نظر منتشر شده
۸۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 195561
دفاع وزیر پیشنهادی وزارت امور خارجه:
‫اگر توانسته‌ام در بین جنگ طلبان آمریکایی اختلاف ایجاد کنم، افتخار من است
بخش داخلی الف، 22 مرداد 92
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۳۹
نادر قاضی پور، نماینده وزیر پیشنهادی امور خارجه: آیا بیداری اسلامی را قبول دارید و یا سعی در کم رنگ کردن مفهوم مقدس اسلامی دارید؟/ شما در برنامه خود سخنی از فلسطین، حزب الله همیشه قهرمان و سوریه مظلوم به میان نیاورده‌اید/ ‫برنامه ای برای حل مسأله تحریم از شما ندیدیم‬

مهمترین محورهای سخنان این نماینده به شرح زیر است:
بر اساس قانون اساسی سیاست خارجی مبتنی بر نفی سلطه پذیری است، آیا شما که به باند نیویورکی مشهور هستید به این اصول اعتقاد دارید؟‬‫شما شناختی از خاورمیانه ندارید‬. ‫اقتدار جمهوری اسلامی در خاورمیانه و شمال آفریقا است‬. ‫آیا بیداری اسلامی را قبول دارید یا مثل بعض ها سعی در کمرنگ کردن بعد اسلامی آن را دارید؟
ظر شخصی شما در مورد هسته ای چیست؟‬‫آیا انرژِی هسته ای حق مسلم ماست؟‬‫آیا مانند گذشته در تمام کارها با رهبری هماهنگ خواهید کرد؟‬ ‫آیا اتوبوسی از نیروی غیرکارشناس به وزارت خارجه میبرید؟‬ ‫برنامه ای برای حل مسأله تحریم از شما ندیدیم‬.

‫آیا در این زمینه تخصص دارید؟‬‫ایشان مورد تایید است من میخواهم مردم بدانند اینها مطالبات مردم است. ‫یک شائبه است که شما توانایی نگهداری کیف حاوی اسناد محرمانه را ندارید؟‬ ‫شما در برنامه خود از فلسطین حزب الله غزه و سوریه بحثهای کلان نکرده اید‬.‫خط مقدم ما انجاست‬. ‫همه مردم آمریکا را شیطان بزرگ می دانند‬.

‫ما طرفدار غزه فلسطین و سوریه هستیم‬. ‫غرامت ما از عراق بابت هشت سال دفاع مقدس را چگونه خواهید گرفت؟‬
‫محل خدمت سربازی شما کجاست؟‬ ‫شما باید خدمت سربازی انجام بدهید. ‫تصمیمگیری های مهم در بروکسل گرفته می شود، آیا نیاز نیست در سفارتخانه خود در بلژیک هزاران نفر کارشناس داشته باشیم‬. ‫ما از شما میخواهیم که در همه سفارتخانه ها سفیر داشته باشیم‬. ‫آیا در حل مشکلات ایرانیان خارج از کشور تلاش خواهید کرد؟‬‫برای صادرات تولید داخلی چه برنامه ای دارید؟‬ ‫انتظار داریم شما تلاش کنید تمام کشورهای همسایه مصرفشان را از ایران تامین کنند.

احمدرضا دستغیب، موافق وزیر پیشنهادی امور خارجه
برای اولین بار تصدی وزارت امور خارجه در اختیار فردی است که دارای تخصص مرتبط است/ سردرگمی در سفارتخانه‌های ایران با برنامه ظریف از بین خواهد رفت. برای اولین بار تصدی وزارت امور خارجه در اختیار فردی است که دارای تخصص مرتبط است.ظریف علاوه بر دیپلمات بودن، مدیری توانمند است. نیاز به دیپلماتهایی داریم که هم شناخت نظری داشته باشند و هم شناخت تجربی.

کشورهای متنفذ در بیرون نظمی سیاسی را طراحی کرده اند که هژمونی بین المللی سختی ایجاد شده که البته به فضل الهی با رهنمودهای رهبری این هژمونی شکننده خواهد بود اما نیاز به دیپلمات های قوی داریم. آقای روحانی به دلیل آشنایی که با این حوزه داشتند از بین مدیران فراوان آقای ظریف را انتخاب کردند. ظریف دارای راهبردها و راهکارهایی در حوزه سیاست خارجه است. سردرگمی در سفارتخانه های ایران با برنامه ظریف از بین خواهد رفت.


کاشانی، نماینده موافق وزیر پیشنهادی امور خارجه
ایشان با وجود تحصیل طولانی‌مدت در خارج از کشور خللی در عقایدش به جمهوری اسلامی ایجاد نشده است/ باید دید که باند نیویورکی‌ها وجود دارد که آقای ظریف را به آن منتسب می‌کنند یا خیر.علیرغم اینکه ظریف میتوانست با بهترین امکانات در خارج زندگی کند اما علاقه وی به کشور قابل تقدیر است.

ایشان با وجود تحصیل طولانی مدت در خارج از کشور خللی در عقایدش به جمهوری اسلامی ایجاد نشده است.
باید دید که باند نیویورکی ها وجود دارد که آقای ظریف را به آن منتسب میکنند یا خیر. او دارای تخصص علمی مرتبط با حوزه فعالیت خود می باشد.برخی از نوشته ها و سخنرانی های وی نه تنها در محافل سیاسی بلکه در مجامع علمی هم مورد توجه قرار گرفته است.

ظریف:تندروی نشان از ضعف است/دولت اعتدال به دور از حاشیه پردازی حقوق ملت را پیگیری خواهد کرد
وزیرپیشنهادی امور خارجه در دفاع از برنامه‌هایش گفت: ایران می تواند الگویی از حکمرانی خوب و موفق را در کشورهای اسلامی ارائه دهد.
 
محمد جواد ظریف وزیر پیشنهادی امور خارجه گفت: خواهران و برادران ایران اسلامی قدرتمند است، قدرت ایران را باور کنید. مشارکت مردم در انتخابات و پذیرش رویکرد ریاست جمهوری پیام روشنی برای جهان دارد. این پیام حاکی از پیام مردم ایران برای تعامل باجهان بدون ذره ای کوتاه آمدن از منافع و مصالح کشور است.  منافع ملی و مصالح آرمانی کشور را از دیدگاه نظری در یک راستا می دانم.
 
وزیر پیشنهادی امور خارجه همچنین گفت: رویکرد اعتدال در سیاست خارجی مبتنی بر واقع بینی و خودباوری است. در تعامل سازنده با جهان  آرمان ها و منافع و ظرفیت ملی جمهوری اسلامی تفکیک ناپذیر است و اهداف اصلی ما به شمار می رود و مذاکره و رقابت همراه با تدبیر و ایجاد اعتماد متقابل ابزار این کار است. اعتماد دوسویه است. اعتماد یک سویه نمی تواند باشد. جهان باید اعتماد ملت ما را جلب کند. اعتدال خاصل خودباوری و اعتماد به نفس است و تندروی نشان از ضعف است.
 
وی همچنین تصریح کرد: سیاست دولت اعتدال به دور از حاشیه پردازی حقوق ملت را پیگیری خواهد کرد و کوتاه نخواهد آمد. با کاهش تنش ها و تهدید ها دایره دوستی ها را در جهان گسترش می دهد. نمایندگان محترم من طالب این مسئولیت نبوده ام. تلاش فراوانی کردم که آقای روحانی را متقاعد کنم که این وظیفه را بر عهده من نگذارند. در صورت رای اعتماد شما مسئولیت خطیری بر عهده بنده گذاشته خواهد شد که تنها با توسل به خدا و پیامبرو ائمه می توان از پس آن برآمد.

من همواره در هر مسئولیتی که داشته ام افتخار دارم که در اجرای سیاستهای داهیانه رهبری در پرونده هسته ای و دیگر موضوعات مهم به لطف خدا کوتاهی نکردم و همواره مورد مرحمت ایشان قرار گرفته ام‬.  ‫من باندگرا نیستم‬. ‫من تاکنون یک نفر از اقوام را وارد وزارت خارجه نکرده ام‬. از جوسازی واهمه ای نخواهیم داشت‬. ‫دستگاه دیپلماسی خود را موظف به تصمیماتی میداند که توسط مراجع عالیه نظام ابلاغ می شود‬. ‫این نظرات را ولو خلاف نظر خودمان باشد به بهترین نحو اجرا می کنیم‬. ‫چراکه یک دولت باید یک سیاست خارجی داشته باشد به همین دلیل قانون سیاست خارجی را در حیطه رهبری قرار داده تا از دستبرد جناحهای سیاسی در امان باشد.

 وی با اشاره به اظهارات یکی از نمایندگان در مورد پایان‌نامه وی و استاد راهنمای او برای پایان‌نامه‌اش، گفت: من فوق لیسانس را در دانشگاهی در غرب آمریکا گرفتم و دکترا را هفت سال بعد در مرکز آمریکا که دو هزار کیلومتر با قبلی فاصله دارد گرفتم و استاد راهنمای هر کدام از پایان‌نامه‌ها متفاوت است. یکی از افتخارات بزرگ زندگی من این است که تلاش کردم مسئولیت عراق را در جنگ تحمیلی از دبیرکل سازمان ملل بگیرم، می‌دانم که دوستان به چه کسی اشاره می‌کنند اما به آنها اطلاعات غلط دادند و آن فرد هیچ وقت معلم من نبوده است. مگر بد است یک سیاس کهنه‌کار 80 ساله به یک فرزند این انقلاب بگوید دشمن قابل احترام!
 
وزیر پیشنهادی امور خارجه در ادامه گفت: نمی‌دانم این نماینده محترم با من چند ثانیه حشر و نشر داشته است و یا از کدام نوشته، رفتار و یا سابقه سیاسی و اعتقادی و خانوادگی بنده به این نتیجه رسیده‌اند که نه 90 درصد بلکه صددرصد غربی فکر می‌کنم.
 
ظریف ادامه داد: برادر دیگری در کمیسیون سوالی را مطرح کرد که نشستند و پاسخ من را گوش کنند دوباره همان سوال را با عباراتی حق به جانبه در صحن علنی مجلس مطرح کردند که از ملت شریف ایران که وقت و خانه شریف آنها را برای چنین موضوعاتی صرف می‌کنم، پوزش می‌خواهم.   وی تاکید کرد: بنده در سال 1392 حتی یک لحظه از ایران خارج نشدم، نیمه اول نوروز امسال در تهران و شمال و نیمه دوم نوروز را در کنار بارگاه ملکوتی حضرت ثامن‌الحجج به وظیفه پرافتخار رانندگی ویلچر مادر بزرگوارم مشغول بودم.
 
وزیر پیشنهادی امور خارجه خطاب به نمایندگانی که این شبهه را مطرح کرده بودند، گفت: گرچه دولت نهم علی‌رغم نظر بزرگان نظام بنده را در 47 سالگی خانه‌نشین کرد و علیرغم اینکه تدریس کتاب درسی نوشته شده توسط خودم را به دانشجویانم سپرد و علیرغم اینکه از چندین دانشگاه معتبر پیشنهاد تدریس دارم ولی با کمال افتخار بیان می‌کنم که در شش سال گذشته فقط در ایران مانده‌ام و حتی یک لحظه هم فکر خروج از ایران را نداشتم.
 
ظریف خاطرنشان کرد: برخی از نمایندگان در مورد ارتباطاتم با برخی از مقامات کنونی آمریکا سوال می‌کنند، این مقامات یک روزی مخالفین دولت جنگ‌طلب بودند که بنده کارهایم را در همان زمان نیز در حیطه وظایفم انجام می‌دادم اما اگر توانستم در میان این جنگ‌طلبان اختلاف ایجاد کنم این افتخار بنده است چون وظیفه‌ام را انجام دادم. طبیعتا عافیت‌طلبی و نشستن در خانه برایم راحت‌تر بود ولی افتخار می‌کنم که بر اساس بزرگان نظام و با نظر و اجازه آنها این کار را انجام دادم.  ظریف، خطاب به برخی منتقدان خود گفت: این افراد نگفتند که چرا رسانه‌های صهیونیستی به من حمله می‌کنند؟ اما آیا اینکه دشمنان به توانمندی یک فرزند کوچک شما اذعان و اعتراف می‌کند، بد است؟
 
وزیر پیشنهادی امور خارجه خطاب به نمایندگان گفت: برای روشن شدن ذهن شما این مثال را مطرح می‌کنم که به دنبال تصویب اولین قطعنامه ظالمانه شورای امنیت علیه برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران به لطف خدا و به یاری امام زمان (عج) سخنرانی مستدلی را در اثبات حقانیت کشور به شکلی در شورای امنیت ارائه کردم که سفیر انگلیس در جلسه فردای سفارتش به همکارانش گفت که این سخنرانی را باید در کلاسهای دیپلماسی برای دیپلمات‌های انگلیسی تدریس کنیم تا بفهمند که چطور بایداز منافع ملی‌شان دفاع کنند.
 
وی اضافه کرد: وقتی همان سخنرانی به استحضار مقام معظم رهبری رسید فرمودند «به وزارت خارجه بگویید که از طرف من به آقای ظریف گفته شود خسته نباشید، بسیار خوب و قوی صحبت کردید، متشکرم و ان‌شاءالله موفق باشید» حال نمی‌دانم چرا برخی از دوستان ما تلاش می‌کنند شرایط را وارونه جلوه دهند.
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۶:۵۰:۰۰
من میخوام بدونم مردم چه جوری باید صداشون رو به بعضی برسونند تا صدامون شنیده بشه آقا ما تامل دوستی آرامش و رفاه میخوایم در امور داخلی هیچ ملت دیگه ای قصد دخالت نداریم حرفهای شعاری ،سنگ بزرگ و آرمانی فکر کردن علامت نزدنه یه سری آدم فقط از آرمانها دنبال کاسبی خودشون هستند چطور صدای اکثریت مردم رو نمی شنوید (1568402) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۲۰:۵۲:۳۷
چند نفری از نمایندگان که با الفاظ نامناسب بر علیه نمایندگان صحبت می کنند یا در مجلس یا خارج از مجلس مصاحبه می کنند که سه یا چهار نماینده رای نمی آورند، عضو پایداری می باشند؛ اینان از جان این ملت چه می خواهند! (1568782) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۱۸:۲۱:۵۵
منظورت حرفهای آقای دکتر جلالی علیه برادر آقای رسایی است؟ (1570524) (alef-10)
 
ص
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۲۲:۲۸:۴۷
زيباترين حرفى كه تاكنون شنيدم ........ توصيه ميكنم با طلاى خالص روى سر در مجلس شوراى اسلامى ! انرا بنويسيد تا نمايندگان فعلى و بعدى نيز بدانند . ...... وان حرف زيبا را
جناب اقاى ظريف فرموده اند تندروى نشان ضعف است ....................

پس اقايان تند روها سرعتتان را يك مقدار كم كنيد زيرا خطر تصادف در تندروى بيشتر
ميشود . (1568996) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۰۵:۳۴
دکتر ظریف سرمایه ای ملی است. سرمایه های خودمان را نسوزانیم. (1568422) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۱۰:۲۳
یک سوال دارم. مجلس کارش بررسی صلاحیت افراد از چه جنبه هایی هست. ؟ به نظرم خیلی خنده داره که نمایندگان از وزرا تفتیش عقاید میکنند. وقتی خود نماینده ها باید از بررسی و نظارت شورای نگهبان بگذرند یعنی در مقامی نیستند که خودشان صلاحیت افراد را در چنین حوزه ای بسنجند. (1568427) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۱۳:۱۹
آنگاه که در درصد مردم همه مردم ایران میشوند آنگاه همه مردم هم میشوند دشمن آمریکا. (1568432) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۱۴:۴۸
اقتدار ايران در اروپا و آمريكا است نه در آفريقاي گرسنه جهان سومي كه همش منتظر دريافت پول و كمك مادي از ايران هستند . (1568437) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۲۳:۰۴:۱۳
اقتدار ما در این است که یار مظلوم باشیم حتی اگر ابرقدرت را خوش نیاید (1570868) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۱۴:۵۰
زندگی بی تورم حق مسلم ماست (1568438) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۱۵:۳۲
ظريف بايد سريعا" باب گفتگو رو با كد خدا باز كنه . (1568439) (alef-10)
 
بسيجي واقعي
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۱۶:۴۱
بايد با همه كشورهاي به درد بخور اروپايي و نيز آمريكا تعامل سازنده برقرار كنيم . (1568442) (alef-10)
 
كارشناس علوم سياسي
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۱۸:۱۷
روسيه و چين براي ما آب و نون نميشه .
بايد دست دوستي بسوي اروپا و كشورهاي توسعه يافته دراز كنيم . (1568443) (alef-10)
 
فرزند ايران
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۰۹:۴۳:۲۳
كارشناس !
اونوقت چرا امريكا خودش دنبال روسيه است ؟ و ايضاً چين ؟
كارشناس ؟ (1569687) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۰:۰۱:۱۰
آمریکا به دنبال روسیه است؟؟! از کجا درآوردید اینو فرزند ایران؟ آمریکا برای اینکه منافع خودش در خاور میانه رو حفظ کته سعی میکنه با روسیه کنار بیاد فقط برای اینکه میدونه روسیه اینجا نفوذ داره همین. وگرنه نیازی به روسیه نداره برادر. (1571258) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۱۸:۵۹
من اگه وزير خارجه بودم ؛ با روسيه موذي آب زير كاه قطع رابطه ميكردم . (1568444) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۲۰:۰۷
مدرك ظريف معتبر و مرتبط با اين وزارتخانه است . (1568445) (alef-10)
 
دوستعلی
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۲۳:۱۱
من فکر کنم ایشون قصد داره وزیر خارجه ایران بشه نه سوریه و لبنان
حضرات عنایت بفرمایند (1568449) (alef-10)
 
مهرنوش
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۰۹:۵۶:۲۵
خیلی خوب گفتی... خودمون اینقدر مشکلات داریم گیر دادیم به بقیه کشورهاا... بابا بفهمیییید اول مشکلات خودمون و مظلومین کشورمون حل بشه بعد همه باهم میریم یاری مظلومین دیگه. (1569718) (alef-10)
 
سادات
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۲۳:۴۶
نمایندگانی که مرتب اسم غزه،فلسطین و سوریه رو به میون می اورند که نمیدونم این مجلس ایرانه یا مجلس بین المللی!! اول یه چاره ای برای تحریمها و زندگی مردم که زیر فشار اقتصادی قرار دارند انجام بدهند بعد چشم هر وقت مشکلات مردم حل شد اونوقت دارو ندارمون رو تقدیم میکنیم!! شما فعلا به فکر این باشید که اگر تحریمهای جدید به تصویب رسید دیگه نمیتونیم حتی نفت رو هم بفروشیم بعد اقایون که سنگ کشورهای دیگه رو به سینه میزنند از کدوم درامد و بودجه میخوان کمک کنند!!! منطق هم خوب چیزیه!! (1568450) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۳۱:۳۲
واقعا این رای گیری اخر ساعت بسیار جالب بود ! بچه های مدرسه ما 10 سال پیش وقتی معلم می گفت چند دقیقه بیشتر بایستید درس تمام شود بهتر از این نماینده ها رفتار می کرند!
اینقدر سخت است در طول 4 سال یک بار برای حل کردن سریع تر مسائل و شروع به کار دولت 2 ساعت بیشتر کار کنند ؟
گویا اهل اضافه کاری نیستند ! نمی دانند اضافه کاری برای تامین معاش یعنی چه !
این مجلس واقعا تصفیه لازم داره ! (1568456) (alef-10)
 
Alireza
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۳۴:۱۵
احسنت به این سخنرانی، ایول داشت، ماشالله واسه خودش یه رئیس جمهوره

اینجا لازمه که بگی روحاااااااااااااااااااانییییییییی مچکرییییییییییم.

انشالله که با حداکثر رای وزیر بشه (1568459) (alef-10)
 
ایرتنی
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۳۶:۲۳
سخنان آقای نادریان جمع اضداد است. چطور می شود مواضعی که شما گفتید را داشت، ضمن اینکه روابط بین الملل مطلوب داشت. مواضعی که شما اعلام کردید بنحو بهینه احمدی نژاد داشت و آقای جلیلی هم دنباله رو وی بود، ولی مردم به این مواضع رای ندادند!
در رابطه با گرفتن غرامت از آمریکا شما بعنوان نماینده دوره قبل و کنونی تصویب کردید که هر دفعه یک میلیارد دلار کمک به عراق داده شود. بعبارت دیگر در زمان احمدی نژاد بر اساس طرز فکر شما کشور ما به عراق غنیمت داد؟ (1568463) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۳۹:۰۸
نمایند مجلس اومده داره از وزیر پیش نهادی ایراد می گیره چرا تعرفه درمان در این چند ساله 6 ماه بعد از سال اعلام می شه و ...
بابا جان عزیزان اینا مشکلات وزیر قبلیه ! چرا ان موقع روزه سکوت گرفته بودید ؟!! قصاص قبل از جرم چرا می کنید ؟!! (1568468) (alef-10)
 
مرتضی
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۴۶:۰۲
چقدر ادبیات آقای ظریف فاخر و نطقشون نافذ بود. و البته بیانات مخالفین ایشون سطحی (1568482) (alef-10)
 
همشیره
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۹:۱۰:۳۳
فرق ادم بی سواد با ادم باسواد همینه دیگه. (1568599) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۴۸:۳۲
کاملا مشخصه که نمایندگان مخالف به دنبال نقد درست نیستند فقط دارند با مسموم سازی جو مجلس ، ذهن بقیه را هم با خود همسو میکنند. اگر واقعا نقدش دلسوزانه، من هم استقبال می کردم ولی چیزی که الان میبینم ، غیر از عقده و تنفر نداره... (1568483) (alef-10)
 
a
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۴۸:۴۳
با شعار نمیشه از فلسطین و حزب الله حمایت کرد!
ما اگه خودمون به واسطه انزوای بین المللی درامد نفتی نداشته باشیم چطور می تونیم از دیگران حمایت کنیم؟
حمایت از حزب الله پول می خواد داداش!
ضمنا حمایت بدون سر و صدا اثرش بیشتره.
قبلا ما راحت می تونستیم از همه مسیرهای هوایی و دریایی و زمینی به مقاومت کمک رسانی کنیم و کسی هم نمی فهمید. اما با جنجال های بیهوده ای که درست کردیم تمام دنیا رو حساس کردیم و هر کشور جوجه ای به خودش اجازه می ده کشتی ها و هواپیماهای ما رو تفتیش کنه که نکنه داریم سلاح ارسال کنیم.
هر چیزی یه قاعده و اصولی داره! (1568484) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۴۸:۵۸
من ودوستام لذت بردیم دکتر جان انگلیسی هم همینطور اثر گذار صحبت می کنی ؟ حقیقتا" ما که تغییر را احساس کردیم (1568485) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۹:۳۸:۵۳
خداییش من که از سخنرانیش لذت بردم کیف کردم.واقعا جای تبریک داره که همچین انسانهای با سواد وبا تجربه ای در مملکت داریم.انشاالله به کوری چشم دشمنان با رای بالا تایید میشه. (1568647) (alef-10)
 
بی طرف
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۲۱:۱۹:۱۷
ایشون انگلیسی رو با لهجه ی امریکایی بهتر از امریکایی ها صحبت میکنند،در شورای امنیت بهترین دفاع رو از حقوق ایران انجام دادند،طوری که وزارته خارجه انگلیس نوع و سبک دفاع ایشون رو در دفاع از منافع مورد بررسی و تدریس در دوره های خودشون قرار دادند. (1568830) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۲۳:۱۵:۵۲
وقتی انگلیسی نطق میکنن انگار که مارتین لوترکینگ داره صحبت میکنه فارسیشم که هم دیدیم. (1569128) (alef-10)
 
ستار خویی
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۵۵:۰۳
وزیرخارجه بودن اقای ظریف علاوه بر تجربش از ژست وپرشتیژش میباره (1568498) (alef-10)
 
حميد
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۵۵:۱۳
درود بر دكتر ظريف عزيز حقيقتا لذت بردم از اين بيان شيوا (1568499) (alef-10)
 
ذره بین
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۵۵:۵۹
وجدانا آقای ظریف قوی و عالی صحبت کرد.
تسلط ایشان بر فنون محاوره و گفتگو مشهودبود.
فقط متوجه نشدم چرا یک نماینده محترم دنبال محل آموزش خدمت سربازی ایشان بود؟ احتمالا با وزیر پیشنهادی دفاع اشتباه گرفته بودند!! (1568501) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۵۷:۴۴
کلا سمت و سوی مخالفین نشون میده که چرا ما وضعمون به اینجا رسیده و مدیران محترم دولت احمدی نژاد چه کسانی بودند. واقعا نظرات بعضب از آقایون بچه گانه و درست شبیه جو یک روز بعد از انقلاب است که کسی بدون یک روز مسئولیت آمده مثلا وزیر و وکیل شه و از همه جای دنیا بی خبره. البته اینا بعضیاشون نمیفهمن دنیا چی به چیه و بعضیاشون میفهمن ولی جیبشون اقتضا میکنه که این جوری خودشونو نشون میدن. (1568505) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۵۹:۱۱
سخنرانی دکتر ظریف عالی بود!!!
امیدوارم ایشان با رای اعتماد بالا از مجلس محترم سکان وزارت خارجه را به دست گرفته و باعث بالا رفتن عزت و اقتدار ایران عزیز و گسترش روابط دوستانه منطبق بر منافع ملی در دنیا برای کشور عزیزمان شوند. (1568507) (alef-10)
 
بنده شرمنده
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۸:۰۱:۳۴
بيانات مستتدل و استوار جناب ظريف موجب مباهات هر ايرانى است. دفاع ايشان چنان بود كه تقريبا همه نمايندگان محترم را هم روى صندلى هايشان نشاند و هم وادار به سكوت نمود،اينرا به عنوان جمله معترضه عرض ميكنم اگر قرار است بعضى نمايندگان در حال رژه رفتن سخنرانى ها را گوش كنند چرا جلسات را در پارك ملت تشكيل نميدهند تا سياست هوائى بخورد و بعضى هم چرت نزنند، باور بفرمائيد پخش مستقيم اينهمه بى نظمى در چشم جهانيان مايه خجالت است (1568508) (alef-10)
 
2121
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۸:۰۲:۲۰
به این افتخار نکن
1تحقیق کن چقدر بیکار باسواد داریم ؟
بیا بگو کار جوانان حل کردم نه نرفتم فلان جا (1568509) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۹:۱۲:۱۱
اگر آن جوانان بی کار حتی فاقد درک لازم برای فهم این مطلب که وظیفه یک دیپلمات ایجاد اشتغال نیست، هستند پس خدا کند همچنان بیکار بمانند و مسئولیتی نگیرند (1568604) (alef-10)
 
نیما
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۸:۰۵:۵۹
این قاضی پور خیلی باحاله . (1568512) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۲۰:۱۶:۲۴
من آقای قاضی پور رو خیلی دوست دارم وقتی تو مجلس حرف میزنه همه را به خنده وامیدارد کلا آدم بانمکیه. (1568711) (alef-10)
 
مجد
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۲۰:۳۴:۳۳
باعث انبساط خاطر بود ایشون (1568740) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۸:۱۴:۲۱
جناب دکتر ظریف گل سرسبد کابینه است. درود ملت بر او باد که مایه افتخار ایران در دنیا خواهد بود و هر آنچه احمدی نژاد در دنیا اعتبار و حیثیت ایران را خدشه دار نمود او و دکتر روحانی و کابینه عالی و شریفش باعث کسب آبرو و عزت برای ایران و جمهوری اسلامی خواهند شد. این کابینه واقعا تجلی شخصیت واقعی ملت فهیم و بزرگ ایران است . (1568520) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۱۱:۵۹:۵۸
احسنت که جان کلام را گفتی! (1569916) (alef-10)
 
سیدحامد
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۸:۱۶:۳۶
باسلام خدمت ملت پیروز ایران
کاش سخنان جناب آقای دکتر سبحانی نیا نماینده شهرستان نیشابور رو هم درحمایت از دکتر ظریف مینوشتید من دانشجوی رشته روابط بین المللم از اینکه دکتر روحانی جناب آقای ظریف رو برای وزارت خارجه معرفی کردن بسیار خرسندم که همانا با رای اعتماد نمایندگان محترم بدرستی که الا ان نصرالله قریب. (1568525) (alef-10)
 
fatemeh
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۸:۳۷:۳۳
آقای ظریف با نطقی که در مجلس کرد توانایی های منحصر به فرد خود را به خوبی به رخ موافق و مخالف کشید. احسنت (1568557) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۸:۵۰:۳۲
درود بر ظریف!

حقا که دیپلمات شایسته ای هستی! (1568576) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۹:۰۷:۳۴
صحبتای اقایپژمانفر رو هم یادتون رفت بنویسید حتما هههه (1568594) (alef-10)
 
ش ش
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۹:۱۱:۲۱
دوستان كمي كوتاه بيايد. اقاي قاضي پور مگر شما چقدر پول توي صندوق داريد ؟براي نيل به اين اهداف ارماني ده ها ميليارد دلار لازم است. اقاي ظريف مثل اينكه كشور را فقط از دور نظاره كرده ايد و از جهت برايند نيروها اقتصادي سياسي اجتماعي حاكم در داخل كشور خبر نداريد (1568601) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۹:۲۱:۴۲
ایشون بالاخره نگفت که سربازی کجا بوده؟

چرا خودمون رو گول بزنیم؟
چرا کسانی که درد ملت را درک نکردن، حاکم مردم کنیم؟

چرا چشضم ها رو بستیم و فقط احسنت می گیم؟ (1568615) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۹:۴۳:۲۲
یعنی برای شما فقط این مهمه که سربازی کجا بودن؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1568653) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۲۱:۱۰:۴۱
واقعا" متاسفم برای شما . همین .!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1568815) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۰۱:۲۱:۵۱
سربازی رو بوده عجب شیر! نه اصلا بوده 04 بیرجند!
حالا که چی؟ مشکلت فقط سربازیشه؟!!!!!!!!!!!!! (1569273) (alef-10)
 
دکتر عباس ملاتقی / دانشگاه صنعتی قم
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۹:۳۷:۲۵
چقدر باید متاسف بود از این که چه قدر کشور ما دارای استعداد و گوهر بوده و این همه استعداد و سرمایه مدت ها در انبار گرد و خاک خورده اند! چه قدر زمان لازم داریم تا جبران کنیم؟! (1568644) (alef-10)
 
ایرانی
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۲۰:۰۰:۵۱
در و تخته خوب به هم میامدند. این مجلس واقعا برازنده ی دولت فخیمه ی قبلی بود. وزرای قبلی از سر این نماینده نماها هم زیاد بوده. الان می فهمم که چرا وزرا برای ان ها تره هم خورد نمی کردند.
به امید خدا در دوره ی بعد پارلمان را هم از وجود این جریان ضد ملی - تندرو و نان به نرخ روز خور پاک می کنیم.
با سپاس از الف. (1568688) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۲۰:۳۱:۳۲
شماره حساب هم میدادید قربان. شما با همین مواضع تونستید تو دوره ی احمدی نژاد هیئت علمی شید؟؟!! (1568732) (alef-10)
 
دکتر عباس ملاتقی
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۰۰:۴۰:۲۲
جواب کاربر شماره 1568732محترم:

دوست عزیز بهتر است هر کاربری که کامنت میگذاره خودش را معرفی کنه
بنده با 20 سال سابقه از بهترین شرایط از خارج از کشور به دعوت سرپرست همین دانشگاه به این دانشگاه منتقل و آمدم و در فراخوان شهریور 1390 قبول شدم ولی هنوز به دلیل همین شرایط که خود اذعان داشته ام هنوز هیات علمی نشده و در حصر بوده و خسارات زیادی دیده ام. هر مسئول مرتبطی در قبال مشکلاتی که من داشته ام سکوت نموده و با این وضع هنوز نظراتم را با معرفی کامل بیان می کنم.
الان هم تهدید به ندادن کلاس به من کرده اند و یک کارمند ساده در حد کارشناس در دانشگاه هستم و به این افتخار می کنم که نان بازویم را می خورم. (1569192) (alef-10)
 
دانشجوي صنعتي قم
۱۳۹۲-۱۲-۲۴ ۰۹:۴۹:۴۸
لطفا در مورد چيزي كه از آن اطلاعي نداريد اظهار نظر نكنيد... شما اول وضعيت دكتر ملاتقي را در دانشگاه ببينيد، بعد نظر بدهيد...!!! (2025282) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۹:۴۶:۲۶
به عنوان یه ایرانی افتخار می کنم دکتر ظریف وزیر خارجمون باشه (1568662) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۹:۵۷:۳۸
کابینه یعنی سه نفر ظریف، نجفی و زنگنه.

با احترام به همه ی عزیزان معرفی شده اما این 3 نفر چیز دیگری هستند (1568681) (alef-10)
 
م.
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۹:۵۸:۰۱
خودمونیم فکر میکنم پخش مستقیم صدا و سیما از جلسات مجلس تا حدودی باعث آشتی ملت با رسانه ملی بشه

همینقدر که به شعور اجتماعی مردم احترام گذاشتند خودش باعث غرور ملی مون هست و هم اینکه با توجه به نقاط ضعف بعضی از نمایندگان , باعث میشه که میزان مشارکت مردم در انتخابات بعدی بالاتر بره و دیگه بی تفاوت نسبت به وضعیت شهر و کشور و سرنوشتشون نباشند

به هر حال مجلس باید تفاوتی با مهد کودک واسه بعضی از نمایندگان بی تقوا و بی نزاکت و نامنظم داشته باشه ...

از دفاع صادقانه و قدرتمند جناب ظریف هم متشکرم (1568682) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۹:۵۸:۲۹
امروز 2 نفر عالی ظاهر شدن:
1-نجفی
2- ظریف (1568684) (alef-10)
 
سامان
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۲۱:۰۴:۲۹
به خصوص اينكه اين دو عزيز گرامي آقايان دكتر نجفي و دكتر ظريف بعد از سالها وزرايي با پرستيژ و ديسيپلين و ظاهري متفاوت از وزراي دولتهاي پيشين هستند كه بسيار مورد توجه مردم و به ويژه نخبگان كشور چه در داخل و چه در خارج قرار گرفته اند.
از ديگر سو فن بيان عالي و تسلط بر حوزه تخصصي و سطح علمي بالا و شايسته آنها كاملا بر مجلس غالب شده بود. (1568803) (alef-10)
 
مجتبی
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۲۰:۰۳:۳۸
واقعا از دیروز تا الان دارم فکر میکنم که چه طور این نمایندگان وارد مجلس شدند؟این چه مخالفت های عجیب و غریبیه! (1568693) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۲۰:۲۷:۳۸
همکاران محترم سایت الف
لطفا اگر ممکن است فایل صوتی یا تصویری سخنان آقای ظریف را در مجلس بر روی سایت قرار دهید.
واقعا به عنوان یک دوره آموزشی ارزش آن را دارد که چندین بار گوش کرده یا مشاهده کنیم.
پیشاپیش از زحمات شما سپاسگزارم (1568724) (alef-10)
 
ستار خویی
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۲۰:۴۱:۲۴
قاضی پور خیلی بانمکه میشناسمش بخدا هیچی دو دلش نیس (1568757) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۲۱:۲۵:۵۰
الف ممنون .اگر می شود متن سخنرانی ظریف را با کمک چند دیپلمات قوی تحلیل کنید. می تواند در بالا رفتن تحلیل ما کمک کند . (1568850) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۲۱:۳۵:۱۶
امروز وقتی دفاع وزرا پیشنهادی رو میدیدم خجالت کشیدم! بیشتر دغدغشون این بود که ثابت کنند با اعتراضات سال 88 هیچ ارتباطی نداشتند
یعنی بجای اینکه پافشاری بیشتری روی برنامه هاشون داشته باشند اول باید کلی توجیه کنه تا یکسری از آقایون بی خیال شوند.
به جای این بازی ها بهتر نماینده ها به فکر پیشرفت کشور و مردم باشند که این همه صبورانه دارند مشکلات رو تحمل می کنند.
ملت به نظرات این دسته نماینده اهمیت نمی دهند! وگرنه در انتخابات فردی دیگر رای می آورد.
پس بهتره بجای مخالفت با این دلایل بی ارزش که باعث بی اعتمادی مردم میشه کمی روی برنامه ها نقد کنند. (1568874) (alef-10)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۲۲:۵۶:۲۳
به عنوان یک مستاجرمقروض که آخراین ماه وسایلم رومیریزن وسط خیابون وبه عنوان کسی که شرمنده اهل وعیالم هستم ازدرگاه خداوندعاجزانه مسئلت دارم بعضی ازاین نمایندگان مجلس رو بابلای فقرونداری به ورطه امتحان بکشه تا ببینیم درنطق غراوآرمان های عریض وطویلشون شون تغییری حاصل میشه یانه؟! (1569086) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۲۳:۴۷:۱۰
نمی دانم یک شهروند متدین و عاشق مملکت و مردم و متفکر و مجری پر توان که مشغولیات ذهنی و فکریش از اول انقلاب تا به حال حفظ نظام و توسعه قلمرو اندیشه آن بوده است چگونه باید ثابت کند که آماده خدمت به دین و مردم کشور خود است. من جواد ظریف می شناسم او مردی متعهد و به عهد و وفای خود پایبندی و پایمردی یگانه ای دارد. در اوج جوانی و در زمانی که بازار مکاره اندیشه های الحادی جو اختناق عجیبی را در دانشگاه های آمریکا به راه انداخته بودند و دانشجویان ایرانی را با نیرنگ و فریب به گروه های خود دعوت میکردند او بود که مردانه برعلیه آن ها قد علم میکرد و با همین توانی که در مجلس نطق کرد به تبلیغ انقلاب اسلام و تبیین راه امام می پرداخت. (1569157) (alef-10)
 
یک کار شناس شرکت نفت
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۰۱:۰۶:۲۱
ظربف نه آقازاده بوده نه عضو هیچ باند و حزب و بلوک قدرت وگرنه بااین پتانسیل شاید 20 سال پیش باید وزیر خارجه میشد.خدا میداند که بخاظر گماردن افرادی در مشاغل کلیدی بنا بر ارتباطات و ملاحظات خاص چه هزینه هایی باین ملت تحمیل شده است. (1569237) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۰۱:۲۰:۲۲
نمایش اتفاقات مجلس واقعا باعث خجالت و اینها نماینده مردم هستند ؟؟ (1569269) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۰۲:۲۶:۱۹
آقای ظریف مشکل اینها باشما این است اگر شایسته افرادی مانند شما باشند جایی برای فرصت طلبان نیست (1569353) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۰۵:۳۲:۲۵
به نظر می رسد مخالفان وزارت امثال آقای ظریف بیشتر جنبه جناحی دارد وبیشتربرای عدم موفقیت دولت روحانی است ونمی خواهند افراد توانمند وارد کابینه جدید شوند تا بعدا بتوانند بگویند دولت تدبیر هم کارایی ندارد. (1569421) (alef-10)
 
جويا
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۰۹:۴۱:۱۶
لطفا فيلم سخنان دكتر ظريف و آقاي قاضي پور را جهت مقايسه و بهره برداري بيشتر روي سايت قرار دهيد. (1569682) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۰۹:۴۶:۲۸
ظریف دیروز تز تمام نمای فرهنگ وفهم و ادب وعلم ایران وایرانی را در قالب دفاعیه خود به رخ کشید
درود بر هر که عالم و بادانش و با فرهنگ است. (1569694) (alef-10)
 
کشاورزتسوجی
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۱۱:۰۲:۱۹
باسلام بررسی صلاحیت اعضای کابینه درمجالس برای شناخت واشراف نمایندگان انجام میگیردامامتاسفانه نطق مخالفین غیرتخصصی بودن وعقده گشایی را به اذهان عمومی ومجلس متبادر میسازد ازنمایندگان محترم تقاضا دارم وضعیت داخلی و خارجی کشورمان را درک کنند دولت دکتر روحانی آخزین شانس بازسازی خطاهاواشتباهات سهمگین دولتهای نهم ودهم هست (1569819) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۱۲:۰۷:۲۴
ایشان یگی از نوابغ روابط بین المللی است و نتها کسی هستند که بجای اینکه شرکت کنندگان جلسه را ترک کنند برای شنیدن وبهره بردن در سخنراتی اشان شرکت میکنند ایشان از افتخارات این مملکت هستند ونامش جاودان خواهد ماند (1569929) (alef-10)
 
علیرضا
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۱۴:۱۹:۲۹
آقای دکتر ظریف هرجا هستی خدا نگهدارت باشه وامید وارم با رای بالا وزیر امورخارجه بشی چون واقعا این پست برازنده شماست. (1570207) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۵ ۱۱:۰۶:۴۹
صداقت وامانت داری در کلامش موج می زد او انسان شریفی است که میتواند عزت ایران وایرانی را تجدید کند انشاءالله. (1573862) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۵-۲۶ ۰۷:۲۹:۴۹
من از صدا و سیما واقعا تشکر میکنم که با پخش مستقیم و بدون سانسور خود موجب شناخت چهره واقعی نمایندگان برای ملت شد ./ بنابراین ملت هشیار شدند و در انتخابات بعدی دیگر به اینگونه افراد رای نخواهند داد حتی اگر در لیست هم باشند ./این افراط گری ها که آرمانهای کشور را کاسبانه دنبال میکنند و میخواهند وضعیت کشور ومردم را از این که هست بدتر کنند و نظرات شخصی خودشان را بر منافع ملت ارجح میدانند اینها نمایندگان کشور و مردم نیستند مطمئن باشند مردم درقلبشان از اینها و اینگونه اخلاقها برائت کردند و اینها را نمی پذیرند ./ به امید پاسخ دندان شکن به اینها همانند انتخابات ریاست جمهوری گذشته در انتخابات آینده ./ من از آقای دکتر توکلی تشکر میکنم با اینکه ایشان از نظر تفکر با اینها فرق داشت ولی منافع ملت را ارجح دانستند و در موافقت کابینه صحبت کردند ملت این رفتار شایسته از دکتر توکلی را فراموش نخواهند کرد ./ (1575378) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۵-۲۶ ۰۷:۳۷:۲۳
lمن از سخنان آقای ظریف واقعا لذت بردم و متوجه شدم فردی بسیار کارشناس و واقعا دیپلمات میباشد نه مثل کسانی باید برچسب دیپلمات به آنها بزنند و خواستم به ایشان بخاطر انتخاب و رای اعتماد مجلس تبریک بکنم و آرزوی موفقیت برای ایشان در همه عرصه ها را دارم امیدوارم گره ها را با عقلانیت و بکارگیری تمام توان کارشناسی باز نمایند و کلید آقای روحانی واقعا قفلها را باز کنند ./ (1575387) (alef-13)
 
مصلح تسوجي
۱۳۹۲-۰۵-۲۶ ۱۷:۰۹:۲۹
با سلام انتخاب دكتر ظريف كه كسينجر وزير خارجه ي اسبق امريكا از او به عنوان دشمن قابل احترام ياد كرده خدا بخواد چهار سال بعد به عنوان رئيس جمهور ايران به دوست قابل احترام همه ي جهانيان مبدل خواهد شد.خدايش خودم وزير ميشدم اين همه خوشحال نميشدم. (1576870) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.