نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497999
برگزاری آخرین جلسه هیأت دولت یازدهم/ قدردانی وزرا از خدمات روحانی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۶
هیات دولت یازدهم در آخرین جلسه خود از زحمات رئیس جمهور قدردانی کرد.

هیأت وزیران روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری تشکیل جلسه داد.

در ابتدای جلسه با توجه به اینکه مراسم تنفیذ ریاست جمهوری دوره دوازدهم فردا انجام می شود و این جلسه آخرین حضور رییس جمهور دوره یازدهم محسوب می شود، جهانگیری معاون اول رییس جمهور به نمایندگی از اعضای هیأت دولت از خدمات ارزنده دکتر روحانی تقدیر و تشکر کرد.

وی در ادامه اظهار داشت که دولت قدردان تلاش های ارزنده و خدمات بزرگ، تحمل فشارهای زیاد و صبوری فراوان آقای رییس جمهور است. دکتر روحانی چرخ اقتصاد کشور را در یک مسیر صحیح قرار داد و دولت درحال حاضر در مسیر صحیح توسعه و پیشرفت قرار گرفته است.

معاون اول رییس جمهور گفت: امروز بستر سیاست خارجی، زیر ساخت اقتصادی و فضای داخلی مهیاتر از قبل است و شرایط برای سرعت بیشتر با تلاش بیشتر فراهم شده است.

جهانگیری با آرزوی موفقیت برای آقای دکتر روحانی در دوره جدید ریاست جمهوری و دولت جدید اظهار داشت که همه ما هم در حد وسع و توانمان در هر جایی که لازم بدانید کمک خواهیم کرد.

تصویب فهرست مواد خام و کالاهای نفتی موضوع ماده (۱۴۱) اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم

با توجه به اینکه بیست درصد درآمد حاصل از صادرات مواد خام و کالاهای نفتی مشمول مالیات با نرخ صفر محاسبه می گردد، فهرست این مواد و کالاها امروز به تصویب هیأت وزیران رسید .

تصویب آیین نامه اجرایی ماده (۱۵) قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی

از آنجایی که کلیه دستگاههای اجرایی، نهادها، مؤسسات، شرکتها و واحدهای صنعتی دولتی و همچنین نیروهای نظامی و انتظامی موظفند تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز خود را بر مبنای بهترین الگوی مصرف سطوح انرژی‌بری خریداری نمایند.

هیات وزیران در این جلسه آیین‌نامه اجرایی این ماده را که توسط شورای‌عالی انرژی و با رعایت قانون حداکثر استفاده از توان فنی و مهندسی تولیدی و صنعتی و اجرایی کشور در اجرای پروژه‌ها و ایجاد تسهیلات به منظور صدور خدمات تهیه شده بود به ‌تصویب رساند و همچنین کلیه وزارتخانه‌ها و دستگاههای ذی‌ربط را موظف کرد که نسبت به حسن اجراء این تصمیمات نظارت نمایند.

اصلاح اساسنامه شرکت تخصصی دارویی و تجهیزات پزشکی کشور

هیأت وزیران در ادامه جلسه خود اساسنامه شرکت دارویی و تجهیزات پزشکی کشور(مادر تخصصی) را اصلاح کرد. بر اساس این مصوبه، نام شرکت یاد شده به "شرکت توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی و تجهیزات پزشکی کشور (مادر تخصصی)" تغییر پیدا کرد.

 همچنین با اصلاح اساسنامه شرکت، وظایف مطالعات، طراحی، اجرا و نظارت بر بیمارستان ها و فضاهای بهداشتی، درمانی و آموزشی و تدارک وسایل و تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، بیمارستانی، آزمایشگاهی و آموزشی و نیز نگهداری و پشتیبانی فنی و تجهیزاتی بیمارستان ها و فضاهای بهداشتی، درمانی و آموزشی به عنوان وظایف جدید شرکت جایگزین وظایف قبلی شد.

اختصاص اعتبار برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی از سیل استان قزوین

با تصویب هیأت دولت مبلغ یکصد میلیارد (۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۱۰۰) ریال اعتبار برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده از سیل در اختیار استان قزوین قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط اقدام شود.
 
کلمات کلیدی : جلسه هیات دولت+هیات دولت+روحانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۱۷:۱۹:۰۲
این مهمه که حقوق مدیران و پزشکان مکفی است.بقیش شعاره.باید واقع بین بود (4500822) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۱۷:۵۷:۵۶
برعکسه؟ روحانی باید تشکر میکرد. (4500875) (alef-11)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۲۱:۳۵:۴۵
کاملا موافقم. قاعدتا با توجه به اینکه بعضی از وذرزا در جلسه هیات دولت بعدی حضور ندارند، رئیس جمهور باید از وزیران تشکر می کرد. اما متاسفانه یک مساله ای در کشور ما باب شده است. همواره زیبردستان باید از بلادستان تشکر کنند. (4501101) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۲۳:۳۷:۲۸
خود گویی و خود خندی / حقا که هنر مندی (4501237) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۲ ۰۰:۱۰:۰۳
از کدام خدمات ؟ !!! (4501269) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۲ ۰۰:۱۰:۳۵
خدمت به که ؟ (4501270) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.