سازی چی کار میکنه . و دهها مورد دیگر. (128074)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۲۲:۲۱:۰۵
مخالف ها با چی مخالفند؟ادبیات فارسی؟ (128313)
 
هادی رجبی
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۲۲:۲۹:۱۱
یه سوال دارم:
اگه میر حسین یک ماه پیش از دنیا رفته بود برنامه های صدا وسیما و روزنامه های مخالف امروز ایشون براش چی مینوشتن؟
لطفا جواب بدین (128318)
 
معلم دانشگاه
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۵۸:۴۴
سلام به همه و با تشكر از الف

بايد بگويم فيلم خوبي بود ولي از مجيدي انتظار بيشتري ميرفت. ضمنا كاراكتر آقاي موسوي خيلي شعاري و هيجان زده و كاريزماتيك نيست و لحن آرام و كند و پيرمردي اش باعث شده بود اين فيلم فضاي هيجان انگيز مورد انتظار را نداشته باشد.
مجموعا اميدوارم در فيلم بعدي جبران شود و بخصوص موسوي عزيز براي مناظره كمي هيجان انگيزتر و جوانانه تر و شاداب تر باشد. (127560)
 
shahrzad
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۳:۰۵:۳۰
آبروي ما هم با سواد شما رفت! (127570)
 
عبدالله ايراني
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۸:۰۸:۳۸
آبروي شما هم با اين غلط نويسيت رفت (128065)
 
داریوش
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۱۱:۱۱
با این نظر صددرصد موافقم (127780)
 
ولائي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۴۷:۲۶
ميرحسين در اين فيلم رياكاري و مردم‌فريبي را از حد گذرانيد و نشان داد كه پس از بيست سال قعود و گوشه‌نشيني كه نماد مسلم تحجر است، حاضر است براي بازگشت به قدرت هر وسيله‌اي را بيازمايد. از دروغ و تهمت و تخريب گرفته تا رياكاري و فريب مردم؛ در خيابان‌ها به گونه اي خود را نشان دهد، در سخن‌راني‌ها به گونه‌اي و در تلويزيون به گونه‌اي ديگر...
خوب بود از ادعاي اصلاح‌طلبي خود اندكي بيش از تصوير 2 ثانيه‌اي خاتمي را نشان مي‌داد و از ميان حاميانش جز خانواده شهدا و مذهبي‌ها، ديگراني را نيز مي‌ديديم و جز ديدارهاي فرصت‌طلبانه اش با علما، ديدارهايش با چهره‌هاي پوپوليستي را نيز به تصوير مي‌كشيد تا خداي نكرده تصوير ناقصي از شخصيت ايشان به مردم منتقل نشود!
آدم مي‌ماند كه بايد به آن انقلابي دهه 60 رأي دهد، يا آن متحجر گوشه‌گير 20 سال اخير يا اين ميرحسيني كه عملكرد گذشته‌اش را نفي و به دروغ گوشه‌نشيني‌اش را توجيه كرده و شعارهاي متفاوت و متناقشي را مي‌دهد و هر روز به رنگي درمي‌آيد تا تمام اقشار را به كثيف‌ترين شكل بفريبد و رأي بسازد!
جداي همه خوبي‌ها و بدي‌هاي او، غرق شدن او در قدرت‌طلبي - به گونه‌اي كه به هر وسيله‌اي براي آن دست يازيده - و در نتيجه زيرپا گذاشتن اخلاق - با وجود تمام ادعاها - دليل محكمي است كه ديگر به ميرحسين نينديشيم... (127885)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۷:۵۶:۱۹
حرفت كاملا درسته دوست من. ايشان ميدونند كه غيرمذهبي ها و ضدانقلاب اگر راي بدن چشم بسته به ايشان راي ميدند زيرا سابقه همكاران ايشان را يادشان هست لذا نيازي به جلب آنها در اين فيلم نبوده اما با اين رياكاري بزرگ و مشمئز كننده خواسته تا راي مردم عادي و مذهبي هاي معترض به دولت را به دست بياره ولي الحق كه خراب كرد. بنظرم بسياري از كساني كه در راي دادن به ايشان در شك بودن حالا مطمئنا راي نميدند. (128043)
 
حميد
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۱۵:۴۴:۲۷
بعضي وقتها مواظب باشيم وقتي در مورد كسي حرف ميزنيم شايد غير مستقيم به شعور مليونها ايراني داريم توهين ميكنيم پس كمي مراقب كلماتتان باشيد. (129395)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۲۲:۲۸:۰۵
به این ریاکاری لحجه ترکی ساختگیش را هم اضافه کنید
باید تاسف خورد از این بازیهای بی معنی
آقای موسوی اگر خودت بودی به خدا بهتر بود (129730)
 
فرهاد
۱۳۸۸-۰۳-۱۴ ۱۵:۴۱:۴۵
برادر ما كه مي دونيم اين بي حجاب ها از كدوم طرف تغذيه مي شن.

سياست كارناوال راه انداختن و حجاب برداشتن، ديگه قديمي شده. بريد يه ترفند ديگه پيدا كنيد.

خود من بسيجي اي رو مي شناسم كه ... (لا اله الا الله).

الف جان بذار صداي ما هم برسه، سانسور نكني. ممنون. (134085)
 
حسین
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۰:۴۳:۲۰
در بخش اول فیلم آقای مجیدی سعی کر د تا کشور را سیاه جلوه دهد تصویر سیاه پشت مهندس موسوی گواه این موضوع است. در انتها نیز ایشان با استفاده از آهنگ های ملی سعی در زنده کردن اید در دل ایرانیان داشت.
آقای موسوی در این فیلم خود را اصلاح طلب نشان نداد و سعی کرد خود را بیشتر یک آدم انقلابی نشان دهد و خود را از آنان جدا نشان دهد. (127382)
 
جویای حقیقت
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۷:۱۵:۵۲
با سلام. کسانی که فیلم دیشب را دیدند آنرا در امتداد برنامه اول میرحسین دیدند که هدف آن تخریب دولت و عوامفریبی بود. آقای میرحسین از سید بزرگواری مانند شما انتظار نمی رود پس از 20 سال سکوت، برای رساندن افراد به قدرت همه اخلاقیات را زیر سوال ببرید! چند سوال در مورد فیلمتان دارم:
1- آیا در زمان شما و دولتهای پر مدعی بعد همه کشور آباد و آزاد بود و همه راضی و در رفاه کامل؟! که شما با استفاده از بازیگر و چند نفر دیگر مشکلات را بزرگنمایی می کنید.اگر احمدی نژاد مصاحبه مخالفان شما در زمان نخست وزیری را پخش میکرد شما چه میکردید؟
2- وقتی اعضای ستادهای شما با استفاده از بودجه غیر نفتی که از آستینتان بیرون آمده در رفاه کامل میباشد. آیا غذا خوردن شما در ظرف یکبار مصرف و بصورت کاملا مظلومانه در بیابان چیزی به جز ریاکاری میباشد؟
3-شما چرا آن دختران بی حجاب و پسران با آرایشهای ماهواره ای را که در ستادتان فعالیت می کردند نشان ندادید؟ چرا فقط چند خانم چادری؟ شما که اکثرا با خانمتان پشت تریبون می نشینید و جرات تنها نشستن را ندارید چرا آن فیلمهای دوتایی را پخش نکردید؟ میترسید مردم مذهبی ایران به شما رای ندهند؟
4-شما چرا فقط چسبیدید به بزرگنمایی مشکلات این دولت؟ مگر شما خودتان حرفی برای گفتن ندارید؟ برنامه خود را ارائه دهید. این برای بینندگان مهم تر است.
و .... ....که مجالی برای گفتن نیست. (127954)
 
علیرضا.محمودی
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۰:۴۵:۳۶
بسمه تعالی
این فیلم متناسب باکرداروخلقیات مهندس موسوی تدوین شده بودوبه معنای واقعی مستندبود.دراین مستندآقای مجیدی تمام زوایای نگرشی آقای میرحسین رابه تصویرکشیده است.صداقت وصمیمیت درآن موج میزندوبایدپذیرفت این مستندپاسخگوی بسیاری ازسئوالات مردم شریف ومتدین ایران بود.ضمن اینکه بیننده بهیچوجه ازدیدن فیلم خسته نمیشد.جملات گزینش شده توسط اقای مجیدمجیدی نشان ازشناخت خوب ایشان ازتفکرات و علائق وآرمانهای مهندس موسوی دارد. (127383)
 
صابر
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۰۸:۳۰
حیف که زود رسوا شد و سایتها نوشتند:
یکی از صحنه های این فیلم زنی که سعی داشت خود را به خودروی حامل میرحسین برساند در نهایت با ورود به جمع میرحسین و نزدیکانش با گریه و زاری از وضعیت مواد مخدر و اعتیاد گلایه کرده و دست به دامان مهندس موسوی برای حل این مشکلات شد. گریه های این زن و نوع بیان مشکلات و مصائب فرزندش از احساسی ترین لحظات این فیلم انتخاباتی بود.
طبق بررسی های به عمل آمده مشخص شد که این زن نه یک شهروند درد کشیده که یکی از بازیگران صدا و سیمای مازندران بوده است که با هماهگی قبلی و با سناریویی از پیش تعیین شده به اجرای برنامه خود پرداخته و نقش عمده ای را در واقعی جلوه دادن فیلم انتخاباتی میرحسین موسوی ایفا کرده است. (127494)
 
مختاری
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۴:۰۲:۰۲
یعنی میفرمائید چنین مشکلی در جامعه وجود ندارد!؟ (127611)
 
ناصر
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۰۹:۰۱:۲۳
دوست عزيز چنين مشكلي وجود داردولي در دولت نهم به وجود نيامده كمااينكه آب و برق خوزستان و بيكاري هم در اين دولت به وجود نيامده بلكه سهم دولتهايي كه موسوي از آنها حمايت مي كند در اين نابساماني ها 16 سال است چگونه است كه در آن سالها احساس خطر نكرده اند به جاي فراافكني پاسخ بدهيد دوست عزيز (128619)
 
دوستدار واقعیت
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۲۲:۰۵
من هم از لحن صحبت و حرفهایی که او میزد کاملا متعجب شده بودم. معلوم بود او خیلی دیالوگش را تمرین کرده بود. (127669)
 
حامد
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۷:۵۶:۲۸
تفاوتي توو اصل موضوع نمي‌كنه. سينمايي يا مستند، حاكي از واقعيته! (128045)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۴۱:۵۶
قضيه اين بود كه انگار طرفدارهاي ميرحسين گفته بودند اون دو تا جوان موتور سوار بازيگرند، اينها هم روز بعدش گفتند اين يكي بازيگره. اصلا خدا رو شكر، مگه بده توليد اشتغال مي كنند، الكي فقط حرف نمي زنند، عمل هم مي كنند (127704)
 
رضايي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۰۶:۰۲
دوست گرامي،
سعي کنيد در اين چنين مواردي وقتي مي فرماييد بررسي هاي به عمل آمده حتما منابع اين بررسي ها را هم بفرماييد.
از ديشب ساعت 22 تا امروز صبح ساعت 11 که شما اين تئوري را ايراد فرموديد چه کسي وقت بررسي اين موضوع را داشته؟
در صورت امکان منتظر اعلام منابع و به خصوص مشخصات اين بازيگر هستيم . (127762)
 
عبدالله ايراني
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۸:۱۲:۲۳
آقا صابر مثل دولتيها حرف ميزني.طبق بررسيهاي به عمل آمده! شما نظر خودت را بده به اينو اون چيكار داري؟ (128071)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۸:۳۴:۴۸
nدو نفر هم در فيلم احمدي نژاد بازيگر بوده اند (128102)
 
هادی
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۱۲:۱۰:۲۱
فرض کنید که اون زن بازیگر بود
چند تا چند صد تا چند هزار تا مادر براتون بیارم که با این مشکل دست به گریبان هستند چند تا جوون تو جامعه ما در روز داره به مواد مخدر رو میاره؟
این صحبت ها که می شود آدم فکر می کنه که بعضی ها حاضرند برای تخریب رقیب جامعه رو وارونه جلوه بدن.. و وانمود کنن همه مشکلات حل شده و نه اعتیاد هست و نه بیکاری! (129064)
 
مهدي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۲۳:۴۱
وقتي فيلم را ديدم به واقعي بودن درددل زني كه از گسترش اعتياد گله داشت شدشدا مشكوك بودم.
امروز معلوم شد بازيگر صدا و سيماي مازندران است.
http://www.jahannews.com/vdcjtvei.uqetozsffu.html

در حالی که سازنده فیلم انتخاباتی میرحسین موسوی ادعاکرده که در ساخت این فیلم از تصاویر و فیلم های موجود استفاده شده و هیچ گونه دخل و تصرفی در تصاویر رخ نداده است (127520)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۳:۴۷:۵۲
اگر کمی چشممان را باز کنیم،می بینیم که مسایلی که اون زن گفت (کراک - هروئین...) واقعیات ملموس جامعه ماست. حالا این صحبت ها از دهان یک شهروند باشد یا یک بازیگر، (که به صحت آن به استناد این خبر چندان مطمئن نیستم) مهم بیان درد برای جستن درمان است، که آقای مجیدی در این اثر ارزشمند، به نیکی از پس آن برآمده است.
باید بجای بحثهای متعصبانه، بنگریم که منشاء این مسائل چگونه در ارتباط تناتنگ با بیکاری وفقر عمومی (که امروز به بالاترین سطح خود رسیده) قرار دارد. (127603)
 
مهدي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۴:۳۵:۵۴
مساله بيان درد نيست. همه از بيان دردها در جاي خود و تلاش براي اصلاح آن استقبال مي كنند.
مساله عدم صداقت است كه بگويي بازي نبوده و بوده باشد (127630)
 
سيد جواد موسوي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۵۶:۵۴
مي خواهم بگويم كه درست است كه در ايران اسلامي مواد مخدر يافت مي شود اما اين مشكلي است كه از زمان مشروطيت وجود داشته و مساله ديروز و امروز ينست .ضمنا دولت و نيروي انتظامي تمام تلاش خود را براي جلوگيري از ازدياد اين پديده شوم ميكند وفكر ميكنم اين خانم عزيز بايد در روش تربيت فرزند خود بازنگري كند (127917)
 
ناصر
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۰۹:۰۶:۲۵
حتما به زعم جنابعالي و آقاي موسوي در دوران 16 ساله افتخار آميز ايشان و دوستان شفيقشان اعتياد وجود نداشته كه حالا شما در اين خصوص مدعي دولت نهمي؟ واقعا سر خود را در برف كرده ايد و گمان مي كنيد مردم نمي فهمند كه شما با ايان سخنان داريد فريب مي دهيد و گرنه تا پيش از احمدي نژاد نه كانديداهاي منتخبتان و نه دولتي هايتان هيچگاه از دردهاي اجتماعي مردم سخن نمي گفتند و اصولا قائل به لشكر قابلمه به دستان نبودند حالا از راه تزوير و ريا به دست و پا افتاده اند و بهاختياد و بي كاري و تورم مي پردازند وگرنه در شعارهاي ساليان گذشته آنان اصولا جايي براي اين مسائل نبود اگر هم بود مصداق اشرافيگري را هاشمي و دوستانش معرفي مي كردند كه به يمن احمدي نژاد شده رهبر اصلاحات و مايه افتخار موسوي و خاتمي همان عاليجناب سرخپوش دوران خاتمي كه معرف حضورتان هست؟ نكند آن را هم كتمان مي كنيد دوست محترم (128629)
 
علیرضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۴:۴۶:۵۶
مگه یک بازیگر نمی تونه در میان جمعیت هواداران موسوی باشه. و گذشته از اوون مگه دغدغه ها ی یک هنرمند نمی تونه دغدغه های خیل عظیمی از مردم باشد.
اینها که توسط اون خان بیان شد حرف دل خیلی هست دوست عزیز.

باید یک فکر اساسی یه حال ای مملکت کرد. (127642)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۰۲:۱۳
این خبر باید از سوی مراجع بی طرف تایید شود (127651)
 
علیرضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۴۴:۳۹
درحالی که حامیان میرحسین موسوی در برخی شبکه‌های اجتماعی و وبلاگ‌ها فردی به نام اکبر بنایی را یکی از بازیگران فیلم محمود احمدی نژاد عنوان می کنند، حامیان احمدی نژاد نیز فردی به نام منیژه حسینیان را بازیگر فیلم انتخاباتی میرحسین موسوی اعلام می‌کنند. (127881)
 
زهرا
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۲۰:۴۷:۰۵
اسم این خانم صدیقه یاسری هست و بازیگر هم نیست. (128240)
 
حنا
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۲۱:۱۹:۵۴
از یه نفر که ادعا کرد بابلی است می‌گفت اسمش زهرا باصری است! بالاخره کی راست می‌گه؟یا این‌که همتون دروغ می گید! گیج شدم/ (128257)
 
نام:
۱۳۸۸-۰۳-۱۲ ۰۱:۴۳:۵۱
اسم این خانم منیژه حسینیان بازیگر صدا و سیمای مازندران است که با هماهنگی قبلی در فیلم تبلیغاتی آقای موسوی شرکت کرده است. من هم با اینکه طرفدار آقای موسوی هستم ولی از فیلم تبلیغاتی ایشان اصلا خوشم نیامد چون بسیار مصنوعی بود. البته مشکلات واقعی است ولی میشد فیلم را از نظر فنی بسیار حرفه ای تر ساخت. از آقای مجیدی چنین کاری بعید بود. (129866)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۷:۴۰:۰۱
از نظر شما در اين وانفساي انتخابات چه كسي بي طرف است؟
حاميان ميرحسين خوبند؟ (128016)
 
شوشتری زاده
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۷:۱۰:۰۹
این ادعا توسط آقای مجیدی تکذیب شده.فکر میکنم بیشتر از همه این موضوع در پاسخ به خبر هنرپیشه بودن موتورسواران نشان داده شده در فیلم دکتر احمدی نژاد باشد.که این ادعا خود تاییدی بر اشکال وارده بر فیلم دکتر الف نون است. (127944)
 
راستگو
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۲۱:۳۲:۲۲
خبر وجود بازیگر در فیلم تکذیب شد و از قرار معلوم این همه شایعه سازی فقط برای تخریب چهره فرد اصلح بوده و هیچ منبع موثقی نداشته:
http://www.kalemeh.ir/vdcb.zb9urhb8fiupr.html (128277)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۳:۰۲:۰۸
استقبال مراجع با روي گشاده
تشنگي خوزستان (خرمشهر و اهواز) در كنار كرخه و كارون
مصوبات استاني شامل حال اين تشنگان در 4 سال گذشته نشد؟
تاييد پدر جهان آرا جهاني بود
عكس دسته جمعي در حضور امام
مومنان ، ايرانيان ديگر چه مي خواهيد؟ (127566)
 
دوستدار واقعیت
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۲۸:۵۱
کاش متن استعفای این آقای محترم و جوابیه امام (ره) منتشر میشد تا معلوم شود چه اختلافاتی با امام خمینی و نظام داشته اند و بعد از گشاده رویی مراجع محترم در برابر مهمانشان( که از اصول مسلمانی احترام به مهمان است) سخن می گفتید.مطمئنا مراجع محترم نمی دانستند میرحسین قراره از اینکارشان بهره برداری سیاسی کنند. (127682)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۸:۵۲:۰۰
متن استعفا و جوابيه امام را دارم اگر بخواهيد بفرستم (128124)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۷:۴۴:۵۲
آخه عزيز من عكس دليل با امام داشتن دليل انقلابي بودن است ؟ اين فيلم يك رياكاري صرف بود از كسي كه همكاران و طرفدارانش راعمدتا افراد غيرمذهبي تشكيل ميدهند اما ايشان در فيلمش تاكيد بر سيد بودن و سابقه انقلابي اش مينمايد.
بخصوص بحث سيد بودن كه يك عوامفريبي زشت و نابخشودني است و 10 دقيقه از فيلم ايشان را تشكيل ميداد (128025)
 
یه دوست
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۷:۵۲:۵۹
عزیز دلم آدمی که همش دیگران رو به دروغ متهم میکنه بزرگترین خصیصه وجودی خودش دروغه - بذار یه مثال برات بزنم- شما وقتی به یه مهمونی میری توی خونه صاحبخانه اولین وسایلی که به چشمت میاد وسایلی هست که خودت تو خونه داری یا داشتی - آدمای ریا کار زود رسوا میشوند- حالا هم اقای موسوی که اینقدر دیگران رو به دروغ و ریا متهم میکرد ، خودش ریا کارترین کاندیدا از آب در اومد- درود بر شرف کروبی لا اقل اگه انتقاد میکنه با عوام فریبی نمیخواد رای جمع کنه- نظرم در موردت عوض شد موسوی جان - رای همه ایرانیان فقط دکتر احمدی نژاد (128036)
 
ناصر
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۰۹:۰۸:۵۰
نه اينكه جنگ چهار سال پيش تمام شد و در اين چهارساله هم كاري براي خرمشهر و آبادان نشده بنابراين حرف شما را مي پذيريم كه آقاي بوي صداقت قصد كمك دارند نه مردم فريبي (128632)
 
سيد جواد موسوي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۷:۱۴:۱۸
ايكاش ايشان صورت واقعي خود را همانگونه كه هست براي هواداران خود مشخص كند كه لااقل هواداران بدانند با چه كسي طرف هستند و از چه كسي حمايت ميكنند و اين بچه هاي تيتيش ماماني هوادار ايشان هم تكليف خود را بدانند و احساس نكنند كه فقط براي راي دادن از آنها استفاده مي شود (127952)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۰:۴۵:۵۳
فیلم قشنگ و تاثیرگذاری بود.فقط اگر در سفرها، نام شهر و تاریخ سفر زیر نویس می شد بهتر بود. (127384)
 
مسعود
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۰:۴۶:۵۷
سلام
متاسفانه خیلی ضعیف بود..
من که ناامید شدم. (127385)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۰:۴۷:۴۵
بسیار عالی و تاثیر گذار بود ولی:
چهار سال پیش آقای مجیدی گفتند ساحت هنر والاتر از آن است که در خدمت سیاستمداران قرار گیرد. حالا یا ساحت هنر پایین امده یا آقای موسوی سیاستمدار نیست. (127386)
 
حسين گرجي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۴۷:۴۰
1. مجيدي نيز يكي مثل من و شما اما هنرمند است 2.مجيدي درست گفته هنر نبايد در خدمت سياست باشد اما اگر شرايط سياسي چنان وخيم باشد كه نوك شمشير آن هنر و فرهنگ را نشانه بگيرد مسلماً هنر مندان بيش از سياستمداران از خود گذشتگي و ايثار و رشادت مي دانند به همين علت در سخت ترين برهه هاي تاريخ رد پاي هنرمندان را مي بينيم. 3.اين ممكن است الزاماً به قصد خدمت به موسوي تهيه نشده باشد بلكه جهت شكست رقباي وي تدوين شده باشد. 4. مطمئناً خود آقاي موسوي فارغ از نقد هنرمندان نخواهد بود و قلم انتقاد بسوي او نشانه خواهد رفت البته بعد از انتخاب (127716)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۰:۴۹:۰۰
ناموفق در جذب مخاطب طبقه متوسط و بالا (که احتمالا قرار هم نبوده با یک فیلم تحت تاثیر قرار بگیرند و عملکرد چهار ساله دولت برای رای دادنشان به موسوی کافی است)، موفق در هدف گرفتن مخاطبان احمدی‌نژاد (127387)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۰:۴۹:۱۳
خدا وکیلی با انصاف اگر خواسته باشیم قضاوت کنیم در حال حاضر کشور نیازمند رئیس جمهوری مثل موسوی است. چه خوب بود اگر موسوی اصولگرا بود البته که ایشان خود را اصولگرا هم می داند. در حال حاضر به نفم ماست که به موسوی رای بدهیم. بارها اظهار نظر کردم که اصولگرایان برای حمایت از رضایی حضور یابند ولی اشتباه کردیم باید بپذیریم که 4 سال قوه مجریه در اختیار اصولگراها نخواهد بود. (127388)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۰:۵۰:۲۶
واقعا متاسف شدم. بطرز اغراق آميزي, سياه و نفس گير بود, و در مقايسه با مستند دكتر احمدي نژاد , بسيار بي محتوي و غير منطقي بنظر مي رسيد. انگار آقاي مجيدي هم با دست خالي نتوانسته كاري بكند! بطرز تعجب آوري غيرطبيعي بود چون فقط بديها, عصبانيتها, و دلخوريها را نشان ميداد و زيادي سياه بود. تنها حسي كه در من بيدار كرد, دلزدگي و بيزاري بود.
واقعا انتظار داريد كه ما اين مستند را باور كنيم و بپذيرم؟ ما با آقاي دكتر احمدي نژاد, چهار سال زندگي كرده ايم و در اين چهار سال نه كر بوديم, نه كور بوديم, و نه از ايشان انتظار خدا بودن داشتيم. واقعيات با هيچ تخريب و تزويري, از ذهن ملت پاك نخواهد شد. مردم آگاهند كه در اين چهار سال, منافع اشخاص خاصي به خطر افتاد و آنها ناچارا, دست به اسلحه تخريب و تزوير بردند. پيشرفت هاي چشمگير كشور در همه زمينه ها (خارجي و داخلي), در طول دوره كوتاه رياست جمهوري دكتر احمدي نژاد, در طول تاريخ معاصر بينظير بوده است. اگر آقاي موسوي ميتوانند برنامه هايي را ارائه دهند كه در طول چهار سال بعدي بينظيرتر از اين عمل كنند, لطفا برنامه هاي خود را ارائه دهند. در غير اينصورت با تخريب و سياهنمائي نميتوانند توقعات مردم را پايين آورده و راي آنها را عوض كنند. به قول معروف, آن سبو بشكست و آن پيمانه ريخت! (127389)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۴۷:۴۹
نمي دونم چطور مي خواهيد بپذيريد كه اينها سياه نمايي نيست، يا بهتر بگم، همش سياه نمايي نيست، بخش اعظمي از اون واقعيت است گرچه مشخصه يه خورده بزرگنمايي شده ولي بايد پذيرفت از اساس وجود داره. حالا از آمار كه بگذريم، چيزهاي بدتري نسبت به ضعف اقتصادي وجود داره كه متاسفانه نمي تونم بگم، چون ديروز تو يه كامنت نوشتم ولي منو فيلتر كردن. (127718)
 
au-tabriz.blogfa.com
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۰:۵۲:۰۴
مستند میر حسین موسوی
مستند میر حسین موسوی را همه دیدیم...
مستندی که از دردها سخن می گفت. از دردها ...
مستندی از جنس با مردم بودن...
مستندی از وجود فساد و ...
مستندی از دین و با علما بودن...
مستندی از قومیت ها و با همه بودن...
کمی به عقب برمی گردیم...
به ایام قبل از شروع رسمی تبلیغات و ایام تبلیغات...
بازمی گردیم به ایام پیوند تاریخی سوسیالیست های اسلامی با لیبرال های اسلامی...
روزی که همه دست در دست هم دادند تا مبادا کشور-بخوانید ملک پدری برخی آدم ها- به خطر بیفتد.
روزی که جناب آقای موسوی در جریان سخنرانی های غرای خود! چنین می فرمودند. طرح انضباط اجتماعی را جمع خواهم کرد. طرح اقتصادی دولت نهم (طرح هایی مانند سهام عدالت، بنگاه های زود بازده و ...) گدا پروری است. نباید از احساسات مذهبی مردم سوء استفاده کرد.
برمی گردیم به همین چند روز قبل که سید اصلاحات ایران، در کنار جناب حجت الاسلام انصاری و ... به بذله گویی برای آذری ها و گیلکی ها پرداخت. جالب است زمانی که آقای انصاری به همراه برادر بزرگوار از زندان آزاد شده – برادر عبدالعلی زاده – در تالار شهریار تبریز- جلوی صدها نفر فرمودند که اقای خاتمی از این قضیه عذر خواهی خواهد کرد. آقای عبدالعلی زاده هم از عذر خواهی سید محمد عزیز ممانعت می کند چرا که ممکن است اوضاع را خراب تر بکند. پس راهی نمی ماند جز این که سید اصلاحات، اصلاحاتی انجام دهد و بگوید آن کلیپ دست کاری شده است...
جناب آقای میر حسین موسوی! شما را به خدا آیا تا به حال حرف ها و موضع گیری های خود را کنار هم گذاشته اید که آن ها را با هم مقایسه فرمایید؟!
شاید شما فرصت نکنید چون شدیدا در گیر کار تبلیغاتی خود هستید امیدوارم اطرافیان شما این کار را به جای شما انجام دهند تا بیش از این خودتان، خودتان را باطل نکنید.
جناب آقای موسوی! چگونه از مبارزه با بیکاری و فقر سخن می گویید مگر شما واگذاری ثروت متعلق به ملت را به خود ملت، و کوتاه کردن دست عده ای که خود را قیم مردم می دانند از بیت المال- که به اموال پدری عده ای تبدیل شده بود - را گدا پروری ننامیده اید. واضح تر بگویم؛ مگر نه این که بنابر فرمایش شما مردم اگر بخواهند و این امکان برایشان فراهم شود که ثروت خود را از دست قیم ماب ها و پدر بزرگ های همه چیز دان بگیرند، گدا هستند؟!
جناب اقای میرحسین موسوی! چگونه مدام کلیپهای مربوط به دیدار خود با مردم آذربایجان را در مستند منعکس می کردید اما خط دهندگان و ترسیم کنندگان اندیشه های چپی و راستی شما، در محافل خصوصی خود به ریش قومیت ها نمی خندند؟!
جناب آقای میرحسین موسوی چگونه از مذهب و دین می گویید درحالی که شال سبز را ... آیا سوء استفاده از تصاویر دیدار با علمای عظام و انعکاس آن از مجرای القای حمایت آنان از شما، سوء استفاده از احساسات مذهبی مردم نیست؟!
جناب آقای میرحسین موسوی! وقتی آن زن فریاد می زد که حشیش و کراک و ... آیا هیچ از خود درباره تز گداپروری تان و درباره جمع آوری طرح انضباط اجتماعی سئوال کردید؟!
جناب اقای میرحسین موسوی! اگر تعداد انگشتان دست شما لااقل از 250 نفر بیشتر است، به ما هم نشان دهید! جنابعالی فرمودید چرا کشور را به خودی و غیر خودی تقسیم می کنید؟! تعداد غیر خودی ها از تعداد انگشتان دست بیشتر نیست. مگر ماجرای آن 250 نفر که از بیت المال مردم – بنا به فرموده جنابعالی همان گداها- خوردند و برعلیه مردم قلم زدند و خیانت کردند را فراموش کردید؟! ماجرای کنفراس برلین. ماجرای کوی دانشگاه، باز هم بگویم؟! هنوز قضیه کرباسچی و شهرام جزایری را فراموش نکرده ایم.
جناب آقای میر حسین موسوی! ما که هیچ، اگر خودتان توانستید مستند خودتان را با گفته های خودتان یک جا جمع کنید لطفا به ما هم یاد دهید!
وای کاش در آخر فیلمتان اشاره می فرمودید که اقتصاد دست و پا شکسته امروز که حاصل اقتصاد بیمار دولتی است، آشی است که کشک آن را شما در زمان نخست وزیری خودتان سابیدید. (127390)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۰۳:۵۱
دوست گرامي چرا اين همه اطاله كلام؟
كم گوي و گزيده گوي چون در (127491)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۳۴:۴۲
چیه؟ حرف حساب به مداقتون خوش نمیاد. اگه همه این جملات در مدح و تمجید دروغین میرحسین بود عالی بود نه؟ (127859)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۴:۴۳:۲۹
اين اطاله كلام نشانه جنگيدن با احساسات پاك خود است ، اينقدر دست و پا زدن لازم ندارد .

برادرم فيلم بسيار خوب و تاثير گذاري بود ، سخن در آن كم بود اما بسيار حكيمانه و صادقانه بود چه آنجا كه از مباني و اخلاق گفت و چه آنجا كه از ترس هاي اخلاقي مسئوليت مي گفت و چه آنجا كه مردم و او از مشكلات سخن مي گفتند ، همه درست و به جا بود .

يكبار ديگر به احساسات مباركتان توجه بفرماييد ، حتما درست است عقل هم آن را تاييد مي كند و به بركت سيادت رهبري و او و صداقت مردم ، شرع به آن بركت دوام و آسايش خواهد داد انشاء الله (127639)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۰:۵۲:۲۹
ای کاش کاندیداهای محترم فیلمهای همدیگر را ببینند و با هدف عزت و سربلندی ایران و کار برای مردم وارد صحنه شوند.میرحسین را بزرگوار تر از قبل دیدیم. (127393)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۳:۰۵:۱۴
ایشان را بدون تخریب دیدید (127569)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۴۹:۱۱
چه خوش خيال (127721)
 
ناصری
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۰:۵۴:۲۰
واقعا از میرحسین انتظار بیشتری می رفت این مستند عوام فریبانه می خواست همه را راضی کند اما مطمئنا دومین ضربه موسوی به خودش بود. (127395)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۰:۵۵:۳۰
نا اميدم كردي موسوي جون. اين هم فيلم بود كه برات ساختن. مطمئن باش هر كس چنين فيلمي را ساخته دوست نداشته كه رأي بياري. فيلم احمدي نژاد را كه پريشب ديدم با آن كه خيلي دوستش ندارم ولي يك لحظه گريم درومد و گفتم كه بهش راي مي دم. حالا موندم كه چيكار كنم. وقتي دوستات از عهده ساخت يه فيلم درست و حسابي بر نميان چجوري مي خوان مملكت را اداره كنن؟! (127396)
 
سینا
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۲۸:۳۶
گریه جنابعالی در اومد و البته من هم. چون اون فیلم می خواست احساسات مردم رو هدف بگیره. (127529)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۲۳:۴۰:۱۴
در فیلم آقای موسوی هم روی نکات احساسی کار شده بود ولی از طرح و برنامه های ایشان برای رفع مشکلات خبری نبود.
کاش مثل آقای احمدی نژاد کمی از راه حلهای پیشنهادی برای رفع سریعتر مشکلات صحبت می کردند. (128366)
 
یزدان
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۵۹:۴۸
دقیقا موافقم
طرفدار هیچکدومشون نیستم اما اگه منصفانه بخوام نظر بدم باید بگم هر دو فیلم پوپولیستی بود اما فیلم احمدی نژاد جذابتر و موثر تر بود.دوستان توجه داشته باشین فیلم قراره روی افرادی تاثیر بذاره که هنوز تصمیم نگرفتن به کی رای بدن والا طرفدارهای متعصب احمدی نژاد و موسوی که معلومه از فیلم کاندیدشون خوششون اومده و چشم بسته و حتی غیر منطقی ازش تعریف میکنن. (127744)
 
حسين گرجي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۰۲:۱۹
تا وقتي كه بنده و شما بجاي نگرش عاقلانه و منطقي نگاه مي كنيم ببينيم فيلم كدامي گريه آور تر است و بعد فكر مي كنيم فيلم ايشان باب ميل من نبود پس يقيناً نمي تواند رييس جمهور خوبي باشد اوضاع همين است كه هست يادتان هست قبلاً گفتيم اوشان چون زندگي اش ساده است پس مي تواند رييس جمهور خوبي باشد! (127752)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۰:۵۵:۵۵
پاسخ میرحسین را شنیدید اقای شیعتمداری؟
مفهوم شال سبز را؟
امیذوارم الف این حرفها را بدون سانسور بنویسد
این پیغام 10 نفر است که الان با هم هستیم.یا علی مدد (127397)
 
au-tabriz.blogfa.com
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۴۷:۴۹
انصافا آقای میر حسین تاتر خوبی بازی کرده بودند. توی ورزشگاه تختی تبریز سکوهای راست و چپ یا کلا خالی بودند یا اینکه آذری های معترض به هتاکی اقای سید محمد خاتمی آن جا نشسته بودند و مدام سخنرانی غرای ایشان را بر هم می زدند. در ضمن خانم منیژه حسینیان هم توی این تاتر خوب بازی کرد. (127717)
 
ترک اوغلان
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۰۳:۱۸:۰۶
1- عزیزم اشتباه می کنی. اکثر سکو ها پربود. تعداد معترضین هم اونقدر نبود که بتونه سخنرانی ایشونو قطع کنه. من تو جایگاه خبرنگار ها بودم و از اکثر صحنه ها عکس و فیلم دارم. صدای مخالف ها حتی به جایگاه هم نمی رسید.
2- مطمئنا عده زیادی از معترضین همزبان من و (شاید) شما با اعتراض به خاتمی به میر حسین پایبندند.
3- گزارش \"یاری در مورد تعداد حاضرین (50 هزار نفر) رو اغراق می دونم. براورد من حدود 30 الی 40 هزار نفر بود. ولی حتی اگه کمتر از این هم بود بی شک موسوی محبوب ترین کاندیدای ترک هاست.
به امید سر افرازی ایران (128476)
 
خلیلی
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۰:۵۸:۵۴
خیلی افتضاح بود از مجیدی بیش از این انتظار می رفت (127398)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۰:۵۹:۲۸
فيلم ضعيفي بود. نمي شد حرف بدرد خور توي آن پيدا كرد. (127401)
 
دانشجو
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۰۰:۰۹
فقط تخریب دولت و باز هم هیچ برنامه ای ارائه نشد
آقای موسوی با این بداخلاقی ها، خودش را از چشم خیلی ها انداخته و با بی برنامگی خود ثابت کرد که بهترین برنامه ها، همان برنامه و راهکارهای دولت فعلی است
آقای موسوی با این رفتار خود، عملا به ضد تبلیغ علیه خود پرداخت (127402)
 
خالدي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۰۲:۰۳
در مجموع فيلمي خوبي بود و به آقاي مجيدي به راحتي ميتوان نمره 17 داد.حضور خاتمي كم رنگ بود - شايسته بود با همسرشهيدرجايي و همسران سرداران شهيد يك مصاحبه كوتاه پخش مي شد.اگر مستند 2 را آقا ي داريوش مهرجويي
آماده نمايد به علت هيجاني بودن فيلمهاي ايشان \" جذابيتي بالايي\" خواهد داشت. (127404)
 
جلالی
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۰۲:۴۸
از این بدتر نمی شد فقط احساسات و عواطف و سوء استفاده از سیادت و استفاده ابزاری از دین (127405)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۰۳:۰۴
به نظر من فيلم ايشان به لحاظ هنري خوب بود. اما به نظرم كم اثرتر از فيلم دكتر احمدي نژاد بود. نكات زير به نظرم ميرسد:
1- بخش زيادي از فيلم سرود و شعر خواندن بود (اگر اشتباه نكنم حدود 8 دقيقه) كه براي يك برنامه تبليغاتي مناسب نيست.
2- همه كانديداها با علما ديدار ميكنند،‌فكر كنم نشان دادن اين صحنه در فيلم استفاده ابزاري از مقدسات مردم بود.
3- هيچ برنامه اي ارائه نشد و صرفا يك سري انتقاد كلي از دولت صورت گرفت.
4- در قسمتي كه يك خانم از پايين ميخواست با ايشان صحبت كند و مهندس موسوي گفتند بايد به جلسه بعدي برسيم فوق العاده ناراحت كننده بود. مطمئن باشد اگر دكتر احمدي نژاد جاي ايشان بودند بسيار محترمانه تر با اين خانم رفتار ميكردند.
5- در قسمتي از فيلم گفتند كه اين دستبندها و شالهاي سبز منتسب به اهل بيت هستند، جز تاسف نظري ديگري در مورد اين حرف ندارم. (127406)
 
حسين گرجي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۱۲:۰۸
1.يعني آقاي احمدي نژاد مي ايستند و حرف تمام استقبال كنندگان را يك به يك مي شنوند؟ 2.ديديد كه چون سوار اتوبوس شده بودند از همراهان خواستند با آن خانم صحبت و دلجويي كنند.3 فراموش كرده ايد آقاي احمدي نژاد به عنوان رييس جمهور موظف است به نارضايتي ها رسيدگي كند اما هنوز اين وظيفه بردوش موسوي قرار نگرفته.4 انتساب رنگ سبز به سادات مسلم است و قابل بحث نيست فرض كنيد يك راستي چنين كاري مي كرد آنوقت كار بجايي بود! چنان كه همين حالا در شعارها رييس جمهور را از نژاد احمد(رسول الله) خطاب مي كنند كه اين ديگر خيلي جالب است (127788)
 
یه دوست
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۸:۰۳:۵۶
عزیزم اون خانوم یه بازیگر بود و از پیش طراحی شده - متاسفم برات موسوی دیگه بهت رای نمیدم (128061)
 
شایسته
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۰۰:۱۶:۲۵
هر چند سیادت قابل احترام است ولی التزام به ارزشهای والای معصومین بیشتر قابل تقدیر میباشد.
ما به سیادت همه سادات احترام میگذاریم آنها هم به اخلاق اجدادشان تآسی کنندو با مردم صادق باشند.
راستی آقای موسوی قبلا هم چنین ایده هایی به عنوان نماد تبعیت از امامان داشتند!؟ (128393)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۰۴:۱۳
من طرفدار جدي خاتمي هستم و اين دوره هم تمايل داشتم به ميرحسين راي بدهم ولي اين مستندي كه من ديدم سعي در كمرنگ كردن خاتمي و بزرگ كردن چيزهاي ديگه داشت كه اين جفا به خاتمي بود كه با همه وجود براي ميرحسين تبليغ مي كنه.
خيلي متاسفم براي ميرحسين كه آراء خود رو از جوانهاي طرفدار خاتمي ميگيره ولي تبليغاتش رو چيزهاي ديگه مانور مي كنه!
به نظر من كه اين تبليغات به شدت بوي احمدي نژاد مي داد (127408)
 
مهدي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۳۲:۰۱
نكته مهمي گفتي
ايشان در اين فيلم دنبال مخاطب طرفدار احمدي نژاد بود و تنها يك تصوير چندثانيه اي بي صدا از خاتمي براي اين هدف زياد هم بود!

ايشان به ارزشهاي امام و انقلاب و .. اشاره كرد. لااقل نيمه اول فيلم قابل قياس با تبليغات سال 84 احمدي نژاد بود (127533)
 
شايان
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۳:۴۷:۳۱
شما مطمئنا طرفدار سر سخت احمدي نژاد هستين نه موسوي و خاتمي (127602)
 
محمد رضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۰۴:۴۳
ياد مستند آقاي خاتمي دوباره زنده شد . نكات قابل توجه زياد بود از جمله:

- سكانس شاعر بزرگوار آقاي عزيزي در ICU بسيار حرفه اي كار شده بود . تعبير من اين است :\"آمدن موسوي تن خسته و بيمار هنر را آرامشي خواهد بود...\"

-تدوين هنرمندانه با ضرب آهنگي كه در اوج حماسي و غرور آفرين بود.دست اساتيد سينماي ايران آقايان مجيدي و ميرباقري درد نكند .

- واقعي بودن عكس العمل هاي مهندس موسوي (به عكس العمل ايشان وقتي خطر كودكي كه ترك موتور بود را مي بيند توجه كنيد)

- استفاده از المان اتوبوس كه بيانگر مرور جاي جاي ميهن است به همان ترتيبي كه در مستند جناب خاتمي استفاده شده بود

- بخشي از شعر حيدر بابا در كمال ظرافت انتخاب شده بود و چه كسي بهتر از موسوي مي تواند همت مردم آذربايجان را فرا بخواند . (127410)
 
حسين گرجي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۱۶:۴۳
نقدتان عالي و واقع بينانه و نيز تيزبينانه بود.درود (127802)
 
جعفریان
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۰۵:۲۰
باز هم نه برنامه ای ارائه داد و نه حرف حسابی داشت (127413)
 
حقي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۰۵:۴۰
در اين فيلم در نحوه برخورد آقاي موسوي با مردم، نشاني از همدردي نبود زيرا اصولا از لحاظ سن و سال (نزديك به 69 سال) حق دارد كه نتواند در ميان مردم ساعتها حضور داشته باشد. ما هم به اين سن (اگر برسيم) حوصله اين امور را نداريم. مخاطبان آگاه سايت ارزشمند الف مي دانند كه دولت نهم در بخش اقتصادي بي دقتي ها و اشتباهاتي داشت و در برخي امور ناپخته عمل نمود ولي همواره اين امكان از طريق تريبون مجلس و رسانه ها بود كه اصولگرايان حقگوي مجلس شديدترين انتقادات سازنده را گفتند و ايشان را آگاه نمودند. اگر بي طرفانه به هردو فيلم نگاه كنيم مي بينيم اگر هيچكدام حرف چندان تازه اي ندارند ولي لااقل آقاي احمدي نژاد مردمي است. شما عزيزان مي دانيد كه در دوره رئيس جمهور دهم هر فردي كه باشد بازهم مشكلات اقتصادي و اشتغال نيز خواهد بود كه با كمك همه بايد كم و كمتر شود پس آنچه مي ماند اين است كه ما بياييم مردمي بودن، مغرور نبودن و اصلاح مديران را كه از رفتارهاي آقاي احمدي نژاد است نهادينه كنيم تا در دوره هاي بعدي همواره به عنوان يك صفت پايدار در روساي جمهور بماند. عزيزان راي به آقاي احمدي نژاد ابداً به معني اين نيست كه ايشان فرد كاملي است بلكه آري گفتن به صفتهايي است كه وي در انتشار آن تلاش نموده است. كانديداهاي ديگر محترمند ولي نمي توانند اين صفتها را در خود به وجود آورند و منتشر كنند. (127414)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۰۶:۴۳
معلوم بود برخي از آدم ها پول گرفتند تا حرف هايي را به صورت كليشه اي مطرح كنند. تابلو بود! (127415)
 
مهدي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۳۳:۴۷
پول دادن را نمي دانم اما برخي حرف ها زيادي كليشه اي بود. از جمله موتورسوار بچه به بغل و مادر نگران اعتياد (127536)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۰۸:۰۸
واقعا مستند بسیار دلنشینی بود.صداقت و راستی و راست کرداری در آن موج می زد. در برخی قسمتهای فیلم نفس در سینه حبس می شد.مرحبا به مجید مجیدی (127416)
 
احمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۰۸:۲۵
آقای موسوی هیچ برنامه ای برای ارائه نداشتند. فقط شعار دادند.

فیلم ایشان دو بخش داشت:
1. شعار و داد و بیداد و القای اینکه اکثریت به او متمایل اند.

2. تخریب احمدی نژاد. (127417)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۳:۲۴:۰۶
برادر مگه فيلم احمدي نژاد چي داشت؟ جز القاي اينكه من يعني ملت و ملت يعني من!؟ جز برانگيختن حس دلسوزي و اينكه دكتر تنهاست؟ وجز اينكه همه منتقدين ايشان رانت خوار و ويژه خوار و سازشكار و فاسد هستند و من يكه و تنها دارم مبارزه ميكنم ؟ لطفا اگه تو اين فيلم 30 دقيقه اي و آن برنامه 30 دقيقه اي اگه و البته اضافه كنيد 4 سال را شما 30 ثانيه برنامه ديديد به ما هم بفرماييد! (127590)
 
مازیار
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۷:۳۵:۵۰
مگه احمدی نژاد چی گفت؟

اونم دوتا بچه رو برده بود بالا هی قربون صدقه الکی میرفت...

برنامه گفت؟

زمانی که اون مرد با بچه وارد اتوبوس شد و خارج شد یه کلمه و فقط یک کلمه که منو خیلی

متاثر کرد گفت:

\" آدم از اینا میترسه چون داریم بهشون قول میدیم ... \"

خیلی حرف و نشون داد هنوز بوی صداقت میده

الفی ها سانسور نکنید . 200 تا پست دادم تا حالا یکیشو هم نزاشتین ... (128003)
 
ناصر
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۰۹:۱۶:۳۹
بوي صداقت از وعده هاي مسرحسين و از مواضع ضد و نقيضش تمام شهر را برداشته دوست عزيز عدم احساس خطر و سانسور شده در توجيه سكوت؟ افتخار به دوران هاشمي و خاتمي و بيان بي ابي و بي برقي خرمشهر در حالي كه آن دو دولت شانزده سال تمام هيج كاري براي اين شهر نكردند؟ اشاره به اعتياد در فيلم كانه اعتياد در اين چهار سال ايجاد شده و قبلا وجود نداشته و در دوران افتخار موسوي همه مردم اصلا نمي دانستند مواد مخدر چيست؟ اين همه نشان صداقت را ديده ايم دوست عزيز (128648)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۱۰:۴۴
به نظر من تاثیر گذاری فیلم احمدی نژاد بیشتر بود
فیلم موسوی جز کف و سوا چیز دیگه ای نداشت! (127420)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۰۳:۱۳
آره ديگه، تاثيرگذاري تو جامعه اي كه همه چي احساسيه و اگه عقلاني هم صحبت كني اساسا طيف وسيعي از جامعه نمي فهمن بايد روي آورد به گريه بچه ها تو فيلم و شال سبز و وعده 70 توماني. اون وقت تو اين جامعه همه مسابقه مي ذارن واسه گول زدن مردم. اين قدر منفي بديد كه خسته بشيد ولي اين جامعه ماست با عرض تاسف (127754)
 
دكتر سلامت
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۱۵:۰۴
تخريب نكرد و دائم از ملت گفت
از آتيه روشن و از ملت گفت
احسنت به احمدي نژادي كه سخن
از خوبي خود نگفت از ملت گفت (127427)
 
فاطمه
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۱۶:۴۷
همچین از این مستند تعریف شده بود که من فکر می کردم آقای مجیدی انقلابی در مستندسازی ایجاد کرده. اما به نظر من فیلم کاملا معمولی و تا حدی ضعیف بود. من نمی دونم این آقای موسوی از خودش هیچ برنامه ای نداره که به جای بیان اون ها فقط به قول خودش از دولت نهم انتقاد می کنه.
راستی جای شعارهای توسعه سیاسی و آزادی و جامعه مدنی و.... خالی. (127429)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۰۶:۳۹
اي بابا وقتي مي بينن آقاي احمدي نژاد 4 سال پيش با كوبيدن هاشمي و بد گفتن از فساد و نبودن نفت تو سفره راي آورده، اينا چرا نكنن؟ (127764)
 
کهن روز
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۱۷:۰۰
با احترام به آقاي مجيدي، بايد بگويم اين فيلم در واقع کپي برداري از فيلم تبليغاتي آقاي احمدي نژاد بود ( که البته آن هم تفاوت چنداني با فيلم تبليغاتي سال گذشته ايشان نداشت). استفاده از صحنه هايي مانند درخواست يک زن مازندراني از ايشان در خصوص پسرش با تکرار عبارت\" من بچه خودم را مي خوام، من پسرم را مي خوام و . . .\" که با ارائه مطالب متفاوتي که هميشه در جامعه وجود داشته و دغدغه همه مسؤولان برطرف کردن چنين معضلاتي بوده، صرفا براي استفاده تبليغاتي و تأثيرگذاري بر احساسات مادران و . . . اصلاً زيبا و جاذب نبود. در برخي صحنه ها مانند صرف نهار در کنار جاده نيز تعمد و تاکيد رياکارانه بر ساده زيستي صوري ايشان، تأثيري عکس بر بيننده داشت. البته در اين بحث، تنها گوشه اي از نظراتم را با سازنده فيلم - که با کنار هم گذاشتن اين صحنه ها سعي در ارائه فيلمي تأثيرگذار داشتند- در ميان نهادم؛ گفتگو در خصوص محتواي اين فيلم و عملکرد آقاي موسوي نياز به مجال افزونتري دارد که در حال حاضر فرصتش را ندارم. (127430)
 
همايون
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۱۸:۱۱
خدا وكيلي بيخود به اين مجيد مجيدي جايزه نمي دهند...خيلي فيلم گويايي بود. به خصوص سه صحنه داشت كه همين 3 صحنه كلي راي مي آورد:
1-آنجا كه واردات كارگر چيني علاوه بر كالاي چيني از زبان يك زن مطرح شد كه اتفاقا مشكل گوياي دانشگاهها را هم مطرح كرد در ناتواني نيروي متخصص دانشگاهي در پوشش نياز صنايع!
2-آنجا كه گفت -صداي بوق سانسور-انرژي هسته اي نمي خواهم من مي خوام جوان اين مملكت كراك وهرويين نكشه! دل خيلي ها را سوزاند!

3-اينكه نان و بنير وچاي شيرين هم نخورد در سفر تبليغاتي اما بي تكلف روي زمين نشست و چلوكباب خورد ،كه ديگه آخر سادگي و بي ريايي بود....
دستش درد نكنه....... (127431)
 
au-tabriz.blogfa.com
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۳۰:۱۰
منیژه حسینیان بازیگر زن فیلم انتخاباتی آقای مهندس میر حسین موسوی بود که شب گذشته از تلویزیون پخش شد.

وی بازیگر تئاتر است و اکنون در شهر بابل از توابع استان مازندران سکونت دارد.

منیژه حسینیان توسط مهدی قربان‏نژاد تهیه کننده سیمای مازندران به مجید مجیدی معرفی شده است.

مهدی قربان‏نژاد از شاگردان مجیدی است که در فیلم انتخاباتی آقای مهندس میر حسین موسوی، دستیاری کارگردان را در دست داشت.

منیژه حسینیان با هماهنگی قبلی و با سناریویی از پیش تعیین شده به اجرای برنامه خود پرداخته و نقش عمده ای را در واقعی جلوه دادن فیلم انتخاباتی میرحسین موسوی ایفا کرده است.

پیش از این برخی رسانه‏ها از جمله جهان تاکید کرده بودند: سازنده فیلم انتخاباتی میرحسین موسوی ادعاکرده که در ساخت این فیلم از تصاویر و فیلم های موجود استفاده شده و هیچ گونه دخل و تصرفی در تصاویر رخ نداده است جهان به بخشی از شگرد تبلیغاتی به کار گرفته شده در فیلم میرحسین موسوی پی برد.

فیلم انتخاباتی مهندس موسوی که توسط مجید مجیدی کارگردان معروف سینما ساخته شده است طبق اعلام قبلی قرار بود که آئینه ای از واقعیات موجود در جامعه و اتفاقات همراه با میرحسین موسوی باشد اما در یکی از صحنه های این فیلم زنی که سعی داشت خود را به خودروی حامل میرحسین برساند در نهایت با ورود به جمع میرحسین و نزدیکانش با گریه و زاری از وضعیت مواد مخدر و اعتیاد گلایه کرده و دست به دامان مهندس موسوی برای حل این مشکلات شد. گریه های این زن و نوع بیان مشکلات و مصائب فرزندش از احساسی ترین لحظات این فیلم انتخاباتی بود. (127684)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۸:۵۳:۵۵
دروغ كه حناق نيست (128125)
 
جواد
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۱۸:۲۹
مستند خیلی زیبایی بود با کارگردانی بسیار قوی که بسیار تاثیر گذار بود و واقعیتهای جامعه را به تصویر کشید و در کنار هر کدام مواضع مهندس را ارائه می کرد. بسیار برایم زیبا بود ایران ایران گفتن مردم سرزمین پر غرورم ایران. و جالب تر تعبیرهای زیبایی که در بین هرکدام از این ایران ایران ها مهندس بیان می کرد. این فیلم بدون اغراق که بسیار هنرمندانه ساخته شده بود نشان داد که مردم ایران زنده است و همان مردمی هستند که حقیقت آنها را از خانه هایشان بیرون می کشاند نه تبلیغات و پول خرج کردنها. نشان داد که عشق هرگز نمی میرد. (127432)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۱۹:۰۷
آقای مجیدی تخصص ویژه ای در سیاه نمایی دارند و تمامی جوایز بین المللی ایشان هم بخاطر بد نشان دادن اوضاع ایران است. موسوی خوب کسی را برای فیلمش انتخاب کرده. واقعا ایشان هر کاری را به کاردانش میسپارند. این یکی از جلوه های نخبه گرایی است.

زنده باشی سید (127434)
 
مجتبي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۲۲:۱۳
من سوال دارم:
احمدي نژاد به جرم بردن نام حضرت ولي عصر(عج) به سواستفاده از ارزشها محكوم ميشود
فيلم آقاي مهندس را ديديم
مي خواهم بدانم ايشان از كدام ارزش براي راي جمع كردن سو استفاده نكرد؟
امام ؟
ره بر؟
جنگ؟
شهدا؟
ايثارگران؟
حرفهاي انقلاب؟
چرا صحنه هاي حاميانشان در ميدان ونك و شهرك غرب و همايش دوم خرداد در اين فيلم نبود؟
آيا آقاي موسوي از حمايت آنان بيزارست اگر بيزارست چرا اعلام عمومي نمي كند اگر بيزار نيست چرا مي ترسد نشان دهد چه كساني اكثريت حاميان ايشان را به عهده دارند؟
اگر ايشان واقعا پايبند به ولايت فقيه است و برآمده از انقلاب كه در فيلمش خواست اينطور نشان دهد- همه ديدم- صحبتهاي كردستان ره بر انقلاب را شنيديد به نظر شما رهبري به كدام نامزد دارد مي گويد در مورد مسائل كشور و اقتصاد كشور خلاف واقع نگوييد.اگر رهبر را قبول دارند با گفتن مسائل خلاف واقع به شهادت همان رهبري كه قبولش دارند ايشان دروغگو به حساب نمي آيند؟ اين همان نسبتي نيست كه آقاي مهندس به احمدي نژاد دادند؟ (127437)
 
قلیپور
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۲۳:۴۷
اصلا فیلم جالبی نساخته بودند. قبلا از یکی از طرفداران میر حسین شنیده بودم که این فیلم \" مو به تن آدم سیخ میکنه.\" ولی دیدم کار آقای مجیدی چیز قابل توجهی از آب در نیامده. در این فیلم روی سه محور کار شده بود :
1- بیان گذشته آقای موسوی ( بیان سایقه انقلابی و مدیریتی آقای موسوی)
2- استقبال های مردم در سفرهای انتخاباتی ایشان و صحبت های برخی چهره ها در حمایت او ( نشان دادن چهره مردمی از مهندس موسوی)
3- قسمتی از نقطه نظرات انتخاباتی آقای موسوی
* در مورد ذکر سوابق گذشه در این فیلم خیلی مانور داده نشده بود .
* * در مورد نشان دادن چهره مردمی , کار آقای شمقدری در فیلم آقای احمدی نژاد بسیار تاثیر گذارتر بود که البته عمده ی این تاثیر گذاری نه به خاطر هنر فیلمساز , بلکه به خاطر واقعا مردمی بودن آقای احمدی نژاد است.
* * * در قسمت بیان نقطه نظرات نیز تنها به ذکر قسمتهای کمرنگی از انتقادات مهندس موسوی به وضع موجود اکتفا شده بود که این قسمت هم به دلیل نداشتن بیان جذاب خود آقای موسوی چندان جالب از کار در نیامده بود . ضمن اینکه در مقام مقایسه باید گفت که هر چند در فیلم آقای احمدی نژاد به بیان انتقادات ایشان
از وضع موجود در برنامه های تبلیغاتی سال 84 تکیه شده بود ( مسئله عدالت و اشرافیگری مسئولان و . . . ) ولی به دلیل بیان جذاب احمدی نژاد , این قسمت از فیلمش همچنان مخاطب را به فکر فرو میبرد ( ضمن اینکه به دلیل بسیاری از مقاومت هایی که در برابر او انجام میشود هنوز خیلی از این مسائل مثل عدالت اجتماعی , مبارزه با اشرافیگری مسئولان , استکبار ستیزی و . . . م.ضوعیت دارند.)
در مجموع ُتاد آقای موسوی جهت جذب آراء نباید خیلی روی این فیلم حساب باز کند. ببینیم آقای مهرجویی چه خواهد کرد! (127438)
 
امیر
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۲۳:۵۲
اصلامعلوم نشد آقای میرحسین موسوی برنامه ای دارن یا نه؟ به نظرم این فیلم خیلی ضعیف بود که تلاش شده بوده با حالتهای عوامفریبانه رای جمع کنه. (127439)
 
نیما
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۱۰:۲۴:۱۳
به نظر شما آقای موسوی با آن سابقه نیازی به برنامه دارد ؟ (128770)
 
مسعود
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۲۴:۵۱
در این فیلم بنظر میومد که آقای مهندس موسوی ظاهر و باطنش به هم نزدیکه و حرفش از دل بالا میاد نه سر زبانش (127440)
 
مجتبي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۲۶:۱۵
و يك سوال ديگر:
در همه سايتها خوانديم كه آيت الله جوادي آملي و آيت الله مكارم حمايت از آقاي موسوي را تكذيب كردند اما با گذاشتن صحنه ديدار اين حضرات با آقاي موسوي در فيلمشان به همه القا كردند كه مراجع حامي ايشان هستند.
اين عوام فريبي و دروغگويي نيست؟ (127441)
 
ناصر
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۳۲:۳۶
يكي از ايشان و آقاي مجيدي بپرسد چرا مسئله آب و برق خوزستان را در اين مستند بزرگ نمايي كردند مگر جنگ چهار سال پيش خاتمه يافته كه اين مسئله را از دولت نهم مطالبه مي كنيد البته دولت نهم بايد در اين خصوص مورد سئوال قرار گيرد ولي بيشتر از دولت نهم بايد دولتهاي هاشمي و خاتمي مورد سئوال قرار گيرند كه خوشبختانه وزراي نيروي هر دو دولت در ستاد حضرت آقاي موسوي حضور دارند بد نبود مجيدي به عنوان يك كارگردان متعهد و غيرمزدور و غير دولتي از زنگنه و بيطرف سئوال مي كرد چرا؟ يا بخش ديگري كه مربوط به اعتياد بود بهتر نبود آقاي مجيدي يك بار فيلم بدوك خود را تماشا مي كرد آن فيلم در چه زماني تهيه شد دولت نهم؟ آن دوران از سوي چه كسي به عنوان دوران افتخارآميز و دوراني كه قواعد بازي رعايت مي شده است معرفي گرديده شده است؟ راستي مسئولين آن دوران الان سينه چاك چه كسي هستند؟ آقاي مجيدي تمسخر عدالت در فيلم شما در سخنان آن نگهبان چه معنايي دارد يعني اگر دولت نهم مثل دولتهاي قبل شعار توسعه سياسي و جامعه مدني مي داد آن نگهبان عدالت را احساس مي كرد؟ راستي آن فردي كه از كوچه هاي متعفن و عدم حضور مسئولين در آن كوچه ها سخن مي گفت به شما نگفت كه در شانزده سال افتخار آميز موسوي آن كوچه ها تعفني نداشت؟ آيا اين تعفن ها در زمان دولت نهم به وجود آمد؟ مگر دوستان موسوي احمدي نژاد و حضور آن در ميان مردم را تمسخر نمي كردند و نمي كنند و آن را عوام فريبي نمي نامند راستي چگونه است كه از موسوي در اين فيلم مي خواهند كه به خرمشهر سفر كنند در صورت پيروزي ؟ خوب نيازي به حضور نفر اول سيستم اجرائي نيست براساس بينش دوستان موسوي اين بايد توسط مسئولان محلي حل شود؟ راستي بهتر نبود از مراسم ورزشگاه آزادي و سخنان هنرمندان هوادار موسوي در احساس تحقير و خاله سوسكه و كوتوله و نكبت هم در اين فيلم مي گذاشتيد تا اخلاقي تر مي شد آيا شما اجازه مي دهيد در آينده اي كه موسوي راي آورد مخالفين ايشان در سخنان خود وي را نكبت و كوتوله و در اس ام اس هاي خود با حيوانات مقايسه كنند؟ آقاي مجيدي دلم براي بدوك شما تنگ شده (127449)
 
هما
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۳۲:۵۰
بر خلاف فیلم آقای احمدی نژاد که مستند بود این فیلم فقط تبلیغاتی بودو خیلی از صحنه ها (دادخواهی آن زن در اتوبوس)ساختگی بود.در جواب خانمی که از سلامت فکری فرزندش ابراز نگرانی می کرد ونگران اعتیاد و بیکاری جوان ها بود باید بگم که آیا مواد مخدر در دولت نهم به دست جوان ها رسیده؟
در این دولت که بیش ترین مبارزه با سوداگران و اوباش شده.
نکته جالب توحه این است که یکی از نمایندگان اسبق مجلس وحامی مهندس موسوی گفتند :ذهنیت رئیس جمهور باید آنقدر باز باشد که معتادان و اراذل واوباش هم احساس پناه کنند.
اگر این افراد هم در جامعه احساس آرامش داشته باشند که روز به روز بر تعداد معتادین افزوده می شود.
من از مردم ایران خواهشمندم که اینقدر بی انصاف نباشند و زود همه چیز رو فراموش نکنند. (127450)
 
حسینی
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۴:۴۱:۴۲
دوست عزیز
فقط جهت آشنایی شما باید عرض کنم که اعتیاد، ناشی از موارد متعددی است که عمده آن بیکاری است.
نرخ بیکاری به دلایل متعددی رشد میکند که عمده آن ناشی از تعطیلی صنایع و چرخه اقتصادی بخش خصوصی و عدم اطمینان سرمایه گذار جهت سرمایه گذاری در کشور است.
رکود بخش خصوصی و فرار سرمایه از کشور، دلایل متعددی دارد که عمده آن ایجاد فضای ناپایدار و نا امن اقتصادی است. و می بینیم که این امر در دولت اخیر در اثر سوء مدیریت در امور کلان بسیار مشاهده می گردد.
آری گفتم سوء مدیریت، من هیچگاه اعتقاد ندارم که آقای احمدی نژاد ذاتا انسان بدی است یا منافع ملی را درک نکرده، لیکن بحث در عدم توانایی ایشان در مدیریت کلان کشور است. هر انسان خوبی لزوما متخصص خوب نیست.
امید وارم مردم هوشیار سرزمین من با دیدن فیلم های مستند کاندیداها، بهترین را انتخاب نمایند. (127636)
 
مرتضوي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۳۳:۱۲
موسوي نشان داد که همچنان از در 20 سال گذشته زندگي مي کند. او هيچ حرف تازه اي براي گفتن ندارد. حتي گفتمان دوم خرداد هم در انديشه هاي او باز سازي نشده است.
جاي هرگونه برنامه اي در اظهارات موسوي خالي است. حيف شد که اين سرمايه انقلاب اينگونه در راه اهداف تعدادي از فعالان سياسي تندرو هزينه شد. (127453)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۰۹:۱۲
فعلا كه دور سوءاستفاده از ارزشهاست. شما كه نبايد ناراحت باشي، بالاخره... (127774)
 
mehdi
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۳۵:۳۶
واقعا انسان بايد در اظهار نظر انصاف داشته باشه !

از بس فيلم قوي بود رو دل كرديم !

مجيدي كارگردان خوبيه ولي وقتب چيزي نيست براي نشان دادن چيكار كنه ؟

خيلي قوي بود خصوصاً كپي كاري ها از فيلم آقاي احمدي نژاد مثل موتور سوارها و اتوبوس سواري ها .:)
:)

بهتره دوستان عزيز يه نگاه به حجم نظرات در مورد آقاي موسوي و آقاي احمدي نژاد بندازن ...
ميان ماه من تا ماه گردون تفاوت ها زمين تا آسمان است

قربونت برم اي ماه گردونم اي احمدي نژادم

دوست داريم .... (127458)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۳۹:۱۲
احساسی بود و عاطفی. خیلی زیبا از سرود ای ایران و وطنم استفاده شده بود.
ایشان البته انتقادات جدی به دولت و احمدی نژاد داشت که از زبان مردم بیان می کرد. مثل اون خانومی که دانشگاه ها رو نقد کرد یا آن خانمی که به بحث بیکاری و فساد پرداخت.
برنامه ایشون یک اشکال اساسی داشت. اشکالش هم این بود که هیچ برنامه مشخص و تازه ای نداشت. این که دولت نهم بده یا خوبه، خیلی مهم نیست. مهم این بود که ایشون توضیح بده می خواهد چه کار کند که اوضاع رو بهتر کنه. که متأسفانه چنین توضیحی وجود نداشت. ایشون می گفت چون احمدی نژاد خوب نیست به من رأی بدین. اما به نظر می رسه این نمی تونه دلیل خوبی برای رأی دادن به ایشون باشه. (127460)
 
نرگس
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۰۱:۵۹
دوست عزیزم \"محسن\" چند نکته را باید در نظر داشته باشیم:
1- آقای موسوی هفته گذشته برنامه مدون اقتصادی خودش را برای عموم اعلام و منتشر کرد(که یک تیم اقتصادی قوی هم روی اون کار کردند)
2-یک فیلم مستند 30 دقیقه ای نمی تواند زمان مناسبی برای توضیح برنامه های یک کاندیدا باشد و مطمئن باشید که ایشون در برنامه های بعدی بیشتر راجع به برنامه هاشون صحبت می کنند
3- به این نکته دقت داشته باشیم که کلا تا حالا هر کاندیدا فقط دو برنامه نیم ساعتی(مجموعا 1 ساعت) در تلویزیون زمان در اختیار داشته اند . در این فرصت کوتاه با مردمی که از هر طیفی(کارگر و بقال و مهندس و دکتر و خیاط و بزاز و نانوا و...) بیننده آن هستند از کدام موضوع مهم و برای کدام گروه می توان صحبت کرد؟
4-آقای موسوی هیچ وقت نگفتند که چون احمدی نژاد خوب نیست به من رای بدید. ایشان کاستی های موجود را یادآوری می کنند و ضمنا خودشون را با بیانیه ها و سخنرانی ها و برنامه هایی که دارند(در حد توان) به مردم معرفی می کنند.نهایتا میزان رای ملت است دوست عزیز.
5- بیایید هیچ وقت از انسانهای زمینی کارهای آسمانی نخواهیم.میرحسین با تمام خوبیهایی که دارد مثل سایرین یک انسان است، از او انتظار معجزه نداشته باشیم.اما کسی را انتخاب کنیم که لااقل میزان خطاهایش کمتر باشد و مملکت را به یک ثبات نسبی برساند انشاء الله (127650)
 
بنده خدا
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۳۹:۵۰
زيبا و بدور از تظاهر و تزوير بود. مرا به سالهاي جنگ و دوره امام ( ره ) برد. (127461)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۴۰:۲۳
از آقای موسوس تعجب کردم که دولت را متهم به دروغگویی و عوامفریبی می کند ولی در برنامه تبلیغی به همان مسیر دولت قدم می گذارد واقعا ایشان فکر می کند بعد از چهار سال می تواند معضل قاچاق مواد مخدر وبی کاری را حل کند ؟ (127462)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۴۳:۵۳
خداوند همه فرزندان برومند انقلاب را حفظ و حمايت كند انشاءالله (127467)
 
وحید
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۴۹:۲۴
استفاده ابزاری از مراجع تقلید وحضرت امام در این مستند به وضوح روشن بود تا کی می خواهیم از این عزیزان مایع بگذاریم ثانیا با صحبت کردن آقای میر حسین به زبان آذری به نظر من به انسجام ملی ضربه می زند زیرا زبان رسمی کشور در تمام مراسمات فارسی میباشد واین کار قوم فارس رااز ایشان ناامید میکند زیرا در جهت محو فارس زبانان گام بر می دارد (127471)
 
سلمان
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۵۹:۵۳
دوست عزيز ! نوشته ايد \" تا کی می خواهیم از این عزیزان مایع بگذاریم \" ! توجه كنيد \"مايه\" درسته نه \" مايع\"! (127745)
 
علي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۱۷:۴۳
دوست عزيز ، اين شما هستيد كه قصد تفرقه داريد والا قوم فارس(به زعم شما) هيچوقت از آذري صحبت كردن دولتمردان ناراحت نمي شود . در ضمن همه ما ايراني هستيم! (127805)
 
مهرباور
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۵۴:۰۰
مهمترين ويژگي ميرحسين موسوي صداقت است . او در عين پايبندي به ارزشهاي ناب انقلاب اسلامي معتقد به اصلاحات است و همين امر سبب شده موسوي چهره اي ارزشمند در اين دوره از انتخابات باشد . واقعيت اين است كه برخي خط كشي ها ميان اصولگرايي و اصلاح طلبي واقعي نيست و جايگاهي در ميان مردم ندارد . آنچه براي مردم مهم است همين ويژگي هايي است كه ميرحسين دارد . علاقه به امام و انقلاب و پايبندي به ارزشها و ضمناً اصلاح اشكلاتي كه در اين چند سال ايجاد شده است . قطعاً انتخاب ميرحسين سبب كاهش شكاف سياسي در كشور و بوجود آمدن روحيه مثبت در ميان مردمي مي شود كه مي خواهند ايراني آباد ، آزاد و مستقل داشته باشند . سلام بر موسوي (127476)
 
ناصر
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۳:۰۵:۴۱
صداقت! ميرحسين! راستي شما از ايشان دليل سكوت بيست ساله را شنيده ايد جايي مي گويد به دليل اينكه همه چيز خوب بود و احساس خطري نداشتم و جاي ديگر مي گويد به دليل اينكه بيست سال سانسور مي شدم.. اينها صداقت است؟ ايشان از دوران افتخار آميز خاتمي و هاشمي مي گويد و در فيلم تبيلغاتي خود به نابساماني و برق و اب خوزستان و بيكاري و اعتياد اشاره مي كند راستي اين شمكلات در دوران دولت نهم ايجاد شد؟ آيا اينها حساسيتهاي ميرحسين را برانگيخته اگر اين گونه هست چرا در سالهاي قبل زبان به كام در گرفته بود و به طور مشخص در سال 76 كه دوستانش از وي تقاضاي حضور داشتند كنار نشست؟ اينها همهه از صداقت ميرحسيني است ديگر ؟ صداقت! موسوي كه در دوران نخست وزيري از حمايت از مستضعفين جهان سخن مي گفت حالا مي گويد نبايد مسئله فلسطين را پيش از حل تورم مطرح كنيم ! صداقت ! ميرحسين به عوام فريبي دولت و استفاده از احساسات مذهبي مردم سخن مي گويد و خود رنگ سبز را نشان اهل بيت مي داند و آن را براي انتخابات مطرح مي كند آيا اين سوء‌استفاده از احساسات مذهبي مردم نيست؟ صداقت! ميرحسين مي گويد من پول ندارم كه تبليغات كنم بهتر است گشتي در شهر بزنيد عكس هاي قد و نيم قد چه كسي رايگان در سراسر شهر توزيع مي گردد اينها همه از بركت بي پوليست ديگر؟ ايشان مي گويد من پول ندارم روزنامه سبز منتشر مي كند ايشان مي گويد من پول ندارم اما تي شرت و روسري سبز توزيع مي كند اين همه نشان صداقت ما را از خود بي خود كرده است (127571)
 
موسوی
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۵۷:۲۷
خیلی خوب بود
موفق ترین برنامه ب انتخاباتی کاندیدا تا امروز همین مستند بود
یه چیزی تو مایه های رنگ خدا و بچه های آسمان بود (127483)
 
یزدان
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۱۰:۰۹
خیلی بامزه بود...کلی خندیدم.... :) دستت درد نکنه (127778)
 
سید حسین موسوی
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۱:۵۸:۳۶
با سلام
به نظر می رسد فیلم اول مستند میر حسین و یاران سبز پوش از دقت و ظرافت بالایی در ساخت برخوردار بوده است . در این فیلم میر حسین با استفاده از استراتژی به کار گرفته شده در فیلمهای تبلیغاتی احمدی نژاد و از درون زمین حریف به حریف ضربه زده است. مشابهت های دو فیلم در استفاده از احساسات شهروندان نمونه بارزی از این مساله است. یعنی به همان اندازه که احمدی نژاد می خواست اوضاع را بسیار عالی جلوه دهد موسوی سعی کرد با استفاده از همان ابزار اوضاع را بسیار نابسامان و اسف بار جلوه دهد.
در خصوص فضای به کار گرفته شده جهت مصاحبه نیز باید گفت صندلی احمدی نژاد بیشتر از چهره احمدی نژاد به چشم می امد و لی صندلی میر حسین اصلا دیده نشد که خود نمونه ای از ظرافتهای فیلم میر حسین می باشد.
نظر شما چیه؟ (127484)
 
au-tabriz.blogfa.com
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۳۹:۳۱
آره عزیزم. در ضمن خانم منیژه حسینیان هم توی فیلم خوب ایفای نقش کرد. واقعا تاتر جالبی بود! (127698)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۸:۵۵:۰۳
نه بابا! (128130)
 
سینا
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۰۲:۴۱
خیلی خیلی مصنوعی بود. مخصوصا ان جایی که روی زمین (موسوی) غذا می خورد .خدایی مستند احمدی نژاد خیلی بهتر بود. (127487)
 
انديشه
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۰۳:۱۹
فكر مي كنم اين فيلم بيشتر بيان و نمايش خاطرات گذشته بود و نه فيلم تبليغي براي رياست جمهوري . اينگونه به ذهن متبادر مي شد كه مي خواهند با بيدار نمودن حس نوستالژي به قدرت بازگردند و طعم شيرين آنرا بچشند . (127488)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۰۳:۳۵
کپی میرحسین برابر اصل احمدی نژاد بود. این یعنی همان پیروزی گفتمان احمدی نژاد. ضمنا خوب است سری به سایت جهان نیوز بزنید می فهمید خانمی که تنها به فکر پسرش بود عجب بازیگری بود. (127490)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۰۶:۳۴
ای کاش آقای موسوی یک کمی هم از فیلم استادیوم آزادی رو پخش می کرد. مخصوصا اون صحنه ای که به امام توهین کردند. بالاخره اینها هم از هواداران ایشان هستند و یکی دو نفر هم نبودند. بالاخره اینها هم آدم هستند و باید موسوی اونها را آدم حساب کنه و تو فیلمش نشون بده. تا همه بهتر بعضی از طرفدارهای ایشان را بشناسند. و یا اینکه خودشون این کارها را محکوم کنه. (127492)
 
davod
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۰۸:۵۷
بعضی دوستان مرتب میگن توی فیلم هیچ برنامه ای ارائه نشد . بازم باید یادآوری کنم که هدف فیلم تبلیغاتی تاثیرگذاری بر احساسات مخاطب است. با این فرصت کمی که صدا و سیما در نظرگرفته انتظار دارید ریز برنامه ی چهار سال آینده بیان بشه . کاندیدا ها مجبورند به بیان اهداف کلی بپردازن . (127495)
 
امیری
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۱۲:۰۴
آخه اهداف کلی هم نشنیدیم چیزی بگه. (127785)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۱۰:۵۰
فيلم خيلي خوبي بود. با واقعيات زندگي موسوي شروع، با واقعيات جامعه ادامه و با آرزوها و آينده‌اي سربلند براي ايران پايان... (127497)
 
ufhs
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۱۱:۵۰
از اقای مجیدیی توقع نداشتم فیلم به این ضعیفی را بسازد
متاسفانه خانمی که گریه می کرد واز اعتیاد بچه اش می گفت دروغ می گفت وایشان بازیگر است ومردم ان خطه هم میدانند . این گونه عوام فریبی وسیاه نمایی جواب عکس میدهد .چرا اقای موسوی که به صداقت اعتقاد دارند اجازه دادند. (127499)
 
مجيد
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۱۴:۳۹
اون زن مازندراني و آن جوان كرماني به گمانم از اعضاي ستاد بودند خيلي تابلو بود (127505)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۸:۵۵:۵۱
مجيدي آنرا كذب مي داند فريب نخوريد (128131)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۱۱:۵۲:۰۶
حتما انتظار داشتي تائيد كند دوست عزيز واقعا شما اين قدر ساده اي (129014)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۱۵:۳۶
با تمام میل و علاقه ای که به میرحسین عزیز دارم ، از همه مردم شریف تقاضا دارم که هیچ کدام از فیلم های تبلیغاتی نامزدها را نبینن و فقط به مناظره ها توجه داشته باشند ! چون فیلم های تبلیغاتی نامزدها ناخواسته روی احساسات ما دست می گذارد که حتی باعث میشه که به قول یکی از دوستان در همین صفحه، رای میرحسین به احمدی نژاد تبدیل بشود ! ( بلی ، بسیارند افرادی که با یک فیلم همه شعور و اعتبار یک کاندیدارو از یاد می برند )
من به عنوان یک جوان 22 ساله ، باید از همین الان یاد بگیرم که از روی احساس تصمیم نگیرم ... چون تجربه پدرم را فراموش نمی کنم که چه بی مطالعه برای فرزندش تصمیم گرفت ... پس فقط به حرف ها و منظره های کاندیدا توجه می کنم ... که تا الان هم میرحسین موسوی از دیگر کاندیدا در صحبت و بیان دیدگاه و صداقت کلام صبقت گرفته است ! به امید پیروزی حق !
یا علی (127506)
 
احسان
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۱۶:۵۹
هر چند يكي از مولفه هاي تبليغات تهييج مردم است. اما هم در فيلم آقاي احمدي نژاد و هم در فيلم آقاي موسوي بيش از حد به اين مساله توجه شده است. متاسفانه همان طور كه آقاي موسوي در اين فيلم اشاره كردند در مورد چگونگي برآورده شدن انتظارات مردم نگراني وجود دارد ( نقل به مضمون ). متاسفانه تهييج مردم هرچند ممكن است باعث افزايش آرا شود ولي توقعاتي به وجود مي آورد كه برآورده كردن آنها از پتانسيل هاي كشور براي يك دوره چهار ساله بسيار بيشتر است. اين معضل باعث سرخورده شدن راي دهندگان خواهد شد.
بهتر است كانديداها تلاش كنند واقع بيني را در بين مردم ترويج كنند . حسن اين كار دو چيز است :
1- مردم سطح توقعاتشان و انتظاراتشان واقعي تر مي شود و به مشكلات واقعي موجود در كشور آگاهتر مي شوند.
2- با آگاهي بيشتر مردم از مشكلات واقعي ،در زمان پس از انتخابات و تشكيل دولت تلاش براي رفع مشكلات بيشتر خواهد بود. (127508)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۱۸:۵۱
علي رغم فيلم تبليغي بودن اصول مستند رارعايت كرده بودودنبال عوام فريبي نبودوستاد آقاي موسوي با اين كار زيباي شان تا حدودي تحريم رسانه اي آقاي ميرحسين موسوي راجبران كردند (127399)
 
مهدي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۲۹:۲۴
باز هم كه دروغ واضح تحريم رسانه اي مطرح مي شود!
خود مير حسين وقتي كه توجيه براي سكوت 20 ساله مي آورد كه لزومي به حضور نبود يعني اصلا تحريم سالبه به انتفاي موضوع است.

مستند بودن كار هم كه با بازي بازيگر مازندراني زيرسؤال رفت (127530)
 
راي دهنده ايراني
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۲۰:۵۲
سلام
واقعا سايت باحالي داريد
و در ضمن از آقاي مجيدي هم بابت فيلم قشنگش تشكر ميكنم
اما فيلم آقاي احمدي نژاد چيز جديدي نداشت
همه مطالب فيلم توي اين چهار سال كرارا از تلويزيون پخش شده بود
بهتر بود ايشان فيلمي در پاسخ به شبهاتي كه در مورد مسايل اقتصادي دولت وجود دارد ي ساخت. (127516)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۲۲:۲۷
سید است واولادخانم فاطمه زهرا.احترامش به خاطر مادرش واجب است می گویدازطرف اهل بیت احساس مسئولیت می کند نگفت از ماجرای خطبه خواندن مادر نگفت ازمکانی که مادرش خطبه خواند پرده کشیدند بین جمعیت زنان ومردان فاطمه ای که حجاب داشت در برابر مرد نابینا آمد وخطبه خواندنه برای تبلیغ برای دفاع است از ولایت بود. چه برسر ماآمده کاش لااقل نمی گفت مامور اهل بیتم وای که ماجرای شکسته شدن پهلوی مادرش تکرار می شود (127518)
 
حسيني
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۲۲:۴۶
مخاطب من كساني هستند كه صرفا به خاطر طرفداري خاتمي مي خواهند به ميرحسين راي دهند. در اين فيلم فقط يك لحظه خاتمي را نشون دادن. واقعا براي همه اين افراد متاسفم. براي خاتمي هم متاسفم. (127519)
 
حسین
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۷:۵۸:۴۰
ظاهرا شما از طرفداران آقای احمدی نژاد هستید. ضمنا شما برای خودت متاسف باش. قیم به اندازه کافی داریم (128050)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۰۶:۵۷:۵۳
خب راست میگه دیگه. چه فرقی می کنه که طرفدار کی باشه. اصلاحات هدف داره یا همین جوری الکیه. اگه هدف داره و هدف موسوی و خاتمی یکیه چرا اینقدر فرق دارن با هم؟ (128517)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۲۵:۵۵
راستي چرا حرفهاي من را منتشر نكرديد آيا اين سئوال كه اگر همه حرفهاي ميرحسين و دوستانش در خصوص دولت نهم هم درست باشد آيا بهتر نبود ميرحسين از دوران طلايي خود و دوستانش نيز سخن مي گفت راستي آب و برق خوزستان يا تعفن كوچه ها در دولت نهم روي داده است؟ جنگ در بيست سال قبل تمام شده و 16 سال از اين دوران را ميرحسين افتخار خود مي داند و وزراي آن دوران در ستاد وي گوش به فرمانند مي شد از آنان پرسيد چرا آب و برق خرمشهر و اهواز و آبادان را درست نكرده اند و به اندازه 16 سال در اين وضعيت آنان نيز سهيم هستند اين سخنان از نظر شما غيرقابل پخش هستند؟ راستي آقاي مجيدي بهتر نبود از ميرحسين بخواهي تا تكليف وزرايي كه در ستاد وي هستند و در زمان انان بدوك ساخته شد و بدوكيان در آن زمان مورد توجهقرار نمي گرفتند را مشخص كند؟ آقاي مجيدي بهتر نبود از ميرحسين بپرسي چرا در ستاد وي افرادي حضور دارند كه شانزده سال در اين كشور مسئوليت داشته اند و در زمان آنان ارتباط دانشگاه ها و بازار كار برقرار نشده و شما در آن زمانها احساس مسئوليت نكرده ايد اما بعد از 4 سال دولت نهم متوجه همه ي بديهاي اجتماع گشته ايد؟ آقاي مجيدي بهتر نبود از ميرحسين مي پزسيد نست وي با شعارهاي ابتداي انقلاب و حمايت از مستضعفين و شعارهاي كنونيش در مورد ماجراجويي و عدم موضع گيري در خصوص فلسطين تا رفع تورم چيست؟ آيا بهتر نبود نسبت ميرحسين با بسيجي ها وشهرك غرب نشينهايي كه اكنون حامي وي هستند ونشاني از آنان در فيلم شما وجود ندارد را مشخص نمايند؟ ايا بهتر نبوداز نسبت ميان توهين به رئيس جمهوري كه به هرحال منتخب مردم هست و بالاخره مديريت اجرايي كشور را به عهده دارد از سوي حاميانش به بدترين وجه وبي اخلاقانه ترين شكل مورد توهين و نه انتقاد قرار مي گيرد را روشن كند؟ آقاي مجيدي اميدوارم كه شما پس از پيروزي ميرحسين هنرمند دولتي و مزدور از سوي مخالفان ميرحسين نشويد كه به هر حال باب چنين توهينهايي راموافقان ميرحسين با مرگ و كوتوله و نكبت باز كرده اند (127524)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۲۶:۱۳
با اظهار تاسف. چطور به خودتون اجازه میدید که اعلام کنید این فیلم کاملا مستند است. هر آدم غیر حرفه ای هم که کمی دقت کند متوجه می شود که صدای قرائت صلوات مونتاژ بوده بر روی صوت و کف حامیان موسوی در سالن ورزشی. تظاهر به مذهبی بودن و تدین با دروغ به مخاطبان؟!... (127526)
 
مهدی ازقم
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۳۸:۳۵
به نظربنده فیلم مستندآقای موسوی درکمال دقت وپختگی تدوین شده واگربیننده خوب دقت کنداکثر مصایب ومشکلات فعلی کشوررابانگاهی هنرمندانه وبسیارظریف به تصویرکشیده است وثانیافیلم دارای باراحساسی وعاطفی فراوانی است که دردوسکانس اشکم راجاری کرد.انصافامجیدی کارگردان قهاری است ومخاطب راخوب میشناسد.نسخه دردجامعه امروزمیرحسین موسوی است که باتکیه برخردجمعی ومدیرت قوی وتعامل باکارشناسان واهل فن کشورراازاین وضعیت اسفبار نجات دهدانشاءالله (127541)
 
au-tabriz.blogfa.com
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۴۱:۱۸
تاتر جالبی با حضور خانم منیژه حسینیان اجرا شد. (127703)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۴۴:۲۲
شاید کارگردان چیز بیشتری پیدا نکرده که بتواند نمایش دهد. (127545)
 
غياثي - منصوري
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۴۴:۲۸
اقاي مجيدي مخالف اصلاح طلبان وشخص خاتمي است وبراي ساخت اين فيلم مناسب نبود وبه ضررخود موسوي تمام شد.ما به اين فيلم نمره كمتر از 10 ميدهيم. (127546)
 
احمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۴۵:۰۶
آقای موسوی اگر...

اگر... آب و نون و آسفالت دیگه بسه و کرامت انسانی از شما طلب میشه، تکلیف اون 50درصد قشر فُرودست (اول مستضعف بود، بعد شد آسیب پذیر و حالا فُرودست) که خلاصه شما بوی گند فاضلاباشونو نشنیدین چی میشه؟

اگر... مشکل حکومتها از بالای اسب دیدنه، لطف می‌کردید یک بار از بالای مرکب پولادینتون قدم رنجه می‌کردید در میان اقشار فُرودست قدمی می‌زدید.

اگر... وزیر سربه‌زیر نمی‌خواهید پس جریان اون 7 وزیرتون که تقریبا اخراجشون کردید چیه؟

اگر... می‌بینید قانون مجلس محترم رعایت نمی‌شه و احساس تکلیف کردید پس چرا با احتمال رای عدم استعفا مجلس به چند وزیر قهر کردید؟

اگر... روی زمین نشستن افتخاره، لااقل یه نفر دیگه رو هم پیدا می‌کردین که مجبور نشین تنها روی زمین تو ظرف یه بار مصرف غذا بخورین و بقیه ایستاده نگاه کنند.

اگر... در صورت انتخاب مجدد احمدی نژاد امر بر او مشتبه می‌شه و خودشو امام زمان می‌دونه، شما که انتخاب نشده امام زمان شدید. \"خدا کند که بیایی\"

اگر... به قول پدر شهید جهان‌آرا هنوز نیمی از خرمشهر هم ساخته نشده که گردش بیشتر به دامن دولتهای قبلی تو اون 16 سال میشینه تا به دامن آلوده‌ی دولت دروغ.

اگر... دولت دروغ پس از 4 سال دولت دروغ شد شما (و البته خودم) که انتخاب نشده دولت تهمت رو اقامه کردید. هرچند در دوران نخست وزیری هم ... پولدارا و بازاریهای زالو صفت رو که یادتونه.

بی خیال، این حرفها که به درد نخورد، یه قصه بگیم لااقل شب بشه واسه بچه گفت که خوابش ببره:
یکی بود، یکی نبود، یه آقایی بود هَمش سوار اتوبوس بود، بعضی وقتها هم پشت تریبون بود، اون عالیجناب سبزپوش بود. خلاصه جونم واست بگه دخترم: ایران همش شهر بود، اعتیاد و بیکاری و خرمشهر نیمه خراب و بوی گند فاضلاب و ... مال دولت دروغ بود... خُر پُف... بسه بچه خوابش برد. (127547)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۳:۱۶:۰۵
عصباني نشو برات خوب نيست (127582)
 
سید ممد
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۳۵:۳۴
اگر... دوکتر(!) نیستید تو این بیست سال که سیکلیا هم چند تا دوکترا (به خصوص اقتصاد و مدیریت) گرفتند شما که فوق داشتید یه دوکترا هم می‌گرفتید (واقعا راست گفتید که ارتباط با دانشگاه قطع شده) که مجبور نباشید برای کتاب احمد جلد بزنید.

اگر... تقلید کار میمونه، ملاقات با مراجع تقلید کاره کیه؟ (127864)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۷:۳۳:۵۳
بی ادبی فضیلت نیست.766 (127995)
 
روح الله
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۴۷:۰۴
با سلام
فيلم بسيار خوبي بود بخصوص اينكه مشكلات مردم از زبان خودشان بيان مي شد تا حاميان دولنت فرصت مظلوم نمايي نداشته باشند.
امانقطه ضعف اصلي فيلم عدم حضور خاتمي بود كه با توجه به محبوبيت ايشان در كشور و مناطق روستايي و با عنايت به راي بالاي احمدي نژاد در روستاها برابر نظر سنجي ها تاكيد روي خاتمي مي تواند بسيار تاثير گذار باشد انشاالله در مستند دوم بر روياين موضوع نيز بيشتر تاكيد شود و خاتمي حضور پررنگ داشته باشد. (127549)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۵۳:۵۹
مزخرف بود بیشتر به نظر میرسد آقای مجیدی باز هم فیلمی ساخته که در جشنواره ها برای به تصویر کشیدن بدبختی ها جوایزی نصیب خودش بکنه. (127552)
 
آشنا
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۲:۵۹:۰۲
من نمی دانم چرا همیشه در این سایت دو اظهار نظر اول متعلق به اصول گرایان است فکر می کنم این موضوع بر می گردد به خط مشی سایت الف ولی اشکالی ندارد درقسمت پاسخ به اظهار نظرها این اصلاح طلبان هستند که آمار چند برابری نسبت به اصول گرایان دارند. امیدوارم این اظهار نظر به سرنوشت اظهار نظرهای دیگرم دچارنشود و درج شود. (127561)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۳:۰۶:۱۵
با سلام
طی ماه محرم سال گذشته آقای مجيدی برنامه جالبی از برگذاری سوگواری حسينی ساخته بودند ، در سوگ اما ايثار و جوانمردی ، امام شهادت و سرافرازی ، شهيد دين و اسلام محمدی ، امامی که هرگز و تحت هيچ شرايطی دست از اصول واحکام و آراء دين مبين اسلام نکشيدوهرگز به زير پرچم طاغوتها پناه نبرد وحال روی سخن من با وجدان آقای مجيدی است ، راه حسين اينگونه است ، فرهنگ عاشورا به شما اينگونه آموخته است ؟ امروز روز امتحان عشق حسين ، ودرک دروس ارائه شده در مکتب حسين است ، اينجا رهروی از راه حسين ارزشمنداست ، پس هرکه دارد هوس کرببلا بسم الله. (127573)
 
siamak
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۳:۱۳:۲۶
به نظر میاد که طرفدارن آقای احمدی نژاد با یک بمب باران اظهار نظر سعی دارند خود را اکثریت و نظر خود را نظر اکثریت نشان دهند.
به نظر من این مسئله چیز بدی نیست چون با حظور خود در سایت الف حتما سایر مطالب سایت و نظرات دیگران را هم می خوانند و این خود موفقیت بزرگی برای الف و گروه آن است. در این وانفسای رسانه ای شما موفق شده اید من را که از امثال وی او ای و رجا نیوز و گویا و حتی اعتماد ملی خسته شدم، به یک مخاطب دائم تبدیل کنید. بهتون تبریک میگم. (127578)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۳:۲۴:۴۲
حظور نه، حضور! (127591)
 
Shahram
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۴:۱۲:۵۲
از ادبیات اکثر اظهار نظرهای حامی احمدی نژاد، کاملا روشنه که 2-3 نفر با عزم جزم نشسته اند پشت کامپیوتر تا فضای سایت الف رو به نفع احمدی نژاد تغییر بدن. عجب همتی!
ولی در باب حضور هوشمند دوستداران واقعی منافع ملی ایران همین اعلام نظرات موافق و مخالف کفایت میکنه، و نیازی به این همه جار و جنجال نیست.
تا روز امتحان راهی نمانده

ضمنا از کار زیبای آقای مجیدی بسیار لذت بردیم.
الحق که رسالت خود را در بیان حقیقت خوب می شناسد. (127616)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۱۱:۵۰:۰۳
دوست عزيز بي منطق بودن افتخاري ندارد كه شما پاسخ يكي از صدها ايراد كار موسوي را نمي تواني پاسخ بدهي بعد مي گويي هوادارن احمدي نژاد همت كرده اند فضي الف را تغيير دهند قرار بود شما تغيير بدهيد دوست عزيز شما به من بگو صداقت موسوي در كدام سخن وي نمايان است در بيان دو دليل متناقض براي سكوتش.... در نمايش عوامانه مذهبي بودنش كه هوادارانش ديگران را به عوام فريبي متهم مي كنند د ر اينكه مشكلات اقتصادي اي راكه همه ما مي دانيم ساليان سال است با شدت و ضعف در كشور جاري و ساريست را به يك دولت نهم متوقف مي كند..... به اينكه به عمد سهم شانزده ساله دوستان خود رد وضعيت اقتصادي كنوني را ناديده مي گيرد چون وام دار انان است ... دوست عزيز شما پاسخ اين سئوالات را بده بعد از تغيير فضا سخن بگو در صورت ارائه پاسخ منطقي فضا تغيير خواهد كرد (129004)
 
دانشجو بی‌طرف
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۳:۱۶:۰۷
من نمی‌دانم به چه کسی رای دهم ولی سوالاتی دارم لطفا یکی پاسخ دهد( شماهایی که تو خیابونا در حال مخ‌زنی مردم هستید که به کاندیدای شما رای دهند!)

اولا پدر شهید جهان‌آرا بود نه باکری، دوما دیروز تو خبرها گفته شد که ولی‌الله همت(برادر شهید همت) گفته که خانواده شهید از احمدی‌نژاد حمایت می‌کنند؛ پس این ‌قدر اسم اینا رو ادامه حمایت‌کننده‌های خود نیاورید.

سوما شما که گلوتون رو پاره کردید در این چند وقته که احمدی نژاد از احساسات مذهبی مردم سوءاستفاده می‌کنه دیدیم که موسوی چقدر استفاده نکرد با بازیگرای ...! لطفا به گلوهاتان استراحت دهید!

و آقای موسوی:
شما که این قدر به امام احترام می‌گذارید و خود را پیرو ایشان می‌دانید، وقتی در دوران اصلاحات به امام توهین می‌شد شما احساس خطر نکردید؟

وقتی در آن دوران همین شهدا که به آن‌ها ارادت دارید مسخره می‌شدند و یک مشت آدم جو‌ زده‌ی کله‌خراب تلقی می‌شدند (نگید نه که من خودم در دانشگاه شهید بهشتی شاهد بودم) حالا چطور این‌قدر عزیز و گرامی شدند؟

چون این سوال را نمی‌شود از ایشان پرسید( از اتوبوسشان پیاده نمی‌شوند) دوستانی که طرفداری می‌نمایند لطفا جواب دهند. (127583)
 
جواد
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۳:۱۷:۲۴
پس خاتمي كجا بود؟ (127584)
 
آرمان
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۳:۲۲:۰۶
سلام به همه آزادگان دنیا
کار سینماگران در معرکه سیاست از آن کارهای عجیب است ، آخر تا آنجا که من یادم
می آید سینماگران جز معدودی که در مدیریتهای سینما دستی دارند ، همه یک جوری به هر جناحی که در کشور بر سر کار بیاید منتقد و معترضند، شاید لازمه کار هنری ظریف بینی و نکته سنجی باشد و شاید ماهیت هنر آن است که همه چیز را زیبا می خواهد و آخر استحکام . و از آنجایی که همه گروهها یک جوری ضعف مفرط
دارند ، هیچ یک هم آنان را آرام نمی کند بنابر این عاقلانه آن باشد که لااقل از بیزینس عقب نیفتند .مع الوصف بنا به توصیه خود سینما گران کار فاخر آن است که سینماگران در راستای مشارکت و انسجام ملی آستین بالا بزنند و یک کار ماندگار ارائه دهند که تا قیام قیامت در خاطره ها بماند ، راستی قبل از پایان عرائضم به حرفه ای های عالم آینترنت و کامنت و پیام ...که به محض درج این پیام زود یه چیزی می پرونند بگم . که نگید برای اعتقادشون این کارو میکنند که حالم به هم می خوره از این حرفها.
با پوزش قبلی ! (127588)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۳:۲۴:۰۱
خنده های مصنوعی! تپق حتی در برنامه مستند! سوء استفاده از دیدار با علما جهت تلقین حمایت ایشان! تحریک آذریها برای رای به یک نفر از خود(موسوی) ! ذکر خاطره از روستای \"خامنه\" برای... ! کشاندن مردم به خیابانها بدون اینکه حتی به احترامشان پیاده شود! و تکرار مکرر برخی صحنه ها !
اینها را با مصاحبه های اخیر ایشان مقایسه کنید.
من برای روز واقعه (مناظره) لحظه شماری می کنم. (127589)
 
احسان
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۳:۲۴:۴۹
آقای مجیدی فیلمهایشان کمی روشن فکرانه است و برای عموم زیاد قابل فهم نیست آقای مهرجویی بهتر برای مردم فیلم می سازند و هیحانی تر. (127592)
 
سیا
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۳:۲۹:۱۹
این همه از حمایت مراجع می گید تا حالا دقت کردید که اینا تا حالا می گفتن آقای مکارم و نوری همدانی مرجع اقتدارگرا ها هستند، و شما قبولشان ندارید؛ یا اسن که تقلید کردن کار ...هاست( می‌دانید که در دوران خاتمی گفته شده و آقای... سرومور گنده الان می‌چرخند) چی شده حالا برای رای آوردن دست به دامن این عزیزان شدید؟! از جدتون خجالت بکشید وحداقل در انتخاب اطرافیان دقت کنید! (127593)
 
دانشجوی بی‌طرف
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۷:۲۶:۴۸
من هم این را قبول دارم، تازه خود اون مراجع هم به شدت با این موضوع برخورد کردند که فیلم دیدار، این‌گونه مورد سوءاستفاده قرار گرفته!

آقای سیامک من گفتم که نمی‌دونم به کی رای بدم، امیدوارم که متوجه شده باشید که چی گفتم، و هنوز منتظر یه جواب درست و نه توجیه بچه‌گانه از هر کسی که می‌خواد باشه ،هستم! متاسفانه دوستان پاسخ جامعی نداشتند.

من هیچ وقت توهین یک دوم‌خردادی طرفدار خاتمی (که مطمئن هستم هم‌اکنون از موسوی حمایت می‌کند و بسیار هم مورد اعتماد آنان است) به شهدا را فراموش نمی‌کنم (گفتم در دانشگاه اتفاق افتاده) و این موضوع باعث کدورت خاطرم شده که دلم با میر حسین صاف نمی‌شود. چون می‌ترسم اگر رای بیاورد همان امام و شهدا که از آن ها دم می‌زنن مورد تمسخر قرار گیرند.

البته به خاطر چیزهای دیگری هم نمی‌خواهم به احمدی‌نژاد رای بدم! لطفا راهنماییم کنید! فقط مودبانه بحث کنید تا همه بتونن استفاده کنند. ممنون (127971)
 
siamak
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۳:۳۵:۳۲
آقای دانشجوی بی طرف شاید شما خودت ندانی ولی من می دانم ، شما به آقای احمدی نژاد رای می دهی! (127597)
 
toori
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۳:۴۶:۲۲
خدا وكيلي شما چيزي از اين به اصطلاح فيلم مستند ديديد. جز سياه نمايي تزوير و رياكاري و برگشت به بيست سال قبل . آقاي موسوي مطمئن باشند نه مردم ما همان مردم بيست سال قبل مي باشد و نه اوضاع اقتصادي اجتماعي و فرهنگي و نه مناسبات جهاني آنطور كه قبلا بوده هست پس چه بهتر در مسير پر فراز و نشيب عدالت محوري و عدالت پروري و رسانيدن ايران و ايرانيان به اوج اقتدار و بالندگي احمدي نژاد سنگ اندازي نكنيد . هرچند كه به ياري خداي متعال و امام عصر روحي فدا پيروزي الگوي پاكي و صداقت احمدي نژاد حتمي است . (127601)
 
وحید
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۴:۳۹:۱۵
چشمها را باید شست جور دیگر باید دید (127634)
 
محمدي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۳:۵۲:۰۰
يك نمر ه 10 براي آقاي مجيدي - يك فيلم ضعيف بود - مردم منتظر حضور اصلاحات وخاتمي بودند متاسفانه آقاي مجيدي نتوانست رضايت مخاطبان را فراهم نمايد هرچند كه از فيلم مستند خاتمي در سال 76 تقليد كرده بود ولي در كار تقليد هم موفق نبوده است. (127604)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۴:۰۰:۳۳
خنده های مصنوعی! تپق حتی در برنامه مستند! سوء استفاده از دیدار با علما جهت تلقین حمایت ایشان! تحریک آذریها برای رای به یک نفر از خود(موسوی) ! ذکر خاطره از روستای \"خامنه\" برای... ! کشاندن مردم به خیابانها بدون اینکه حتی به احترامشان پیاده شود! و تکرار مکرر برخی صحنه ها !
اینها را با مصاحبه های اخیر ایشان مقایسه کنید.
من برای روز واقعه (مناظره) لحظه شماری می کنم. (127610)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۴:۱۶:۴۶
بنام خدا من هرچی فکر میکنم هیچ تناسبی بین اعتراض جانانه اقای مجیدی به سروش وساخت این فیلم نمیبینم هر چند سروش بظاهر طرفدار کروبیه ولی قسمت قابل توجهی از حامیان این دو از یک ابشخور سیراب میشن اقای مجیدی شما در صفی قرار گرفتی که بدنه اون سالها به اسلام وپیامبر و ائمه تاختند واقای موسوی هم هیچوقت از این بابت احساس خطر نکرد (127618)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۴:۲۶:۱۴
چرا نظر من رو كه گفته بودم----\" اين مستند احساس خوبي را به من داد مثل حس باهم بودن\"- ---را سانسور كرديد. اقلا به ما بگوييد چه بايد نظر دهيم وچه چيزهايي را خودمان از نظراتمان حذف كنيم تا شما راحت باشيد. (127623)
 
مسعود
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۴:۴۲:۰۵
برای ما مهم ادای تکلیف است وبس. فرد اصلح احمدی نژاداست.حالااین به مذاق
ضدانقلاب وقدرتهای خارجی خوش نیاید تعجبی ندارد.ضمنا ایران دوران ذلت بار
بنی صدرو خاتمی راهم تجربه کرده وباکی ازادای تکلیف شرعی نخواهدداشت.
باایمان به خداوانتخاب احمدی نژاد.... (127637)
 
فرهاد
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۴:۴۴:۳۹
آیا شما تصور کرده اید که ساختن پل ها و انرژی هسته ای و طرح های عمرانی و... همه در دوران احمدی نژاد طرح ریزی شده ... تامین بودجه داشته و به پایان رسیده است؟
اگر اینطور فکر میکنید این یک ساده لوحی و خوش باوری بیشتر نیست! هر طرحی پس از بر رسی نیاز به تهیه و تامین بودجه دارد و موافقت های اولیه مجلس و ارجاع به سازمان های اجرایی برای اجرا!
آنچه که کاملا در زمان احمدی نژاد اتفاق افتاده استفاده از طرحهای تمام شده ایست که دیگران قبلا برنامه ریزی نموده اند. حتی گاهی شاهدیم که طرح های نیمه کاره نیز به راه اندازی و افتتاح رسیده است نظیر مراسم افتتاح آزادراه تكميل نشده تهران ـ پرديس كه با حضور وزير راه وترابري برگزار شد ! ما از این سیاه بازی ها زیاد داریم . این درست است که با تبلیغات میشود بسیاری از غلط ها را درست جلوه داد ولی باور داریم که هر انسانی با داشتن قدرت فکری و تعقل میتواند به قضاوت نشیند و درجه درستی و یا کذب را اگر بخواهد تشخیص دهد ...
شما چطور؟ (127640)
 
احمدی
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۴:۴۷:۴۶
من موندم چرا اینقدر در این فیلم سعی شده بود که آقای موسوی روفتار و منش آقای احمدی نژاد رو تکرار کنه
فرض بگیریم که این فیلم درست باشه فقط به یک بخش از فیلم می پردازم تا مشخص بشه در این فیلم در واقع آقای موسوی درحال محاکمه شدن بود نه آقای احمدی نژاد
دربخشی از مستند زن میانسالی به نظام اموزش عالی ایران حمله می کرد
اقای احمدی نژاد در این چند ساله اجازه ورود به عرصه دانشگا ه ازاد رونیافت از سوی دیگر جوانان فارغ التحصیل بی کار محصول 16 ساله گذشته و سیاست های اتخاذی در شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص ایجاد و نظارت بر رشته های دانشگاهی می باشند
آیااین زن مظلوم در حقیقت ساست های اتخاذ شده از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی رو به چالش نکشیده بود شورایی که یکی از اعضای پیوسته آن همین آقای موسوی بوده است
آقای موسوی عزیز
شما به جای تاسف به حال دولت در این چند ساله باید به حال شورای عالی انقلاب فرهنگی و اقدامات صورت گرفته در 16 سال قبل متاثر می بودید گه متاسفانه سکوت و صراحت لهجه شما نشان می دهد که درآن 16 سال احساس خطری در شما برانگیخته نشده است
متاسفام
عوام فریبی تا کی ؟ (127643)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۴:۴۷:۵۵
مشكلات كشور اساسي است ونياز به يك همت ملي دارد در اين چند صباحي
كه گفتار و نظرات كانديداها را ميديدم حرف قابل توجهي كه بشود به سمت اين
همت ملي رفت ديده نشد
فقط يك ضرب المثل براي من در زهنم تداعي نمود وان اين بود
گهي پشت به زين وگهي زين به پشت
من فكر نميكنم با رفتن ان وامدن اين كه تماما صحبتهاي احساسي ميكنند
نه حماسي تغيير خواصي در رفاه واسايش مردم در اينده ديده شود (127644)
 
رحمان کارشناس ارشد مدیریت
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۴:۴۹:۴۹
ابتدا باید بزرگترین ایراد را به صدا و سیما گرفت که برنامه های بیشتری از اهداف و پیشبردهای کاندیداها نشان نمیدهد و چون کاندیداها (الا دولت فعلی) اکثر مردم از دیدارهای انها در شهرهای مختلف و برنامه های انها اطلاعات کافی ندارند و فرصت چندانی تا روز 22 خرداد نیست مجبورا قالب برنامه های خودشان را به صورت کلی و لی قابل درک عامه مردم بگویند و این دلیل خوبی نیست که بعضی از اظهار نظرها راجع به این موضوع است که اقای موسوی برنامه ای ارائه نمی کنند به همان دلیل بالا به خاطر فرصت کم و کوتاهی صدا و سیما در اجرای برنامه های بیشتر برای کاندیداها مجبور به کلی گوئی هستند. و هدف فیلم های مستند کاندیداها هم بیشتر برای ارتباط با مردم است تا ارائه برنامه (127645)
 
رحیم
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۰۲:۴۰
ما که هر چی تلاش کردیم ببینیم آقای مهندس چیز جدیدی می گوید چیزی ندیدیم. شعار صداقت میدهید ولی عوامفریبی می کنید. ما نفهمیدیم که شما اصلاح طلب هستید یا اصول گرا. در سخنرانی هایتان برای جلب آرا از جوانان حرفهای اصلاح طلبانه می زنید در تلویزیون برای جلب رای مردم مذهبی چیز دیگری نشان می دهید. آقای مهندس لطفا موضع خودتون را روشن کنید . یک آدم صادق هیچ وقت دو زیست نمی شود. لطفا هر دو پای خود را در یک استخر فرو ببرید تا شنا کنید. یک پا این استخر یک پا استخر دیگر منجر به .......... می شود. حیف که آقایون کودتاچی شما را هم سوزاندند مثل چهار سال پیش مثل سردار سازندگی (127652)
 
مرتضي صداقت
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۰۳:۳۷
فيلم جالبي بود اما اي كاش همه اش واقعيت بود نه دروغ و تخريب اگر بچه اين خانم معتاد شده به كسي ربطي دارد ؟ به فرض هم به دولت ربط داشته باشد آيا همين دولت نبود كه طرح مبارزه با ارازل واوباش را شروع كرد؟ پس مسئله را در سالهاي قبل جستجو كنيد . اگر دانشگاههاي ما متخصص پرورش نميدهد همه اش به اين 3 سال برميگردد؟ اگر برميگردد پس متخصصان پرورش يافته 8 سال اصلاحات كجا هستند ؟ هر چند اينها واقعيت دارد ولي به سالهاي قبل نيز برميگردد. صحبتهاي آقاي ميرحسين هم مثل هميشه بود به جاي راهكار ؛ تخريب و تهمت كه از نظر خدا پنهان نميماند ؛ اما آقاي ميرحسين 8 سال نخست وزيري كه به آن مي باليد كجا بود؟ راهكارهاي حل مشكلات چيست؟چرا چيزي نميگوييد؟ با مراسم جالب 2 خرداد كه عكسها و فيلم آن در همه جا است راه امام را ادامه ميدهيد و سخن مراجع را اطاعت ميكنيد ؟ آقاي ميرحسين....
و مكروا و مكرالله والله خير الماكرين (127654)
 
lمحمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۰۷:۳۰
با توجه به تاکید مکرر آقای موسوی مبنی بر یکی دیدن مردم ایران (خودی) بهتر بود در نمایش اظهار علاقه طرفدارن خود جلوه ای از حضور همه اقشار اعم از حزب الهی، بسیجی دانشجو ، چادری و غیر چادری را نشامن می دادند. این کار ایشان می تونست موید این نکته باشد که همه مردم صرف نظر از ظاهرشان در پی اعتلای نام ایران هستن . ضمنا این امر صداقت ایشان را در صحنه عمل نشان می دادکه ترسی از اینکه طرفدارنش چه گروه هایی هستند ندارد . همانگونه که در مقابل افرادی که شعار می دادند توپ تانک ... اثر نداره با شجاعت اعلام کردند که من از طرح این گونه شعارها دلگیر می شوم. (127658)
 
ناجي علي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۰۹:۴۲
با تشكر از دست اندركاران الف
تشكر كردم زحماتتون ولي خوب بايد بگم كه خيلي بي انصافيد
اولا فيلم موسوي با كيفيت بالا توي 3 بخش گذاشتيد
دوم واقعا راجب مردم چي فكر كردين اين كه همش صدا گذاري و رياكاري
مثلا اونجا كه دم اتوبوس راه و باز ميكنن كه زن بياد جلو حرفشو بزنن خوب قشنگ معلومه طرف داره فيلم بازي ميكنه
يا جاي ديگه ملت دارن صوت و كف ميزن صداي صلوات گذاشتين رو فيلم (127660)
 
مرتضی
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۲۱:۲۷
فیلم فوق با آن تعریف و تمجیدی که آقای فاتح از فیلم کرده بودند فاصله زیادی داشت. بنده علاوه بر بعد سیاسی کار بیشتر دنبال هنرنمایی آقای مجیدی بودم ولی متاسفانه چیزی ندیدم. صحنه آن زن هم که ظاهرا ساختگی بوده.
نکته دیگر اینکه سن بالای آقای موسوی و خانم ایشان نمی تواند آن شور و شوق مد نظر را در بیننده ایجاد کند. بدون تعصب باید بگم لحن محکم و با صلابت احمدی نژاد بسیار گیرا و جذابتر است.
نکته آخر اینکه غیر از شهر تبریز و تا حدودی زنجان استقبال قابل توجهی از موسوی نشده است.در کل فکر نمی کنم فیلم اثر آنچنانی داشته باشد. (127667)
 
اصول گرای حامی میرحسین
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۲۳:۳۰
با سلام
من نمی فهمم چرا همه می گویند میرحسین همه اش نقد دولت می کند. خب وقتی یک نفر کاندیدا می شود باید بگوید مگر دولت فعلی چه مشکلی داشته که من کاندیدا شده ام. ایشان باید نقدهایشان به دولت را مطرح کنند تا بقیه بفهمند ایشان برای جه به میدان انتخابات آمده اند.
فیلم قوی و تاثیر گذار بود. مجیدی زلال را همیشه دوست داشته ام. این بار بیش تر. پایدار باشید (127670)
 
ناصر
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۰۹:۳۰:۲۹
بله حق با شماست بايد از مشكلات آندولت بگويد نهاز مشكلات مزمني كه در دوران افتخار آقاي موسوي ايجاد شده بگذرد و آنها را به دولت نهم منتسب كند واقعا جاي گلايه وجود دارد كهاين آقايان اصلاحتي ساليان سال اصرار داشتند كه مشكل مردم سياسي است و اصلا بعد اقتصاد وفقر را ندارد اما الان تنها ابزار دستشان همين مسئله اقتصاد وتورم است كه بناي آن در دوران افتخار آنان ايجاد شده است و متاسفم براي مجيدي كه مي داند اين مشكلات از چه زمانهايي شروع شده و بدوك وي نمايشگر دانائيي وي نسبت به اين مسئله است آنگاههنر خود را به ثمن بخس در اختيار كساني مي گذارد كه همان روند فقر و اعتياد را در كشور نهادينه كرده اند (128677)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۲۳:۳۶
در جلسه دفاع از پایان نامه ای که در خارج از کشور تشکیل شده بود شرکت کردم و دیدم یکی از اساتید با کت و شلوار و کراوات و دیگری با پوششی شبیه زیرپیراهنی در هیات داوری کنار هم نشسته اند و کسی هم توجهی به این اختلاف ندارد.

متاسفانه ما ملت در این زمین خیلی ضعیف هستیم و نمی توانیم با نظر باز و بدون ظاهربینی در مورد افراد قضاوت کنیم و به همین علت اگر هر یک از نامزد های انتخابات در یک فیلم تبلیغاتی دوستداران خود را از ظاهرا مرفهین (استادیوم آزادی) و مستضعفین در یک جا گرد آورد تمام طرفداران خود را از دست خواهد داد چرا که هر قشر کاندیدای مورد نظر را به وابستگی قشر دیگر متهم می کند.

بیایید یک بار با خودمان فکر کنیم چه اهمیتی دارد که رییس جمهور آینده روی زمین بنشیند یا روی صندلی، لباسش شیک باشد یا زشت و از مد افتاده، طرفدارانش باحجاب باشند یا کم حجاب (مگر نمیشود هر دو قشر طرفدار فکر او باشند)، ..... چیزی که اهمیت دارد این است که آیا او قدرت و برنامه و صداقت برای اداره کشور دارد یا نه. (127672)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۲۳:۳۸
من هم معتقدم جناب موسوی بهتر است بجای اینکه از دوران سیاه احمدی نژاد! بگوید از دوران طلایی ! خودش بگوید (127673)
 
مصطفی
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۴۰:۲۶
با سلام

به نظر بنده آقای میرحسین موسوی این مهندس بزگوار در این برنامه تولیدی از اسم حضرت زهرا و اهل بیت عصمت و طهارت تا امام و رهبری و شهدا و افرادی مثل احمد عزیزی که فقط و فقط یقین دارم برای این فیلم از او عیادت کرده بود، هزینه کرد.

در میان فیلم فقط طبق رول گذشته خود و همفکرانشان در تبلیغات به یک برنامه حتی برای آنکه می گفت بچم بیکاره نداد و فقط همان روال تخریب را پی گرفت.
تازه دوستانشان به ایشان گفته بودند خاتمی با خنده رای های زیادی جمع کرد تو هم بخند و ما شاهد خنده های زورکی وسرد ایشان بودیم که بنده خـــــــدا را در این سن به این کار واداشته بودند.

در آخر فیلم هم با ایجاد مثلا جو که ببینید ما چقدر طرفدار داریم می خواست جو رو القا کند.

آقای میرحسین موسوی مثل اینکه یادشان رفته است که چه کسانی دارن از این نام حضررت زهرا و برگ سبزی که بازیچه اش کرده سو استفاده می کنند.
چه بی حجاب ها و چه کسانی که جای سرم است بیان ان ها.

یادشان رفته است هزینه از رهبری لااقل در دوران نخست وزیری ای ایشان که استعفا دادند و رهبری هم قبول کردن، یه کم انصاف می خواهد نه پر رویی و تمامیت طلبی.

یا علی (127701)
 
mir
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۴۴:۳۲
طرح كميته ايكس
1- اعلام پيروزي موسوي قبل از شمارش آراء
2- فراخوان وحضور افراطيون براي اغتشاش در شهرها در ساعت پاياني روز انتخابات (127710)
 
وحید
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۵:۴۸:۳۶
امیدوارم فیلم ها و مناظره ها و اظهارنظر ها ظرفیت مردمان این مرز و بوم را چنان بالا ببرد که هم مردم و هم مسئولین برای معرفی خود و اندیشه شان با برنامه های علمی و قابل سنجش استفاده نمایند و مجبور نباشند و یا نتوانند برای معرفی خود اقدام به ساخت فیلم هایی نمایند که باعث جذب آراء مردمی شوند که بدلیل فقر و بیکاری و محرومیت در تامین نیازهای اولیه زندگی مانده اند و هر از چندگاهی به این امید که شاید دولت مردان گره از مشکلات عدیده شان بگشایند به صحنه می آیند.
بی شک کاندیدای مملکتی که دارای گرایشات مذهبی است، در فیلم های تبلیغاتی خود از این فرصت استفاده خواهد کرد و هر کدام با ادبیات خاص خود.
اما آنچه نباید فراموش شود این است که ایران متعلق به همه ایرانیان است و بایستی برای همه ایرانیان عزیز باشد و همواره مردمان دارای امید و عزت و سربلندی باشند.
بنابراین نباید انتظار بسیار زیادی از این فیلم ها برای جذب طبقه تحصیل کرده و متوسط به بالای جامعه نمود بلکه بایستی زمینه را برای حضور رای های خاموش فراهم نمود تا اکثریت جامعه از یاس و خمودگی رها گردد و در صورت موفقیت هر کدام از کاندیدها عملکردها به شدت مورد نقد و اصلاح قرار گیرد و تا زمانی که امید به جامعه برنگردد و مردم خود را بعنوان صاحب خانه بشمار نیاورند با تغییر دولت مردان شاهد تغییرات اساسی در جامعه نخواهیم بود. (127720)
 
سعيد
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۰۴:۵۸
سكانس طلايي اين فيلم :

عكس يادگاري در حضور امام. (127760)
 
lمير حسن موسوي تبريزي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۰۶:۴۲
در اين فيلم موسوي خيلي سعي داشت به سابقه نخست وزيريش تكيه كنه و خودش رو انقلابي جا بزنه در حاليكه مير حسين حتي سابقه يك روز زندان رو در رژيم پهلوي نداره و در ايام نخست وزيريش هم بدون مشورت با امام بخاطر فقط رد صلاحيت شدن دو تا از وزراي پيشنهاديش استعفاي خودش رو در اون شرايط حساس از راديو ميخونه . من كه موندم چطور كسي رو رييس جمهور خودم كنم كه حتي تحمل رد صلاحيت دو وزير رو نداره يكي نيست به اين بابا بگه آخه نونت نبود آبت نبود سر پيري معركه گيريت چيه (127765)
 
ali
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۰۹:۴۶
دوستان به نظر من مجید مجیدی در آینده از اینکه اعتبار خودشو در این راه گذاشته پشیمون میشه! من از همون اولشم انتظار نداشتم فیلم خوبی بشه،مشکل مجیدی نیست،مشکل موسویه که به طرز واضحی اکثر حرکاتش ریاست!
واقعا با دیدن احمدی نژاد نمیشه اون سبک غذا خوردن موسوی کنار ماشینو ساده زیستی فرض کرد! آقای موسوی حتی در حال حرکت در بین مردمم یه جای راحت نشسته و اونا رو تماشا می کنه. تو این فیلم می خواست ایران رو یه کشور ویران نشون بده که همه مردمش منتظر موسویند که آبادش کنه!
مهندس جان روز مناظره ای هم در پیشه (127776)
 
اکبر
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۱۴:۳۲
(127795)
 
علي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۷:۳۳:۲۵
همه اينها رو تنهايي نوشتي ؟
آنهم كليشه اي و رونويسي و كپي برداري از چند روزنامه مانند كيهان؟
پس از خودت چه داري؟
ار چه ناراحتي ؟
بگو شايد درماني پيدا شود.
جوش نزن برايت خوب نيست. (127992)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۲۱:۱۲:۴۵
همتون همین‌طورید جواب که ندارید بدید مسخره می‌کنید! علی آقا اگه حامی هستی جرات کن جواب بده(البته اگه چیزی غیر از تمسخر هم بلدی متاسفانه) (128254)
 
علي
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۰۹:۱۶:۱۲
دوست گرامي
مي خواهي ناشناس بماني
كلام طولاني و تكراري ملال آور است
چه جوابي به كپي كاري ناشيانه بايد داد؟ (128647)
 
میثم
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۰۹:۴۲:۴۵
انقدر به این بهانه جویی ها طی این مدت جواب داده شده که خسته شده ایم. شما ها دنبال جواب نیستید. فقط بهانه جویی میکنید. وگرنه دها جواب را برای هر سوال می توانید در همین اینترنت ببینید. (128700)
 
بی طرف
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۲۱:۲۵
من قصد رای دادن ندارم ولی فیلم میر حسین رو دیدم چندان تاثیری در من نداشت و شور لازم رو فکر می کنم نتونست ایجاد کنه فکر می کردم فیلم بهتری توسط مجیدی ساخته شده (127820)
 
امیری
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۲۴:۱۵
جالبه اگه احمدی نژاد قضیه التماس مادر جوان و اون جوان موتور سوار و دختر عزیزی و مراجع و روی زمین نشتن و ناهار خوردن و ...رو نشون میداد متهم میشد به عوامفریبی و پوپولیست بودن و سوئ استفاده از احساسات مذهبی و عواطف مردم!
حالا اگه موسوی اینکارها رو بکنه کلی توجیه و منطق وجود داره!

یه کم منصفانه و بدون تعصب حرف بزنین!

اگه خوبه برای همه خوبه! اگه بده برای همه بده! (127829)
 
استاد دانشگاه
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۵۲:۳۶
تمام مدت که فیلم را نگاه میکردم اشک در چشمانم حلقه زده بود. بعد از سی سال وقتی نام آزادی برده می شود جوانان کف میزنند و هورا میکشند. احسنت به موسوی (127900)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۰۰:۲۵:۴۵
\"استاد دانشگاه\" که نباید اینقدر کم حافظه باشد شعار آزادی را خاتمی 8 تکرار کرد و نتیجه اش را در خیابان ها دیدیم! (128400)
 
ع.د
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۵۶:۳۴
باگروه حرفه اي كارگردان قوي مثل جناب مجيدي ،درويش انتظارمستندي خيلي قويترمي رفت وليكن متاسفانه اين فيلم اينقدرآماتور ودرسطح يك قيلم پايين بود كه واقعا جاي تاسف دارد.ازطرفي جناب موسوي شما يابه اعتقادات واصول خودپايبند هستيد يانه؟ اگرهستيد درهمه حال ودرهرزمان ومكان بايد براين اصول پافشاري كنيد ،جناب موسوي حضرتعالي ازاول برنامه انتخاباتي خودهمسرخودراهمراه وهمگام خودداشته وازايشان بعنوان بازوي خوداستفاده كرده ايد وبنا به تعبيرمن متاسفانه بعنوان ابزار چرادراين فيلم صحنه هاي حضورايشان نبود؟ 2- شماكه ازآقاي خاتمي درنطق اوليه بعنوان برادرعزيزجناب دكترخاتمي يادكرديد چراجريان حضورمفصل ايشان درسالن 12هزارنفري ازادي رابه نمايش نگذاشتيد؟جناب موسوي آيا شما به دختراني كه بالاك دست سبز وروسري سبز ومانتوي سبز وباوضغ بد حجاب درسالن آزادي به پايكوبي پرداختند اعتقادداريد چرادراين فيلم به نمايش گذاشته نشد وفقط ازخانمهاي محجبه استفاده كرديدۀجناب موسوي شمادولت نهم رامتهم به استفاده ازابزار دين وروحانيت كرديد ولي خود درپايان فيلم نمايش جالب ديدار باآقايان راداشتيد؟جناب موسوي سناريوي اعتراض خانم كه فرزند معتاد داشت كه بعدا معلوم شد بازيگر است ازبدو شروع مشخص بود كه يك حركت سازمان يافته است .پدربزرگوار شهيد گرانقدر جهان ارا چندسال ازجنگ مي گذرد مگر16سال دولت سازندگي واصلاحات نبودچرا آن موقع فريادنزديد خرمشهر ساخته نشده است وآيا مشكل آب شرب مخصوص اين چهارسال است ياازقبل بوده است بيايد خودراگول نزنيم جناب موسوي همه مي دانند تورم ،گراني بيكاري و.....معضل جامعه درگذشته وحال وآينده بوده وخواهدبود ولي شماطي اين مدت تبليغات خودنگفتيد چه برنامه اي داريد وفقط شعارداديد وتخريب كرديد .اي كاش شماكانديدا نمي شديد ومي گذاشتيد خاطره خوب موسوي زمن جنگ درذهن قديمي ها وانتقال آن براي نسل جوان بماند. (127916)
 
علي
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۷:۳۴:۴۹
دوست گرامي
آب اهواز و خرمشهر در كجاي اين همه مصوبات استاني قرار داشت؟ (127998)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۷:۵۵:۰۱
ای کاش کاندید نمی شدید تا هواداران رقیب احترام شما را نگه دارند . امروز اگر خود رهبری هم کاندید می شدند(فرض محال محال نیست) اینها انواع و اقسام برچسبها را می افریدند و می زدند .مثل این که شما بودید که گفتید هیچکس برای من هاشمی نمی شود پس لابد.....و یا شما بودید که در دولت اصلاحات تعلیق را پذیرفتیم و ....... (128040)
 
حسنی
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۷:۵۸:۰۰
ضمن احترام به دیدگاههای افرادی که در این خصوص اظهار نظر نموده اند موارد ذیل را به اطلاع خوانندگان عزیز می رسانم:
1-این فیلم برای عموم مردم ساخته شده و به نظر می رسد در جذب مخاطبان عمومی موفق بوده است.
2-در بعضا از اظهار نظرها عنوان شده که خانمی که به اعتیاد فرزندش شکایت می کند ،هنر پیشه است.بکارگیری هنرمندان برای ساخت فیلم تبلیغاتی منع قانونی ندارد،آیا فیلمهای سینمائی که ساخته می شود رنجها و مشکلات مردم را نشان نمی دهد؟آیا فیلم اخراجی ها در تاثیر مخاطبان چپ و راست موفق نبوده است؟
3-اگر بناست که از فیلم بازی کردن ناراحت شویم،فیلم بازی کردن مسئولین بسیار زیان بارتر است.
الحمد الله هیچکس ننوشته که آقای موسوی فیلم بازی کرده و یا قصد رنگ کردن مردم را داشته است.
4-شروع فیلم با نامه حضرت علی به مالک اشتر است که شروع بسیار زیبائی بود.
انشاالله مردم با مشارکت حداکثری خود در انتخابات بتوانند نامزد مورد نظر خود را به کاخ ریاست جمهوری بفرستند. (128049)
 
عباس رفیعی
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۸:۰۱:۳۱
با احترامی که برای آقای مجیدی قایل هستم وایشان را در حوزه سینما دارای مقبولیت می دانم اما ساخته ایشان را واقعا فیلم میدانم اگر تصاویر وفیلمهای گرد هماییهاومتینگهای انتخاباتی آقای موسویرا ملاحظه کنید میبینید که این فیلم چقدر با واقعیتها فاصله دارد ضمن اینکه آقای موسوی نبایدداخل خودرومردم رابدنبال خودش بدواند زیرا در گفته هایشان به آقای احمدی نژادایراد می گرفتند. تا انتخابات خیلی از این گونه موارد مشخص خواهدشد.عصر گردش اطلاعات است نمی توان حقایق را کتمان کرد . (128056)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۸:۰۳:۲۹
من یه سوال دارم ، اگه به آقای موسوی 20 سال فرصت برای ریاست جمهوری در ایران رو بدهند آیا بعد از 20 سال می تونه مدعی بشه که افرادی همچون خانمی که پسرش معتاد بود یا اون بنده خدایی که با بچه تو بقلش بود و به نظر می رسید که نگهبان بوده و کارش رو از دست داده وجود نداره؟

امروز هم که گفته میشد که اون خانم ، بازیگر تئاتر بوده به نام منیژه حسینیان ، راست و دروغش رو دیگه نمی دونم.

بیکاری اعتیاد و امثالهم همیشه در همه جای دنیا و در تمام زمان ها وجود خواهد داشت باید دید امثال این مشکلات چقدر کنترل و چه میزان کاهش یافته اند تا بتوان بررسی صحیح داشت. در مورد بیکاری همگان شاهدند کمترین نرخ بیکاری و به عبارت بهتر بیشترین اشتغال زایی در این دولت انجام شد.

به نظر من آقای موسوی در بیان شدیدا ضعیف هستند و به عبارت دقیق تر اصلا سخنی فکر شده و مشخص از پیش در ذهن ندارند و شاید به همین دلیل است که بیشترین نیروی خود رو بر حمله به احمدی نژاد متمرکز کردند چون در غیر این صورت واقعا هیچ چیز مهمی برای عرضه نداشتند و اصلا شخصیت ریاست جمهوری ندارند، برنامه قوی هم که ارائه نکرده اند. حتی اگه نخوام ایشون رو با آقای احمدی نژاد مقایسه نکنم، حد اقل آقای کروبی بدین لحاظ کاملا برتر به نظر میاد شاید بیان دلنشینی نداشته باشه ولی محتوای صحبت هاش دقیق و مشخص و معلومه که پشت سخنان او یه تفکر هست و به طور خلاصه معلومه که حرفی واسه گفتن داره.

حامیان موسوی متاسفانه با تکیه بر احساسات به دنبال جمع آوری رای هستند افراد زیادی رو میشناسم که اصلا نه با افکار موسوی آشنا هستند نه پای صحبتاش نشستن ولی یه پارجه سبز به دور دستشون بستند، جالب تر اینکه دیروز یه بچه 10 -12 ساله رو بدین شکل و شمایل دیدم.

به نظر میرسه که رای موسوی بیشتر به یک مد تبدیل شده که البته به مسئولین تبلیغاتی موسوی باید آفرین گفت به خاطر این زیرکیشون. (128060)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۸:۱۳:۵۶
فیلم بسیار خوبی بود من فیلم هر دو را دیدم هر دو تاثیر گذار بود ولی فیلم اقای موسوی مثل اینکه تاثیر گذاریش بیش از ان یکی بوده که اینقدر طرف مقابل به تلاطم افتاده از ان طرف همه شبکه های خبری دولتی تمام کارشون ول کردن افتادن دنبال یک کارگردان که ادعا داره نباید کارگردانان سیاسی باشند بعد خودش یک در میان اظهار نظر سیاسی می کنه ( سلحشور) احتمالا برای منتخب ایشون اشکال نداره و لی دیگران از منتخبشون حمایت کنند اشکال داره بابا دو تا فیلم ساختی پدرمون در اوردی اگر ضرغامی هم که پول این مردم بدبخت رو به خورد تو داد تا یک فیلم دست چندمی بسازی از تو حمایت نمی کرد چجوری جواب مردم و می داد
اقایان اسم اینها فیلم تبلیغاتی است هم احمدی نژاد می خواست خودشو فرشته نجات نشون بده هم موسوی می خواست به مردم خودشو معرفی کنه
ولی به نظر بنده از قرائن و شواهد اینطور بر می اد که فیلم اقای موسوی تا حلا تاثیر بیشتری داشته چون طرف رو به سرگیجه انداخته که دست به هر تهمت و تخریبی واداشته ودر اخر از مجیدی بعیده که از بازیگر استفاده کنه نعهد به اخلاق و منش است نه به ظاهر و ریا اقایان
انشالله فیلم رضایی خوب باشه چون منتخب محبوب منه (128073)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۸:۲۱:۵۹
مردم كدام خطه مي دانند كه اين خانم بازيگر است ؟ من بابلي هستم و تا به حال اسم اين خانم را نه در فيلم ديدم نه در تاتر ..چون رشته خودم تاتر است ....
خدا رو شكر كه نماينده بابل در مجلس اعلام كرد كه اين شخص را مي شناسد و ابدا بازيگر نيست .. حاميان دكتر وقتي عصباني مي شوند حرف هاي جالب وبعضا خنده داري مي زنند.
يك سوال اين حرف ها تخريب نيست ؟
مردم در اين 4 سال فهميدن كه كي عوام فريب هست ..نياز به هيچ فيلمي نيست ...
درضمن در فيلم اقاي احمدي نژااد پسر بچه اي 10 ساله شايد كمتر مي گفت رجايي امد ..مگر ايشان چند بار رجايي را ديده اند ؟


ديگر اين حرف ها در مردم اثري ندارد 22 خرداد همه چيز مشخص خواهد شد.
ما به خرداد پر از حادثه عادت داريم . (128082)
 
دل‌آرام
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۹:۰۶:۰۸
چرا شما طرفدارای موسوی فکر می‌کنید فقط خودتونید که به اینترنت وصل می‌شید و این سایت رو می‌خونید که می‌گید طرفدارای احمدی‌نژاد چندتا چندتا کامنت می‌ذارن که همه فکر کنند زیادن؟! به خدا ما هم آدمیم و اینترنت داریم و همین‌طور نظر و حتما هم تعدادمان زیادتر هم هست. فقط شما نیستید که بلدید حمایتتان را فریاد کنید. پرچم ایران را در دست مردم دیده‌اید؟ ( رنگ ستاد احمدی نژاد سبز وسفید وسرخ است یعنی پرچم ایران) (128142)
 
سهراب
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۹:۱۶:۳۹
محتواي فيلم به نظر من بسيار خوب بود. شكل گيري جريان جديدي رو نشون مي داد.خوب فضاي بنجل و رياكارانه رو در خيلي مسائل به هم زد. صادق بود و به همين خاطر از عوام زدگي پرهيز داشت. به جاي فرار از موضوع پايبندي موسوي به اصولي كه از آن صحبت مي كند سعي مي كرد چهره ي درست و واقعي آن را نشان دهد. به نظرم مجيدي مي خواسته فارغ از مرزبندي سياسي و طيف هاي مختلف و بعضا متضاد هواداران موسوي, به گونه اي خطوط ارتباط اين طيف ها رو با هم پررنگ كنه و به هم وصلشون كنه. فيلم خوبي بود (128155)
 
شهروند متعجب
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۹:۲۳:۳۶
با سلام
خیلی خوشحالم که آقای موسوی پس از گذشت 4 سال از دولت آقای احمدی نژاد ، در مستندشون ، همون شعارهایی رو تکرار می کنه که آقای احمدی نژاد از ابتدا اون رو مطرح کرده بودند.
البته این اتفاق خوبیه ولی جای سوال داره که چرا 20 سال اون رو فراموش کرده بودند.
ساعت خواب آقای موسوی ! (128163)
 
rahimzadeh
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۲۰:۳۵:۰۲
مهم صداقتی است که از چهره مهندس به وضوح هویدا است که فقط بر دل افرادی که بدون حب و بغض مسایل را دنبال می کنند می نشیند. مهم سادگی در کلام و آرامش در گفتار اوست. درضمن بی انصافی است که حقایق موجود در جامعه که در این فیلم مستند شده را انکار کنیم و با برچسب ساختگی یا نقش آفرینی از یک بازیگر بخواهیم صورت مسئله را پاک کنیم. (128232)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۲۰:۴۰:۳۱
اصلا همه این حرف های آقای موسوی توی فیلمش درست.مگه این اتفاقات زمان احمدی نژاد رخ داده؟ مگه اعتیاد را احمدی نژاد آورده؟ مگه قبل از احمدی نژاد بیکاری کمتر بوده؟ آقا ما هم قبول داریم که ملت مشکل دارند.ولی مگه این آقایون زمان خودشون چیکار کردن که حالا هرچی بدبختیه به احمدی نژاد نسبت میدن؟ (128233)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۲۲:۳۱:۰۳
من که چیزی بهم اضافه نشد ... مستند احمدی نژادم چنگی به دل نمی زد (128321)
 
خطیر
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۰۰:۰۴:۱۲
یاری نیوز در درخبری که هم اکنون در خروجی سایتش قرارداده عنوان نموده آقای نریمان نماینده بابل درخصوص بازگری که نقش زن درمانده رابازی نموده عنوان داشته

\"در آن سفر همراه با مهندس موسوی بودم و این زن را که از شهروندان بابلی است به خوبی می‌شناسم. گله این زن از اعتیاد فرزندش حقیقتی است که مانند بسیاری حقایقی دیگر از شدت تلخی نمی‌خواهیم آن را باور کنیم. بنابراین عده‌ای با دروغ دانستن آن سعی در کتمان وقایع دارند.» این زن شهروندی با تحصیلات زیر دیپلم و خانه‌دار است که فرزند معتادش دانشجوی رشته عمران و از اهالی این شهرستان بوده و من آنان را به عنوان نماینده می‌شناسم. همچنین در جریان نامه‌های ارسالی آنان در خیل میلیون‌ها نامه ارسال شده و بازنشده به رئیس جمهور هستم که پاسخی نگرفتند و امروز برای کتمان این سوز دل مادری دلسوز، انگ بازیگر تئاتر را به او می‌زنیم. این دروغ، رسوایی دیگری از دروغ‌پردازی سایت حامیان دولت است و اگر راست می‌گویند صحنه‌ای از بازیگری این زن را به ما نشان بدهند.»

باتوجه به اظهارات یادشه فوق توجه شما را به نکات ذیل جلب می کنم :
1- زمانیکه این زن باآقای موسوی دیدار نمودندآقای موسوی در مسیر شان به سمت تهران و در شهرستان سوادکوه بودند (لازم بذکراست قبل ازاین صحنه آقائی بامهندس درخصوص وضعیت شهرشان ومسائل دیگر به همراه تعدادی از دوستانشان صحبت می نمودند)و این درحالیست که شهرستان سوادکوه تقریبا 70کیلومتر با شهرستان بابل فاصله دارد و یک زن خانه دارباتوجه به فرهنگ موجود درمنطقه چگونه درمسیر آقای موسوی قرارمی گیرد و... ودقیقا همان زنی ازآب درمی آید که آقای نریمان کاملا شناخت دارند. (یا للعجب)
2- بنده خودم یک شمالی هستم و اهل سوادکوه باتوجه به اظهارات ونحوه بیان و گفتار این زن درهمان لحظه اول به اینکه یادشده نمی تواند یک زن خانه دار اهل منطقه مذکور باشد پی بردم . درگویش های محلی منطقه زنان با یک لهجه خاص شناخته می شوند وحتی زمانیکه می خواهند به فارسی مطلبی بیان نمایند گویش زیبای آنها کاملا ملموس است.
3- اینکه آقای نریمان این زن رامی شناسند جای خوشحالی است و تعجب که چگونه آقای نریمان این زن خانه دار را چنین کامل می شناسند وحتی بیوگرافی فرزند وی رانیز می دانند واگر دریک شهر (بابل و بند پی و..)تقریبا 450000نفری یک نماینده اینچنین شناخت کاملی از افراد داشته باشد جای تشکر دارد اون هم آقای نریمانی که سال یکبار هم درحوزه استحفاظی حضور نمی یابد.
4-این دوستان ازحول حلیم افتادند توی دیگ . بابا به خودتون بییاد.
ضمنا درواقعا تاسف خوردم از این که آقای احمدی نژاد می بایست باچنین افرادی رقابت کند. (128383)
 
محمد - اعتراض مراجع به موسوی
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۰۱:۵۳:۰۲
مراجع تقلید دیشب اعتراض خود را نسبت به فیلم میر حسین موسوی اعلام کردند
این اعتراض از اخبار 20:30 شبکه 2 پخش شد....
مراجع تقلید گفته اند که جناب موسوی از انها سو استفاده کرده و از انها در فیلمش استفاده ابزاری کرده....
مراجع تقلید اعلام کردند دیدار ما با یک کاندیدا مبنی بر حمایت ما از ان نمی باشد...
ولی جناب موسوی در فیلمشان طوری جلوه دادند که ما از ان حمایت کرده ایم... (128457)
 
hossein
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۰۴:۴۵:۱۷
من صد تا ای مال زدم به خاتمی جواب نداد یکی زدم به دفتر احمدی نژاد و جواب دادند هر هفته یکی دو بار می رفتم مجله گل آقا همان مکانی که پاتوق دکتر حبیبی و کرباسچی و ولایتی و خاتمی و مهاجرانی و...بود اما من رنج می بردم زندگی فقرا و زندگی آقازاده ها ی این ها عاقب زدم بیرون و کاریکاتور های من نشان دهنده شخصیت کاری من است وقتی پای حراست از مستضعفین باشه در مقابل هر مقامی که باشه ما رزمندگان خواهیم ایستاد تا حقی ناحق نشود دوران حکومت خاتمی و اندکی رفسنجانی دوران سیاهی بود بخور بخور و این شرم آور است (128500)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۰۵:۱۸:۵۶
به نظر من که فیلم خوب و صادقانه ای بود. (128503)
 
عباس
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۰۸:۰۳:۵۱
من خواهش می کنم به نگاهی به پرونده چای در زمان نخست وزیری ایشان بیندازید بعد متوجه می شوید که چرا ایشان به مزارع چای رفتن!
چنان مسئله اعتیاد را در این فیلم مطرح می کنند که انگار آقای رئیس جمهور می خواهند در طی چهار سالی که سر کار هستند تمام جوانان را مشغول به کار کنند و دیگر جوانان وقت ننکن که به اعتیاد مواد مخدر بپردازند انگار ایشان از تمام رؤسای جمهور کشور های جهان که جهان را الان بیکاری فرا گرفته بالاتر اند ضمن این که اعتیاد پیدا نکردن به مواد مخدر فرهنگ می خواهند من و همه شما هم می دانیم که برای همه جوانان فرست معتاد شدن پیش می آید آیا خود شما در زمان جوان و حتی بیکار برایتان این فرست پیش نیامده چرا برای بنده آمده ولی من تن در ندادم چون فرهنگ خانواده ام به من اجازه نمی داد چون من اصلا پول این مواد را نداشتم من نمی توانم قبول کنم که عامل اعتیاد در جوانان بیکاری است.
ایشان در فیلم هایش به راحتی دولت وقت را تخریب می کرد و طوری حرف می زد که اگر ایشان بیاید دیگر هیچ مشکلی وجود ندارد آخر برادر عزیز سید بزرگ وار این همه پشتوانه غیر مردم داری سر کار که بیایی تازه می خواهی شکم این ها را سر کنی که نوبت به مردم برسد خدا می داند و حاضر سر جانم شرط ببند که شما اصلا وقت نمی کنی به مسائل اقتصادی مردم برسی خیلی زرنگی کنی شکم احزابی را که اطرافت هستن سیر کنی و بس.
یک کمی هم از عزتی که در جهان پیدا کرده ایم را کم کنی یه دو چا هم چشم بگویی و تمام.
جریان سریال جمونگ فکر می کنم درکش زیاد هم سخت نباشه! (128560)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۰۹:۴۶:۱۱
به نظر می اید برخی کاربران بسیار سازمان یافته عمل می کنند مانند کامنت 70 سوال از مر حسین. برای من که از مشتریان ثابت الف هستم این مساله ملموس تر است زیرا شکل کامنت ها در این خبر کاملا متفاوت است از برخی دوستان می خواهم خیلی زحمت نکشند زیرا :
اولا این مستند در شهرستان ها تاثیر خودش را گذاشته
دوما هنرپیشه بابلی توسط مجید مجیدی ونماینده بابل تکذیب شد علاوه بر ان بسیاری از دوستان من که بابلی هستند واز قضا رشته تاتر تحصیل کرده اند شاخ در اوردند
سوما خطاب به دوستانی که کفته اند موسوی در این فیلم برنامه وحرف خاصی ارایه نکرد :ایا می دانید نطق اتنخاباتی با فیلم تبلیغاتی فرق دارد ؟فیلم های تیلیغاتی کاندیداها بیشتر جنبه احساسی دارد وبه لحاظ علمی درستش هم همین است در حالیکه در نطق های انتخاباتی برنامه ارایه می شود
چهار: اگر برنامه های موسوی را می خواهید به منشور اقتصادی وی که در بسیاری از روزنا مه وسایت ها ارایه شد ، بیانه حقوق شهروندی ومنشور دولت الکترونیک وی مراجعه کنیدو...
راستش من مثل اون اقا یا خانم بیکار نیستم مثنوی بنویسم (128702)
 
علی اکبر
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۱۱:۱۱:۴۰
ناشناس عزیز!
سلام و خسته نباشید، من هنرپیشه بودن این خانم فیلم موسوی و اون موتور سوارای فیلم احمدی نژاد رو قبول ندارم و بازی روانی رقابت هواداران افراطی نامزدها می‌دونم.
ولی کاربر گرامی اعتیاد مگر سوغات دولت نهم است که این گونه از ان برای تخریب این دولت سخت‌کوش استفاده کنیم.
مگر در دولت های پیشین و از جمله دولت خود آقای موسوی اعتیاد جامعه را فلج نکرده بود؟
حقیقتا سابقا تعداد معتادین بسیار زیاد بود و در دولت دوم خاتمی و اول احمدی نژاد کاهش چشمگیری داشته که به باید از هر دوی ایشان قدردانی نمود.

ضمن این که پیام فیلم موسوی این بود:
موسوی نسخه بدل احمدی نژاد است(با همان باورهای دینی و اعتقاد به امام و شهدا و فقرا و...) یا به عبارتب بوی احمدی نژاد را می‌توان از موسوی شنید،در این صورت چرا باید اصل را نهاد و فرع را گرفت؟
ما مردم اصیلی هستیم که به بدل بسنده نمی‌کنیم. (128898)
 
احمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۱۹:۴۸:۱۵
دوست عزیز اینکه کسی خودش برنامه اش را با استدلال و رودر بگوید هنر است و در بحث چالشی پاسخگو باشد نه اینکه دیگران برایش کارشناسی کنند و به اسم ایشان در روزنامه ها چاپ کنند . در مناظره ها معلوم میشود کاندیداها چند مرده حلاجند .. نگید که شاید تو مناظره نتونه و نیاز به مشورت داره که خیلی برای یک رئیس جمهور که قراره فردا در دهها مجلس و همایش داخلی و خارجی و مصاحبه با این کانال و خبرگزاری داخلی و خارجی صحبت کنه و یک اتوبوس کار شناس با خودش این طرف و آنطرف ببره . باید فالبداهه جواب درست ، با تدبیر ، هوشمندانه از روی عزت ، حکمت و مصلحت بدهد ..
بازم میگم همه کاندیداها از بین همین مردم و انقلاب آمده اند و صالحند . بدنبال اصلح باشید آنهم با معیار های امام (ره ) و مقام معظم رهبری ... موفق باشید (129643)
 
علی اکبر
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۱۰:۱۱:۳۱
1. فیلم موسوی ، نشانگر موسوی 20 سال پیش بود و او در این بیست سال کجا بوده چه می‌کرده، و چه فائده‌ای برای بشریت داشته و چرا نامبرده پس از بیست سال این چنین سرزده و ناغافل آمد، سئوالی است که ظاهرا پاسخش هیچ‌گاه شنیده نخواهد شد!
2. موسوی در این فیلم از ادبیات احمدی نژاد بهره گرفته است. سخن از ارزش‌ها و امام و شهدا و مستضعفین و .... تا این جا معلوم می‌شود،گفتمان احمدی نژاد بر گفتمان اصلاح طلبی پیروز شده و ایشان به جای سخنان ساختار شکنانه سال‌های پیش به ادبیات انقلاب اسلامی بازگشته اند.
این اگر بر اساس صداقت(این گمشده قرن)صورت گرفته باشد امری مبارک است؛ ولیکن سوگمندانه باید گفت، متاسفانه تظاهر به دینداری و حمایت از ارزش‌ها برای تحمیق مردم به‌کار گرفته شده است.
چرا در این فیلم سخنان تند و گزنده موسوی و حامیان نامبرده نسبت به ساختارهای حکومت نیامده است تا مردم شناخت شفاف و شیشه‌ای نسبت به این گروه پیدا کنند.
مگر این‌که با تاسف قبول کنیم که مدعیان صداقت، همانان که دائم دولت نهم و شخص رئیس آن را به دروغگویی متهم می‌کنند خود دروغگوترین باشند.
3. سوء استفاده از فیلم دیدار مراجع که اعتراض شدید ایشان را به‌دنبال داشت.
آقای موسوی مگر دیگر کاندیداها فیلمی از مراجع نداشتند،چرا آنان حاضر به استفاده ابزاری از مراجع نشدند ولی شما....آیا بازهم ادعای حرمت گذاری شما به مراجع صادقانه است یا دروغ بزرگی بیش نیست!؟
4. این فیلم خواست بگوید موسوی نسخه بدل احمدی نژاد است.
و در خوش بینانه ترین حالت موسوی مردی از جنس احمدی نژاد است.هرچند این روایت از موسوی نیز صادقانه نیست، اما به زودی مردم قهرمان ایران ثابت خواهند کرد با بودن طلا نمی توان مدال حلبی به گردن آویخت.
آنجا که طلا هست چه حاجت حلبی را
و نکته آخر این که با بودن آب تیمم باطل است. (128747)
 
م.ز
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۱۰:۲۵:۰۲
به قول احمدي نژاد حالا باز خوبه اينا فهميدن فقر و اعتياد و بيكاري هم تو اين مملكت هست وگرنه به قول جناب مرزوعي هنوز هم مشكل ملت رو نداشتن آزادي مي دونستن
به نظرم خيلي واسه اين جماعت خوبه كه از كاخ ها پايين اومدن حالا تا پايين اومدن از اتوبوس و قرار گرفتن در بين مردم چهار سال ديگه هم بايد احمدي نژاد رو تحمل كنن! (128772)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۱۰:۳۸:۰۸
آقا محسن خاتمی آزادی ایجاد کرد. خیابان های مکزیک چه شد! شما که از مکزیک نظر دادی از وضع خیابن اینجا چه خبر داری؟ (128806)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۱۰:۴۸:۵۲
سلام بر سفارتی ها که از آن طرف مرض هم باز طرف دولت نهم را می گیرید که مبادا خوشی صفر تمام شه :) الانه که بره تو صف غیر قابل انتشار :( (128827)
 
نيكوسرشت
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۱۱:۳۱:۴۰
در جايي ايرادي بسيار بي مورد نسبت به اقاي موسوي گرفته مي شود مبني بر اينكه يكي از اشخاصي كه در فيلم مستند ايشان با وي درد دل كرده است از كارمندان صدا و سيما بوده است. فرض بگيريم كه اين امر صحيح باشد ايا ان شخص حق سخن ندارد صرفا به خاطر شغلش؟ اقاي موسوي خيلي دنيا ديده تر از ان هستند كه خود را دخيل موضوعي بي اساس نمايند. از سوي ديگر مي بينيم در مستند كانديداي ديگر خانمي ايراني كه قهرمان تنيس فرانسه هستند براي كانديدا اشك مي ريزند. كانديدا هم كه تحت تاثير قرار گرفته با او سخن مي گويد. عجبا كه دولت فرانسه اصولا موافق حجاب حتي براي دانش اموزان مسلمان نيست و بفرماييد ايا باوركردني است فرانسويها شرا يطي ويژه براي دور ماندن اين بانو از چشم نا محرمان بوجود اورد. اي كاش لباس حد اقل لباس اسكي بود و نه لباس .... تنيس بانوان. (128953)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۱۱:۵۸:۲۳
راستی چرا دکتر احمدی نژاد در حالی که همه از تبلیغاتی بودن سفرهای استانی صحبت می کردند ایشان و دوستانشان هدف را چیز دیگری عنوان می کردند پس چرا در فیلم های تبلیغاتی خود از آن استفاده نمودند مگر جلسات هیات دولت برای خدمت نیست پس چرا سر از فیلم تبلیغاتی در اوردند .اما جالبترین قسمت این بود که ایشان بنده خدا سفر خارجی درست حسابی نداشت که روی ان مانور دهد
خداوند با صابرین است (129027)
 
احمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۱۹:۳۷:۳۹
برخی کاندیده ها اصلاً دیکته مملکت داری ننوشته اند تا غلط هایشان در بیاید . فقط آقای موسوی و احمدی نژاد در دو مقطع کاملاً متفاوت تجربه مملکت داری دارند . دلیل نمی شود کسی که در دوران جنگ و تخریب مملکت که هرچه درآمد بود فقط خرج جنگ و روزمرگی مردم میکرد . حالا بتواند مثل دولت آقای احمدی نژاد طی چهار سال به جز اتمام 49 هزار طرح نیمه تمام به ارث رسیده از دولتهای قبل 100 هزار طرح دیگر را شروع کرده و در طی این 4 سال 70 هزار تای آن را تمام کند . 60 سفر استانی رودر رو با مردم و سرکشی به تمام نقاط ایران توسط هیئت دولت چیز کمی نیست . بزرگواران ، میر حسین عزیز است ، همه کاندیداها عزیزند و از درون همین مردم ، ولی بیایید منصف باشیم . در زمانی که با یک شلیک موشک در دوران جنگ در یک لحظه یک سد ، پل و کارخانه و زیر ساختهای کشور به هوا میرفت و ما بی معنی بود که به ساخت زیر ساختها برسیم کشور داری سخت است یا زمانی که مردم با وجود گذشت 26 سال (سال 84 ) و 30 سال ( هم اکنون ) انتظار دارند کشوری پیشرو داشته باشند .
عزیزان ای کاش آقای موسوی طرح و برنامه عملی و علمی برای آنچه که خود در سیاست ، دیپلماسی و اقتصاد که زیر سوال بردند ارائه میدادند . برداشتن گشت ارشاد خیلی نظر ضعیفی بود . همه هم وطنان از بی حجاب و بد حجاب و از همه اقشار شهروند این ملتند ، و حق رای دارند و این افتخار مردم سالاری دینی است ولی ببینید اگر کسی روبان سبز را به دور گردن سگ تزینی بزند و با ظاهری نا مناسب از برادر عزیزمان مهندس موسوی طرفداری کند این بیشتر تبلیغ است یا ضد تبلیغ .من به عملکرد آقای احمدی نژاد هم انتقاداتی دارم ، در ابعاد اقتصادی ، انتخاب تیم کارشناسی با شعاعی کوچک و محدود و بعضاً ضعیف ولی بیایید انصاف داشته باشیم 4 سال پیش هر هفته ما با التیماتوم 5+1 مواجه بودیم ، درب تجهیزات هستهای و کل تحقیقات هسته ای پلمپ شد ، بیشترین همکاری را با آزانس کردیم . در مسئله عراق و افغانستان و حتی فلسطین به غرب کمک کردیم . ولی تهدید نظامی شدیم . محور شرارت شدیم . بر علیه ما قطعنامه صادر شد . تحریم ها شدید شد ... چرا وادادگی . خدایی الآن اقتدار داریم یا آن موقع . الآن بحث هسته به نقطه بدون بازگشت و اوج پیشرفت رسیده یا آن موقع و دهها مزیت دیگر ..کاستی هایی هم هست .. انشاء ا... با کمک همه مردم و یک رئیس جمهور منتخب و شایسته حل خواهد شد . موفق باشید (129638)
 
محمد مهدی
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۲۰:۱۴:۱۹
بسمه تعالی
مهمترین خصوصیات فیلم آقای موسوی عبارت بودنداز:
1. طرح آسیب‌های اجتماعی که در تمام دولت‌ها و در تمام جوامع هست آن هم به طور مصداقی که غیر قابل ریشه کنی به طور کامل است مگر در جامعه امام زمان چون بالاخره اختیار را از آدم ها که نگرفته اند هر کسی ممکن است با سوء اختیار و سوء رفتارش معتاد بشه یا اخراج بشه یا... حتی اگه دولت بهترین عملکرد رو داشته باشه
2. تخریب سیاست‌های کلان دولت و طرح تهمتهای کلی و غیر قابل اثبات و یا حداقل غیر قابل تحلیل و ریشه یابی مانند عوامفریبی، ایجاد اختلاف قومی، دوری از نخبگان و...
3. طرح دغدغه های کلی که همه کاندیداها مطرح میکنند مثل زندگی خوب برای مردم، کاهش بیکاری، عزت ایرانیان در عرصه بین المللی و غیره
4. اجتناب از هر گونه ارائه سیاست و برنامه و راهکار مشخص و معلوم که مشخص نیست به چه دلیل ایشون علی رغم درخواست همگانی از آن طفره می‌روند
5. ایجاد یک فضای کاملا احساسی و بدور از هر گونه عقلانیت
6. سعی بر القای انقلابی بودن علی‌رغم تناقضات فراوان در رفتار ایشان و اطرافیانشان. مانند تکیه صرف بر اشخاص و جمعهای مذهبی در فیلم تبلیغاتی علی رغم چیزی که در اکثر برنامه‌های ایشان می‌گذرد و یا سکوت 20 ساله ایشان برابر تمام زیر سوال رفتنهای ارزشها
کلا من که هیچ محتوایی در فیلم ندیدم و هیچ چیزی که بتواند به طور واضح معرف برنامه‌ها، مواضع و اولویتهای ایشان باشد نیافتم (129664)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۲ ۰۳:۴۹:۴۴
یک فرقی هست بین ایرادهای و انتقادات آقای موسوی به دولت احمدی نژاد و ایرادها و انتقادات مخالفان دولت ایشان در سالهای دهه 60 اگر با این لحن بیان می شد.حالا آقای موسوی این حرفها را با افتخار و به به و چه چه از تلویزویون رسمیایران بیان می کنند ر حالی که در دهه شصت اگر کسی اینطور حرف می زد مسلما ضد انقلاب و معاند بود!

کاش آقای موسوی کمی صداقت به خرج می دادند و مسلما ضرر نمی کردند.
ایشان مردم را دست کم گرفته اند و فکر می کنند با نشان دادن فقط یک چهره از چهره های افراد دور و بر خود در تلویزویون می توانند صحنه را به شکل دلخواه اکثریت مردم در اذهان جا بیندازند. اما مردم که کور نیستند و وضعیت ستادهای ایشان را می بینند که در آنجا چه مسائلی در جریان است. می گویید نه فقط سری به یکی از این ستادها در خیابان نظر اصفهان بیندازی.... دختر من که شرمش آمد حتی چند لحظه در آنجا بایستد با اینکه حجابی متوسط دارد و چادری و مقنعه ای هم نیست... (129921)
 
سعید_
۱۳۸۸-۰۳-۱۲ ۱۱:۲۹:۲۱
احمدی نژاد با شعار عدالت آمد و بعد از 4 سال عدالت و اسلام کم رنگ شد و ضربه بزرگی خورد
موسوی با شعار پرچم ائمه وارد میشود و بعد از 4 سال حتی اگر گروه کوچکی مخالف او شده و با ارزشهای مورد اشاره او مخالف شوند واویلا (130154)
 
ناشناس
۱۳۸۸-۰۳-۱۲ ۱۵:۱۴:۵۲
مهندس موسوی تنها کاندیدای ریاست جمهوری است که بی برنامه وارد میدان شده و برای اداره کشور نظر میده . اگر کسی یک برنامه اصولی که ایشان مطرحش کردند در اختیار داره حتما مطرح کنه که برای ما هم قابل تامله. (130534)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.