۵۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 105984
ده هزار تذكر نمايندگان مجلس هشتم به دولتمردان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۰۱
بخش خبری الف

 

نمايندگان دوره هشتم مجلس طي 3 سال اول مسووليت خود نزديك به ده هزار بار به مسوولان اجرايي تذكر داده‌اند.

 

به گزارش الف، فهرستي كه معاونت نظارت مجلس شوراي اسلامي اخيراً منتشر كرده نشان مي‌دهد از زمان شروع به كار مجلس هشتم در هفتم خرداد ماه 1387 تا ششم خرداد ماه 1390، بيشترين تذكرات نمايندگان مجلس از نظر تعداد، به محمود احمدي‌نژاد، رئيس جمهور بوده است.

 
 


اين فهرست همچنين نشان مي‌دهد از نظر ‹تعداد تذكر به نسبت روزهاي مسئوليت›؛ نيز محمود احمدي‌نژاد بيشترين تعداد تذكرات را از نمايندگان مجلس دريافت كرده است.

 

 پس از رئيس جمهور، بيشترين تذكر نمايندگان (به نسبت تعداد روزهاي مسئوليت يك وزير) به نامجو وزير نيرو و بهبهاني وزير راه و ترابري بوده است. كار اين دو وزير در طول مجلس هشتم استيضاح هم كشيده شد كه در نتيجه آن بهبهاني از وزارت راه عزل و نامجو با اختلاف يك راي همچنان وزير نيرو باقي‌ماند.

 

بر اساس اين فهرست، كمترين تعداد تذكر برحسب ايام مسووليت را آقايان محسني اژه‌اي وزير اطلاعات، عباسي وزير تعاون و الهام وزير دادگستري از نمايندگان مجلس هشتم دريافت كرده‌اند.

 

مطابق ماده 192 قانون آيين نامه داخلي مجلس شوراي اسلامي در جهت اجراي اصل 88 قانون اساسي، نمايندگان مي‌توانند به رئيس جمهور و وزيران تذكر دهند. هيات رئيسه مجلس، تذكر را به رئيس جمهور يا وزير مربوطه ابلاغ و خلاصه آن را در جلسه علني مجلس عنوان مي‌نمايد.

 

لازم به ذكر است تعداد كم يا زياد تذكرات نمايندگان به يك وزير الزاماً به معني موفقيت يا عدم موفقيت وزير مربوط نيست چرا كه ماهيت كار برخي وزرا نظير وزراي دادگستري كمتر به تذكر نمايندگان نياز پيدا مي‌كند و برعكس ماهيت مسئوليت برخي وزرا نظير نيرو، راه، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان كه مسووليت آنها به ارايه خدمات به عموم مربوط مي شود، تذكر بيشتري را از سوي نمايندگان جلب مي‌كنند.

 
 


فهرست منتشره از تذكرات نمايندگان به مسوولان اجرايي كشور طي 3 سال اول مجلس هشتم همچنين نشان مي‌دهد در طول اين 3سال، مسووليت‌هاي ارشد در قوه مجريه تا چه حد متزلزل بوده است و برخي وزارتخانه‌ها چقدر شاهد رفت و آمد چهره‌هاي جديدي به عنوان وزير بوده‌اند.

 
Share/Save/Bookmark
 


۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۰:۲۵:۱۸
چه جالب
پس خودتون هم فهمیدین که تاریخ مصرف تذکرات دیگه تموم شده (454391)
 
آشنا
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۳:۵۰:۰۶
در شرح وظايف مجلس آمده كه 8 سال تذكر بدهد؟!!!

هر چه ميكشيم از مجلس است كه اگر ذره اي اقتدار و قدرت داشت و مستقل عمل مي كرد وضعمان اين چنين نبود

اين نشانگر اين است كه رئيس جمهور مجلس را به حساب نمي آورد (454619)
 
مسعود
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۹:۲۹:۲۷
قانون گريزيهاي دولتهاي نهم و دهم و اقدامات غلط و خلق الساعه و غير كارشناسي اش و مماشات مجالس هفتم و هشتم و ضعف نظارت شديد اين مجالس بار ديگر ثابت كرد راه پيشرفت و تعالي و برقراري عدالت در كشور . تك صدايي و حاكميت مطلق و يكپارچه يك جناح سياسي نيست بلكه لازمه اينها عدالت در تمامي جوانب خصوصا عدالت سياسي است. (454897)
 
بیطرف
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۶:۵۹:۴۰
تاریخ مصرف تذکر+نقد دلسوزانه+سوال+استیضاح هیچگاه تمام نیشود
http://nasimesharq.blogfa.com/ (454783)
 
حسن
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۰:۳۳:۱۳
با سلام:
مجلسی که که فقط توانایی تذکر دارد ارزشی ندارد.
این آقا و یارانش پشتشان خیلی گرم است.
فقط دو سال مانده...این دو سال را هم به تذکر بسنده کنید تا همه به خواسته هایشان برسند!!! (454404)
 
علی
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۰:۳۶:۲۷
خیلی ببخشید یعنی تو این کشور موضوعی غیر از پیدا کردن نقطه ضعف های دولت پیدا نمیشه که شماه برین دنباش من خواهش میکنم یک نگاه به سایت خودتون بندازین از 15 تا مطلب 10 تاش علیه دولت تیتر زدین یه کم هوشمندانه تر عمل کنید (454409)
 
امير
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۲:۱۶:۰۹
متاسفانه اين تذكرات و خبرهاي بد نتيجه مستقيم عملكرد خود ايشان است. بايد از ايشان پرسيد كه خرابكاري و غيرقانوني عمل كردنها تا كي مي تواند ادامه يابد. (454525)
 
مسعود
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۰:۳۷:۰۱
آقاي خاتمي يك صدم آقاي احمدي نژاد قانون گريز نبود.. نه تنها قانون گريز نبود بلكه همواره به قانون و جامعه مدني توصيه مي كرد.
حيف كه قدرش به اندازه شناخته نشد. (454410)
 
عمو
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۲:۳۳:۱۲
بعله احسنت\"نه تنها قانون گريز نبود بلكه همواره به قانون و جامعه مدني توصيه مي كرد\" اصلا به همين دليل هم شوراهاي متعددي رو براي دور زدن نهادهاي قانوني كشور مثل شوراي عالي انقلاب فرهنگي تاسيس مي كرد و توي اين شوراها هم كه اصلا بي‌قانوني وجود نداشت.
\"حيف كه قدرش به اندازه شناخته نشد\"! واقعا حيف!
حيف كه ما عادت به تكرار شنيده‌هامون داريم حيف (454545)
 
احمد
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۹:۳۱:۱۳
آقاي احمدي نژاد كه يك سازمان برنامه ريزي در كشور را كه سابقه 60 ساله داشت با يك استدلال سخيف يك شبه منحل كرد و رفت... به خاطر اينكه دستش در دخل و خرج بي محاباي بودجه باز باشد و كسي مچش را نگيرد! (454899)
 
عباس
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۰:۴۰:۰۷
يادش بخير..
منتقدين دولت در همان دوره اول رياست جمهوري آقاي احمدي نژاد بارها و بارها از سر دلسوزي و درد دين و نظام اين هشدارها را دادند و اين انتقادها را مطرح كردند ولي متاسفانه به دليل مصلحت انديشي هاي سياسي مجلسيان و خارج از مجلسيان و حمايت سفت و سخت و متعصبانه حاميان دوآتشه دولت اين انتقادها شنيده نشد هيچ بلكه مخالفان و منتقدان به كلي چيزها و حرفها و تهمتها نوازش شدند....!
اكنون مشاهده مي شود كه همان مجلسيان محترم كه بايد از اول نماينده مردم مي بودند اكنون تازه به اين رسيده اند كه نماينده مردم باشند!
6 سال وكيل الدوله بودن چه سودي برايتان داشت؟ البته شايد براي عده اي سود داشت نمي دانم..... (454412)
 
کمال
۱۳۹۰-۰۳-۱۳ ۱۲:۵۶:۴۹
قسمت اول نظر فوق کاملا صحیح است. ولی بخش دوم آن را بعید می دانم.نمایندگان هنوز وکیل دولتند. (455818)
 
مسعود
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۰:۴۴:۳۸
در دوران آقاي خاتمي حداقلي از تضارب افكار و انديشه ها بود حتي مخالفان سرسخت آقاي خاتمي نيز به راحتي در روزنامه هايشان شديدترين انتقادات را نسبت به دولت و شخص آقاي خاتمي مطرح مي كردند اما كوچكترين بحثي از شكايت و ... نبود.
در دوران آقاي خاتمي روزنامه ها و مجلات مخصوصا نشريات تخصصي گسترش يافت و فضاي نقد و انديشه توسعه پيدا كرد...
در مورد يك تصميم اقتصادي دولت بحثها مي شد و تصميم گيريها مي شد و... بعد دولت تصميم به اجرا كردن يا اجرا نكردن آن مي گرفت البته با مجوز قانوني مجلس وقت.
اما در دوره آقاي احمدي نژاد متاسفانه اين فضاي نقد و انديشه به فضاي سرد و ركود كشيده شد..
دولت نهم ناگهان صبح از خواب برمي خواست تصميم مي گرفت سازمان برنامه و بودجه را منحل كند! ناگهان تصميم مي گرفت ساعت كار بانكها را تغيير دهد! تصميم خلق الساعه مي گرفت ساعت رسمي كشور را تغيير ندهد... تصميم مي گرفت بدون مجوز مجلس به فلان كشور كمك بلاعوض كند!... (454416)
 
فرهنگ
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۱:۰۳:۰۴
تذكر به رييس جمهور عادي هست
چون سليقه ها يكي نيست
هر كسي براي استان خودش فكر و خيال داره
در مورد جدول بالا هم خب جاي بحث داره!


به نظرم تا الان نظر مجلسي ها محترم شمرده نشده...اين مورد رو قبول دارم ولي خب كاري هم نتونستند بكنند (454435)
 
Tohid Prince
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۱:۱۴:۱۵
خیلی عالی.
این نشون از پویایی مجلس داره هر چند که همه تذکرات کارشناسی شده نیستند ولی در کل نشون از تحرک نماینده ها می ده.
اتفاق خوبیه که برای نظام مدیریتی کشور افتاده و باعث بوجود اومدن فضای پرسش و پاسخ شده. هر چند که با مدینه فاضله مون فاصله داره ولی حتماً تکاملش رو طی خواهد کرد در دوره های بعدی ریاست جمهوری که من بی صبرانه منتظر منتظرشون هستم. (454444)
 
محمدصادق خادم
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۱:۱۶:۱۰
با تشکر از این آمار ولی اگر بتوان این آمار را با دولتهای قبلی مقایسه کرد خیلی عالیست. (454446)
 
a.a
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۲:۱۹:۵۸
مجلس فقط حرف زدن و تذکر دادن رو بلده. مردم رای ندادن که نماینده هاشون تو مجلس جدول حل کنن و 24 ساعته با دولتیا شام میل کنن و واسه اینکه بگن کاملا مستقل هستند 10000 تا تذکر هم بدن که های مردم ببینین ما چقدر به فکرتونیم. (454530)
 
سالار ابادانی
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۲:۴۹:۵۳
تذکر اگر جواب ندهد باید گام جدی تر برداشته شود . تاریخ قضاوت خواهد کرد که این مجلس که در راس امور است نمایندگانش از منافع مادی و معنوی کشورشان دفاع کرده اند یا فقط تذکر داده اند ؟ البته از اقایان توکلی . نادران . مطهری . انتظار بیشتری میرود . (454563)
 
مسعود
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۲:۵۹:۵۱
كساني كه در زمان دولت اصلاحات با افزايش تنها 10 درصدي قيمت حاملهاي سوخت در هر سال فرياد \"وا اسلاما\" و \"وا مردمشان\" به آسمان بلند بود چطور با افزايشهاي يكباره 300 درصدي و 500 درصدي و 1000 درصدي سكوت پيشه كردند؟ (454576)
 
حسن
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۴:۱۰:۰۴
ارمجلس فقط شده تذکر دادن ایا واقعا مجلس که به گفته امام در رسع همه اموراست اینقدر ضعیف شده که هیچ کاری به غیر ازتذکر نمیتوند بکند یا اینکه ازترس اینکه موقعیت خودشون به خطر نیافته کاری نمیکنندیه کمی هم به فکر مردم باشیند (454634)
 
kh
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۴:۳۸:۱۹
چه فايده از اين همه تذكر!پس كي نوبت طرح سوال از ريس جمهور در صحن علني مجلس و توضيخ خواستن مبني به عدم توجه دولت به اين تذكرات ميرسد؟آيا اگر دوران خاتمي و يا اگر موسوي ريس جمهور ميشد مجلس اصولگرا پس از اينهمه تذكر كار را به طرح سوال واستيضاح رييس جهور نمي كشيد؟تا كي مردم بايد شاهد مداراي مجلس با اين دولت قانون گريز باشند؟آقايان نرود ميخ آهنين در سنگ! (454655)
 
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۵:۱۳:۱۴
بنظر من هم تذکرها هیچ تاثیری نداشته است پس میشه نتیجه گرفت تذکر تنها کافی نیست و نمایندگان محترم باید بدانند مسسئولیتشان در مقابل مردم و خون شهدا بسیار بالاتر از یک تذکر خشک وخالی بعد هم کشیدن نموار و ارائه آمار می باشد. (454686)
 
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۶:۰۲:۳۶
ما منتظر ده هزار و يكمي ش هستيم
هيچ جا نمي ريم همين جا هستيم !! (454722)
 
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۶:۲۹:۱۳
خسته نباشيد نمايندگان ولايتمدار
اين آمار واقعا جاي تاسف دارد
معني آن اين است که بطور متوسط در هر روز اين سه سال (365 روز در سال) 9 بار به دولت تذکر داه شده است . پس اين علما و آقايان به چه کار ديگري که وظيفه شان بوده رسيده اند؟
خدا رحم کرده که مقام معظم رهبري هميشه سفارش کرده اند که به دولت کمک کنيد تا بتواند بيشتر خدمت کند.
خداوند لعنت کند کساني را که با اين جسارت آمار خيانت و سنگ اندازي جلوي پاي دولت خدمتگذار را اعلام و به حرف ناشنوي ازمقام ولايت افتخار ميکنند. (454744)
 
احمد
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۹:۳۴:۴۲
دولت خدمتگزار.. يك نمونه از خدماتش لابد راه آهن شيراز اصفهان بود يك نمونه اش حادثه پالايشگاه آبادان.. نمونه هاي ديگرش افتتاح چندين باره طرحها.... (454902)
 
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۶:۴۴:۰۵
تا دیروز این اهالی مجلس سنگ احمدی نزاد را به سینه می زدند چی شد که یکدفعه آقای احمدی نزاد شد پسر شمر و همه کمر به قتلش بستند . من با اینکه با خیلی از نظرات ایشان موافق نیستم ولی در خیلی موارد حق را به ایشان می دهم اگر ایشان رئیس قوه محریه هستند پس در همان حد لااقل باید بتوانند عزل و نصب کنند چرا این حق قانونی باید از آقای احمدی نزاد سلب شود . این آقایان مجلسی یادشان رفته که این همه قوانین را برای اجرا کردن وضع کرده اند و اگر غیر از این است پس بهتر است تکلیف خودشان را با مردم روشن کنند و بگویند که قوانینی که از ابتدای این انقلاب تا حالا وضع شده همش کشک است و همه تابع نظر و تصمیم یک نفر هستند . اینطوری نه کسی رای می دهد نه کسی رای می خرد و مشکلات اینچنینی کاملا حل می شود . (454759)
 
رضا
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۷:۴۵:۳۰
آقا يخي كجاست

خبري ازش نداريد

شما كه ايميلي چيزي ازش داريد يك زنگي ايميلي چيزي بهش بزنيد دلمان براش تنگ شده (454825)
 
شهروند
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۷:۵۵:۳۵
حالا که به انتهای کار نزدیک می شوید به فکر اعلام تعداد تذکرها و ... افتاده اید.حالا تذکر هم دادید چه اتفاقی می افته دوباره همه چیز با کدخدا منشی و ریش سفیدیسم و مصلحت اندیشی های همیشگی(الان اوضاع دنیا این جوریه ،الان وقتش نیست و...)،همه چیز به خوبی و خوشی تموم میشه.جامعه ی مدنی و آزادی بیان که از اصول دموکراسی اند برای مهار زدن به افسار گسیخته گی قدرت در یک جامعه هستش ،که در ایران هیچگاه با این فرهنگ خاص حل و فصل مسائل(ریش گرو گذاشتن و..) تحقق پیدا نخواهد کرد. (454837)
 
سعید
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۱۹:۲۹:۲۷
احتمالاً آقای محسنی اژه ای هم به خاطر کم کاری از طرف دولت محترم کنار گذاشته شد! (454896)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۳-۱۳ ۱۴:۳۱:۱۸
معمولا درهمه مجالس گیر به وزرای اطلاعات کمتر است.حکمتش چیست؟از ترس که نیست؟ (455843)
 
Rahbr_saeed
۱۳۹۰-۰۳-۱۲ ۰۰:۳۰:۴۸
ضررو ازهر کجا جلوش و بگیری سوده. با تذکر دادن کارضررده سود ده نمی شه ..رواشناسا میگن شما
می تونین خصوصیات یه فردو 20% عوض کنین .نه همشو. (455093)
 
مجید.ب
۱۳۹۰-۰۳-۱۲ ۰۰:۵۲:۲۴
یاد باد ان روزگاران که پول در مجلس توزیع می شد یاد باد (455107)
 
۱۳۹۰-۰۳-۱۳ ۰۰:۰۰:۳۰
حرف حق و زدی
کسی که زیاد کار می کنه و آبروی دولت های که قبل از او که کم کاری می کردند رو می بره و منافع خیلی از مجلسی ها رو به خطر میندازه معلومه که باید آماج حملات باشه (455680)
 
ali
۱۳۹۰-۰۳-۱۲ ۱۱:۲۴:۴۷
همین اماراش منو کشته واقعا بنازم عین کوه استواره باید جرات این مرد رو تو کتاب رکورد داران ثبت کنن بابا این همه تذکر رو ادمای عادی به ایشون ندادن که نماینده های شهرهای کشور ایران با هفتاد میلیون جمعیت این کارو کردن والا اگه به کوه هم ده هزار بار تذکر بدین چیزی ازش نمی مونه بنازمت دکتر (455266)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۳-۱۳ ۱۴:۲۸:۳۲
رییس جمهور باید به مردمش پاسخگو باشد نه مجلسیانی که از روی هوا و هوس و منافع شخصی تذکر میدهند. (455842)
 
خط انقلاب
۱۳۹۰-۰۳-۱۲ ۱۱:۳۸:۳۰
مردم هم 24 میلیون تذکر دادند. (455287)
 
سعید
۱۳۹۰-۰۳-۱۲ ۱۳:۱۸:۳۵
رئیس جمهور در مورد قطعنامه های سازمان ملل گفت:\"آدقدر قطعنامه بدهند که قطعنامه دانشان پاره شود!\"
آن زمان مجلس محترم به این سخنان فقط خندید و به این لحن صحبت ایرادی نگرفت، حال بنده میگویم:\"آنقدر تذکر بدهید تا تذکردانتان پاره شود!\"
این سیاست یک بام و دو هوا چیست که وقتی رئیس جمهور این چنین سخن میگوید سانسور نمیشود ولی وقتی یکی از دیگر از هموطنانتان صحبت میکند آن را سانسور میکنید؟ (455385)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۳-۱۳ ۱۴:۲۵:۳۵
اگر از یک کار رییس جمهور خوشم آمده باشد همین جمله بود که غربیان راحسابی تحقیر کرد. (455841)
 
خوش خیال
۱۳۹۰-۰۳-۱۲ ۱۳:۲۰:۳۶
برای عرض تشکر
وزرا بزرگترین شانس را آورده اند که باتوجه به عنایات ویژه ریاست محترم جمهور ، خیلی زود عزل یا کنار گذاشته می شوند . در غیر اینصورت نمودار حاظر قابلیت به تصویر کشیده شدن جهت ارائه به محضر ملت شریف را نداشت .
اینجاست که ملت باید از شخص آقای احمدی نژاد تشکر ویژه داشته باشد .
و بگویند :
ما منتظر ده هزار و یکمی هستیم ---------هیجا نمیریم همینجا هستیم . (455388)
 
خط انقلاب
۱۳۹۰-۰۳-۱۲ ۱۳:۳۰:۴۷
اکثر این تذکرها جنبه شخصی و سهم خواهی و کینه توزی و لجاجت وحسادت دارند، ندارند؟ دارند. جنبه سیاسی و باند بازی هم دارند.

اکثر آدم هایی که من به آنها رای داده بودم در این مجلس هستند. اما دور بعد دیگر به اینها رای نخواهیم داد. چون اینا را شناختیم و چهره ی واقعی اینها مشخص شد. به کسی به خاطر اسم پدرش رای دادیم که رفت درمحلس فحش داد. به کسانی رای دادیم که برای دانشگاه آزاد و جاسبی کار کردند. رفتند پشت سر همنشین و دوست فتنه گران جناب حسن ... نماز خوانند.

نمایندگان نیز تذکرات خود را در انتخابات از طرف مردم دریافت خواهند کرد. آماده باشند. صد ها هزار تذکر. (455391)
 
سید
۱۳۹۰-۰۳-۱۲ ۱۴:۲۳:۲۲
درودیررییس دولتی که باج به افرادوابسته به خانواده معززآقازاده ها نمی دهد.
این نمایندگان که اینهمه به رییس حمهوزتذکرمی دهند،آیابه خودشان هم تذکری داده اندکه دررابطه با اصحاب فتنه چه آقدامی کرده اند.چرااین مجلس درموردمهدی وفائزه رفسنجانی که هم مال مردم خوردندوهم توهین هاکردند،آزادمی چرخندومجلس به رییس جمهورفقطگیرمی دهد.
وابستگی تاکجا!؟ (455415)
 
۱۳۹۰-۰۳-۱۲ ۱۴:۲۶:۵۳
زنده باشی احمدی نژاد!که مخالفین تواکثراافرادی اندکه خودرامدیون خانواده فتنه گروثروتمند....میدانند. (455417)
 
۱۳۹۰-۰۳-۱۲ ۱۴:۳۲:۰۴
این آمارراآب روش کنیدبخورید.
این آمارساخته همان مجلسی است که دررابطه باوقف دانشگاه آزاد،یکشنبه سیاه براه انداخت. (455423)
 
۱۳۹۰-۰۳-۱۲ ۱۴:۳۵:۲۴
این مجلس تاکجا می خواهدتابع مطامع رفسنجانی و...باشد.وباچماق قانون برسربهترین دولت به تعبیررهبرانقلاب بکوبد (455427)
 
ایرانی
۱۳۹۰-۰۳-۱۲ ۱۴:۳۸:۰۳
این مجلس تا حالاچندتذکردررابطه بادزدان بیت المال داده!!؟/ (455430)
 
۱۳۹۰-۰۳-۱۳ ۰۹:۳۵:۱۵
الف . كمي هم به حيف و ميل پولها در شوراي روابط ايرانيان خارج از كشور و وامها و زمينهايي كه جريان انحرافي به اين اسم از وزارت بازرگاني گرفته بنويسيد. ادمهاي ورشكسته را از امريكا اوردند و پول ملت را به اسم تاسيس كارخانه خوردندو دلار كردند و در حال خروج هستند. و حالا ما مي مانيم و گراني دلار. (455736)
 
احمد
۱۳۹۰-۰۳-۱۳ ۱۱:۱۱:۵۵
به امید روز که خودآقای توکلی کرسی ریاست جمهوری را تجربه نماید
البته به شرطی که سایت الف با همین روش و منش به کارش ادامه دهد
ان شاالله... (455789)
 
محمد سورانی
۱۳۹۰-۰۳-۱۳ ۱۲:۴۶:۲۳
یک بررسی کوچک در سایت شما این شائبه را به وجود میاره که این سایت وقت برای تخریب دولت درست شده عمده اخبار وتحلیل های این سایت در جهت تخریب دولته .شما که ولایتی هستید چرا حرف آقا رو گوش نمی کنید واین رویه رو عوض نمی کنید آیا همه کارای دولست غلطه ؟ (455811)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۳-۱۳ ۱۴:۳۵:۴۴
آقایان اگر انصاف دارید آماردولتها ومجالس قبلی با ذکر دلایل درج کنید تا مقایسه شود. (455844)
 
محمود
۱۳۹۰-۰۳-۱۴ ۰۳:۴۶:۰۶
ای بابا/خب عزیزان اگه از احمدی نزاد در خصوص این موضوع اون هم توسط مجری بین المللی ایران آقای حیدری بپرسید ایشون جواب میدن خب اینهم سندی دیگر از تلاش و همت دولت و ببینید چقدر کار انجام گرفته که یه چندتا تذکر هم داده شده و اصلا موضوع مهمی نیست چون دولت اینقدر کار داره که فرصت جواب دادن به یه مشت آدم های عقب افتاده رو که نداره؟؟؟ (456042)
 
از این تیتر ...
۱۳۹۰-۰۳-۱۴ ۱۵:۴۶:۱۲
از این تیتر چه استنباط می شود؟
البته مهم نیست.کار از این حرف ها گذشته است/ (456208)
 
جعفر
۱۳۹۰-۰۳-۱۶ ۱۸:۴۷:۴۷
به قول استاد انقدر تذکر بدین که زیر پاتون علف سبز شه. ده هزار که سهله بگو ده ملیون تذکر. (457430)
 
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته