توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 426988
اوکراین پهپادهای اهدایی آمریکا را بی ارزش خواند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۲
یک مقام ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین، 72 پهپاد دست پرتاب اهدایی آمریکایی را که در چارچوب برنامه کمک های تسلیحاتی واشنگتن به کی یف تحویل شده است، بی ارزش و ناکارآمد خواند.

به گزارش ایرنا، ناتان خازین مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین اعلام کرد: پهپادهای تجسسی «راون ار.کیو-11 بی آنالوگ» RavenRQ-11B Analog که آمریکا تحویل داده است، معایب عمده دارد. آژانس اخبار فدرال روسیه روز پنجشنبه به نقل از مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین نوشت: پهپادهای «راون ار.کیو-11 بی آنالوگ» در برابر سامانه های مبارزه رادیوالکترونی مقاوم نیستند.

مقام اوکراینی افزود: از سوی دیگر، باطری پهپادها نیز اشکال های عمده ای دارد که می توان به ضعیف بودن و کوتاهی عمر آنها اشاره کرد. به گفته وی، مجموعه نقاط ضعف این پهپادها به دشمن فرصت می دهد، مواضع نیروهای خودی را شناسایی کند.

خازین همچنین با تاکید بر اینکه تصمیم دریافت و استفاده از پهپادهای آمریکایی در اوکراین اشتباه بوده است، افزود: اگر امکان داشت باید 72 پهپاد دریافت شده را باز می گرداندیم. پیش از این هم، فرسودگی و بی ارزش بودن تجهیزات کمک نظامی 260 میلیون دلاری آمریکا به اوکراین خبرساز شده بود.

روزنامه اینترنتی روسی «گازتا رو» در این باره نوشته بود: بخشی از تجهیزات نظامی که سال 2015 به اوکراین تحویل شد، 20 سال پیش در ارتش آمریکا از رده خارج شده است، زیرا کهنه، فرسوده و کم کاربرد است. این روزنامه افزوده بود: به عنوان نمونه، آمریکا چندین خودرو نظامی به اوکراین تحویل داده که سال های دهه 80 میلادی استفاده می شد و درها و پنجره های آن پلاستیکی و غیر قابل استفاده در شرایط نبرد است.

در گزارش گازتا رو آمده است: مقام های پنتاگون در توجیه این اقدام، علت ارسال تجهیزات نظامی فرسوده به اوکراین را نامنتظره بودن جنگ داخلی در این کشور عنوان کردند که آمریکا را مجبور کرد، شتاب زده محموله های نظامی را ارسال کند.

در بودجه سال 2017 آمریکا نیز اعطای کمک های تسلیحاتی و نظامی به ارزش 350 میلیون دلار به اوکراین پیش بینی شده است.

 
 
کلمات کلیدی : اوکراین، پهپاد، آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.