نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 162990
پرتاب کاوشگر با موجود زنده بعد از رمضان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۰۳
سرپرست سازمان هوا فضای کشور از پرتاب کاوشگر با موجود زنده به فضا پس از اتمام ماه مبارک رمضان و پرتاب ماهواره فجر طی سه ماه آینده داد.

به گزارش فارس، حمید فاضلی سرپرست سازمان هوافضای کشور در حاشیه مراسم رونمایی از تونل باد مادون صوت در دانشگاه امیرکبیر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تمامی مراحل پرتاب کاوشگر با موجود زنده انجام شده و تاخیر به وجود آمده صرفا در جهت آزمایش‌های تکمیلی هست. محموله پرتابی را کاملا بسته بندی کرده‌ایم و با یک پرتابگر سوخت جامد بعد از ماه مبارک رمضان پرتاب خواهد شد.

فاضلی با بیان اینکه برنامه خاصی برای ایجاد ایستگاه فضایی فعلا نداریم، تصریح کرد: در حال آماده کردن مقدمات ساخت پایگاه پرتاب هستیم و اراضی مورد نیاز را تملک کردیم. آزمایشگاه فضایی نیز در دل شهرک فضایی تاسیس خواهد شد. امیدواریم شهرک فضایی در یکی از مناطق ۱۸ یا ۲۲ ساخته شود.

سرپرست سازمان هوا فضای کشور با اشاره به پروژه ماهواره ناهید اظهار داشت: ناهید یک فناوری با ارزش دارد و آنهم باز شدن صفحات خورشیدی ماهواره در فضاست. این ماهواره از کلاس ریز ماهواره‌ها و مشابه ماهواره نوید بوده و از نظر فنی مشابه ماهواره امید می‌باشد و قرار است با پرتابگر سفیر A۱ به فضا پرتاب شود.

فاضلی با بیان اینکه ماهواره فجر طی دو یا سه ماه آینده پرتاب می‌شود، اظهار داشت: تمام آزمایش‌های لازم انجام شده و این ماهواره در حضیض در فاصله ۲۵۰ کیلومتری و در اوج در فاصله ۳۷۰ کیلومتری زمین قرار می‌گیرد که زمانی که به اوج رسید، پیشرانه‌های آن روشن شده و ماهواره را به ارتفاع ۴۰۰ کیلومتری می‌برند که با اصلاح مدار یک مدار دایره‌ای شکل به دور زمین را بپیماید. عمر این ماهواره برای اولین بار یک سال و نیم است.

وی در پایان با اشاره به ماهواره‌بر سیمرغ تصریح کرد: در صورت آماده شدن این ماهواره‌بر از آن برای ماهواره Autsat استفاده خواهد شد.
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۱ ۱۵:۴۲:۱۰
پیشنهاد میکنم توی کاوشگر یک مرغ زنده بگذارند. (894689) (moderator16)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.