نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 263448
پاریس: غنی‌سازی ایران نیازمند قطعنامه است
صدور مجوز غنی‌سازی و لغو تدریجی و قابل بازگشت تحریم‌های ایران از جمله مواردی است که سفیر فرانسه در واشنگتن می‌گوید پس از توافق هسته‌ای، در قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل لحاظ می‌شود.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۲۰
به گزارش فارس، ساعاتی پس از آنکه خبرگزاری رویترز در گزارشی مدعی شد که بحث در مورد تصویب قطعنامه‌ای در شورای امنیت سازمان ملل برای لغو تحریم‌های ایران آغاز شده، سفیر فرانسه در واشنگتن جزئیات مهمی از قطعنامه احتمالی را افشا کرد.

«ژرارد آرو» که اظهارنظرهای متعددی در مورد مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ داشته، شب گذشته در واکنش به گزارش رویترز، گفت بحث در مورد قطعنامه بعد از توافق هسته‌ای با تهران، چیز تازه‌ای نیست و از زمانی که مسئله لغو تحریم‌ها مطرح شده، این موضوع نیز در دستور کار بوده است.

وی در این مورد در توئیتر نوشت: «اگر توافق شود، دیگر قطعنامه شورای امنیت سازمان یک گزینه نیست، بلکه یک الزام است. هیچ بحثی هم در این مورد وجود ندارد، این مسئله غیرقابل اجتناب است.»

این دیپلمات ارشد فرانسوی در ادامه در مورد جزئیات این قطعنامه احتمالی نوشت: «قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل باید تحریم‌های سازمان ملل را برداشته و مجوز مقداری غنی‌سازی را همراه با تضمین‌های لازم، صادر کند. همچنین توافق را تائید کند.»

آرو افزود: «هر توافقی، به معنی لغو مرحله به مرحله، قابل بازگشت و مشروط تحریم‌های سازمان ملل، اتحادیه اروپا و ایالات متحده خواهد بود.»

وی در توئیت دیگری نوشت: «در ۵ مورد از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، غنی‌سازی ممنوع شده است. اگر قرار شده اجازه این کار داده شود،‌ باید از طریق همین ابزار (قطعنامه) و نه فقط با توافق، صورت گیرد.»

خبرگزاری رویترز دیروز به نقل از دیپلمات‌های غربی گزارش داده بود که بحث در مورد تصویب قطعنامه‌ای در شورای امنیت سازمان ملل برای لغو تحریم‌های ایران، آغاز شده است. با این حال امروز خبرگزاری تاس روسیه نوشت هنوز بحثی در این مورد در نیویورک صورت نگرفته و تنها در صورت حصول توافق هسته‌ای، بحث در این مورد آغاز می‌شود. (جزئیات بیشتر)

دور تازه مذاکرات هسته‌ای هفته آینده در شهر لوزان سوئیس با دیدار وزیران خارجه ایران و آمریکا برگزار می‌شود. بحث لغو تحریم‌های ایران،‌ یکی از موضوعاتی است که گفته می‌شود همچنان از موارد حل‌نشده در گفت‌وگوهاست.
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۲ ۱۶:۴۱:۵۵
موتور پژو کم خریدیدم انگار!!!!! (2741551) (alef-3)
 
موسی
۱۳۹۳-۱۲-۲۲ ۱۷:۳۸:۳۶
قطعنامه های سازمان ملل الزام آور نیستند چونکه کاغذ پاره اند... (2741612) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۲ ۱۸:۰۳:۲۳
هر ر.ز كه مي گذرد ، كاغذ پاره بودن قطعنامه ها بيشتر مشخص مي شود .
با بي توجهي ، خودمان باعث شديم چند قطعنامه بگيريم كه حالا سالها وقت و انرژي لازم است تا شرايط را به حالت اول برگردانيم .

و تاسف انگيز اينكه در داخل به جاي اينكه باعث تجربه و عبرت سياستمداران و احيانا"‌عذرخواهي مسببانش شود ، بر سر زمان صدور و علت صدور اين قطعنامه ها اختلاف است و دو طرف دعوا طوري تاريخ را تحريف مي كنند كه انگار قرنها پيش اتفاق افتاده است . (2741648) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۳ ۰۳:۳۸:۳۲
منظور شما از تجربه و عبرت اینه که دفعه بعد بلافاصله و بدون چون و چرا دستورات امریکا و انگلیس و سایرین را اجرا کنیم ؟؟
بی انصافی نباید بکنیم و همیشه باید در نظر بگیریم که طرف مقابل هم خیلی زور میگفتند و میگویند و درخواستهای غیر منطقی دارند . (2742242) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۳ ۱۰:۱۹:۰۷
می توانست باشد! بستگی به اراده یک ملت دارد. بستگی به باور و همت یک ملت دارد. (2742636) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۲ ۲۰:۱۳:۳۱
بمب اتم فرانسه نیازمند چیست؟ (2741791) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۳ ۰۲:۲۳:۳۸
برنده این شطرنج ایران است و تیم کارکشته دکتر ظریف عزیز؛ و بازنده آن هم اعراب همسایه و نتانیاهو هوچیگر. (2742222) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.