توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 399466
دیدار یونسی با رهبران دینی کرواسی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۱
دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با بیان اینکه در ایران هیچ رقابت منفی بین اکثریت و اقلیت وجود ندارد گفت : اراده سیاسی رهبری و دولت این است که هیچ تفاوتی بین اقلیت های دینی و اکثریت وجود نداشته باشد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین علی یونسی امروز -چهارشنبه- در دیدار «عزیزحسنویچ» مفتی اعظم و جمعی از رهبران کاتولیک، پروتستان و ارتدوکس کرواسی با بیان این مطلب افزود: اراده سیاسی رهبران ایران این است که تفاوتی بین اقلیت های دینی و اکثریت وجود نداشته باشد.

دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با اشاره به تنوع قومی، مذهبی و دینی در ایران اظهارداشت: قانون اساسی ما حقوق همه اقلیت ها را به رسمیت شناخته و همه ادیان توحیدی و اهل کتاب در ایران از آزادی کامل برای اعمال خود برخوردارند.
یونسی افزود: امروز کلیساها، کنیسه ها و مراکز عبادی تحت حمایت قرار دارند و ایران از امنیت آنها حمایت می کند.
وی گفت: ما با رهبران همه اقلیت های دینی همکاری نزدیک داریم و بنده نیز به عنوان دستیار رئیس جمهور درامور اقوام و اقلیت ها وظیفه دارم از حقوق همه اقلیت ها حمایت کنم.
یونسی روابط سیاسی و فرهنگی ایران و کرواسی را در بهترین وضعیت دانست و افزود: در اروپا باید مدال افتخار تعامل ادیان را به کرواسی اعطا کرد.
دستیار ویژه رییس جمهوری گفت: همکاری بسیار نزدیکی بین دستیار رئیس جمهوری و اصحاب اقلیت های دینی در ایران وجود دارد.
یونسی ضمن قدردانی از رییس جمهوری، مسئولان و علمای کرواسی برای فراهم کردن فضای فعالیت اقلیت ها در آن کشور به وضعیت خوب اقلیت های دینی در کرواسی اشاره کرد و گفت: انتطار داریم همه کشورها مثل کرواسی عمل کنند.
دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی ابراز اطمینان کرد: با تلاش های سفیر ایران در کرواسی روابط دو کشور از این بهتر خواهد شد.
به گزارش ایرنا همچنین در این دیدار«عزیزحسنویچ» مفتی اعظم کرواسی ضمن تشکر از رهبران ادیان مختلف در ایران گفت: ما نیز بر تسامح و همزیستی تاکید داریم و در کرواسی حقوق همه اقلیتها رعایت می شود.
وی همچنین گفت: قصد ما این است ایران را به عنوان نمادی بی بدیل از گفت و گوی بین ادیان معرفی کنیم.
مفتی اعظم کرواسی با بیان اینکه بدون گفت وگو، درگیری و آسیب به وجود می آید، افزود: ما در کرواسی نه تنها درباره همزیستی بلکه درباره زندگی با هم صحبت می کنیم
وی در پایان با اشاره به تعاملات بین ادیان و اقلیتهای دینی در کرواسی و اقدامات انجام شده در این راستا تصریح کرد: ایده گفت و گوی ادیان، ایده بزرگی است و همه باید به آن توجه کنند.
 
کلمات کلیدی : یونسی+کرواسی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.