توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469783
جام جهانی فوتبال ساحلی ٢٠١٧ - باهاما
فوتبال ساحلی ایران، سوم جهان شد
بخش ورزشی الف،18اردیبهشت96
تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در دیدار رده‌بندی جام جهانی ٢٠١٧ با شکست ایتالیا به مقام سوم جهان دست یافت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۱
به گزارش ایسنا، تیم ملی ایران در دیدار رده‌بندی جام جهانی فوتبال ساحلی در باهاما، با پیروزی ٥ بر ٣ بر ایتالیا مقام سوم جهان را از آن خود کرد. گل‌های ایران را در این بازی محمد احمدزاده (٣ بار)، محمدعلی مختاری و مسلم مسیگر به ثمر رساندند.

بعد از سومی تیم ملی فوتسال ایران در جام جهانی ٢٠١٦، سومی فوتبال ساحلی ایران در باهاما، دومین عنوان یک ورزش تیمی ایرانی در رقابت‌های رسمی است.

تیم ملی ایران در مرحله گروهی ابتدا ٣ بر ٢ مکزیک را شکست داد. سپس برابر ایتالیا ٥ بر ٤ شکست خورد و در پایان بر نیجریه در ضربات پنالتی غلبه کرد. تیم ملی در مرحله یک چهارم نهایی ٤ بر ٣ از سد سوییس، نایب قهرمان اروپا گذشت اما در نیمه نهایی برابر تاهیتی قرار گرفت و با وجود شایستگی در ضربات پنالتی نتیجه را واگذار کرد.

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران پیش از این سه بار در ‌جام‌های جهانی با ایتالیا رو به رو شده بود و هر بار شکست خورده بود و نتیجه‌ای که امروز (بامداد دوشنبه) رقم خورد، نخستین پیروزی ایران بر ایتالیا در یک دیدار رسمی بود. ایران در فروردین ماه ٩٦ در مسابقات پرشین کاپ بوشهر، ایتالیا را شکست داده بود.

گزارش بازی

بازی در ١٢ دقیقه نخست تقریبا پایاپای بود تا این که محمد احمدزاده، کاپیتان تیم ملی توانست یک توپ برگشتی را به گل نخست بازی تبدیل کند. پس از گل ایران، ایتالیایی ها سراپا حمله شدند و یک بار توپ را به تیر دروازه ایران کوبیدند. در وقت نخست، پیمان حسینی عملکرد بسیار خوبی داشت و چند بار با واکنش‌های عالی، دروازه ایران را نجات داد.

در وقت دوم، تیم ملی ایران بازی بهتری را ارائه داد و موفق شد دو گل دیگر به ثمر برساند و دو بار هم تیر دروازه ایتالیا را به لرزه درآورد. گل دوم ایران را باز هم احمدزاده با استفاده از یک توپ برگشتی زد و گل سوم را محمدعلی مختاری با پاس بلند و زیبای پیمان حسینی به ثمر رساند.

وقت سوم آغاز شد و باز هم ایران نبض بازی را در دست داشت و توانست در همان ثانیه‌های نخست، توپی را به تیر دروازه ایتالیا بکوبد اما در ادامه ایتالیا مزد حملاتش را گرفت و توانست اختلاف را به دو گل کاهش دهد.

در وقت نخست بازی، مسلم مسیگر معتقد بود رویش خطای پنالتی صورت گرفته ولی داور اعتقادی به آن نداشت. در وقت سوم اما داور یک پنالتی به سود ایران اعلام کرد ولی مسیگر توپ را به دست دروازه‌بان کوبید.

در ادامه خطا روی استفان گوری، بخت نخست آقای گلی مسابقات یک ضربه آزاد تقدیم او کرد و این بازیکن هم گل دوم ایتالیا را به ثمر رساند. چند ثانیه پس از گل دوم ایتالیا، مسلم مسیگر پاس حسینی را به زیبایی به گل چهارم ایران تبدیل کرد.

در حالی که کمتر از چهار دقیقه به پایان بازی وقت باقی بود، ایتالیا باز هم به گل رسید. بازیکن ایتالیا با ضربه سر گل سوم تیمش را به ثمر رساند. یک دقیقه بعد، ضربه قیچی برگردان احمدزاده بار دیگر به تیر دروازه ایتالیا برخورد کرد. یک دقیقه بعد هم شوت محکم امیرحسین امیری به تیر برخورد کرد. ٢٥ ثانیه مانده به پایان بازی، خطای هند بازیکن ایتالیا یک پنالتی برای ایران و اخراج آن بازیکن را به همراه داشت. احمدزاده پنالتی را به گل پنجم ایران تبدیل و کار را تمام کرد.

در ثانیه‌های پایانی ایتالیا یک ضربه آزاد از فاصله کم به دست آورد اما حسینی شوت بهترین گلزن ایتالیایی‌ها، استفان گوری را به کرنر فرستاد.

دیدار فینال جام جهانی فوتبال ساحلی ٢٠١٧، ساعت یک بامداد دوشنبه بین دو تیم برزیل و تاهیتی برگزار می‌شود.
 
کلمات کلیدی : تیم ملی فوتبال ساحلی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.