نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 294868
با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری؛
140 مدرسه‌ی برکت فردا افتتاح می شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۳
در آستانه‌ی سال تحصیلی جدید، ۱۴۰ مدرسه‌ی برکت فردا سه‌شنبه ۲۴ شهریور ماه با حضور رییس دفتر مقام معظم رهبری، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، وزیر آموزش و پرورش، مدیرعامل بنیاد برکت و دیگر مقامات ارشد کشور، به‌طور هم‌زمان افتتاح می‌شود.

این مدارس با ظرفیت ۸۴۴ کلاس درس که بزرگ‌ترین طرح مدرسه‌سازی در سراسر کشور است، در مناطق محروم کشور ساخته شده و با در بر گرفتن ۲۱۰ نقطه‌ی روستایی و محروم، فردا با آغاز بهره‌برداری از آن‌ها به عنوان هدیه‌ی مقام معظم رهبری به دانش‌آموزان مناطق محروم کشور، به وزارت آموزش و پرورش تحویل خواهد شد.

روابط عمومی بنیاد برکت با اعلام این خبر گفت که ۱۴۰ مدرسه‌ی جدیدالتأسیس این بنیاد با هزینه‌ای بالغ بر ۵۵۵ میلیارد ریال ساخته و تجهیز شده است. با بهره‌برداری از این مدارس، ۱۸۷۵۰ دانش‌آموز در ۸۴۴ کلاس درس در سال تحصیلی جدید تحت پوشش مدارس برکت قرار می‌گیرند.

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) است و پیش از این ۴۲۰ مدرسه با ظرفیت ۱۹۰۰ کلاس درس را در مناطق محروم کشور ساخته و به وزارت آموزش و پرورش تحویل داده است که با افتتاح ۱۴۰ مدرسه‌ی جدید در فردا، تعداد مدارس بهره‌برداری شده‌ی برکت در نقاط محروم کشور به ۵۶۰ مدرسه با ۲۷۴۴ کلاس درس با پوشش ۱۰۹۵ روستای محروم کشور می‌رسد.

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، مصمم است در اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ساخت ۱۰۰۰ مدرسه در ۱۰۰۰ نقطه‌ی محروم کشور،‌ این مهم را توسط بنیاد برکت تا پایان سال ۱۳۹۶ به انجام رساند./
 
عباس
۱۳۹۴-۰۶-۲۳ ۱۹:۳۳:۴۳
امیدوار م در أینده اختلاسی در این بنیاد مشاهده نگردد. (3187798) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.