نظر منتشر شده
۲۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 57085
عسگري در زندان رژيم صهيونيستي است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۸۸ ساعت ۰۹:۰۷
علیرضا عسگری در زندان اسراییل است.به گزارش "الف"، تحقیقات دو ساله نهادهای ذیربط نشان می‌دهد، علی‌رضا عسگری پس از دزدیده شدن توسط سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه، در زندان رژیم صهیونیستی به سر می‌برد.بنابراین گزارش، علی‌رضا عسگری با همکاری موساد و سازمان‌های اطلاعاتی آلمان و انگلیس ربوده شده و در نهایت به اسراییل برده شده است.علیرضا عسگری، نظامی سابق ایران، که پس از بازنشستگی به تجارت زیتون و روغن زیتون در سوریه مشغول بود، در تاریخ 16 آذر 85 از دمشق وارد هتل جیران استانبول ترکیه شد و دو روز بعد 18 آذر مفقود شد.در روزهای ابتدایی این آدم‌ربایی، ربایندگان عسگری با هدف سلب مسوولیت از این آدم‌ربایی و جنگ روانی علیه کشورمان، به نقل از منابعی در سرویس‌های اطلاعاتی غربی به رسانه‌ای این کشورهای گفتند که عسگری و خانواده‌اش پناهنده شده‌اند که این ادعا با مصاحبه اعضای خانواده وی ناکام ماند.در روزهای بعد، سازمان اطلاعات خارجی انگلستان اولین سرویسی بود که استفاده رسانه‌ای از این ربایش را آغاز کرد و رسانه‌های امریکایی به نقل از منابعی در ام.آی.سیکس اعلام کردند که عسگری به ماموران این سازمان گفته است که مقادیر زیادی اورانیوم از یک پایگاه هوایی نظامی در کیسانگن سودان به ایران منتقل شده است. این رسانه‌ها مدعی شدند مقصد این پرواز نطنز بوده است.از زمان ربوده شدن عسگري در 18 آذر 1385 تاكنون، پیگیری‌های دستگاه سیاست خارجی کشورمان برای آزادی وی ادامه دارد.

 
 
امیر
۱۳۸۸-۰۸-۲۴ ۰۹:۳۷:۳۸
خدالعنت کنداسرائیل وآمریکاراکه خانوادهای بی سرپرست می کنند (250988)
 
۱۳۸۸-۰۸-۲۵ ۰۷:۴۱:۳۱
عزیز من، منم موافقم که این کارها مذموم هستش. اما آدم باورش نمیشه یکی رو به خاطر روغن زیتون بربایند. (251154)
 
۱۳۸۸-۰۸-۲۵ ۰۸:۲۸:۰۱
مخالفت با این پیام یعنی چی؟ (251162)
 
حسین
۱۳۸۸-۰۸-۲۴ ۰۹:۵۰:۰۹
بازم دچار توهم شدیم.
بابا کی گفته انگلیس این بنده خدا رو دزدیده
نه نگو
زشته
ناراحت میشن
ما که دیگه نگفتیم مرگ بر انگلیس
اونا نبودن
اگر هم بودن ماله زمانه مرگ بر انگلیسه
اسراییل هم نبوده
اگر هم بوده ماله ..............
حتما کاره روسیه و چینه
نامردا
از فردا همه با هم مرگ بر ....................
از وقتی که نمیگیم مرگ بر انگلیس و امریکا و اسراییل قراره همه زندانیامون آزاد بشن و پولامون برگرده
نه نه
اینم توهم
ما که زندانی دستشون نداریم
پول ها هم باشه عوضه 30 سال مرگ بر گفتنمون
نوش جانشون
بالاخره هر چیزی تاوانی داره دیگه
نداره؟
راستی این چیزه که اوباما تمدید کرد چی بود؟!
فکر کنم اینم توهم بود
میگم توهم هم چیزه خوبیه ها
همه جا و همه جور بکار میاد
مگر یه جا
اونم توهم خوده توهم یعنی توهم در توهم
مثل توهم , توهم پیروزی
اوه اوه چه شود
((دوستانی که نظرشون مثبته نظر مخالف بدن و دوستانی که نظرشون منفیه نظر موافق بدن)) (250990)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۸-۲۴ ۰۹:۵۶:۳۲
با سلام واقعا متاسفم که ایران با این موضوعات قاطع برخورد نمی کند بازهم به نصراله که چه زیبا گفت که اسرائیل جز زبان زور چیزی نمی فهمد خوب با دیپلماسی اگر می شد که تا حالا وضعیت چهار دیپلمات ما در لبنان مشخص می شد فقط کافی است یکی دوتا اسرائیلی در عراق یا یکی از این کشورهای همسایه بربائید بیاورید بعد هم بگوئید اینجا نیستند و واسطه ها را بفرستید موضوع را حل کند ادمهای زور گو فقط زبان زور می فهمند وبس ما که همیشه محکوم به تروریست ونقض حقوق بشر هستیم یکبار هم بگذار واقعا باشیم الان ببینید امریکائیها در قضیه دوتا بازداشتی خود در مرزهای غربی به چه غلط کردنی افتاده اند اگر برخورد درستی و می شد و در قضیه چهار دیپلمات مقابل بمثل می کردیم موضوع اقای عسگری وبعد هم کارمند هسته ای در عربستان پیش نمی امد اقا بدزدید بگوئید ما اطلاع نداریم چه می شود ؟ هی چی نمی شه چون اینها جز زبان زور چیزی نمی فهمند ووقتی می بینند گیرند تازه حواسشان می اید سر جایش (250991)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۸-۲۴ ۱۰:۴۹:۴۵
شما مطمئن باشید کسانی که نه غزه نه لبنان سر دادند اصلا ظلم اسرائیل براشون مهم نیست خودشو ناراحت نکن... (250996)
 
حمید رضا
۱۳۸۸-۰۸-۲۴ ۲۲:۱۰:۵۶
کسانی که شعار \"نه غزه نه لبنان \" سر دادند ، بیشتر قصد داشتند یادآوری کنند محرومان ایران در اولویت هستند ، و قصد حمایت از اسرائیل را نداشتند. (251121)
 
مهدي
۱۳۸۸-۰۸-۲۵ ۱۶:۲۶:۴۷
ازون حرفا بودا ! جدا اينا به فكر محرومانو ايران بودن ؟ پس چرا 6 تا موتور فقط همون روز آتيش زدن ؟ شايد اون موتورا واسه مرفحهاي بي درد بوده و خواستن اينطوري انتقام محرومينو بگيرن ؟ (251474)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۸-۲۴ ۱۱:۰۶:۳۶
خوب 3 تا جاسوس امریکای رو ازاد نکنند میشه مبادله کرد.نیرو های امنیتی ما سعی کنند تا میتونن اسیر بگیرن از نیروهای بیگانه.دیگه هم لازم نیست بگن که فردی رو دستگیر کردیم.مثل خودشون می زنیم زیر همه چیز.مثلا سه تا امریکایی میگیرن نباید زود بگن سه تا گرفتیم.بعد از یکی دو سال اعلام کنن.جالبه جاسوس هارو در لباس های مختلف میفرسن بعد میگن کوه نوردن.اخه تو جهان به این بزرگی کون قعطی بود که اینا اومدی کردستان عراق؟جایی که پر از نیرو های پژاک و مسلح هست؟ (250999)
 
۱۳۸۸-۰۸-۲۴ ۲۲:۵۹:۱۰
دوست عزیز نگران نباش. این جاسوس ها هم مثل رکسانا مشمول مهرورزی و عطوفت اسلامی خواهند شد. سر هموطنان ما نیز بی کلاه! (251129)
 
محمود بابائی
۱۳۸۸-۰۸-۲۴ ۱۱:۴۰:۲۹
با سلام
هنوز که هنوزه ما حتی یک اخطار هم به ترکیه ندادیم و آنها را بازخواست نکردیم که چرا این ربایش در کشور آنها صورت گرفته.... اما بعد از قریب به دو دهه ما ارتباطمان را با کشوری که متوسلیان و یارانش در آنجا ربوده شده اند را قطع می کنیم...این موضوع یعنی تناقض در سیاست خارجی کشورمان.آقای متکی کمی هم از وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی که با چه زیرکی و شجاعتی و با فرآیند رسانه های بین المللی توانست اون تبعه کشورش رو از آمریکا پس بگیره... (251016)
 
مجتبی
۱۳۸۸-۰۸-۲۴ ۱۲:۱۶:۳۵
متاسفانه دولت ایران آنطور که شایسته هموطنان ایرانی است در مقام حمایت از انها در این موارد بر نیامده است،به نظر من استفاده از رسانه و تبلیغات رسانه ای بهترین راه برای طرح این مسائل در نهادهای حقوق بشر و پیگیری وضعیت عسگری است. (251024)
 
۱۳۸۸-۰۸-۲۴ ۱۳:۲۴:۰۳
نشان دیپلماسی عمومی بسیار بالا و فعال است. باید دیگران از ما بیاموزند که چگونه اتباع خود را حمایت نمایند! (251038)
 
سوال
۱۳۸۸-۰۸-۲۴ ۱۴:۲۱:۲۴
یکی میشه بگه نهادهای ذیربط یعنی چی؟

منبع خبر نهادهای ذیربطه ....ما که متوجه نشدیم این خبر از کجا اومده (251052)
 
علي
۱۳۸۸-۰۸-۲۴ ۱۵:۰۷:۲۶
با سلام
خداوند به ايشان و خانواده اش و همه ي دلسوزان و زحمتكشان انقلاب، صبر عنايت فرمايد و ايشان و همه ي اسرا را هر چه زودتر به وطن برگرداند!
خداوند به آنهايي كه در داخل ادعا مي كردند ايشان پناهنده شده است، عقل سليم عنايت فرمايد!
خداوند تمام خدمتگزاران راستين را يار و ياور باشد و خيانت كنندگان را به راه راست برگرداند! (251061)
 
شادمهر
۱۳۸۸-۰۸-۲۴ ۱۵:۳۱:۰۰
وقتی از نظر امنیتی تدابیر لازم اندیشیده نمی شه از اینجور اتفاقات هم میافته نمونه اخیرش ربایش دانشمند اتمی ایران که با همکاری سرویس های اطلاعاتی رژیم شیعه کش سعودی و آمریکای جنایتکار اتفاق افتاد
به نظر من باید اینگونه کارها برای سرویس های امنیتی کشورها مخاصم هزینه بر باشه نه اینکه ما منفعلانه برخورد کنیم

پاینده ایران (251064)
 
۱۳۸۸-۰۸-۲۴ ۱۶:۰۴:۵۶
تعداد روزهای اسارت عسگری و دیگر اسرای دربند چون متوسلیان و... دیپلماسی قوی ایران را نشان می دهد (251070)
 
جهانگير
۱۳۸۸-۰۸-۲۴ ۱۶:۱۱:۲۷
خيلي خنده داره كه يك مقام عالي رتبه ي وزارت دفاع بازنشسته شود و وارد كار تجارت زيتون شود.ايشون رفته ماموريت و حتما ندانم كاري كرده و لو رفته.يحتمل در زمينه ي امنيتي حال ما چندان كه ادعا مي كنيم خوش نيست. (251072)
 
احمد
۱۳۸۸-۰۸-۲۴ ۱۶:۱۹:۲۱
دستگاه دیپلماسی ما چه اقدامی در مجامع بین المللی برای ازادی افراد در بند امریکا و رژیم صهیونیستی انجام داده است . اصلا نسبت به سرنوشت این افراد توجهی دارد. (251074)
 
ایرانی
۱۳۸۸-۰۸-۲۴ ۱۶:۲۷:۲۶
مرگ بر آمریکا
مرگ بر انگلیس
مرگ بر روسیه
مرگ بر اسرائیل
مرگ بر ظالم
مرگ بر کافر
مرگ بر ...مرگ بر \"دشمن\"

واقعا اگر به ایرانی بودنتان افتخار می کنید و به این شعارها اعتقاد دارید ، باید به وحدت بر سر این موضوع برسید که الآن وقت اتحاد است.
دشمنان خارجی همه در مقابلمان صف آرایی کرده اند و آن وقت ما به جان برادران خویش در افتاده ایم!
فارغ از هر نوع نگاه و رنگی ، صمیمانه از هر ایرانی خواهش می کنم که اتحاد را سرلوحه اعمال خویش قرار دهد و به مسائل روز عمیق تر و صبورانه تر نگاه کند. (251076)
 
مرمر
۱۳۸۸-۰۸-۲۴ ۲۳:۲۸:۴۱
با سلام
اتحاد رااینگونه گفتن خود نفاق است
اتحاد وقتی اتفاق می افتد که مجرمان به سزای اعمال خود برسند(از جمله موسوی وکروبی) (251136)
 
۱۳۸۸-۰۸-۲۷ ۰۶:۱۵:۴۱
اگر به ایران و اسلام اعتقاد دارید شعاز درود بر انچه که میپسندید را جایگزین مرگ بر کنید تا روحیه اصلاح و محبت و تدوین اعتقادات نهادینه شود شعار مرگ بر نه تنها پیام اور نیست بلکه گمراه کننده میتواند باشد ترویج اسلام با کلمه تفلحوا اغاز شد (252097)
 
۱۳۸۸-۰۸-۲۴ ۱۶:۵۷:۵۰
اگر یک دانشمند اتمی ربوده شده است چرا در باره آن تبلیغات نمی شود؟ احمقانه تر از این نیست که این موضوع مخفی نگه داشته شود.
اسراییل دانشمند اتمی مصری را دهه ها پیش در یک هتل در پاریس ترور کرد.
این آدم ربایی و ترور اسراییل و دیگر کشورهای امپریالیستی ، کلونیالیستی،
تروریستی باید بطور مستمر تبلیغ شود تا مردم هشیار باشند. (251083)
 
۱۳۸۸-۰۸-۲۴ ۲۱:۲۶:۴۶
اینجا اونهایی که می گن نه غزه و نه لبنان جانم فدای ایران
حالا بیان بگن
نه غزه نه لبنان جانم فدای اوباما

حتما می گین منو توهم زده! (چیره دیگه ای ندارین بگین آخه) (251118)
 
پوراندخت
۱۳۸۸-۰۸-۲۶ ۱۰:۰۳:۳۵
پس باید لبنان در مقابل ازادی اقای عسگری ان سرباز منجاوز اسرائیل را تحویل دهد این باید حواسته معقول ایران از لبنان باشد . (251810)
 
پوراندخت
۱۳۸۸-۰۸-۲۶ ۱۰:۴۷:۰۶
در مورد هموطنانی که از تجدید نحریم ها توسط اوباما گله دارند باید به انها بگویم من خود به اوباما رای دادم تا مک کین انتحاب نشود چشم امیدی هم به اوباما ندارم که معجزه کند این جا سیستم کار میکند مانند همه جای دیگر من هم از اوباما ناراختم البته هنوز کاملا نا امید نشدم همانطور که گفتم سیستم که عوض نمیشود هر رئیس جمهوری یک کارهای محدودی متفاوت از دیگر رئیس جمهور میتواند انجام دهد ولی چون به نظر من به ایران احتیاج دارند در منطقه اگر اوباما کاری کند دستور سیستم را اجرا کرده است ولی در مورد تجدید تحریم ها اوباما بهترین کار را در شرایط امریکا و احاطه شدن کنگره و سنا توسط عوامل و لابی های اسرائیل انجام داد چون اگر اوباما تحریم ها را بر میداشت لابی اسرائیل توسط کنگره و سنا دست بکار می شدند و لایحه ای را به کنگره و سنا می بردند و حتما هم تصویب میشد و زمانی که دو سوم نمایندگان به ان رای بدهند رئیس جمهوری دیگر نمی تواند حتی انرا وتو کند و این خواسته صهیونیستها بود و بعد تحریمهای ایران به قانون تبدیل میشد و دیگر قابل تغییر نبود پس در این مورد اوباما کار درست را کرد و به جای دائمی شدن این تحریم ها ققط انرا برای یگ سال دیگر تمدید کرد و چون قانون نشده اگر با ایران به نوافقاتی برسد هر زمان میتواند انرا بر دارد (البته اگر دشمنان قسم خورده ملت ایران صیهونیست بگذارند ) من اصلا هم از اوباما دفاع و حمایت نمیکنم ولی این کارش با در نظر گرفتن شرایط کنونی برای ایران بهتر بود روزنه ای را باز گذاشت . پاینده باد ایران و ایرانی در ضمن ای کاش ما ایرانیان به جای این همه مرگ بر این و مرگ بر ان همواره میگفتیم زنده و جاوید باد ایران .زنده باد ایران پیروز باد ایران که همان معنی را میداد . (251822)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.