نظر منتشر شده
۱۲۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 139257
نامه جمعی از ایرانیان مقیم آمریکا به رسانه های جهان:
به ترور دانشمندان ایران اعتراض کنید
بخش خبری الف، 23 دی 90
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ دی ۱۳۹۰ ساعت ۰۲:۵۵
گروهی از ایرانیان مقیم آمریکا با انتشار نامه ای خطاب به رسانه های جهان، از آنها خواسته اند به دخالت آمریکا و اسرائیل در قتل دانمشندان اتمی ایران اعتراض کنند.
به گزارش الف، در این نامه از همه ایرانیان خواسته شده است این متن را برای تمامی روزنامه های آمریکا ارسال نمایند و از آنها بخواهند جلوی جنگ طلبی های فزاینده آمریکا را بگیرند.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:
هدف دولت ما صرفا تحت فشار گذاشتن ایران برای متوقف کردن غنی سازی اورانیوم نیست، بلکه راه انداختن یک جنگ پنهان و نامشخص با ایران است. در سال ۲۰۱۰ ایران هدف هجوم ویروس استاکس نت قرار گرفت. استاکس نت یک کرم تکنولوژیکی است که برای از کار انداختن صنعت هسته ای آن کشور تهیه شده بود.

در ماه مه سال ۲۰۱۱ شبکه PSB به اظهارات گری سامور، هماهنگ کننده کاخ سفید برای کنترل تسلیحات و سلاح های کشتار جمعی اشاره کرد که گفته بود:
ما (ایالات متحده آمریکا و متحدانمان) هر کاری را انجام می دهیم تا مطمئن بشویم که این اقدامات ما برای ایرانی ها پیچیده و حل کردنش برای آنها تبدیل به موضوعی سخت شود.
این اظهارات سامور اقرار به درگیر بودن و دخالت آمریکا در ماجرای تولید و ورود استاکس نت به ایران را دارد.

در نوامبر ۲۰۱۰، یک خودروی بمب گذاری شده باعث کشته شدن یک دانشمند هسته ای ایران را به نام مجید شهریاری شد.

در ژوئن ۲۰۱۱، افراد مسلح به ضرب گلوله باعث کشته شدن دانشمند هسته ای ایران، داریوش رضایی و همسرش شدند

در نوامبر ۲۰۱۱، انفجار مرموز درپایگاه های نظامی ایران به وجود آمد که اعلام شد که پدر موشک بالستیک ایران در آن انفجار کشته شده است.

دو هفته بعد، یکی دیگر از انفجارها باعث صدمه زدن به تأسیسات غنی سازی اورانیوم شد و دیگری در 12 دسامبر، در کارخانه فولاد بود باعث کشته شدن 16 نفر شد.

در همان ماه یکی از نامزدهای ریاست جمهوری، "نیوت گرینگیج"، از حزب جمهوری خواه، آشکارا در تلویزیون ملی آمریکا اظهار داشت که به حداکثر رساندن عملیات مخفیانه ... از جمله "گرفتن دانشمندانشان از آنها" ... با حداکثر هماهنگی با اسرائیل، و  در پایان ، با وجود تمام اینها ، هر آن چیزی که شما لازم دارید برای سرنگونی رژیم اسلامی ایران را برای شما فراهم می کنیم. اینها کلمات کدینگی هستند، برای جنگ سخت و تمام عیار نظامی علیه ایران .

پرزیدنت اوباما هم قانون تامین دفاع ملی آمریکا موسوم به (NDAA) را که شامل اعمال تحریم های شدیدتر علیه ایران می شد امضا کرد.

تا اینکه در نهایت، روز چهارشنبه، دانشمند هسته ای ایران مصطفی احمدی روشن، ترور شد .

در همه این موارد ، ایالات متحده و اسرائیل شده اند دخیل هستند .

هیچ بحثی در کنگره و در انجمن های عمومی در مورد این که آیا برای آمریکا شروع یک جنگ دیگر که بر پایه تجربیات ویرانگر ما در عراق و افغانستان عاقلانه است نشده است.

البته برای ما باید جای تعجب نیست، این اقدامات ما را مانند ماجرای ویران کننده سارایوو و بی فایده جنگ شرق میانه به دردسر و زحمت خواهد انداخت. همان طور که آن در عراق انجام شد. مطبوعات نقش حیاتی در اجازه این اتفاق دارند.اکنون زمانی مناسب برای مجله های خبری و دیگر رسانه ها برای متوقف کردن تبلیغات جنگ و فرصتی برای آغاز کردن گزارش های درباره واقعیت می باشد.

۱.ایران سلاح های هسته ای ندارد .تنها قدرت هسته ای در خاورمیانه اسرائیل است. اسرائیل در حال حاضر با هیچ گونه محدودیت و تحریمی برای توسعه مخفیانه سلاح های هسته ای روبه رو نیست ، چرا باید ایران محدودیت داشته باشد؟

۲-اسرائیل بارها و بارها به همسایگان خود حمله کرده است. ایران در قرن اخیر به هیچ کشوری حمله نکرده است. (هر چند که آنها قطعا از خود در برابر حمله ۱۹۸۰ عراق دفاع سرسختی کردند).
ایران واقعا چه نوع تهدیدی را برای آمریکا دارد؟

واقعا چه کسی پشت ماجرای این همه عجله برای جنگ وجود دارد؟ همان نومحافظه کارانی که جنگ ویرانگر عراق را که چند سال متمادی برای ما به همراه آورند، خواستار جنگ با ایران هستند؟

چرا خبرنگاران و رسانه ها، عذرخواهی این "مقامات" را به خاطر شکست هایی که به بار آوردند را عیان نکردند؟ رسانه ها قدرت های بزرگی برای نفوذ سیاست هستند.
آنها مسئولیت هایی متناسب برای گزارش دهی صادقانه دارند. عذر خواهی بعد از ده سال بعد برای شکست و افول آمریکا جهت استفاده از تبلیغات شخصی و انتخاباتی و امتناع کردن از تحقیق مورد نیاز در این مورد به کشور ما کمک نخواهد کرد.
کلمات کلیدی : شهید هسته ای احمدی روشن دانشکده علامه نامه حقوق بشر شهریاری فولاد یزد
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۰۸:۱۳:۰۷
این نامه را ایرانیان مقیم انجا نوشته اند ؟این بیشتر شبیه مقالاتی است که افرادی مانند مولانا می نویسند .یا همان دکتری که در امریکا اقدام به نوشتن مقالات می کند و در سایت شما هم ماه پیش پاسخگویی کرد در مورد موضوع 99 درصدی ها در امریکا .
ما همچنان از ترور به عنوان یک عمل جنایتکارانه نام می بریم . (603810) (moderator22)
 
مهدی
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۴:۵۸:۴۸
ما همچنان!؟؟
خیلی جالبه کاشکی می گفتی از این "ما" منظورت چیه؟
فقط ترور رو به عنوان یک عمل جنایتکارانه نام می برید
خیلی از لطف زیادتون ممنون (604082) (moderator22)
 
محسن
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۲۱:۱۱:۳۵
باید برای گوشمالی ایادی منطقه ای آمریکا و در برهه فعلی و به طور مشخص قطر، دستگاه دیپلماسی وارد عمل بشه. واقعا داره خطرناک میشه. (605212) (moderator19)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۵:۴۰:۰۱
روز سه شنبه داشتم مسیره هر روزمو می رفتم با موتور

کلاه سرم بود و یک کیف به دوشم. با چنان صر وصدایی تو اتوبان مدرس یه مقام رو داشتن می بردن که نگو ونپرس. دوتا بنز پلیس جلو یه موتور بغل ماشین اصلی دوتا لندکروزهم عقب. اگر بدونید چه غوغایی کرده بودند .آقایانی هم که تو لند کروز بودند حواسشون خیلی به اطراف بود

تو مسیر بالاجبار راه من هم با اینا یکی شد و به خطر ترافیک من اغلب نزذیک به اونها. البته این روهم بگم که اکرم میخواستم نمی رفتم جلوتر بس که رعب ایجاد کرده بودند. طرف محافظه دستشو کرده بیرون کجا دنباله میای!!!!!!!!!!!!!!!!!

عقب تر حرکت کن نزدیک نشو منم حوصله دردسر نداشتم وایسادم تا کمال رفتن و من هم حرک کردم


فرداش این اتفاق واقعا تلخ افتاد وبله ..هزار فکر تلخ در ذهن من که ای بابا! آقای مراقب آقای محافظ ازکی مواظبت می کنی؟ مارادونا رو ول کردی به خدا. ون مسئول نمی دونم کی بود اما آیا تویی که بلدی انقدر فضاروتو خیال خودت امنیتی می کنی بلدی بودی جلو این حرکت رو هم بگیری؟ یا فقط بلدی کارای روتین و معمولی که حفاظت تو روزه روشن با انواع محافظت هاست انجام بدی و سینتم بدی جلو بگی آره ما محافظیم

به کجا چنین شتابان (604114) (moderator22)
 
خسعود
۱۳۹۰-۱۰-۲۸ ۱۱:۴۴:۲۳
خوب این چه ربطی داره به این قضایا... عزیز جان کمی چشات باز کن و گوشات رو هم همچنین... کم تو این مملکت مقام دولتی ترور نکردن... کم شهید ندادیم.. البته اینکه باید وزارت اطلاعات بیشتر مراقب دانشمندا و کسایی که دنبال طرح های ملی و استراتژیک هستند باشه حرفی نیست.. اما این دلیل نمیشه که فلان مقام رو تو خیابون ول کنیم... (611506) (moderator19)
 
مسعود آرمان
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۰۹:۰۵:۲۷
در برابر اینهمه هجه، برخی سخنان و نظرهایی که داده شده، بسیار بسیار جای تاسف و ناراحتی داره.... انسانها گاهی اوقات چنان کور و کر و نفهمند که انسان حیران میشود در برابر جوانانی چون این شهید عزیز و بزرگوار.... کسانی که نام خود را ایرانی، مسلمان، آزاده و صدها لقب دهان پر کن مینامند... اما در حقیقت سربازی بی جیره و مواجب از جنود شیطانند.... ... ای خدا کجایند عمارها.....

در مقابل این دنیای وخشی، بی دین و خونخوار، تنها خون ریخته شده ی همین شهیدان چاره ساز و باعث استمرار حق در جهان است.... ما فریلد زده ایم که ای آمریکا (استکبار خونخوار و جانی جهانی) " بکشید مارا، ملت ما بیدار تر میشور" بخدای کعبه قسم که همین کافیست و خدا میداند که این حرف شهید مظلوممان چه خنجری بر کفار و منافقان درون کشور و دشمنان وحشی بین المللی خواهد بود.... الهم عجل لولیک الفرج... انشاالله

مرگ بر اسرائیل... مرگ بر امریکا... مرگ بر انگلیس... مرگ بر منافق و فتنه گر
هزار بار و هزار هزار مرتبه به خواست خدا....
ما پیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــروزیم (615784) (moderator22)
 
هادی
۱۳۹۰-۱۰-۲۸ ۲۳:۱۱:۴۲
نظر شخصی من اینه که ترور در هر وضعیتی و با هیچ دلیلی قابل توجیح نیست و جنایت بحساب میاد (612872) (moderator19)
 
حسین
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۰۸:۲۶:۳۹
کوتاهی از نیروی انتظامی نیست بلکه از وزارت اطلاعت هست که هر وقت صحبت کردند گفتند ما اشراف کامل داریم (603814) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۲۰:۲۹:۰۲
خوب به دور بر خودمان نگاه کنیم هرروز انفجار وترور وصد ها کشته در ایران با این مرزهای گسترده ودشمنان کینه توز درست نیست که اطلاعاتی ها را مقصر بدانیم (604270) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۴:۱۲:۱۳
بیشتر انفجارات در ان کشورها ناشی اختلافات دینی و فرقه ایست اما این ترور مشابه ترور های دو سال گذشته و کاملا برنامه ریزی شده و سازمان یافته در سالروز ترور شهید دکتر علیمحمدی بوده و میتوانست قابل پیش بینی باشد و از تکرار آن جلوگیری شود . (604784) (moderator22)
 
شاهین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۲۳:۵۰:۴۰
یه گوشه نشستی میگی لنگش کن اگه تو این مملکت یه نهاد کارشو فوق العاده انجام میده همون سربازان گمنام وزارت اطلاعات هستن.عادت کردین از همه چی شاکی باشین.نقد کنید نق نزنید (604417) (moderator22)
 
یه نفر در خدمت سربازان گمنام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۸ ۱۱:۵۴:۱۷
من کارم در رابطه با سربازان گمنامه یعنی یک سری تکنولوژی ها را براشون فراهم می کنیم. اما چیزی که شما نمی دونید اینه که چقدر از فجایع را این سربازان گمنام جلوش را می گیرند و اونایی که استثنائا از دستشون در می ره نتیجه اش این می شه. بی انصاف نباشید (611529) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۰۸:۵۱:۴۳
حتی یک مورد ازترورهایی که انجام شده کشتن دانشمند غیر هسته ای و یا غیر مرتبط به علوم هسته ای نبوده! (603822) (moderator22)
 
ابوافضل سلیمی
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۰۹:۱۶:۴۲
اینجانب ضمن عرض تسلیت شهادت مظلومانه شهدای هسته ای کشور به مردم شریف ایران و خانواده های داغدار به نظر بنده ترور دانشمندان ایرانی چند مورد را آشکار می سازد.
1- آمریکا و کشورهای غربی ادعای توسعه علم- پیشرفت جهان وخدمت به بشریت دارندولی با اینکار خصمانه نشان دادند که آنها میخواهند همه چیز از جمله علم در انحصار خودشان باشد حتی شده با کشتار دانشمندان
2- آنها از پدید آمدن یک قدرت علمی و افتصادی به نام ایران در جهان و منطفه هراس دارند زیرا منافع انها و بعضی مزدوران منطقه به خطر خواهد افتاد. (603825) (moderator22)
 
حسام پدرام
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۴:۰۸:۲۴
من دو سوال دارم جناب آقای سلیمی و سایر کسانی که مدعیند که غرب دانشمندان هسته ای را می کشد (تهمت اول ) که روند پیشرفت علمی ایران را کند کند( تهمت دوم).

1- کشتن چند نفر چقدر می تواند در عزم حکومتی که بار فلج کننده تحریم ها اجازه نداده سرخم کند خللی ایجاد کند؟ از دید کشورهایی که استکبار می نامید کشتن سه یا 4 نفر دانشمند هسته ای فاجعه بزرگتری برای یک کشور به راه می اندازد یا تحریم کامل آن کشور؟

2- چرا حتی یک مورد کشته شدن دانشمند نخبه شیمی، فیزیک(غیر هسته ای)، ریاضی، مهندسی صنایع، برق و... ندیده ایم؟ مگر غرب به دنبال این نیست که پیشرفت علمی ما را کند کند؟ چرا اجازه می دهد که دولتمردان ایرانی در برترین دانشگاههای انلگستان تحقیق کنند و برگردند؟ چرا سایر دانشمندان غیر هسته ای را نمی کشد؟ چرا اصلا اجازه ورود ایرانیان به کنفرانس ها می دهد؟ کشته شدن و ترور امثال پروفسور شمسی پور در شیمی، یاپروفسور لطفی زاده (خدا رحمتش کند) پیشرفت علمی ایران را کندتر می کند یا می کرد یا چند دانشمند بسیار جوان هسته ای؟

انصاف به خرج دهید و برای مخاطبانتان فقط اندکی شعور قائل شوید.

سپاس فراوان (604025) (moderator22)
 
ایرانی
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۶:۴۱:۵۸
ترور دانشمندان هسته ای که دست اندرکار پروژه های هسته ای هستند خیلی بیشتر از اساتیدی که صرفا به امر تدریس اشتغال دارند و یا در شرف بازنشستگی هستند پیشرفت پروژه هسته ای کشور رو کند میکنه.این بدیهی نیست؟!
درثانی پروژه هسته ای به عنوان یکی از مصادیق پیشرفت علمی کشور که حوزه قدرت دوات های سلطه گر رو مورد هجوم قرار داده فعلا در خط اول تهاجم قرار داره. صبر بفرمایید تا در مورد پروژه فضایی ایران هم کاربرد نظامی بسازن،صبر بفرمایید تا پیشرفت پزشکی ما هم وارد حوزه های استراتژیک آنها بشه اونوقت برنامه های ویژه اون عرصه ها هم شروع میشه.ثالثا دانشجویان در کدوم یک از کشورهای غربی اجازه دارن درباره علوم مرتبط با بحث هسته ای تحصیل کنند؟!در مورد بقیه حوزه ها فقط قدری صبر لازمه (604151) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۷ ۱۹:۵۶:۰۴
دکتر علیمحمدی که دانشمند هسته ای نبود. چرا ترور شد؟ (610110) (moderator19)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۲۳:۵۴:۰۶
آقای پدرام
1. نه این ترورها و نه تحریم باصطلاح فلج کننده هیچ کدام فاجعه نیست، فاجعه اینه که من و شما بجای اینکه مثل شهید مصطفئ احمدی روشن برای براوردن نیاز کشور به غشای پلیمری برای غنی سازی 20 درصد مورد نیاز ملت مشغول تشکیک در مخاصم بودن دشمنی باشیم که روزانه انرا فریاد میزند!

2. هر جایی که ما به چنین سطحی از پیشرفت برسیم، بعید نیست با چنین برخوردهایی روبرو نشویم. (604420) (moderator22)
 
غفوری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۰۸:۱۴:۰۶
ما همه در حال انصاف به خرج دادن هستیم
شما از دید خود ما هم از دید خود.
اول تعریفهایمان را یکی کنیم
منظور شما آقای محترم از "چند دانشمند بسیار جوان هسته ای " چیست؟
قلبهای ما آکنده از درد است
درد از دست دادن دانشمندان جوانی که هنوز فرصت با تجربه شدن را زمانه به آنها نداده بود ولی آن که باید بفهمد می فهمید که گوهر گرانمایه ای بودند که امید ما بودند که در طول زمان از برجسته ترینهای دورانشان شوند
متوجه شدید که امید ما بودند
که فردا به دستشان سپرده شود حرف در واقع بر سر گرفتن امیدهایمان است
امیدهایی که امروز هم برجسته بودند
فیزیک و شیمی و ریاضی و پزشکی و ... همه مهم هستند برای ما ارزش یکسانی دارند ولی برای سیاستمدارانی که تصمیم به کشتن می گیرند ارزش یکسانی ندارند
اشکال گرفتید؟اشکال شما وارد است ولی نه به ما به آنکه می کشد وارد است . اصل ماجرا برای نفس علم درست است ولی ما تصمیم نگرفتیم که او را ترور کنند
امروز همان روزی است که صنعت نفت ملی شد اصل ماجرا یکی است ابزارش عوض شده آن روز نفت بود و امروز انرژی هسته ای.
آقای محترم ما عزادار جوان برومندمان هستیم متوجه آنچه می گویید باشید.
ما جوان از دست داده ایم ما جوان ارزشمند از دست داده ایم ما امیدی را از دست داده ایم .
اگر مرحمی بر زخممان نیستید هموطن نمک بر آن نباشید (604561) (moderator22)
 
آرمین قدسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۰۹:۵۷:۴۷
حسام جان خیلی فکر می کنی روشن فکری در صورتی که روشن فکر نیستی داری اداشو خوب در میاری...
1- اشتباه نکن که همه مهندسی هایی که تو گفتی استراتژیک نیست هیچ کدوم.
اصلا مهندسی استراتژیک نیست... یه کارگر شیک پوشه... دانش هسته ای استراتژیکه... اگه راست هم میگی که اونا اجازه میدن ما بریم برگردیم... چرا امریکا فقط چند رشته رو آزاد کرد که ویزای قابل تمدید بگیرن و بقیه باید 6 سال حداقل تو آمریکا بمونن؟! چرا دانشجوی اقتصاد و مدیریت از ایران نمی گیره یا انگشت شمار میگیره؟!
2- ببین عزیزم غرب این قدر نا مرده که تو 8 سال دفاع مقدس دید عراق که به ما حمله کرده داره کم میاره پا گذاشت به بمب شیمیایی فروختن به عراق... برو بخون جوونای این مملکت رو که هیچ ربطی هم به سیاست نداره و دفاع ملیه به چه طرز فجیعی کشتند... حالام اینقدر تونستن جلو بیان که تو اونا رو از گناهشون مبرا بدونی... برو قطع نامه هایی که دادن تو جنگ رو بخون که تا چه زمانی اصلا حرفی از جنگ توش نبوده، که نکنه یه بار مسئول بشن که وارد بشن... ببین منم مثل تو ام شریف درس خوندم، خیلی هم از اوضاع مملکت ناراحتم ولی هیچ وقت نمیام یه جوون این مملکت رو که جونشو فدای آینده من کرده بگم کار غرب نبوده... پس من کشتمش... بخدا چاره خودمونیم نه غرب نه حکومت...
3- غرب یه روزی ما رو سگ خودشم حساب نمی کرد... حالا ببین به کجا رسیدیم... درسته خودمون داریم خیانت می کنیم که کارامون سعی و خطاست ولی گناه جوونایی مثل ما هم کم نیست که نشستیم دور گود... و تا میایم وسط گود خودمون هم... همش هم می گیم غرب فلانه غرب بهمانه... (604590) (moderator22)
 
حسام پدرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۶:۰۴:۰۴
سلام

در مورد پروفسور لطفی زاده من اسم کارولوکس رو هم آورده بودم که نمی دونم چرا آورده نشد، کارولوکس فوت کردند. ایراد شما به جاست و پروفسور لطفی زاده شکر خدا زنده هستند.

دوستان احساساتی، تا زمانی که بدون منطق سخن بگوییم مسئله حل نشده باقی می ماند. می خواهید بگوییم آمریکا و غرب فلان و فلان و فلان هستند و ما گل و بلبل و هر چه این دولت می گوید درسته، باشد ما حرفی نداریم! دهانمان را مثل گذشته می بندیم و شما به ترک تازی خود ادامه دهید! ولی یاد بگیرید که حرف دیگران را هم بشنوید! حتی اگر 180 درجه مخالف شما باشد. با قرون وسطی اشتباه نگیرید و دیگران را هم به واسطه مخالف شما فکر کردن به آتش نسوزانید!

سوالات من هنوز حل نشده باقی ماند.
1- ما دانشمندان هسته ای و غیر هسته ای بسیار بزرگتری داریم که هنوز شکر خدا سایه آنها بر روی سر ماست. غرب دشمن شماره یک ما! چطور به ذهنش نرسیده است که آنها را ترور کند؟ پیشرفتهای ما در سایر علوم هم کم نیست، نانو، شیمی و فیزیک غیر هسته ای! اگر غرب ترور می کند که به دیدگاه خود جلوی پیشرفت هسته ای ایران را بگیرد و نه جلوی پیشرفت علمی ایران را، کمی و فقط کمی شک نمی کنید که آنها چیزهایی می دانند و هراسهایی دارند از اینکه یک ایران هسته ای چه کارهایی می تواند انجام دهد و فقط به ساخت راکتور تولید رادیوایزوتوپها و انرژی برق قناعت نمی کند؟

اگر هم غرب سنگ اندازی می کند که پیشرفت علمی نداشته باشیم، چرا دانشمندان ایرانی را درون خود پذیرا می شود؟

2- کسانی مانند جناب شریعتمداری وجود دارند که اعتقاد دارند در پاسخ به ترور بایستی ترور کرد! اگر یکی از جملات ایشان به گوش همین مقامات غرب برسد به آنها این حق را نمی دهید که بگویند ایران هم اگر به دانش هسته ای برسد از آن برای ساخت سلاح هسته ای مشابه حقی که ما برای خود قائل شده ایم استفاده می کند؟

3- جناب آقای قدسی، نکته حائز اهمیت این است که اتفاقا تنها این کارگران شیک پوش( یا مهندسین) هستند که اجازه ندارند به کشور بازگردند و سایرین می توانند برگردند.

4- با نهایت احترام، به ایشان که ترور شدند، بنده بیشتر دلم به حال تهرانی هایی می سوزد که در نتیجه سومدیریت عده ای و اعطای جایگاههای مهم و استراتژیک مانند محیط زیست به انسانهایی فاقد کوچکترین جایگاه علمی، هر روز سرطان می گیرند. این برای من دردناکتر است! شما می توانید خودتان باشید! (604908) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۹:۳۵:۱۹
به نام خدا
شما از هرچیزی یکم نوشتین کردین تو هم!خودتونم نمیدونین چی میگین!نامه بالا چی میگه شما چی میگین؟!
؟؟؟!!!
سرویسهای ترور روی هدف خاصی با توجه به سیاست های غرب پیش میرن و اصلا لازم نیست این همه بحث کنید (605099) (moderator22)
 
احسان
۱۳۹۰-۱۰-۳۰ ۲۰:۵۷:۲۷
واقعا دلم به حال ادم های ساده لوحی (اگر واقها باشید) امثال شما میسوزه!!

در همان ماه یکی از نامزدهای ریاست جمهوری، "نیوت گرینگیج"، از حزب جمهوری خواه، آشکارا در تلویزیون ملی آمریکا اظهار داشت که به حداکثر رساندن عملیات مخفیانه ... از جمله "گرفتن دانشمندانشان از آنها" ... با حداکثر هماهنگی با اسرائیل، و در پایان ، با وجود تمام اینها ، هر آن چیزی که شما لازم دارید برای سرنگونی دولت اسلامی ایران و ......

به زبون آدمیزاد دارن میگم ما با داشتن انرژی اتمی شما مخالفیم هرکاری هم که علیه شما میتونیم میکنیم . اونقت تو داری میگی چرا با آقای ایکس تو شیمی یا نانو کار ندارن؟!!!
چون انرژی اتمیه که الان خطر واضح براشون به حساب میاد. اونای دیگه براشون ایجاد خطر نکرده .
بهت برنخوره ها اما واقعا ساده لوحی؟؟!! (615393) (moderator22)
 
Canada
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۰:۰۵:۰۹
پروفسور لطفی زاده که زنده است!! (604595) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۲:۴۹:۱۰
جنابعالی بهتره بجای تحلیل های شخصیتون یکمی مراجعه کنید به کدهای ارائه شده توسط خودشون قبل از ترور که اطلاعات است نه تحلیل.
همیشه هدف ها، همه اون چیزایی که به فکرای ارزشمند و متفاوت شما میرسه -که هرکسی هم حرف میزنه سریع به اون ذهن والا توهین میشه- نیست.
بعید میدونم در منطق و شعور متعالی شما تامین رضایت لابی های صهیونیستی معنایی داشته باشه. (604698) (moderator22)
 
محمد
France
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۳:۲۱:۲۶
شما وکیل مدافع غرب شدی!!!واقعا برای بعضی از هموطنانم متاسفم که تحمل ندارند کسی به غرب بد بگوید چه حق باشد چه ناحق.. (604739) (moderator22)
 
بی نام
United States
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۹:۲۴:۳۹
به نام خدا
فعلا هدف جلوگیری از پیشرفت هسته ای ایران است نه پیشرفت های دیگر و شما نمی توانیئ بگویید آقای فلانی را ترور کردن ضربه میزند یا دانشمندان جوان هسته ای!
سرویس های جاسوسی وترور روی اهداف مشخص کار میکنند... (605082) (moderator19)
 
دختر ایران
۱۳۹۰-۱۰-۲۸ ۰۱:۰۷:۴۳
میدونی دوست عزیز اینا همه از یه باور صهیونیستی سرچشمه میگیرد برای اینکه نقل قول اشتبا نکنم مضمون کلی این باور که یه پیشگویی است ( که توی باور و اعتقاد صهیونیستها خیلی معتبر است) در خاور میانه قدرتی ظهور میکنه که نیرویی برتر از خورشید دارد و تمام ترس و بکش بکش آمریکا و اسرائیل برای جلوگیری از ایران هسته ای از این باور است حتی کاملا واضح تو سایتای صهیونیستی این امر گفته شده پس انقد ساده نگاه نکن دنیای پیچیده ایه (610662) (moderator19)
 
فرهاد
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۰۹:۱۷:۲۵
بسم رب الشهداء و الصدیقین
مصطفای عزیز این تنها تو نبودی که از ما گرفتند. مصطفی های زیادی فدای این مرز و بوم شد تا اینک ایران سرفرازتر از همیشه تاریخ، به قلل رفیع علوم بشری دست یابد و عزت و اقتدار علمی خود را جشن بگیرد.
مصطفای عزیز از وقتی خبر شهادت مظلومانه ات را شنیدم تا این لحظه که این سطور را می نگارم بغض و خشم گلویم را می فشارد و لحظه ای نیست که یاد تو در ذهنم بیاید و چشمانم لبریز اشک نشود.
براستی تو به کدامین گناه کشته شدی؟
اگر از من بپرسند که علت حقانیت ایران در کوتاه نیامدن در پرونده هسته ای چیست؟ مهمترین دلیل برای من تویی که تنها و تنها به خاطر حدق و کینه استکبار، در خون خود غلطیدی تا به همراهان شهیدت بپیوندی.
مصطفی جان! علت اینهمه دشمنی غرب با مردم ایران چیست؟ آیا امثال شما تنها مانده اید که اینگونه مظلومانه در خون خود می غلطید و آیا این مائیم که بعضا ژست روشنفکرانه می گیریم و دست به بی تفاوتی و اظهار نظرهای همسو با غرب می زنیم؟
مصطفی جان! تو به ما بگو که چند مصطفای دیگر باید در راه این نظام مقدس قربانی شود تا ما بدانیم و اسماعیلهای خود را برای فرستادن به قربانگاه آماده کنیم. به راستی این تو نبودی که رفتی بلکه تو و همکاران شهیدت، پاسدارانی شدید که تا ابد نهال انرژی هسته ای ایران را حراست خواهید کرد و آتش شور و عشق حسینی که این انقلاب برآمده از این شور حسینی است را شعله ور تر کردید.
مصطفی جان به امام راحلمان بگو که انقلابش هنوز هم در راه کربلا شهید اهدا می کند و راهی که سالها پیش تو در این مملکت شروع کردی می رود تا استکبار جهانی را از ریشه برکند.
به اماممان بگو که ما همه پیمان بسته ایم که همواره پاسدار ارزشهای والای نظام الهی تو و خون شهیدان گلکون کفن نظام مقدس جمهوری اسلامی باشیم و تمام هستی خویش را در این را نثار کنیم. (603826) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۰:۱۰:۴۹
چرا شوروی نه؟ چرا اختلافات نه؟
چه اسنادی در دست است که کار امریکا یا اسرائیل است؟
اگر هیچ سندی نیست. باید دید چه کسی و یا چه گروهی از این ترورها سود می برد؟ کشتن یک لیسانس در کشوری که هزاران دکتری بیکار داره برای جلوگیری از پیشرفت علم و دانش که خیلی مسخره است.
این به معنای دفاع از اسرائیل نیست. تشت رسوایی اسرائیل دهها سال است که به زمین افتاده است. (603860) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۱:۴۱:۱۹
دوست عزیز کشتن یک لیسانس !
1- این لیسانسه از بهترین دانشگاه کشور فارغ التحصیل شده بود و کلی مقاله داشته پس حتما نخبه بوده
2- این لیسانسه 32 ساله معاونت بازرگاتی تاسیسات نطنز بوده پس وقتی یک جوون 32 ساله به این موقعیت می رسه حتما می باید چیزی در چنته داشته باشه . کار معاون بازرگانی طراحی نیست بلکه خرید و تامین است که معلومه واسه نظنز یعنی دور زدن تحریمها
3- این لیسانسه مورد پرسش بازرسان آژانس قرار گرفته یعنی حتما کاره ای بود

پس لطفا ایشان را با خیل میلیونها لیسانسه مقایسه ننمایید ! گاهی توهم توطئه ما رو کشته و گاهی هم بدبینی یا از اون ور بوم میافتیم یا اینور بود (603918) (moderator22)
 
ciavash
United States
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۲:۲۰:۵۵
دعوا سر مدرک تحصیلیش نیست بحث سر اینه که با کشته شدن یه آدم هرچه قدر نخبه پیشرفت هسته ای ایران چه قدر کند میشه؟یا اصلا کند میشه؟یعنی آمریکا و اسراییل فکر میکنند با کشتن 10_20 نفر نخبه دیگه کسی نیست کارشون رو ادامه بدند و صنعت هستهای مختل میشه؟فکر نمیکنم اینقدر احمق باشند به نظر من یه توطیه ای در کاره (603946) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۴:۵۲:۵۲
من فکر می کنم برنامشون اینه که برای کسایی که توی زمینه هسته ای فعالیت می کنند جو رعب و وحشت ایجاد کنند.
اینجوری هر کسی می خواد بره توی این فعالیت ها (از یه فرد با مسئولیت پایین تا بالاترین رده) همیشه احساس خطر می کنه و اطرافیانش مدام بهش تذکر می دن که این کار خطر داره.
باور کنید قبلا هم مرگ مشکوک افرادی که توی زمینه های هسته فعالیت می کردن وجود داشت که خیلی جدی گرفته نمی شد و پوشش داده نمی شد.

البته این برنامه ریزی شون قطعا نتیجه برعکس می ده و جوونای ما رو مصمم تر می کنه تا با ادامه راه دوستانشون انتقام اونها رو بگیرن. (604073) (moderator22)
 
مهدی
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۵:۰۲:۲۰
تو طول این سال ها بارها ثابت کردن که خیلی احمق تر از اینا هستن
بله که طوطئه در کار بوده از سوی نظام سلطه به رهبری آمریکای جنایت کار که از هیچ جنایتی عبایی ندارد (604084) (moderator22)
 
حسین
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۲:۰۹:۱۸
برای دشمن مهم ایجاد رعب و وحشت بین دانشمندان و دانشجویان برای خدمت به این حکومت و کشور است؛ حتی با یک ترور (604670) (moderator22)
 
داداش
۱۳۹۰-۱۰-۳۰ ۲۱:۰۸:۵۸
نه داداش اگه تو هم سوات موات درس درمون داشتی میدیدی دارن یکی یکی میکشن میکشیدی کنار.
بعد کی میخواس ادامه بده ؟ لابد من ؟ بچه ای؟ (615409) (moderator22)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۴:۳۵:۱۴
پدر جان تو شرکت ... هم یک نفر 32 ساله مدیرعامله ولی دلیل نمیشه چون نخبه بوده با این سن کم مدیرعامل بشه دلیل اصلیش همسویی با مقامات بالاتر هستش و گرنه مدیران قبلی مترو هم سن بالاتری داشتند و هم مدرک تحصیلی بالاتر و هم تجربه بیشتر اما همسو نبودند. خداوند روح شهدای هسته ای کشور را قرین رحمت خویش قرار دهد انشاالله (برای شادی روح مرحوم شهید مصطفی احمدی روشن بخوانید فاتحه ای با ذکر صلوات) (604054) (moderator22)
 
داداش
۱۳۹۰-۱۰-۳۰ ۲۱:۱۴:۲۳
بله بایدم همسو باشه . میخواستی کدوم سو باشه ؟؟
ما متخصص متعد میخوایم داداش. نه از اونایی که هرکی خوب پول بده با اونن. مفهوم ؟ (615420) (moderator22)
 
lمهدی
۱۳۹۰-۱۰-۳۰ ۲۱:۵۴:۳۱
در دشمنی امریکاو انگلیس و اسرا ییل شکی نیست اما مقاومت پیروان حضرت محمد ص تا قیامت ادامه دارد (615461) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۳:۲۰:۰۷
همینکه این جوان نخبه به همان روشی ترور شد که دیگر دانشمندان هسته ای ایران را ازبین بردند نشان از ارزش والای دانش این دانشمند جوان ایرانی بوده است. (603986) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۴:۳۱:۵۲
مگه این مدرک ها معیار پشتکارو دانشو هوشو این چیزهاست؟ واقعا تعجب کردم؟!!! (604048) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۲۰:۱۰:۳۹
میگن دنیا را اب می برده یارو را خواب می بره. حالا این بابا .ساعت خواب . شوروی حدود بیست سال است به موزه تاریخ سپرده شده است. (604265) (moderator22)
 
غفوری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۰۸:۱۹:۰۴
من تعجب می کنم چطور موساد و امریکا و شوروی و انگلیس و حالا هرکی انرژِی خود را صرف کشتن ایشان کرد وقتی شما بودید
اونی که کشت می دونست که چه کسی را داره می کشه
(604562) (moderator22)
 
نسترن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۱:۲۰:۰۱
در مورد قبلی فرد انجام دهنده ترور را دستگیر کردند
همه دنیا دیدند
ولی شما در مواقع ضروری کور می شوید
و واقعیت ها را نمی بینید (604638) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۱:۰۷:۰۷
از دست دادن انسانهایی مثل ایشان که با خلوص کار میکنند لطمه ای بزرگ برای مملکت است.
بنظر من باید وزارت اطلاعات پاسخگو باشند چون منافقین وطن فروش در این مملکت بعنوان ایادی موساد در روز روشن بهترین جوانهای مارا لت وپار میکنند (603895) (moderator22)
 
جابر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۱:۳۵:۵۲
کاش متن انگلیسی این نامه رو هم گذاشته بودید تا به تمام خبرگزاریهای جهان ارسال کنیم. (603913) (moderator22)
 
حجت
United States
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۱:۳۹:۳۵
از دشمنان این مرز و بوم ، بیش از این انتظار نمیره . آیا پس از ترور چهار دانشمند قبلی هنوز مسئولین مربوطه متوجه عمق فاجعه نشده اند ؟ (603916) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۲:۰۲:۳۱
وزارت اطلاعات باید متحول بشود حوزهای نبرد امروز کاملا متفاوت شده است حتی در حوزه فرهنگ نیز شاهد جنگ تمام عیاری علیه آرمانها این ملت هستیم ولی متاسفانه انگار همه در خواب فرو رفته اند. (603933) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۳:۵۹:۵۳
در بیشتر سرویس های اطلاعاتی دنیا توجه و فعالیت ها بر روی اسیب ها و تهدید هایی است که از خارج کشور های انها متوجه انهاست اما بنظر می رسد در کشور ما این توجه وافعالیت ها بیشتر صرف جریانات سیاسی داخل کشور باشد . (604016) (moderator22)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۲:۱۴:۰۲
اینها چه ایرانیهایی هستند که آمریکا را کشور خودشان میدانند. من خجالت میکشم اینها را ایرانی بدانم حالا بگذار تا بلرترینهای جهان از نظر علم و فن باشند. اگر اینها ایرانییند چرا برنمیگردند و مقابل تحریمهای آمریکا موضع گیری نمیکنند و تلاش نمیکنند تا ایران به صدر جهان برسد و آمریکا از دماغ فیل محکم بیفتد.... آیا واقعا جناب نادری به جای خوش خدمتی به ناسا و آمریکای دشمن نمیتواند برگردد و سازمان هوا فضای ایران را متحول کند و به ایرانش (البته اگر هویتش را به ناسا و آمریکا نفروخته باشد) خدمت کند... آیا هزاران دکتر و مهندس و عالم و دانشمند ایرانی که هرکدام میتوانند دانشگاههای ایران را به صدر دانشگاههای دنیا برسانند نمیتوانند برگردند... نه الف عزیز اینها ایرانی نیستند بلکه جماعتی هستند که خودشان؛ هویتشان و تارخ و خونشان را فروخته اند...

ایرانی محمود حسابی است که برجسته ترین شاگرد انیشتین است اما برمیگردد و برای ایرانش از جان مایه میگذارد. ایرانی پروفسور صالحی است که برمیگردد و در ایران برجسته ترین دانشمند برق جهان میشود... ایرانی مجید شهریاری است که خونش نهال دانش و پیشرفت را آبیاری میکند... ایرانی مصطفی است که راه روشن سربلندی را با افتخار به همکاران و دانشجویانش نشان میدهد...

ما به آنهایی که فقط اسمشان ایرانی است ایرانی نمیگوئیم

اگر ایرانی هستند برگردند و جانشان را برای سربلندی ایران بگذارند... برگردند و آمریکا را تحریم کنند... برگردند تا شریف جای ام آی تی را بگیرد... تا صنعتی اصفهان جای برکلی باشد... برگردند... نه نامه بنویسصند و آمریکا را کشورشان بدانند... مردن با عزت بهتر از زندگی با ذلت است... این را ایرانیهای واقعی به دنیا فهمانده اند... به این تفاله های گم شده در صنعتی شدن جهان ایرانی نگویید... (603939) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۴:۴۰:۱۰
برگردند تا صبح و شب پشت در اداره کار برای پیدا کردن کار واستفاده از تحصیلاتشون صف بکشن وبعد نا امید بر گردن ؟! یا اگه پس اندازی دارن یه دکه ودکان فروش محصولات چینی بزنند ؟یا سزچهار راهها برگه های تبلیغاتتی بین مردم پخش کنن؟ نه عزیز مسولین خیلی زرنگند در همین ایران کم جوان درس خوانده ولایق نداریم بزار این بندگان خدا همونجا که قدرشونو میدونن بمونن حد اقل خیرشون به دنیا برسه ! (604058) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۴:۴۳:۳۰
بله همین دکتر حسابی آنقدر برایش احترام قایل بودیم که به علت مقروض بودن خانه اش به بانک وعدم پرداخت وام قرار بود خانه اش مصادره شود !!!!! (604059) (moderator22)
 
آبدارچي سياسي
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۲:۵۶:۲۴
كار كردن در شرايط سخت مرد ميخواد نه در شرايط رفاه و تن پروري

دکتر شریعتی: براي شنا کردن به سمت مخالف رودخانه، قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جریان آب حرکت کند (604705) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۷:۵۵:۴۹
بله، اگر ایرانی هستند بیایند در کشور تا زیر نظر جوان 30 ساله ای که تنها فرقش داماد رئیس جمهور بودن است فعالیت کنند و دم نزنند! بیایند زیر نظر کسانی فعالیت کنند که مشخص نیست مدارکشان را از کجا گرفته اند. بیایند در ایران سرمایه گذاری کنند تا در یک روز و با یک تلورانس قیمت دلار هست ونیستشان نابود شود!!! (604183) (moderator22)
 
رضا
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۹:۴۸:۰۳
کجا بیاد؟ بیاد جایی که اینترنتش این جوریه؟ بیاد جایی که وضعیت ارز اینجوریه؟ بیاد جایی که راحت با جون مردم بازی میکنن؟(آلودگی هوا و پارازیت)
جدی بیاد که چی بشه؟ دولت مگه برای جون آدمها ارزش قایل هست(واردتات میوه در فصلی که کشاورزا باید بفروشن)؟ دولتی که حتی واسه کشاورز محترم و زحمت کشی که هیچی نداره احترام قایل نیست. چرا باید برگرده؟ من نمیخوام واسه اینچنین دولتی کار کنم. قدرت بگیره که کشاورزش رو بدبخت کنه؟ (604250) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۲:۱۹:۳۵
چه عجب یکبار یک مقاله در راستای منافع ملی کشور زدید ؛ لطفا به جای دعوا و سهم خواهی از دولت به قانون گذاری خودتان و منافع ملی باشید ما مردم دولتمان را دوست داریم (603944) (moderator22)
 
سید انقلابی
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۲:۲۴:۲۴

ما که می تونیم ریگی رو تو آسمون دستگیر کنیم چطور نمی تونیم از دانشمندمون روی زمین محافظت کنیم (603949) (moderator22)
 
ارش
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۲:۲۷:۵۲
به نظرم ایران باید نخبه ها رو به آژانس معرفی نکنه و وقتی اونا میپرسن خوب مسئول اینجا کیه شخص دومی داشته باشن چون همیشه این خطر وجود داره . (603954) (moderator22)
 
رضا
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۲:۳۲:۳۵
شهادت این عزیزان برای ما یک پیام دارد :
برای ایران اسلامی تلاش کنیم،این میدان نبرد ماست (603964) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۳:۰۸:۳۴
اول قاتل را پيدا کنيد، بعد محکوم نمائيد. شايد کار اسرائيل و آمريکا نباشد و کار ... باشد! (603978) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۴:۱۰:۳۲
این پیام دهنده شاید اعترافات مجید جمالی فش را فراموش نموده یا نخواسته بیاد بیاورد که دوسال پیش دکتر علیمحمدی توسط او به همین روش ترور شد با اعترافات مشروح ادرس دقیق داد که موساد اورا برای این ترور اجیر کرده بود. (604028) (moderator22)
 
رضا
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۴:۱۲:۱۸
عزیزم ، چطور هنوز وضعیت آمریکا و اسرائیل برای شما روشن نشده
خبر و تحلیل بالا رو یک بار دیگر مطالعه کنید
یک نگاه به فعالیت های آمریکا در سراسر جهان و کشورهای همسایه بکنید
یک مطالعه کوتاه در تاریخ معاصر جهان داشته باشید
اغلب مشکلات ما یا مستقیم یا با یکی دو واسطه به اینها بر میگردد (604030) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۱:۱۶:۲۲
یادمان باشد از اسرائیل هم میتوانند بر روی این صفحه نظر بگذارند و شبهه افکنی نمایند و رای مثبت و منفی بدهند. (604632) (moderator22)
 
tahim
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۳:۱۸:۴۴
ترور وتروریست محکوم است .باید برای جلوگیری از تکرار ان طرح بین المللی ارایه وتصویب شود. (603984) (moderator22)
 
ehsan
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۴:۱۰:۴۸
سلام.
نمی دونم توی تهران باید به کی بگم که این پیشتهاد رو عملی کنه. چون می دونم شما این کاره هستید گفتم به شما بگم که به بچه های تهران نشین برسونید:

یک بیلبورد زیبا ، بزرگ و شاخص با کیفیت رسانه ای عالی ترجیحا با این جمله طلایی حضرت امام : بکشید ما را ملت ما بیدارتر می شود (به فارسی و انگلیسی با فونت های مناسب و باسلیقه) تهیه شود و دقیقا روبه روی درب همه سفارتهای اروپایی و باغ سفارتهای آنها (قلهک انگلیس) (فرمانیه ایتالیا) و غیره... نصب شود. (به خصوص آلمان فرانسه انگلیس ایتالیا سوییس و حتی روسیه و ژاپن) به طوریکه اهالی آن سفارتها و تمام کسانی که با آنها کار دارند، مجبور باشند این بیلبوردها را ببینند و پیام این بیلبوردها با هر بار دیدن به سویشان شلیک شود.
(این کار هم مظلومیت و هم روحیه حماسی ایرانیان را در مقابل این جنایتکاران و سفاکان مدعی بشریت مدرن فریاد خواهد زد)

خواهش می کنم با توجه به تجربه ای که دارید این پیشنهاد را با افراد و گروههای مناسب در تهران در میان بگذارید - یا علی (604029) (moderator22)
 
سعید
Canada
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۹:۱۰:۴۴
یک مسئله ای هست اینجا
اولاً یا این مرحوم که ترور شدند شخص مهمی نبودند که محافظ و اینها نداشتند که در اینصورت چه نفعی اسرائیل و آمریکا می برند؟ اگر هم مهم بودند چرا محافظ نداشتند؟ چرا وزارت اطلاعات ما که همه مسائل داخلی رو می دونه اینجا کاری نمی تونه بکنه.وزیر اطلاعات و بارها فرمودند بر امور امنیتی کشور اشراف دارند سئوال اینجاست که این چه اشرافی میتونه باشه که مثلاً متخصصین مراکز هسته ای به این راحتی ترور میشند وهنوز قاتل خیلی از اونها دستگیر نشده. چطور با اینهمه اشراف اینها در این موقعیت های حساس که تمام وسایل ارتباطی بشدت تحت کنترل هستند منافقین یا هر گروه دیگه تا قلب پایتخت نفوذ می کنند؟

سئوال بعدی اینجاست که اگر واقعاً غرب می خواهد به پیشرفت علم و دانش در کشورما صدمه بزند چرا تا بحال یک دانشمند غیر مرتبط با علوم هسته ای و نظامی کشته نشده؟ آیا از دید عزیزان علم و پیشرفت ما فقط در امور هسته ای و نظام هست و باید باشد؟ چرا مثلاً یکی از محققیت مرکز ناباروی رویان که ادعا میشه پیشرفت های عظیمی در پزشکی داشتند ترور نشده. تعریف علم از دید این عزیزان چیست؟ چرا مثلاً ما که ادعا داریم تکنولوژی موشک و هواپیمای جنگی در حد اف 16 رو داریم هنوز بعد از 33 سال نتونستیم هواپیماهای مسافربری رو خودمون درست کنیم که تحریم آمریکا بی اثر بشه؟ چرا مجبوریم خیلی از داروها رو از خارج بیاریم. (604226) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۰۲:۰۱:۵۶
فکر بدی هم نیست؛ اما نه در مقابل سفارت آلمان و ایتالیا؛ بلکه در مقابل دفتر سازمان ملل (به نمایندگی از آژانس) در مقابل سفارت سوئیس و هرکسی که مسئول حفظ منافعا انگلیس است.

اینجا یک تشکر وِیژه به جوانان غیوری که با تسخیر سفارت انگلیس راه بکار بردن ابزار دیپلماسی را از دولت ایران گرفتند و به دولت انگلیس هبه کردند بکار می آید. اگر الان توی ایران کاردار داشت میشد هزار و یک ناز و کرشمه جلوی کاردارش راه انداخت. یک بیلبورد هم جلوی سفارتشون توی ایران و چه بسا یکی هم توی لندن(!) نصب کرد. حیف که این ابزار را از ایرانیان سلب فرمودند. (604507) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۲:۰۹:۰۷
بکشید ما را
ملت ما بیدارتر می شود..
ترور خودش به اندازه ای کور و تاریکه که نشون دهنده ی کوری و سیاهدلی عاملینش هست!

پس بکشید ما را که بیدارتر می شویم
بکشید ما را که مردم دنیا بیدارتر می شوند (604669) (moderator22)
 
Europe
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۴:۲۸:۵۷
وزارت اطلاعات منتظر ميمونه هر وقت كشتند بعدا پيدا ميكنه كي بوده نمي خواد بعدا پيدا كني اولش مواظب باش كه اين اتفاقات نيفته. مثل كوچكترين مدير و مسؤل تحفه اي كه هر كدام از دم در خون تا داخل و خارج اتاق صد تا محافظ دارند كه كسي هم زحمت نگاه كردن به اين افراد رو به خودش نميده چه برسه كه ترورشون كنه از اين مظلوماني كه در اين فرآيند و برنامه به خدمت گرفتيد محافظت كنيد حالا بريد جواب اون بچه 3 ساله رو بديد. مرگ بر تمامي استكبارني كه از انسانيت خود نزول كرده و زير پاي حيوانات وحشي قرار گرفتند و شرف حيوانات درنده از آنها افضل است. مرگ بر آمريكا مرگ بر اسرائيل و تمامي خونخواران جهان من چيزي ديگه اي نمي تونم بگم فقط مي تونم براي اين عزيز از دست رفته در دل خون گريه كنم و برا ي خانواده اش طلب صبر از برزگترين مهربان عالم هستي. (604042) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۲۰:۳۴:۰۲
از سازمان ملل باید رسما خواسته شود که اسراییل را بخاطر ترورها تنبیه کند در غیر اینصورت ایران راسا خود تنبیه خواهد کرد ومسولیت ان هم با سازمتن ملل خواهد بود (604275) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۴:۵۴:۳۴
باهر دشمنی که علیه ایران واسلام انجام دهند انزجار و تنفر ما را از دشمنان بشریت افزایش میدهند.باشد که ذلت و خواری انها را ببینیم. (604077) (moderator22)
 
دلسوز
United States
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۵:۲۵:۰۸
درود بر این شهید دانشمند.
این جنایت نه بدست اسراییل صورت گرفته و نه بدست آمریکا بلکه بدست یک یا چند از هموطنان همزبان و همشهری.چرا ما دفع حداکثری داریم و جذب حداقلی. جرا ما هرکه را طرفدارمان نباشد کافر میپنداریم. آیا امیرالمومنین یکبار عمر یا ابوبکر را کافر خواند؟ آیا اما حسین یکبار یزید را مشرک خطاب کرد؟ چرا دشمنان چین و روسیه و کره شمالی و بالعکس نتوانستند از این ترور ها در آن کشورها انجام بدهند؟ نقشه کشتن دانشمندان دشمن که امروز تهیه نشده. تا تاریخ و تمدن بوده این هم بو ده. در یک جمله این کشورهای کمونیست وطن فروش تولید نکردند آنطور که کشور ما میکند. من فکر میکنم آنهایی که دفع حداکثری را در ایران دنبال میکنند خواسته یا نا خواسته اسپانسر تروریست های وطن فروش داخلی هستند. در خاتمه وزیر اطلاعات باید استعفاء کند. (604103) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۷:۵۸:۱۵
تمام دلایل جناب عالی مردود است . امام حسین به طور کامل یزید را مشرک می نامید و به همین دلیل قیام کرد . امیرالمومنین و خطبه شقشقیه را فراموش کرده اید ؟ که چه نسبت هایی به ابوبکذ و عمر و عثمان داده شد ؟ در چین و روسیه و کره از این ترورها و چیزهایی شبیه به این بسیار صورت گرفته . بی خبری شما دلیل بر عدم وقوه نیست ! امثال این هم وطن عزیز بعضی وقت ها از پاپ هم کاتولیک تر می شوند . قبل از نسخه پیچیدن برای یک کشور !! کمی مطالعه نمایید دوست عزیز ! (604186) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۴:۳۷:۰۴
متشکرم از تذکر شما و خدا قوت.متاسفانه من به روایات به چشم شک و تردید نگاه میکنم و اگر با عقل و علم نخواند و یا به نهوی بین مسلمانان اختلاف بیاندازد را آنرا ساخته و پرداخته خرافات و اکثر آنها را داستانهایی میبینم که برای اختلاف بین مسلمانان توسط یهودیان مسلمان نما و انکلیسی ها اختراع شده. انگلیسی ها میگویند اختلاف بیانداز و خکومت کن. من مطمئن هستم هر کس که این روایات احتلاف انگیز را تایید میکند انگلیسی یا صهیونیست است (604810) (moderator22)
 
دلسوز
United States
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۶:۱۶:۰۸
لطفا شما نام این دانشمندان اتمی روس و چینی و کره ای را که در کشور خودشان ترور شدند بدهید. من هم مطلع شوم. در ضمن در کدام قسمت از خطبه شقشقیه امیر المومنان این خلفا را کافر و مشرک و منافق معرفی کرده؟ پیامبر دختر به عثمان میدهد و دختر ابوبکر را به عقد خود در میآورد. یعنی نعوذبالله پیامبر به کافر دختر میدهد و دختر مشرک را به عقد خود در میاورد؟ آیا بیت پیامبر بیت طیبین و طاهرین از طرق خداوند متعال خطاب نشد؟ آیا عایشه و دختر پیامبر که همسر عثمان بود از اعضای این بیت نبودند؟ مطمئن هستم که شما مرا دوباره به روایات حواله میدهید ولی خوب من مطمئن هستم که بسیاری از این روایات ساخته و پرداخته دشمنان اسلام بوده و هست. برای من هر روایتی که بین مسلمانان اختلاف بیاندازد ساخته و پرداخته دشمنان اسلام است. من مطمئن هستم که این شهید با نقشه صهیونیست ها و بدست ایرانیان پدر و مادر مسلمان کشته شده در این شکی نیست مانند ترورهای قبلی, سئوال من این است که چرا ایران به این اندازه وطن فروش تولید کرده و چاره جلوگیری از این سرطان چیست. چاره اینکه زائرین ما بدست یکسری روانی وهابی کشته نشوند چیست. چرا ما در مدارس به فرزندانمان سب و لعن ام المومنین عایشه را بیاموزیم و نه اینکه نتیجه تاریخی رفتار او؟ امپراطوری انگلیس با سیاست اختلاف بیانداز و حکومت کن ایجاد شد. چرا ما ایرانیان انقلابی هنوز فریب این رفتار را میخوریم و دشمن تراشی میکنیم. از امیر المومنین نقل است که فرمودند: آن چیز که زیادش کم است دوست است و آنچه که کمش زیاد است دشمن
چرا ما فقط دشمن تراشی میکنیم آنهم از هم وطنان خود. از هم کیشان خود. جکومت ما نیمی از دنیا را دشمن خودش کرده و آن نیمه دیگر دشمن دوست نما و نیمی از ملت خودش را مخالف خود کرده که نیمه دوم نیمه دوست نما و فرصت طلب( نمونه اش رییس بانک ملی که به کانادا گریخت) شما فکر میکنید که این سیاست سیاست درستی است؟ در خاتمه سخنی از ولتر که :
من با حرف شما محالفم ولی حاضرم جان خودم را فدا کنم تا شما بتوانید نظرتان را با آزادی بیان کنید.
انشالله اگر فرصت کردم بیشتر کتاب میخوانم البته اگر وزارت ارشاد اجازه چاپ بیشتر کتاب را بدهد.
بازهم خدا قوت و انشالله موفق و موید باشید. (604922) (moderator22)
 
سعيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۷:۳۴:۱۰
با سلام
بعضي وقتها ادم ميمونه چي بگه اين بار چندم هست كه يكي از نخبگان و بزرگان ما درعرصه علم ان هم به روش وشيوه دفعات قبل ترور ميشوند وطبق دفعات پيش دولت امريكا واسراييل متهم . در اينجا ست كه بايد از مسولان سوال كرد يك سال از اخرين ترور گذشت چه برنامه اي در راستاي حفاظت از اين عزيزان صورت گرفت ببخشيد كه اين مساله رو ياد اوري ميكنم با وجود اينكه خود رو يك اصلاح طلب ميدونم چرا به قول شما سران فتنه بايد سوار ماشين ضد گلوله بشوند به همراه محافظين ولي معاون يك سايت اتمي از اين امكان برخوردار نباشد .اگر امكانات مادي ان نيست اعلام كنيد به خدا مردم خودشان بودجه اين قبيل طرح ها رو ميپذيرند . بابا به خدا يه خواننده درجه چندم اروپايي ويابازيكن ورزشي براي خودش محافظ و ماشين ضد گلوله دارند . اگه ماشين اين عزيزان ضد گلوله بود اين اتفاق نمي افتاد .
در ادامه درمورد دست داشتن اسراييل و امريكا در اين گونه حوادث .چرا دولت امريكا مقامات مارو بدون هزورشون در كشور امريكا محاكمه وسپس محكوم ميكنند . ولي ما خير وفقط سخنراني بحتر نيست يك دادگاهي تشكيل وبه طور دقيق وارد بحث حقوقي شده وبراي قانوني بودن حكم از ديگر كشورهاهم بخواهيم در ضمينه تحقيقات كمك كنند و با مدرك ودليل محكمه پسند انها را محكوم ودر دنيا رسوا .
درسته كه امريكا واسراييل در زدن ضربه به نظام كوتاهي نميكنند ولي بايد قبول كنيم اين ما هستيم كه با كم كاري راه رو براي انها هموار ميكنيم .
تشكر (604172) (moderator22)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۹:۴۳:۴۲
آقای الف - خیلی های دیگه هم هستند که بچه دارند و لازم است که سایه آنها بالای سر بچه هایشان باشد ولی یا شهید شده اند و یا در اسارت هستند ! - چرا هر دو عکسی که از شهید روشن در سایتتان گذاشته اید، عکس ایشان به همراه فرزندش را درج نموده اید، مثلا" با این کارتان چه مطلبی را میخواهید القا نمایید !؟ بهتر است که اینرا بدانید که مخاطبین شما اکثرا" با درایت هستند نه عوام ! و اسلام و حق و حقیقت نیز آنقدر قوی است که اصلا" نیازی به اینگونه طرفندها و رفتارهای بچه گانه ندارد ! (604247) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۲۲:۰۷:۰۳
اگر این نامه را ایرانیان مقیم آمریکا نوشته باشند که واقعا گل کاشتن ....من همیشه فکر میکردم که همشون افراد ضد انقلابی هستن....ولی دم همشون گرم... (604343) (moderator22)
 
دانشجوی شهادت طلب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۲۳:۴۷:۴۳
http://dararezoyeshahadat.blogfa.com/

دانشجویان محترم به این کمپین شهادت طلبانه ملحق بشید

(604413) (moderator22)
 
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۵ ۰۰:۱۳:۰۸
استقبال بی نظیر بود واقعا ایده ی جالبی بود دمشون گرم!
بکشید مارا ملت ما بیدارتر میشود... (605427) (moderator19)
 
سید انقلابی
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۰۱:۰۴:۰۷
آی کسایی که دارین برای رسیدن به دنیای کثیف هر نوع کاری رو مرتکب می شین!

براستی فرزند نازنین و معصوم این مرد بزرگ به کدامین گناه باید از سایه پدر محروم شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (604484) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۰۹:۴۷:۰۸
همه می دونن متهم ردیف اول در این به شهادت رساندن این عزیز کیه.
ولی فضای بسته اصلا اجازه بحث نمیده. (604588) (moderator22)
 
مجيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۷:۳۱:۲۷
اون چه بيشترناراحتمون ميکنه اينه که چرابه اين راحتي اين سرمايه هاي علمي کشوربايدازدست برند.جواب ملت روچي جوري ميديد (604998) (moderator22)
 
مسعود آرمان
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۰۹:۱۹:۱۶
بورو عمو جان ... چائیدی... فضای بسته تو این مملکته یا اونجایی که تو توش زندگی میکنیووو الهی که زمین گیر بشین شما بی وطن ها... الهی به خاک سیاه که خوردین به زمین گرم بخورید... که هیچ نفعی برای این مملکت ندارن و فقط حرف مفت میزننین و نق...... (615806) (moderator22)
 
رسول
Azerbaijan
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۰:۰۴:۴۸
بسمه تعالی
بنده کارشناس وزارت امور خارجه هستم و مطلبی را میخواستم عرض کنم .همه ما از تکرار این حوادث دردناک در ناراحتی و غم با خانواده بزرگوار این شهید و دیگر شهدای علم کشور عزیزمان ابراز هم دردی می نمائیم اما آنچه مهم است عدم عملکرد مثبت چند سازمان و نهاد در این ارتباط قابل توجه میباشد .از کم توجهی و غفلت وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی که بگذریم که در جای خود بایستی مورد توجه و پرسش قرار گیرد اما وزارت خارجه در این خصوص چه وظیفه ای میتواند داشته باشد و غافل از امکانات و پتانسیل وجودی خود است ؟
چگونه است که جمهوری اسلامی ایران تنها به استناد اتهام احتمال ترور سفیر بی مقدار عربستان در آمریکا که هرگز این اتهام نیز تائید نشد با محکومیت مواجه و قطعنامه ای در سازمان ملل علیه کشورمان تنظیم و صادر میگردد. اما دفتر نمایندگی ایران نزد سازمان ملل با استناد به واقعیتهای موجود قادر به تهیه پیش نویس قطعنامه در مجمع عمومی سازمان ملل در محکومیت ترور دانشمندان ایرانی نیست.؟
هر یک از همکاران وزارت خارجه که در بخش بین الملل فعالیت مینماید با اسلوب و اصول تهیه پیش نویس قطعنامه و ایجاد مساعدت در کمیته های فنی مختلف سازمان ملل جهت امکان تصویب آن آشنایی دارد.ولیکن به نظر میرسد اهمال عملی در این خصوص جریان دارد و تمایلی برای اجرای این موضوع وجود ندارد و اگر همت خاصی در این ارتباط بود وزارت خارجه میتوانست با ارسال نامه به کلیه وزرای خارجه کشورها و اقدام فعالانه در مجامع مختلف بین المللی اجماع جهانی را در محکومیت این اقدام وحشیانه و ناجوانمردانه انجام و موضع کشورهای غربی و دولت تروریست صهیونیسم را تحت فشار مضاعف در این ارتباط قرار دهد .


(604594) (moderator22)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۰:۳۴:۰۸
ترور دانشمندان و از ان طرف انحصار طلبي علم و فناوري غربي‌ها، جاهليت قرون وسطي را در اذهان زنده می کند. یک دانشمند فقط متعلق به یک جامعه و یک کشور نیست بلکه متعلق به کل بشریت است. (604615) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۵ ۱۷:۵۲:۴۳
با هزاران احمدی روشن ها می خواهند چه کنند؟
راه این شهید بزرگوار ادامه دارد (606394) (moderator19)
 
محمد روزبهاني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۰:۳۶:۵۸
سلام

ثبت نام براي عمليات استشهادي ضد اسرائيل


http://irhezbollah.blogfa.com/post-135.aspx (604617) (moderator22)
 
محسن
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۳:۴۹:۱۲
این اطلاعات اول به دست سازمان سیا میرسه بعد به مسئولان این سایت که زدید. اگه میخواید این کارو بکنید این راهش نیست. (604770) (moderator22)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۸:۳۶:۲۱
چرا بايد بهانه الكي به دست دشمنان بدهيم. ما كه اين كاره نیستیم. پس چرا هوچي گري الكي مي كنيد و هزينه درست مي كنيد. (605041) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۱:۰۹:۵۱
در هر صورت بدون مقاومت و پشتکار و تلاش علمی هیچ چیز با ارزشی را نمی توان بدست آورد. بسیار واضح است که آمریکا موافق یک کشور مسلمان، پیشرفته و صلح دوست نیست. او می خواهد به همین صورتی که هست الگو باشد و ما نمی توانیم قلدری او را بپذیریم. با ایمان، با اتکال به خدا و با تلاش علمی نخواهیم گذاشت خون این شهید پایمال شود. (604629) (moderator22)
 
esmail
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۱:۵۸:۱۵
اگر نیروی انتظامی ما به درستی به وظایف خود عمل میکرد به قل حضرت امام رضوان الله تعالی علیه امریکا وسگ زنجیری اش هیچ غلطی نمتوانند بکنند وقتی که موتور سواران تو این مملکت به هیچ قان.نی پایبند نیستند ودست به هر خلافی میزنند ومطمئن هستند که هیچ کس معترض انها نخواهد شد به راحتی با خود بمب حمل میکنند وپس از اجرای مقصود شوم خود مطمئن هستند که کافیست چند متری از محل حادثه دور شوند انوقت با خیال راحت از معرکه خواهند گریخت وپلیس ما هم فقط همه هم وغمش اینست که نکند کسی وارد حریم مرگزی شهر شود وهوای الوده شهر را الوده تر کند !!!! (604662) (moderator22)
 
حمید
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۶:۰۸:۰۱
به امید روزی که همه مسلمان به این نتیجه برسند که اسرائیل(غده سرطانی) بایدباید از بین برود. (604912) (moderator22)
 
ایرانی
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۴:۵۱:۰۲
اگرجان امثال شهیدان احمدی روشن و...برای ما اهمیت داره هرکاری برای تکرارپرپر
نشدن عزیزان ملت لازم است انجام دهید مردم همراهی می کنند. (604829) (moderator22)
 
محسن
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۵:۵۶:۵۵
صهیونیست ها تاکنون سرگرم غصب سرزمین های فلسطینیان، قتل عام ساکنان اردوگاه های آوارگان فلسطینی، تجارت فحشا، صدور غیرقانونی سلاح به مناطق بحران خیز جهان و ... بودند و اکنون اشتغال به کشتن بچه ها بوسیله تک تیراندازان، بمباران مناطق مسکونی و کشتن غیر نظامیان بی دفاع غژه، حمله به کشتی آزادی و کشتن شخصیت های صلح طلب بین المللی و کشتن دانشمندان مسلمان و شیعه آنهم در داخل خاک ایران. آهای طرفداران حقوق بشر کجائید؟ اگر دین ندارید لااقل در زنگی خود مردمی آزاده باشید (امام حسین ع). (604901) (moderator22)
 
عبدالناصر مهیمنی
United States
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۶:۲۵:۳۴
این ترورها همگی در روز روشن، در قلب تهران در برابر هزاران دوربین مدار بسته و مدار باز و در نزدیکی مراکز مهم دولتی و امنیتی و قضایی انجام می شوند. اما چرا هیچ کس در دستگاههای امنیتی و انتظامی ایران به خاطر این همه ضعف و بی مبالاتی استعفا نمی دهد و یا حداقل عذرخواهی نمی کند.
ظاهراً اسرائیل جنگی وحشیانه را در خیابانهای تهران با دانشگاهیان و با دولت ایران آغاز کرده است.
چهار دانشمند و شخصیت دانشگاه ظرف دو سال کشته شده اند و چندین انفجار دیگر هم در مکان های دیگر رخ داده، اما مسوولان ما همچنان شعار می دهند و بدون آنکه اقدامی واقعی علیه صهیونیستها انجام دهند.
چرا کسی توجه نمی کند که حدود 9 سال قبل علی رازینی رییس کل (اسبق) دادگستری تهران هم با همین نوع بمب ها در روز روشن و در مرکز تهران مورد سوءقصد واقع شد و اصلاً سر و ته آن پرونده مشخص نشد و مسببان
آن ترور معلوم نشد که بودند و کجا محاکمه شدند و الآن کجا هستند. آنان که سعید حجاریان روز روشن ترور و عملاً فلج کردند الآن کجا هستند و چه می کنند. آنان که دکتر معتمدی وزیر سابق ارتباطات را در دانشگاه مورد سوءقصد قرار دادند و به شدت مجروح کردند الآن کجا هستند؟
چرا مسسولان به تأثیرات منفی این ترورها در روحیه دانشمندان و دانشگاهیان توجه ندارند؟
چرا توجه ندارند که تفکیک جنسیتی و تأسیس دانشگاه تک جنسیتی ابداً اولویت جامعه ایران نیست بلکه تأمین امنیت جسمی و جانی و روانی دانشگاهیان و دانشجویان و آحاد جامعه مهم تر و اساسی تر است.

عبدالناصر مهیمنی
روزنامه نگار و مدرس و مترجم زبان انگلیسی
(604934) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۶:۵۷:۰۳
کشورهای عربی حوزه خلیج فارس موجودیت و اساس حکومت خود را در نابودی جمهوری اسلامی و تفکر شیعی می دانند پس اینها بسیار وحشی تر از صدام خواهند بود در هر جنگ احتمالی ایران باید در این برهه حساس بسیار زیرک و باهوش عمل کند (604974) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۷:۵۲:۵۸
بیایید همه احتمالات رو مورد نقد و بررسی قرار بدیم

1-ترور احمدی روشن به این واسطه است که حرکت ما در دانش هسته ای کند شود

2- اولتیماتوم به دانشمندان هسته ای و کشور ایران

3- بهانه ایران برای ترور کردن شخصیت های مخالف ایران

خوب مورد اول از نظر من

با اینکه ما مورد تهاجم اسرائیل هستیم چرا این دانشمند هیچ محافظی نداشته؟!

چرا شخصیتی که میتونه برای کشور ایران مهم باشه بدون محافظ تو خیابون اونهم با پژو در حال گشت و گذاره؟!

هر کسی تو این کشور از یک معاون شهرداری پیش پا افتاده محافظ داره ولی ایشان نداره!؟

مسئولیت حفاظت از دانشمندان ما به عهده کیست ان هم با توجه به چند ترور پشت سر هم؟! اسرائیل باید بیاد از دانشمندان ما حفاظت کنه ؟!

ایا کسی پاسخگو خواهد بود؟! ایا اقایان مسئول میان بخاطر نداشتن محافظ از ایشان عذر خواهی کنند؟!

مورد دوم

به نظر من این مسئله احتمالش است ... تنها ترساندن.


مورد سوم

خودتان قضاوت کنید. (605015) (moderator22)
 
مسعود آرمان
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۰۹:۱۱:۵۹
خدا تورو هدایت کنه با این تحلیلت.... خدا از ما نگذره که در این وضعیت دشوار و بحبوهه هجمه های مختلف، گاهی یا همیشه آب در آسیاب دشمن بریزیم... خدا و خون شهیدان از ما نگذرد....

خون دل مادر و پدر صدها هزار شهید و میلیون ها ایرانی متدین و انقلابی و حق آنان روزی گریبان منافق و متنه گرا خواهد گرفت... دنیا محل پس دادن نتیجه ی اعمال است و آخرت محل عذاب... مراقب باشیم!!!!!!!!!!!!!!!! (615799) (moderator22)
 
Canada
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۸:۳۰:۰۵
ولی منطق کلی بنظرم از بعضی گفته ها که انحصار طلبی علمی جهان غرب است که خوب میدانند که بسیاری از علوم، ریشه در عالمان و دانشمندان ایرانی در قرون گذشته دارد که ایران توانست برای سالیان دراز بیشترین سرزمین های دنیا را مدیرت کند.

ما باید بیشتر در تشخیص دوست ودشمن کوشا بوده و سعی کنیم منافع را ملی ببینیم و گاهآ اگر منافع شخص ما کم شده برای یک دستمال قیصریه را به آتش نکشیم.

پیروزی و سرفرازی ایران خواست همه وطن دوستان بوده و کسانیکه خارج از این محورند مردودند. (605032) (moderator22)
 
خلیجی محسن
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۲۲:۲۵:۰۹
این شیوه ها کهنه شده و نتیجه آنها شکوفائی هر چه بیشتر نیروها وبیداری هر چه بیشتر ملت است. چیزیکه است باید نیروهای اطلاعاتی بیشتر بیدار باشندوتحلیل های سیاسی بین المللی عمیقی صورت ‍‍پذیرد تا بطور علمی و اطلاعاتی پیش بینی های لازم انجام گیرد. (605313) (moderator19)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۵ ۱۱:۰۹:۱۱
خدا بیامرزد تمام شهدای اسلام و ایران عزیز ما را
از پروردگار متعال می خواهیم انتقام آن شهید را از دشمنان ایران و اسلام بگیرد .
مرگ بر تروریسم (605821) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۵ ۱۷:۵۱:۳۸
واقعا دل هر انسان آزاده ای از این ترورهای ناجوانمردانه به درد می آید
لعنت به همه عاملان این ترور (606393) (moderator19)
 
یک ایرانی وطن پرست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۵ ۲۲:۲۲:۵۵
فردا اصغر فرهادی بعنوان یک ایرانی وطن پرست که خود را جدای از ملت مسلمان ایران نمی داند ؛ قرار است جایزه فیلمش را در اعتراض به ترور هموطنان عزیزش پس بدهد .
درود بر اصغر فرهادی وطن پرست . (606566) (moderator19)
 
اکبر
۱۳۹۰-۱۰-۲۶ ۰۹:۰۰:۲۹
من هم این ترور وحشیانه را محکوم میکنم و یک گلالیه کوچکی هم از دستگاه امنیت کشور دارم که وقتی ما افراد و نقاط حساس را مختصاتشان را داریم چرا باید چندین بار و به شکل یکسان از یک جا ضربه بخوریم.
آزموده را آزمودن خطاست (606800) (moderator19)
 
قطرهای از دریای آزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۷ ۱۲:۰۳:۵۸
بکشید ما را ملت ما بیدار تر می شوند شهادت هنر مردان خداست اما این واقعیت را باید پذیرفت تا زمانی که ظلم هست مبارزه هم هست وتا زمانیکه مبارزه هست شکست و پیروزی هم هست وکشتن وکشته شدن هم هست در هر صورت چه بکشیم وکشته شویم پیروزیم همانند امام حسین که با شهید شدنش پیروز شد واین هم یک واقیعت است ... (609097) (moderator19)
 
مجتبی دهقانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۷ ۱۷:۳۱:۴۱
دستیابی به بالاترین مدارج علمی و روی پای خودایستادن رنج و هزینه هایی دارد که باید پرداخت وتحمل کرد باید تلاش و مبارزه کرد .
اینها دست به هر جنایت وحشیانه ای میزنند پیروزی با ماست چون اراده کرده ایم وبرآن مصمم.
آرزوی صبر و منزلت برای خانواده احمدی ازخدای متعال دارم.


والسلام (609772) (moderator19)
 
مژگان
۱۳۹۰-۱۰-۲۷ ۱۸:۱۶:۵۰
این اسراییلی ها و امریکایی عقل ندارن از تحریم چه نتیجه ای گرفتن که حالا دست به ترور میزنند؟... (609835) (moderator19)
 
محمد
۱۳۹۰-۱۰-۲۷ ۱۸:۵۰:۱۸
ترور به هر نحو هر شخص هر گروه محکومه بچه شیعه ها تروریست نیستن وهابیها تروریستن هرکس به هر عنوان ترور کنه در هر کجای دنیا محکومه (609925) (moderator19)
 
زهرا
۱۳۹۰-۱۰-۲۷ ۲۲:۵۸:۳۲
دمتون گرم آدم احساس غرور میکنه.تاقبل از این میخواستم جراح قلب بشم ولی دیدم یه دانشمند هسته ای بیشتر به دردکشور عزیزم میخورد.
(610431) (moderator19)
 
مهدی
۱۳۹۰-۱۰-۲۸ ۱۰:۱۷:۱۱
این نشان دهنده ترس بیش از حد اونها از آرش های ایران زمین است.و این ترس انها خودشان را نابود خواهد کرد (611302) (moderator19)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۸ ۱۱:۰۴:۲۷
بكشيد ما را ،ملت ما بيدارتر مي شوند. "امام خميني رضوان الله "ع"
اي آمريكا و اي سران استكبارجهاني صهيونيسم، بدانيد كه باكشتن دانشمندان هسته اي هزاران دانشمندديگر جايگزين خواهند شد و اي مدعيان دروغين حقوق بشر بدانيد كه با نقاب تزوير،ترور مغزها و ارعاب و تهديد ملت هاي اسقلال يافته ديگر،با توسل جستن به اهرم فشار همچون تحريم اقتصادي در اين 32 سال به كوري چشم دشمنان داخلي و خارجي،ملت بزرگ ايران اين مراحل شكوفايي استقلال رامصمم تر گذر كرده و عزت وسربلندي كشور را با زعامت معمار كبير انفلاب اسلامي و رهبري امام خامنه اي پر صلابت تر به پيش خواهد برد.به اميد روزي كه بااتحاد و همدلي مسلمانان جهان اسرائيل از صفحه روزگار محو گردد. (611434) (moderator19)
 
bahman
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۸ ۱۳:۴۸:۴۱
..
ترور ناجوانمردانه ترین اقدام سیاسی است .شهادت دانشمندان ایرانی برگه زرینی از ناکامی دشمنان ایران اسلامی است که با تهدید ،تطمیع ،تحریم به جایی نرسیده واقدام به ترور می نمایندوولعن الله امت اسس اساس ظلم (611819) (moderator19)
 
سهیل
۱۳۹۰-۱۰-۲۸ ۲۲:۱۳:۱۴
ما ایرانی هستیم و هرگز از خون عزیزانمون نمی گذریم جوابشونو میدیم اما نه با خون بلکه با تلاش و کوشش بیشتر (612778) (moderator19)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۹ ۲۰:۲۶:۰۵
سلام به همه رفقا

من کوچیک شما رزمنده قدیم هستم که بعد از پایان جنگ با همه سمتی که داشتم استعفا دادم ولی از خدا و مردمم که استعفا ندادم.
به واقع قلبم پر از درده از این نیرنگ وریا که به دنیا میگویند ایران تروریسته ولی ..... (614196) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۲:۲۱:۰۸
سلام .خداشما وتمام مردان وزنان باشرف وباغیرت این مملکت روحفظ کنه
همه از این وضع ناراحتن .جوونای این مملکت مثل دسته گل دارن پرپرمیشن وهیچ کس........... (616151) (alef-11)
 
araz
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۲ ۰۰:۱۶:۴۱
وزارت اطلاعات چطور بلده تو اتاق رئيس جهموري وسايل استراق سمع بزارن ولي وظيفه دفاع از دانشمندان نمونه كشور را به عهده ساير نهاد ها مي گزارد.دست رو دست بذاريد اين به اون شوت كنه واون به اين تا چند تن ديگر به اين صورت تلف بشن (617556) (alef-11)
 
مهدی
۱۳۹۰-۱۱-۰۲ ۰۹:۱۵:۵۳
سلام بر همه جوانان دلسوز برای اسلام و ایران

به نظر شما ترور واقعی در عرصه فرهنگ نیست؟ چقدر از جوانان ما بوسیله شبکه های ماهواره و سایتهای ضد اخلاقی و مواد مخدر و .... ایمان و اعتقاد و پاکدامنی را از دست داده اند؟ آیا این ترورهای خاموش و دسته جمعی دردآورتر نیست؟ برای این ها هم فکری کنیم (617857) (alef-11)
 
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۲ ۱۰:۰۲:۰۹
اونها می‏خوان جلوی جهانی شدن ایران رو بگیرن.ایران تو خیلی از زمینه ها داره پبشرفت میکنه. ولی اونها از علم هسته ای ما میترسن.آخه ایران چند میلیون دلار باید خرج میکرد که انرژی هسته ایشو به دنیا معرفی میکرد؟؟؟؟؟؟؟
اما با ترور دانشمندان ما این اتفاق افتاده . حالا انرژی هسته ای ایران رو همه میشناسن و ایران رو بصورت یه قدرت برتر میشناسن
واقعا درسته که میگن
"خداوند بزرگ دشمنان اسلام رو از احمق ترین آدمها قرار داده" (617898) (alef-11)
 
بی نامی گمنام
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۲ ۱۱:۰۶:۳۲
السلام علی الحسین وعلی علی ابن الحسین وعلی اولاد الحسین وعلی اصحاب الحسین وعلی انصار الحسین.............................هیهات من الذله....
بصیر وهوشیار باشیم و وظیفه مان را تشخیص دهیم، خداوند نشانه های ظفر وپیروزی بر کفر را خواهند رسانید.ان شاءالله (617989) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
به ترور دانشمندان ایران اعتراض کنید