نظر منتشر شده
۴۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 232758
روحانی: قیمت ها نه تنها افزایش نداشته بلکه کاهش هم داشته است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۴
رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما در مسیر برداشتن موانع از راه تولید به راهمان ادامه می‌دهیم، اظهار داشت: به همه دوستان و ارزشمداران با زبان آرام عرض می‌کنم که خیلی غصه نخورید؛ ما می‌دانیم چه کار می‌کنیم.

به گزارش فارس، حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز (سه‌شنبه) در مراسم گرامیداشت روز صنعت که در سران اجلاس سران برگزار شد، اظهار داشت: بسیاری از کشورها صنعتی شدند چون معادن غنی داشته و در کنار آب‌های آزاد بودند و می‌توانستند با جهان خارج در ارتباط باشند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: بسیاری از کشورها صنعتی شدند چون در منطقه جغرافیایی خاصی قرار گرفته بودند که می‌توانستند کشورهای مختلف را به یکدیگر متصل کنند؛ همچنین به خاطر داشتن دانشگاه‌های بزرگ و محققان و تلاشگران جزو کشورهای صنعتی به شمار می‌روند.

وی افزود: اما کشوری که همه اینها را دارد و درواقع توسعه انسانی داشته و دارای مخازن گاز جهان و دارنده مخازن نفت است و ۲ هزار کیلومتر به آب‌های آزاد جنوب و حتی در شمال هم به آب‌های آزاد متصل است و می‌تواند از مزیت‌های تجاری برخوردار باشد و شرق و غرب و شمال و جنوب را به هم متصل کند و دارای نابغه، صاحب‌نظر، دانشجو و استاد است و بیش از نیم‌قرن سابقه حرکت صنعتی در آن وجود دارد چطور هنوز نمی‌توانیم بگوییم صنعتی شده است.

روحانی با طرح این سوال که اشکال از کجا است گفت: آیا اشکال از برنامه است، برنامه اول یا دوم یا سوم که تا حدی به آن ارفاق شده و یا چهارم یا پنجم؛ آیا اشکال از برنامه‌ریزی دولت یا قانون مجلس است و یا سیاست‌های کلی و چشم‌انداز ۲۰ ساله؟

رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود گفت: بنده می‌خواهم جمله‌ای را بگویم اما آن را گزنده تلقی نکنید اگر انرژی را به قیمت جهانی تحویل تولید دهیم آیا تولید کشور ما قدرت صادرات دارد؛ اگر دروازه‌های کشور را باز بگذاریم و تعرفه را کنار گذاشته و حمایت از تولید را نیز کنار بگذاریم آیا تولید کشور ما توان رقابت با منطقه و جهان را را دارد؟

وی با بیان اینکه نوزاد و نوجوان نیاز به حمایت دارد اما آیا جوان بالغ توانمند رشیدی که بیش از ۴۰ سال از عمرش گذشته باز هم نیاز به حمایت دارد افزود: اگر حمایت در کنار رقابت نباشد حمایت مخرب است. رئیس‌جمهور خطاب به صنعتگران تصریح کرد: بیایید با هم بنشینیم و گفت‌وگو کنیم؛ این مذاکرات برد ـ برد تنها با خارجی‌ها نیست، بلکه دولت و بخش خصوصی، قانون‌گذار و بخش خصوصی هم باید مذاکرات برد برد داشته باشند.

روحانی با تأکید بر اینکه ما نیاز به سرمایه طبیعی، سرمایه انسانی و سرمایه اجتماعی داریم، اظهار داشت: اگر سرمایه طبیعی ما یعنی معادن، جغرافیای ایران اتصال به آب‌های آزاد، راه‌آهن و جاده و مسیر هوایی نباشد،‌ ما دچار مضیقه بزرگی بودیم و اگر توسعه انسانی نبود این مقدار صاحب‌نظر، دانشجو، صاحب علم و اندیشمند نداشتیم.

وی ادامه داد: ما در کنار این دو سرمایه نیاز به سرمایه اجتماعی داریم؛ باید به یکدیگر و آینده اعتماد داشته باشیم و همگی به قانون احترام گذاشته و ثبات و امنیت را در آینده کشور ببینیم. رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید مطمئن شویم این دولت دولتی نیست که در یک جلسه بدون مشورت و مطالعه تصمیم‌گیری کند، تصریح کرد: باید مطمئن شویم این دولت توانمند بوده و این قدرت را دارد که آرامش بازار را نگه دارد.

روحانی اضافه کرد: شما امروز در موضوع تورم می‌بینید که دولت به آنچه قول داده عمل نموده است و اگر گفته که تورم قابل مهار است این کار را انجام داده و امروز تورم نقطه به نقطه به ۱۴.۷ رسیده در حالیکه نقطه به نقطه در سال گذشته ۴۳درصد بود. وی افزود: این مسئله باید برای صاحبان حرف و کارآفرینان ما اطمینان‌بخش باشد و ما روند کاهش تورم را در سال جاری نیز ادامه خواهیم داد و شاهدیم که در ماه خرداد مواد خوراکی نه تنها افزایش قیمت نداشته بلکه در مواردی نیز کاهش داشته است.

رئیس‌جمهور با اشاره به نرخ ماهانه تورم و متوسط یک واحد درصدی آن در هر ماه تصریح کرد: این به معنای اطمینان به جامعه ماست که می‌خواهند تلاش کنند و در واقع نوعی ثبات و حرکت رو به جلو وجود دارد. روحانی با اشاره به لزوم مبارزه با رکود و تورم تصریح کرد: وقتی رکود و تورم همراه است، دولت مبارزه با هرکدام را که آغاز کند برخی اعتراض به دومی می‌کنند، یعنی اگر مبارزه با رکود را آغاز کنیم عده‌ای می‌گویند تورم افسارگسیخته شده و جامعه با مشکل روبروست.

وی ادامه داد: ما در مشورت با کارشناسان خود به این نتیجه رسیدیم که در شرایطی که تورم و رکود داریم در قدم اول باید تورم را مهار کنیم و برای شکستن رکود که سخت‌تر است در مرحله بعد اقدام کنیم و امروز اولین قدم برای شکستن رکود آغاز شده است. روحانی رشد تولید در تولید خودروی سبک، لوازم خانگی و برخی از اقلام را به معنای آغاز شکسته شدن رکود خواند و افزود: امروز در زمینه تولید گاز و نفت قدم‌های بزرگی برداشته‌ایم و چهار فاز پارس جنوبی امسال و چهار فاز دیگر در سال آینده افتتاح خواهد شد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: وزیر نفت اعلام کرده که برای اجرای بند «ق» سرمایه کافی برای تغییر همه وسایل گازسوز در اختیار گذاشته می‌شود. رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما ناچاریم تعدادی خودروی با سوخت کم وارد کنیم، اظهار داشت: ما نمی‌توانیم مدام خواهش کنیم و بگوییم که باید در زمینه خودرو یک حرکت سریع کیفی رخ دهد ولی در مقابل هیچ حرکتی انجام نشود.

وی با اشاره به برخی محدودیت‌ها در زمینه تولید و صنعت برخی از این محدودیت‌ها را به نفع کشور و برخی را به ضرر تولید دانست و افزود:‌برخی محدودیت‌ها غیرعقلانی و ناصحیح است. بعنوان مثال در زمینه تولید اگر پیچ و خم‌های غیرضرور برای دادن مجوز پیش پای تولیدکنندگان باشد به معنای محدودیت غیرعقلانی است؛ اگر در بخش‌هایی از سیستم اداری ما فساد و رانت وجود دارد به معنای محدودیت غیرعقلانی بوده و باید با آن مبارزه شود.

رئیس‌جمهور با اشاره به برخی محدودیت‌های عقلانی و صحیح مانند محدودیت برای صنایع مضر برای محیط زیست اظهار داشت: هدف نهایی از صنعت نفع مردم بوده و صنعت باید به نفع جامعه تمام شود و اگر صنعتی وجود دارد که محیط را آلوده می‌کند باید برای آن محدودیت ایجاد کنیم. روحانی با اشاره به ضرورت تغییر تکنولوژی و نوآوری در زمینه‌های صنعتی در جهت ایجاد امنیت بالا برای مردم اظهار داشت: اگر در صنعت خودرو چیزی را برای جان مردم ضروری می‌دانیم این محدودیت، محدودیت درست است.

رئیس‌جمهور محدودیت برای منع خام فروشی در بخش‌های مختلف را محدودیتی عقلانی خواهند و اظهار داشت: دولت در برخی موارد باید به نفع جامعه و مردم محدودیت ایجاد کند اما آنجایی که محدودیت‌ها مشکل‌آفرین است دولت باید در برابر آنها مقابله کند. روحانی ادامه داد: امروز در شرایطی هستیم که تولید ما با مشکل مواجه است و مقابله با برخی از این مشکلات وظیفه دولت است؛ ما باید فضای روابط خارجی را مناسب قرار دهیم تا شما راحت‌تر بتوانید تکنولوژی و مواد اولیه وارد کرده و در زمینه پولی و مالی تبادل کنید.

وی اضافه کرد: دولت در زمینه سیاست خارجی قدم‌های درستی را در یازده ماه گذشته برداشت و شرایط را برای تولید مناسب کرده است و ما دیدیم که تحریم‌ها در برخی بخش‌ها متأسفانه به دلیل برخی سیاست‌های غلط توانست حتی در صنعت خودروسازی که یک صنعت قدیمی به شمار می‌رود اثر بگذارد. رئیس‌جمهور افزود: امروز قدم‌هایی در زمینه برداشتن تحریم‌ها صورت گرفته و برخی تحریم‌ها نیز برداشته شده و من قول می‌دهم که کاسه تحریم‌ها شکسته و هیچ بندزنی قادر نیست آنها را درست کند.

روحانی با بیان اینکه ما در مسیر برداشتن موانع از راه تولید به راهمان ادامه می‌دهیم اظهار داشت: به همه دوستان و ارزشمداران با زبان آرام عرض می‌کنم که ما انقلاب را می‌شناسیم و عزت ملی را پاس می‌داریم و خیلی غصه نخورید؛ ما می‌دانیم چه کار می‌کنیم. وی تصریح کرد: وزارت خارجی و تیم مذاکره کننده ما کاملاً تخصص لازم را برای حرف زدن با شش قدرتی که روبروی ما هستند دارد و سبک و سیاق مذاکره را می‌داند؛ ما می‌دانیم راه سخت است ولی آن را تا موفقیت نهایی ادامه می‌دهیم.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه ایران خواهان داشتن روابط نزدیک با همسایگان خود است، افزود: یکی دو همسایه نیز داریم که هنوز تمایلی به داشتن رابطه نشان نداده‌اند و علامت‌های لازم را برای داشتن یک رابطه خوب و دو جانبه به آنها داده‌ایم؛ ما می‌خواهیم با همسایگان خود روابط دوستانه داشته باشیم و این مسئله را به نفع کشور و منطقه می‌دانیم.

روحانی با بیان اینکه ما برای ایجاد ثبات و آرامش و جلوگیری از جنگ در منطقه تمام توان خود را به کار گرفته‌ایم، اظهار داشت: می‌دانیم افراطی‌گری وخشونت و دخالت در کار این و آن به نفع هیچ کشوری نیست. وی اظهار داشت: ما روابط خوب و مثبت و ثبات منطقه را نه تنها برای تولید بلکه برای آرامش مردم منطقه ضروری می‌دانیم.

روحانی ادامه داد: می‌دانیم برای آنکه شاهد رونق در تولید باشیم، الآن در شرایطی هستیم که دولت باید به تولید کمک کند؛ بانک‌های ما به حد لازم توانمند نیستند و برای توانمندسازی آنها جلساتی را گذاشته‌ایم و در آینده نیز جلساتی برای تأمین سرمایه در گردش مورد نیاز تولید خواهیم داشت. رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما بنا داریم برای کمک به بخش‌های تولیدی اولویت‌بندی کنیم اظهار داشت: آنهایی که در سخت‌ترین شرایط کشور اعم از تحریم و مشکلات بازار ارز توانسته‌اند خود را نگه دارند و به تولید ادامه دهند، امروز اگر برای رشد تولید خود نیاز به کمک داشته باشند در اولویت قرار دارند.

روحانی ادامه داد: اولویت دوم مربوط به بخش‌های تولیدی است که به دلیل مشکلات بیرونی که به آنها تحمیل شده دچار مشکل شده‌اند و این مشکلات به دلیل سیستم تحریم کشتی‌رانی و یا تحریم بانکی به آنها تحمیل شده است. وی با بیان اینکه در برخی از موارد معوقه بانکی فردی تسهیلات گرفته مقصر نبوده و شرایط تحریم باعث آن شده و باید یاری‌اش کنیم تصریح کرد: در برخی موارد نیز فرد مقصر بوده و کسی که مقصر است باید تاوان آن را نیز پس دهد.

روحانی با تأکید بر لزوم اولویت‌بندی در حمایت از تولید اظهار داشت: به همین دلیل کارگروه ویژه‌ای برای رونق اقتصادی و حمایت از تولید ایجاد کرده‌ایم؛ این کارگروه در حال کار و فعالیت بوده و از اقداماتی که انجام شده نیز مطلع هستم و در شورای هماهنگی اقتصادی کشور برخی موارد اختلافی را بررسی خواهیم کرد و امیدوارم تا پایان تیرماه این بسته برای حمایت از تولید و خروج از رکود عملیاتی کنیم.

وی ادامه داد: البته دولت بر اعتقاد خود ثابت است که تولید باید قدم به قدم در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد، متأسفانه برخی بنگاه‌های ما بزرگ متولد شده‌اند و برخی نیز از زمان تولد خود رشد نکرده‌اند و البته برخی موارد نیز حرکت مناسبی داشته‌اند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: در خیلی از کشورهای بزرگ بنگاه‌های بزرگ صنعتی ۵۰ سال پیش از این یک کارگاه کوچک بوده‌‌اند ولی مراحل رشد را طی کردند اما در کشور ما به دلیل وابستگی صنعت به دولت و اتکا به پول نفت این اتفاق رخ نداده است. روحانی تصریح کرد: اگر شرکت‌های چند ملیتی‌ وارد کشور ما می‌شوند باید حواسمان باشد آنها به این شرط بیایند که تکنولوژی جدید را به کشورمان وارد کنند و ما نیز باید به دنبال بومی‌سازی آن تکنولوژی و ایجاد فناوری‌های جدید باشیم.

وی با تأکید بر اینکه ایران باید به دنبال برندسازی باشد، اظهار داشت: ما ایرانی‌ها در گذشته صنعت‌گرانی بزرگ بوده‌ایم و باید دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و صنعتی دست به دست یکدیگر دهند و دوباره پرچم عظمت صنعت ایرانی بار دیگر در قله‌ها به اهتزاز در بیاید. رئیس‌جمهور با دعوت از سرمایه‌گذاران ایرانی در خارج برای انتقال سرمایه خود به داخل کشور تصریح کرد: ولله قسم سالهای ۸۴ تا ۹۲ گذشته است و دیگر تکرار نمی‌شود.

روحانی افزود:‌دولت یازدهم خود را خادم مردم می‌داند و هیچ تصمیم فردی اتخاذ نمی‌کند و بدون مشورت آن هم با شورهای چندباره تصمیم‌گیری انجام نمی‌دهد و اگر هم تصمیمی اعلام کرد و اشتباه انجام داد برای آنهایی که بگویند دولت اشتباه کرده تواضع نموده و دست آنها را می‌بوسیم.

وی با تأکید بر آمادگی بانک‌ها، بنگاه‌های بزرگ و بنگاه‌های کوچک برای حرکت در مسیر رشد و توسعه تصریح کرد: بنگاه‌های کوچک ما در این مسیر باید به بانک‌ها تکیه کنند و البته بانک‌های ما باید دست از بنگاه‌داری برداشته و به عنوان یک امانت‌دار پلی میان تولید و صنعت باشد؛ راه و روش بانک‌ها باید اصلاح شود. روحانی با اشاره به اقدامات دولت برای ایجاد زمینه ورود سرمایه خارجی به کشور اظهار داشت: دلیل این کار آن است که سرمایه داخلی برای هه طرح‌های ما کافی نیست.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه آنچه در مسیر رشد صنعت لازم است دولت تصویب خواهد کرد، افزود: آنچه لازم است مجلس تصویب کند نیز به صورت لایحه تقدیم خواهد شد؛ امروز هیچ اختلافی بین دولت، مجلس و قوه قضائیه در مسیر اجرای سند چشم‌انداز و اقتصاد مقاومتی و در راه هدف بزرگ ما یعنی شکست رکود وجود ندارد.

وی با تأکید بر اهمیت بخش کشاورزی در مسیر رشد صنعت ادامه داد: کشاورزی ما باید صنعتی شود و صنعت باید همه جا را فرا گرفته و کشور صنعتی شود. روحانی اضافه کرد: ما نیاز به توسعه و رشد داریم و امسال باید رشد اقتصادی ما مثبت شود؛ سال گذشته رشد ما مثبت نبود و سال ۹۱ را نیز همه خبر دارید که چگونه بود و امروز با ارزیابی‌های دقیق بانک مرکزی رشد سال ۹۱ منفی ۶.۸ درصد بوده است.

رئیس‌جمهور در پایان از همه صنعتگران و تولیدکنندگان دعوت کرد تا برای رشد تولید دست به دست یکدیگر دهند.
 
ح ی
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۰:۴۶:۱۷
آره از بنزین ندادن به هواپیماهای غیر نظامی ما دراروپا معلوم است .از جریمه بانک فرانسوی پیداست . (2231853) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۶:۳۷:۲۳
اقای روحانی خود اقای وزیر ومعاون اول گفتند تثبیت قیمتها اصلا تو برنامه دولت نیست اخه چرا همش دروغ میگین بیاین 1 ماه دروغ نگین (2232503) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۲۱:۲۶:۲۱
همه چیز ارزان شده !

بنزین ارزان شده !
تاکسی و اتوبوس ارزان شده!
برق ارزان شده !
تلفن ارزان شده !
شیر همین دیروز ارزان شد !
برای گاز هم که آبونمان و عوارض گاز رسانی هم بر قیمت گاز ارزان شد بطوری که مثلا برای 160000 تومان مصرف حدود 46000 تومان آبونمان و عوارض گار رسانی اضافه می شود !

مردم ایران از خوشی نمیدانند از ارزانی روزانه چکار کنند !
مردن از خوشی ! (2232861) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۲۱:۲۸:۲۸
آقای روحانی هم بقالی سر کوچه داره که آنجا ارزان شده ؟ (2232863) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۷:۱۴:۴۸
جریمه بانک فرانسوی !! مگه شما سهامدارش هستی؟ (2232552) (alef-10)
 
ایرانی
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۱:۰۴:۱۲
آقای روحانی بورس زمین خورده است وضعیت بورس بسیار اسفبار است ادامه این وضع وخیم کل بازاررا نابود می کندفکری اساسی شود تا دوباره اعتماد به بازار بورس بازگردد. (2231876) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۲۰:۳۲:۱۳
دوران رشد الکی بورس که به خاطر افزایش قیمت دلار بود به اتمام رسیده ، بورس ریسک داره بورس علم داره ! نه اینکه هر کی بره همینجوری سهام بخره ! بعد بگه چرا من ضرر کردم! همه جای دنیا فقط افراد خبره در بورس سرمایه گذاری می کنند ! ماشالا در ایران همه بورس باز شدن یک دفه !
کسی که علم بورس را ندارد بلا شک ضرر می کند ! از رشد های نجومی هم در بورس خبری نیست . رشد بورس باید رشد منطقی باشه نه یک شبه سهام 100 تومانی بشه 500 تومان ! (2232814) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۱:۰۵:۳۴
زنده باد عقل و منطق و اعتدال (2231880) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۱:۲۵:۵۴
خیر ، آقای روحانی، مشکل برنامه نیست، مشکل مدیریت است که برنامه حاصل آن مدیریت است، واقعاً درست میفرمایید که رساندن ایران با چنین پتانسیل‌هایی‌ به جایی‌ که که امروز است، فقط از پس مدیران معجزه هزار سومی‌ یا مدیرانی مثل شما ٔبر میاید که درد را تشخیص میدهند ولی‌ برای عافیت طلبی و مصلحت گرایی سکوت میکنند. (2231908) (alef-1)
 
milad
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۱:۴۷:۱۸
ممنون پریزیدنت که اینقد شجاعی و به قول ما جیگر داری ..... این جملت خیلی به دلم نشست و بی نهایت امیدو تو دلم زنده کرد احساس میکنم صادقانه ترین حرفی بود که از یه مسئول شنیدم :

به والله سال‌های ۸۴ تا ۹۲ گذشت و تکرار نمی‌شود. (2231933) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۴:۳۳:۲۲
واقعا من که توی بازار هستم دارم رونق رو میبینم!!!!!!
15 ساله توی بازارم توی عمرم این رکود وحشتناک رو ندیده بودم
ضمن اینکه تورم هم هست کجا تورم پائین اومده نکنه کاخ سعد اباد چیزی ارزون شده!! (2232265) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۹:۵۱:۱۵
شاید هم اینبار بقالی سر کوچه ..... (2232767) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۲۰:۳۵:۲۴
یعنی از ان زمان دلار نوسانی و قیمت های ساعتی هم بد تر است ؟!
در ثانی نرخ تورم پایین امده اقای بازاری 15 سال کار کرده ! نه اینکه تورم منفی شده!
لیاقت بعضی ها اینه که هر ساعت قیمت ها تغییر کنه ، کسی جرات سرمایه گذاری نداشته باشه و یک عده هم از اب گل الود ماهی گیری خوبی انجام دهند ! حالا که بازار دلالیشون از قیمت های لحظه ای به هم ریخته شاکی شدن ! (2232815) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۲۲:۱۲:۰۴
اقایی که نمیدونم کی هستی شما مثل اینکه نونت توی حمایت دولته یه سر برو توی بازار تا بفهمی کی راست میگه (2232914) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۲:۰۵:۳۸
رئیس جمهور یچیز میگه ،معاون اول و وزیر صنعت ومعدن یک چیز دیگه
حرفا همش تکراری اینقدر بگین تحریم شکسته شده ولی وضع تغییر نکرده (2231960) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۲:۴۵:۱۷
با تشكر و عرض خسته نباشيد، اميدواريم كه اين نيت خيرى كه همه كابينه و جنايعالى
در مورد تمامى امور كشور بخرج ميدهيد مثمر ثمر باشد و انشالله دشمن شاد نشويد (2232032) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۳:۱۸:۵۴
مثل اینکه تمام روسای جمهور ما این سیر تحول رو طی میکنند ....

انکار (2232107) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۴:۲۵:۳۶
دوستانی که میگن هنوز گرونی به همون شدت سالهای قبل هست، یا سالهای قبل از این دولت درآمد خاصی داشتند و گرونی رو حس نمیکردند، یا به خاطر منافع جناحیشون رو ثبات قیمت ها رو دارند انکار میکنند.
من واقعا از روحانی ممنونم، ثبات اقتصادی که به اقتصاد داغون و پرپر کشور اعطا کردید، یادآور دوران بی نظیر سالهای 76 تا 84 هست.
به امید پیروزی عقلانیت (2232249) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۷:۰۷:۰۰
کدوم ثبات!
تو از این بابا خوشت می یاد میگی همه چیز آرومه! (2232543) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۹:۱۵:۴۸
این حرفایی که زدی عزیزم اول خودت عمل کن بعد به بقیه بگو (2232716) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۳:۲۶:۰۸
تو که راست می گی . (2232135) (alef-1)
 
کارمند د ع پ ایران
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۳:۲۹:۱۱
جناب آقای روحانی شما هم که حرف های آقای احمدی نژاد را می زنید! آیا فکر نمی کنید قیمت گوجه فرنگی برای مثال نباید در خرداد ماه ارزانتر از فروردین و اردیبهشت باشد؟ برای چه قیمت سوخت و شیر و سایر اقلام مصرفی روزانه را مثال نزدید؟ مشکل مسئولین ما این است که متاسفانه مردم را نادان تصور می کنند و خود را بسیار زیرک! زهی خیال باطل. (2232144) (alef-1)
 
علی احمدی
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۳:۵۲:۵۸
جناب روحانی عزیز لطفا از محله آقای احمدی نژاد یک عدد شیر بخرید ببینید قیمتش کمتر شده است یا خیر؟ (2232187) (alef-13)
 
ش
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۴:۰۱:۲۲
شیر1440تومان (2232209) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۴:۳۰:۵۶
زین پس به جای کلمه گرانی یا افزایش قیمت از کلمه آزاد سازی قیمت ها -البته با شیب ملایم- استفاده کنید. (2232261) (alef-10)
 
ناتوان
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۴:۴۱:۰۳
با سلام خدمت تمامی دلسوزان این مرز و بوم
جناب آقای روحانی من شخصا از شما تشکر میکنم من را ببخشید که سواد ندارم و ممکن است اشتباه بکنم شما مردی هستید با فهم کمالات که من قبلا بسیار شمارا دوست دارم و به شما احترام میگذارم و خانوادگی به شمار رای دادیم.ولی فکر میکنم شما یا مشاورینتون از نظرمحاسبه افزایش قیمتها و تورم تو یک منفی مثبت اشتباه کردید. کمی فکر کنید .یک کم آب بخوررید یک نفس عمیق بکشید .درست نمیگم ؟مرغ پر کنده که لبان خنده داری داشت حدود 2 ماه پیش قیمتش 6700 بود ماه قبل شد 7200 ماه رمضان بخاطر کمک به من ناتوان شد 7100 و خیلی چیزهای دیگر ولی بعله قیمت آدامس پایین آمده برای تحریک بزاق دهان و افزایش اشتها.گوشت گوسفند 25000 شد 30000 وشد 28000 طبق فرمول قبل.فعلا وضع بر وفق مراد برخی از بانکی ها است چون وقتی گفتند تعدادی را گرفتند بقیه خیالشان راحت شد و چند موتوره کارهایشان را درپیش گرفتند.البته و صد البته امید به زندگی زیاد شده اگر سرطان وهوای آلوده و بنزین شیمیای و ... بگذارند.راستی از نابغه اقتصادی چه خبر به ایشان بگویید مدلهای جدید اقتصاد راکد و رکود اقتصادی را امتحان کند.درست است که مشکلات و هزارتویی را برای دولت عزیز از قبل درست کرده اند ولی عدالت و قاطعیت میتونه یک از دندانه های محکم کلیدباشه .یک خواهشی از قیمت گذاران مایحتاج هم داشتم تو را به هر کسی یا چیزی که دوستش دارید قیمت اجناس را روند کنید از بس من صد تومن به بقال بدهکار شد و از نانوا 200 تومن طلبکار شدم میترسم آخرنتونم حساب کتاب کنم و مشمول ذمه بشم و فکر میکنم بخاطر همین چیزاهای کوچک با ارزش و کلا حق الناس که دعاهایم مستجاب نمیشه . انشاله موفق باشید. (2232288) (alef-10)
 
كارمند مفلوك
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۴:۴۱:۲۶
مثل قيمت شير!! كسادي بازار ماشين و مسكن و ........ زور به كارمند بدبخت و گراني هاي سرسامآور (2232290) (alef-10)
 
موسوی - اصفهان
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۴:۴۶:۰۹
آن مرد که دروغ میگفت رفت !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2232299) (alef-10)
 
سهراب
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۴:۵۱:۲۰
مهم این نیست که قیمت ها افزایش نداشته مهم اینه که ما هنوز نمیتونیم اموراتمان را بگذرانیم وگرنه اگه قرارباشه اینجوری روزگار بگذرانیم هیچ فرقی بین بودن ویا نبودن تورم نیست بالا بره ویا پایین بیاد ما هنوز هشتمون گرو نهمونه (2232310) (alef-10)
 
نادعلی
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۵:۰۴:۵۴
به نظر می رسد در مورد کاهش قیمت ها اطلاعات ایشان کامل نیست به دو دلیل 1- ایشان خرید نمیکنند و 2 - مشاورین اقتصادی و اجتماعی ایشان اطلاعات غلط و دروغین تحویل ایشان می دهند و تورم را دستکاری میکنند و بی جهت مردم را شاد تعریف میکنند واقعا اقشار کم درآمد و متوسط تحت فشار شدید هستند . آنهایی که خرید میکنند از وضعیت قیمت ها اطلاع دارند و انهایی که با مردم زندگی میکنند از میزان رضایت اجتماعی و شادابی اطلاعات دارند نه آنهایی که با محافظ وارد اجتماع می شوند و دیگران خرید روزمره آنها را انجام می دهند. (2232337) (alef-10)
 
احمد و خانواده
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۵:۲۳:۰۳
آقای روحانی درمورد افزایش قیمتها در جواب شما فقط باید گفت (زرشک) این جواب ملت ایران به شماست و جواب نهایی را ملت درپایان 4سال ریاست جمهوری شما پای صندوق های رای خواهند داد شما هم دست کمی از احمدی نژاد ندارید فقط ملت ساده هستند که گول این حرفها رو میخورند (2232372) (alef-10)
 
پرهیزگار
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۵:۳۳:۳۲
آقای روحانی واقعا راست می گوید امتیاز برق در زمان احمدی نژاد 2000000 هزارو خورده ای بود در زمان روحانی به یک باره شد 830000 هزار تومان و مابقی موارد راهم که بهتر می دانید واقعا این است صداقت دولت تدبیر و امید ؟؟؟؟؟؟ (2232396) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۵:۳۴:۴۰
پس دیگر علوم نانو و فضایی نخواهیم داشت؟؟؟؟؟ دیگر سانتریفیوژ و انرژی هسته ای نخواهیم داشت؟؟؟؟ پس دیگر دانشمند هسته ای نخواهیم داشت؟؟؟ اینها که همش در این هشت سال اتفاق افتاد. نگویید نه که همه می خندند. (2232399) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۵:۴۹:۴۷
بله شیر و لبنیات وگوشت که اصلا گرون نشده (2232424) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۵:۵۷:۱۶
]قیمت چه کالاهاو خدماتی است که کاهش پیداکرده ومااز انها خبرنداریم تا بحال هرچه خریده ایم افزایش داشته البته قیمت نان افزایش نداشته ولی اینقدر وزن انهارا کم کرده اندکه خود افزایش قیمت است .بنابراین ادعای اقای روحانی رد میشود (2232445) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۶:۱۶:۵۹
متاسفم آقای رئیس جمهور...... یک رای از رای های چهار سال بعدتان کم شد ..... (2232471) (alef-10)
 
حمید صحرایی
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۶:۲۲:۴۷
اقای روحانی عزیز،در اینکه شما نیات خیر داری کمتر کسی شک دارد. اما عمل کرد دولت شما پر از اشکال است.بنده از امار و ارقام ارایه شده سر در نمیاورم و نمیخواهم سر در اورم، تورم چه نقطه به نقطه و چه بدون نقطه برای من یک معنی دارد. ابتدای دوران احمدی نژاد پنیر را 1000 تومان میخریدم انتهای ان 3000 تومان و امروز 4300 تومان. از کسی پرسیدند صابون با ص است یا س. جواب داد صابون باید کف کند یا با س یا با ص. اطراف شما را مشاورین احمق پر کرده است و مرتب توجیح میکنند. مگر استادان دانشگاه ها همگی نابغه هستند؟ بر عکس امروزه در این اشفته بازار افراد نابغه در بازار یک ساله میلیاردر میشوند و یا به خارج از کشور میروند، بنابر این بین استادان دانشگاه ها نابغه نداریم. اینان در عین حالی که مدرسین نوابغ هستند و بسیار محترم، افرادی هستند که از سر لاعلاجی درکسب درامد، استاد شده اند. بیشتر نوابغ دنیا و مخترعین بزرگ، زیر دستان استادان دانشگاه ها اموزش دیده اند و لی بعد از اتمام درس از استادان خود پیشی گرفته اند. در کشوری که کولر ابی را با سیستم 50 سال پیش میسازیم و حتی قادر به تعوض رنگ ان هم نیستیم و دولت هم حمایت میکند چه امیدی به پیشرفت است؟با یک اتومبیل کیا سراتو از اصفهان به تهران را با 18 لیتر بنزین امدم حال انکه همین مسیر را با پژو 405 45 لیتر مصرف کرد با کولر روشن. دولت قصد گران کردن بنزین را دارد ولی با این حمایت از تولید، امکان ندارد. ما سی سال کار تل انبار شده در استاندارد سازی داریم. بارهامستقیما برای شما نامه ارسال کرده ام با ذکر تمام مشخصاتم و تمام راهکارها را اعلام کردم و ذکر کردم با هر استاد دانشگاهی حاضرم در دفاع از نظراتم بحث کنم.با انکه نه استاد دانشگاه هستم و نه مدرک اقصاد دارم. اما به شما هشدار میدهم 80% راهکارهای تیم شما جواب نمیدهد. وقت گذاشتن برای اصلاح سیستم موجود اشتباه است باید طرحی دیگر ریخت. (2232482) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۷:۲۷:۲۰
من ماست می خریدم 2500 الان شده 2800! اتوبوس سوار می شدم 3500 الان شد 4500! کرایه تاکسی می دادم 700 الان یدفعه شد 1000 و ...!! این یعنی چی!!؟؟ یعنی ارزون شده چیزها؟!! (2232569) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۹:۳۶:۱۳
امید به کشوری که با فساد مبارزه نمیکنند نیست (2232749) (alef-10)
 
ایران
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۹:۵۹:۲۵
قبول کنید این وضعیت به این زودی ها درست نمیشه که از ایشون هم معجزه برنمیاد .
ایشون خیلی بتونند جلو شیب تند قیمت وتورم بگیرند کاربزرگی کردند (2232775) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۲۰:۴۶:۱۳
ما که نه مهار تورم می بینیم نه رونق
فقط تولید کننده و بورس را زمین زدید به خاطر عوام الناس ،که بگویند 4 تا قلم کالا گرون نشده !
سایاست پرس قیمتها ، و پرداخت هزینه کشور از جیب تولید کننده به ورشکستگی تولید منجر می شود و این یعنی تورم چندهزارو چند میلیون درصدی و زیمبابوه شدن کشور !
وزیر اقتصاد فعلی فقط به درد تدریس تئوری ها می خورد و بس !
به عمل کار براید به سخندانی نیست ! (2232824) (alef-10)