نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 332946
روانه شدن سیل نفت عربستان به بازار
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۱
بار دیگر بهای نفت به علت خودداری عربستان سعودی از کاهش تولید، سقوط کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، بهای نفت امروز جمعه به علت افزایش ذخایر آمریکا و خودداری عربستان سعودی از کاهش تولید، در بازار آسیا رو به افول گذاشت.

در معاملات الکترونیک امروز صبح بازار آسیا، هر بشکه نفت خام سبک شیرین آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) برای تحویل در ماه مارس (۳۱ روز منتهی به ۱۲ فروردین ۹۵) با ۲۹ سنت کاهش، ۳۰ دلار و ۴۸ سنت معامله شد.

بهای هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال برای تحویل در ماه آوریل (۳۱ روز منتهی به ۱۲ اردیبهشت ۹۵) نیز ۳۰ سنت کاهش یافت و به ۳۳ دلار و ۹۸ سنت رسید.

آماری که وزارت انرژی آمریکا منتشر کرد، نشان داد ذخایر نفت خام این کشور هفته گذشته کمتر از پیش‌بینی‌ها افزایش یافت؛ اما به بالاترین سطح از بیش از ۸۵ سال گذشته رسید.

افزایش ذخایر نفت خام آمریکا، نشانه کاهش تقاضا در نخستین اقتصاد جهان

بهای نفت از ژوئن ۲۰۱۴ (۳۱ روز منتهی به ۱۱ تیر ۹۳) زمانی که بهای نفت به بیش از ۱۰۰ دلار در هر بشکه رسیده بود، نزدیک به ۷۰ درصد کاهش یافته است.

مازاد عرضه که دیگر از جانب اقتصادهای بزرگ به ویژه چین جذب نمی شود، عامل اصلی سقوط بهای نفت معرفی می شود.

عربستان سعودی، روسیه، قطر و ونزوئلا سه‌شنبه تصمیم گرفتند تولید خود را در سطح ماه ژانویه (۳۱ روز منتهی به ۱۳ بهمن) نگه دارند؛ مشروط به اینکه دیگر کشورهای بزرگ‌ تولیدکننده نیز همین تدبیر را اتخاذ کنند.

ادامه تک‌روی عربستان سعودی
عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی روز پنجشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت: «اگر دیگر تولیدکننده‌ها بخواهند تولید خود را محدود کنند یا در مورد نگه داشتن آن در سطح کنونی توافق کنند، این کار می تواند بر بازار تأثیر بگذارد؛ اما عربستان سعودی حاضر نیست تولید خود را کاهش دهد.»

روز پنجشنبه در پایان معاملات بازار نیویورک، هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت یک دلار و ۶۲ سنت در هر بشکه افزایش یافته بود و در بازار لندن نیز هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال با دو دلار و ۳۲ سنت افزایش، به ۳۴ دلار و ۵۰ سنت معامله رسیده بود.

مایکل مک‌کارتی تحلیل‌گر «سی ام سی مارکتز» اعلام کرد: «هیچکس به طور جدی باور ندارد که از گفتگوهای روسیه و اوپک، نتیجه‌ای عاید نمی‌شود.»
 
کلمات کلیدی : بهای نفت ، نفت ، عربستان ، کاهش بهای نفت ، افزایش ذخایر آمریکا ، وست تگزاس اینترمیدیت ، نفت برنت دریای شمال ، کاهش تقاضا ، تک روی عربستان ، اوپک ، روسیه ، ونزوئلا
 
۱۳۹۴-۱۱-۳۰ ۱۵:۵۱:۴۱
آل سعود چون یقین کرده بزودی از قدرت پایین کشیده خواهد شد تا بتواند پول مردم محروم عربستان را به یغما می برد. (3553675) (alef-11)
 
ی نگران
۱۳۹۴-۱۱-۳۰ ۱۹:۲۳:۱۲
عربستان مهلت نمی ده پیازه اوپک ریشه کنه !!!!!!!! (3553986) (alef-11)
 
سید
۱۳۹۴-۱۱-۳۰ ۲۰:۴۴:۲۴
میخواهد جنگ سوم شروع شود چرا که وقتی آمریکا ميخواست در چند سال گذشته به عراق حمله کند فکر کرد جنگ زیاد طول میکشد انقدر نفت انبار کرد که دیگر جای نداشت بروید بررسی کنید (3554099) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.