نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 434088
واکنش مسجدجامعی به طرح جلد یک نشریه شهرداری درباره آیت‌الله هاشمی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۹
احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران به تصویری که چند روز پیش از درگذشت آیت‌الله هاشمی روی جلد یکی از نشریات وابسته به شهرداری منتشر شده بود، واکنش نشان داد.

به گزارش خبرآنلاین؛ در تصویری که در روزهای گذشته و پس از درگذشت آیت‌الله هاشمی با واکنش‌های تندی همراه شده است، خودروی معروف رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت را نشان می‌دهد که شیشه آن تا نیمه پایین است و در دستی که انگشتری شبیه به انگشتر آیت‌الله هاشمی را به انگشت کوچک دارد، یک اسکناس سبزرنگ دیده می‌شود.

کودک دستفروش سرچهارراه هم روی پاهایش بلند شده تا این پول را بگیرد. در بالای این طرح هم نوشته شده؛ «شاه و گدا»

اما این تصویر در روزهای گذشته و مخصوصا پس از درگذشت ناگهانی آیت‌الله هاشمی، با واکنش‌های مختلفی همراه شده است.

در یکی از تازه‌ترین واکنش‌ها، احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران که زمزمه حضورش در کتابخانه ملی شنیده می‌شود در یادداشتی دراین باره نوشته است: «چند روز پیش جلد نشریه‌ای را نشانم دادند که با تیتر «شاه و گدا» و با تمهیدات تصویری، کوشیده بود به شایعه همیشگی رفتار شاه‌وار و بی‌اعتنایی هاشمی به حال و روز مردم بینوا، دامن بزند؛ نشریه‌ای که با بودجه عمومی نه‌چندان با حساب و کتاب منتشر می‌شود. آن زمان به خودم گفتم، برای‌شان چه اهمیتی دارد لابد مهم نیست، پول بیت‌المال را حیف و میل می‌کنند! حالا فکر می‌کنم بازیگران این نمایش در پاسخ به مردم چه دارند که بگویند. پیام مردم به این‌قلعه‌کوبان نامردم در آخرین انتخاباتی که هاشمی در آن شرکت داشت روشن است و جای شک و انکار ندارد: به او رأی دادند و مخالفان او را حذف کردند.

دیروز در مراسم بدرقه پیکر هاشمی، در فردای سالروز رگ زدن امیرکبیر، مدام نشان دادند که اگر کسی گامی به سوی آنها بردارد، آنان گام‌های بلند تری به سویش بر می‌دارند. دیروز آن چراغ قرمز تصویر روی جلد آن نشریه سبز شد و مردم نشان دادند که به گمان‌شان شاه و گدا کیست و دختر گل‌فروش به چه‌کسی اعتماد کرده است.»
 
کلمات کلیدی : احمد مسجدجامعی + نشریه شهرداری + آیت‌الله هاشمی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۱۵:۱۸:۲۹
چقدر این گروه حساسن (4111361) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۱۵:۳۷:۰۵
مطمئن باشید یک نفر از مردمی که دیروز اومدن، از جنس دخترک گلفروش نبودن (4111398) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۱۸:۵۷:۴۹
شما امار گرفتين؟ (4111723) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته