توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 300392
عملکرد ایران جنجالی تر شده/ اوباما ایران را قدرتمندتر کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۰
«اوباما با بدست آوردن توافق هسته ای ایران، باعث شده است که این کشور با اطمینان خاطر بیشتری وارد جنگ سوریه شود ...»
به این مطلب امتیاز دهید

به گزارش جام نیوز، وب سایت شبکه فاکس نیوز آمریکا (Fox News) با انتقاد از عملکرد اوباما در موضوع خاورمیانه نوشت: اکنون دو گزارش در سوریه به چشم می خورد: یکی اینکه آمریکا در تلاش است تا شورشیان را تقویت کند و دیگری نیز تلاش روسیه برای حفاظت از بشار اسد است. به نظر می رسد که این دو سناریو اصلا زیبا نیستند.

این پایگاه آمریکایی با اشاره به اینکه فعالیت های اخیر پوتین در خاورمیانه هماهنگ با اهداف ایران است، این موضوع را تهدیدی برای اوباما و سیاست هایش عنوان کرده و از افزایش فعالیت های ایران در خاورمیانه در نتیجه توافق هسته ای سخن به میان می آورد.

فاکس نیوز نوشت: برنامه ضعیف اوباما نشان میدهد که اوباما تنها به دنبال راه حل سیاسی است و این درست با روند سیاست هایی که پوتین آن ها را دنبال می کند در تضاد است. کاخ سفید اکنون مجبور است عمدا واکنش چندانی را نسبت به حمله روسیه به سوریه نشان ندهد زیرا این کار می تواند به قول هایی که اوباما در مورد توافق هسته ای ایران به کنگره داده است ضربه بزند.

وب سایت این شبکه آمریکایی افزود: در جدیدترین گزارشات بروز رسانی شده منابع امنیتی گفته می شود که برنامه پوتین حاکی از ایجاد و تاسیس جایگاه همیشگی در خاورمیانه است تا بتواند تهدیدی برای ناتو باشد. در صورت مقابله جدی اوباما با پوتین یکی از قول هایی که اوباما به کنگره داده است این است که پوتین در زمینه سوریه همکاری خواهد کرد در حالی که اکنون پوتین بیشتر در مسیر ایران قدم بر می دارد و ایران و روسیه اکنون هردو در حال از بین بردن شورشیان در سوریه هستند.

باید گفت اوباما با بدست آوردن توافق هسته ای ایران، باعث شده است که ایران جنجالی تر عمل کند و ایران با اطمینان خاطر بیشتری وارد جنگ سوریه بشود و روسیه نیز نفوذ خود را بیشتر کند. به هر حال باید گفت هر روز که می گذرد هزینه توافق رشد پوتین بیشتر و بیشتر می شود.
 
کلمات کلیدی : foxnews ، توافق ، فاکس نیوز ، اوباما ، الف ، سوریه ، جنگ ، ایران ، هسته ای ،
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.