نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 209899
پای یک زن هم به پرونده زنجانی و ضراب باز شد
تاریخ انتشار : جمعه ۶ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۶
رسانه های ترکیه انواع گزارش های عجیب و غریب از حاشیه و متن این پرونده منتشر کرده اند و اسامی مختلف ایرانی و ترک در این زمینه مطرح شده است.

به گزارش آینده به نقل سایت رادیکال، یکی از عجیب ترین نکات موضوع، مروه ایرماک، یک دختر ۳۴ ساله ساکن یکی از محلات فقیرنشین ترکیه است که ادعا شده بابک زنجانی و ضراب، شرکتی به ارزش ۶ میلیون لیر ترکیه (معادل یک میلیارد تومان) را به او واگذار کرده اند.

روزنامه «هابرترک» هم با انتشار عکس این زن و خانه او در محله ای فقیرنشین در ترکیه از او با عنوان یکی دیگر از مهره های فساد اقتصادی در ترکیه نام برده است. در تازه ترین تحقیقات و اسناد به دست آمده از فساد مالی کشف شده، بابک زنجانی که رییس ضراب به شمار می رود، عمده سرمایه مالی در گردش خود در ترکیه را برای فرار از تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا، به افراد دیگری منتقل کرده بود. به ادعای این روزنامه برای مثال بخشی از سهام یکی از شرکت های ضراب و زنجانی در ترکیه به ارزش شش میلیون لیر ترک (معادل رقمی حدود یک میلیاردتومان) به نام یک زن اهل ترکیه منتقل شده است. این خانم که در یکی از محلات فقیرنشین استانبول و در آپارتمانی قدیمی زندگی می کند، عملا پایش به پرونده فساد مالی باز شده است.

از نکات فاش شده در این میان، هدایای میلیاردی است که ضراب برای همسرخواننده اش، ابروگوندش خریده است، از ویلاهای میلیاردی تا خودروهای گرانقیمت و این زن چنان از این هدایا سرمست شده که در مصاحبه ای گفته بود، هدیه بعدی آقای ضراب برای من سیاره مشتری خواهد بود !

بر اساس این گزارش، رضا ضراب تنها در یک مورد، یک میلیون لیر بابت تابلویی برای هدیه به همسرش ابرو گوندش پول داده است. از دیگر نکات این پرونده، پیگیری بسیار پیچیده با اتکا به شنود مکالمات و فیلمبرداری و عکسبرداری از متهمان است. طبق گزارش روزنامه رادیکال، گفته شده در یکی از شنودها، ضراب از یکی از وزرا می پرسد که آیا تلفن من هم شنود می شود؟

به نوشته این روزنامه، در بازرسی پلیس از منزل آسلان مدیر عامل هالک بانک حدود ۴.۵ میلیون دلار که در جعبه کفش بوده کشف شده است. گفته شده تصاویر ضبط شده ارایه شده اند که در حوالی دفتر پسر ویز کشور گرفته شده اند، نشان می دهد ۳ شخص در حال حمل ۳ میلیون دلار پول به دفتر پسر وزیز کشورند و در جایی از این تصاویر، ضراب و پسر وزیر در حال خوشحالی مشاهده شده و در تصاویر دیگر دیده می شود پسر وزیر کشور دست خالی وارد دفتر ضراب شده و با کیفی که به گفته پلیس دارای ۸۰۰ هزار دلار بوده خارج می شود. از دفتر ضراب فعلاً تصاویری نیست.
 
۱۳۹۲-۱۰-۰۶ ۱۳:۴۹:۳۱
این زن تاحالا از خودش نپرسیده چرا یه پسر 28 ساله این همه پول داره یا از کجا آورده یا کارش چیه؟؟؟ (1867439) (alef-10)
 
فاطما
۱۳۹۲-۱۰-۰۶ ۱۴:۵۲:۲۷
تعجب آوره ترکیه از از این همه پول که از ایران رسیده چرا ناراحت است.ایران باید ناراحت باشد که نیست. (1867533) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۰۶ ۱۵:۱۹:۰۹
پول که از کیسه مردم ایران بود حاتم طایی شدن آسان بود.. متاسفم برای مردم ایران و مسئولین محترم. (1867573) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۰۶ ۱۵:۱۹:۱۶
خوب از پول ماها هدیه می دادند. (1867574) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۰۶ ۱۵:۱۹:۵۰
فساد بابک زنجانی دیگه جهانی شده!! (1867575) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۰۶ ۱۵:۴۸:۴۸
بیچاره سرمایه های ملت ایران (1867618) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۲-۱۰-۰۶ ۲۱:۲۹:۱۴
راستی زنجانی آزاده؟ یا زندانی؟ (1868154) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۰۶ ۲۲:۴۵:۰۳
این موارددیگرعادی شده چراناراحت شدید انشاالله دراینده ازاین رانت خواریهانداشته باشیم (1868268) (alef-10)