توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 156159
دارایی ثروتمندان جهان ۳۲ میلیارد دلار کاهش یافت
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۵۶
 ارزش ثروت میلیاردرهای جهان طی هفته گذشته با افت چشمگیر و شدید ۳۲.۸ میلیارد دلاری روبرو شد.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ ، نگرانیهای بین المللی نسبت به خروج یونان از منطقه یورو موجب کاهش شدید شاخص سهام اس اند پی ۵۰۰ وال استریت آمریکا به پایین ترین حد خود از نوامبر ۲۰۱۱ میلادی شده است .

بر اساس این گزارش ، کارلوس اسلیم مکزیکی ۷۲ ساله بیشترین میزان کاهش ارزش ثروت و دارایی خود را طی هفته گذشته متحمل شده است . ارزش سهام شرکت مخابراتی وی موسوم به آمریکا موویل با ۴.۳۸ درصد کاهش روبرو شد که این به معنای افت ۴.۱ میلیارد لاری از میزان ثروت وی است . اسلیم با ۶۵.۶ میلیارد دلار به عنوان ثروتمند ترین فرد جهان از سوی نشریه فوربس معرفی شده است .

ارزش شاخص اس اند پی طی هفته گذشته با ۴.۳ درصد کاهش به کمتر از ۱۲۹۵.۲۲ واحد رسیده است . کاهش رتبه اعتباری بانکهای بزرگ اسپانیا و ایتالیا نیز تاثیر زیادی در کاهش این شاخص داشته است . ارزش شاخص اس اند پی ۵۰۰ از ابتدای آوریل تا کنون نه درصد کاهش داشته است .

بیل گیتس دومین ثروتمند جهان با ۵۹.۱ میلیارد دلار ثروت ، با افت ۴.۴ درصدی ارزش سهام مایکرو سافت روبرو شده است . وارن بافت مالک شرکت بزرگ برکشایر هاتهاوی نیز که با ۸۱ سال سن سومین ثروتمند بزرگ جهان به شمار می رود با افت ۱.۱ میلیارد دلاری ثروت خود روبرو شده است .
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.