نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 473463
سرعت اینترنت ایران چقدر است؟
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۲
با اجرایی شدن فاز دوم شبکه ملی اطلاعات، متوسط سرعت دسترسی پهن‌باند ثابت چهار مگابیت بر ثانیه و متوسط سرعت دسترسی پهن‌باند همراه به سه مگابیت بر ثانیه رسید.

به گزارش ایسنا، فاز دوم شبکه ملی اطلاعات بهمن‌ماه سال گذشته عملیاتی شد تا بدین ترتیب دسترسی به محتوای داخلی با سرعت و کیفیتی بهتر برای مشترکان اینترنت مسیر شود. پس از اجرایی شدن فاز دوم این شبکه، وزارت ارتباطات در قالب آمار متوسط سرعت دسترسی به اینترنت در بخش‌های مختلف را اعلام کرد.

طبق این آمارها ضریب نفوذ دسترسی پهن‌باند ثابت خانگی به ۶۰ درصد رسیده و ضریب نفوذ دسترسی پهن‌باند سیار به ۳۵ درصد رسید و سرانه ترافیک ۲۷ کیلوبیت بر ثانیه اعلام شد. همچنین نسبت ترافیک داخلی ۵۰ درصد عنوان شده است.

اما این ارقام بر اساس اطلاعات نشریه ارتباطات، در شرایطی اعلام شده که پیش از این و در فاز اول شبکه ملی اطلاعات متوسط سرعت دسترسی پهن‌باند ثابت سه مگابیت بر ثانیه و متوسط سرعت دسترسی پهن‌باند سیار، دو مگابیت بر ثانیه اعلام شده و ضریب نفوذ دسترسی پهن‌باند ثابت خانگی در فاز اول ۴۰ درصد بوده و ضریب نفوذ دسترسی پهن‌باند سیار ۳۰ درصد بود.

سرانه ترافیک در فاز اول شبکه ملی اطلاعات ۱۴ کیلوبیت برثانیه بوده و نسبت ترافیک داخلی در این مرحله ۴۵ درصد عنوان شده است.
 
کلمات کلیدی : اینترنت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۹ ۰۹:۲۶:۲۶
افتضــــــــــــــاح (4371719) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۹ ۱۲:۲۸:۵۲
بهتر از زمان احمدی نژاده که وزیر ارتباطات می گفت ۱۲۸ کیلوبایت از سر مردم هم زیاده! (4371891) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۹ ۱۴:۵۰:۴۱
کشک، سرعت اینترنت ما ازسرعت حرکت لاک پشت هم کندتره. (4372024) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته