نظر منتشر شده
۹۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 16585
ایران زیر پوشش ماهواره‏ها
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۸۶ ساعت ۱۰:۳۱
هم اكنون 17 هزار و 666 شبكه ماهواره اي در ايران قابل دريافت است كه از اين تعداد 2 هزار شبكه به خوبي و وضوح بالا در ايران قابل مشاهده است.

به گزارش "الف"، بر اساس گزارشي كه يك نهاد عمومی تهيه كرده است، از اين 2 هزار شبكه، 380 شبكه اختصاص به موسيقي دارد كه 24 ساعته موسيقي و کلیپ‏های تلویزیونی پخش مي كنند. بنابراین گزارش، از میان شبکه‏های قابل دریافت در ایران، 74 شبكه به مد لباس، آرایش و ...، 273 شبكه مخصوص اديان، تاریخ و ...، 419 شبكه به ورزش، 252 شبكه مخصوص كودكان و نوجوانان و 92 شبكه اختصاص به مقولات اقتصادي دارد.
 
همچنين تعداد شبكه هايي كه به مسايل اروتيك و پورنو مي پردازند به ترتيب 235 و 81 شبكه ماهواره ای است.  گزارش مذکور می‏افزاید، تعداد شبكه هاي فارسي زبان ماهواره‏ای قابل دریافت 32 شبكه است كه به مسايل سياسي، تجزيه طلبي، قوميت گرايي و تبليغات ديني مي پردازد.

لازم به ذكر است هفته گذشته رييس سازمان صدا و سيما در جمع تعدادي از روحانيون اعلام كرد كه ميزان استفاده مردم از ماهواره 32.5 درصد است.
 بر اساس يك بررسي دیگر که توسط يك نهاد اجتماعي انجام شده است، یکی از دلايل عمده افزایش آمار طلاق و گسترش فحشا در ايران نفوذ روزافزون  شبکه هاي ماهواره اي است.   
 
جاوید
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۰:۰۰:۳۵
من هر روز در سایت های داخل کشور و از زیان شخصیت های جناح های مختلف و ... اخبار و یادداشت هایی در انتقاد از صدا و سیمای ایران می بینم. گویی مسابقه موازنه منفی در انتقاد آغاز شده است و کسی اگر انتقاد نکند احساس می کند انتقادهای طرف مقابل به امتیاز تبدیل می شود.
با این آمار وحشتناک که در خبر شما آمده است، تضعیف صدا و سیما که در این روزها \"مد\" شده است و کسی اگر در میان حرفاش یکی هم به صدا و سیما نیانذازد روزگارش نمی گذرد واقعا بی انصافی است. البته انتقادات به صدا و سیما در برخی موارد واقعا وارد است اما تبدیل انتقاد از صدا و سیما و تضعیف رسانه ملی که انصافا کارهای خوب زیادی کرده است به مد روشنفکری، مذهبی و سیاسی اصلا قابل دفاع نیست. البته به نظر من. (42018)
 
میثم
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۰:۱۰:۰۴
مهمترین عامل فساد و فحشا فقر و بیکاری است. ضریب نفوذ ماهواره اگر 32.5 درصد و از بین اینها فقط 2 درصد کانال های پورنو است ... خدواند توجیه را آفرید. (42019)
 
محمدجواد ستوده
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۰:۵۵:۳۲
این دلیل نمی شود که نقش عوامل دیگر نادیده گرفته شود.همانگونه که در خبر هم آمده است یکی از عوامل مهم است. (42023)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۱:۱۹:۰۱
ضریب نفوذ ماهواره در ایران 32 درصد است . این درست . 2 درصد از برنامه های ماهواره نیز پورنو است . اینهم درست . سوال اینست که چند درصد از این 32 در صد از مردم از برنامه های سکس و پورنو استفاده می کنند ؟ بنظر من بیش از 20 درصد مردم از برنامه های سکس و پورنو ماهواره استفاده می کنند . (42030)
 
سيد
۱۳۸۶-۰۸-۰۳ ۰۸:۵۳:۵۴
با سلام ،
سخن آقاي ميثم كاملا صحيح است. اگر فقر و بيكاري از بين برود فحشا و طلاق و خيلي مسايل ديگر هم از بين ميرود. مگر ساير كشورهاي دنيا از ماهواره استفاده نمي كنند؟‌ همين كشورهاي عربي از اين برنامه ها استفاده مي كنند شما نگاهي به اخبار بيندازيد در كشور فلسطين كه اينهمه جنگ وجود دارد بالاي منزل مردمش ديشهاي بزرگ نصب شده است. كار صحيح اين است كه دولت بيايد و نظم و سروسامان بدهد نه اينكه بريزند منزل مردم و آبروريزي كنند. البته بايد گفت كه صدا و سيما الحق عملكردش در اين چند سال گذشته عالي بوده است و مديران اين رسانه ملي هم با مشكلات در امر پخش مواجه هستند چون سلائق بسيار است. البته خدمت برادر گرامي و زحمتكش مهندس عزيز و بسيجي ضرغامي كه واقعا در مدت مسئوليتشان زحمات بسياري كشيده اند عرض كنم برادر بزرگوار آمار استفاده از ماهواره در ايران بالاي 70درصد است. يادتتان باشد بازور كار به جايي نمي رسد. به مانند مسئله هسته اي ايران كه سعي دارند با زور جلوي پيشرفت مردم را بگيرند ولي ملت ايران حالا در اين قضيه متحدتر از گذشته شده اند. بگذاريد با آموزش صحيح همه مسائل حل شود نه با جبر و زور. موفق باشيد (42110)
 
جواد
۱۳۸۶-۰۸-۱۹ ۱۱:۰۵:۵۳
این 2 درصد به نظر شما چند درصد بیننده دارد انگار که شما شو ها را مخرب نمی دانید عامل فقر و فساد بی دینی ما و برخی از مسولین می باشد (43176)
 
آریا
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۰:۳۱:۲۳
آیا تا به حال به این مسئله اندیشیده اید که علت گرایش روزافزون مردم به شبکه های ماهواره ای چیست؟ (42020)
 
مظلوم
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۰:۴۵:۲۶
جاي شگفت است كه اينگونه نتيجه گيري مي شود كه ماهواره عامل فساد است. كسي كه دنبال فساد و مواد مخدر و دوزدي مي رود وقت تماشا كردن ماهواره را ندارد. عامل اصلي بيكاري است كه گريبانگير جوانان ما شده است و هر روز به تعداد آنها افزود مي شود (اعم از اخراجيها - فارغ التحصيلان بيكار و بيسوادان) كه همين افراد در جامعه سرخورده مي شوند و براي سير كردن شكم خود و خانواده خود دوزدي مي كنند و يا در اثر فشار رواني براي تسكين موقت خود به مواد مخدر روي مي آورند كه باعث افزايش طلاق در جامعه مي شود.
تقصير بالا حكايت از ضرب المثل ايراني دارد كه مي گويد : «خطا به شقيقه چه ربط داره» (42022)
 
مهدوي
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۹:۴۹:۱۹
به نام خدا
تمام سخنان شما درست قبول دارم بسياري نيز از ماهواره استفاده ي صحيحي مي كنند نمي توان همه ي تقصيرات را به گردن ماهواره انداخت اما اينكه تنها عامل فساد را بيكاري و... هم بدانيم صحيح نيست يكي از مهم ترين عوامل گسترش فساد تربيت غير ديني فرزندان و نيز عدم باوراندن صحيح آموزه هاي ديني و مسايل اخلاقي به مردم است و البته همان مسايلي كه دوستان فرمودند نيز صحيح مي باشد اما به عنوان نمونه قوم و خويشي درجه يك دارم كه از ساعت 7 صبح تا 9 شب سر كار است درآمد ميليوني هم دارد اما زمان استراحت چهار ساعته ميان اين 14 ساعت و از ساعت 9 شب تا نيمه شب فرصت مناسبي براي كثافت كاري هايش هست!
به نظر من به معزلات اجتماعي بايد عميق تر نگريست همه ي چيز هايي كه من دوستان و نويسنده ي محترم مي گوييم بخشي از بدن فيل مي باشد لطفا خرطوم را با ناودان اشتباه نگيريد
يا علي (42096)
 
اشکان
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۰:۵۸:۱۰
وقتی صدا و سیما برنامه های تکراری،فیلمهای تکراری،برنامه های فاقد پیام و فاقد حس شادی را تولید و عرضه می کند ، مسلمآ نباید انتظار داشت مردم به اجبار این برنامه ها را تماشا کنند.این ضعف بزرگی است که صدا و سیما با این بودجه عظیم توانایی تولید و دوبله برنامه های سرگرم کننده را که موجب رویگردانی مردم از شبکه های ماهواره ای را شود، ندارد.لازم به تذکر است که فساد و طلاق همانطور که دوستمان نیز اشاره کرد ، ربطی به کانالهای ماهواره ای ندارد بلکه ناشی از بیکاری و گرانی است. (42025)
 
آقای انصافیان
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۱:۱۶:۴۴
وقتی صدا و سیما برنامه های تکراری،فیلمهای تکراری،برنامه های فاقد پیام و فاقد حس شادی را تولید و عرضه می کند ، مسلمآ نباید انتظار داشت...صدا و سیما هم شده چوب دو سر طلا! برنامه شاد و مفرح تولید می کند صدای راستی ها در می آید که ای داد اسلام رفت. برنامه اسلامی هم تولید می کند صدای چپی ها که ای داد غم و افسردگی جامعه را گرفت. کلا فحش خور صدا و سیما ملث است بدجور (42028)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۱:۰۱:۳۶
متاسفانه این توجیه درست نیست چون آمار تجاوز به عنف در کشور ما بسیار بیشتر از کشورهایی است که ضریب نفوذ ماهوره در انها نزدیک به 100 % میباشد (42026)
 
جاوید
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۱:۰۶:۱۲
دلیل این ادعای به وضوح دروغ را اعلام کنید. این آمار را از کجا آوردید؟ برای این ادعا اول باید آمار درصد تجاوز به عنف در مثلا آمریکا را بدانید بعد آمار تجاوز به عنف ایران را هم. بعد مقایسه کنید. صرف استناد به اخبار روزنامه های زرد و تبلویدها نمی تواند مدرک باشد که اگر این طور باشد تبلویدهای اینجا صدبرابر بیشتر از ایران آمار فساد و تجاوز را منتشر می کنند. منتظر پاسخ هستم. (42027)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۸:۱۴:۴۶
dar in movred hata amar ham komak nemikone choon ke tajavoz dar keshvarhaye mokhtalef be sourate motefavet tarif mishe. pas hata amar ham baraye moghayese momkene kamelan ghalat bashe. (42085)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۴ ۰۹:۳۱:۲۲
در آمریکا هر 2.5 دقیقه یک تجاوز بعنف گزارش می شود . منبع : www.rainn.com موسسه مبارزه با تجاوز بعنف . (42163)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۱:۱۵:۲۴
جاوید عزیز اگر واقعا از امریکا پیام دادی بهتر است سری به صفحه حوادث روزنامه های رسمی ایران و نه بقول خودت روزنامه های زرد بزنی و بعد دو کشور رو با هم مقایسه کنی در ضمن نسبت جمعیت دو کشور رو هم داشته باش و بعد ادعای دروغ محض را صادر بفرما (42029)
 
صولت
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۱:۱۹:۵۷
تعداد شبكه هايي كه به مسايل اروتيك و پورنو مي پردازند به ترتيب 235 و 81 شبكه ماهواره ای است. تا آنجاییکه ما می دانیم اروتیک همان پورنو است و فرقی ندارند. به نظر می رسد اشتباهی شده است. (42032)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۱:۴۲:۱۰
هر اروتیکی پورنو نیست اما ممکن است هر پورنویی اروتیک باشد. در مورد جزئیات از اهل فن بپرسید! (42043)
 
تهیه کننده صداوسیما
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۱:۲۱:۰۹

معتقدم :
1- آقای خانه با دیدن سایتهای پورنو توقعش از زیبایی زنش ( که قابل جبران نیست) ، از رسیدگی به نیاز های جنسی توسط زنش و ... بالا میرود و در نتیجه به خارج از خانه رو ی آورده و باعث شکاف بین خودش و زنش میشود.
2- خانمهای ایرانی اکثرا (نه همه) همیشه کوچکترین مسایل و مشکلات زندگی و کج خلقی آقایان را در بر آوردن حوائج جنسی شوهرانشان دخالت میدهند و با کوچکترین درگیری روزانه با شوهر ، وظایف شبانه را چون میت از دنیا رفته پاسخ میدهند.
3- اکثر اقایان و خانمهای ایرانی فقر اطالاعاتی از کیفیت درست رفتار جنسی دارند ( در خانمها بیشتر است ، چون آقایان با دیدن فیلم پورنو چشمشان باز میشود اما فراموش میکنند که این آموزش پنهان را چگونه به نحو بهینه در زندگی خویش اعمال نمایند.)
4- معتقدم موارد 1 و 2 دلایل پنهان بیشتر طلاقها هستند. و سخت معتقدم که کل آن مواردی که برای یک سکس صحیح باید دانسته شود در یک فیلم 30 دقیقه ای قابل رویت است و ادامه دیدن فیلمهای پورنو فقط دلایل روانی و عقده های جنسی دارد. بنابراین اگر مسئولین امر در یک اقدام شجاعانه برای همسران تازه مزدوج و در یک محل مشخص چنین فیلمی را آموزش داده ، به نحوی که زوج به تنهایی ( بدون حضور دیگران) و به اتفاق هم این فیلم را دو یا سه بار ببینند وسپس هر کدام جدا با مشاورین هم جنس خود مشورت کنند یک انقلاب در کاهش آمار طلاق در کشور را بدنبال خواهد داشت.
5- این زجر آور است که درصد بالایی از زنان کشور با ارگاسم واقعی بیگانه اند.
6- معتقدم ساخت سریالهای سازمان صداو سیما به لحاظ محتوایی نقش موثری در جابجایی نقش زن و مرد ( چه در خارج از خانه و چه در داخل) داشته و دارد. درست است که انکار نقش سازنده صداوسیما بی انصافی است...اما نقاط ضعف نیز کم نیست و آن دسته از نقاط ضعف کشنده است که مسئولین امر گوششان بدهکار نیست. یادمان باشد که از زاویه مقابله با تولیدات رسانه های آنسوی آب ، درست نیست که از ترس مرگ خودکشی کنیم.
7 - دوستان درست گفته اند که : بیکاری یکی از دلایل رشد طلاق در کشور است اما این را نیز باید گفت که مدل اداره کشور در دهه 70 سطح توقعات مادی را هم بالا برده است وهم بهم ریخته است. توجه داشته باشیم که کسی مخالف بهره مندی همه ی مردم از امکانات مادی متنوع نیست...اما این خیلی بد است که همه بخواهند که به سرعت دارای همه چیز باشند و بدین طریق واسطه گری و دلالی را پیشه ساخته و شغلهای کاذب توسع یابد.
هنوز هم جای بحث دارد ولی ... یاحق (42033)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۱:۳۵:۵۵
قربونت قبلش بزن + 18 بچه مردم گمراه نشه. (42038)
 
ناشناس
۱۳۸۶-۰۸-۰۳ ۰۰:۰۹:۰۰
ایول بابا این صداوسیما عجب تهیه کننده های فهیمی داشت ما نمی دونستیم! (42105)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۳ ۱۴:۵۸:۵۸
اون مثل \"میت از دنیا رفته\" خیلی جالب و بجا بود کلی خندیدیم (42122)
 
فمينيسم
۱۳۸۶-۰۸-۱۳ ۱۴:۱۰:۵۹
شما مردا نقش ميت هم براتون بازي كنند زيادتونه (42879)
 
احد اسدی
۱۳۸۶-۰۸-۰۴ ۰۶:۴۲:۰۰
انچه شما نوشته اید حقیقت است من بیست سال است از دوره جوانی تا کنون هم در امریکا و هم در کانادا زندگی می کنم هر انچه شما از نظر زیبایی زن و مسایل اطراف ان را بدانید بنده از نزدیک دیده ام در نهایت به این نتیجه رسیدم که در برابر ان همه زیبایی زن و دختر که در غرب به نمایش گذاشته شده است دلیل سیاسی خوابیده است و بسیار مشکل است این مسئله را توضیح داد به جوانان ولی انچه به معنای واقعی شیطان باید گفت همین مسئله است که تنها راه عملی که انسان فریب شیطان را نخورد دوری و تماشا نکردن و در مورد ان صحبت نکردن است.
خیلی ها خانواده خو درا بخاطر این مسایل از دست داده اند و داستان همچنان ادامه دارد که ریشه این مسئله کجاست.
اگر کسانی بگویند بابا خوش باش تو لیاقت لذت بردن را نداری یا پیر شدی یا جوان بودی هر غلطی را کردی الان نصیحت می کنی نه هیچ کدام از این حرف ها نیست.
اگر انسان با شیطان هایی که شکردم نزدیکی و ارتباط داشته باشد محال است در اتش ان نسوزد در این دنیا منظور به باد دادن غیرت وشرف و زندگی و خانواده.
مسئله مهم که به ندرت انسانی پیدا می شود در برابر ان همه واسواس شهوانی مقاومت کند بهتر است دوری کینم. (42158)
 
احد اسدی
۱۳۸۶-۰۸-۰۴ ۰۶:۴۶:۱۹
بنده با پیشنهاد نویسنده هم موافقم . اموزش همسری و همبستری با همسر باید به نوعی تدریس شود و اگر در دبیرستان ها فعلا امکانش نیست می شود نوار وئدیئی را از نظر علمی و کارشناسی تولید کرد و به کسانی که قصد ازدواج یا ازدواج کرده اند در اختیار زوجین در صورت تمایل قرار داد. (42159)
 
يك هموطن
۱۳۸۶-۰۸-۲۰ ۱۰:۱۲:۳۷
با نظر آقاي تهيه كننده تا حد زيادي موافقم.
متاسفانه در كشور ما به مسائل جنسي خيلي سطحي نگاه ميشود. گاه اين مسائل را بي ادبي و بي شرمي ميدانند كه اين خود نشان دهنده آگاهي كم مردم است. چه مردان يا زناني كه حتي از خواستن بعضي مسايل جنسي از همسرشان خجالت مشكند. بنده خود شنيده ام كه خانمي گفته است هميشه در اتاق تاريك با همسرم همبستر ميشوم چون خجالت ميشكم همسرم من را برهنه ببيند و هزاران مورد از اين تفكرات غلط در جامعه وجود دارد. همانطور كه بدن احتياج به غذا و البته غذاي سالم و خوب دارد غريزه جنسي هم نياز به ارضاي واقعي دارد و بايد به طور كامل سير شود.
البته به همان دلايلي كه آقاي تهيه كننده گفتند فيلمهاي پرونو بسيار مخرب ميتواند باشد چون هرگز هيچ مردي همسر خود را در آن حالت نميبيند.( منظورم را اهل فن ميدانند...)
متاسفانه مراكز فرهنگي ما هم به شدت در اين مورد ضعيف عمل نموده و براي روشن كردن زوجهاي جوان فقط به آموزش جلوگيري از بارداري و جلوگيري از بيماري يا درمان بيماريهاي اين موضوع پرداخته اند.
فقر و بيكاري هم كه جاي خود دارد... با اين وجود هميشه و همه جا انسانهاي كثيف و فاسد وجود دارد اما با برنامه ريزي صحيح و حساب شده ميتوان جلوي خيلي از مشكلات را گرفت.
موفق و پيروز باشيد (43277)
 
هموطن
۱۳۸۶-۰۹-۰۸ ۱۰:۰۶:۵۰
تشکر از اینکه بالاخره یک جا حرف هایی زده میشود که جاهای دیگر نمیشود ...
قیلمهای آموزشی روابط سالم و موثر اروتیک و در نهایت پورنو در بازار وجود دارد مثل کاماسوترا - ولی خیلی طرفدار ندارند -

شاید به این دلیل که مسائل عاطفی و آماده سازی روحی قبل و بعد از مسائل جنسی در آنها پرداخته نمی شود .
در این صورت باید به فیلمهای سینمایی عاطفی درجه 1 مراجعه کرد که بیشتر روی احساسات و عواطف کار شده است . (44996)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۱:۲۴:۰۸
ضریب نفوذ 32 درصد است اما حداقل 50 درصد این 32 درصد برای برنامه های پورن و بقیه 50 درصد برای شو و رقص و ... ماهواره می بینند. یکیش خود من. ( البته یکی دو درصد هم ممکن است برای استفاده سیاسی و خنده ماهواره ببینند) (42034)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۱:۲۶:۵۹
من شخصا\" خانواده هایی را می شناسم که بر اثر استفاده از برنامه های شبکه ماهواره به فحشا کشیده شده اند . در همسایگی ما خانمی محترم با شوهر و 3 فرزند زندگی می کرد که شوهر این زن بمدت 3 الی 4 روز به مسافرت می رفت . این خانواده هیچ مشکلی نداشتند تا اینکه شوهر این خانم اقدام به نصب یک دستگاه ماهواره در منزل کرد . بعد از چند ماه رفتار و ظاهر و پوشش این خانم به شکل زننده ای تغییر کرد و چندی بعد در یک شبکه فحشا دستگیر شد و اکنون از همسرش جدا شده است . (42036)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۱:۴۰:۰۵
بنده وخیلی از دوستانم فقط برای دریافت اخبار درست وصحیح از ماهواره استفاده می کنیم فقط می خواهیم بدانیم واقعا در ایران وجهان چه خبره
متاسفانه اگر نگوییم صدا وسیما گاها دروغ می گوید حد اقل در اکثر مواقع همه اخبار را _ انگونه که رخ داده_مطرح نمی کند
در مورد جنا ح های سیاسی نیز معمولا 50% اخبار دوطرف را عادلانه مطرح می کند البته با این تفاوت که اخبار درست ولی منفی از اصلاح طلبان واخبار درست ولی مثبت از اصول گرایان (42041)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۱:۴۰:۰۸
دلیل این ادعای به وضوح دروغ را اعلام کنید. این آمار را از کجا آوردید؟ برای این ادعا اول باید آمار درصد تجاوز به عنف در مثلا آمریکا را بدانید بعد آمار تجاوز به عنف ایران را هم. بعد مقایسه کنید. صرف استناد به اخبار روزنامه های زرد و تبلویدها نمی تواند مدرک باشد که اگر این طور باشد تبلویدهای اینجا صدبرابر بیشتر از ایران آمار فساد و تجاوز را منتشر می کنند. منتظر پاسخ هستم.

پاسخت این است :
1 - پاسخ بده ، امریکا چه میکنی ؟
2 - از چه قماشی و از کجا تغذیه شکمی میشوی ؟
3 - نمک میخوری و نمکدان میشکنی ؟ آیا واقعا این کار درستی است ؟ (42042)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۱۳ ۲۳:۵۹:۴۵
سوال را با سوال جواب دادن یعنی جوابی ندارم (1213646) (alef-15)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۱۴ ۰۰:۰۹:۳۴
فقط یه کانال مثل ناسیونال ژئوگرافیک بگذارید تا از این (97)30 درصد 5 درصدش کم بشه (1213657) (alef-15)
 
طاهر
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۱:۴۵:۴۹
امكان نداره كسي ماهواره داشته باشه و شبكه هاي پورنو نگاه نكرده باشه .
چون هر كسي دوست داره هرچيزي رو تجربه كنه.
32.5 درصد مردم ماهواره دارند.
از نظر من اين يعني از هر 3 نفر 1 نفر ( حداقل يكبار )
از شبكه هاي غير اخلاقي ديدن كرده . (42045)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۱:۴۶:۳۱
تعداد شبكه هايي كه به مسايل اروتيك و پورنو مي پردازند به ترتيب 235 و 81 شبكه ماهواره ای است. تا آنجاییکه ما می دانیم اروتیک همان پورنو است و فرقی ندارند. به نظر می رسد اشتباهی شده است.نه برادر . \" اروتیک\" یکی دو مرحله قبل از \" پورنو \" است. (42044)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۲:۰۷:۰۱
1- آیا این ماهواره فقط در ایران پخش می شوند یا برای کل جهان ؟
2- نظر دهنده اولی از امریکا بیاید درایران نظر بدهد تا زبون همدیگر را بفهمیم .
3- طلاق پدیده ای بسیار طبیعی وجهانی است وعلت آن پیشرفت سریع تکنولوژی و تغییر سبک زندگی انسانها ازحدود 50تا صد سال اخیر است ( سبک زندگی انسانها حدود 2هزار سال بود تغییر ات بسیار جزئی کرده بود) البته در ایران طلاق بحران تلقی میشود چون سعی میکنیم همان را ببینیم که دوست داریم ( ونه واقعیت را) آخر این مهریه های کلان چه معنی دارد . میگویند برای تامین آینده دختر. وقتی تعداد پسران بیکار بیشتر از دختران بیکار است این حرف به شوخی میماند . راستی تامین آینده
ملت برعهده دولت است و ازدواج برای زندگی مشترک است نه بیمه تامین زندگی برای زنان . (42049)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۲:۱۳:۴۵
من شخصا" خانواده هایی را می شناسم که بر اثر استفاده از برنامه های شبکه ماهواره به فحشا کشیده شده اند . در همسایگی ما خانمی محترم با شوهر و 3 فرزند زندگی می کرد که شوهر این زن بمدت 3 الی 4 روز به مسافرت می رفت . این خانواده هیچ مشکلی نداشتند تا اینکه شوهر این خانم اقدام به نصب یک دستگاه ماهواره در منزل کرد . بعد از چند ماه رفتار و ظاهر و پوشش این خانم به شکل زننده ای تغییر کرد و چندی بعد در یک شبکه فحشا دستگیر شد و اکنون از همسرش جدا شده است .من شخصا" خانواده هایی را می شناسم که بر اثر استفاده از برنامه های شبکه ماهواره به فحشا کشیده شده اند . در همسایگی ما خانمی محترم با شوهر و 3 فرزند زندگی می کرد که شوهر این زن بمدت 3 الی 4 روز به مسافرت می رفت . این خانواده هیچ مشکلی نداشتند تا اینکه شوهر این خانم اقدام به نصب یک دستگاه ماهواره در منزل کرد . بعد از چند ماه رفتار و ظاهر و پوشش این خانم به شکل زننده ای تغییر کرد و چندی بعد در یک شبکه فحشا دستگیر شد و اکنون از همسرش جدا شده است .


1 - اگر درست گفته باشی . خودت زیر سئوالی . بخاطر اینکه خودت اقرار کرده ای که \" شخصا \" خانواده \" هائی \" را میشناسی که .... به فحشاء کشیده شده اند . اگر چنین است کافی است که هرکدام از ما هم زیر سئوال برویم و \" شخصا خانواده هائی \" را بشناسیم که به فحشاء کشیده شده اند . میدانی چه قیامتی بپا میشود؟ و چه بر سر این جامعه باصطلاح \" ارزشی \" ما میاید ؟

2 - اما در مور خانم مورد نظر . ظاهرا این خانم بظاهر محترم از مدت ها قبل آمادگی آنچه را که گفتی داشته است . بنابراین ماهواره بهانه بوده است .

3 - موبایل را در یابید که از ماهواره و فیلمهای \" پورنوگرافی \" بمراتب خطرناکتر است .

4 - راستی حواست باشه در جامعه \" ارزشی \" و مومن پرور !؟ ما کنجکاوی و سرک کشیدن در احوالات شخصیه مردم درست نیست . مگر اینکه از مامورین \" امر به معروف و نهی از منکر \" باشی . (42050)
 
رامين
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۳:۲۷:۱۳
معرفي ماهواره بعنوان عامل فساد و فحشاي موجود در ايران خيلي ساده لوحانه است. وقتي مسئولين ما بجاي حل مسئله اصرار عجيبي در پاك كردن صورت مسئله دارند مسلما همين چند درصد ناچيز تبديل به پيراهن عثمان گرديده و لابد از فردا دوباره طرح جمع آوري ماهواره را (با اينكه مي دانند نتيجه اي نخواهد داشت) به اجرا مي گذارند بدون اينكه در اين نكته تاملي داشته باشند كه اگر در جامعه ما زمينه مساعدي براي عامل فساد مهيا نباشد 3.5 درصد كه سهله 100 در صد كانال پورنو هم بي اثر خواهد بود. برخلاف آنچيزيكه مسئولين ما 27 سال آزگار تبليغ مي كنند علت انحراف جوانان در ایران ويدئو و ماهواره و اینترنت و CD ها نیستند، چراكه در این صورت مثلا در كشور سكولار تركیه كه آزادی‌های مدنی به طور نسبتاً كامل وجود دارد، اكثر قریب به اتفاق جوانان باید منحرف شده باشند و فحشا و اعتیاد و افسردگی میان آنان بیداد كند حال آنكه با وجود شبكه‌های مختلف ماهواره‌ای و اینترنت و مطبوعات كاملاً آزاد در تركیه، كه بعضاً بسیار مبتذل هستند، در مجموع شاهد رشد هنجارهای اسلامی میان آنان هستیم ( نتايج انتخابات اخير در تركيه) . شايد بد نباشد كه علت اصلي انحراف را نه در ماهواره بلكه در فقر موجود و بدتر از آن در عملكرد دولتمرداني جستجو كرد كه نحوه زندگی آنان با متن مردم فاصله زیادی دارد و نیز شكاف بین گفتار و رفتار با ادعاها و عملكرد مقامات رسمی كه همه متاسفانه به نام اسلام توجیه می شوند. وگرنه همچنان كه رسانه‌های رسمی و دولتی معترف‌اند با وجود گسترش اینترنت و شبكه‌های ماهواره‌ای و ... در سراسر جهان، اقبال به ارزش‌ها و هنجارها و شعائر و مناسك اسلامی از جمله حجاب حتی در اروپا و آمریكا روندي صعودي بخود گرفته و تنها در كشور استثنائی جمهوری اسلامی است كه شاهد روندی معكوس در آن هستیم تا آنجاكه مقادير عظيمي از منابع نيروي انتظامي ما صرف طرحهاي 1و 2و 3 و ... در سر چهارراه ها بعنوان مبارزه با فحشا ميشود و با مزه آنكه كسي بدنبال جواب اين سئوال نيست كه علت اصلي انحراف و فحشا چيست؟ (42057)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۳ ۱۵:۰۵:۳۹
ایول برادر عزیز و روشن
البته هر چیز منفی تاثیر خود را دارد ولی همانگونه که فرمودید علل اصلی مسائل ما ماهواره نیست و حتی یکی از علل مهم مشکلات هم نیست .البته اگر فیلترینگ سایت های مبتذل انجام نشود ( و یا خانواده ها بصورت localفیلتر نکنند میتواند به عامل خطرناکی تبدیل شود (42124)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۴ ۰۶:۴۸:۰۶
مطبوعات در ترکیه در بیان مسائل سکس آزادند وی در مسائل سیاسی خیر . آیا یک نشریه در ترکیه جرات انتقاد از آتاتورک را دارد ؟ (42160)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۳:۲۸:۰۲
عرض اينجانب اين است كه ماهواره و امواج و اينترنت را بايستي به عنوان يك واقعيت كه جلو ي آن را به عنوان فيزيكي نمي توان گرفت نگاه كرد.اگر بچه شما استفاده درست را از اينتر نت و ماهواره را ياد نگيرد مطمئن باشيد در خارج از خانه با اين وسايل برخورد خواهد كرد . پس پاك كردن صورت مسئله مشكلي را حل نمي كند.به راستي هرچه قدر هم اين مسائل در جامعه وجود داشته باشد باز هم فطرت انسان به سمت خير مي باشد. تركيه را نگاه كنيد با وجود چندين سال حاكميت لائيك باز هم گرايش مردم به سمت اسلام است چرا نمي خواهيم با اعتماد درب هاي فرهنگي كشور را باز كنيم تا لذت برتري فطرت و خداجو يي را در مقابل اعمال حيواني ببينيم؟ (42058)
 
باقر
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۳:۳۲:۲۸
بسمه تعالي
آمار كار دشمن را در منطقه با توجه به وضع ايران داده اند و خواسته اند كه به آثار آن حالا با در صد بيشتر ياكمتر آشنايمان كنند و زحمت زيادي هم كشيده اند كه موضوعات آن ها را تفكيك كرده اند ، تا نه تنها نتيجه و اثر آن ها را در اختلافات خانوادگي ببينيم كه آن هم بسيار مهم است شايد خواسته اند نتايج ديگر كلي و جزيي را به خواننده هشدار دهند : 1- ارسال امواج به منطقه ما بيش از جاهاي ديگر است ( در گذشته حتي هم اكنون نيز با راديو انجام مي شد اگر كسي عادت به شنيدن راديو هاي بيگانه به زبان فارسي يا غير آن داشت كه قبل از انقلاب ، انقلابيون چنين بودند با تجربه هايشان مي دانستند تراكم امواج و امكان شنيدن اينگونه راديوها در ايران به مراتب بيشتر از مثلا هند يا اروپا و آمريكا بود معناي اين حرف اين نبود كه اصلا در جاي ديگر هيچ صداي ديگري شنيده نمي شد اما تك و توك بود ، در باره ماهواره نيز چنين است كساني كه در آمريكا خاصا در نيويورك زندگي مي كنند به خوبي مي دانند بسياري از فيلم هايي كه بخش هاي پرنو دارد و در برخي از كشورهاي منطقه پخش مي شود در نيويورك دقيقا سانسور يا چيده مي شود ) پس پشت اين تراكم امواج اهداف مهمي دارند كه بايد آن ها را شناخت .
2- در بسياري از كشورها حتي اروپايي با تلويزيون هاي كابلي آن هم با كنترل هاي مخصوص خودشان كه يك سر آن پول به دست آوردن است امكان ديدن هر چيزي حتي پرنو وجود دارد البته انكار نمي توان كرد كه در اروپاي شرقي تقريبا شبيه خاورميانه عمل مي كنند چرا كه بنا بر استقرار ناتو و پدرشان را در آوردن گذاشته اند يا اگر مودبانه تر بنويسم آن ها را با خودشان ميخواهند همراه كرده اما حاضرند لهستان و بلغارستان را كه فقر در آن ها كولاك مي كند بپذيرند اما تركيه را نه چون مي خواهند كارشان را با ترويج فساد تمام كنند چرا كه مسلمان هستند و گامهاي خوبي براي پيشرفت هم برداشته اند اما بايد همانگونه كه پايگاه نظامي است پايگاه سكس در منطقه هم باشد مانند ايتاليا كه آنجا نيز ...
3- تجزيه كشورها و تقليل آن ها در نظام فدراليسم براي شكستن قدرت هايشان مهم است لذا اختلافات قومي و مكاني هم كارساز است .
4- ظاهرا برنامه هاي فشن و حتي كودكان و ورزش كاري به سياست ندارد يا مثلا اديان چرا كه لابد مباحثي معنوي است ؟ اما يادمان باشد قرار است در جامعه جهاني يا در دهكده جهاني اتفاقات ديگري بيفتد پس بايد ارزش هاي اسلامي و سنتي ، تحول بنيادي كند و ارزش هاي گوش به فرمان ساز غربي جاي آن بنشيند ، براي اين منظور راههاي مي روند كه به مخيله امثال ما به اين راحتي نمي رسد .
خوب پس قرار نيست عوامل داخلي حتي بي عرضگي مديريتي را از ياد ببريم ،اقتصاد و ضرورت داشتن رفاه معمول و بي تبعيض آن را فراموش كنيم سخن از آمدن آواري سهمگين است كه در صورت بيهوشي و در خواب ماندن نه تنها بنياد بر باد ده است كه ... حال واقعا بايد چه كنيم ؟ خودمان را از جامعه جهاني جدا كنيم ؟ مگر شدني است ؟ ما هم به همان كارها بپردازيم ؟ اولا مگر مي شود و ثانيا مگر انساني است ؟
مي توانيم حواسمان را جمع كنيم و با درستي ، هم از اين شبكه تار عنكبوتي بهره بگيريم و هم بهره برسانيم . اين كاري است جمعي و ملت و يا ملتهايي بايد هوشيار آن بوده و براي آن كار كنند . اين نيز حتما بارفع مشكلات و همياري و هوشمندي به لطف خدا امكان پذير است و ملت ايران ظرفيت آن را به خوبي دارد (42059)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۴:۱۶:۳۳
مهمتر از قسمت پورنو و اروتیک در این مطلب چیزی نبود؟ یعنی کل مطلب برای آمار این قسمت داده شد؟ من در بیان نظرات از این متعجبم که موافق و مخالف فقط این قسمت را نشانه رفته اند. 32.5% استفاده ماهواره عجیب نیست. در دنیای امروز کسی نمی تواند دستیابی به اطلاعات را محدود سازد و حق آن را نیز ندارد. نحوه برداشت ما از واقعین نیز ممکن است با هم یکسان نباشد اما تحریم باعث تحریک می شود. گرایش برای دریافت اخباری که در ایران با سانسور ارائه می شود ما را به استفاده و تسهیل در باور آنچه دیگران در شبکه های خارجی می گویند هدایت کند. و یا در برخی مواقع باعث تنش و بی قراری می شود چون به کذب بودن برخی اخبار واقفیم اما در نهایت وقتی منبع تامین خوراک خبری شدند باور ما به برخی از واقعیت هایی که می دانیم نیز رنگ می بازد کاش خط قرمز ها را تا حد زیادی برمی داشتیم. در ایران اگر به شخص خاصی حرفی زده شود انگ توهین و افترا و تشویش اذهان عمومی زده می شود اما برای آرام ساختن آن ذهن هایی که مشوش شده اند اقدامی صورت نمی گیرد یا آنچه واقع می شود بیشتر اثبات کننده حرفهای متهم به نشر اکاذیب است! (42062)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۴:۴۵:۰۶
لطفا دنبال توجيه ضعف مديريت در سطح كشور به بهانه ماهواره نباشيد برويد دنبال رفع تضاد و ناعدالتي تقسيم ثروت كشور (42066)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۴:۵۲:۰۴
آمار 32.5 درصد هم از اون حرفهاست من در بين تمام کسانی که می شناسم کسی را سراغ ندارم که ماهواره نداشته باشد حتی خانواده های بسيار مذهبی سراغ دارم که با احتياط و نظارت در خانه ماهواره نصب کرده اند و مسئوليت اين قضيه فقط به خاطر برنامه های بسيار ضعيف صدا و سيما است (42067)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۹:۲۵:۰۴
به نظرم عدد 32 % مربوط به میانگین کل کشور است
وگرنه از شواهد اینگونه برمی اید که پوشش ماهواره در تهران بیش از 80 % است (42094)
 
سهراب
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۵:۵۳:۲۸
به ذكر يه خاطره بسنده مي كنم:
سالها پيش كه در ايام چهارشنبه سوري تلويزيون خيلي سفت و سخت تبليغ مي كرد كه بچه ها به سمت ترقه و مواد منفجره نروند ، يه دوست خوش ذوق داشتم كه مي گفت راهش اين نيست.راه درستش اينه كه چند تا بيان تو تلويزيون و بچه ها رو تشويق كنند كه بريد ترقه بازي.اونوقت واقعا تبليغ درستي بر عليه ترقه بازي انجام ميشه.
در رابطه با ماهواره هم همينطوره.اينقدر تبليغ كردن و قانون گذاشتن كه ماهواره نبينيد ، كه ملت اصلا مي خوان ببينند كه اين چيه؟
تو تهران هم فقط كافيه يه روز زحمت بكشيد و تشريف ببريد پشت بام تا ببينيد كه 32.5 درصد ماهواره دارند يا 32.5 درصد ماهواره ندارند.فعلا كه مد شده آمار الكي بدهند.بابا آمار ديگه نمي تونه با اون چيزي كه مردم با چشماشون مي بينند اينقدر متفاوت باشه.

تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل. (42069)
 
مهدي شاكر
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۶:۵۰:۱۴
1- نمي دانم چرا وقتي بحث ماهواره مطرح مي شود همه به طرف موضوعات غير اخلاقي نظر مي كنند. آيا واقعا بناي عظيم شبكه هاي ماهواره اي فقط يك باب دارد و آنهم باب مسائل شهواني است؟ اگر قرار باشد تا با ديدن بالاي قوزك پاي يك خانم آقا پسري به هوس و كارهاي آنچناني بيفتد مطمئن باشيد كه اين شازده اگر توضيح المسائل هم بخواند از راه بدر مي شود.
2- مجاري ورود اطلاعات هر روز بيشتر و بيشتر مي شوند . زماني يك دستگاه ويدئو مي توانست اطلاعات باب ميل مخاطب را تامين كند و امروز هر گونه اطلاعاتي را مي توان به اشارتي تامين كرد. باور كنيم كه مسدود كردن مسير جويبار اطلاعات فقط و فقط منجر به تغيير مسير آن و يا اندكي تلاش بيشتر براي دستيابي به آ‹ خواهد شد. بيائيم تا قوه شناخت فرزندان اين مرز و بوم را تقويت كنيم، به آنها شخصيت بدهيم، مغرورشان كنيم تا از هر گندابي جرعه اي سر نكشند. (42079)
 
لوک
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۶:۵۷:۱۹
تمام ماجراهای صدا و سیما

داستانی سینمایی:آدمی بد تحت شرایطی قرار میگیرد و متحول میشود و بعد از آن آدم خوبی میشود.
اخبار: کشور با سرعت نور قله های افتخار را میپیماید آمریکا روز به روز منفور تر میشود..
اجتماعی:مردم از کارهایی که دولت برایشان انجام داده شاکی هستند مثلا کارت سوخت ندارند ولی ماشین خود را تحویل گرفته اند- گاز دارند ولی درب خانه شان خندق کنده اند و غیره مجری همیشه میگوید \" انشا الله مسئولین به فکر این هم باشند\"
علمی طبیعی: شیر و یوزپلنگ و ماهی و اسب و گرگ و گوسفند و غیره

آگهی بازرگانی: از وقتی که ایرانسل آمده توی کنکور اول میشم.

میگویند موذنی بد صدا در محله ای اذان میگفت اهل محل گفتند که ما روزی 5 سکه به تو میدهیم که بروی یک محله دیگر اذان بگویی گفت والله که 10 سکه کمتر نمیگیرم که از محله قبلی 8 سکه گرفتم اینجا بیایم. (42073)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۷:۰۹:۵۸
به قول دوستمون خداوند توجیه را آفرید

1- اولا بهترین راه برخورد با نفوذ فرهنگ غربی کمک به فرهنگ ایرانیست که در بسیاری از موارد با آن دشمنی میشود و گذشته ایران و آیین های او تیره و تار در چشم مردم نشان داده میشود

2- بهتر است انحصار طلبی در صدا و سیما شکسته شود و به کانال های ایرانی اجازه فعالیت داده شود و بخصوص این اجازه در امور سرگرمی چون موسیقی و فیلم و شوهای سرگرم کننده باشد که صدا و سیما بسیار از برخورد بیطرفانه با آن عاجز است
همه مردم دنیا از موسیقی و کنسرت به عنوان وسیله شادی و بدست آوردن روحیه شاد استفاده میکنند اینجا که میرسد میشود غنا

3- آن کس که با فیلم پورنو دچار مشکل میشود از قبل دچار مشکل بوده و این همان توجیه است
در ضمن کانالهای پورنو اکثرا مجانی نیست و اکثر آنها تبلیغ فروش فحشا است که هیچ جذابیتی ندارد و حال آدم را هم بهم میزند.
بنابراین ما نیاییم مسائل و واقعیت ها را با انگ ردن نازل و بدرد نخور و در عین حال مشکل ساز بدانیم- بله برای آنانکه فضای بسته میخواهند و جامعه تک صدا مشکل ساز است ولی برای مردم نه-
4- بنده از آمریکا نیستم از همین تهرانم- بدلایل احتیاطی ترجیح میدهم از تونلینگ استفاده کنم (42080)
 
فیروزه محمدیان
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۸:۲۶:۲۲
ازدواجی که قراره با دیدن یه فیلم پورنو بهم بخوره بش نمیگن ازدواج !
میگن فحشای قانونی!
خاک بر سر اون کسی که با این فیلم ها زندگی اش از هم بپاشه ! (42086)
 
حامد
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۹:۰۷:۴۰
قانون منع ماهواره تنها به دلايل سياسي است. وگرنه انواع و اقسام تصاوير مبتذل و پورنو حتي در موبايل مردم وجود دارد.
نحوه استفاده از ماهواره هم به فرهنگ افراد باز مي‌گردد و اگر فردي به طور معمولي به دنبال تصاوير مبتذل در كامپيوتر،‌اينترنت و موبايل خود نباشد آن وقت هم در ماهواره هم دنبال اين صحنه ها نخواهد بود.
به نظرم اين ممنوعيت خيلي بي معني است و نمي‌توان جلوي جريان اطلاعات را گرفت و بايد تاسف خورد كه مردم ايران به دليل محدوديت‌هاي ي از قبيل ماهواره احساس نياز و آموزش كمتري در مورد زبان‌هاي خارجي چون انگليسي دارند و در فضاي جهاني شدن نيز از اين بعد دچار عقب ماندگي هستيم. (42090)
 
یک غریبه
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۱۹:۱۱:۰۴
سلام. ماهواره قطعا در میزان فحشا تاثیر خواهد گذاشت شکی در آن نیست اما اینکه مردها را کور کنیم تا چشم چرانی نکنند کار نادرستی است ماهواره مخصوصا چون برای عموم جامعه ایران پدیده ای نو هست تا فرهنگ آن جا بیفتد طول خواهد کشید مخصوصا که جامعه ما یک جامعه به شدت بسته و منع شده است و قطعا صدمات وارده از آن هم بیشتر خواهد بود باز هم تاکید میکنم که مردم آزادند راه خیر و شر را خودشان انتخاب کنند و نباید عده ای قیم مردم بوده و برای آنها تعیین تکلیف نمایند. از اینکه مطلب انسجام لازم را نداشت معذرت میخواهم در ضمن اظهارات تهیه کننده صداو سیما هم بسیار جالب است حتما مطالعه کنید. (42091)
 
مهدی
۱۳۸۶-۰۸-۰۲ ۲۲:۵۶:۲۶
ماهواره امکان انتخاب اصلح را برایمان ممکن میکند مقایسه الجزیره والعربیه وحتی المنار و العراقیه با کانالهای ما مقایسه مع الفارق است انها کجا وما کجا با کمال تاسف دانشگاه امام خمینی را وبه نام دفاع از امام به کجا رساندند واله اگر امکان داشتن ماهواره برای من وجود داشت صدا وسیما را به زانو در میاوردم صداو سیما زنده است چون انحصار زنده است ومردم وبدلیل گرفتاریهای مختلف از جمله ندانستن زبان امکان مقایسه را ندارند (42100)
 
عرفان
۱۳۸۶-۰۸-۰۳ ۰۱:۴۵:۳۸
از چنین تحلیلی کودکانه ایی واقعا متاسفم ... وقتی مینویسید : بر اساس يك بررسي دیگر که توسط يك نهاد اجتماعي انجام شده است، یکی از دلايل عمده افزایش آمار طلاق و گسترش فحشا در ايران نفوذ روزافزون شبکه هاي ماهواره اي است. !
زمانی موسیقی ... و زمانی ویدئو عامل فساد بود .... و حال ماهواره ! ... همه چیز را بر ما حرام کردید .. جوانی و شادی و زندگیمان را سیاه کردید ....
عامل فساد نبودن آزادی و بیکاری و فقر و از همه مهمتر فساد در دستگاههای دولتی مقامات است .... (42107)
 
مهرداد
۱۳۸۶-۰۸-۰۳ ۰۷:۵۱:۰۴
اگر دولت نگران مباحث غیر اخلاقی در ماهواره است چرا فقط روی کانالهای سیاسی پارازیت می فرسته (42108)
 
ناشناس
۱۳۸۶-۰۸-۰۳ ۱۱:۱۱:۰۱
بنده مدت دوازده سال است که به شغل فروش و نصب آلات ماهواره مشغول هستم.
در طی این دوازده سال حتی یک مورد طلاق را در بین مشتریانم مشاهده نکرده ام که به علت مشاهده ی طلاق بوده باشد.
تمام مشتریان من بدون استثنا خواستار داشتن کانال های سکس هستند و آن هایی هم که به اصطلاح مذهبی هستند فقط می گویند کانال را قفل کنید.
اگر بخواهم یک آماری در رابطه با نوع سلیقه مردم داده باشم باید عرض کنم که نود و پنج درصد زنانی که ماهواره نگاه می کنند فقط برنامه های شو و رقص و مد لباس می بینند.
شاید تعداد زنانی که در خلوت کانال های سکسی را تماشا کنند حتی به یک درصد هم نرسد.
به نظر من زن های ایرانی میلی به دیدن فیلم سکسی ندارند و اگر اصرار مرد خانه نباشد شاید در طی یک سال حتی یک بار هم هوس دیدن آن را نکنند.
مردم ما به علت فضای غمگین صدا و سیما به دنبال برنامه های شاد هستند و طبیعی است که رو به ماهواره می آورند. (42115)
 
لب بسته
۱۳۸۶-۰۸-۰۳ ۱۲:۲۶:۳۰
یک نگاه به دور و برتان:
حاجی فتوحی
الیاس
شکوه
فروغ!
جانشین زورکی فرزاد حسنی به دلیل یک انتقاد ساده
.
.
.
.
Action
Adventure
Love
Oprah (42118)
 
ناشناس
۱۳۸۶-۰۸-۰۳ ۱۵:۴۰:۲۸
1-صدا و سیما رو خصوصی کنید!

2-آستانه تحملتون هم بالا ببرید!

اونوقت اگه یه ماهواره رو پشت بوم دیدی بیا بزن تو گوش من!

ببین این صداوسیما چه گندی زده که ملت جفنگیات VOA رو ترجیح میدن به این برنامه ها! (42128)
 
ناشناس 2
۱۳۸۶-۰۸-۰۶ ۱۶:۰۳:۴۲
آقاي ناشناس در مورد صداي آمريكا كمي منصفانه قضاوت كن
بارها در همين برنامه از مسئولين دعوت كرده اند اگر مايلند به
برنامه بيان تا بطور زنده در حضور ميليونها بيننده بحث و مناظره كنند.
بنده اميدوارم براي يكبار هم كه شده يك يا تعدادي از مسئولين به اين برنامه رفته و با ادله و برهان منطقي از سياستهاشون دفاع كنند كه در اينصورت ما هم قول ميديم كه
سراغ اين شبكه نريم. (42419)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۳ ۱۸:۱۰:۲۱
پورن و فیلمهای اروتیک در ماهواره بعد از مدتی عادی میشوند. حتی خود ماهواره به یک وسیله عادی تبدیل شده و معمولا مردم بدلیل نداشتن اوقات فراغت غنی، به ماهواره رو می آوردند. چون هم ارزانتر و هم در دسترس تر است. طبیعی است توسعه امکانات تفریحی همانند آنچه در دنیا هست، مانند رستوران، سینما، مکانهای موسیقی ، گردش، تفریحات مختلف، میتواند هم الگوی فعلی را تغییر دهد و هم به سلامت روحی و جسمی و رفع افسردگی جامعه کمک کند.
بدیهی است تا زمانی که فرهنگ تفریح در جامعه ما اصلاح نشود و امکانات اولیه مادی برای مردم مهیا نشود این روند ادامه خواهد داشت و مسئولان صبح تا شب باید از شنیدن اسم رادیو، تلویزیون، موبایل، ویدئو، دی وی دی و اینترنت بلرزند و وا اسلاما سر دهند.
یاحق (42132)
 
محسن
۱۳۸۶-۰۸-۰۳ ۱۹:۱۶:۴۰
واقعیت این است که حتی کسانی که عنوان می کنند فقط برای دریافت اخبار صحیح و مطالب علمی به ماهواره رجوع می کنند هم کانال های پورنو را می بینند و حداقل یک بار سراغ آن رفته اند و اثرش هم در زندگی آنها گذاشته می شود آری اکثرا در تنهایی و وقتی بچه ها خواب هستند به سراغ پورنو می روند غافل از اینکه بچه ها هم وقتی به سراغ فیلم های سکسی می روند که پدر و مادرشان خواب هستند.
سوال اینجاست مگر حتما باید فرد طلاق بگیرد تا بگوییم کانال های پورنو اثر منفی دارند؟ وقتی جوان یک صحنه پورنو را می بیند باید راهی برای ارضا شدن داشته باشد اگر همسری نداشته باشد به روابط نامشروع و خودارضایی می افتد و اگر هم همسر داشته باشد دیگر از همسر خود لذت نمی برد چون بهتر از او را می خواهد این جاست که میل جنسی نه از نظر جسمی بلکه از نظر روانی به طور نامحدودی شعله می کشد و آدمی را چون تشنه ای می کند که می خواهد با آب شور عطش خود را فرو نشاند و هر لحظه بر این عطش افزوده می شود حتی اگر از نظر جسمی کاملا ارضا شده باشد .
علت اینکه این آثار تماشای این صحنه ها شاید در جامعه ما نمود بیشتری پیدا می کند این است که جوانان ما دچار گرسنگی جنسی هستند آن موقعی که از نظر فطری و طبیعی نیاز به همسر دارند انبوهی از اجبار های اجتماع ساخته مثل تحصیلات دانشگاهی و خدمت و هزار مشکل سر راه جوان قرار داده می شود و طبیعی است که این جوان نیاز جنسی خود را در ماهواره و اینترنت جستجو کند. (42133)
 
محمد یاسینی - دانشجوی امور فرهنگی
۱۳۸۶-۰۸-۰۳ ۱۹:۱۷:۰۰
مشهور است کسی را که خود را به خواب زده نمی توانید بیدار کنید . سالهاست رهبری فریاد میزنند و هشدار میدهد : تهاجم فرهنگی - شبیخون فرهنگی - ناتو فرهنگی 0 اما همچنان کشور بدون یک مدیریت فرهنگی واحد و بدون برنامه ریزی ... به پیش میرود و مورد هجوم برنامه ریزی شده دشمنان قرار دارد !؟ (42134)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۳ ۲۱:۵۰:۴۲
مشکل اقایان فیلمهای سکسی و پورنو نیست مگه اقای کروبی میخواست ماهواره سکسی راه بندازه که لاریجانی از شورای نگهباند قانونی بودن داشتن ماهواره را برای ایرانیان حتی در خارج از ایران استعلام نمود (42142)
 
مجید
۱۳۸۶-۰۸-۰۴ ۲۳:۲۷:۰۲
آقا وجود ماهواره نمی تواند مشکلات بسیار دیگر را نفی کند . امام ما علی می گوید اگر فقر از هر دری وارد شد از در دیگر ...
چرا خودمان را فریب می دهیم ؟ ماهواره ای که جنبه مثبت هم دارد چرا باید نیمه خالی را ببینیم ؟ تا بحث ماهواره می آید می گویند تهاجم فرهنگی و ... در صورتی که تهاجم فرهنگی ریشه دارد - علت دارد . آن هم اگر باشد ! به ویدئو و ماهواره نیست ...
مردم نان شب ندارند . پول دارو ندارند و ... آن هم با نفت بشکه ای 75 دلار !
بی انصافی است اگر به حل آنها نپردازیم و بچسبیم به ( رو راست میگم ) سرگرمی بعضیها که برای فراموشی درد روزگارشان پای ماهواره می نشینند ... واقع بین باشیم (42197)
 
ضیا از تهران
۱۳۸۶-۰۸-۰۵ ۱۷:۱۷:۳۲
با سلام
مشکل اصلی این آقایون کانالهای پورنو نیستند چرا که دولت محترم ما روی ترانسپندری که کانالهای سیاسی وجود دارد پارازیت می اندازد و اکثر کانالهای پورنو و تی پی اس ها
عاری از هر گونه پارازیت میباشند و به وضوح همه این کانالها را میتوان مشاهده کرد یعنی مشکل آگاهی مردم ما هست .و کانالهای پورنو که کاری با آگاهی مردم ایران ندارد تا با آن مقابله بشه ؟به عبارتی باید در فقر اطلاعات و اخبار باشند و اخباری که اعلام می شود آخر اخبار است. (42266)
 
سينا
۱۳۸۶-۰۸-۰۶ ۰۹:۳۴:۳۷
باور كردنش دشوار ولي به نظر من جامعه ايران با بحران عدم اطلاع از مسايل زناشويي مواجهه. بحراني كه مسئولين و دست اندر كاران فكري برايش ندارن و مردمب راي حل آن به فيلم هاي پورنو ماهواره روي مي آورند. اين امري طبيعي. اما نتيجه ناخواسته اين عمل مهيا ساختن زمينه فساد و فحشا در خانواده است. فسادي كه در نهايت به نابودي نهاد خانواده منجر مي شود. (42338)
 
يه بنده خدا !
۱۳۸۶-۰۸-۰۶ ۱۵:۰۲:۱۸
با سلام . ابتدا مايلم به همه دوستان عرض كنم كه بحثها را به تنش نكشانيد و اجازه دهيد همه به راحتي نظرات خود را اظهار نموده ، شايد در اين بين نظر مناسب و كاربردي ارائه شود و اگر (البته اگر ) به گوش مسئول ذينفوذي رسيد ، بعنوان راهكار عملي مورد بررسي واقع شود .
در مجموع تصور مي‌كنم موضوع ماهواره همچون ويدئوي 15 سال قبل و اينترنت و بدتر از آن MMS و بلوتوث امروزي مي‌باشد كه نياز به برنامة دقيق جهت مقابله با استفاده و يا كاناليزه كردن استفاده از آن مي‌باشد . ولي چيزي كه غيرقابل انكار است ، فراگير شدن و خارج از كنترل شدن اين ابزار است . بنابراين تصور مي‌كنم به جاي مقابلة نه چندان موفق با اين ابزار ، روشهاي صحيح استفاده و مكانيزمهاي كنترلي به خانواده ها مي‌بايست آموزش داده شود . چرا كه همچمون ويدئو قطعاً و عليرغم ميل همه اين ابزار نيز همچون ويدئو تا چند سال كوتاه آينده فراگير خواهد شد . با تقديم احترام مجدد خدمت همه عزيزان (42407)
 
yek irani
۱۳۸۶-۰۸-۰۷ ۰۲:۲۲:۵۲
salam man dar italia zendeghi mikonam
mikhastam begham chera inja ba inhame barnemehaye be ghole iraniha fesad anghize tv, az fesad o jenaayat mesle iran khabari nist.biaim haghighatha ra bebinim (42467)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۷ ۰۹:۰۶:۴۱
اينقدر از اين حرف ها زديد مي خوام برم ماهواره بگيرم ببينم فيلم‌هاي پرنو ماهواره بهتره يا بلوتوثهايي كه از دختران و زنان ايم مملكت پخش مي شه (42479)
 
مهدي
۱۳۸۶-۱۱-۰۲ ۱۶:۵۹:۳۲
هيچ كدام . ببين ولي بعد خوب فكر كن ببين تا چه حد انسانيت تنزل كرده. همه مثل حيون به هم ور ميرن (48998)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۷ ۱۰:۵۱:۰۶
نفهميديم 32% مردم ماهواره تماشا ميكنند يا ضريب نفوذش 32% است؟ اصلا فرقش چيه هر كي بلده بگه
قانون منع ماهواره را هم نمايندگان مجلس تصويب كرده اند اگر قبولشون نداريد خلعشون كنيد به بقيه چه مربوط تازه ممنون ه باشيد كه حضرات نديدش ميگيرن و انگار نه انگار كه پشت بامها شده جنگل ديش
ناگفته نماند كه اين مسائل عمدتا مال شهرهاي بزرگه والا 40% كه تو دهات هستند كاري به ماهواره ندارند
وكلاي مجلس هم لطفا يه سر سوزن به فكر حل مشكل گراني مسكن باشن و اينقدر به مسائل حاشه اي نپردازند بالاخره قيامتي هم هست (42493)
 
۱۳۸۶-۰۸-۰۷ ۱۶:۱۶:۲۴
MR. Bahaneh masalan az italia
pas in MAFIA keh inhamah jenayat mikoneh ham irani ast
kami ensaf dashta bash
chera dorogh (42565)
 
ايروني
۱۳۸۶-۰۸-۰۷ ۱۷:۵۴:۳۷
اين همه كاسه كوزه ها ي طلاق را سر ماهواره نشكنيد. پس حاج آقا فتوحي چي بود كه توي همين ماه مبارك واسه مون پخش كرديد؟ (42571)
 
امید دل
۱۳۸۶-۰۸-۰۷ ۲۲:۱۴:۲۰
به نظراینجانب یکی ازدلایل منع استفاده ازماهواره جلوگیری ازمقایسه سطح زندگی مردم باکشورهای دیگراست باف راگیرشدن این رسانه مردم احساس خودکم بینی می کنندبنابراین به نظرصاحبان قدرت بایددراین لاک باقی بمانند........موردبعدشمابیاییدتمامی این چندهزارکانال ماهوارهای رابررسی کنیدوببینیددرکدام یک تبلیغ موادمخدرصنعتی مانندکراک وشیشه می شودویادرکادم کانال آدمکشی وتجاوزبه عنف وبزه های دیگرتبلیغ می شودجواب منفی است ......چرااین جرائم روبه افزایش است جواب رابایددرمواردی غیرازماهواره جستجونمد (42575)
 
حميد
۱۳۸۶-۰۸-۰۸ ۱۱:۵۴:۵۶
يكي از دلايل استقاده از ماهواره عدم اجراي موسيقي و نشان ندادن الات ساز در سيماست (42611)
 
ناشناس
۱۳۸۶-۰۸-۱۳ ۱۶:۳۸:۲۴
آقا تاوقتی آپارتمانهای اجاره ای مملو از دانشجویان پسر و دختر هست و راحت و بی درد سر دارن به هم خدمت میکنن اونم بعد از ساعت 10 شب که قاضی حکم نمیدهد چه نیازی به دیدن فیلمهای پورنو هست.
اینا روی هرچی کانالهای پورنو را هم سفید کرده اند. (42885)
 
۱۳۸۶-۰۸-۱۶ ۱۱:۳۶:۵۵
صداو سیما زنده است چون انحصار زنده است (43011)
 
۱۳۸۶-۰۸-۲۱ ۱۱:۵۳:۰۱
عزيزان
اگر درست فكر كنيم دنياي امروز دارد بسرعت جلو ميرود. چرا از قافله عقبيم. اگر در كشورهاي مذهبي تر از ما ماهواره هست ولي باورهاي آنان پابرجاست دليلش عادي شدن مسئله است.
اگر كسي را از چيزي منع كنيد در خفا بدنبالش ميرود. ولي اگر آزادش گذاشتيد ميبيند آنطور كه براي بدست آوردنش ولع داشت نيست.
هيچكس آقا بالاسر را دوست ندارد. بگذاريد چند كانال خصوصي در كشور رقيب صدا سيما باشند تا اين رسانه انحصاري از تاخت وتاز بيفتد بالطبع مردم بهترين را انتخاب خواهند كرد. (43401)
 
ساکن ایران
۱۳۸۶-۰۸-۲۳ ۰۸:۱۲:۵۷
آقا اگه توجه کرده باشید چند تا درصد در این خبر آمد منجر به این شد که تمام دوستان فقط در مورد سکس این موضوع حرف بزنند این خود گواه مشکل اجتماعی ما نیست؟ و اما یک مسئله دیگر
از زمانهای گذشته یادمه که ویدئو یک دستگاه لهو و لعب و خانواده بر انداز بود جوانا دزدکی دستگاه ویدئو اجاره می کردن که فیلم ببینند و سر این قضیه کلی بگیر ببند و قاچاق این دستگاه منفور شوده آن موقعی بود. اما الان این دستگاه در خونه ها چه استفاده ای می شود؟!
راستی یه چیزه دیگه؟! اگر ماهواه اینقد منفوره چرا خود کشور مان دارای چندین کانال پخش است؟ دلیل اینکه این همه اصرار داریم که ملت باید در قوطی سربسته باشند چیه؟ فکر نمی کنید اگر آب راکد باشه می گندد و \"مکروه\" و می شه این آب راکد! (43671)
 
۱۳۸۶-۰۸-۲۳ ۱۴:۱۸:۳۱
با سلام خدمت خوانندگان گرامي!
در بين اين نظرات يك نكته را اصلاً نديدم و آن هم عدم پوشش شبكه هاي داخلي در برخي نقاط كشور است. من چند سالي است به اتفاق خانواده در ماهشهر زندگي مي كنم. در اين شهر اگر رطوبت هوا به مقدار كمي بالا رود (در اغلب ماههاي سال اين مشكل وجود دارد) شما محال است بتوانيد همزمان از دو شبكه داخلي استفاده كنيد. به جاي آن شبكه هاي كويت و امارات به راحتي قابل دريافت است. من و بسياري از همكاران كه مي شناسم از ماهواره فقط به عنوان دريافت كننده شبكه هاي داخلي استفاده مي كنيم. اگر من و امثال من بتوانند به راحتي با يك آنتن معمولي تمام شبكه ها را بگيرند چه لزومي دارد كه بيش از صد هزار تومان براي اين امر هزينه كنند. (43715)
 
علی
۱۳۸۶-۰۸-۲۷ ۰۰:۳۰:۱۴
نمی دانم انقلاب را از ما بهتران به وجود اوردند یا افرادی از کره ماه انقلاب را همان جوانانی به وجود اوردند که سز کوچه شان مشروب فروشی سینمایشان بدترین فیلمهای سکس وتلوزیون شان فیلمهای انچنانی را پخش می کرد وسر ی به دادگاه بزنید وامار طلاق را مقایسه بکنید ببینید ایا انها باعث افزایش طلاق شدند امروز با یک قانون بیهوده مردم ما را وادار به قانون شکنی کردیم که این درصد از قانون شکنی برای یک جامعه فاجعه است بسیاری از فیلمهایی که از سیما پخش می شود غیر ممکن است که یک صحنه ادم کشی پخش نشود بگذاریم در بسیاری از جاها مرد م خودشان بد را از خوب تشخیص بدهند و انها را نادان فرض نکنیم به نظر بنده اکر از از ماهواره خوب استفاده شود بسیار خوب است واین کار را به عهده خود مردم بگذاریم (44016)
 
۱۳۸۶-۰۸-۲۸ ۲۲:۰۹:۰۸
با سلام،
تحریم و نه چاره جویی، نگاه به گذشته و نه پیشروی ، طرد کاربردهای تکنولوژی بجای استفاده به موقع و موثر از آن!
تحریم و ممنوعیت استفاده از ماهواره که به هر حال از طرف 32 % مردم نادیده گرفته شده است ادامه سیاست تحریم رادیو و تلویزیون و سینما و.. \" در تمام سالهای قبل از انقلاب،ممنوعیت ویدئو در قریب 18 سال بعد از انقلاب و الآن هم ممنوعیت ماهواره! راستی اگر که بجای ممنوعیت و تحریم برای استفاده مناسب از همه اینها به موقع خودش اقدام میشد بهتر نبود آیا اگر به جای تحریم و ممنوعیت و بگیر وببند و حمله و....برای استفاده مناسب از آنها تلاش و سرمایه گذاری می شد اثرات مثبت آن به مراتب بیشتر از آثار منفی آن نبود؟
بخش زیادی از انرژی کشور صرف اعمنال محدودستهایی می شود که حاصلی ندارد الا عدم دسترسی آنها که تستفاده مناسب می کنند نه؟ آیا اینطور نیست که ممنوعیت فقط توسط افراد خیلی خیل خوب رغایت می شود؟ راستی چرا مطالبی به این وضوح دیده نمی شوند؟ (44208)
 
۱۳۸۶-۰۸-۲۹ ۰۸:۵۶:۰۹
فکر نون باشید که خربزه آبه (44225)
 
مهدی
۱۳۸۶-۰۹-۱۲ ۰۲:۲۸:۰۱
دوست من جواب بد پوششی طرح امنیت اجتماعی نمی باشد
جواب ماهواره و اینترنت ایجاد پارازیت وفیلترینگ نمی باشد
اینها همه ی درمانهای کوتاه مدت است و استفاد ه ی آن در دراز مدت مایه ی چاسخ عکس دارد
من به عنوان یک جوان 19 ساله اگر به انقلاب معتقدم فقط به علت شعاهرهای فرهنگی بوده است و الا دست اوردهای اقتصادی چیزی قابل دفاع نمی باشد
حال بعد از 28 سال نمی دامن چرا مسئولین اقدامات فرهنگی و فرهنگ سازی را شروع نکرده اند یا اگر کرده اند چرا انقدر بی نتیجه که در باورها و رفتارها در اجتماع نه تنها ترقی یافت نمی شود بلکه ظاهرا واترقیده ایم
در جامعه ی مدنی جواب اندیشه را با اندیشه می دهند هر چند معتقدم برای حفظ یک سری خطوط قرمز ناچارا می توان از زور استفاده کرد ولی مسئولین دومی را خیلی بیشتر دوست دارند
پس چالشهایی چون گرایش جوانان به پورنو یا افزایش رویکرد به وهابیت و مسیحیت و تسنن را نباید به شبکه های ماهواره ای معطوف کرد بلکه باید از ضعف خود در گسترش فرهنگ و عقاید درست و انقلابی بدانیم (45310)
 
ساینا
۱۳۸۶-۰۹-۱۲ ۱۲:۰۱:۳۶
مسلما آنچه مهم است شخصیت مخاطب و نوع نگاه بیننده به برنامهای ماهوراه ایست با کارد هم میتوان جراحی کرد هم میتوان مرتکب قتل شد. مطمئنا تا زیر بنای شخصیتی فرد دچار سستی نباشد بادیدن برنامه های ماهواره ای دچار مشکل نخواهد شد. برنامه های سیمای ما به لحاظ ساختاری توانایی جذب مخاطب را نداردو به لحاظ فنی نیز کیفیت آن قابل قیاس با برنامه های ماهواره ای نیست.مردم چه گناهی دارند. (45345)
 
یک آدم بدبخت ایرانی فلک زده.
۱۳۸۶-۰۹-۱۲ ۲۲:۴۱:۳۴
آقا جان اصلا یکی دلش بخواد ماهواره ببینه و برنامه های تلویزیون به نظرش مزخرف باشه کی رو باس ببینه؟
مگه کسی به اونایی که 24 ساعته مشتری سیما هستن میگه کارتون درسته یا نیست؟
مگه همون نماینده های محترمی که این قانون رو تصویب کردن خودشون رسیور ندارن؟باا... که دارن.
آقا اصلا من میخوام پورنو ببینم تو دلت میخواد صبح تا شب درس اخلاق تو تلویزیون نیگا کنی.من و تو جای همدیگه رو تنگ کردیم؟
عجب بدبختیم ما که تو ایران دنیا اومدیم و مجبور به زندگی در آن هستیم.اونم ایران این عصر. (45443)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۲ ۲۲:۵۷:۱۴
البته زیاد هم 32 درصد رو باور نکنید.زیادتر از اینهاست یقینا. (45445)
 
م
۱۳۸۶-۰۹-۱۳ ۱۳:۳۶:۴۹
بهترين راه حل اينست که مسئولين اجازه بدهند که شبکه هاي خصوصي در موضوعات مختلف راه اندازي شود در اين صورت تنوع وکيفيت برنامه ها به خاطر رقابت واقعي که بين شبکه ها بوجود مي آيد مطمئنا خيلي بهتر از امروز خواهد بود ...
مورد ديگر در مورد اخبار و اطلاع رساني که بدرستي و به موقع انجام شود (که در حال حاضر نميشود)
اگر اين دو اتفاق بيفتد ميزان استفاده از ماهواره بسيار کمتر خواهد بود... (45576)
 
حسین
۱۳۸۶-۰۹-۱۳ ۱۶:۵۵:۴۹
دوستان
چه بخواهیم و چه نخواهیم دنیا به پیش میره و با نظرات ما هم کاری نداره. ما تا خودمون یک گام به جلو بر نداریم فقط باید منتظر اون ور اب باشیم تا واسه مون چی میفرستن تا ما به سازشون برقصیم. دیروز ویدئو و اینترنت و ماهواره، امروز بلوتوث و فردا... (45601)
 
عليرضا
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۱۶:۳۴:۴۳
پيشنهاد مي كنم دوستان در سايت الف زحمت بكشند و ديدگاههايي كه مطرح شده و بسياري از آنها ارزشمند است را جمعبندي كنند، حاصل آن قابل تحليل است يكي از جهت شناخت اين موضوع، و ديگر تحليل افكار عمومي- حداقل كاربران سايت.
ترديدي نيست كه بخشي از برنامه هاي ماهواره حاوي صحنه هاي مبتذل و غير اخلاقي است و در كشورهاي غربي هم خانواده ها ، فرزندان خود را از دسترسي به آنها دور مي كنند. اما موضوع پايين بودن آستانه تحمل ما است.
در اتريش با دوستي از سفارت در شهر گشت مي زديم، تصوير تقريبا عريان يك زن كه كالايي را تبليغ مي كرد از بد ورود نظرم را جلب كرد. فراوان در شهر نصب شده بود. از دوستم پرسيدم اين چيست، ايشان با تعجب پرسيد كدام را مي گويي؟ متوجه شدم كه آنچه همه توجه من را جلب كرده ، اصلا به چشم ايشان نيامده! نه ايشان مفسدند نه خانواده شان از هم پاشيده و با تعهد و ديانت به كارشان مشغولند. موضوع پايين بودن آستانه تحمل من و امثال من است كه حتي در نظربازي از پيرزنهاي كاملا پوشيده هم صرفنظر نمي كنيم. اين خودداري، و ملكه دوري از گناه، خداترسي را اگر مردم داشته باشند تمام لشكر فساد را هم روانه كنند هيچ اتفاقي نمي افتد. دوستاني از قبل از انقلاب مثال آوردند و دوستي از كاندا هم به اين موضوع اشاره كردند كه بسيار بجا بود.
روي هم رفته نظرات جالبي مطرح شد كه به يك تحليلگر خوشقلم براي تحرير آن نياز دارد، به اميد آن كه عملي شود. (45825)
 
مهدی
۱۳۸۶-۱۰-۱۲ ۱۷:۲۳:۱۵
\"بر اساس يك بررسي دیگر که توسط يك نهاد اجتماعي انجام شده است، یکی از دلايل عمده افزایش آمار طلاق و گسترش فحشا در ايران نفوذ روزافزون شبکه هاي ماهواره اي است.\"

اصولا من میخوام بدونم این بررسی توسط کدام \"نهاد اجتماعی\" انجام شده؟ مستندات این بررسی کجاست؟ کدوم بررسی؟ چه زمانی؟ با چه روشی؟ و آخرش کدوم نابغه ای به این راحتی از یک بررسی احتمالا \"جعلی\" به این نتیجه گیری رسیده!
واقعا چرا حرفی که هیچ پایه و اساسی نداره به عنوان حکم به مردم القا میکنید؟ همین اخبار بی اساس رو پخش میکنین که دیگه هیچکس نه به صدا سیما و نه به خبرهای داخلی اعتمادی نداره. (47614)
 
مهدي
۱۳۸۶-۱۱-۰۲ ۱۶:۵۶:۱۰
من خودم 1800 كانال اينها رو توي خونه ميتونم ببينم. و واقعا از اين بين (كه البته تمام كانالهاي جمهوري اسلامي اعم از استاني و ملي هم جزء اونا هستن )‌ حدود 200 تا رو انتخاب كردم و ميبينم. (ما يك خانواده 3 نفري هستيم)‌ . از بين تمام ساعات تماشاي تلويزيون و ماهواره حدود 60% به برنامه هاي جمهوري اسلامي و 10% به برنامه هاي فارسي خارج كشور و 5% به فيلم و شوهاي خارجي 20% كارتون (براي كودكمان) اختصاص دارد و بقيه متفرقه است. به نظر من يك خانواده اهل فرهنگ ايراني به دليل حضور كودكان و علاقه خاص به تربيت كودك خود سراغ كانالهاي پورنو نمي رود. لذا بايد بگويم صدا و سيما در جذب مخاطب انصافا خوب عمل ميكند ولي به هر حال روحيه تنوع طلبي را (كه البته اشكالي هم من در آن نميبينم) ميتوان با اين كانالها تسكين داد.
اگر فرض كنيم مردم با شعور هستند ديگر اينقدر از حضور كانالهاي ماهواره ناراحت نمي شويم.
توصيه من به دوستان اينست كه :
1- به شعور مردم احترام بگذاريد. كه اگر خودشان شما را انتخاب كنند به مراتب بيشتر شود خواهيد برد از اينكه به زور تحميل شويد.
2- تا كي ميخواهيد با حذف و سانسور كشور را اداره كنيد. با وجود تكنولوژيهاي جديد ديگر تقريبا اين راه حل موفق نخواهد بود. بهتر است به روشهاي منطقي و منطبق بر اصول اخلاقي تكيه كنيد
3- به قول آن روحاني در فيلم مارمولك: \" ايجاد علاقه كنيد \" ( تا كي ميخواهيد به زور مردم را وارد بهشت كنيد) (48996)
 
۱۳۸۷-۰۴-۲۶ ۰۱:۵۸:۱۵
بابا ماهواره بهانه است .اگر مسوولين راست ميگويند چرا جلوي اينترنت رانمي گيرند (71455)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۱۳ ۲۳:۴۷:۱۱
97 درصد استفاده میکنند (1213628) (alef-15)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.