توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488944
در ادامه سیاست های ایران هراسی؛
عربستان دست به دامن یوتیوب شد
بخش دانش و فناوری الف،13 تیر96
روزنامه "سعودی گزت" عربستان از ایجاد کانالی در یوتیوب برای تکرار اتهام زنی‌های عربستان علیه ایران خبر داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۰
 باشگاه خبرنگاران جوان؛ روزنامه "سعودی گزت" (روزنامه دولتی عربستان) ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد. گزارشی که در این روزنامه منتشر شده  حکایت از آن دارد که چند جوان سعودی کانالی در شبکه اجتماعی یوتیوب به زبان فارسی و عربی ایجاد کرده‌اند تا از طریق آن گروه های افراطی را شناسایی و  دخالت ایران را در منطقه و حمایت آن از تروریسم را جهانی نشان دهند.

به گزارش این روزنامه، این کانال ها با هدف آموزش جامعه سعودی در مورد گروه های افراطی ایجاد شده است که جوانان عربستانی را برای سازمان های تروریستی استخدام می کند.

روزنامه "سعودی گزت" در ادامه اتهام‌زنی خود ادعا می کند که این کانال ها توسط سه جوان سعودی ایجاد شده، کاملا خود جوش بوده و به منظور حفاظت از پادشاهی کشورشان مدیریت می شود. این افراد گروه های افراطی را به نام و عکس هایشان به نمایش می گذارند تا از این طریق آنها را از بین برده و مانع از تضعیف امنیت و ثبات کشورشان شوند.

تاکنون چهار قسمت از این کانال پخش شده است که در قسمت دوم، تضاد را در اظهارات دانشمندان افراطی و بهره برداری از شبکه های رسانه های اجتماعی در جهت تحریک مردم علیه افسران امنیتی و رهبری سعودی برای بازداشت شبه نظامیانی که در حملات تروریستی در سراسر پادشاهی قرار دارند، توضیح می دهد.

در قسمت سوم عملکرد مسئولان سیاسی جهان اسلام که سعی می‌کنند روابط بین عربستان و امارات را تضعیف کرده و در کشورهای عربی آشوب ایجاد کنند را مورد حمله قرار داده است.

به گزارش این روزنامه سعودی در قسمت چهارم این برنامه یوتیوبی تحت عنوان «قطر فرزند افراطی» به نقش قطر در تضعیف شورای همکاری خلیج فارس اشاره شده است.

در ادعاهای بی اساس این روزنامه عربستانی این گونه مطرح شده است که رسانه های ایران  در جهت ایجاد نفرت علیه کشورهای دیگر تلاش می کنند. اولین قسمت در این کانال، به سخنان بی پایه و خصمانه محمد بن سلمان (وزیر دفاع عربستان) می پردازد که در آن ادعا کرده بود جنگ را به داخل ایران می کشانیم.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+یوتیوب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.